Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fotó galéria

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ja! Nem lenne jó részegen kóvályogni benne...


 
pont arra gondoltam,hogy állandóan a plafont figyelném,hátha lepottyan egy.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



 
Nem semmi a megépítése.


 
Ja! Nem lenne jó részegen kóvályogni benne...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: AVX »



A fotógaléria is szétoffolódot....


 
ilyen stúdiója nem mindenkinek van.
Nem semmi a megépítése.


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kalmi »

A fotógaléria is szétoffolódot....

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Én igazán az elektronikus zenében vagyok otthon. Több 100 ilyen VSTI létezik, igazán használhatóval még nem találkoztam, főleg a példaként említett FM8 szinti komoly hangszerelésre tökéletesen alkalmatlan. Egyenként meghallgatva egész jól szólnak, de próbáld meg beilleszteni őket egy többsávos felvételbe, ahol vas /élő hangszerek is vannak. Mellettük viccesen vékonyak, erőtlenek, semmi dinamika. Stringek-re még használhatóak, de bass-re, lead-ekre semmiképp. Befutott zenész ismerősöm kizárólag VSTi.vel kezdett zenélni, de rájött hogy nem versenyképes még az itthoni piacon se nemhogy a nemzetközin. Szépen be is vásárolt analóg +VA cuccokat: Moog Little Phatty, DSI, Nord Lead stb.. kiegészítésnek maradtak a VSTIk, baromi erős DSP kártyán futnak (több 100e Ft) +nagyon komoly hangkártya, szintén több 100e Ft értékben
Ha legálisan vesszük a szoftszintiket akkor nem is olyan olcsó a téma
Otthoni játszadozáshoz bőven elég a szoftszinti is, ingyen is le lehet töltögetni, számítógépe mindenkinek van, de akinél komolyra fordul ez a tevékenység az nem fog megállni
Használtan olcsón nagyon jó vasakat lehet venni
 
Akkusztikus hangszíneknél más a helyzet, akár több 100 BM-os nagyon jó mintával rendelkező programok léteznek (ez okozta a samplerek halálát), sokszor túl is vannak bonyolítva, átlag embernek semmi szüksége ennyi editálási lehetőségre, csodagrafikonokra 3D ábrákra stb.
Pont ezért teljesen felesleges összehasonlítani őket pl egy Tyros2-vel. Ezen a szinten már minimális különbségek vannak, de az említett Yamaha hangszert sokkal könnyebb kezelni, csak be kell kapcsolni és játszani kell rajta, családi hangszernek, szórakoztató eszköznek, elő fellépésre sokkal alkalmasabb mint akármilyen 100 tekerővel rendelkező szoftveres hangszer
Nem vagyok soft ellenes, erről hatalmas viták szoktak lenni, ezen az oldalon felesleges
Megvan a létjogosultága mindkettőnek
 
 
 
 
 
a valósághűen lemodelezett, virtuális szintetizátorokkal szerintem nem lehet versenyezni, ezeknek olyan élethű hangjuk van, melyhez csak nagyon-nagyon sok pénzért lehetne hozzájutni 'vas' formájában.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: earforce »



erre ne fogadj.
Nekem egy ilyen van:Yamaha Tyros 2


a valósághűen lemodelezett, virtuális szintetizátorokkal szerintem nem lehet versenyezni, ezeknek olyan élethű hangjuk van, melyhez csak nagyon-nagyon sok pénzért lehetne hozzájutni 'vas' formájában.
 
néhány példa:



 
és néhány elvetemültebb:



 
bocs az OFFért.
 
ON
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: AVX »



szép gyűjtemény.
asszem manapság ezek a szinyók teljes mértékben kiválthatóak szoftverekkel és egy jó midi billentyűzettel - még a hangjuk is jobb!


 
erre ne fogadj.
Nekem egy ilyen van:Yamaha Tyros 2


Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Szintetizátorokkal foglalkozok 6éve és egyáltalán nem értek egyet, illetve túl egyszerű általánosan kijelenteni valamit
A képen látható Alesis Andromeda A6, 16polifon analóg szintetizátor, használt ára egyre több és semmilyen szoftver nem tudja nemhogy kiváltani, megközelíteni se Ez analóg szintikre általában igaz
A másik hangszer Roland V-synth, egy nagyon kreatív részben analóg /Variphase sampler de főleg effect-szintetizátor, eléggé egyedi hangszer hasonló szoftverek vannak
Roland G70 kisérőautomatás kocsma /bálizene hangszer semmilyen szoftver nincs ami helyettesíthetné már csak azért se mert pl. idősebb hallgatóközönség mai napig elfogadhatatlannak tartja, hogy a színpadon nem "igazi" hangszer van, hanem esetleg laptop. de ez nemcsak mulatós zenénél van így
Számítógépes sampler programok hatalmas, valósághű mintákat kezelhetnek, végtelen editálási lehetőség van, studiós munkánál egyre jobban kiszorulnak a vas hangszerek
Jó midibillentyűzetet, amivel teljesen meg lennék elégedve, még nem láttam pedig volt nálam min. 50
 
 

szép gyűjtemény.
asszem manapság ezek a szinyók teljes mértékben kiválthatóak szoftverekkel és egy jó midi billentyűzettel - még a hangjuk is jobb!



Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: earforce »



Pár hónappal később az élettársa bekattant, az eredmény:
 



szép gyűjtemény.
asszem manapság ezek a szinyók teljes mértékben kiválthatóak szoftverekkel és egy jó midi billentyűzettel - még a hangjuk is jobb!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Jó hangulattal nyitottál!

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Pár hónappal később az élettársa bekattant, az eredmény:
 


Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: flexxx »


4évvel ezelőtti hangszereim (új áruk 3Millio felett volt), a kezdeti lelkesedés alábbhagyott és ismerősöm mind megvette tőlem, a kép a studiójában készült
 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Fotó galéria

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ide jöhetnek képek!
 
Kezdetnek egy: Blackbird Studio Nashville. Azért ez a csillapítás nem semmi!
Itt van még fotó: Blackbird
 

 
 
ATC és Genelec a lehallgatás! Természetesen!

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”