Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 676
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 406
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »




 
Beszámoló itt.


EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »





 
Őt láttam élőben is.
Bejött egy 2.10-es bombázó, egy Brünhilda, feszes bőrnadrágban, elővett egy kb. ceruzának látszó tárgyat, és akkorát furulyázott rajta, hogy csak néztünk...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »





 
Nagyon jókat ajánlasz gt40Alpha !      Köszi .
 
Nekem ez az SACD van meg Dan Laurin játékával / Vivaldi négy évszak / ból.
Tényleg más , lehet igy is előadni, és még élvezetesebb , frissebb is.
 


Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vivaldi/Guido: Le Quattro Stagione, Dresden Version For Winds - L’Arte dell’Arco/Federico Guglielmo (violin & director) 2004 
Formátum: SACD
 

 
A négy évszak fúvósokkal kibővítve? Igen. Ezt is Vivaldi írta. És szerintem jobb, mint a csak vonósokra írt verzió. Aki nem hiszi járjon utána!
 
Kedvcsinálónak:
 
https://www.youtube.com/watch?v=sSq_U9n0H5A

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vivaldi – Recorder Concertos  (2015)Előadó:Laurin, Dan
Kiadó:BIS
Ajánlott formátum: 24 bit 96 kHz
 

 
Így is lehet furulyán Vivaldit játszani! Bravo!
 
Kedvcsinálónak:
 
https://www.youtube.com/watch?v=nFzOrnhObyQ

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


STEVE REICH (1936-) WTC 9/11 – Different trains (2016)
előadó: Quatuor Tana           Formátum: 16 bit 44.1 kHz
 
WTC 9/11
1. I. 9/11
2. II. 2010
3. III. WTC
Different Trains
4. I. America: Before the War
5. II. Europe: During the War
6. III. After the War
 

 
Izgalmas és formabontó kortárs zene napjaink egyik legnagyobb zeneszerzőjétől egy kiváló vonósnégyes előadásában.

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Reinoud Van Mechelen | A Nocte Temporis
Bach: Erbarme dich
Reinoud Van Mechelen (tenor)
A Nocte Temporis:
Anna Besson (flute)
Benjamin Alard (organ)
Ronan Kernoa (cello)
 

 
Ez az album nem igényel hosszú ajánlást. Aki egyszer meghallgatja soha el nem felejti. 16 bit CD minőségben is fantasztikusan jól szól. Remek felvétel, igazi hifis csemege.
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van egy Alphás felvétel.
 

 
Szibilla-énekek.
Nagyon érdekes téma, óriási jó zene.
 
A kolléganő írt róla, itt.

Zenei tanulmányaim során rengeteg Lassus motettát kellet énekelni. És itt a kelletten van a hangsúly. Sosem hittem volna, hogy valaha még leülök és órákat fogom hallgatni. Jó kis zene ez. Én a The Brabant Ensemble előadásában tudtam "csak" megszerezni és egyből kétszer hallgattam meg egymás után. Na nem azért mert olyan távoli a zenei korszak hogy hosszan kelljen vele ismerkedni, hanem mert annyira jó a mű és az előadás.
 
Cserébe a tippért én is hadd ajánljak valami izgalmasat erről a kitűnő albumról 24 bit / 96kHz felbontásban:
 
Arvo Part: Da pacem Domine  
 


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Van egy Alphás felvétel.
 

 
Szibilla-énekek.
Nagyon érdekes téma, óriási jó zene.
 
A kolléganő írt róla, itt.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Persze, én tisztelem, meg tudom, hogy akarja, csak nem sikerült ez az időtlenség-megragadás. Illetve valamit megragadott, csak szerintem nem az a lényeg.
Nagyon szerettem azt a Handel zongora felvételét,
 

 
 
aztán múlt az idő, sok más felvétel bejött, és ma már azt mondom, hogy  'jó', így, szimplán.
Tehát nem 500 év telt el, hanem csak 10...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »




Keith Jarrett szóba került.
Kicsit megosztó, mint a nagyok általában.
Zongorán nekem nagyon száraz, kemény, egy intellektuális zsenialitás. Erős.

 
Jarrett nem histórikus előadó. Ő a darab lényegét akarja megragadni. Az időtlent. Olyan előadást akar amely akár 500 év múlva is vállalható. Ezt nem is titkolja. Viszont emiatt pl. elkeni a hemiolát ebben a courante tételben. Ha akarom odahallom, ha nem akkor nem. Sophie Yates a korabeli előadásmódra koncentrál. Díszítésben az egyszerűtől a bonyolult felé halad úgy ahogy kell. Aki a histórikus előadások kedvelője az őt részesíti előnyben. Én anno Angela Hewitt zongora előadásában ismertem meg ezt a chaccone-t aki totál másképp játsza mint Yates. Hewit nagyon ért a különleges hangulatok megteremtéséhez és olyan hangszíneket varázsolt bele a felvételbe amivel feledhetetlenné tette azt számomra. Én 24 bit 44.1 kHz felbontásban ajánlom.


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


Ráadásul hifire, mármint a rendszer hangjára érzékeny mindkettő.
 
Csembalókedvelőként azért sokszor lenyűgöz a nagy fekete zongora hangja.
Bachnál megy a vita, de ettől még mindkét hangszerrel nagyon jó lemezek születtek. A zongorafanok száma, a későbbi zenék miatt, nagyon sokkal magasabb, mint a régi billentyűs-kedvelőké.
 
Keith Jarrett szóba került.
Kicsit megosztó, mint a nagyok általában.
Zongorán nekem nagyon száraz, kemény, egy intellektuális zsenialitás. Erős.
 
https://www.youtube.com/watch?v=CjIGfND0Zmw
 
Talán az hiányzik számomra, ami ebben benne van:
 
https://www.youtube.com/watch?v=PlFifRoO0bQ
 
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Érdemes utána ebbe belehallgatni.
 
https://www.youtube.com/watch?v=53orVeGmtwM

Jól odatette. Mindezt élőben... Nem lámpalázas a hölgy annyi szent. Visszatérő kérdés, hogy csemballón v. zongorán mutat-e jobban egy billentyűs hangszerre írt darab ( jó példa erre J.S. Bach Das Wohltemperierte Klavier I-II. Keith Jarrett előadásában ahol az első kötet zongorán, a második kötet csemballón szólal meg). A csemballón nincs dinamikai játék - lévén pengetős hangszer -, így ebben az esetben csak a frazeálás lehetősége marad az előadónak mint kifejező eszköz, míg a zongorán a billentéssel és a pedál használattal is lehet operálni. Ha csak lehet én a csemballót részesítem előnyben. Talán mert a kevesebb néha több tud lenni. A hangszer különleges hangjáról már nem is beszélve.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



- Tudja maga az anyagot, tudja... de nem érti - mondja az egyetemi tanár a szóbeli vizsgán a hallgatónak majd beír neki egy hármast. Rafal Blechacz nem csak tudja ezeket a darabokat, de a legapróbb részletekig érti is. Ennek az albumnak még szorítsunk helyet a gyűjteményünkbe!
 

         
Ízelítőül:
https://www.youtube.com/watch?v=OF_UlPrZ8Lo

 
Érdemes utána ebbe belehallgatni.
 
https://www.youtube.com/watch?v=53orVeGmtwM

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »



Klassz sztori, de érzésem szerint néhol kicsit túlfrazíroztad: pl. "Amikor a király belépett a terembe, köszönteni a hölgyeket, az első közülük annyira szép volt, hogy mellette, a márkitól, megkérdezte, hogy ki ez a lady, vagyis igazából úgy, hogy kié ez a nő, mert akkoriban ez így volt a szokás, meg amúgy is ő volt a király, bármit és bárhogyan kérdezhetett…A márki pedig azt felelte, Fenség, ő az én feleségem."
A király valójában ennyit kérdezett: "Qui est cette jolie dame?", vagyis "ki ez a szép hölgy"?. Semmi genitivus.

 
De jó ismét hallani felőled...
 
Ja, Örkény helyesen mondja, beszéljünk nyelveket.
Jómagam csak az angollal operálok.
Az angol fordítás a bookletben 'Whose is this lady', vagyis, hogy, kié ez a nő.
Hogy miért fordították így, a javaslatod ellenére? Hát lehet, hogy a fordító valamit kapirgált pl. a nyelv metafizikájából...vagy egyszerűen elképzelte a szitut, és így tűnt helyesnek.
Amúgy, tudod, ez egy blog, egy olyan napló-féle, amit ingyen olvasol...
 
Nem hinném, hogy pont a te zenéd.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem véletlen hogy az előző John Adams albumról csak a Doctor Atomic Symphony-t emeltem ki. Oly sok meghallgatás és más előadókkal való összehasonlítás után arra jutottam, hogy ez az album toronymagasan emelkedik ki az egyébként nagyon erős mezőnyből. Ennyit jelent ha a karmester napi kapcsolatban van a zeneszerzővel. Referencia értékű előadás.
 
Ízelítőül: https://www.youtube.com/watch?v=6kEfk6nK-vg
 
 


Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amerikai kortárs zene a szimfónikus hangzás rajongóinak. Gyűjteményem féltve őrzött kincse. Ha ez nem érint meg akkor semmi.
 
John Adams : Doctor Atomic Symphony (2007)
 
Előadja: Royal Scottish National Orchestra
Karmester: Peter Oundjian
Recorded in 24-bit/96 kHz 5.0-channel surround sound
 
Beszélgetés a szerzővel: https://www.youtube.com/watch?v=eB-6k7zfWYY
 


Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


J. S. Bach - Trio Sonata No.6 in G-dur BWV 530 - I. Vivace      Előadó: T. Koopman, Organ
 



 
Ugyanez John Scott Whiteley tolmácsolásában:
 



 
Ez utóbbi volt az esküvői kivonuló zeném...

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- Tudja maga az anyagot, tudja... de nem érti - mondja az egyetemi tanár a szóbeli vizsgán a hallgatónak majd beír neki egy hármast. Rafal Blechacz nem csak tudja ezeket a darabokat, de a legapróbb részletekig érti is. Ennek az albumnak még szorítsunk helyet a gyűjteményünkbe!
 

         
Ízelítőül:
https://www.youtube.com/watch?v=OF_UlPrZ8Lo

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ilyen és ehhez hasonló élmények reményében járnak az emberek koncerte:
 
Nicholas Daniel, oboe
David Hansen, countertenor
 
 




Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »





 
egy kicsit könnyedebb műfaj.
zseniális G.Rossini   
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én is hiszek a 44.1 lehetőségeiben.
De ez a lemez, SACD-n, egészen lenyűgöző.
 
Beszámoló itt.

Köszönöm a tippet. Én csak a 16 bites verziót hallgattam ( DSD-hez nem jutottam hozzá ) de az is jól szólt a láncomon. Hát nem egy h-moll mise az egyszer szent. Ha vicces akarnék lenni azt mondanám, hogy fúziós zene. Gondoltam csak éppen belehallgatok lefekvés előtt, aztán nem tudtam lekapcsolni. Mindig így járok a jó zenével. Visz, repít messzire, magasra, jól érzem magam - az előadók is, ehhez kétség sem férhet -, a fenének van kedve visszahuppani a földre. Igazi örömzene ez. Megérdemli a különösen ajánlott cédulát.

Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


7-es szint. Fanatikusoknak. Viszont nagyon érdekes is egyben.
 




Vendég

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Klassz sztori, de érzésem szerint néhol kicsit túlfrazíroztad: pl. "Amikor a király belépett a terembe, köszönteni a hölgyeket, az első közülük annyira szép volt, hogy mellette, a márkitól, megkérdezte, hogy ki ez a lady, vagyis igazából úgy, hogy kié ez a nő, mert akkoriban ez így volt a szokás, meg amúgy is ő volt a király, bármit és bárhogyan kérdezhetett…A márki pedig azt felelte, Fenség, ő az én feleségem."
A király valójában ennyit kérdezett: "Qui est cette jolie dame?", vagyis "ki ez a szép hölgy"?. Semmi genitivus.

Láng György mondogatta, hogy nem enni kell hanem étkezni. Ti is valami ilyet csináltok csak nálatok a zene van terítéken. Zenei "csúcsgasztronómia" ez.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Klaca »




 
Beszámoló itt.

Klassz sztori, de érzésem szerint néhol kicsit túlfrazíroztad: pl. "Amikor a király belépett a terembe, köszönteni a hölgyeket, az első közülük annyira szép volt, hogy mellette, a márkitól, megkérdezte, hogy ki ez a lady, vagyis igazából úgy, hogy kié ez a nő, mert akkoriban ez így volt a szokás, meg amúgy is ő volt a király, bármit és bárhogyan kérdezhetett…A márki pedig azt felelte, Fenség, ő az én feleségem."
A király valójában ennyit kérdezett: "Qui est cette jolie dame?", vagyis "ki ez a szép hölgy"?. Semmi genitivus.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”