Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komolyzenei ajánló

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

2018-as megjelentetés. A szerző magyar. Nem is rossz. Na nem egy Bartók kaliber, ennek ellenére nem tingli-tangli amit hallunk. Kimondottan magvas a zenéje. A felvétel minősége 10, a produkció 10. Ez a Nash Ensemble nagyon beleásta magát a zenébe. Olyanok mint azok a megszállott tanulók akik nem csak a tanagyagot tudják perfektül, de még az oldalszámot is megmondják, hogy honnan idéznek. Lehengerlő, lenyűgöző, csodálatos a 3 zenemű interpretációja. Igen kérem, ezt így illik, ezt így KELL csinálni!
24/96-os felbontású studio master kiadásban egy életre szóló élmény ígéretével kecsegtet. Feltétlen ajánlom a végtelenül kifinomult vonós kamarazene rajongóinak. Mintha egy ember játszana 3 hangszeren egyszerre. Lenyügöző teljesítmény. :smile32:
cover.jpg
cover.jpg (1.1 MiB) Megtekintve 990 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2018.07.18., szer. 19:51
juliush írta:
2018.07.18., szer. 18:29
P.S. az Amadine Beyer-féle Négy évszak úgy tűnik az Alpha kiadónál él tovább Alpha 312-es lajstromszám alatt:
(Csak ez a borító!!! gondolkodik.gif Vajon a "Vörös papra" próbálnak utalni?)
Csak nem hagy nyugodni! A képen fiatalok láthatók, a természet örök megifjodásának allegóriájaként, négy átlós sorba rendezve, mintegy a négy évszakot szimbolizálva, ráadásul további sorokat sejtetve mindkét irányba az évről-évre ismétlődő ciklikusságot, az évszakok örök körforgását sugallva.
Érdekes és szokatlan borító, azi biztos. Kiváncsi lennék (azon túl is, hogy mit szimbolizál) hogy mit ábrázol tul.képpen. Mármint mi történik ott, milyen alkalomból :D Fiatal férfiak vörös vásznakat tartanak egy lelátón, láthatóan megrendezve? Erdélyben nőttem föl, és bizonyos (nem túl kellemes) emlékeket idéz ez fel...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

" Csak nem hagy nyugodni! A képen fiatalok láthatók, a természet örök megifjodásának allegóriájaként, négy átlós sorba rendezve, mintegy a négy évszakot szimbolizálva, ráadásul további sorokat sejtetve mindkét irányba az évről-évre ismétlődő ciklikusságot, az évszakok örök körforgását sugallva."
[/quote]

Irigylem a problémáidat. De tényleg.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

juliush írta:
2018.07.18., szer. 18:29
P.S. az Amadine Beyer-féle Négy évszak úgy tűnik az Alpha kiadónál él tovább Alpha 312-es lajstromszám alatt:
(Csak ez a borító!!! gondolkodik.gif Vajon a "Vörös papra" próbálnak utalni?)
Csak nem hagy nyugodni! A képen fiatalok láthatók, a természet örök megifjodásának allegóriájaként, négy átlós sorba rendezve, mintegy a négy évszakot szimbolizálva, ráadásul további sorokat sejtetve mindkét irányba az évről-évre ismétlődő ciklikusságot, az évszakok örök körforgását sugallva.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Egyébként nem oly rég sikerült a használt CD-k között búvárkodva (egyre kedveltebb elfoglaltságom az utóbbi időben) az alábbi, a maga idejében elég jó sajtót kapott, histórikus, de nem a manapság divatos módon túltolt, bármi áron nagyobb egyéniség leszek, ha beledöglök is típusú előadást. Ízléses, kifinomult játék, pont a megfelelő mértékben adagolt egóval a program szolgálatába állítva. A hangminőség is igen korrekt 16/44 a Sony csapatától.

Kép

P.S. az Amadine Beyer-féle Négy évszak úgy tűnik az Alpha kiadónál él tovább Alpha 312-es lajstromszám alatt:
(Csak ez a borító!!! gondolkodik.gif Vajon a "Vörös papra" próbálnak utalni?)

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Megjelent a legendás film évfordulós újrakiadása! Blu-Ray+SACD!
AC0563TODASLASMAÑANAS-1.jpg
AC0563TODASLASMAÑANAS-1.jpg (146.39 KiB) Megtekintve 991 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

" Akkor adj ennek is egy esélyt, különösen 24/176,4-ben! (Vigyázat, kell rá kakaó, mert a szokottnál alacsonyabb jelszinttel dolgoznak!) ;) "

24/96-ban éppen rendelkezésemre állt. Eddig még nem hallgattam RR felvételt. Hát brutál. Lerúgott a fotelről. 20Hz-től 20kHz-ig tényleg minden rajta van és olyan hangszeres arányokban amely pontos leképezése egy valós, élő előadásnak. Félelmetes, ennyit tudnék rá mondani. 10. sorból hallhattam a zenekart úgy mintha tényleg ott lennék a koncertteremben. De a Johanossal nem hasonlítgatnám mert az másképpen van mikrofonozva. Ott a zenekarban ülök úgy, hogy érzem a többi zenész távolságát. Mindkettő fantasztikus élmény a maga nemében. Ha választani kellene nem tudnék dönteni. Szerencsére nem is kell.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

RIEC írta:
2018.07.17., kedd 21:22
A Zig-Zag az Outhere tulajdonában van ( + az Aeon, Alpha Classics, Arcana, Fuga Libera, Hat Hut, Linn Records, Outnote, Phi, Ramée, Ricercar). Ez az a kiadó amelynek a honlapja napok óta egyszerűen nem elérhető. Sőt, árulják! Erről írogattunk itt nem is oly rég. Ritka sz@r helyzet ez azoknak akik nem lemezképfájlt hallgatnak vagy nem streamelnek. Így kicsit be fog szűkűlni a kínálat, főleg régizene fronton. Mázli, hogy a Rózsavölgyinél még kapható a keresett lemez.
Köszi!!!
A jó hír: ismét működik az outhere-music.com!
Sajnos ezt a lemezt már nem szállítható állapotúnak jelöli: https://outhere-music.com/de/albums/les ... -zzt080803
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2018.07.17., kedd 20:59
Aszpirin írta:
2018.07.17., kedd 19:26
No, nekem annyira bejött (köszönet!!!) hogy begyűjteném ezt a lemezt a fizikai valójában (korongon).
De sajnos nem találom sehol. Odáig eljutottam, hogy a kiadvány száma ZZT080803, de sajnos még nem talaltam helyet, ahol lenne is belőle. Ebay, amazon nuku, néhány online lemezboltban pedig listázzák, de nem rendelhető állapotban... Esetleg van ötleted, hogy hol próbálkozzak még? Kéne.... A Zig-Zag-nak van saját oldala esetleg? (nem találtam rá még Google-kereséssel, sajnos...)
Úgy emlékszem, mintha a Rózsavölgyiben lenne belőle:
https://www.lira.hu/hu/zene/klasszikus- ... -incogniti
Ezer köszönet!!!! leborulok.gif
Megrendeltem előrefizetéssel!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RIEC 2018.07.17., kedd 21:25-kor.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

No, nekem annyira bejött (köszönet!!!) hogy begyűjteném ezt a lemezt a fizikai valójában (korongon).
De sajnos nem találom sehol. Odáig eljutottam, hogy a kiadvány száma ZZT080803, de sajnos még nem talaltam helyet, ahol lenne is belőle. Ebay, amazon nuku, néhány online lemezboltban pedig listázzák, de nem rendelhető állapotban... Esetleg van ötleted, hogy hol próbálkozzak még? Kéne.... A Zig-Zag-nak van saját oldala esetleg? (nem találtam rá még Google-kereséssel, sajnos...)
[/quote]

A Zig-Zag az Outhere tulajdonában van ( + az Aeon, Alpha Classics, Arcana, Fuga Libera, Hat Hut, Linn Records, Outnote, Phi, Ramée, Ricercar). Ez az a kiadó amelynek a honlapja napok óta egyszerűen nem elérhető. Sőt, árulják! Erről írogattunk itt nem is oly rég. Ritka sz@r helyzet ez azoknak akik nem lemezképfájlt hallgatnak vagy nem streamelnek. Így kicsit be fog szűkűlni a kínálat, főleg régizene fronton. Mázli, hogy a Rózsavölgyinél még kapható a keresett lemez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RIEC 2018.07.17., kedd 21:27-kor.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2018.07.17., kedd 19:26
No, nekem annyira bejött (köszönet!!!) hogy begyűjteném ezt a lemezt a fizikai valójában (korongon).
De sajnos nem találom sehol. Odáig eljutottam, hogy a kiadvány száma ZZT080803, de sajnos még nem talaltam helyet, ahol lenne is belőle. Ebay, amazon nuku, néhány online lemezboltban pedig listázzák, de nem rendelhető állapotban... Esetleg van ötleted, hogy hol próbálkozzak még? Kéne.... A Zig-Zag-nak van saját oldala esetleg? (nem találtam rá még Google-kereséssel, sajnos...)
Úgy emlékszem, mintha a Rózsavölgyiben lenne belőle:
https://www.lira.hu/hu/zene/klasszikus- ... -incogniti
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

RIEC írta:
2018.07.16., hétf. 00:35
Vivaldi 4 évszak. A BIS kiadású Sparf féle verzió kuka, az új befutó Amandine Beyer. Soha még nem esett ilyen jól ez a 4 versenymű pedig már sok 100 alkalommal hallgatam meg őket különféle verziókban. A lemez Zig-Zag kiadás, hifis szempontból sem utolsó. Én 24/96-ban hallgattam meg, de a Zig-Zag 16 bitben is ugyanolyan jó szokott lenni.

Aki kicsit is komolyan gondolja Vivaldit az begyűjti a lemezt.
No, nekem annyira bejött (köszönet!!!) hogy begyűjteném ezt a lemezt a fizikai valójában (korongon).
De sajnos nem találom sehol. Odáig eljutottam, hogy a kiadvány száma ZZT080803, de sajnos még nem talaltam helyet, ahol lenne is belőle. Ebay, amazon nuku, néhány online lemezboltban pedig listázzák, de nem rendelhető állapotban... Esetleg van ötleted, hogy hol próbálkozzak még? Kéne.... A Zig-Zag-nak van saját oldala esetleg? (nem találtam rá még Google-kereséssel, sajnos...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: juliush »

RIEC írta:
2018.07.17., kedd 15:13
A Rachmaninov lemezhez csak annyit, hogy itt egy studio masterről van szó amely valóban az eredeti analóg felvétel 24/96-os konvertálása. Meghökkentően életszerű a nagyzenekari hangzás, bármivel is hallgassam a nótákat mindig ott érzem magam a zenekari tagok között. Lenyűgöző élmény. Állítom, hogy jobb mint nézőként egy élő koncerten való részvétel. Aki számítógépről hallgat zenét és nem átall néha torrentelni is annak most itt a remek lehetőség egy felbecsülhetetlen kincshez való hozzájutáshoz. A kiadó a Classic Records Inc. Érdemes ennek is egy kicsit utána olvasni. Na én megyek is vissza zenét hallgatni.
Akkor adj ennek is egy esélyt, különösen 24/176,4-ben! (Vigyázat, kell rá kakaó, mert a szokottnál alacsonyabb jelszinttel dolgoznak!) ;)
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Szép hang, magas művészi színvonal, könnyen hallgatható Mozart best of válogatás. Opera helyett. Már csak egy hamvas rozé hiányzik hozzá. :smile32:
back.jpg
back.jpg (39.95 KiB) Megtekintve 911 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

A Rachmaninov lemezhez csak annyit, hogy itt egy studio masterről van szó amely valóban az eredeti analóg felvétel 24/96-os konvertálása. Meghökkentően életszerű a nagyzenekari hangzás, bármivel is hallgassam a nótákat mindig ott érzem magam a zenekari tagok között. Lenyűgöző élmény. Állítom, hogy jobb mint nézőként egy élő koncerten való részvétel. Aki számítógépről hallgat zenét és nem átall néha torrentelni is annak most itt a remek lehetőség egy felbecsülhetetlen kincshez való hozzájutáshoz. A kiadó a Classic Records Inc. Érdemes ennek is egy kicsit utána olvasni. Na én megyek is vissza zenét hallgatni.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

1967
DAD 1004 - sleeve.jpg
DAD 1004 - sleeve.jpg (378.87 KiB) Megtekintve 917 alkalommal

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Vivaldi 4 évszak. A BIS kiadású Sparf féle verzió kuka, az új befutó Amandine Beyer. Soha még nem esett ilyen jól ez a 4 versenymű pedig már sok 100 alkalommal hallgatam meg őket különféle verziókban. A lemez Zig-Zag kiadás, hifis szempontból sem utolsó. Én 24/96-ban hallgattam meg, de a Zig-Zag 16 bitben is ugyanolyan jó szokott lenni.

Aki kicsit is komolyan gondolja Vivaldit az begyűjti a lemezt.

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

A Teatro alla moda lemezről. Ha már ma újra elővettem. Megunhatatlan zene és előadás.
https://www.youtube.com/watch?v=SDgU9nT2mmk

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Tűrhető. :smile32: Pláne 24/96-ban.
The Four Seasons - sleeve.png
The Four Seasons - sleeve.png (213.36 KiB) Megtekintve 964 alkalommal
https://www.youtube.com/watch?v=umLOk945jV4
https://www.youtube.com/watch?v=nMC4JWfm3RE

RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Az album amelyen Jaroussky rommá énekli a mi kis Emőkénket.

https://www.youtube.com/watch?v=wOqK6NXqGBs
front.jpg
front.jpg (339.24 KiB) Megtekintve 1013 alkalommal


RIEC

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Már megint Jaroussky. Csak tudnám, hogy honnan van ennyi muzikalitás ebben az emberben!
Cover.jpg
Cover.jpg (1.72 MiB) Megtekintve 1085 alkalommal
https://www.youtube.com/watch?v=PjcpPTjUAIE

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Komolyzenei ajánló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

hátha valaki nem ismeri:
demonoid.pw
most nyitott a reg

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”