Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

D/A konverterek

Moderátor: pj-

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: giotto14 »



Az ember vizuális lény: jó lenne 1-2 fotó erről a cd karbon leszorítóról.
 
Továbbá mi a helyzet a Pioneer fordított mechanikás gépeivel ?

Sztem Józsi az Ethosz futómű / CD lejátszó párosához ajánlotta elsősorban... 
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Az ember vizuális lény: jó lenne 1-2 fotó erről a cd karbon leszorítóról.
 
Feltételezem, hogy bizonyos cd-lejátszókban - például a Sony mágneses stabilizerrel rendelkező típusainál (XB-930 stb.) - nem alkalmazható.
Továbbá mi a helyzet a Pioneer fordított mechanikás gépeivel ?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


A cd-transport/játszónál egy nagyon bevált "tuningot" szeretnék megosztani.
Érdemes cd karbon leszorítót alkalmazni, elképesztően (jó irányban) javítja a hangképet.
Az alábbiak hozza ki:
-stabilabb hangkép (zenészek jobban pozicionálva vannak)
-sokkal jobb basszus követés (magyarán több és jobb mély)
-hangfalakról jobban leválik a zene
 
Ami fontos lehet, mivel mágneses leszorítót alkalmazunk, ezért ügyelni kell, hogy 0,15-0,3 mm vastagságút alkalmazzunk. Ha túl vastag, akkor a mágnes nem tudja megfelelően rögzíteni a cd-t.
 
Igyekszem majd tartani belőle, így igény esetén beszerzési áron tudok majd adni az ügyfeleinknek.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Folytatom a D/A bemutatását, kicsit részletesebben, mivel ennél is komoly elmaradásom van, s ezt igyekszem most pótolni.
 
2006-ban megszületett az RTP csöves dac, hosszas kísérletezés eredményeként.
Sem digitális sem analóg szűrőt nem tartalmaz (volt kísérlet vele, nem jött be a kapott hang).
Több minden kipróbálása mellet végül is a TDA1541A/R1/S1 (sima TDA1541-el nem dolgozunk) mellet döntöttem. E döntésemet a mai napig nem bánom, úgy gondolom, egy nagyon finom, zenei hangú dac chip.
A körítés elképesztően fontos, tápegységek, transzformátorok, I/V átalakítás, analóg kimenet, stb.
Még a kezdetekben eldöntöttem, hogy csöves analóg kimenetet készítek, s innen datálódik a cső és típusának kiválasztása, amely ECC81 (Telefunken, Siemens).
Az analóg fokozatban csöves tápegység található.
2009-2015 között volt a DAC-3 néven futó termékünk, ami az RTP digitális részét tartalmazta, viszont félvezetős (FET) analóg kimenő résszel.
2014ben az RTP megnevezést felváltotta a csöves dac kifejezés, ami gyakorlatilag a régi készülékre épül, azaz annak tovább gondolt, javított változata.
A készülék új házat kapott (az addigi alu+vas kombinációt felváltotta a teljesen alu ház), s nagyon sok finomítással (ez a tápegységeket érinti).
Az RTP-ben Mundorf silver/oil csatoló kondenzátorokat alkalmaztunk 3db transzformátorral (2006-2010 között csak 2db transzformátort alkalmaztunk, illetve volt optikai bemenet is –ez ma már megszűnt).
A megújult készülékben Mundorf silver/gold/oil kondik vannak, 4db transzformátorral.
Természetesen mindegyik készüléken van koax digitális bemenet (RCA és BNC), AES/EBU (XLR –ez a preferenciánk) valamint USB. Nagyon sok mindent örökölt a nagy testvértől (LXS dac).
 
S hát van az LXS, amiben minden a lehető legjobbnak tartott alkatrész van. S1 dac chippek (természetesen eredetiek) Mundorf Zn hidegítő kondenzátorokkal megtámogatva (csak ebből 28db, hiszen 2db dac chip dolgozik ebben is). Az analóg részen Telefunken ECC801S (4db), V-cap kondenzátorok a végén (igény esetén Duelund).
Csatlakozók Cardas és Furutech, s így tovább…
 
Összefoglalva, koncepció 2006 óta változatlan, felépítésben pici módosítás (ez főleg az analóg részen érhető tetten), anyagok és alkatrészek terén viszont igen komoly változások, melyek azt gondolom, hogy hangban meghozták a kívánt eredményt.
 
Természetesen a régi készülékeknél is lehetőség van az átalakításokra. Ez számunkra igen fontos, mivel ez által tudjuk ügyfeleink megelégedettségét biztosítani.
 
Ha esetleg kérdés merülne fel, nyugodtan fel lehet tenni (akár magánban is), megpróbálok rá válaszolni.
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Az alábbi finomítások, fejlesztések lettek a cd-transport illetve cd játszónál végrehajtva:
-nagyobb teljesítményű transzformátort építünk bele (gyártó maradt, így a minőség is garantált)
-belső kábelezés optimalizálása
-jobb analóg tápegység -cd játszó
-belső hangfrekvenciás kábel cseréje (az eddigi réz helyett ezüst/arany) -cd játszó
 
Természetesen a fejlesztések a régebbi készülékeknél is elkészítjük, amennyiben a ügyfeleink igénylik.
Cd transport esetében ingyenes, cd játszónál az anyag ár különbséget kérjük.
 
 
Dac esetében az alábbi változások vannak:
-digitális vevő rész megkapta az ezüst illesztő transzformátort (ugyanazt, mint ami a cd transportban van)
-digitális rész tápegységeken finomítottunk
-analóg résznél új egyenirányító cső kerül felhasználásra
-4db transzformátor (2db a digitás, 2db az analóg részhez)
 
Mivel egyféle dacot készítünk, ezért leírom, hogy ennek háromféle verziója van.
1./ RCA kivitel (AES/EBU bemenetet tartalmaz)
2./ XLR verzió (természetesen RCA-ban is lehet használni)
3./ LXS -ez az XLR verzió tovább gondolt és prémium anyagokat és alkatrészeket felvonultató verziója /pl. eredeti S1 chipek, V-Cap kondenzátorok (4db), stb/.
 
 
Valamint lehetséges, hogy nem teljesen egyértelmű, minden készülékünk doboza alu-ból készül, nagyon masszív kivitel, s ezt is nagyon fontosnak tartom.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


A fejlesztés -illetve tovább lépés- lényege, hogy az analóg rész kap egy önálló tápegységet.
Olyan szinten, hogy saját transzformátor +tápegység +szabályzó rész (a jel/zaj viszonyt is javítva).
Valamint a kimeneti kábel, az eddigi litze réz helyett ezüst/arany lesz.
Ennek várható költsége 17 ezer forint körül lesz.
 
Így kétféle variáció lesz a cd játszónál:
-alapverzió (az eddigiek)
-fejlesztett (speciális analóg kimenet)
 
Természetesen a régieket is át lehet alakítani, illetve az alap verzió is kérhető majd.
S hogy meg lehessen különböztetni, az analóg kimenetnél kap egy külön feliratot, ezáltal nem lehet majd összekeverni.
 
Az alábbi készülékek érhetők így el:
-cd transport /ára változatlan 165.000Ft/
-cd játszó (cd transport is egyben) /ára változatlan 178.000Ft/
-sa (speciális analóg kimenet) cd játszó (cs transport is egyben) /ára 195.000Ft/
 
Tehát a cd transport -ha valaki úgy gondolja- átvariálható cd játszóra is (2 típus).
 
 
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Nagyszerű!
 
Nem kellene egy CD-játszós-transzportos topik?

 
Azt gondolom, hogy felesleges.
Mivel gyakorlatilag egy készülékről van szó (annak pár alternatívája), s a dacból is egy fajta van (annak meg 2 típusa), így szerintem jól megférnek egy helyen.
Ráadásul elég szervesen kapcsolódnak egymáshoz, ezáltal kiegészítik, illetve adott esetben erősítik is egymást.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Majik »



A CD játszónknál lesz egy elérhető fejlesztés.
Bővebbet a hétvégén írok.
 
Többen kérdezték, hogy a cd játszóként használva, viszont a későbbiekben esetleg cd transportként akarnák használni, ez nem megy-e a minőség romlására?
Mivel az alaplapból 2 jelet lehet kivenni (SPDIF és IS2), így gyakorlatilag függetleníti lehet a két dolgot.
Az SPDIF-et használjuk fel a csak cd transport üzemhez, míg az IS2-et a cd játszó részhez.

 
Nagyszerű!
 
Nem kellene egy CD-játszós-transzportos topik?

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


A CD játszónknál lesz egy elérhető fejlesztés.
Bővebbet a hétvégén írok.
 
Többen kérdezték, hogy a cd játszóként használva, viszont a későbbiekben esetleg cd transportként akarnák használni, ez nem megy-e a minőség romlására?
Mivel az alaplapból 2 jelet lehet kivenni (SPDIF és IS2), így gyakorlatilag függetleníti lehet a két dolgot.
Az SPDIF-et használjuk fel a csak cd transport üzemhez, míg az IS2-et a cd játszó részhez.
 
 
 
 

Avatar
traction
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2010.01.02., szomb. 17:10
Értékelés: 88

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: traction »


SOS DAC megoldásból majdnem egy második LP játszó !!!
 
Ha egy kicsit így zavaros akkor érthető.
 
Akkor az elejéről . Az elmúlt hétvégén szerettem volna CD-t hallgatni , de csak úgy inkább háttérzajként közben csak úgy bele-bele fülelgetve , de ne kelljen attól félnem , hogy lejár az LP és én meg közben elalszom és szegény hangszedő átmegy esztergakésbe csúnya módon fejezi be földi pályafutását... Gondolom kivehető a szavaimból , hogy nálam a frontend a lemezjátszó( SME model 10 + audionote IO-2 + Paravicini THE HEAD ) szóval szerintem tűrhető . Ez a vonatkozási pont . Igen ám ,de van egy csomó olyan zene ami sajna soha sem fog LP-n megjelenni ezért nem mindegy ,hogy milyen a digit vonal .
 
Nos nekem egy érdekes Mantra audió CD transzportom van (" NÉMI" ETHOSZ upgrade után ) Józsi mondta , hogy gyakorlatilag egyenértékű
a reference transzportjával (egyébként az ő kutyája kölyke ez a transzport még valamikor hárman építették a néhai Horváth Tibivel és egy másik emberrel,  így utólag neki is szeretném megköszönni így ismeretlenül is ) A konverter egy soner DAC formájában szolgált a rendszerben ( ezt szintén Horváth Tibi tanácsára vettem meg mert ő tuningolta ( black gate + sinkoh ) és nagyon jó áron volt így hozzám került , azóta ez is átesett némi Ethosz frissítésen és úgy nekem megfelelt, szólt ahogy szólt elment ... tavaly volt nálam egy alap csöves Ethosz dac teszett is meg minden , de nem akartam költeni erre a vonalra ez az igazság meg még egy másik faktor is közrejátszott mégpedig  egy Lumin formájában ! Abból nem
lett semmi így maradt a kis Sonerem el is voltam vele, míg múlt hét csütörtökön alkalmazkodván a naphoz szegény csütörtököt mondott , de végleg....
 
Körülnéztem mit lehet kapni használtban , hogy ne nagyon fájjon....
 
Aztán ahogy lenni szokott ETHOSZ AUDIÓ  telefon : Józsi kell egy dac, van nálad valami példány ? Van gyere be érte ! Jó indulok
Megkaptam, hazajöttem, kicsomagoltam, összedug, bekapcs, zene megszólal, döbbenet :nagyon mélyre mennek a dolgok a felbontás  valódi jelenlétérzettel párosul izgalmas ritmika nagyon korrekt megépítés sőt ... régen volt ilyen , hogy nemtudtamaludni mert egymás után cseréltem a lemezeket egyszerűen mindent tudott ami nekem a zenei terítékemen szerepel főként barokk , középkori , reneszánsz hangszeres és énekes felvételek + némi jazz + klasszikus stb..
Másnap dolgoztam és későn értem haza bekapcs ------- semmi csak hatalmas brumm a jobb csatornából ---- na reggel hívom Józsit , hogy mi legyen.. Annyit mondott vigyem be neki , nem valószínű de lehet hogy egy forrasztás nem lett jó mert ez a dac eredetileg szimmetrikus és át kellett alakítania rca-ra ... Bevittem a cuccot a régi dac-ommal együtt , hogy azt is nézze át hogy mit lehet belőle hasznosítani black-gate-ek stb
És beszélgettünk , hogy amíg szólt addig milyen volt a dac az előzőhöz képest ? Mondtam , hogy nagyon rendben van és gratuláltam neki .
Ő meg szinte szabadkozva sorolta , hogy milyen csatolók meg ez meg azok vannak benne mivel ez CSAK alap verzió aztán persze kérdeztem , hogy mennyibe van egy jobb csatoló durván 80-100 ezer ...... ott csengett a levegőben. Aztán gondolkodni kezdtem ott motoszkált a fejemben , csatoló kondi .... Közben elindultam Józsitól és vezetés közben eszembe jutott persze hiszen van nekem egy pár eredeti KONDÓ-féle ezüst csatoló kondim csak nem tudom hová tettem őket... Közben eltelt Húsvét a KONDÓKAT is megtaláltam és kedden vittem is Józsinak Veszprémbe és megbeszéltük . hogy beépíti a dac-ba a felhasználható black-gate-kkel együtt meg egy audionot ezüst IV trafó is átköltözött a dac-ba ....!!!!!!!
 
Tegnap este értem haza a cuccal bekapcs és újból döbbenet minden hang még a legapróbb szösszenet is levált a sugárzóról és olyan módon lett térbeli a hangzás , hogy evvel együtt sem távolodott el tehát a jelenlétérzet megmaradt. Valami hihetetlen mélyfelbontás van masszív alapot adva mindennek de még csak egy pillanatra sincs földbegyökerezve, nem statikus a hangkép iszonyat tánc van benne és tempó és tempó ééééés még nem tudni hol a vége mert még járatódni kell mint minden ezüstnek........
 
A végén összehallgattam a Pink Floyd comfortable numb C. számát eredeti CD- ről és eredet LP-ről és itt van amire a címben utaltam,
hááát nagyon megközelíti a produkció a lemezjátszó hangzását. Azt hiszem ennél többet nem is kell , hogy mondjak....
 
Legfeljebb annyit: KÖSZÖNÖM !

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Egy "kis" dac upgrade.
 


Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló,
 
Bár már jópár napja hazaérkezett a legfrissebb fejlesztésekkel az ETHOSZ AUDIO dac-jai közül a zászlóshajó (LXS), de a nagy meleg, és a sok munka mellett mára tudtam igazán több zenén is meghallgatni....
 
A korábbi verzióhoz képest a fejlődés jópár lépcsőfoknyi felfelé..
 
Ami elsőre szembetűnt, hogy a mély felbontása drasztikusan növekedett, jóval jobb lett a ritmusa, és igazán zeneivé vált az alsó szekció is...
 
A közép-magas iszonyat felbontása már megszokott, de az tűnt szembe, hogy nincsenek kósza hangok, nincs jó értelemben vett káosz, nem több semmi sem a kelleténél, minden a helyén, mintha így lenne a legtermészetesebb... 
 
Aztán ahogy járatódik, ahogy az ember késő esténként hallgatja, egyre jobban megédesedik, dallamosodik minden, összeérnek a zenészek, és tényleg igazi élmény minden lemezt ismét újrahallgatni...
 
Záróakkordul a következtetésem a következő... a frissített LXS DAC legnagyobb erénye az, hogy úgy közvetíti a zenét, ahogy az tényleg felüdülést nyújt a napi 10-12 óra munka után, lazítja a fáradt agyat, kellemessé teszi az estét.. Nem vesz el semmit a zenéből, de nem is tesz hozzá, hagyja annak maradni aminek alkották: nagybetűs ZENÉNEK!
 
üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Köszönöm a beszámolót.
 
Ez volt az első átalakított készülék (azóta egy másik is "megszenvedte").
Azt gondolom, hogy mivel jobban a lánc elején van, ezért a pozitív hatása is erősebben kijön az új csöves tápmegoldásnak.
Az alkatrész utánpótlása is megoldódott, így mostantól tudunk vállalni átalakításokat.

Avatar
MPeti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2011.02.11., pén. 10:06
Értékelés: 99

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: MPeti »


Sziasztok!
 
Megosztanám Veletek az általam hallgatott csöves DAC (Józsi egyik legújabb fejlesztésének) eredményeiről szerzett véleményemet...
 
Jelenleg iEthosz DAC muzsikál nálam, egy DAC-3S, de ez még félvezetős. Felmerült bennem a feljebb lépés lehetősége, illetve amit szerettem volna, hogy egy csöves kimenettel is gazdagodjon a jelenlegi rendszerem. Józsi felajánlott egy meghallgatást a nemrég elkészült fejlesztéseit is tartalmazó csöves, szimmetrikus kimenettel is rendelkező DAC készüléket, melyet ezúton is köszönök mége egyszer!
 
Első pár napban még a félvezetős készülékkel hallgattam a zenéket hogy egy kicsit felfrissítsem a hang élményeimet. (építkezem, így kevesebb idő jut jelenleg zenehallgatásra)
Kis idő elteltével kicseréltem a két készüléket és izgalommal indítottam az első számot (Mike Oldfield - Tubular Bells II)
 
Leesett az állam, amint megszólalt az első szám. Amit hallottam, az egyszerűen lebilincselő volt. Mindig is azt gondoltam, hogy innen nincs tovább (számomra), de mindig meglep valami. Most ez a készülék.
Annyira finoman, tisztán, "érzékien" szólaltatta meg a zenét, hogy csak hallgattam, hallgattam, hallgattam...
A finomság a magas hangok terén jelentkezett, a cinek tisztán, lecsengően szóltak, minden olyan élettel teli lett. A jelenlét érzet is jobb lett, a hangszerhangok tisztábban, szebben szóltak. Eddig is meg voltam elégedve a kapott hangzással, de ez a készülék olyan tett (inkább nem tett, csak megmutatta mit tud egy csöves készülék), amit akkor hallottam, mikor erősítőt cseréltem.
 
Azóta szinte minden este (na jó, nem minden este :-) szakítok időt arra, hogy hacsak egy kis időre is, de hallgathassam kedvenc zenéimet. Köszönhetően a készüléknek.
 
A következő öröm akkor ért, mikor a DAC AES/EBU bejárata kapott egy Valhalla Ákos, AURA V2 digit kábelt, de ez már nem ide tartozik teljesen. 
Józsi készülékei, CD futómű és DAC, megérdemelték Ákos kábelét, mert számomra olyan élményt nyújtanak, amivel együtt tudok élni, és nem gondolkodom a cserén.
 
Józsi készülékei (nem csak DAC, hanem más készülékek is) magas színvonalat képviselnek, volt lehetőségem többet is meghallgatni.
A szolgáltatás, garancia, termék támogatás is példaértékű, melyet sok gyártó megirigyelhetne...
A termék fejlesztés is figyelmet érdemel, hisz Józsi nem tud pihenni..., mindig előjön új és új lehetőségekkel, melyet felajánl, szinte anyagárba.
 
Ezúton még egyszer köszönöm a lehetőséget a meghallgatásra, és nem titok, hogy a készülék nálam maradt. :_)))))))
 
Műszaki- és egyéb belső felépítés, felhasznált anyagokról Józsit kérdezzétek.
 
Ezen véleményemet saját rendszeremben nyújtott élmény alapján írtam.
 
Köszönöm a lehetőséget, üdv. Péter
 
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


2015.06.30-tól megszűnik az alábbi dacok készítése:
DAC-3, DAC-3S
DAC-4, DAC-4S
Ezek félvezetős dacok voltak, aktív I/V konverzióval.
Árlistáról és a weboldalunkról is törlésre kerül.
 
A termékekhez természetesen alkatrész utánpótlás van, s nagyon sokáig lesz is, azonban a fejlesztését befejeztük.
 
Mint az előerősítőknél is, teljes figyelmünk a csöves dacra irányul ezentúl, illetve félvezetős dacot a cd-játszónk tartalmaz.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Dolgozunk az RTP MKI, MKII és LXS csöves dac upgrade lehetőségén.
Várhatóan júniusban lesz elérhető, erről természetesen értesítjük ügyfeleinket, illetve itt is megírom majd.
Az alábbiakat tartalmazza:
-új I/V konverzió
-az analóg részen új alkatrészek
-az analóg részen új anód tápegység (olyan mint a csöves előfokban illetve phononál)
Pontos árat még nem tudok, azt majd, ha teljesen készen lesz a kísérleti készülék, azonban nagyon kedvező lesz.
 
Valamint az MKI verziónál -ha érdekli a tulajdonost- lehetőség nyílik az MKII-re való átlépésre. Ez a digitális részt érinti (főleg tápegység).
 
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Meghallgatható a mai naptól cd-játszó.
Illetve letét ellenében elvihető 1-2 hétre is.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Mivel elég szűkszavúnak bizonyult a tegnapi leírás ezért kicsit kibővítem.
 
Tehát alapvető műszaki adatok:
-d/a chip TDA
-kimeneti fokozat OPA
-kicsatoló kondenzátor Mundorf
-belső hangfrekvenciás kábel litze NOS réz
Megmaradtak a szeparált tápegységek, s a d/a konverter kapott egy külön tápot.
A lényege, hogy a későbbiekben finomítható, akár plusz tápegységekkel, akár az analóg fokozat finomításával.
Jelenleg csak RCA kimenettel kérhető, azonban XLR kimenettel is kérhető (ez azonban feláras).
 
Mint írtam Veszprémben április 15. től hallgatható meg.
 
Azonban Egerben is meghallgatható, tehát aki kíváncsi rá, ott már elérhető, mint cd-transport és cd játszó is.
Kontaktszemély: Teleki Béla  20/98-40-124

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


A CD-transportunk ezentúl kiegészítésként d/a+analóg fokozattal is kiegészítjük, így cd játszóként is üzemeltethető.
 
Ennek a fogyasztói ára 178.000 Ft (számlával és 2 év garanciával) -a cdm transport ára változatlan 165.000 Ft.
 
Természetesen alapból továbbra is cd-transportként készítjük, koax (BNC és RCA) és XLR (AES/EBU) kimenetekkel.
 
A demo készülék április 15-től elérhető, kipróbálható.
 

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


A DAC-4-ről pár gondolat.
 
Egyszerűen fogalmazva a DAC-3 tovább fejlesztett változata. Megtartva annak kapcsolását, jobb alkatrészekkel építjük –ezért is van sajnos az áremelés.
Tehát ez egy teljesen félvezetős, a hangfrekvenciás rész FET-es, aktív I/V konverzióval.
Viszont az áttervezésnél elég sok dolgot figyelembe vettünk.
Fontosnak gondoljuk, hogy ha valakinek erre van csak pénzügyi lehetősége, viszont a későbbiekben váltani szeretne csöves dacra vagy LXS-re, akkor a készüléket ne kelljen eladni (s ezzel veszteséget elszenvednie), hanem a meg lévő készüléket kihasználva csak az árkülönbözettel kalkulálva feljebb tudjon lépni.
Ezért már az egységes új készülék „ruhába” bujtatjuk.
 
Az alábbiakban tér el elődjétől:
-új készülékház (alu) 440x330x100 mm
-az eddig alkalmazott 2db transzformátor helyett 3db
-automatikusan beszerelésre kerül egy USB modul (96kHz/24bit)
-a digitális részen az összes passzív alkatrész cserélve lett (kondenzátor és ellenállás) jobb minőségűre –s természetesen drágábbak is
-teljes belső kábelezés (táp, digitális, analóg)
 
Ami maradt:
-továbbra is TDA1541A d/a chip
-a felhasznált félvezetők (IR és Philips)
-analóg rész felépítése és alkatrész bázisa (IR félvezetők, Holco ellenállások)
-kimeneti csatoló kondenzátor (MP olaj)
 
Természetesen a régi készülékeket (DAC-3) upgradelni tudjuk, azonban csak 2015 június közepétől tudjuk vállalni.
 
A mellékelt kép nagyjából tükrözi a készüléket, eltérés a tetején lesz, mert az CNC-ve lesz.




Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »



Szia Józsi!
 
Nem merek már írni Neked, tudom, hogy elfoglalt vagy, de azt a kalkulációt, amit megbeszéltünk még a kiállításon kérlek tedd meg nekem, köszönöm! :-) Meg vannak még új ötleteim. :-)Várom a jelentkezésed az újévben.
És BUÉK! :-)

 
Szia!
 
Bocsánat, hogy csak most válaszolok, azonban a leltár kicsit felforgatta a teendőimet.
 
Várhatóan januárban nem megyek Bp-re, elnézést érte.
Nyugodtan írjál magamban, úgy jobban számon tartom.
 
Köszönettel: Puklics József

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Szia Józsi!
 
Nem merek már írni Neked, tudom, hogy elfoglalt vagy, de azt a kalkulációt, amit megbeszéltünk még a kiállításon kérlek tedd meg nekem, köszönöm! :-) Meg vannak még új ötleteim. :-)Várom a jelentkezésed az újévben.
És BUÉK! :-)

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


2013.12.31-ig bezárólak készülnek CD-PRO2 alapra épülő cd-transportok. 2007-ben kezdtük el készíteni, s eddig még (kopp-kopp) meghibásodások nélkül működnek.
Az oka, hogy a cd-pro2 készletünk lecsökkent (Philips már nem gyártja), s ami van még, tartalékba tesszük a régebbi készülékeinkhez.
A futó megrendelésket ez a korlátozás nem érinti, csak nem fogadunk több rendelést (de furcsa ilyet leírni).
 
Mivel CDM mechanikánk van még, így a CDM cd-transportokat továbbra is készítjük. Amennyiben ott is erősen lecsökken készletünk, akkor annak készítését is beszüntetjük (természetesen pót mechanikák és lézerek vannak és lesznek készleten).
Előtte mindenképpen jelzek majd, hogy ne érje váratlanul az esetleges ügyfeleket.
 
D/A konvertereknél nem tervezünk változást, valamint nem is bővítünk.

Avatar
Codi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 430
Csatlakozott: 2011.04.01., pén. 08:52
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: Codi »


Elnézést, hogy ide posztolok, de CD totyik nincs nyitva..
 
Szóval szeretnék büszkélkedni. Józsi jóvoltából szert tettem egy nagyon jó Reference futóműre.
Még ismerkedünk, de a hang igen rendben van..
 

 

 
 
Nincs semmim, de az stabil 8 ohm.

Avatar
pj-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.02.22., vas. 07:56
Értékelés: 725
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

D/A konverterek

Hozzászólás Szerző: pj- »


Történt több komoly fejlesztés a cdm-transporton:-fejlettebb órajel (kapcsolás ua, csak jobb szeparációt valósítunk meg benne)-külső dobozos táp megszűnt, s belül teljesen izolálva vannak a trafók-belső tápegység(ek) bővítése (kapott egy plusz tápegység modult, ami a kiegészítők tápellátását függetleníti)-belső hálózati kábelezés átreformálása
-alulról kap egy rögzítő csavart a mechanika, így sokkal könnyebben szállítható, s nem felülről kell megoldani a mechanika "imbolygását"
 
Hangban az alábbi pozitív hatása van: jobb felbontás és ezzel a térbeli szeparáció nőtt, természetesebbé váltak a hangszerek.
Viszont az új készülék ára is nőtt, az eddigi 148.000Ft helyett 165.000Ft, azonban úgy értékeljük, hogy sokkal többet hozott hangban.
Természetesen az SPSIF kimeneteken kívül AES/EBU kimenete is van, független kimeneti áramkörrel.
 
E-mailben értesítettük ügyfeleinket erről a változtatásról, s aki véletlenül kimaradt, kérem, ha érdekli jelezze felém e-mailben.
 
Egy nem túl jól sikerült kép:


Lezárt

Vissza: “Ethosz Audio”