Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Lépjünk előre 200 egynéhány évet és a Monarchiában már így püfölték a billentyűket! Varázslatos, 24/96-ban fület gyönyörködtetően, lelket simogatóan az!

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Addig, amíg jön az infó, még egy kis régi billentyűs.
Odaát, a Kontinensen, Spanyolföldön meg így nyomták.
Az évszám 1557.

Nagyon szeretem ezt a lemezt.


youtu.be/AEcuRYQ3D7Y

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

gyuszmo írta:
2018.10.18., csüt. 18:46
Srácok, egy komolyzenéhez csak nagyon közvetve kapcsolódó kérdésem lenne, ami régóta érdekel. Ezek a zenészek hogy kapnak fizetést, miből élnek? Pl. van egy filharmonikus zenekar, az egyik tag legyen mondjuk 38 éves, játszik 15 éve a hangszerén, hogy keres pénzt? Fix jövedelmük van, vagy fellépésenként? Aki idősebb, az többet kap? Vagy tudás alapján ( legyen ez bármennyire is megfoghatatlan) kapnak pénzt?
Köza válaszokat. :)
Na, témát böngésző zenészek, merre vagytok? :D
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Srácok, egy komolyzenéhez csak nagyon közvetve kapcsolódó kérdésem lenne, ami régóta érdekel. Ezek a zenészek hogy kapnak fizetést, miből élnek? Pl. van egy filharmonikus zenekar, az egyik tag legyen mondjuk 38 éves, játszik 15 éve a hangszerén, hogy keres pénzt? Fix jövedelmük van, vagy fellépésenként? Aki idősebb, az többet kap? Vagy tudás alapján ( legyen ez bármennyire is megfoghatatlan) kapnak pénzt?
Köza válaszokat. :)
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

A szokásos történet a hangosság fokozásával. A virginál és csembaló reláció, pont, mint a viola da gamba - cselló, vihuela - gitár, vagy a reneszánsz lant - barokk lant.
Odafelé felharmonikus-vesztés, komoly, de annyira, hogy visszafelé lehet rádöbbenni, hogy mennyi minden lemaradt a hangerő miatt.
Amúgy tökegyszerű a fizikája; kisebb hangerő, lazább húrok, nagyobb kitérés, 'rendetlenebb' hang, káoszosabb, igen, 'organikusabb', :), van idő arra, hogy olyan rezgés-módusok jelenjenek meg, amelyek a feszítéssel nem tudnának.

A BBC monitorok egy ilyen Alpha lemeznél mutatják ki foguk fehérjét, szinte megvadulnak...
Kicsit hasonló a hangi filozófia; minden rezeg, minden lazább, és nagy hangerő, egy igazi, HighEnd-Show kaliberű, az teljes képtelenség.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3DQ8-5xUBR0&t[/youtube]

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

chord írta:
2018.10.17., szer. 17:48
Ma ez érkezett a szobába.
Gyönyörű zene, szívet melengető csembaló hangzás és előadás. Nincs két egyforma csembaló, soknak bántó rikácsoló zörgése van, ez nem olyan.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Ez meg itt az előadó a Byrd lemezről.
photo.jpg
photo.jpg (1021.89 KiB) Megtekintve 1781 alkalommal

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ma ez érkezett a szobába.
Ami rajta van, az gyakorlatilag egy kincs.
A harmadik oldalon tartok a bookletben; és ez csak a képről...:)

Kép

Kép

Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

juliush írta:
2018.10.17., szer. 16:25
RIEC írta:
2018.10.17., szer. 16:17
17 óra amit talán egy életre szóló csömör követ. És hol marad a gyűjtés öröme?
Mondjuk sehol sincs ráírva, hogy kizárólag egy ültő helyedben kell végighallgatni! Viszont fillérekért kapsz sok szép zenét, remek (számos esetben gyakorlatilag referencia) előadásokban, amelyeket még évtizedekig élvezhetsz.
Tudom. De Hakapeszi ha kap eszi. :D

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.10.17., szer. 16:17
17 óra amit talán egy életre szóló csömör követ. És hol marad a gyűjtés öröme?
Mondjuk sehol sincs ráírva, hogy kizárólag egy ültő helyedben kell végighallgatni! Viszont fillérekért kapsz sok szép zenét, remek (számos esetben gyakorlatilag referencia) előadásokban, amelyeket még évtizedekig élvezhetsz.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

17 óra amit talán egy életre szóló csömör követ. És hol marad a gyűjtés öröme? Az agyam vadul tiltakozik ilyenkor.
Ez itt csupán 40 perc. A felvétel elkezdése előtt pár órával halt meg a szerző. 1958-at írunk. Hátborzongató.
Remastered kiadás 24/192-ben.
SDBR 3006 - sleeve.jpg
SDBR 3006 - sleeve.jpg (2.84 MiB) Megtekintve 1670 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.10.16., kedd 23:37
Most értettem meg ennek a hegedűsnek a nagyságát.
OK, tudom, hogy durván 17 óra, de már csak a fentiek fényében is a komolyzenei piac egyik nagy ajánlata, javaslom ugorjatok rá, míg lehet!

https://www.lira.hu/hu/zene/klasszikus- ... dings-17cd

KépKép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Eszméletlen, én is meg voltam győződve hogy egy NŐ énekel.
No de igy, hogy látom hogy egy fiú.. igy már nem is tetszik annyira ... :smile29:
chord írta:
2018.10.16., kedd 21:36
Ilyenkor tanácsos csak a zenére figyelni, mármint látvány nélkül, toronyiránt a lemezről....
Nálam azért OK nagyon, mert évekig azt hittem, hogy a Nuria Rial énekli.... és pont, amikor kerestem videót, mindig csak Vincenzo jött be... akkor esett le:) hogy ez az, amit már 800 embernek megmutattam a fotelben...

Lemezen amúgy kicsit finomabb; én nagyon jónak tartom.
Élőben, az Orfeóban, volt pár sor, amit énekelt, az is zseniális volt.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Maga a csoda ez az XRCD. Meg vagyok rendülve. Most értettem meg ennek a hegedűsnek a nagyságát. Feltétlen érdemes beszerezni ebben a formában a felvételt. :smile32:

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Megérkezett. Végre. Megyek is meghallgatni.
Cover.png
Cover.png (3.37 MiB) Megtekintve 1424 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

chord írta:
2018.10.16., kedd 21:36
Ilyenkor tanácsos csak a zenére figyelni, mármint látvány nélkül, toronyiránt a lemezről....
Nálam azért OK nagyon, mert évekig azt hittem, hogy a Nuria Rial énekli.... és pont, amikor kerestem videót, mindig csak Vincenzo jött be... akkor esett le:) hogy ez az, amit már 800 embernek megmutattam a fotelben...

Lemezen amúgy kicsit finomabb; én nagyon jónak tartom.
Élőben, az Orfeóban, volt pár sor, amit énekelt, az is zseniális volt.
Beasley. Nem alkuszom. :D

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ilyenkor tanácsos csak a zenére figyelni, mármint látvány nélkül, toronyiránt a lemezről....
Nálam azért OK nagyon, mert évekig azt hittem, hogy a Nuria Rial énekli.... és pont, amikor kerestem videót, mindig csak Vincenzo jött be... akkor esett le:) hogy ez az, amit már 800 embernek megmutattam a fotelben...

Lemezen amúgy kicsit finomabb; én nagyon jónak tartom.
Élőben, az Orfeóban, volt pár sor, amit énekelt, az is zseniális volt.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

chord írta:
2018.10.16., kedd 08:54
Utolsó szám, egy régi, anonim dal Nápolyból, a 'Stu Criata'.
Milyen hangja van már a fickónak? Ez nem egy Beasley. Sorry vagyok tetőtől talpig de most nem lettem lelkes.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Kép

Utolsó szám, egy régi, anonim dal Nápolyból, a 'Stu Criata'.



youtu.be/uOuiC6ieGxk

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ez meg itt egy ördögien jó kis demó lemez '57/59-ből.

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Ezen itt meg az ördög hegedűse játszik. De tényleg. 1959. Remastered kiadás 24/192
SDBR 3045 - sleeve.jpg
SDBR 3045 - sleeve.jpg (1.09 MiB) Megtekintve 1363 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

chord írta:
2018.10.13., szomb. 09:06
Meg hallanátok, hogy szól....
Csak erről a Chesky-records kultuszról jutott eszembe.
Nekem meg ez jutott az eszembe a Chesky kapcsán. Van rajta forradalmi etűdösen eljátszott Csajkovszkij zongoraverseny első tétel is. Juhé!
Csatolmányok
front-1.jpg
front-1.jpg (32.39 KiB) Megtekintve 1345 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

A zenészek már türelmetlenül várták vissza vezetőjüket. Egyikőjük a cipője orrát nézegette, másikuk idegesen dobolt az ujjával a csembalón, a harmadik fel s alá járkált. Ekkor belépett Gian Andrea a próbaterembe és elkiáltotta magát: "Victoria"!
Az zenészek ujjongásba törtek ki, egymás nyakába borultak, majdnem sírtak az örömtől, hogy végre lemezszerződést kaptak ráadásul az Arcana-tól.
-Na és mit fogunk játszani?
-Mascittit.
-Ne hülyéskedj! Komolyan kérdeztem.
-Mondom, hogy Mascittit. Hidd el jó lesz az! Itt vannak a kották, tessék, egy neked, egy másik neked...hé Luigi, most hova mész? Neked is jut egy. Nicola! Valamit leejtettél a földre. Felvennéd? Azt kértem, hogy vedd fel és nem azt hogy lépj rá. Mi? Te meg véletlenül leöntötted kávéval és rajta nyomtad el a csikket? Komolyan mondom, olyanok vagytok mint a gyerekek! És te Matteo? Jól van, ha rád jött a nagydolgozhatnék akkor siess! Ne, ne a kottából tépj magadnak csíkot...! Dörzsölni fog. Ááááá! Miért csináljátok ezt? Lehetőséget kaptunk, éljünk vele! Ne gondoljátok, hogy olyan könnyű volt nekem a kiadóval. Már én is éppen nyúltam a folytózsinór után mikor meghallottam a szerzőt. Kérdeztem is, hogy vmi Vivaldit nem lehetne inkább? Mire jó egy Ferrari után kötni a hármasekét meg a boronát? Annak a Nürburgringen a helye nem a poros szántófödön. Aztán jött nekem az alázattal, meg hogy ez egy próbatétel. Mert minden előadás egy próbatétel, meg ilyen sületlenségekkel. Gyertek már be az erkélyről és ne köpködjetek az udvarra! Értsétek meg, nekünk ezt dobta a kocka. Nekünk most csak ez jutott. De talán a világban egy jó hallású gyerek felfigyel ránk, mondjuk teszem azt Budapesten a 14. kerületben egy panelban és ír rólunk egy szép ajánlót, ad ránk 10 pontot, akkor talán még be is futhatunk. A Roxette is így kezdte. Egy DJ minden nap lejátszotta a lemezüket 100-szor, 3 hétre rá egész Európa rájuk ropta. Meg kell próbálni. Mutassuk meg, hogy milyen jók vagyunk! Hadd lássák a népek, hogy mi úgy dolgozunk mint egy 12 hengeres! Ha csak ez marad utánunk akkor sem éltünk hiába.
cover.jpg
cover.jpg (487.14 KiB) Megtekintve 1357 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

cover.jpg
cover.jpg (340.15 KiB) Megtekintve 1351 alkalommal
Akkor beszéljünk egy kicsit "hajtósékról"! Bizony nagyon jók. Technikásak, pontosak, játékuk nagyon könnyed és legfőképp hajlékony. Biz ez nem könnyű. Van aki egész életében ceruzaelemekkel az ujján játszik és egyszerűen nem lehet kinevelni a nehézkes, földhözragadt játékból. A zeneszerzők ismerősek, van aki Telemann miatt már fel is szisszent...igaza van. A legunalmasabb rész az ő nevéhez kötődik. Sajna nem egyenletes a felhozatal. Van ami fülbemászóan szép, és van ami ásításra késztet. Összességében csinos és tetszetős az album, nincs vele semmi komoly baj csak hát...csak hát amikor belehallgattam utánuk Fornacciari fonés koncertfelvételébe ahol barokkot játszik egy olasz templomban akkor hirtelenjében úgy éreztem, hogy az angolok brilliáns játéka csupán felszínes szemvényvesztés. Mondják ők a magukét ehhez kétség sem fér, dolgoznak piszkosul de a végén csak az üresség marad utánuk. Nem lettem gazdagabb belül egy cseppet sem. Mondjuk pár új nótát megismerhettem és ez pozitív. De úgy összességében az egész ami lejön a lemezről az olyan iskolásan akadémikus. Megmutatják, hogy jól tudnak bánni a hangszereikkel, ismerik a korstílust, ízlésesen díszítenek viszont összeesküdtek ellenünk mert mindannyian pofátlanul ugyanabban a hangvételben játszanak. Olyan ez mint amikor az iskolában összebeszélnek a diákok, hogy ének órán mindenki tisztán fogja elénekelni az Által mennék én a Tiszán c. népdalt kivéve az utolsó hangot amelyet szántszándékkal hamisra énekelnek ezzel őrületbe kergetve a tanárt. Aki ebben a csapatban játszik az egyben ugyanabban az iskolában tanít ahol Rachel Podger is. Jaj! Belterjesség ez? Tradíció? Megyőződés? Vagy csak ennyire futja? Tudja a franc. Kicsit szomorú vagyok mert egyébként rém tehetséges és felkészült zenészekről van most (is) szó.

Ami igazán lázba hozott az albumon az a Marcello d-moll oboaverseny. Kerek, vastag hangon fúj a szólista, élmény őt hallgatnia annak aki még nem hallotta ugyanezt a darabot Xenia Löfflertől :D ( The Golden Age album ). Az első tételt profin letudja, a másodikat már elsieti - érzelem nyente -, a harmadikat pedig egyszerűen eldarálja. Közben többször is Holliger díszítéseit és artikulálását hallom vissza. Ő azt a felvételt a 80-as évek elején készítette...khmm. Ami igazán érdekessé teszi az előadást az az a furcsaság, hogy amikor hosszan trillázik odavész az intonációja. Tök hamis lesz a hangszer.
Az előadó: https://www.youtube.com/watch?v=YnwDlLIac_A

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Meg hallanátok, hogy szól....
Csak erről a Chesky-records kultuszról jutott eszembe.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”