Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

chord írta:
2018.10.16., kedd 08:54
Utolsó szám, egy régi, anonim dal Nápolyból, a 'Stu Criata'.
Milyen hangja van már a fickónak? Ez nem egy Beasley. Sorry vagyok tetőtől talpig de most nem lettem lelkes.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

Utolsó szám, egy régi, anonim dal Nápolyból, a 'Stu Criata'.



youtu.be/uOuiC6ieGxk

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ez meg itt egy ördögien jó kis demó lemez '57/59-ből.

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Ezen itt meg az ördög hegedűse játszik. De tényleg. 1959. Remastered kiadás 24/192
SDBR 3045 - sleeve.jpg
SDBR 3045 - sleeve.jpg (1.09 MiB) Megtekintve 1366 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

chord írta:
2018.10.13., szomb. 09:06
Meg hallanátok, hogy szól....
Csak erről a Chesky-records kultuszról jutott eszembe.
Nekem meg ez jutott az eszembe a Chesky kapcsán. Van rajta forradalmi etűdösen eljátszott Csajkovszkij zongoraverseny első tétel is. Juhé!
Csatolmányok
front-1.jpg
front-1.jpg (32.39 KiB) Megtekintve 1347 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

A zenészek már türelmetlenül várták vissza vezetőjüket. Egyikőjük a cipője orrát nézegette, másikuk idegesen dobolt az ujjával a csembalón, a harmadik fel s alá járkált. Ekkor belépett Gian Andrea a próbaterembe és elkiáltotta magát: "Victoria"!
Az zenészek ujjongásba törtek ki, egymás nyakába borultak, majdnem sírtak az örömtől, hogy végre lemezszerződést kaptak ráadásul az Arcana-tól.
-Na és mit fogunk játszani?
-Mascittit.
-Ne hülyéskedj! Komolyan kérdeztem.
-Mondom, hogy Mascittit. Hidd el jó lesz az! Itt vannak a kották, tessék, egy neked, egy másik neked...hé Luigi, most hova mész? Neked is jut egy. Nicola! Valamit leejtettél a földre. Felvennéd? Azt kértem, hogy vedd fel és nem azt hogy lépj rá. Mi? Te meg véletlenül leöntötted kávéval és rajta nyomtad el a csikket? Komolyan mondom, olyanok vagytok mint a gyerekek! És te Matteo? Jól van, ha rád jött a nagydolgozhatnék akkor siess! Ne, ne a kottából tépj magadnak csíkot...! Dörzsölni fog. Ááááá! Miért csináljátok ezt? Lehetőséget kaptunk, éljünk vele! Ne gondoljátok, hogy olyan könnyű volt nekem a kiadóval. Már én is éppen nyúltam a folytózsinór után mikor meghallottam a szerzőt. Kérdeztem is, hogy vmi Vivaldit nem lehetne inkább? Mire jó egy Ferrari után kötni a hármasekét meg a boronát? Annak a Nürburgringen a helye nem a poros szántófödön. Aztán jött nekem az alázattal, meg hogy ez egy próbatétel. Mert minden előadás egy próbatétel, meg ilyen sületlenségekkel. Gyertek már be az erkélyről és ne köpködjetek az udvarra! Értsétek meg, nekünk ezt dobta a kocka. Nekünk most csak ez jutott. De talán a világban egy jó hallású gyerek felfigyel ránk, mondjuk teszem azt Budapesten a 14. kerületben egy panelban és ír rólunk egy szép ajánlót, ad ránk 10 pontot, akkor talán még be is futhatunk. A Roxette is így kezdte. Egy DJ minden nap lejátszotta a lemezüket 100-szor, 3 hétre rá egész Európa rájuk ropta. Meg kell próbálni. Mutassuk meg, hogy milyen jók vagyunk! Hadd lássák a népek, hogy mi úgy dolgozunk mint egy 12 hengeres! Ha csak ez marad utánunk akkor sem éltünk hiába.
cover.jpg
cover.jpg (487.14 KiB) Megtekintve 1359 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

cover.jpg
cover.jpg (340.15 KiB) Megtekintve 1353 alkalommal
Akkor beszéljünk egy kicsit "hajtósékról"! Bizony nagyon jók. Technikásak, pontosak, játékuk nagyon könnyed és legfőképp hajlékony. Biz ez nem könnyű. Van aki egész életében ceruzaelemekkel az ujján játszik és egyszerűen nem lehet kinevelni a nehézkes, földhözragadt játékból. A zeneszerzők ismerősek, van aki Telemann miatt már fel is szisszent...igaza van. A legunalmasabb rész az ő nevéhez kötődik. Sajna nem egyenletes a felhozatal. Van ami fülbemászóan szép, és van ami ásításra késztet. Összességében csinos és tetszetős az album, nincs vele semmi komoly baj csak hát...csak hát amikor belehallgattam utánuk Fornacciari fonés koncertfelvételébe ahol barokkot játszik egy olasz templomban akkor hirtelenjében úgy éreztem, hogy az angolok brilliáns játéka csupán felszínes szemvényvesztés. Mondják ők a magukét ehhez kétség sem fér, dolgoznak piszkosul de a végén csak az üresség marad utánuk. Nem lettem gazdagabb belül egy cseppet sem. Mondjuk pár új nótát megismerhettem és ez pozitív. De úgy összességében az egész ami lejön a lemezről az olyan iskolásan akadémikus. Megmutatják, hogy jól tudnak bánni a hangszereikkel, ismerik a korstílust, ízlésesen díszítenek viszont összeesküdtek ellenünk mert mindannyian pofátlanul ugyanabban a hangvételben játszanak. Olyan ez mint amikor az iskolában összebeszélnek a diákok, hogy ének órán mindenki tisztán fogja elénekelni az Által mennék én a Tiszán c. népdalt kivéve az utolsó hangot amelyet szántszándékkal hamisra énekelnek ezzel őrületbe kergetve a tanárt. Aki ebben a csapatban játszik az egyben ugyanabban az iskolában tanít ahol Rachel Podger is. Jaj! Belterjesség ez? Tradíció? Megyőződés? Vagy csak ennyire futja? Tudja a franc. Kicsit szomorú vagyok mert egyébként rém tehetséges és felkészült zenészekről van most (is) szó.

Ami igazán lázba hozott az albumon az a Marcello d-moll oboaverseny. Kerek, vastag hangon fúj a szólista, élmény őt hallgatnia annak aki még nem hallotta ugyanezt a darabot Xenia Löfflertől :D ( The Golden Age album ). Az első tételt profin letudja, a másodikat már elsieti - érzelem nyente -, a harmadikat pedig egyszerűen eldarálja. Közben többször is Holliger díszítéseit és artikulálását hallom vissza. Ő azt a felvételt a 80-as évek elején készítette...khmm. Ami igazán érdekessé teszi az előadást az az a furcsaság, hogy amikor hosszan trillázik odavész az intonációja. Tök hamis lesz a hangszer.
Az előadó: https://www.youtube.com/watch?v=YnwDlLIac_A

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Meg hallanátok, hogy szól....
Csak erről a Chesky-records kultuszról jutott eszembe.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Micsoda nagy tervek meg elképzelések voltak régen...
Orfeusz-kör, meg Musica Oscura...
Meg elveszett lantművek reprodukciója, az átiratból vissza-konvertálva.

Hogy ma milyen a lemez?
Hát, szerintem, nagyszerű.



youtu.be/N2i8UmWGwCQ

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

" A múlthoz nem viszonyulni vagy visszanyúlni kell...a múltat le kell nyúlni" - Hajós András

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

És még mindig Star Wars:


youtu.be/liVSa76Scck


És 16:30-tól ebben:


youtu.be/EkwqPJZe8ms
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Egy nagyon jó Alpha lemez:


youtu.be/V14oSVL7qF4

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.10.11., csüt. 15:35
Innen ered a Star Wars és a Gyűrűk ura zenéje.
Meg ez is:

youtu.be/VJhKsznhLH4


Valamint (03:00-tól) szinte hangról-hangra lopás az előzőből :D :

youtu.be/oydFyUU-ufI
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Innen ered a Star Wars és a Gyűrűk ura zenéje. Egy szép előadás 2001-ből. A kiadó nem sűrűn fordul meg itt. Pedig hát...
cover.jpeg
cover.jpeg (157.01 KiB) Megtekintve 1394 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

A darab első felvétele. 1985-öt írunk!
Cover.jpg
Cover.jpg (35.31 KiB) Megtekintve 1381 alkalommal
Ugyanaz a karmester csak más a zenekar. De ez itt most lényegtelen is.
https://www.youtube.com/watch?v=WC9HwidzmxM

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Ez az Alessandrini lemez ékköve. Sajna Sandrine Piau sem a régi már. Az ária eleje még csak-csak, de a 2. fele fantáziátlan hangképzésbe vált át. sad.gif
https://www.youtube.com/watch?v=zxJ08F9 ... 0&index=12

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Concerto Italiano, Rinaldo Alessandrini - un viaggio a roma (2018)

Kiránduljunk Rómába! Ott köztudottan jó a konyha. Be is térünk egy takaros kis étterembe ahol tisztaság, rusztikus hangulat és barátságos személyzet fogad. Dél van, a mai ajánlat egy 25 fogásos all you can eat brunch. Az ételek szépen vannak tálalva, ránézésre nagyon gusztusosak, mi pedig nem is igazán vagyunk éhesek. Ez jó, mert ilyenkor jobban ki tudjuk élvezni az ételek ízét mert nem az éhség csillapítása vezérel minket, hanem egyszerűen az étkezés öröme. Mert enni igenis jó dolog.
Mindenből veszünk egy kicsit, értő módon forgatjuk szánkban a falatokat és közben elégedetten bólogatunk, hogy itt bizony jól főznek. Klassz az alapanyag, a fűszerezés, az alkalmazott konyhatechnológia, az ízek nem tolakodóak, csak úgy csúszik a kínálathoz a Brunello di Montalcino. Jól érezzük magunkat.

De. A végén hiába kerekedik a hasunk és kell kiengedni a nadrágszíjon legalább 3 lyukat, attól még űrt érzünk belül. Mert bár finomakat ettünk az átütő, lehengerlő, feledhetetlen fogás ma elkerült minket. Talán egy volt csak amely közelített ahhoz az élményhez amit más étteremekben már többször is megtapasztalhattunk. Kár. Nagy kár.
cover.jpg
cover.jpg (373.41 KiB) Megtekintve 1444 alkalommal

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

Egy finom, nagyon régi zene.
Én azt mondanám rá. hogy 'szférikus'.
Nincs eleje, nincs vége, nem szép, nem csúnya, nem akar semmit. Csak ragyog.



youtu.be/EjHZnVZrdJA

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

bitrograde írta:
2018.10.08., hétf. 12:27
Itt még eléred a koncertet.
Köszönöm szépen!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

juliush írta:
2018.10.08., hétf. 12:04
Sajnos a hivatkozott koncertre nem jutottam el! sad.gif
Viszont itthon figyel az alábbi CD, valakinek van összehasonlítási alapja a koncerten elhangzottak, illetve a lemezen rögzített előadás vonatkozásában?

Kép
Itt még eléred a koncertet.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Sajnos a hivatkozott koncertre nem jutottam el! sad.gif
Viszont itthon figyel az alábbi CD, valakinek van összehasonlítási alapja a koncerten elhangzottak, illetve a lemezen rögzített előadás vonatkozásában?

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

[/quote]

Sírnivaló, hogy az egyik leggyönyörűbb hangú instrumentet mire kényszerítette.
30 évvel előtte meg így gondolkodtak:


youtu.be/Cepr1xAlIIk


Kép
[/quote]

Sajna a lemezhez nem jutottam hozzá. Viszont találtam egy másik előadót Marin Marais témában aki eddig még nem fordult meg nálunk: Florence Bolton. Amit ezen az albumon húz az valami hátborzongatóan jó. Jó lesz rá odafigyelni.
https://www.youtube.com/watch?v=UNCX9JplsMc
https://www.youtube.com/watch?v=puJZ_S-jcUk
MIR386-back.jpg
MIR386-back.jpg (374.99 KiB) Megtekintve 1500 alkalommal

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Még rádión hallgatva is borzongató élmény. Engem a Telemann annyira nem mozgatott meg, de az RV. 540 alatt szinte ájuldoztam. Ezt, így, ennyire - még sohasem...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Nekem is ez jutott az eszembe.
Hogy jobb volt, mint Jaroussky.
De legalábbis totál partiban vele.

És jó a hang a Zeneakadémián. A négy hölgy - gyakorlatilag az Orosz Modellügynökség állományából - hegedűi közül, az egyik, az úgy szólt, hogy szebb hangú volt, mint Dimitri hangszere...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Igen, a bőgős srác nagyon vagány volt, mint aki egy szemközti underground clubból vagy rock zenekarból ugrott át ide a
Zeneakadémiára, óriási fazon volt.
A hegedűs hölgykoszorú..? de istenien játszottak . Viola d'amore hangja nekem zsenális volt.
Szerencsésen a 2. sorban ültünk , igy minden lélegzetvételt láttunk hallottunk.
De mit szóltok Dmitrij hangjához ?
Nejem azt merészelte mondani hogy szerinte szebb a hangja mint P. Jaroussky-é.
Nem tudom megítélni, de van benne valami..

Osztom Chord véleményét, alapvetően nekem unalmas Telemannt csodásan, szinesen, élvezetesen játszották ( mégis jó zene ! ) kivétel a lassú rész amiből nehezen lehet kihozni bármit is, de ilyen Négy Évszakot még soha életemben nem hallottam. A fantasztikus, meg csodás , brilliáns jelzők, stb nem jellemzi megfelelően.
Különlegesen és teljesen szokatlan módon nyúlt hozzá, olyan finoman és érzékien ( és mégsem populáris )hogy a belső tartalom és hangulat tökéletesen érintetlen maradt.
Shinagawa írta:
2018.10.07., vas. 22:45
chord írta:
2018.10.07., vas. 19:32
Tegnap a Zeneakadémián valaki?

Sinkowski koncert.
Első rész Telemann, Locatelli, ilyenek. Nagyon-nagyon jó játék. Telemann tetszik?, mármint egy kicsit?, ez nekem új.
Második rész: műsorváltozás, Bach kimaradt... (talán olvasta a....?:)), így egy full Négy Évszak.

Én teljesen úgy maradtam. Soha nem hallottam még ilyet.
Mert igen, technika meg virgázás meg rögtönzés ezerrel, de valami óriási mélység, ami engem fog. Új generáció, fiatalok, frissek. És úgy tűnik, hogy még komolyabbak, mint az elődök.
És ismét a bizonyság. A Négy Évszak egy fantasztikus zene.
Voltam.
A koncert első részében a Telemann tetszett, ügyesek voltak a hegedűs hölgyek. A Vivaldi kettősverseny nekem nem jött, nem az én darabom. A lant hangerőben baromi sok volt, itt még meg is értettem volna, de a koncert végéig azon az álláson felejtették a potit. Kár érte!

A Négy Évszak hatalmas élmény volt.
Remek karakterek, változatos hangszínek, ilyet élőben ritkán hallani, zseniális!
A bőgős srác volt a kedvencem. leborulok.gif

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”