Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Genelec

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Genelec

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Egy ilyen összehasonlításra én is kíváncsi lennék.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Szerintem nagyjából azonos méretkategóriába tartozó stúdiomonitorok összehasonlítása egymással teljesen értékelhető eredményt adhat, ha ugyanarról a forrásról hajtjuk őket. Az összehasonlításoknál mindig az a baj, hogy nem rendszerben gondolkodnak, hanem egy-egy komponenst illesztenek be egy idegen rendszerbe, és hibás következtetéseket vonnak le.
 
Szerintem ilyen szempontból vizsgálva a dolgot egy studiomonitor egy egységet képez, amiben fix az erősítő, a hangdoboz és "a köztük lévő hangfalkábel". A forrás és az interconnect persze lehet változó tényező, de azért egy csomó dolgot kilőttünk.
 
Na mindegy...ha valamilyen összehasonlításnak van értelme, hát ennek van.

Avatar
sanci
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.01.02., pén. 19:40
Értékelés: 2

Genelec

Hozzászólás Szerző: sanci »


Kiváncsi vagyok én is majd mit hallotok, légyszi írjatok róla, hegyezd a füled Leho
Szeretnék én is valamit otthonra, amíg a dynok vidéken vannak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Több olyan zenét hallgattam ami a Dynaudion sokkal jobban szólt és volt ami a Genelec 8030-on, gondolom attól függően hogy a készítők milyen hangfallal dolgoztak


 
Azért azt tartsuk szem előtt, hogy komoly zenei stúdiókban nem ilyen pici monitorokkal dolgoznak.
 
Nekem az új BM6A-val van másfél éves munkatapasztalatom, azt kimondottan szenvedésnek éltem meg. (Jelzem, itt nem a hifista értelemben vett hangminőségről beszélek.) BM5A egy fokkal elviselhetőbb, de az meg ugye nem teljes értékű hangsugárzó.

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Csalódás nem lesz mert eddig volt Genelec 1029, 8020, 8030, 8040, 1030, 1031, 7050
Dynaudio BM5A, BM6A MKII, BM6A, BM15A, BM9S monitoraim és ezen kívül még kb 30 más
a Dynaudio BM6A mellett maradtam (nem az MKII) (másik nagy kedvencem Mackie 624 volt)
Több olyan zenét hallgattam ami a Dynaudion sokkal jobban szólt és volt ami a Genelec 8030-on, gondolom attól függően hogy a készítők milyen hangfallal dolgoztak
 
 

Én a tesztelésre és az abból származó esetleges csalódásra gondoltam.



Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Köszi, Faló, itt a "bírnék" a tetszést (meghallgatás) és -egyelőre- nem a birtoklási vágyat (doboz) jelenti.


 
Én a tesztelésre és az abból származó esetleges csalódásra gondoltam.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Genelec

Hozzászólás Szerző: earforce »


kösz Kalmi, tanulságos képek
 
a neten nem találtál belső fotókat? még sosem szedte szét senki?
belsejét látva meglep a kapott hang...ebben tényleg nincs semmi hájend parasztvakítás
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Ha van valami jó kis studiomonitorod....


 
Sajna, nincs semmi profi technikám... Csak a füleim .

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Fontold meg jól! A BM5 és BM6 bennem elég negatív véleményt generált.


 
Köszi, Faló, itt a "bírnék" a tetszést (meghallgatás) és -egyelőre- nem a birtoklási vágyat (doboz) jelenti.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Genelec

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ha kíbicek is beszállhatnak, én mindenképp bírnék egy ilyet!


 
Fontold meg jól! A BM5 és BM6 bennem elég negatív véleményt generált.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Kíbicnek jó!!! Kíbicnek semmi se drága .
 
Kíbic hozzon valamit?


 
Ha van valami jó kis studiomonitorod....

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Én viszek akkor 8020-at és 8040-et, valamint megpróbálok egy pár BM6A MKII-t elkérni a melóhelyről!
 
Jövő héten, vmelyik nap hétköznap?


 
Kíbicnek jó!!! Kíbicnek semmi se drága .
 
Kíbic hozzon valamit?

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Nálam akad egy pár BM6A, szombattól 2 hét szabin vagyok, időm is lenne


 
Én viszek akkor 8020-at és 8040-et, valamint megpróbálok egy pár BM6A MKII-t elkérni a melóhelyről!
 
Jövő héten, vmelyik nap hétköznap?
 
 
 

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Nálam akad egy pár BM6A, szombattól 2 hét szabin vagyok, időm is lenne
 
Van még itthon Quad 11L Active és JBL 6325 (Genelec 1029-nél jobbnak tartom)
 
+Philips MFB544 és egy pár Sony SA-H7900 aktív monitor elektrosztatikus magassal de ezeket nem tartom versenyképesnek annyira
 
 

Ha kíbicek is beszállhatnak, én mindenképp bírnék egy ilyet!



Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Kiváncsi lennék egy 8040 - BM6A - BM6A MKII összehasonlításra!!
 
Van affinitásod ilyesmire?


 
Ha kíbicek is beszállhatnak, én mindenképp bírnék egy ilyet!

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



A Dyno studiomonitorok mind Dániában készülnek, szintén elég drágák de mind külsőre, mind belsőre szemmel láthatóan jóval több munka van egy BM6A-ban mint egy 8040-ben
A Dynaudio gyárról rengeteg video van, Genelecről még nem láttam


 
Kiváncsi lennék egy 8040 - BM6A - BM6A MKII összehasonlításra!!
 
Van affinitásod ilyesmire?
 
 
 

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Ott, tudtommal csak "utángyártják"...
 
Ami Dynot láttam eddig, mindre az volt írva, hogy "Made in Denmark." Persze, lehet, hogy csak az uccsó csavarokat tekerik be ott, az alkatrészek "jönnek" valahonnan. A driverekre külön is rá van írva, hogy dán gyártmányok. Ugyanakkor nagyon más világ a "beugró" szériák és a feljebbi sorozatok. Mint mindenhol.
 
A Dynaudio Acoustics-gyártmányokat nem ismerem, ott nyilván több az alkatrész, és így "több a lehetőség" és "nagyobb a kisértés"...


 
A dyno védegylet is megérkezett!
 
Egyébként én is azt gondolom, hogy a pro termékeknél nagyobb a kísértés!
 
 
 

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »


A Dyno studiomonitorok mind Dániában készülnek, szintén elég drágák de mind külsőre, mind belsőre szemmel láthatóan jóval több munka van egy BM6A-ban mint egy 8040-ben
A Dynaudio gyárról rengeteg video van, Genelecről még nem láttam
 

Pontosan ahogy mondod! 30 ezer forint értékű driver egy 250 ezer forint értékű aktív hangdobozban. Szerinted egy 600 vagy 800 ezer forint értékű Sonus F. hifi hangdobozban mennyi lehet a hangszórók költsége? kb 20 %. Szerintem ez mindenhol így van. A gyártási költséget pedig én nem 50 ezerre tenném. Tudod a Genelec még mindig Európában gyárt! Ezt ne felejtsd el! Ez nem Dyno! Ha jól tudom már ott is kelet az irány



Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



...Pontosan ahogy mondod! 30 ezer forint értékű driver egy 250 ezer forint értékű aktív hangdobozban. Szerinted egy 600 vagy 800 ezer forint értékű Sonus F. hifi hangdobozban mennyi lehet a hangszórók költsége? kb 20 %. Szerintem ez mindenhol így van. A gyártási költséget pedig én nem 50 ezerre tenném. Tudod a Genelec még mindig Európában gyárt! Ezt ne felejtsd el! Ez nem Dyno! Ha jól tudom már ott is kelet az irány...


 
Ott, tudtommal csak "utángyártják"...
 
Ami Dynot láttam eddig, mindre az volt írva, hogy "Made in Denmark." Persze, lehet, hogy csak az uccsó csavarokat tekerik be ott, az alkatrészek "jönnek" valahonnan. A driverekre külön is rá van írva, hogy dán gyártmányok. Ugyanakkor nagyon más világ a "beugró" szériák és a feljebbi sorozatok. Mint mindenhol.
 
A Dynaudio Acoustics-gyártmányokat nem ismerem, ott nyilván több az alkatrész, és így "több a lehetőség" és "nagyobb a kisértés"...

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



20e Ft-os mélyközép, 10e Ft-os magas (kiskerárak) egy 250e Ft-os dobozban, amiben ezek a komponensek teszik ki a gyártási költség nagy részét ami kb. cakkpakk 50e Ft lehet.


 
Pontosan ahogy mondod! 30 ezer forint értékű driver egy 250 ezer forint értékű aktív hangdobozban. Szerinted egy 600 vagy 800 ezer forint értékű Sonus F. hifi hangdobozban mennyi lehet a hangszórók költsége? kb 20 %. Szerintem ez mindenhol így van. A gyártási költséget pedig én nem 50 ezerre tenném. Tudod a Genelec még mindig Európában gyárt! Ezt ne felejtsd el! Ez nem Dyno! Ha jól tudom már ott is kelet az irány
 

LM3886 meg középen elkeni a hangot, ami a Dyno BM6A MKII-nél nagyon is hallható


 
 
Vannak LM3886-ból tisztességesen megépített erősítőim, hidd el nem ken az el semmit középen, ebben egészen biztos vagyok. Az MKII-nél más lesz a baj, mert egyébként én is érzem azt amit mondtál, csak másként fogalmaznám meg. De tudom mire gondolsz!

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »

Ismerősöm Genelec 1037 hangfalában (1millió felett van újonnan) szó szerint szétrohadt a gumiperem, kb. 200e Ft bele a driver, 34éves! Philips MFB544 aktív monitoromban mintha új lenne. abban volt is anyag rendesen

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Genelec

Hozzászólás Szerző: lehoako »



... (munkára lehet jobb mint a Dynok)


 
Attól függ, mi a munka.

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »


20e Ft-os mélyközép, 10e Ft-os magas (kiskerárak) egy 250e Ft-os dobozban, amiben ezek a komponensek teszik ki a gyártási költség nagy részét ami kb. cakkpakk 50e Ft lehet
Sony minihifimben 2db trafó, 6db graetz híd van és ez csak az előfok
LM3886 meg középen elkeni a hangot, ami a Dyno BM6A MKII-nél nagyon is hallható
Mindettől függetlenül én nagyon szerettem a kis Genelec tojásokat, de akárhányszor volt nálam 2 hét után elmúlt a varázs és nem találtam megnyugvást a hangjukban (munkára lehet jobb mint a Dynok)

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Genelec

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Én is szétszedtem a 8030 hangfalam, összeszerelésnél vigyáz a gumiperemre,mert ha valahol nem fekszik fel a dobozra rendesen szó szerint fütyülni fog a résen
Az alkatrészek nekem csalódást okoztak, a Mackie hangfalakban is ugyanilyen árú Peerless/Vifa driverek vannak
250.000Ft-os Genelec monitorban 2000Ft-os STK IC van és ilyen pici trafó és jól szól


 
 
Vigyáztam a gumiszigeteléssel!
 
Szerintem tisztességes alkatrészek vannak benne, én nem csalódtam. A trafó ránézésre kb 150 VA-es lehet, ami több mint elég egy mélyközép és egy magassugárzó teljesítményigényének ekkora méretben. A külön komplett táprész az előfok/keresztváltó áramköreinek szerintem pl nagyon igényes dolog. Külön szekunder, külön Graetz, külön puffer, külön stab. Levehették volna csak egy-egy stabkockával a feszt a negatív és pozitív ágról, ami a végfoknak érkezik. Az pl igénytelen lenne, de működne. Az STK IC-ket nem ismerem, de végülis kommersz hifierősítőkben volt ilyesmi. Sony, stb...
Nem vagyok amúgy oda érte, sztem ez a doboz leggyengébb pontja. Két db LM3886-nak jobban örültem volna. Általában az LM-ic-k jó hangúak. Lásd a 8020-ban is az van, és bár nem illik összehasonlítani a 8040-el, de mégis azt mondom, hogy a 8020 sokkal kellemesebb ami a térábrázolást és felbontást illeti.
 
Ami a hangszórókészletet illeti, az pedig korrekt. Korrekt mágneskörök, öntvénykosár, elismert gyártó. Mit vártál? Nem tehetnek bele SEAS excel-t, mer a mélyközép és a magas annyiba kerülne mint a komplett új doboz. Ez van.
Pagrusnál tatabányán összehasonlítottuk a legendásan jó hangú ám nem olcsó TPA DIY erősítő, és az S8 DIY kisexcel párossal. Én is hallottam és mindenki hallotta hogy jobban szólt a DIY vonal. Igen. De annak ha csak az anyagköltségét nézzük bőven fél millió felett vagyunk.
 
 

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 41

Genelec

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Én is szétszedtem a 8030 hangfalam, összeszerelésnél vigyáz a gumiperemre,mert ha valahol nem fekszik fel a dobozra rendesen szó szerint fütyülni fog a résen
Az alkatrészek nekem csalódást okoztak, a Mackie hangfalakban is ugyanilyen árú Peerless/Vifa driverek vannak
250.000Ft-os Genelec monitorban 2000Ft-os STK IC van és ilyen pici trafó és jól szól

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”