Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

chord írta:
2018.08.21., kedd 17:16
Jó,igazad van.
Inkább nem az én ízlésem szerint való, de amúgy OK...
Én sem vagyok nagy DG rajongó - a felvételek egy része tényleg nem a hifizés csúcsa - de elsősorban a művészgárda miatt. Karajantól sem hallgatok meg akármit, értek csalódások vele kapcsolatban - pedig főiskolás korunkban még úgy vélekedtünk róla, hogy Brahms Magyar táncain kívűl nem nagyon volt mellényúlása. Ma már kicsit másképp látom a dolgokat. Karajan személyisége mindamellett ambivalens érzéseket is kelt bennem, ugyanakkor vannak valóban legendás felvételei amelyek joggal megérdemlik a bitpontos kiadást és a figyelmes utómunkát.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Jó,igazad van.
Inkább nem az én ízlésem szerint való, de amúgy OK...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

chord írta:
2018.08.21., kedd 17:00
Ja.
Csak az a gáz, hogy nekem ez a hangminőség szinte hallgathatatlan....

Nehéz szakma a miénk.
Most tényleg nem értelek. Ez itt egyrészt egy rendkívűl fegyelmezett és tüchtig előadás, másrészt nagyszerűen balanszírozott a zenekar hangzása. Megértem ha nem tudod hallgatni de ne fogjuk már a hangminőségre!

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Ja.
Csak az a gáz, hogy nekem ez a hangminőség szinte hallgathatatlan....

Nehéz szakma a miénk.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Amiről LIMAR beszélt. 16/44.1 :smile32:
folder.jpg
folder.jpg (93.06 KiB) Megtekintve 1084 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

16 bites bontásban.
Cover.jpg
Cover.jpg (1.79 MiB) Megtekintve 1119 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Hifis szempontok alapján szép felvétel. Zenei megközelítés szintjéről vizsgálva gagyi. De aki el tudja viselni a mozarti szépelgős zongorázást Beethoven esetén annak még tetszhet is. 2017-ben ilyen Beethoven zongoraversenyt kiadni sztem már erősen a ciki kategórába tartozik. A hegedűstől sem vagyok elalélva. Sajnos el vagyok kényeztetve. :smile29:
cover.jpg
cover.jpg (181.64 KiB) Megtekintve 1154 alkalommal

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Annyira jólesik beletolni ebbe a vonulatba a NoaNoa első lemezét....:)
A sok komolyzene után igazi felüdülés. Majd' 2 éve azt találtam írni, hogy komolyabb dolog, mint egy szimfónia vagy egy Bach fúga. Feltétlen tartom ezt a véleményt.

Az meg dejó, hogy pár hifisnél erős referencialemez.


youtu.be/z-C8LqoAmKQ


Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

...és persze:

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Valamiért ez ugrik be az Everest lemez kapcsán, de lehet hogy csak időskoromra kuszálódó szinapszisaim űznek velem tréfát! ;) Mindenesetre egyik nagy kedvencem.

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Bizonyára jól szól az a BIS lemez. Kár, hogy Sibelius nem az esetem. Egyelőre. Viszont úgy érzem ismét sikerült találnom vmi nagyon fontosat. Ez olyan hifis grál vagy mi a csoda. Nem szaporítanám a szót, legyen annyi elég, hogy bár ügyes ez a fonés signor Ricci, de ha hétszer születne sem tudna ilyan felvételt készíteni mint ez itt lent. High-res hallgatók számára feltétlen ajánlott az album begyűjtése. Remastered Everest 24/192. Toronymagasan a legjobb az elmúlt 2 év felvételei közül. To-rony-ma-ga-san! És a pasas sem akármilyen énekes. :smile32:
SDBR 3012 - sleeve.jpg
SDBR 3012 - sleeve.jpg (3.49 MiB) Megtekintve 1210 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

24/96-ban Dantéval (is) pokolian jól szól!

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Legyen inkább Dvorak. 24/96-ban.
ASD 3371 - cover.jpg
ASD 3371 - cover.jpg (840.48 KiB) Megtekintve 1268 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.08.15., szer. 14:28
Mozart... Tudtak vele egy hajszálnyit is hozzátenni Perahia felvételeihez ( 70-es évek )? Nem.
:tutiok:

vagy mondjuk ehhez?
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Mozart. De van aki csak Mócárt néven ismeri így leírom így is. Sokszor én sem értem, hogy miért hallgatom a műveit. Itt van pl. ez 2016-os album. Tudtak vele egy hajszálnyit is hozzátenni Perahia felvételeihez ( 70-es évek )? Nem. De azért csak kijöttek vele. Modern zongora, nothing special felfogás. Se dráma, se líra. Sok skálázás, szép zongorahang, tiszta fafúvók, jó tempók amúgy meg langyos előadás. Két dolgot tudnék a javukra felhozni: 1. nem fogunk azzal az előadói primitívizmussal találkozni mint amely pl. Keith Jarret felvételein visszaköszön ( tonika-szubdomináns-domináns-tonika ), 2. nagyon jó a felvétel. Semmi élesség, semmi karc, kifejezetten kellemes dolog vasalás közben hallgatni. Az agy nem fárad el belé. Lassan már ennek is örülni kell.
Hai-Kyung Suh  - Mozart Piano Concertos 19∙20∙21∙23 (2017).jpg
Hai-Kyung Suh - Mozart Piano Concertos 19∙20∙21∙23 (2017).jpg (117.09 KiB) Megtekintve 1301 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Bódi Zsófiáról ki hallott? Most énekelt pár perce a rádióban egy Éj királynője áriát zongora kísérettel. Megszámoltam, hogy a magasaiból hány volt jó helyre intonálva. Kereken egy. :D
Youtube-on csak ezt találtam tőle. És aztán kiderült, hogy nem is érte hanem sokkal inkább a hegedűsért kell szorítani nehogy elveszítsük. Bravó. Lehet is menni a produkcióval az aluljáróba és versenyt játszani a perui szintis sráccal. Bár ez még oda is kevés volna.
https://www.youtube.com/watch?v=Y85o5nCzJz4

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

chord írta:
2018.08.12., vas. 14:24
Hogy Peru, meg nálunk, a posta előtt, a beöltözött szerencsétlen indián f@sz, fújja a pánsípot meg tolja a szintetizátort, hogy ráz a hideg tőle, hát, van egy másmilyen Peru, itt megint kiderül.
Nem kisebbítve a Savall-lemez nyilvánvalóan magas művészi és technikai kvalitásait (és nem a hivatkozott utcazenészek védelmében - bár hozzá kell tennem, hogy itt Budapesten inkább az elektromos erősítésű, de akusztikus hangszereken néha meglepően magas szinvonalon játszó csapatok a jellemzők), de ne felejtsd el, hogy ez a lemez sem több, mint a katolicizáló spanyol hódítók "natív" perui kultúráról szerzett benyomásait vagy épp alkotott elképzeléseit összefoglaló képeskönyvének, a Codex Truillo-nak az egyik korabeli szerzetes által összegyűjtött zenei betétei, "illusztrációi" korabeli európai hangszereken és gyakorlat felidézésével előadva.
Szóval ez a Peru sem igazán az a Peru! Ha olyat akarsz hallgatni, akkor ajánlom az Inti-Illimanit, meg a Savia Andinát!
Még egyszer, a Savall-lemez ettől még lehet fenomenális, ajánlásodra (amit köszönök) fel is került a listámra!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Biztos lehet szebben-jobban, de ez engem most nagyon közel vitt Scarlattihoz (A.).
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Új Savall lemez, most hallgattam meg.
Hogy milyen?
Fenomenális.
Egészen elképedtem, annyira jó.

Kép

Hogy Peru, meg nálunk, a posta előtt, a beöltözött szerencsétlen indián f@sz, fújja a pánsípot meg tolja a szintetizátort, hogy ráz a hideg tőle, hát, van egy másmilyen Peru, itt megint kiderül.

Akinek meg SACD játszója van, az mindenképp próbálja ki.
Nekem olyan érzésem van, mintha Manuel Mohino itt lakott volna nálam három hetet, aztán hazamegy Katalóniába, és úgy keveri ezt a felvételt, hogy az én láncomon nagyon jól szóljon...:)

A IMG_1219.JPG csatolmány már nem érhető el.
A IMG_1215.JPG csatolmány már nem érhető el.
IMG_1219.JPG
IMG_1219.JPG (537.64 KiB) Megtekintve 1378 alkalommal

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

RIEC írta:
2018.08.11., szomb. 22:00
Rendszergyilkos lemez. A finomságok végtelen tárháza. Csak a legnagyobb nyugalomban és csendben érdemes hallgatni. De akkor nagyon megéri.
Van belőle Raumklang-kiadás is. leborulok.gif
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Rendszergyilkos lemez. A finomságok végtelen tárháza. Csak a legnagyobb nyugalomban és csendben érdemes hallgatni. De akkor nagyon megéri.
Alpha540-back.jpg
Alpha540-back.jpg (269.29 KiB) Megtekintve 1427 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.08.10., pén. 18:31
Képzeld, ahogy ma tömtem a majmot ebédkor bekapcsolom a rádiót és dől belőle Handel Tüzijáték zenéje. Nem volt rossz a hangzás, érződött rajta, hogy napjaink előadása de amikor jött egy primitív hemiola - amiből van vagy 8 tucat a műben - egyből elfogyott a tudomány. Kérdezte is a nejem a savanyú pofámat látva, hogy "ez most jó előadás vagy sem"? Én gyorsan ránéztem az uborkás tányérra, hogy el ne hányjam magam a hallottaktól majd csendesen mondom neki, hogy "nem. Ez valami gagyi amit már megszokhattunk a Bartók rádiótól". Jön a ráadás a Vízi zenéből, az már kicsit jobb, ebben legalább nem fúj lyukat a trombitás majd a végén bemondják, hogy vezényelt Jordi Savall. Na ekkor már a mosogatásnál jártam és majdnem kiesett a kezemből a védett herendi tányér! Nejem rámnéz kérdőn: te, a Savall az nem egy jó karmester? - De, nyuszikám, itt valami tévedés lehet.
És ekkor megszólal a bemondó: A Fesztivál Zenekar 2018. június 03-i koncert felvételét hallották.

Ja, így már más.
Úgy látom 2-ától 3-ára virradóra sem lettek jobbak! :D
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

[quote=juliush post_id=2282914 time=1533915808 user_id=18400]
Ha nem csal az emlékezetem, pont ez volt az első lemezem Jord Savall együttesével (nem sokkal követte a Händel Tüzijáték- és Vízizene CD-je). Imádom azóta is:

Képzeld, ahogy ma tömtem a majmot ebédkor bekapcsolom a rádiót és dől belőle Handel Tüzijáték zenéje. Nem volt rossz a hangzás, érződött rajta, hogy napjaink előadása de amikor jött egy primitív hemiola - amiből van vagy 8 tucat a műben - egyből elfogyott a tudomány. Kérdezte is a nejem a savanyú pofámat látva, hogy "ez most jó előadás vagy sem"? Én gyorsan ránéztem az uborkás tányérra, hogy el ne hányjam magam a hallottaktól majd csendesen mondom neki, hogy "nem. Ez valami gagyi amit már megszokhattunk a Bartók rádiótól". Jön a ráadás a Vízi zenéből, az már kicsit jobb, ebben legalább nem fúj lyukat a trombitás majd a végén bemondják, hogy vezényelt Jordi Savall. Na ekkor már a mosogatásnál jártam és majdnem kiesett a kezemből a védett herendi tányér! Nejem rámnéz kérdőn: te, a Savall az nem egy jó karmester? - De, nyuszikám, itt valami tévedés lehet.
És ekkor megszólal a bemondó: A Fesztivál Zenekar 2018. június 03-i koncert felvételét hallották.

Ja, így már más.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Na ezt a kabaré jelenetet tessék behelyettesíteni zenére. Pont ez jutott eszembe amikor meghallgattam ezt a staxos rohadványt.
https://www.youtube.com/watch?v=MmEwECoXfoo
Audio Stax - 1988 - Klassik-1 CD12 - front.jpg
Audio Stax - 1988 - Klassik-1 CD12 - front.jpg (1.39 MiB) Megtekintve 1448 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”