Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Koncertajánló

alfaati

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Elég komoly megmozdulás lesz Március 23-án Bukarestben.
 
Azthiszem ilyen koncert még nem is volt eddíg.
 
THE MASTERPIECE
 
140 perc filmzene, cselló, hegedu, zongora szólókkal. 140 zenész és egyuttmukodo partner, szakember fogott ossze egy gigantikus koncert erejéig.
 
THE DARK NIGHT,     EGY GÉSA EMLÉK IRATAI,     INCEPTION,     GLADIATOR,     THE DA VINCI CODE
 
 
Uyanga, Mongólia legszebb ének hangja, Tina Guo cselló muvész, az egész bukaresti szimfónikus zenekar, ritka népi hangszerek, stb.
 
 
www.themasterpiece.ro
 




Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 673
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 404
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »


Budapesti Tavaszi Fesztivál
Les Musiciens du Louvre - Grenoble
 
 
Vezényel: Marc Minkowski
 
 
2013. március 31. 19:30 - 22:00
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
 
 
Sajnos valamelyik ujjamat meg kellet harapnom, és ez most kimarad, mert márc.27-én egy másik koncertre van jegyem. (Claudio Abbado és az Orchestra Mozart.)
Bízom benne, hogy egyszer lesz még lehetőségem meghallgatni a zenekart és M.M-t!
 
 
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Nem tudom, hova illene, ezért ide teszem:
 
A májusi Depeche Mode koncertre (Puskás F. stadion, 2013.05.21.) van egy eladó - ajándékba kapott - állójegyem. Nem tudok elmenni, ezért megválnék tőle.
Kedvezménnyel lett vásárolva, én is annyiért adom: 11.800 HUF.
 
Speedy

 
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Both Miklós Folkside 2013. február 9. - Fonó Budai Zeneház
 
http://passzio.hu/modules.php?name=News ... &sid=27652
 
http://www.youtube.com/watch?v=yrYBPgiHv_I
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Doors - Live at Hollywood Bowl koncertfilm!!!
 
http://port.hu/the_doors_-_live_at_holl ... topic_id=2

Vendég

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Rákerestem, nem volt még, és egy kicsit meg is döbbentem. Pedig az egyik legjobb "könnyűzenei" koncert, amit láttam és hallottam:
 




alfaati

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Holnap lesz a nagy nap!
 
Havasi szuper koncert! Vezényel: Pejtsik Péter!
 
-Kozel száz zenész.
-Muvészeti vezetok és látvány: Brian Burke és Gilles Papain.
-Kórus, vokalisták.
-12ezer jegy elovételben elkelt.
 
DEC 9. Papp László Budapest Sportaréna.
 
 


 
Valaki volt?
 
Találtam pár videót jútyúbon de ezek ugye nem adják vissza sajnos...
 
http://www.youtube.com/watch?v=1Ps3_eDnWpE
 
az indiai csávó elég jól nyomja:
 
http://www.youtube.com/watch?v=44RmssG5U-4

alfaati

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Holnap lesz a nagy nap!
 
Havasi szuper koncert! Vezényel: Pejtsik Péter!
 
-Kozel száz zenész.
-Muvészeti vezetok és látvány: Brian Burke és Gilles Papain.
-Kórus, vokalisták.
-12ezer jegy elovételben elkelt.
 
DEC 9. Papp László Budapest Sportaréna.
 
http://www.youtube.com/watch?v=ds-FEDVB ... r_embedded

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


A holnap esti program Marillion koncert lesz.




LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: AVX »


A tegnapi Omega koncert számomra felejthetetlen élményt nyújtott.
Lehet ez még Dörmöginek is tetszett volna.
Egy szinfónikus zenekar kísérte szinte végig a zenekart.Sok képzett zenész is csatlakozott a zenekarhoz,így nagyon komoly zenei élményt is adott.
Mivel mi pont középpen ültünk,így a hangminőség is megfelelő volt.
Örülök,hogy ezt a bulit nem hagytam ki.
http://www.rockbook....ste-az-arenaban





Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: batagy »


A tegnapi Ian Anderson Thick As a Brick koncert, gyerekek, fantasztikus volt!
 
Hihetetlen élmény volt hallani az eredeti 1972-es albumot, teljes egészében élőben. Majd összecsináltam magam, amikor nyomták az ismert taktusokat. Az egész a hagyományos old-school 70-es évek stílusban ment. A dobos és orgonista is nagyon ott voltak, Hammond orgona! Nyomták rendesen.
 
Anderson maga szegény már nem tudja kiénekelni a hangokat, egy fiatal énekest (Ryan ODonnell) alkalmaztak, aki kb a fele szöveget énekelte.
Az eredeti album 2-es oldalának elején, amikor a dobszólók mennek, van pár rész, amikor egy pillanatra megáll a zene, a sok barom zeneértő meg elkezdett beletapsolni akkor. Nem ismerik az albumot? Az a zene része...
 
A 2012-es album is élvezetes volt, jobb mint amire a CD-ről emlékeztem.
A végén ráadás a kötelező Locomotive Breath.
 
Még ami tetszett, hogy a hangerő éppen megfelelő volt, szerencsére nem hangosították túl, nem kellett a füldugót használnom. (Utóbbi években biztonsági okokból már füldugót viszek magammal, néha olyan hangos.)
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: pampickton »


Egész héten Sziget Live Stream három színpadról:
http://www.youtube.com/szigetofficial

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: pampickton »


Egész héten Sziget Live Stream három színpadról:
My link

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Aki a Tull-t szereti:
 
JETHRO TULL'S IAN ANDERSON
THICK AS A BRICK - part I-II
 
2012. augusztus 26. 20.00
Budapest Kongresszusi Központ
 
http://www.livesound.hu/2012_2/jt.html
 
Én most vettem a jegyet, már eléggé fogynak a helyek, eleve csak ülőhely van.


Én nagyon szívesen elmennék rá, de errefelé sajnos nem hozza a sót az öreg lókötő. Viszont ma veszek jegyet a Flying Colors koncertre.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: batagy »



Tetves pénztelenség.


Hát igen, én is vacilláltam erősen, manapság nem szívesen ad ki az ember tizen-akárhány ezer Ft-t egy koncetre.
De már kb 3 éve nem voltam semmin, és a Thick As a Brick egy klasszikus...
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Tetves pénztelenség.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
batagy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.07.05., csüt. 22:14
Értékelés: 96

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: batagy »


Aki a Tull-t szereti:
 
JETHRO TULL'S IAN ANDERSON
THICK AS A BRICK - part I-II
 
2012. augusztus 26. 20.00
Budapest Kongresszusi Központ
 
http://www.livesound.hu/2012_2/jt.html
 
Én most vettem a jegyet, már eléggé fogynak a helyek, eleve csak ülőhely van.
Yamaha AX-497, Energy RC-10, Squeezebox Classic, Technics SL-PG 370A/490, Oppo DV-983H, Technics RS-BX404, Sony ST-SE 520, Asus O!Play Mini Plus, Panasonic TX-P42UT50E, Fapaci KEFI, QED Profile QE 5021/5026, Hama 30728 2x2.5mm2, iAudio X5L 30GB, Invotone HD2000, Panasonic SA-XR55, SMSL Sanskrit 6th

Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Taky »



 
2012. június 1-2-3. Diósgyőri vár
Borsodi Fonó folkfesztivál
 
Fellépők:
Balkan Fanatik, Barsi Csaba és az Agyagbanda, Csík zenekar (vendég: Lovasi András, Ferenczi György), Ghymes, Kaláka, Kerekes Band, Maszkura és a Tücsökraj, Muzsikás, Palya Bea Szefárd trió, Quimby, Rézdudások, Sebő-együttes, Söndörgő, Szalóki Ági, Számadó zenekar
 
program itt: http://www.borsodifono.com/borsodi_fono ... rogram.pdf
 

film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Vendég

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Vendég »


2012.03.27.
Loreena McKennitt koncert a BS-ben
 
Nekem már megvan a jegyem

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: KMT »



Ulrich Schnauss az A38-on 2011.11.11.-én.
 
Az igényes elektronikus zene kedvelői ne hagyják ki.
 
 
http://www.a38.hu/?p=programok&id=2729


 
Talán jobb hangminőség lesz, mint ami az albumaira jellemző.

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Sentinel »

25 éves az After Crying - Művészetek Palotája - nov. 9
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Ulrich Schnauss az A38-on 2011.11.11.-én.
 
Az igényes elektronikus zene kedvelői ne hagyják ki.
 
 
http://www.a38.hu/?p=programok&id=2729
potatomelon.wordpress.com

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »

Szervusztok. Lenne egy olyan kerdesem, hogy tud e valaki olyan helye Budapesten ahol ingyenesen lehet komolyzenei hangversenyt vagy jazz koncertet megtekinteni/hallgatni? Ha hulyeseget kerdeztem akkor elnezest.

Avatar
juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2006.08.13., vas. 21:20
Értékelés: 34

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: juice »


Terveimmel ellentétben a kedd esti firenzei PFM-ről, ahol majd egy helyi szimfónikus zenekarral lépnek fel (újabb kísérlet?), szóval erről most szépen lemaradok. Aki teheti menjen, aztán számoljon be róla! :-)
 

Az igazat megvallva a Wilson által összeverbuvált csapatból (gitár, billentyűsök, basszus, dobok és fuvola/klarinét) ...


 
Fuvola-klarinét, hmm, ez finom lehetett.
1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - 4x ion nexus ma40 - ion jc1a/epos es12 - ion obelisk 3X+akg550
2. thomson dvd - ion obelisk 3 - royd a7 mk.I
3. philips cd - nad 3020 - aktiv audio baby

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Koncertajánló

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Szia. No és egy ilyen Muffathalléban kik kísérik Wilsont a koncerten? Ja, és szólt úgy, mint szűk két éve a Porcupine Tree?


Az igazat megvallva a Wilson által összeverbuvált csapatból (gitár, billentyűsök, basszus, dobok és fuvola/klarinét) csak a gitáros Aziz Ibrahimról hallottam korábban. Wilson feltehetően nem véletlenül válogatta így ki a szereplőket, remek muzsikusok mindannyian, a dobos és a basszeros (aki a klasszikus Rickenbacker mellett egy Chapman stick-et is nyúzott) külön említést érdemel. Wilson nyilván kitaposta a belüket a produkció kedvéért, az viszont ennek megfelelően is sikerült: a tökéletesen szóló és abszolút hibátlanul előadott hangosított koncert. Két éve a Tonhalléban csodálkoztunk együtt a hangosítás minőségén, nos, a maximalista Wilson a Muffathalléban sem adta alább. Az 1 óra 45 perces koncerten az Insurgentes és az új, Grace for Drowning c. albumról játszottak, utóbbiról többet. Nagy élmény volt. Wilson egy rövid időre előhúzta a videogitárját is, amin a háttérre egyidőben vetített film jelent meg.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”