Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2018.07.24., kedd 07:25
Aszpirin írta:
2018.07.23., hétf. 17:33
istvan01 írta:
2018.07.23., hétf. 14:59

Ez a Podger lemez meg van nekem már régóta, igaz csak CD felületét olvasom. Amikor vettem, utána olvastam a SACD.net-en, agyon volt dicsérve, majdnem ájuldoztak a fanok, de nekem ahhoz képest csalódás. Az előadás majdnem mechanikus, ennél zavaróbb a közelmikrofonozott sok hangszer, ami alig-alig áll egybe.
Lehet, hogy értelme lenne ezt is leírni az SACD.net-en, nem? Én is nézem ott régebben (néha még ma is) az érteékeléseket, és befolyásoltak is régebb a döntésnél, ma már amit tudok, előbb meghallgatok streamelve (pl. Tidal HiFi-n).
Annak idején írtam erről a tapasztalatomról ott, nekem is estek vastagon. Igaz, nem cizelláltam a szövegemet, ahhoz gyengécske az angolom. Érdekes módon egy srác értett velem egyet, egy prágai fiú, aki fülessel hallgat zenét, de ennél még érdekesebb, hozzá szólt a Channel classics technikai maneggere is, csodálkozott nagyot, neki nem volt semmi baja a felvétel technikai részével sem. /De ismétlem, ahhoz képest véleményeztem, ahogy ez a lemez fel volt dicsérve, tehát szószó, de szerintem nem kiemelkedő a Vivaldi felvételek tengeréből, Podger hegedű játszása sem./

Amikor ez a lemez ott szóba jött, jóval Tidal korszak, de még streemelés és torrentezés előtti voltunk.
Megtalaltam a véleményedet az sa-cd.net -en. Elnézést a korábbiért, már rég nem használtam azt az oldalt, és most valahogy megtávesztett, hogy alapból csak 3 vélményt mutatott, de miután sikerült megjeleníteni az összeset, látom, hogy furán pont a három 5/5-ös vélemny jelenik meg alapból, amelyek szerint brilliáns a felvétel, miközben van ott azért más is...

Ha nem is cizelláltad, de egyértelmű és érthető az ott leírt véleményed, még az is, hogy ez tényleg úgy szól, mint egy hangverseny: ahol a hangszerek versenyeznek, hogy melyiknek legyen erősebb a hangja. Azt hiszem, érthetőbben nehezen tudtad volna meggogalmazni. Egyébként volt ott, aki még egyértelműbben leírta a véleményét, két sorban... igaz, csak évekkel később.

Persze, nekem is még bőven a streamelős-torrentezős korszak előttről származik a gyűjtemenyem egy része, szóval akkoriban elég sokat nézegettem az sa-cd.net -et, na meg az ebayt, hátha beesik valami jó vétel...
A klasszikus zene torrentezését egyébként etikai megfontolásból ma sem művelem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Aszpirin írta:
2018.07.23., hétf. 17:33
istvan01 írta:
2018.07.23., hétf. 14:59
juliush írta:
2018.07.23., hétf. 10:22
Pedig a La Stravaganza, amivel kezdtek, még egész ígéretes volt!
Ez a Podger lemez meg van nekem már régóta, igaz csak CD felületét olvasom. Amikor vettem, utána olvastam a SACD.net-en, agyon volt dicsérve, majdnem ájuldoztak a fanok, de nekem ahhoz képest csalódás. Az előadás majdnem mechanikus, ennél zavaróbb a közelmikrofonozott sok hangszer, ami alig-alig áll egybe.
Lehet, hogy értelme lenne ezt is leírni az SACD.net-en, nem? Én is nézem ott régebben (néha még ma is) az érteékeléseket, és befolyásoltak is régebb a döntésnél, ma már amit tudok, előbb meghallgatok streamelve (pl. Tidal HiFi-n).
Annak idején írtam erről a tapasztalatomról ott, nekem is estek vastagon. Igaz, nem cizelláltam a szövegemet, ahhoz gyengécske az angolom. Érdekes módon egy srác értett velem egyet, egy prágai fiú, aki fülessel hallgat zenét, de ennél még érdekesebb, hozzá szólt a Channel classics technikai maneggere is, csodálkozott nagyot, neki nem volt semmi baja a felvétel technikai részével sem. /De ismétlem, ahhoz képest véleményeztem, ahogy ez a lemez fel volt dicsérve, tehát szószó, de szerintem nem kiemelkedő a Vivaldi felvételek tengeréből, Podger hegedű játszása sem./

Amikor ez a lemez ott szóba jött, jóval Tidal korszak, de még streemelés és torrentezés előtti voltunk.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2018.07.23., hétf. 17:42
Ha már kiadók megítéléséről van szó, érdekelne, az LSO Live lemezek szerintetek hol vannak? Nekem van egy Beethoven összes szimfónia SACD dobozos lemezgyűjtemény tőlük, Bernard Haitink vezényletével, de valahogy nem igazán hallgatom... nem tudom talán nem kiemelkedő, vagy mi, nem merek róluk semmit mondani, egyszerűen nem a kedvencem.
Az LSO Live valójában nem is kiadó a klasszikus értelemben, hanem a London Symphony Orchestra saját élő felvételeinek olcsó árkategóriába pozícionált (legalábbis odakint) házon belüli kiadásai. A zenekarok részéről ez volt az egyik tipikusnak tekinthető reakció a 2000-es évek elején a komolyzenei hanglemezpiacot megrengető válságra, amikor is a nagy kiadók profitéhes menedzsmentje végérvényesen rádöbbent a komolyzenei piac veszteséges voltára, amire számos művész és zenekar kirúgásával reagált.
Az élőfelvételekre való specializálódás aztán elkerülhetelenül nagy minőségbeli szórást eredményez mind művészi szinvonalban, mind technikai minőségben. Műszakilag igyekeznek az aktuális csúcsminőséget nyújtani, felvételeik többsége SACD-n is elérhető, sőt az utóbbi időben a kiadványaik többlemezes formában tartalmaznak hibrid SACD verziót csakúgy mint nagyfelbontású PCM formátum BD-Audiót is, sőt videó anyagokat is. Ugyanakkor a producereknek, hangmérnököknek - akik nem mellesleg gyakran a fenti válság miatt szabadúszóvá vált nagy tapasztalatú szakemberek, mint pl. a Decca James Mallinsonja vagy Tony Faulkner meg kell küzdeniük az LSO notórikusan nehezen kezelhető akusztikájú helyszínein rögzítendő élőfelvételek nehézségeivel, ami nem mindig jön össze.
Egy szó mint száz, nehéz lenne általánosságban értékelni az LSO Live-ot, adtak ki gyengébb produkciókat csakúgy, mint igazi gyöngyszemeket. Két lemez a személyes kedvenceim közül:

Kép

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ha már kiadók megítéléséről van szó, érdekelne, az LSO Live lemezek szerintetek hol vannak? Nekem van egy Beethoven összes szimfónia SACD dobozos lemezgyűjtemény tőlük, Bernard Haitink vezényletével, de valahogy nem igazán hallgatom... nem tudom talán nem kiemelkedő, vagy mi, nem merek róluk semmit mondani, egyszerűen nem a kedvencem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

istvan01 írta:
2018.07.23., hétf. 14:59
juliush írta:
2018.07.23., hétf. 10:22
Pedig a La Stravaganza, amivel kezdtek, még egész ígéretes volt!
Ez a Podger lemez meg van nekem már régóta, igaz csak CD felületét olvasom. Amikor vettem, utána olvastam a SACD.net-en, agyon volt dicsérve, majdnem ájuldoztak a fanok, de nekem ahhoz képest csalódás. Az előadás majdnem mechanikus, ennél zavaróbb a közelmikrofonozott sok hangszer, ami alig-alig áll egybe.
Lehet, hogy értelme lenne ezt is leírni az SACD.net-en, nem? Én is nézem ott régebben (néha még ma is) az érteékeléseket, és befolyásoltak is régebb a döntésnél, ma már amit tudok, előbb meghallgatok streamelve (pl. Tidal HiFi-n).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

istvan01 írta:
2018.07.23., hétf. 14:59
Az előadás majdnem mechanikus, ennél zavaróbb a közelmikrofonozott sok hangszer, ami alig-alig áll egybe.
Nekem még a normál CD verzió van meg, de mind az előadásról, mind a felvétel minőségéről jobb véleményem alakult ki!
De az ízlések különbözősége miatt ez bizony benne van a hobbinkban! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

chord írta:
2018.07.23., hétf. 14:09
Ez a Channeel Classics.... olyan számomra kiváló dolgot nem nagyon produkáltak még.
Tudom, nem egy zenei univerzumban mozgunk alapvetően, de számomra ez a lemez egész kiváló.

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

juliush írta:
2018.07.23., hétf. 10:22
Pedig a La Stravaganza, amivel kezdtek, még egész ígéretes volt!

Kép
Ez a Podger lemez meg van nekem már régóta, igaz csak CD felületét olvasom. Amikor vettem, utána olvastam a SACD.net-en, agyon volt dicsérve, majdnem ájuldoztak a fanok, de nekem ahhoz képest csalódás. Az előadás majdnem mechanikus, ennél zavaróbb a közelmikrofonozott sok hangszer, ami alig-alig áll egybe.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »

Glossa SACD
Nem gyakori.
A Moreno tesók bíznak a szűk arisztokráciában...

Ez a Channeel Classics.... olyan számomra kiváló dolgot nem nagyon produkáltak még.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Íme egy fenomenális kísérlet Händel közismert darabjainak eredeti léptékű előadásaira, ami alatt azt kell érteni, hogy az előadói gárda híven próbálja követni az eredeti nyílt téri performancia hatalmas zenekarát méretében, összetételében csakúgy, mint az eredeti előadói gyakorlat lehető legpontosabb reprodukciójában. Az eredmény messze van attól a filigrán, áttetsző hangzástól, amelyekhez különösen a histórikus előadások szoktattak minket (pesze voltak kivételek, lásd Robert King a Hyperionon, vagy Charles Mackerras kétszer is, bár ő modern hangszereken), viszont páratlanul adja vissza a darabok eredeti grandiózus, alkalomszerű jellegét.
Csak a fúvós szekció: 24 oboa, 15 fuvola és furulya, 14 fagott, 9 kürt! :D
A hang pedig nagyon finom SACD.

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Pedig a La Stravaganza, amivel kezdtek, még egész ígéretes volt!

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.07.22., vas. 22:56
Podger. A csapból is ő folyik. Amúgy nem rossz. Csak hát semmi emlékezetes. 24/192-ben elmegy.
Az agyondícsért új Négy évszak felvétele sem hagyott bennem mély nyomot.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Podger. A csapból is ő folyik. Amúgy nem rossz. Csak hát semmi emlékezetes. 24/192-ben elmegy.
CCS SA 36515 - sleeve.jpg
CCS SA 36515 - sleeve.jpg (478.88 KiB) Megtekintve 1063 alkalommal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

A Kedvenc K466-os d-moll felvételem:

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Könnyed nyári kikapcsolódás, tele amolyan "jé ez ebben a darabban van?!" dallammal, kiváló előadásokban és persze a Deccától megszokott audiofilek nyálát bőségesen csorgató hangminőségben.

Egészségetekre!

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: chord »


ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

24/192-ben pont ezt: http://www.hdtracks.com/waltz-masterpie ... pes-511461
Annak aki szereti a széles spektrumú, jó zsíros zenekari hangzást.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Savall mellett egy igazán szép alternatíva. Nekem nagyon tetszett. 2016-os felvétel.
folder.jpg
folder.jpg (585.56 KiB) Megtekintve 961 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Egy újabb gyöngyszem az Alpha kiadótól. Vivaldi. De ez nem olyan mint a többi. Egyenes mint a fene de mégis histórikus. A díszítés itt nem játszik. Ez itt egy olyan áttört falú épület amelyben pont annyi anyag van amely még összetartja a szerkezetet. Ha egy-két téglát kihúznánk belőle azonnal összeomlana az egész, viszont így meg úgy tart mintha betonból öntötték volna. De hasonlíthatnám egy hegyi patakhoz is amely annyira tiszta, hogy lelátni az aljára és semmi zavarosság nincs benne. Nagyon érdekes a lemez mindenesetre. Jól hallgatható, remek tempókkal és valódi meglepetésekkel.

A 2 tételt ajánlom figyelmetekbe.
https://www.youtube.com/watch?v=mTyKqbVLMrE
Sleeve.jpg
Sleeve.jpg (326.26 KiB) Megtekintve 971 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

2018-as megjelentetés. A szerző magyar. Nem is rossz. Na nem egy Bartók kaliber, ennek ellenére nem tingli-tangli amit hallunk. Kimondottan magvas a zenéje. A felvétel minősége 10, a produkció 10. Ez a Nash Ensemble nagyon beleásta magát a zenébe. Olyanok mint azok a megszállott tanulók akik nem csak a tanagyagot tudják perfektül, de még az oldalszámot is megmondják, hogy honnan idéznek. Lehengerlő, lenyűgöző, csodálatos a 3 zenemű interpretációja. Igen kérem, ezt így illik, ezt így KELL csinálni!
24/96-os felbontású studio master kiadásban egy életre szóló élmény ígéretével kecsegtet. Feltétlen ajánlom a végtelenül kifinomult vonós kamarazene rajongóinak. Mintha egy ember játszana 3 hangszeren egyszerre. Lenyügöző teljesítmény. :smile32:
cover.jpg
cover.jpg (1.1 MiB) Megtekintve 984 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2018.07.18., szer. 19:51
juliush írta:
2018.07.18., szer. 18:29
P.S. az Amadine Beyer-féle Négy évszak úgy tűnik az Alpha kiadónál él tovább Alpha 312-es lajstromszám alatt:
(Csak ez a borító!!! gondolkodik.gif Vajon a "Vörös papra" próbálnak utalni?)
Csak nem hagy nyugodni! A képen fiatalok láthatók, a természet örök megifjodásának allegóriájaként, négy átlós sorba rendezve, mintegy a négy évszakot szimbolizálva, ráadásul további sorokat sejtetve mindkét irányba az évről-évre ismétlődő ciklikusságot, az évszakok örök körforgását sugallva.
Érdekes és szokatlan borító, azi biztos. Kiváncsi lennék (azon túl is, hogy mit szimbolizál) hogy mit ábrázol tul.képpen. Mármint mi történik ott, milyen alkalomból :D Fiatal férfiak vörös vásznakat tartanak egy lelátón, láthatóan megrendezve? Erdélyben nőttem föl, és bizonyos (nem túl kellemes) emlékeket idéz ez fel...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

" Csak nem hagy nyugodni! A képen fiatalok láthatók, a természet örök megifjodásának allegóriájaként, négy átlós sorba rendezve, mintegy a négy évszakot szimbolizálva, ráadásul további sorokat sejtetve mindkét irányba az évről-évre ismétlődő ciklikusságot, az évszakok örök körforgását sugallva."
[/quote]

Irigylem a problémáidat. De tényleg.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

juliush írta:
2018.07.18., szer. 18:29
P.S. az Amadine Beyer-féle Négy évszak úgy tűnik az Alpha kiadónál él tovább Alpha 312-es lajstromszám alatt:
(Csak ez a borító!!! gondolkodik.gif Vajon a "Vörös papra" próbálnak utalni?)
Csak nem hagy nyugodni! A képen fiatalok láthatók, a természet örök megifjodásának allegóriájaként, négy átlós sorba rendezve, mintegy a négy évszakot szimbolizálva, ráadásul további sorokat sejtetve mindkét irányba az évről-évre ismétlődő ciklikusságot, az évszakok örök körforgását sugallva.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Egyébként nem oly rég sikerült a használt CD-k között búvárkodva (egyre kedveltebb elfoglaltságom az utóbbi időben) az alábbi, a maga idejében elég jó sajtót kapott, histórikus, de nem a manapság divatos módon túltolt, bármi áron nagyobb egyéniség leszek, ha beledöglök is típusú előadást. Ízléses, kifinomult játék, pont a megfelelő mértékben adagolt egóval a program szolgálatába állítva. A hangminőség is igen korrekt 16/44 a Sony csapatától.

Kép

P.S. az Amadine Beyer-féle Négy évszak úgy tűnik az Alpha kiadónál él tovább Alpha 312-es lajstromszám alatt:
(Csak ez a borító!!! gondolkodik.gif Vajon a "Vörös papra" próbálnak utalni?)

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Megjelent a legendás film évfordulós újrakiadása! Blu-Ray+SACD!
AC0563TODASLASMAÑANAS-1.jpg
AC0563TODASLASMAÑANAS-1.jpg (146.39 KiB) Megtekintve 987 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”