Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Vadiúj szerzemény, gyönyörű CD!!!

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.09.20., csüt. 16:17
- Mahler hifitornyot vegyenek! Pergolesi hifitornyot vegyenek! Itt a remek Hans Zimmer hifitorony!
- Bocsánat, Caccinihez való nem volna? Van? Tényleg? Akkor egyből kettőt kérnék. Hogy mi? Holnapra ígérik a Monteverdit? Akkor holnap is benézek. Viszlát.
- Legyen máskor is szerencsénk! Itt a Mahler hifitorony! Mahlert vegyenek...itt a nagyszerű Mahler hifitorony...!
Tényleg ezt mondtam volna? gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

RIEC írta:
2018.09.20., csüt. 20:00
Ez gyönyörű, de mi legyen evvel??
https://www.youtube.com/watch?v=SzrNdN0CUno
[/quote]

Jogos a kérdés. Ügyes találat. :smile32:
[/quote]

Leírtam, már lassan 2 éve lesz, telik az idő...

Kép

Tükör-különbözőségek

http://komolyzeneiajanlo.blogspot.com/2 ... rmada.html

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

[/quote]

Ez gyönyörű, de mi legyen evvel??
https://www.youtube.com/watch?v=SzrNdN0CUno
[/quote]

Jogos a kérdés. Ügyes találat. :smile32:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

chord írta:
2018.09.19., szer. 19:48
Nézzük, Spanyolföldön mi a helyzet.
Emlékezetek még erre a lemezre? Vert fel egy kis port.
Szír származású gambás, amikor még nem volt menekültkérdés, de régnek tűnik, pedig csak pár éve, hogy.

Kép

A lemez most is nagyon jó, azóta is. Ez a fajta extravagancia nagyon passzol a régizenéhez.
A hangminőség?, hát ment a gittrágás, hogy a mai soksávos stúdiófelvételek sz@rok, de az '57-es mittudoménmidzsessztrombitás, az húha, én meg mondtam, hogy egy nagy,,, szóval ellenvéleményt bátorkodtam, de most itt ez a Glossa, ami stúdiófelvétel, nem mentek ezek el semmilyen régi templomba, a hangszer egy cselló-gamba mutáns, hát, a hang attraktív, de igazából nem finom, hifis, nyomulós, színezett, nem rossz, de nincs az a hűvös-arisztokrata SACD hang, lelkendezés tehát főleg a zenére részemről, mert az nagyon.


youtu.be/YLB6RAZCnBU


Ne mutassátok zenészeknek, mert tökidegek lesznek tőle, még a jófejek is, a Zeneakadémia tényleg valamit lezár vagy kiirt vagy legalábbis beszeg, én nem tudom...
Ez gyönyörű, de mi legyen evvel??
https://www.youtube.com/watch?v=SzrNdN0CUno

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Infó: https://www.prestomusic.com/classical/p ... arpsichord
Holnap fog hivatalosan megjelenni a lemez. Kiváncsian várom a hivatalos reakciókat. Egy hegedűjátékhoz kevéssé alkalmas visszhangos templomban vették fel a darabokat, a két hangszer közelmikrofonozott, se térbeli mélysége nincs a felvételnek, se értelmezhető egymáshoz való aránya a két hangszernek. Mindkettő egyformán hangos ( igen, ez a legjobb jelző erre a lemezre: HANGOS ) és párhuzamosan haladnak egymás mellett a zenei végtelenbe. Találkozásra esélyük sincs. Ráadásul a csembaló idegesítően a jobb oldalról szól a hegedű meg pont mellette 50 centire. Nem, nem vettem fel fordítva a fejhallgatót. A mikrofonozás miatt a csembaló minden apró dübörgése átüt a felvételen és bosszantóan rontja az amúgy is pocsék hegedűhangot. Bár a kísérőfüzet szerint ez egy 1750 körüli barokk hegedű mégis tök úgy szól mint egy torzításon átesett elektromos típus. Ilyen ocsmány hegedűhangot J. Adams Sheherezadéjában hallottam utoljára de az ott tudatosan volt ilyen, a művészi kifejezés hívta életre és kapott értelmet. :smile32: Na de ez itt szimplán rettenet. És a hegedűjáték is totál elhibázott. Én értem, hogy az ifjú művésznek ez tetszik, de akkor sem szabad mindent mindig ugyanúgy, ugyanolyan tónussal, felfogással, modorral megformálni. A tételekből teljesen hiányzik az intimitás, a komplementer színek, a lágy piano, a gördülékenység, a játékosság és könnyedség. Ez a tapadós, ragadós, túlgyantázott és rendkívűl dühös indusztriális hang annyira statikussá és érzéketlenné teszi pl Corellit, hogy az már elszomorító. Megmondom én ki játszik így hegedűn: egy technikailag csúcsra járatott GÉP. Pont az ember, a zenei anyag létrehozója, az eszme és érzelemvilág hiányzik az egészből. Összeségében sem hifis sem művészi szempontból nem értékelhető a produkció. Ha 1/1-et adnék rá az is sok volna így részemről 0/0. 24/96-ban hallgattam.
cover.jpg
cover.jpg (250.58 KiB) Megtekintve 1630 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Szép, szellős hangzás, kottázható szólamok, remek arányok, semmi dirr-durr ( azért megszólal a zenekar ha kell ), inkább epika és líra semmint dráma. Valóságos felüdülés egy ilyen lemez. 16 bites bontásban is remekül szól, kár, hogy nem XRCD. Inkább a művészi érték az ami itt dominál. Az oboista külön műsorszám benne. Aki tudja szerezze be.
BIS-CD-1073.jpg
BIS-CD-1073.jpg (997.57 KiB) Megtekintve 1628 alkalommal
Recording data: December 1999 at the Konzert und Kongresshalle Bamberg ‘Sinfonie an der Regnitz’ Neumann microphones; Studer AD19 microphone pre-amplifier; Yamaha O2R mixer; Genex GX8000 MOD recorder; Stax headphones.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

- Mahler hifitornyot vegyenek! Pergolesi hifitornyot vegyenek! Itt a remek Hans Zimmer hifitorony!
- Bocsánat, Caccinihez való nem volna? Van? Tényleg? Akkor egyből kettőt kérnék. Hogy mi? Holnapra ígérik a Monteverdit? Akkor holnap is benézek. Viszlát.
- Legyen máskor is szerencsénk! Itt a Mahler hifitorony! Mahlert vegyenek...itt a nagyszerű Mahler hifitorony...!

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

janesz írta:
2018.09.20., csüt. 11:19
Ez az a lemez https://www.discogs.com/Giovanni-Battis ... se/8332252 amihez igazítom a rendszert. Vannak lemezek, és van ez a CD. Megközelíthetetlen, utolérhetetlen.
Amikor ez, nekem tetszően szól, akkor rendben van a hang. Ez után, ha valami nem tetszik, nem szól szépen, akkor, ott a lemezzel van gond.
Logikusnak tűnik, azonban meglátásom szerint a különböző zenei műfajok eltérő módon teszik próbára a rendszerek képességeit, tehát míg viszonylag szűk műfaji keretek között mozgunk igazolható a fenti gondolatmenet.
Vagyis nem biztos, hogy a Pergolesi lemezt csodálatosan visszaadó rendszer hasonlóképp remekel mondjuk egy jobb Mahler szimfónia felvétel tolmácsolásában (vagy épp Hans Zimmer filmzenékkel ;) )
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ottavio Dantone időben kicsit közelebb lopakodva korunkhoz is letette a névjegyét. Nagy kedvencemmel Haydnnal, ráadásul a 80. is rajta van!

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 673
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 404
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »

" Ottavio! Ottavioooo......"
Itt vagyok! " Ha Ottavio Dantone, akkor Pergolesi, Stabat Mater: https://youtu.be/5FgCehFdxkc

és Poprpora, Salve regina, https://youtu.be/eRW-aXhpL7k

Ez az a lemez https://www.discogs.com/Giovanni-Battis ... se/8332252 amihez igazítom a rendszert. Vannak lemezek, és van ez a CD. Megközelíthetetlen, utolérhetetlen.
Amikor ez, nekem tetszően szól, akkor rendben van a hang. Ez után, ha valami nem tetszik, nem szól szépen, akkor, ott a lemezzel van gond.
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Nézzük, Spanyolföldön mi a helyzet.
Emlékezetek még erre a lemezre? Vert fel egy kis port.
Szír származású gambás, amikor még nem volt menekültkérdés, de régnek tűnik, pedig csak pár éve, hogy.

Kép

A lemez most is nagyon jó, azóta is. Ez a fajta extravagancia nagyon passzol a régizenéhez.
A hangminőség?, hát ment a gittrágás, hogy a mai soksávos stúdiófelvételek sz@rok, de az '57-es mittudoménmidzsessztrombitás, az húha, én meg mondtam, hogy egy nagy,,, szóval ellenvéleményt bátorkodtam, de most itt ez a Glossa, ami stúdiófelvétel, nem mentek ezek el semmilyen régi templomba, a hangszer egy cselló-gamba mutáns, hát, a hang attraktív, de igazából nem finom, hifis, nyomulós, színezett, nem rossz, de nincs az a hűvös-arisztokrata SACD hang, lelkendezés tehát főleg a zenére részemről, mert az nagyon.


youtu.be/YLB6RAZCnBU


Ne mutassátok zenészeknek, mert tökidegek lesznek tőle, még a jófejek is, a Zeneakadémia tényleg valamit lezár vagy kiirt vagy legalábbis beszeg, én nem tudom...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

" Ottavio! Ottavioooo! Hun vótál? Már össze-vissza kerestelek, mindjárt kezdődik a koncertetek " - óbégatta Martin. Ottavio laza csávó volt, olasz származását le sem tagadhatta volna. Hanyagul legyintett egyet - ej, ráérünk arra még, ez volt az arcára írva - majd gyorsan elrohant keresni egy gabinettót ( wc ). A mo-i szakiskola minden négyzetcentijét átjárta Kodály szelleme. Az ő nevét viselte az almamáter, a hangversenyterem, képe ott függött minden teremben litográfia vagy olaj formájában. Imitt-amott lógott még egy-két J.S. Bach, Liszt, Erkel, Mosonyi, Goldmark és Bartók portré is, de így is félreérthetetlen volt az iskola zenei szellemiségének irányultsága. Bármennyire is kereste Vivaldit Ottavió a közismeretei és szaktantermekben, sehol sem futott össze vele. Hát ez van - gondolta csendesen magában - ilyennek is kell lenni. Ottaviót meglepte a zenede lepusztultsága, a falak szürkesége, a kopott zongorák és a rengeteg celluxszos fénymásolt kotta látványa. " Nesze neked jogtisztaság. És ezek után csodálkoznak ha a magyar zenészek torrentelnek ". Egyik teremben éppen egy nebuló kísérte magát zongorán. Ballal a basszus szólamot játszotta, a felsőt pedig énekelte hozzá. Ottavió szíve ellágyult. " Orlando di Lasso " - suttogta csendes áhítattal maga elé. Erre gyorsan ki is javították, hogy " nem Lasso hanem Lassus, tessék ide van írva a fedlapra".
" Te Martin, itt nagyon szorgalmasak a diákok. Még a retyón is egy harsonás gyakorolt. Ja, hogy nincs elég tantermetek? Vivaldit nem szeretik nálatok? Sehol nem látom a képét. Bachból meg túlkínálat van. Hogy nektek rá épül a zenei kultúrátok? Hmmm. Hallottam, hogy a Váci régizenei napok zárókoncertjén is a h-moll mise ment. Ne röhögj Martin! Ez egyáltalán nem vicces. Hallottad te is azt a kórust? Úgy énekeltek mintha fafúvós hangszerek lettek volna. Anyám! Mert, hogy valaki éneklően akar egy hangszeren játszani azt még értem, na de hogy fordítva? Ekkora marhasággal eddig nem találkoztam. Mi? Hogy az egy osztrák sztárkarmester volt? Szegény Emőkétek, ő is énekelt benne. Hogy únhatta. Amúgy az megvan amikor az egyik diák arról beszélt lelkesen, hogy egy hét alatt többet tanult tőle a táborban éneklésből mint a saját tanárától egész év alatt SE? Csak nekem tűnt fel, hogy ez milyen ciki és ezzel nem kellen ország-világ előtt kérkedni? Itt tart a hazai zeneoktatásotok? Látod ezért is mondtam igent a felkérésedre és jöttem el a zenekarommal hozzátok. Hogy mi vagyunk a világ legjobb barokk zenekara? Naturalmente. Mi még szoktunk néha gyakorolni. Apropó, hol van a közönség? Ebbe a szép akusztikájú terembe beférne vagy 200 ember, én meg látok vagy 40-et. Matekdogára készülnek a szakiskolások és az igazgató megtiltotta, hogy eljöjjenek a koncertre? És ő hol van? Ott a bársonyszékes elkerített sarokban? A karámban? És a többiek? Itt nálatok főiskola is van nemdebár. Nem tájékoztattad őket a jöttünkről? Hogy a tanárok bedobták a meghívót a fiókjukba és inkább nem szóltak róla a növendékeknek? Miért? Tényleg azért mert kiderülne, hogy mennyire bénák? Ábrahám Mártát elhallgatva én is csodálkoztam egy kicsit, bár én először azt hittem, hogy az vmi zenei burleksz amit Vivaldi címszóval csinált.
Na de CD is van a világon. Hogy a magyar diák azt se hallgatja? A tanára sem? Jaj! Akkor, hogyan tudják követni a zenei világ változásait, áramlatait? Honnan tudják, hogy hogyan kell mondjuk histórikusan játszani? Nem tudják. Szerinted nem is fogják tudni? Ja, hogy te ezzel már nem akarsz foglalkozni, túlságosan is pisás a gatyád a sok szembevizeléstől. Megértelek. Vagyis nem. Nálunk Olaszországban nincsenek ilyen problémák. Jók az iskolák, a tanárok, a szakmai felkészültség, a világ legjobb zenekarait hallani a legeldugottabb kisvárosokban is, nálunk valódi régizenei műhelymunka van. Meg valódi értő, zeneszerető közösség. Commune, come si dice! Érted? Nálunk a plebs is imádja a komolyzenét. A halász Giovanni hálóürítés után mindig énekel valami szépet a Simon Boccaneggrából. Olyankor mindenki köré gyűlik a piacon.
Te azért beülsz a koncertre, nem? A 43-as tételre koncentrálj! A 43-ra. Az a lényeg. Ott van Vivaldi. Ő az igazi Vivaldi, ő az aki az álarc alatt van. Az 53 tétel bár fantasztikusan jó csupán a 43-as védelmét szolgálja. Ez a nagy titok. A 43-as. Meghallgatod és többé nem feljeted! Mi megfejtettük Vivaldit. Tudtad, hogy a Keopsz piramisban sem a piramis a lényeg hanem a Zed oszlop amely köré az egész épült? Itt is ez van. Lenyűgöz az 53 tétel és egyszerre csak rájössz, hogy azért az egyért jött létre az egész monstrum. Hogy jól el legyen rejtve a szakavatatlan fülek elől. De ezt csak neked árultam el. Érted Martin? A többiek küzdjenek meg a felismerésért. Apropó, azt tudtad, hogy a Zed oszlop rejtélyét is egy olasz tudós fejtette meg? Na jó zenehallgatást.
cover.jpg
cover.jpg (185.97 KiB) Megtekintve 1500 alkalommal

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Ma elővettem az egyik kedvenc lemezem:
És Tony Faulkner a hangmérnök...

Kép
Csatolmányok
61LeHVizh6L.jpg
61LeHVizh6L.jpg (72.76 KiB) Megtekintve 1525 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Hát ez tiszta varázslat, különösen a Tenger kétzongorás átirata, kristálytiszta 24/96-ban:

Kép

https://www.prestoclassical.co.uk/class ... des-la-mer
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Maurice André nyomdokain. Akinek kétségei vannak hallgassa meg a Hummel 2. tételét. Nagyon szépen adagolt a zenekari basszus is. Igencsak szépre sikerült ez a lemez. Nem Alia Vox, nem Living Stereo.
Cover.jpg
Cover.jpg (1.6 MiB) Megtekintve 1562 alkalommal
https://www.youtube.com/watch?v=skJS-ozIyZk

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 673
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 404
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »

28948068142.jpg
28948068142.jpg (13.84 KiB) Megtekintve 1529 alkalommal
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
janesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 673
Csatlakozott: 2010.11.24., szer. 11:45
Értékelés: 404
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: janesz »

https://www.prestoclassical.co.uk/class ... ok#reviews
én ezzel nyomulok............
Kodály.docx
(91.84 KiB) Letöltve 39 alkalommal.
EAD UD2000, Lavardin IT, Verity Audio Finn, Acoustic Zen, Shunyata R. Hydra, Finite Elemente Spider

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ja, és az oboa, háááát,......
Na jó, csak viccelek.

De az, hogy ki mit szeret meg nem, az egy bonyolult kérdés.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

" Szóval ne terjesszük már ezt a bezzeg-a-régi-felvételek, mert nem, nagyon nem, fájdalmasan nem.
Én amúgy ezektől a felsorolt Decca, Living Stereo, Living Mercury Presence felvételektől kiütést kapok, nem tehetek róla."

Kedves Chord!

Egyszer egy nemzetközi zenekari táborban a koncert előtti estén páran söröztünk az általam nagyra tartott karmesterrel. Tök jó volt a hangulat, mindenki vidám és felszabadult volt, olyan családias hangulat uralkodott rajtunk. Egyszer csak rám néz a karmester és azt mondja: " Amúgy meg utálom az oboát ". Ezzel haza is vágta az estémet. Na kb. így érzem most magam veled kapcsolatban is.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.09.16., vas. 19:58
Kodály: Háry János Suite 23:04
Prokofiev: Lieutenant Kijé Suite, Op. 60 19:07
24/96 Remastered album. Amilyen rövid annyira jó. És szól mint a veszedelem.
:tutiok:
Tényleg nagyon jó! Az alábbi CD-n van meg, többet nyújt, de talán kevésbé veszedelmes megszólalásában!
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Kodály: Háry János Suite 23:04
Prokofiev: Lieutenant Kijé Suite, Op. 60 19:07
24/96 Remastered album. Amilyen rövid annyira jó. És szól mint a veszedelem.
cover.jpg
cover.jpg (622.41 KiB) Megtekintve 1480 alkalommal


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Valaki tegnap Jaroussky koncerten a MÜPA-ban?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”