Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Alex_Aston írta:
2024.03.30., szomb. 12:34
Én azért örülök, hogy az ízlést nem olyan emberek formálják, akik magukat mindenkinél feljebb valónak képzelik, és csak egy út van.
Milyen "jó" is lenne, ha mindenki ugyanazt hallgatná, és egyen ruhában járna, max lovas szekérrel, és még mindig azt hinné, hogy, a Föld lapos, no meg fürdés helyett jó a pacsuli is.

Szerencsére mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeret, és mit nem. Az én komolyzenei repertoárom pár tucatra hagyatkozik, és lehet azok is a legalja kategóriák, ezt nem tudom, de nem is érdekel. Hallgatom, a saját örömömre, és nem máséra.
Persze szívesen veszek ajánlatokat is, ha azok nem öncélú felsőbbrendűséget akarnak megmutatni.
Ne dőlj be annak, amit itt olvasol pár fórumtag tollából a fennhéjázó komolyzenészekkel kapcsolatban! Életem harmada közöttük telt el, ma is sokukkal tartom a kapcsolatot, szinte kivétel nélkül mind rendes, illedelmes, jóravaló emberek. Szeretik, ha a hangszereikről, tanulmányaikról, együtteseikről és koncertjeikről kérdezik őket, őszinte érdeklődés esetén csillogó szemmel válaszolnak minden apró kérdésre. Nem hordják fent az orrukat, nem mondják meg a közönségnek, hogy mit és hogyan hallgassanak, nem folytatnak kultúrharcot és nem fojtják senkibe a szót. Nincs nagy arcuk, simán beférnek a legkeskenyebb ajtón is. A személyes találkozások sokat segíthenek az olykor minden alapot nélkülöző, velük kapcsolatos ellenszenv leküzdésében, és akkor majd világossá lesz, hogy az ő fenekük is két gömbből van, akárcsak a tiéd. Viszont az is tény - tetszik vagy sem -, hogy a zenét a zenészek szerzik és adják elő. Ők tervezik meg az éves koncertnaptárat és az ő szemüvegeiken keresztül fogjátok megismerni a műveket. Ők mondják meg, hogy mi lesz az albumon és mit fognak rajta játszani. De ezt nem nevezném diktatúrának. Egyszerűen így működik a zene világa. A kínálat bődületesen széles, kizárt, hogy valaki ne találná meg a számára legszimpatikusabb előadót és/vagy szerzőt.

És igen, van pár rém ellenszenves, nagyarcú zenész is a nagyvilágban, akiknek - hála a tulajdonos vigyázó szemének és remek üzleti érzékének - esélyük nem lenne bekerülni a Hunnia Records stúdióiba és értékmentésként gyarapítani a globális zenei össztudást. Ilyen zenész napjainkban Keith Jarrett vagy a múltból Miles Davis.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Sosztakovics: hozzáállásod alátámasztására figyelmedbe ajánlom Rudolf Wittkower · Margot Wittkower
A ​Szaturnusz jegyében c. kötetét. Utána képtárba, múzeumokba, színházba sem fogsz járni...

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

chord_ írta:
2024.03.30., szomb. 13:03
Sosztakovics írta:
2024.03.30., szomb. 12:00

VIII.Henrik se jelentős uralkodó, se jó zeneszerző nem volt. Szenvedélyesen szeretett zabálni, vedelni - irgalmatlanul megterhelve tivornyáival a költségvetést -, és intenzív nemi életet élni hetyke mellű nőcskékekkel. Igen, ezt a hetyke mellűt ő mondta. Szóval VIII. Henrik élvhajhász volt, ami alapvetően nem baj, egy uralkodótól ez elvárt, viszont gazember is volt, lásd két feleségének szemrebbenés nélküli lefejezését. Most éppen az ő bugyuta dalocskáján megy az esztétikai diskurzus. Holnap mi lesz a menü? Hitler festményeit fogjuk műelemezni?
Nézzük már ezt meg kicsit tágabb horizonttal.
VIII. Henrik. Jelentős volt?
Igen, szerette a hölgyeket, a 'hetyke mellűeket' főleg.
Boleyn Anna, mond valamit a név?, igen, hogy de-őt-is-lenyakaztatta-ám, OK, ezt én is tudom, de még mit?
Segítek:
Az ő gyerekük, tehát az élvhajhász VIII. Henrik és 'Anna Bolina' gyereke lett Erzsébet. Akkora szerelem volt, hogy Henrik egy új Egyházat hozott létre a nőért. Csak a nőért. Igen, I. Elizabeth, ő lett a kislány.
Akinek uralkodása alatt lett világhatalom Anglia. A fél planéta az övüké volt.
Aki rájött, hogyha a fő-kalózt megteszi fő-admirálisnak, akkor rend lesz a tengereken.
Sir Francis Drake ex-fő-kalóz a tenger fenekére küldte a Spanyol Armadát. És rend lett a tengereken.
És ez a nő tudta, hogy miért fontos a tengerészeti navigáció. Meg a pontos idő. Meg a selyemharisnya.
És áramlottak a kincsek befelé a kincstárba a gyarmatokról.
És ma Angolországban ma is könnyebben kapsz egzotikus gyümölcsöt Kenyából, mint sárgarépát a gulyáslevesedbe.
És hidd el, lesz@rják a Brexitet, meg az egész EU-t.

Igen, ebben a sztoriban VIII. Henrik fele génkészlete benne van, ez tény.
Na, csak hirtelen ennyit.
Szerintem az a két szerencsétlen asszony nem azzal vigasztalta magát, amikor vezették őket a vesztőhelyre, hogy cserébe olcsóbb lesz a kiwi 2024-ben a Brixton Market-en. Te nem foglalkozol nőügyekkel, én igen. És még sok minden egyéb kapcsán moralizálok. Megválogatom, hogy mi kerül a lejátszómba. Pl.nem hallgatom Mengelberget, pedig volt némi köze Bartók 2. hegedűversenyének bemutatójához. Lisitsa is partvonalra került az ukrán "fellépése" miatt, és Domingót sem hallgatom mióta kiderült, hogy befolyásával visszaélve évtizedeken át kéretlenül fogdosta a női kollégái fenekét.

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

alto írta:
2024.03.30., szomb. 13:59
Sosztakovics írta:
2024.03.29., pén. 01:33
Youtube-ról csak az előadói minőséget tudom megítélni. Az ajánlódon meg rágcsálódjanak a patkányok!
Azért az érdekes lenne, ha úgy zenélnél, ahogyan az emberekkel kommunikálsz. Nem volnék rád kiváncsi semennyire sem.
A moderátor törölte az erre adott warningot. Ő megértette, hogy miért írtam le azt, amit te most kifogásolsz. Ajánlom, hogy vedd fel vele a kapcsolatot, ő majd elmagyarázza neked a napnál is világosabbat és utána lehet tőlem azonnal elnézést kérni!

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: alto »

Sosztakovics írta:
2024.03.29., pén. 01:33
Youtube-ról csak az előadói minőséget tudom megítélni. Az ajánlódon meg rágcsálódjanak a patkányok!
Azért az érdekes lenne, ha úgy zenélnél, ahogyan az emberekkel kommunikálsz. Nem volnék rád kiváncsi semennyire sem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Sosztakovics írta:
2024.03.30., szomb. 12:00

VIII.Henrik se jelentős uralkodó, se jó zeneszerző nem volt. Szenvedélyesen szeretett zabálni, vedelni - irgalmatlanul megterhelve tivornyáival a költségvetést -, és intenzív nemi életet élni hetyke mellű nőcskékekkel. Igen, ezt a hetyke mellűt ő mondta. Szóval VIII. Henrik élvhajhász volt, ami alapvetően nem baj, egy uralkodótól ez elvárt, viszont gazember is volt, lásd két feleségének szemrebbenés nélküli lefejezését. Most éppen az ő bugyuta dalocskáján megy az esztétikai diskurzus. Holnap mi lesz a menü? Hitler festményeit fogjuk műelemezni?
Nézzük már ezt meg kicsit tágabb horizonttal.
VIII. Henrik. Jelentős volt?
Igen, szerette a hölgyeket, a 'hetyke mellűeket' főleg.
Boleyn Anna, mond valamit a név?, igen, hogy de-őt-is-lenyakaztatta-ám, OK, ezt én is tudom, de még mit?
Segítek:
Az ő gyerekük, tehát az élvhajhász VIII. Henrik és 'Anna Bolina' gyereke lett Erzsébet. Akkora szerelem volt, hogy Henrik egy új Egyházat hozott létre a nőért. Csak a nőért. Igen, I. Elizabeth, ő lett a kislány.
Akinek uralkodása alatt lett világhatalom Anglia. A fél planéta az övüké volt.
Aki rájött, hogyha a fő-kalózt megteszi fő-admirálisnak, akkor rend lesz a tengereken.
Sir Francis Drake ex-fő-kalóz a tenger fenekére küldte a Spanyol Armadát. És rend lett a tengereken.
És ez a nő tudta, hogy miért fontos a tengerészeti navigáció. Meg a pontos idő. Meg a selyemharisnya.
És áramlottak a kincsek befelé a kincstárba a gyarmatokról.
És ma Angolországban ma is könnyebben kapsz egzotikus gyümölcsöt Kenyából, mint sárgarépát a gulyáslevesedbe.
És hidd el, lesz@rják a Brexitet, meg az egész EU-t.

Igen, ebben a sztoriban VIII. Henrik fele génkészlete benne van, ez tény.
Na, csak hirtelen ennyit.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Én azért örülök, hogy az ízlést nem olyan emberek formálják, akik magukat mindenkinél feljebb valónak képzelik, és csak egy út van.
Milyen "jó" is lenne, ha mindenki ugyanazt hallgatná, és egyen ruhában járna, max lovas szekérrel, és még mindig azt hinné, hogy, a Föld lapos, no meg fürdés helyett jó a pacsuli is.

Szerencsére mindenki el tudja dönteni, hogy mit szeret, és mit nem. Az én komolyzenei repertoárom pár tucatra hagyatkozik, és lehet azok is a legalja kategóriák, ezt nem tudom, de nem is érdekel. Hallgatom, a saját örömömre, és nem máséra.
Persze szívesen veszek ajánlatokat is, ha azok nem öncélú felsőbbrendűséget akarnak megmutatni.
Csak a Marantz! :-D

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

juliush írta:
2024.03.29., pén. 21:24
Nem véletlenül citáltam a költemény modern angolba ültetett szövegét, egy életerőtől duzzadó, a földi hívságokat teljes mélységében élvező és azokat a kortársak szerint is nagy kedvvel és tehetséggel gyakorló ifjú király szavai ezek, amelyeknek érzelmi töltetét a fiatal zenészekből álló csapat abszolút hitelesen közvetíti, a tempót beleértve. Valószínűleg a félreértelmezés alapja a darab közismert címe, "A király balladája" és annak a ténynek figyelmen kívül hagyása, hogy a balladát manapság már a szentimentális balladával azonosítják, holott a francia eredetű névvel illetett műfaj messze szélesebb érzelmi skálán mozgott annak idején.
VIII.Henrik se jelentős uralkodó, se jó zeneszerző nem volt. Szenvedélyesen szeretett zabálni, vedelni - irgalmatlanul megterhelve tivornyáival a költségvetést -, és intenzív nemi életet élni hetyke mellű nőcskékekkel. Igen, ezt a hetyke mellűt ő mondta. Szóval VIII. Henrik élvhajhász volt, ami alapvetően nem baj, egy uralkodótól ez elvárt, viszont gazember is volt, lásd két feleségének szemrebbenés nélküli lefejezését. Most éppen az ő bugyuta dalocskáján megy az esztétikai diskurzus. Holnap mi lesz a menü? Hitler festményeit fogjuk műelemezni?

Továbbra is kötöm az ebet a karóhoz, hogy az az előadás nem jó, de voltaképp ez nem is érdekes. Mert játsszák bármilyen tempóban is, attól csak egy bugyuta, ócska dalocska marad bántóan primitív dallammal és felszínes zsebfilozófiával, amin az a három harmatos virágszál sem segít. Csóriknak szerintem fogalmuk sincs, hogy mit játszanak. És ettől lesznek lelkesek napjainkban a komolyzene iránt érdeklődők. Hm. Nesze neked Kodály országa!

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Valaki tegnap a MÜPA-ban, Máté passió? Jaroussky is ott volt.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

fülelek írta:
2024.03.29., pén. 19:30

Szeretnék tisztázni egy félreértést. Nekem ez a nóta (meghallgattam ötféle verzióban) így tetszik a legjobban, vállalva, hogy hiába tanultam 11 évig zenét (zongora, szolfézs, összhangzattan, zeneirodalom, jazz), akkor is rossz az ízlésem és húzzak a 3,141592653csába. A kezdőknek kifejezés arra vonatkozott, hogy az ilyen típusú komolyzenét lehet a legkönnyebben megszerettetni azokkal, akik amúgy elzárkóznak előle. Aki laikusnak eddig megmutattam, mind élvezték és vigyorogtak.
.
Itt megint egy olyan dolog úszik be a horizontra, amely metafizikai jelenség.
Nevezetesen a 'grâce'. Mert a vitatott előadásban 'sok van ebből'.
A régiek is sokat gondolkodtak azon, hogy mi történik ilyenkor, hogy mitől jó valami, vagy mitől nem jó, úgy előadásilag. Furcsa módon nem annyira szoros az összefüggés a technikai képességekkel, vagy a kigyakorlottsággal, vagy egyéb tanulható / tanítható dolgokkal.
Egzakt magyarázat nem született, akkor sem, meg manapság sem.
Akit bővebben érdekel, itt olvashat erről:

https://komolyzeneiajanlo.blogspot.com/ ... holgy.html

A zeneoktatás, különösen a német rendszerű, amihez mi is tartozunk, ezt az egész dolgot vagy nem ismeri, vagy pedig száműzi a misztikus / lényegtelen dolgok közé. Következésképpen, az borítékolható, hogy az itthon képzett zenészek jó része akaratán kívül nem érti / nem hallja / ellene van.
A laikusok itt feltétlen előnyben vannak. Ugyanis ennek a 'grâce' dolognak van egy primér szépség-jellege, ami egy 'kellem', vagy valami ilyesmi, amit a közönség többsége az első másodpercben levesz, és sohasem téved. Azért nem, mert nem tanult dolog ez az értékelés, hanem velünk született.

Aztán azt én is elismerem, hogy keveredhetnek a dolgok, a silányság is bejöhet vagy a technikailag egyszerűen helytelen mód, vagy egyéb zavar. De a fenti előadásról nekem rögtön ez jutott eszembe.
Továbbra is erősen tetszik.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Melankólia, az egy nagyon komplikált jelenség, a története főleg.
Minimum három szálon fut a dolog, az évszázadok során más-más prioritással.

1. A melankólia, nem a letargikus fajta, hanem egy belső, mániákus őrület-fajta, egy intenzív látnoki transz, Agrippa így írja, 'furor divinus'; az akkori alkotók egyfajta 'üzemanyaga' volt.

Kép

2. Maga a komolyság lesz egy lassan áradó melankólia, ez csak emeli a szépséget, a szufi misztikus, a cordobai Ibn al-Faradi szerint:
'A zene bánat, amiért az ember az otthonát a Mennyekben elvesztette.'
Vagyis, a mennyei Harmónia / Szépség különválása az embertől, de ami itt lényeg, hogy mindig megjelenő attribútum, és mindig pozitív, emelő előjellel, mert ha megidézzük a Szépséget, hogy elvesztettük, megjelenik a Szépség. Kicsit paradox módon, de így gondolták.
3. Tény, hogy létezik egy újkori kapcsolódás a szomorúsággal, és a megmagyarázhatatlan depresszióval.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Nem véletlenül citáltam a költemény modern angolba ültetett szövegét, egy életerőtől duzzadó, a földi hívságokat teljes mélységében élvező és azokat a kortársak szerint is nagy kedvvel és tehetséggel gyakorló ifjú király szavai ezek, amelyeknek érzelmi töltetét a fiatal zenészekből álló csapat abszolút hitelesen közvetíti, a tempót beleértve. Valószínűleg a félreértelmezés alapja a darab közismert címe, "A király balladája" és annak a ténynek figyelmen kívül hagyása, hogy a balladát manapság már a szentimentális balladával azonosítják, holott a francia eredetű névvel illetett műfaj messze szélesebb érzelmi skálán mozgott annak idején.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

juliush írta:
2024.03.28., csüt. 11:25
Sosztakovics írta:
2024.03.28., csüt. 09:27
chord_ írta:
2024.03.26., kedd 20:56
Ez durván jó.
Inkább durván rossz. Ebben a tempóban ennek a dalnak semmi értelme. Ezért is ajánlották úgy, hogy kezdőknek.
"Pastime with good company
I love and shall until I die
grudge who lust but none deny
so God be pleased thus live
will I for my pastance
hunt sing and dance
my heart is set
all goodly sport
for my comfort
who shall me let..."
Szeretnék tisztázni egy félreértést. Nekem ez a nóta (meghallgattam ötféle verzióban) így tetszik a legjobban, vállalva, hogy hiába tanultam 11 évig zenét (zongora, szolfézs, összhangzattan, zeneirodalom, jazz), akkor is rossz az ízlésem és húzzak a 3,141592653csába. A kezdőknek kifejezés arra vonatkozott, hogy az ilyen típusú komolyzenét lehet a legkönnyebben megszerettetni azokkal, akik amúgy elzárkóznak előle. Aki laikusnak eddig megmutattam, mind élvezték és vigyorogtak. Egyébként meg nagyon sok művet lényegesen nagyobb tempóval játszanak manapság, mint anno, ez a darab gyorsabb előadása a szöveg vidámsága miatt pláne nem zavaró (legalábbis engem), olyan üdeség áramlik bármelyik előadásukból, ami Boonekamp nélkül is feldob, ráadásul a felvételek is többnyire igen jók.
Itt van még egy nagyon kellemes darab tőlük: https://www.youtube.com/watch?v=LB9USv8VYvA

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A melankólia témához alapmű Földényi F. László könyve: https://moly.hu/konyvek/foldenyi-f-laszlo-melankolia
Sosztakovics persze mindig mindenkinél okosabb, de elfelejti azt, hogy a mű és befogadója viszonya pl. Dowland korában is más volt mint, most.
Korunkban a zenészek, a "szakma" képviselői felkent papként és diktátorként megmondják az alázatosan pislogó dilettáns/félművelt/buta nagyközönségnek, hogy mit hogy kell érteni. A nagyközönség többsége nem is mer véleményt nyilvánítani, mert ugye nem végzett zeneakadémiát, ezért neki kuss.
Hogy festhetett ez Dowland korában? Gazdag polgári és főúri udvarokban beszerzték a kottát, ha sok pénz volt, a fizetett zenészek játszották, ha nem volt sok, vagy a zenére fogékonyak voltak, a családtagok. A zene a kultúra élő része volt, nem egy kiüresített, koncertterembe zárt állat, mint manapság.
A melankólia sem egyszerűen zenei, kulturális jelenség volt akkor, hanem szó szerint benne volt a levegőben, hiszen akkor volt a kis jégkorszak, az idő hideg volt (a Temze befagyott!), a termés rossz volt, járványok pusztítottak stb. ezt a történeti ököológia szaktudománya már jól feltárta.

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Úgy beszélsz a melankóliáról, mintha értenéd a lényegét, ám megfogalmaznod mégsem sikerül a mibenlétét. Egy zenésznek sokkal praktikusabb gondolkodással kell rendelkeznie, ha elő akar adni valamit. A kottát nézi és próbálja kitalálni, hogy mire gondolt a szerző.. Én annyit tudok javasolni mindenkinek egy előadás kapcsán, hogy a végén mindig tegye fel ezt a két kérdést: számára őszinte volt-e a dolog és látta-e bármi értelmét a próbálkozásnak? És ne csóválja bosszúsan a fejét, ha érzelmeiben telibe találták! Soha nem értettem Stingnek ezt a kiabálós előadását, de ő már csak ilyen. Így van belül kitapétázva. Ilyen kitekeredett ízléssel. Hogy szavad járásával éljek.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Sosztakovics írta:
2024.03.28., csüt. 14:00
juliush írta:
2024.03.28., csüt. 11:14
Bakker, milyen hangot varázsoltak már '83-ban egy mezei Sony PCM-F1-essel CD-re!

youtu.be/sUhxsN7TaDY
A zene határozottan jó. Az előadás nem rettenetes, de majdnem az. Eláriázgatott nekünk a drága hölgy. Kedveli a vibrátót. Hurwitz ilyenkor erősen nyalja a szája szélit.

Szerintem megérdemli Download, hogy megtiszteljük szerzeményét egy másik előadással is.


youtu.be/9PLtkAtr47Q
Érdemes tényleg összehallgatni a kettőt.
Az első, az lényegesen jobb. Annak ellenére, hogy a vibrátózás az nem illik ide. Már. Mondom most, 2024-ben. Akkoriban egy korstílus volt, semelyik Dowland előadás sem menekülhetett.

Scholl, szegény, a remek adottságú hangjával itt teljesen félrement. Mert nem érti a kort. Nem érti, hogy I. Erzsébet korában vagyunk, nem érti, hogy Reneszánsz szellemiség lebeg még Albion felett, nem érti, hogy az Abszolut Szépség hajszolása még olyan napi rutin, mint az evés. Bekapta azt a csalit, amit sokan, hogy a melankolikus Dowland, az akkor romantikusan melankolikus. Hogy szomorú. Hogy óóó, szegény.
Óriási tévedés; itt a melankólia metafizikájának ismerete lenne szükséges a tisztán látáshoz.
És, a majdnem-vibrátója, az határozottan idegesítő.

Az első, az jóval finomabb, és egyszerűen szebb hangja van; ott bujkál benne a szépség, nem akarja a reménytelen szenvelgésbe belehúzni a dolgokat. Kicsit avíttas, ez tény.
Korszerűbb előadás van sok, és nagyon jók is akadnak.
Itt ki kell térni a Sting / Karamazov duóra, akik valami furcsán nagyszerűt alkottak. Sting száraz, első körön alkalmatlannak tűnő fa-hangja, az a kor közepébe beletalált. Nem picsog, nem nagy-hangkodik, nem nagy-énekeskedik. Ordít, ha kell. Egyszerűen elképzelte, hogy ki is volt az a Dowland.


youtu.be/WMCC8IzFSl8
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Youtube-ról csak az előadói minőséget tudom megítélni. Az ajánlódon meg rágcsálódjanak a patkányok!

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Sosztakovics írta:
2024.03.28., csüt. 17:00
Hidd el, megértelek...
Au contraire...egyáltalán nem értettél meg.
Történt ugyanis pár napja, hogy a lent hivatkozott lemezt a Lemezkuckó égbeszökő CD-tornyaiból kibányásztam és boldogan vittem haza, hogy visszautazzak fiatalságom talán legfogékonyabb időszakába (mármint a 80-as évekbe, nem a XVI. sz-ba :D ). A lemez egy nem túl hosszú, de hangulatos válogatás Erzsébet-korabeli szerzők dalaiból, amely avatatlan füleimnek tetszett a "vibrátós áriázgatás" ellenére, vagy lehet, hogy épp azért. Ami viszont igazán lenyűgözött, a lemeznek az a képessége, hogy - legalábbis engem - elrepítsen egy hitelesnek tűnő térbe, melyben nagyon élethűen szólal meg az énekesnő, oké picit talán elnyomva lantosunkat. Mindezt kőkorszaki digitális technológiával valósítva meg. Gondoltam, megosztom az élményt, és illusztrációként a youtube-ról történetesen a Dowland-dal került a posztba (lehetett volna akár a "Greensleeves" is, az is rajta van a lemezen). Egy szóval sem állítottam, hogy ez lenne a Dowland előadások non-plus-ultrája...Erre ráugrottál, mint süni a kefére, hogy megmutasd a tuti Dowlandet és bónuszként kaptam még egy klassz kis kioktatást is.
Mindazonáltal a Scholl ajánlást köszönöm, más felvételeken nem ismeretlen számomra, de Dowlandben még újdonság. :smile32:
No, és akkor a másik szerzemény, csak hogy legyen min rágcsálódni! ;)

youtu.be/Cm1aPxOORrs
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

juliush írta:
2024.03.28., csüt. 15:36
Mennyire hiányzott ez!!!
"Very nice! But"! :D

Hidd el, megértelek. Ez nem könnyű. De a zenészek is nap mint nap keresztülmennek ezen. Valamiről azt gondolják, hogy jól csinálják, elmennek egy meghallgatásra, büszkén bemutatják a tudásukat, majd hideg vízként jön a kellemetlen kritika. Ezen mindig nehéz átlendülni. De ha Welter nem fogadta volna meg Izotov észrevételeit, ma nem lenne a New York SO szólamvezetője.


youtu.be/YLI37aYt0pI

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Mennyire hiányzott ez!!!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

juliush írta:
2024.03.28., csüt. 11:14
Bakker, milyen hangot varázsoltak már '83-ban egy mezei Sony PCM-F1-essel CD-re!

youtu.be/sUhxsN7TaDY
A zene határozottan jó. Az előadás nem rettenetes, de majdnem az. Eláriázgatott nekünk a drága hölgy. Kedveli a vibrátót. Hurwitz ilyenkor erősen nyalja a szája szélit.

Szerintem megérdemli Download, hogy megtiszteljük szerzeményét egy másik előadással is.


youtu.be/9PLtkAtr47Q

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

ajkamici írta:
2024.03.28., csüt. 10:46
Fiatalok, lelkesek, , "szépek" , és zenélnek , én ezt nézem. :napsut:
Sosztakovics írta:
2024.03.28., csüt. 09:27
chord_ írta:
2024.03.26., kedd 20:56
Ez durván jó.
Inkább durván rossz. Ebben a tempóban ennek a dalnak semmi értelme. Ezért is ajánlották úgy, hogy kezdőknek.
Én azt hittem, hogy zenét hallgatunk. Tessék, ezen a felvételen a szemed is kedvedre legeltetheted! Van itt rendesen formaszépség meg minden. Értsd, ahogy akarod! :D


youtu.be/A8-e9uEeeKc

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Sosztakovics írta:
2024.03.28., csüt. 09:27
chord_ írta:
2024.03.26., kedd 20:56
Ez durván jó.
Inkább durván rossz. Ebben a tempóban ennek a dalnak semmi értelme. Ezért is ajánlották úgy, hogy kezdőknek.
"Pastime with good company
I love and shall until I die
grudge who lust but none deny
so God be pleased thus live
will I for my pastance
hunt sing and dance
my heart is set
all goodly sport
for my comfort
who shall me let..."
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Bakker, milyen hangot varázsoltak már '83-ban egy mezei Sony PCM-F1-essel CD-re!

youtu.be/sUhxsN7TaDY
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1488
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 812
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Fiatalok, lelkesek, , "szépek" , és zenélnek , én ezt nézem. :napsut:
Sosztakovics írta:
2024.03.28., csüt. 09:27
chord_ írta:
2024.03.26., kedd 20:56
Ez durván jó.
Inkább durván rossz. Ebben a tempóban ennek a dalnak semmi értelme. Ezért is ajánlották úgy, hogy kezdőknek.
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”