Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Phono előerősítők

Moderátor: pj-

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Pár nyers adat az LXS MC phononál:
-méret 450x400x140 (mm)
-súlya 25,5kg (csomagolás nélkül)
-elektroncsövek száma 18db (6db a tápegységekben, 12db hangfrekvenciás)

Ha jól tudom, jelenleg teljesen egyedül álló, ez a teljesen csöves MC phono szimmetrikus kivitelben, úgy hogy a tápegysége ráadásul dual-mono is (az MC rész tápellátása is dual-mono, valamint a phono -RIAA- rész is, ezáltal 4db nagyfesz tápegység dolgozik benne, 7db fűtési körrel).

Mint az RCA (egyszerűbb) készülékünk sajnos ez is nagyon érzékeny a tápkábelre.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Az igazság pillanata LXS phononál.
Csatolmányok
LXS 1.jpg
LXS 1.jpg (25.03 KiB) Megtekintve 6420 alkalommal
LXS 2.jpg
LXS 2.jpg (22.79 KiB) Megtekintve 6420 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Az RCA verzió belvilága (kép).
Jól látható, hogy az MC és MM (phono) rész külön tápegységekkel rendelkezik. Látható, hogy az MC rész szintén csöves (több verziós jFET-es MC részt is építettünk, valahogy hangilag nekem a csöves jobban bejön), illetve a bemeneti részen a lezárás fix ellenállásokkal (Vishay foil) történik.
Nagyon sok kísérleten vagyunk túl, hogy ez a mechanikai és alkatrész struktúra kialakult (az LXS verzióban azonban ezen is jócskán túllépünk).
Még egy dolog van hátra, a kisegítő áramkörök (mute), bár ez hangzást nem fogja befolyásolni, inkább kényelmi szolgáltatás.
Két verzió kérhető (honlapon már fenn vannak az árak):
-a képen is látható alap (ennek az ára 295.000Ft)
-Duelund csatolóval (ennek ára 365.000Ft)
A hangja -sajnos- nem igazán kíméletes, aki a kicsit ködbe burkolózó, álmosító hangot keresi, annak nem való ez a készülék. Törekedtem a lehetőségekhez mérten a minél tisztább, analitikusabb, zenei hangképre.

A csöves phono (MM) továbbra is benne maradt kínálatunkban.
Csatolmányok
Kép 004.jpg
Kép 004.jpg (26.9 KiB) Megtekintve 6352 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Az új LXS (szimmetrikus MC phono) tápegységei. Itt látható, hogy mennyi tápegység dolgozik benne (mint minden készüléknek a táp az egyik legfontosabb része, csövesnél ez hatványozottan igaz).
Már "csak" a hangfrekvenciás panelek hiányoznak (amik remélhetőleg októberben teljesen elkészülnek).

A "kicsi" RCA kivitelnél pár javítást végeztem (inkább belső technikai, alkatrész elrendezés szintjén), hamarosan arról is teszek fel belső képet (azért az szerényebb alkatrész mennyiséget tartalmaz :D ).

Tudom, hogy valakiknek tetszeni fog, s tudom, hogy jó pár embernek nem. Alapvetően nem szeretnék megfelelni mindenkinek, nekem az a fontos, hogy műszakilag és mechanikailag jó legyen, s hangban hozza azt a szintet amit elvárok én is meg ügyfeleim. Nagyon sok olyan rész van benne ami hosszú kísérletezés és agyalás eredménye (nem véletlen, hogy csak most születtek meg).
Csatolmányok
LXS phono tápok.jpg
LXS phono tápok.jpg (44.81 KiB) Megtekintve 6369 alkalommal

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: prando »

Abban teljesen biztos vagyok, hogy legalább 1 hét kell mire a tápkábel és a készülék "összeég", gyors tesztelésnek semmi értelmét nem látom.
[/quote]
Ez tökéletesen igaz, pedig én eléggé alapszinten vagyok.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Amatőr61 írta:
2018.09.22., szomb. 20:17
...-igényli a jó minőségű tápkábelt (sajnos), átlagos nem hozza ki a benne rejlő potenciált
Mi az a szint, amit meg kell haladni az adott tápkábelnek?
Milyen kábeleket ajánl a gyártó?
[/quote]


Jó kérdés. Alapvetően nem szeretnék ezzel vitát generálni, inkább a tapasztalatomat tudom leírni.
Sajnos a tápkábel témában nem vagyok igazán otthon (keveset tudtam kipróbálni), viszont a készülékeink érzékenyek rá.
A saját készítésű réz kábellel (aminek készítése megszűnt) jó volt, azonban valami nagyon hiányzott a hangképből -nem vont be a zenébe.
Kaptam kölcsönbe két fajta Valhalla (Ákos) tápkábelt, az egyik ezüst/platina volt. Ezzel már átlépett egy komoly szintet, nagyon tetszett a kapott hang. Úgy voltam vele, ha az enyém lenne biztosan megtartanám s ezzel használnám -volt a hangképbe egyfajta rámenősség ami hol jó volt hol meg nem igazán. Viszont a tér, felbontás, zeneiség (meg még vagy egy tucat pozitív jelzőt tudnék írni) olyan szintjét lépte meg, ami számomra hihetetlen volt )meg az is, hogy mit produkál a phono).
A másik Aura tápkábel. Ez megtartotta a fenti előnyöket, viszont simább lett hangkép, a rámenősség eltűnt. Az összhatás minden szempontból kiemelkedő lett.
Viszont nem gondolom, hogy csak ezekkel a kábelekkel hozza meg azt a szintet ami elvárható lenne. Biztosan van nagyon sok jó tápkábel, csak nincs rá lehetőségem kipróbálni, illetve kísérletezni (nekem éppen elég a felhasznált alkatrészekkel sakkoznom).
Abban teljesen biztos vagyok, hogy legalább 1 hét kell mire a tápkábel és a készülék "összeég", gyors tesztelésnek semmi értelmét nem látom.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

...-igényli a jó minőségű tápkábelt (sajnos), átlagos nem hozza ki a benne rejlő potenciált
[/quote]

Mi az a szint, amit meg kell haladni az adott tápkábelnek?
Milyen kábeleket ajánl a gyártó?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Mivel saját készítésű lemezjátszónk nincs és várhatóan nem is lesz, ezért hogy teljes rendszerben tudjunk gondolkodni, várhatóan képviselni fogunk egy lemezjátszók készítésére (és kiegészítőkre) specializálódott céget.
Jelenleg egy "csak" egy kép a kisebbik készülékükről.
Többet róla akkor amikor már mindent átbeszéltünk a másik céggel.

Annyi, hogy ez alapvetően nem fejesugrás, mivel egy régebbi modelljüket évek óta használom, s nagyon elégedett vagyok a nyújtott hangminőséggel, így elvárásaimnak megfelelő készülék.
Csatolmányok
A 3 mod.jpg
A 3 mod.jpg (15.73 KiB) Megtekintve 6361 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Tesztelés közben.
Csatolmányok
Kép 009.jpg
Kép 009.jpg (91.87 KiB) Megtekintve 6393 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

Pár információ a készülékről (RCA kivitel).
Mint írtam is a hangfrekvenciás része teljesen csöves, 6db cső (2db E88CC és 4db ECC83) dolgozik benne. Visszacsatolás mentes, kicsit klasszikusnak mondható kapcsolás.
Az MC rész külön tápellátással működik (külön van nagyfesz és fűtés része), s így az MM résznek is külön tápegységei vannak. szeparáció végett, jobb minőséget lehet elérni.
A 2db nagyfesz táp szintén csöves, az MM rész csöves egyenirányítással, míg az MC ultra gyors diódákkal.
Így a készülékben összesen 9db cső van (3db a tápegységben).
A készülék normál méretű dobozba került (440x330x110mm), s a súlya 11kg.
Várható fogyasztói ára 295.000Ft.

Hangjáról nem szeretnék nyilatkozni, letét ellenében elvihető és meghallgatható.

Két negatív tulajdonsága van:
-mivel csöves (s több NOS cső is benne) ezért nem teljesen csendes, azaz aki a félvezetős készülékek "fekete csendjét" keresi, annak nem való ez a készülék
-igényli a jó minőségű tápkábelt (sajnos), átlagos nem hozza ki a benne rejlő potenciált

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

[/quote]
Gőzerővel készülget :D
A bemeneti impedancia (ellenállás és kondenzátor) az adott hangszedőhöz optimalizálva kérhető majd. Erre egy külön kis oldható panel lesz (ez még a képen nem látható). Azért nem lesz kapcsoló, mivel igen drága alkatrészekből épül, azonban a váltást adott esetben így könnyen meg lehet majd valósítani.
[/quote]

Gőz kiengedve, elkészült. Tesztelése folyamatban, több komolyabb LP forrással is meghallgatjuk majd, hogy véleményt lehessen alkotni a hangjáról.
A hangfrekvenciás rész teljesen csöves, s az MC és MM résznek külön nagyfeszültségű tápegysége van (fűtések is természetesen külön-külön kapják az energiát).

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »

pj- írta:
2018.05.10., csüt. 10:08
Átgondolva a működését, úgy határoztam, hogy külön nem lesz megvásárolható, csak a csöves phonoval összeépítve. Ez gyakorlatilag az LXS picike tesója lesz, s csak RCA kivitelben készül.
Gőzerővel készülget :D
A bemeneti impedancia (ellenállás és kondenzátor) az adott hangszedőhöz optimalizálva kérhető majd. Erre egy külön kis oldható panel lesz (ez még a képen nem látható). Azért nem lesz kapcsoló, mivel igen drága alkatrészekből épül, azonban a váltást adott esetben így könnyen meg lehet majd valósítani.
Csatolmányok
Kép 002.jpg
Kép 002.jpg (37.28 KiB) Megtekintve 6266 alkalommal

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



S, ne csak szöveg legyen, a kísérleti csöves MC elektronikáról egy kép (természetesen egy komolyabb tápegység is van hozzá ).



Átgondolva a működését, úgy határoztam, hogy külön nem lesz megvásárolható, csak a csöves phonoval összeépítve. Ez gyakorlatilag az LXS picike tesója lesz, s csak RCA kivitelben készül.



Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



A félvezetős (jFET) MC elő-előerősítő készítése megszűnik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem lesz demo példány belőle, viszont aki szeretne ilyet, annak természetesen elkészítjük. A demo készülék kedvező áron megvásárolható lesz (garanciával).



A mini phono két verziója (MM és MC) természetesen változatlan formában elérhető (demo példányok is vannak).



 



A félvezetős MC elő-előerősítő helyett csöves lesz (gőzerővel tesztelünk), ami külön is elérhető lesz (tehát meglévő MC trafó illetve elektronika helyett is alkalmazható). Természetesen a csöves phonoval összeépítve is kérhető lesz majd.


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



A csöves phononál van egy upgrade, a tápegységen finomítottunk. Az LXS phononál fejlesztett konfigurációt alkalmazzunk (minimális eltéréssel).



A fejlesztést ingyenesen elkészítjük a csöves phono tulajdonosoknál.



 


Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Elkészültek a mini termékek összes demo példánya.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Január 29-től a mini termékekből lesz készleten, így gyakorlatilag 1 napos határidővel tudunk terméket adni -illetve személyesen azonnal.
 
Szintén mostantól a mini termékekhez (is) adunk alap hálózati kábelt (1,8m).
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Igen, minden standard (tehát nem egyedi igényeket kiszolgáló) termékünk ára fel van tüntetve a honlapunkon:
http://www.ethoszaudio.hu/arlista.html
Ezt az elvet már 13 éve követjük, s azt gondolom, ez így természetes. Az árak bruttó fogyasztói árak.
 
Annyi kiegészítést, a mini termékek csak matt fekete színű Hammond dobozba kerülnek beszerelésre, mivel így tudjuk ezt az árat garantálni.
Természetesen lehet kombinált készüléket kérni, az viszont már egyedi áras.
 

Avatar
kammerer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2016.03.16., szer. 14:53
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Veszprém

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: kammerer »



Szuper összefoglaló, csak az árak hiányoznak...
Ha azok is szerepelnének, akkor lenne teljes a kép

Láthatod az árakat az Ethosz honlapon. 
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: klepto »


Szuper összefoglaló, csak az árak hiányoznak...
Ha azok is szerepelnének, akkor lenne teljes a kép

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Mivel gyakorlatilag ebbe a kategóriában van az egyik legszélesebb választékunk, ezért megpróbálom kicsit összefoglalni, az átláthatóság véget.
 
1. Mini termékek, amik csak nevükben mini. Hammond alu gyári dobozokba szerelve készítjük. Háromféle van belőle:
-MPP mini phono preamlifier, ez egy szabványos MM phono (47kOhm/100pF) bemenettel (OPA IC-vel)
-MPPMC mint az előző, csak MC hangszedőhöz illesztve, valamint nagyobb erősítéssel (OPA IC-vel)
-MPMC mini pre-preamplifer, azaz MC elő-előerősítő (MC transzformátort kiváltó, helyettesítő), jFET-es felépítésű, dual-mono verzió
Ez utóbbi nem tartalmaz RIAA korrekciót, a többi természetesen igen. Aktív rendszerű, a visszacsatoló hálózat tartalmazza a korrekciós tagokat.
Mindegyik 50VA hálózati transzformátorral készül.
 
2./ Csöves phono. Ez csak MM szintű, szabványos 47kOhm/100pF bemenettel. Csöves egyenirányítást és csöves szabályozót tartalmaz. A phono rész 3db csővel épül fel, passzív korrekcióval, tehát összesen 5db elektroncsövet tartalmaz, félvezetőt nem. Takman ellenállások, F&T és Nichikon kondenzátorok, Jantzen csatoló kondenzátor a beltartalom (no meg 1db 100VA "M" magos transzformátor).
 
3./ LXS phono, ami csöves MC és MM részt is tartalmaz, s ez már szimmetrikus (XLR) kivitelben is készül. Tehát itt lesz RCA és XLR verzió. Többet róla majd kicsit később.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Lassan, lassan befejeződik az LXS phono tervezése.
Nagyon komoly időráfordításra volt /van szükség a mechanikai kivitel elkészítése.
 
Annyit előzetesben, hogy természetesen csöves lesz teljesen, külön álló MC résszel.
Mindegyik csatornának külön álló tápellátása lesz, tehát 4db nagyfeszültségű részt tartalmaz, valamint komplex fűtési rendszereket.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »



Iminek?
Nagyon jól szól nála a bakelit így is,
ma kb. 3 órát hallgattuk.
Megállapítottuk, hogy a cd is hallgatható, de a bakelit az más világ.
Mondtam is neki, hogy befejezheti a rendszer fejlesztését, nagyon jó a hang nála.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a médialejátszók mikorra érik el a 60-as évek technólógiáját, a bakelit szintjét.
A cd-t már utolérték, kb.

 
Iminél az erős front mellet az alap verziós MC pre-preamp (mini termékcsalád) és csöves phono van jelenleg. Tehát van még benne bőven potenciál.
 
Most dolgozunk a komolyabb verzión, ami remélhetőleg az idén őszre elkészül.
Ennek lesz RCA és XLR változata is.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Iminek?
Nagyon jól szól nála a bakelit így is,
ma kb. 3 órát hallgattuk.
Megállapítottuk, hogy a cd is hallgatható, de a bakelit az más világ.
Mondtam is neki, hogy befejezheti a rendszer fejlesztését, nagyon jó a hang nála.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a médialejátszók mikorra érik el a 60-as évek technólógiáját, a bakelit szintjét.
A cd-t már utolérték, kb.
 

....
 
Most készülnek például szimmetrikus phonok, ami azért elég ritka, főleg csöves kivitelben (a BAT-on kívül nem is tudok -régen az ARC készített).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Phono előerősítők

Hozzászólás Szerző: pj- »


Számomra kifejezetten pozitív, ha egy gyártó rugalmas és eleget tesz a megrendelői igényeknek. 
 
Gyakorlatilag pont ez a lényeg, megfelelően kiszolgálni a megrendelő esetleges speciális igényeit -már ha megoldható részemről.
 
Most készülnek például szimmetrikus phonok, ami azért elég ritka, főleg csöves kivitelben (a BAT-on kívül nem is tudok -régen az ARC készített).

Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”