Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=199327
---
Felhívjuk minden kedves hirdető fórumtársunk figyelmét, hogy a fórumszabályzat adásvételi alfórumáról szóló fejezete kiegészült az 5.8.15-ös ponttal, amelynek értelmében a meghirdetett áruk előélete visszakövethetőségének érdekében szabályosan feladott eladási hirdetéseket ill. hirdetési topikokat 2024.04.20-ától kezdve nem törlünk, az ezirányú kéréseket a moderátorok nem teljesítik.
Továbbá a 4. fejezet kiegészült a támogató tag fogalmával, valamint az új, 4.9-4.11-es pontok által szabályozott fizetett szolgáltatás fogalom definíciójával.
A szabályzat verziószáma egyúttal 3.1-re változott. A fórumszabályzat változásáról mindenkit külön-külön is értesítettünk.

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Nekem úgy általában nincsenek jó tapasztalataim, a letölthető vinyl ripekkel.
Hát olyan ez, mint az autóvásárlás. Ha szimpatikus a tulaj leírása, megbízhatónak tűnik, akkor az autó is nagy valószínűséggel karban volt tartva. Ha valaki leírja részletesen, mit mivel, hogy csinált, akkor az valószínűleg ért hozzá és jó az a rip.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Szóval az SACD digi rip itt sem nyert. 
Három verziót hallgattam/néztem meg (pink floyd - dark side of the moon).
 
Digi SACD rip:
Nagyon túlvezérelt, a tartalmasabb részeknél a szinusz teteje lecsapva, átlag 23-24 kHz-ig megy fel. 30k fölött zajos.
 
73-as vinil rip (audigy-vel...):
Alulvezérelt, tompa magasok, szinte csak 17-20 kHz-ig megy fel. 20k fölött szép zajos.
 
30. évfordulós kiadású vinil, titkos hómméd ADC-vel:
Sajnos ez is túlvezérelt, de sokkal kevésbé, mint az SACD rip. Szép dinamikus hangzás, a spektrum itt a legszebb, átlagosan 25 kHz-ig, de dinamikacsúcsokban szépen 45 kHz-ig is felmegy. (Nem mintha bárki is hallana addig. ) Szinte 0 zaj.

De jó füled van. Én olyan 17,5kHzig hallok el csak, így kevéssé zavar, ha 30k fölött zajos valami.

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval az SACD digi rip itt sem nyert.
 
Három verziót hallgattam/néztem meg (pink floyd - dark side of the moon).
 
Digi SACD rip:
Nagyon túlvezérelt, a tartalmasabb részeknél a szinusz teteje lecsapva, átlag 23-24 kHz-ig megy fel. 30k fölött zajos.
 
73-as vinil rip (audigy-vel...):
Alulvezérelt, tompa magasok, szinte csak 17-20 kHz-ig megy fel. 20k fölött szép zajos.
 
30. évfordulós kiadású vinil, titkos hómméd ADC-vel:
Sajnos ez is túlvezérelt, de sokkal kevésbé, mint az SACD rip. Szép dinamikus hangzás, a spektrum itt a legszebb, átlagosan 25 kHz-ig, de dinamikacsúcsokban szépen 45 kHz-ig is felmegy. (Nem mintha bárki is hallana addig. ) Szinte 0 zaj.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4503
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2185
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Nekem úgy általában nincsenek jó tapasztalataim, a letölthető vinyl ripekkel....

Látja kedves Kaporka, én ezeket a gondokat úgy küszöbölöm ki, hogy LP-n vagy CD-n megveszem az eredeti zenei anyagokat, nem pedig letöltöm őket.


 
ezek a letöltelek a net-röl dolgok nagyon jók első infókhoz hogy esetleg, számunkara,egy ismeretlen zenei anyag milyen,tetszik-nem tetszik szwsz,innét ha tetszik,megveszem LP/CD-én..
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Jut eszembe, a rip, az helyesen egy "p", vagy két "p"?)
Igeként (to rip) és igéből képzett főnévként (the rip) használva egy p, folyamatos (ripping software) vagy befejezett (ripped file) melléknévi igenévi alakban pedig két p.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: i-g »

Dr. Ebbetts, Pbthal, aksman, DrRobert rip-ek általában jóminőségű lemezekről (pl. MFSL, Japan stb.) készülnek, jó minőségben.

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem úgy általában nincsenek jó tapasztalataim, a letölthető vinyl ripekkel....

Látja kedves Kaporka, én ezeket a gondokat úgy küszöbölöm ki, hogy LP-n vagy CD-n megveszem az eredeti zenei anyagokat, nem pedig letöltöm őket.

Azt hiszem, az ön módszere a legjobb, ám sajnos, nem mindnyájunk számár a követhető.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Ha a Bithurol beszelunk az egy veszedelmes, buta tinik lakta ovezet, kar is leallni vitazni akarmelyikkel is...
minden oldalnak van betegsége, főleg ha nem specifikus
 
Jut eszembe, a rip, az helyesen egy "p", vagy két "p"?
szvsz 1
de amíg tuggyuk miről van szó szvsz lehet 3 is

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem úgy általában nincsenek jó tapasztalataim, a letölthető vinyl ripekkel. ...
hát igen a vinyl rippekbe nagyon bele/mellé lehet nyúlni a nyersanyag "valós" hangzásába
mindenesetre a CD-től jobb minőségűek szoktak lenni legalábbis szvsz /persze biztos vannak kivételek/

Nekem is vannak vinyl ripjeim (Jut eszembe, a rip, az helyesen egy "p", vagy két "p"?), de elsősorban nem letöltöttek, hanem megbízható forrásból profi módon 24bit/192khz-en készültek. Amiket a digitalizálás után gondosan végignéztek egy megfelelő programmal, és kézzel szépen egyesével kiszedték belőle pl. a már korábban említett sercegéseket és pattogásokat (ezért is van szükség 192Khz-re, mert így jobban is látszik, meg könnyebb is kézzel belenyúlni úgy, hogy tényleg csak a pattanás tűnjön el), ezután pedig "visszabutítják 24bit/96Khz-re.
Tehát, lehet, hogy én csak azért érzem sokkal rosszabbnak a letöltött ripeket, mert van összehasonlítási alapom a profi módon készültekkel.
Egy azonban biztos, hogy a neten lévő vinyil ripek között irtózatos a minőségbeli szórás.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Nekem úgy általában nincsenek jó tapasztalataim, a letölthető vinyl ripekkel....

Látja kedves Kaporka, én ezeket a gondokat úgy küszöbölöm ki, hogy LP-n vagy CD-n megveszem az eredeti zenei anyagokat, nem pedig letöltöm őket.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1720
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 414

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: venomer »


...a BH-n volt egy srác...
Ha a Bithurol beszelunk az egy veszedelmes, buta tinik lakta ovezet, kar is leallni vitazni akarmelyikkel is...

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Nekem úgy általában nincsenek jó tapasztalataim, a letölthető vinyl ripekkel. ...
hát igen a vinyl rippekbe nagyon bele/mellé lehet nyúlni a nyersanyag "valós" hangzásába
mindenesetre a CD-től jobb minőségűek szoktak lenni legalábbis szvsz /persze biztos vannak kivételek/

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem úgy általában nincsenek jó tapasztalataim, a letölthető vinyl ripekkel.
Persze, azt is el kell ismerni, hogy vinylről jó minőségben digitalizálni nagyon bonyolult, és sokkal nagyobb felkészültséget, és komolyabb technikai hátteret igényel, mint CD-ről grebbelni.
Először is ott a lemezjátszó, ami minden más véleménnyel szemben, a Hi-Fi-lánc legbonyolultabb, és legérzékenyebb eleme. Tehát, nem mindegy, hogy a ripelésnél milyen futóművet, milyen tányért, a tányéron milyen alátétet használunk, ha használunk. Milyen kart, milyen hangszedőt, MC esetén milyen MC előerősítőt vagy MC trafót használnak abban a láncban, amiről digitalizálnak. És még sorolhatnám a végtelenségig a bizonytalansági tényezőket a lemeztisztítástól, a lemezjátszó alatti asztalkáig, mert ezek mind meghatározói annak a hangképnek, hangzásnak, ami a végén digitalizálásra kerül. Ahogy pl. mindenki számára jól megkülönböztethető hangzásképe van egy merev vázas futóműnek és egy függesztett vázas futóműnek, ugyanúgy jól megkülönböztethető hangzásképe van egy igazán jó vinyl ripnek (hangsúlyozom, igazán jó vinyl ripnek) is, attól függően, hogy merevvázas, vagy függesztett vázas futóműről készült-e. Hogy a többi már felsorolt és fel nem sorolt tényezőt már ne is említsem.
És még csak ezután jön, hogy milyen minőségű az a készülék, ami az analóg jelből digitális jelet készít, és még ott van a szoftver kérdése is, mert, ahogy a lejátszó szoftverek között nagyon nagy a különbség, ugyan úgy jelentkeznek ezek a különbségek ezeknél a szoftvereknél is.
Ezután következik még a ripelő technikai felkészültsége. Mert én magam számtalan olyan vinyl rippel találkoztam, ami vagy csúnyán alul vezérelt volt, vagy csúnyán túl vezérelt volt. A technikai felkészültség mellett még ott van az igényesség kérdése is. Ami azzal kezdődik, hogy a ripet készítő figyel-e a lemezjátszó a helyes beállításaira, és egészen odáig tart, legalábbis szerintem, hogy hajlandó-e egy program segítségével kiszedni a már digitális anyagból azokat a felesleges pattogásokat sercegéseket, amiket pl. nem lehetett eltüntetni még egy alapos lemeztisztítással sem.
Szintén saját tapasztalat, hogy a vinyl ripek között sokkal nagyobb a szórás, mint a CD-ről begrebbelt anyagok között. Ezért mostanában nagyon óvatosan kezelem az ilyeneket, és csak akkor töltök le vinylről digitalizált hanganyagokat, ha az valamiért nagyon fontos, és más „formában” nem tudom megszerezni.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


szvsz a sacd digi rippet nézd meg (24/88)bár az a bökkenő hogy a HD2 asio-ja nem viszi a 24/88-at 

Lehet, hogy az lesz, mert a vinyl rip Audigy 2-vel készült. Nagy kár érte. :foto:

 
OFFTOPIC:

na igen ...a BH-n volt egy srác aki rakott fel cuccokat s hát többször fikáztam a feltöltését hogy így nem kéne ...
az nfo-ba olyan hangkari volt ami nem is képes mégcsak 24/96-os felvételhez se és a feltöltés 192-es volt ...
miután írtam neki hogy mivan mondta hogy jaj hát elírta ... na de kérem ...
akkor bármit lehet írni rá

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


OffA Pedro's, meg az Elektra privát torrent oldalak? Nincs valakinek meghívója véletlen ezekhez?

a Pedros csak a torrent oldal s igen az privát /amire az AV-n lehet jelentkezni a megfelelő fórumba/
az Elektra meg csak a katalógus "név" egészen pontosan "Elektra 9 61113-2"
de azon az oldalon úgyis megtalálja mire gondoltam
klikk

Vendég

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szvsz a sacd digi rippet nézd meg (24/88)bár az a bökkenő hogy a HD2 asio-ja nem viszi a 24/88-at

Lehet, hogy az lesz, mert a vinyl rip Audigy 2-vel készült. Nagy kár érte.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Off
A Pedro's, meg az Elektra privát torrent oldalak? Nincs valakinek meghívója véletlen ezekhez?

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Deth Magneticből is van fent 96kHz/24bites verzió az egész jó.
szvsz Deth Magneticből a remastert kéne majd megvárni /esetleg japán kiadás/
mert letöltés terén ahol engedik/nem foglalkoznak vele, kerülnek fel home remasterek ahol kevesebb a gond mert softverrel megszűrik ...

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Jéé, ennyien szeretjük a Metallicát:)
 
Erre keress rá a kedvenc torrent keresődben(sok oldalon fent van): "Metallica Black Album 4XLP Remaster 45rpm"
 
Deth Magneticből is van fent 96kHz/24bites verzió az egész jó.
 
Sok metallica albumon állítólag azért sok a dob, mert Lars így szereti.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Melyik verziót ajánlod? Pedro's-ról most kapok le egyek, hátha ez más...
a dvda -s van nekem meg a Elektra -s
volt még asszem 2007 vagy 2008-as remaster is de azt nem kaptam le

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Tristis »


visszakérdezek eredeti nyersanyagon hallottad már? szal van viszonyítási alapod hogy miként is kéne szólni rippelve?
mert lehet eredetin is hason ló

Szerencsére legjobb barátom Metallica fun, tehát minden verzióban meghallgathatom az albumokat, mivel minden megvan neki. Bár eddig még csak az eredeti cd-t hallgattam. Persze azt meg rossz cuccon, amin a különbség nem igazán hallható. Lehet, hogy el kéne kérni az összes kiadást, lerippelni és széthallgatni. Csak kicsit problémás és időigényes. Én meg mocsok lusta vagyok
 
Melyik verziót ajánlod? Pedro's-ról most kapok le egyek, hátha ez más...

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Tisztának tiszta, azzal nekem semmiféle problémám nincs. A bajom az, hogy tompa, fakó és erőtlen. Nem is tudom, a rock zenének valahogy nem így kellene szólnia. Nem úgy tompa, mint az "And Just is for all", hanem valahogy olyan vékony az egész, testtetlen. Mondjuk nekem általában bajom van a Metallica albumok masterelésével, de különösen fájó a Black album. Pedig ezzel a cuccal, ami van nálam már nagyon sokminden szépen meg tud szólalni...
jaaa értem
anno amikor elkezdtem a lossless gyűjtést akkor a metallica volt az első (olyan 2005-2006-ba) /s az vitt rá hogy ezzel tényleg érdemes foglalkozni/, le lehetett szedni az addigi albumokat ...
a lényeg hogy Pedro's -ról kb. fél éve elkezdtem újra letölteni a régi (ellenőrizetlen forrásból való) muzsikákat, s a különbség meg is "látszik"
 
visszakérdezek
eredeti nyersanyagon hallottad már? szal van viszonyítási alapod hogy miként is kéne szólni rippelve?
mert lehet eredetin is hason ló

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Tisztának tiszta, azzal nekem semmiféle problémám nincs. A bajom az, hogy tompa, fakó és erőtlen. Nem is tudom, a rock zenének valahogy nem így kellene szólnia. Nem úgy tompa, mint az "And Just is for all", hanem valahogy olyan vékony az egész, testtetlen. Mondjuk nekem általában bajom van a Metallica albumok masterelésével, de különösen fájó a Black album. Pedig ezzel a cuccal, ami van nálam már nagyon sokminden szépen meg tud szólalni...
Nekem CD-n nincs meg a Black Album, csak vinilen, azzal nincs semmi baj. Lehet, hogy ugyanaz a helyzet a Black-kel is, mint a Death Magnetic esetében, ahol a CD igencsak ramatyul szól a dinamikakompresszió miatt, a vinil viszont elfogadható.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: vtb »


Egyetlen Metallica albumot sem sikerült normálisan kikeverni, nekem a fekete megvan az amcsi kiadásban cd-n, meg magyar Lp-n, de ugyanazok a gyengeségei. Mondjuk engem nem zavar, a thrash metálhoz hozzá tartozik a csörömpölős hangzás, a Kill 'em Allt nem is tudnám máshogy elképzelni
Amúgy meg jó hangzású zúzdák nagy számban az Earache kiadótól származnak, a kiadás helyétől függetlenül. Carcass, Deicide, The Haunted. Ezeknek a bandáknak a lemezei még kazettán is roppant vastagon szólnak, mégsem az az érzése az embernek, hogy a Luodness gomb van leszigszalagozva a keverőpulton.
Szóval a hangzás inkább hangmérnök mint kiadás kérdése sztem.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Melyik verzióban hallgassam az albumot?

Hozzászólás Szerző: Tristis »


nekem megvan black dvda-n is /biztonsági másolatba/ s szerintem nincs benne hiba, mármint a muzsika tisztaságába ...


Tisztának tiszta, azzal nekem semmiféle problémám nincs. A bajom az, hogy tompa, fakó és erőtlen. Nem is tudom, a rock zenének valahogy nem így kellene szólnia. Nem úgy tompa, mint az "And Just is for all", hanem valahogy olyan vékony az egész, testtetlen. Mondjuk nekem általában bajom van a Metallica albumok masterelésével, de különösen fájó a Black album. Pedig ezzel a cuccal, ami van nálam már nagyon sokminden szépen meg tud szólalni...

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”