Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stúdió Hangsugárzók

Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Létezik ilyen studio


Vendég

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ámátőr vagyok, de nem értem, hogy miért terjedtek el ezek az ici-pici dobozok a stúdiókban, legalábbis én lépten-nyomon kicsiket látok stúdióhangfal címszó alatt. Mi van a mélyhang-átvitellel?  A konzervzenét is ilyesféle kicsikkel hallgatják vissza? Akkor mit hallanak a mélyekből?   
Gondolom nem mindenhez, és nem minden esetben ezeket hallgatják...
 
Amig kint éltem volt lehetőségem studiót megfigyelni, személyesen meglátogatni...Sokak szerint emlegett studiós hang ide oda, sokan szeretnék otthonukban azt a minőséget ami ott van Legalábbis itt nagyon jó minőség volt..Voltak nagy dobozok is, és annyira életszerüen, megfogható volt a hang, h azt leirni , megfogalmazni érthetően nem is tudnám...
 
Hogy voltak e azok a dolgok amiket sok audiofül hifista otthon keres? Nem, nem mind volt amit mi otthon a zenében keresünk, de nem is volt rá szükség, főleg ez a térhatásos maszlagok amiket megeszünk , és keressük a zenénben, mégis volt valami magával ragadó, de egyszerű és jó hang...
 
Azt azért ne felejtsük el, h a studioban nem zenéthalélgatni ülnek le, hanem dolgozni, és ugye más elvárásokkal közelitik meg a dolgokat...Arról nem beszélve, h kevés az igen nagy méretű studios szoba, legalábbis amiket eddig láttam zöme mind valami kisebb térben volt.

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 34

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Az valamit mutat, hogy a Mackie nem fossa úgy magából a monitorokat, mint a versenytársak. A HR-824 egy nagyon jól eltalált darab, a mai napig megállja a helyét és az árát is jól tartja. Ami miatt még különleges helyen áll az a Vifa mélyközép hangszóró, amit sajnos már jó ideje nem gyártanak; kevés helyen még fel lehet lelni, de megkérik az árát. Ez egy elég jól nyúzható és elég precíz darab, a barkácsmatyik egyik nagy kedvence volt.
SEAS magassugárzó is teszi a dolgát, nagyon meg vagyok elégedve vele, pedig korábban volt ilyen monitorom, bár akkor jóval gyengébb hangkártyám volt

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »

Ámátőr vagyok, de nem értem, hogy miért terjedtek el ezek az ici-pici dobozok a stúdiókban, legalábbis én lépten-nyomon kicsiket látok stúdióhangfal címszó alatt. Mi van a mélyhang-átvitellel? A konzervzenét is ilyesféle kicsikkel hallgatják vissza? Akkor mit hallanak a mélyekből?

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Valakinek van tapasztalata a Mackie sugárzókkal? Tudom sokan gyengébbnek tartják a Dyno Genelec párosnál
Én inkább a kettő közé tenném.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Az valamit mutat, hogy a Mackie nem fossa úgy magából a monitorokat, mint a versenytársak. A HR-824 egy nagyon jól eltalált darab, a mai napig megállja a helyét és az árát is jól tartja. Ami miatt még különleges helyen áll az a Vifa mélyközép hangszóró, amit sajnos már jó ideje nem gyártanak; kevés helyen még fel lehet lelni, de megkérik az árát. Ez egy elég jól nyúzható és elég precíz darab, a barkácsmatyik egyik nagy kedvence volt.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tegnap adtam el a Dyno BM15A hangfalaim, beszámoltam egy pár Mackie HR-824 monitort, hát... volt nekem régebben, most sokkal jobban tetszik mint akkor, így megy a Genelec 8040 is  
Valakinek van tapasztalata a Mackie sugárzókkal? Tudom sokan gyengébbnek tartják a Dyno Genelec párosnál
 
Anno ezt koppintotta a Behringer (2031) fényévekkel rosszabb lett
 


Viszont némi tuninggal meg sokkal jobb lesz a Behringer, mint a Meki...

Avatar
flexxx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.10.15., szomb. 18:30
Értékelés: 34

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: flexxx »


Tegnap adtam el a Dyno BM15A hangfalaim, beszámoltam egy pár Mackie HR-824 monitort, hát... volt nekem régebben, most sokkal jobban tetszik mint akkor, így megy a Genelec 8040 is
 
Valakinek van tapasztalata a Mackie sugárzókkal? Tudom sokan gyengébbnek tartják a Dyno Genelec párosnál
 
Anno ezt koppintotta a Behringer (2031) fényévekkel rosszabb lett
 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Én mostanában sokat dolgozom Dynaudio Acoustic BM15A monitorokon!
Pár hónapig össze voltam zárva vele. Nagyon nem szerettem, színezett, kiegyenlítetlen, mélyben mos, amolyan házimozis... Persze mindez akusztikafüggő is.

Tökéletes a leírásod róla, tényleg ilyen, és mégis szerethető! Legalábbis általam!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én mostanában sokat dolgozom Dynaudio Acoustic BM15A monitorokon!
Pár hónapig össze voltam zárva vele. Nagyon nem szerettem, színezett, kiegyenlítetlen, mélyben mos, amolyan házimozis... Persze mindez akusztikafüggő is.

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »

Természetesen mindenkinek köszönöm a válaszokat/hsz-okat.

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Én mostanában sokat dolgozom Dynaudio Acoustic BM15A monitorokon! Nagyon szerethető hangjuk van. Zenei! A "szarkeverésre" ott van jobb alul a kis 6301-es Fostex!

Régebben egyszer hallottam (asszem) ilyet, akkor-ott tetszett, ki tudja, h most is tetszene-e...
 
A 8030A-nál sokkal jobb szerinted? (jó, tudom, h az jóval kisebb, de ebből a szériából csak azt hallottam...)

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Korábban még olvastam itt shalakitől átlagos, "bizonyos országban" gyártott hangszórók és az NS10 hangszóróinak torzítási viszonyáról, illetve lehetséges torzítási viszonyáról.
 
Ezt nem igazán tudtam értelmezni, hiszen fogalmam sincs milyen az-az átlagos hangszóró.
 
Hallottam már nekem tetszőt és nem tetszőt is. (mivel nem építek/gyártok/modifikálok/mérek így a jobb/rosszabb megítélést MÉG kevésbé tudom megítélni, mint aki ezen dolgokkal foglalatoskodik)
 
Mindezek mellett - noha nem adtam okot tudomásom szerint - elég frusztráltnak, támadónak hatott számomra, s a verbális csatározás minden igénye nélkül a törlését sztem a szerző köszönheti (sztem) leginkább. Bár valószínűleg egyre kevesebben vannak, akiket érdekel az álláspontja, én személy szerint nem bánom, ha olvashatom a véleményét - általam bicskanyitogatónak érzett stílusa mellett.
 
 
 
 
OFFTOPIC:

Én úgy vettem észre, h a rugalmatlan, megkövesedett, fejlődésképtelen egó számára létkérdés az "Igazam van" bizonygatása, vagy legalább érzése... de nem biztos, h igazam van

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Miért dolgozik hangmérnök Yamaha NS-10-el????????    
Elképesztő micsoda... 

Valóban nem a hangminőségéről híres, de azért van oka, amiért a világ legelterjedtebb közeltéri monitora lett. Pl. az ára és a mérete, illetve a hangszerarányok és a térhatás belövésére igen jól használható, de kizárólag 1 méteren belül. Ugyanakkor ez egy öngerjesztő folyamat is, hiszen a stúdiókban fontos szempont a csereszabatosság, szempont volt, hogy szól a felvétel egy NS10-en. Így hát a 80-90-es években olyan standard darab lett, mint a Panasonic 3700-as DAT. Ma már persze túlhaladt rajta a világ.


a hangszerarányok és a térhatás belövésére igen jól használható, de kizárólag 1 méteren belül.
 
Ez például biztosan nem teljesül(t)
 
a stúdiókban fontos szempont a csereszabatosság, szempont volt, hogy szól a felvétel egy NS10-en. Így hát a 80-90-es években olyan standard darab lett... Ma már persze túlhaladt rajta a világ.
 
Ezért is szerepelt "odaát" a kérdésben a jelenidő dilemmája...

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


nem vagyok hangmérnök (bár anno gondoltam rá hogy milyen jö ötlet lenne...) és a szóban forgó típust sem hallottam még soha, de az a véleményem, hogy minden stúdióba kell egy sz@r doboz (hogy azon is jól szóljon a kikevert anyag), ezzel emulálva az átlag otthoni hifiberendezést. 
őm...vagy rossz a gondolatmenet?

A gondolatmenet bizonyosan helytálló, csak a kérdésemre, h miért ez a doboz - jött a "bennfenteskedő" magyarázat.
 
Ettől függetlenül tényleg roppant rokonszenves volt a figura, ezért nem is kezdtem kötekedni vele, meg én úgy is csak egy laikus lehetek...

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Én is hagyományra gyanakodtam, olyanra, amely felülírja az ízlést/hallást...
Ez bizony nagyon sok helyen így van a honi audio szakmában.

nem csak a honi szakmában van így...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Én is hagyományra gyanakodtam, olyanra, amely felülírja az ízlést/hallást...
Ez bizony nagyon sok helyen így van a honi audio szakmában.

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »




Sosem dolgoztam NS10-en. Egyszer hallottam. Egy rakás sz@r az egész!  Én ha stúdiót építenék, be nem raknám oda.
 
Magam is erre az álláspontra jutottam elég hamar
 
Szerintem ez valami ... hagyomány, ami berögzült az ... fejébe, hogyha vezérlő, akkor a keverőpult jobb és bal felső sarkánál ott kell lennie egy-egy fehér foltnak.  


 
Én is hagyományra gyanakodtam, olyanra, amely felülírja az ízlést/hallást...

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Az NS 10 kemény, rideg (torz?)stb. ...
Az az NS 10 tényleg olyan amilyennek leírod. Amit én hallottam belőlük kb. így szólnak.
 
Azért az is jellemző, hogy a profi hangtechnika sajnos még ma is kb. ott tart, hogy hangsugárzót a három klasszikus paraméterből, frekvenciamenet, iránykarakterisztika és torzítás hármasból terveznek és kb. annyi. De a frekvenciamenet ugye mindent visz.



Én azt hiszem több konkrét oka van azért, hogy miért is lett olyan az a monitor.Egyik az elhelyezése, többnyire közel tér, keverőpult nagy felülete alatta, előtte, részben ezek miatt lett olyan a frekvencia menete amilyen.
Másrészt ezzel a dobozzal inkább a TV-k, olcsó hangcuccok frekvencia egyensúlyát lehet jobban modellezni, a hangzó anyagokat, műsort azokhoz igazítani. Vagy legalábbis megpróbálni olyan hangfelvételeket készíteni, amik azokon is jól szólnak (sajnos).

 
Adott helyen még ez sem teljesen így volt, úgy saccolom kb. 2 méter lehetett a távolság...
 
Amiről tudok, h milyen felvételek készültek/nek ott, azok inkább a "mosoly" frekis mini-midi-maxi mjuzikcenter hallgatóknak készülnek.
 
Ilyen szempontból sem értem...
 
A hallgathatóságuk is kb. olyan amilyen. Habár szerintem ebben bőven benne vannak az erősítők is, csak hát ott is jellemző, hogy minden a hangsugárzókra van kenve ha valami nem úgy működik ahogy kellene. Pedig lehet hogy néhány esetben csak jól megmutatja mi is van előtte.
 
Igen erre én is gondoltam, de amatőr szemmel egyértelműen az NS10 tűnt a leggyengébb illetve legolcsóbb láncszemnek.
 
Egy eszközről beszéltünk még, egy MOTU (régebbi, legalábbis nem találtam olyan üzletet a neten, ahol forgalmazzák) felső kategóriás hangkártyáról, ez "állítólag" jó hangú cucc.

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Én mostanában sokat dolgozom Dynaudio Acoustic BM15A monitorokon! Nagyon szerethető hangjuk van. Zenei!
A "szarkeverésre" ott van jobb alul a kis 6301-es Fostex!


Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Azért ha az átvitel egyensúlya borul, az hallható ám
Az mindenképpen borul amikor ráteszik a keverő hátsó sarkára.
Meg persze azon is múlik ami előtte van.
Egyszer hallottam egy stúdióban épp akkor nem is olyan rosszul szólni, igaz elektronikus zenével.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Miért dolgozik hangmérnök Yamaha NS-10-el????????  
Elképesztő micsoda...

Valóban nem a hangminőségéről híres, de azért van oka, amiért a világ legelterjedtebb közeltéri monitora lett. Pl. az ára és a mérete, illetve a hangszerarányok és a térhatás belövésére igen jól használható, de kizárólag 1 méteren belül. Ugyanakkor ez egy öngerjesztő folyamat is, hiszen a stúdiókban fontos szempont a csereszabatosság, szempont volt, hogy szól a felvétel egy NS10-en. Így hát a 80-90-es években olyan standard darab lett, mint a Panasonic 3700-as DAT. Ma már persze túlhaladt rajta a világ.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »


nem vagyok hangmérnök (bár anno gondoltam rá hogy milyen jö ötlet lenne...) és a szóban forgó típust sem hallottam még soha, de az a véleményem, hogy minden stúdióba kell egy sz@r doboz (hogy azon is jól szóljon a kikevert anyag), ezzel emulálva az átlag otthoni hifiberendezést.
 
őm...vagy rossz a gondolatmenet?

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Sosem dolgoztam NS10-en. Egyszer hallottam. Egy rakás sz@r az egész! Én ha stúdiót építenék, be nem raknám oda. Szerintem ez valami sznob hülyeség vagy hagyomány, ami berögzült az elmebetegek fejébe, hogyha vezérlő, akkor a keverőpult jobb és bal felső sarkánál ott kell lennie egy-egy fehér foltnak.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Stúdió Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Az NS 10 kemény, rideg (torz?)stb. ...
Az az NS 10 tényleg olyan amilyennek leírod. Amit én hallottam belőlük kb. így szólnak.
Én azt hiszem több konkrét oka van azért, hogy miért is lett olyan az a monitor.
Egyik az elhelyezése, többnyire közel tér, keverőpult nagy felülete alatta, előtte, részben ezek miatt lett olyan a frekvencia menete amilyen.
Másrészt ezzel a dobozzal inkább a TV-k, olcsó hangcuccok frekvencia egyensúlyát lehet jobban modellezni, a hangzó anyagokat, műsort azokhoz igazítani. Vagy legalábbis megpróbálni olyan hangfelvételeket készíteni, amik azokon is jól szólnak (sajnos).
Azért az is jellemző, hogy a profi hangtechnika sajnos még ma is kb. ott tart, hogy hangsugárzót a három klasszikus paraméterből, frekvenciamenet, iránykarakterisztika és torzítás hármasból terveznek és kb. annyi. De a frekvenciamenet ugye mindent visz.
A hallgathatóságuk is kb. olyan amilyen. Habár szerintem ebben bőven benne vannak az erősítők is, csak hát ott is jellemző, hogy minden a hangsugárzókra van kenve ha valami nem úgy működik ahogy kellene. Pedig lehet hogy néhány esetben csak jól megmutatja mi is van előtte.

Válasz küldése

Vissza: “Pro Audio”