Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lcd, Led, Oled TV-k

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2019.04.01., hétf. 20:31

A Sony nem okostévé? Ha igen, nincs hozzá HBO GO alkalmazás? Ha nem, akkor szerintem: egy használt, legalább 3. generációs AppleTV (is) megoldás. A lófogáson most a legolcsóbban 17ezer forintért lehet beszerezni, amiből szinte biztos, hogy alkudni lehet még. A 3. gen AppleTV-n még nem lehet alkalmazásokat telepíteni, de emlékeim szerint (ezt azért érdemes vásárlás előtt lecsekkolni, mert rég volt már 3-as AppleTV-m) az HBO GO ott rajta lesz alapból, ha a alegújabb szoftverre felhúzod. Így nem kell telelfonról átküldeni, és képminőségben elég jó (már amennyire az HBO Go jó tud lenni)
A chromecast egyébkén valszeg a telefon felbontását fogja adni, de max FullHD-ig, ami mindegy is, mert az HBO GO-n FullHD SDR a maximális felbontás, és a minőség eleve nem valami csúcs... Raadásul ha épp terhelt a GO szerver, akkor simán képes alacsonyabb felbontásban adni... Szóval nem biztos, hogy barmivel is jobb lesz lényegesen.
Just my two pence.
A sony okostévé,de annyira nem hogy legyen rajta hbogo alkalmazás is.Ez csak az lg,és a samsung tévéken alap,ha jól tudom.
Ha jól értem akkor a chromecasttól nem lenne jobb a tévén lévő alkalmazás sem?Viszonylag jó minőségben küldi át a filmeket,csak időnként némi akadozást látok,ami zavar.Hogy aztán ez mitől van,és mit lehetne ellene tenni,arra is jó lenne valami tipp,mert ezen kívül ha minőségben mással sem lennék előrébb,különösebb gondom nincs a chromecasttal.
Ennek az Apple kütyünek azért utánanézek,köszi a tippet,segítséget.
Na meg kipróbálom telóval is.Eddig a tabletről küldtem,de a telóm jobb minőségű elvileg.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Shimano írta:
2019.04.01., hétf. 20:14
Van egy sony tévém,van egy upc kábeltévé előfizetésem benne a hbo go elérhetőséggel,és van egy kérdésem is,miszerint hogyan tudnám ezt élvezhető minőségben elérni?Médiabox van a tévé elött,de azon nincs rajta a hbo go,és nincs a tévé alkalmazásai közt sem.Tabletről,telóról át tudom küldeni chromecasttal,más jobb minőségű megoldás esetleg? gondolkodik.gif
Ez a chromecast így tabletről milyen felbontást tud egyébként átküldeni?
A Sony nem okostévé? Ha igen, nincs hozzá HBO GO alkalmazás? Ha nem, akkor szerintem: egy használt, legalább 3. generációs AppleTV (is) megoldás. A lófogáson most a legolcsóbban 17ezer forintért lehet beszerezni, amiből szinte biztos, hogy alkudni lehet még. A 3. gen AppleTV-n még nem lehet alkalmazásokat telepíteni, de emlékeim szerint (ezt azért érdemes vásárlás előtt lecsekkolni, mert rég volt már 3-as AppleTV-m) az HBO GO ott rajta lesz alapból, ha a alegújabb szoftverre felhúzod. Így nem kell telelfonról átküldeni, és képminőségben elég jó (már amennyire az HBO Go jó tud lenni)
A chromecast egyébkén valszeg a telefon felbontását fogja adni, de max FullHD-ig, ami mindegy is, mert az HBO GO-n FullHD SDR a maximális felbontás, és a minőség eleve nem valami csúcs... Raadásul ha épp terhelt a GO szerver, akkor simán képes alacsonyabb felbontásban adni... Szóval nem biztos, hogy barmivel is jobb lesz lényegesen.
Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Van egy sony tévém,van egy upc kábeltévé előfizetésem benne a hbo go elérhetőséggel,és van egy kérdésem is,miszerint hogyan tudnám ezt élvezhető minőségben elérni?Médiabox van a tévé elött,de azon nincs rajta a hbo go,és nincs a tévé alkalmazásai közt sem.Tabletről,telóról át tudom küldeni chromecasttal,más jobb minőségű megoldás esetleg? gondolkodik.gif
Ez a chromecast így tabletről milyen felbontást tud egyébként átküldeni?

Avatar
Compass
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.03.21., szer. 22:48
Értékelés: 0

Re: Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Compass »

Sziasztok....

Tud valaki olyan oldalt ahonnan teljes értékű Samsung tv adatlapot tuddok letölteni?
Nagyon köszi.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Fish »



igazad van, de egyik sem drága.. pld a sony 600e bolti áron, most fél ár körül, meg lehet lépni,ami nem rossz ,az lg meg a samu is 300 alatt vannak de nem sokkal ,szóval.. a qled az 440 az drágább, abban nem igazán gondolkodtam.. ezért is kérdezem ,hogy hátha valaki tudja a tutit, a 3 közül melyik a legjobb választás,szinte egy árban lennének..



 



 

proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Tonyka »




7 hours ago, Fish said:




hello!



szerintetek melyik lehet a legjobb választás, ezek közül??



- Sony Bravia KD-65XF7596



- LG 65UJ634V



- SAMSUNG UE65MU6102



- SAMSUNG QE65Q6FAMT



 



alap hd tv-zésre,némi sorozat,xbox one s, ritkán pár film, mert  mozizni projin szoktunk..



 



köszi előre is!



 



 





Én nem ölnék vagyonokat tévébe, a legolcsóbbra szavazok  Ha veszek 65" max két kiló, egy fillérrel sem többet. A garázsba hever a 2011-es 800e.-es tévé.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Fish »



hello!



szerintetek melyik lehet a legjobb választás, ezek közül??



- Sony Bravia KD-65XF7596



- LG 65UJ634V



- SAMSUNG UE65MU6102



- SAMSUNG QE65Q6FAMT



 



alap hd tv-zésre,némi sorozat,xbox one s, ritkán pár film, mert  mozizni projin szoktunk..



 



köszi előre is!



 



 

proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: kökény »


Hozzáértő fórumtársaktól kérdezném, hogy a Sony XE9005 és a XE7005 között képminőség szempontjából jelentős különbség van?

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica »


Be kell látnom szebb kèpet ad mint a nagy samsung pedig az is szèp volt eddig tènyleg csak othon látszik a különbsèg.

Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica »



Nem bántam meg igen jó kèpű!


 

Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Morph »




13 hours ago, erica said:




Köszi a tippet sony 55XE9005 esett a választásom ma sikerült is hazahozni 302400 volt akcióba .








Na és beválni látszik?

Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica »




On 2018. 05. 15. at 3:59 PM, Morph said:




Lesznek ,akik majd beleszólnak ,de egy ilyen ajánlásnál az egyéni preferenciák valamelyest ,azért beleszólnak.



Nos a legjobban egy Fullhd-s Oleddel járnál ,azt hiszem ,ha a képminőséget nézzük.Én ezt venném.



Ha más egyéb dolgok is számítanak ,mint pl mozgásmegjelenítés ,inkább a Sony háza táján nézelődnék.



Tavalyi modell ugyan ,de tökéletes választás lehet egy 55XE9005. Mivel elég "messze" ülsz az 55-ös méret a minimum ,amit betennék.



Ha van némi extra pénz lehet nézelődni a 65-ösök között. Nekem volt ilyen tv-m és nagyon szerettem.Persze ez is ledes tv (mint majd mind1ik a piacon)



Ha telejes sötétségben szeretsz tvz-ni ,akkor az Oled jobb választás.Ha van valami háttérfény ,talán jobb az lcd.



Nehéz ,így segíteni ,ha nem tudjuk a preferenciáid.De kb ez volna az ajánlás.nem tudom mennyire vagy videofil és látod a kijelzői hibákat.



Tökéletes megjelenítő nincs ,nem is volt.Azt kell eldönteni,melyik zavar kevésbé...





Köszi a tippet sony 55XE9005 esett a választásom ma sikerült is hazahozni 302400 volt akcióba .




Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica »



Ez azèrt elèg sok segítsèg nekem.



Köszönöm!

Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Morph »




1 hour ago, erica said:




400körül



Elsősorban tv adás 20%film játèk egyenlőre nem.





Lesznek ,akik majd beleszólnak ,de egy ilyen ajánlásnál az egyéni preferenciák valamelyest ,azért beleszólnak.



Nos a legjobban egy Fullhd-s Oleddel járnál ,azt hiszem ,ha a képminőséget nézzük.Én ezt venném.



Ha más egyéb dolgok is számítanak ,mint pl mozgásmegjelenítés ,inkább a Sony háza táján nézelődnék.



Tavalyi modell ugyan ,de tökéletes választás lehet egy 55XE9005. Mivel elég "messze" ülsz az 55-ös méret a minimum ,amit betennék.



Ha van némi extra pénz lehet nézelődni a 65-ösök között. Nekem volt ilyen tv-m és nagyon szerettem.Persze ez is ledes tv (mint majd mind1ik a piacon)



Ha telejes sötétségben szeretsz tvz-ni ,akkor az Oled jobb választás.Ha van valami háttérfény ,talán jobb az lcd.



Nehéz ,így segíteni ,ha nem tudjuk a preferenciáid.De kb ez volna az ajánlás.nem tudom mennyire vagy videofil és látod a kijelzői hibákat.



Tökéletes megjelenítő nincs ,nem is volt.Azt kell eldönteni,melyik zavar kevésbé...

Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica »



400körül



Elsősorban tv adás 20%film játèk egyenlőre nem.

Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Morph »




On 4/17/2018 at 3:41 PM, erica said:




Milyen tv t válaszak ?



Kb 3mèter nèzőtáv



Samsung?



Lg?



Már bele keveredtem első sorban tv ès filmek a kèpminősèg fontos.


 



 



 





Mennyi pénzt szeretnél áldozni rá?Ez  egy nagyon fontos  része a projektnek.



A másik ,hogy mi lesz a tv nézési szokás.Hány % tv adás ,vagy más forrásanyag,esetleg játék..



Üdv

Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: erica »



Milyen tv t válaszak ?



Kb 3mèter nèzőtáv



Samsung?



Lg?



Már bele keveredtem első sorban tv ès filmek a kèpminősèg fontos.


 



 



 

Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Doky »


Ha érdekelne van eladó....
Ezt miért kell?
Merre tartunk?
Persze, én megértem hogy mindenki el akarja adni a cuccát, de miért KELL "lenyomni" mások torkán?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Susanin
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.03.01., csüt. 14:48
Értékelés: 5

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Susanin »


Ha érdekelne van eladó...
 
Ha érdekelne: a fórum adás-vételi részén kívül nincs hirdetés.
Olvasd át a szabályzatot, ha már regisztrációkor elfogadtad!
tonee

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Sziasztok!
 
Szeretném nagyobbra cserélni a mostani LG 47LA690S tévém. Van pár kiszemelt példányom:
 
Panasonic TX-58EX780E
Panasonic TX-58EX700E
LG 55EG9A7V
LG 60UJ6517
LG 60SJ850V
Sony KD-55XE9005
Sony KD-55XE8505
 
Ezek közül melyik lenne a legideálisabb mozira?
 
Esetleg 65"-ban van-e olyan tv ami beleférne a 450.000-es keretbe, és mozin is megállja a helyét?
 
Segítségeteket előre köszönöm!

 
  A helyedben inkább sporólnék egy 65" tv-re mert 47"-ról feljebblépni 55"-ra nem egy nagy ugrás sztem, pár nap és megszokja  a szemed a kicsit nagyobb képet és elveszik az újdonság varázsa.
De 47-ről 65-re váltani már elég nagy ugrás és tv-re már elég jó mozira is elmegy valahogy. Anno én is türelmetlen voltam  de mégis kivártam és 46"-ról váltottam 65"-ra és nagyon nem bántam meg, hogy kimaradt egy 55-*60" lépcső. 
 Itt a húsvét nem sokára és jön a foci vb is  ilyenkor van bőven  akció tudsz majd válogatni kényed kedvére , sztem érdemes kivárni még azt a pár hónapot és akkor biztos több lesz a kereted is (jobb tv vehetsz majd ) sok sikert hozzá...
"Az igazi barát szemből támad."

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 »



Tisztelt Uraim !
 
Kicsit kiestem a televízió ismeretből az elmúlt 17 évben. Szeretném a "tudósokat" kérdezni, hogy mit javallanak, 60 centi körül, ami minden szempontból jó, csak tv-nek kell, semmi egyéb, de annak piszkos jó legyen ! Tehát, színhőmérséklet, megbízhatóság, felbontás, stb. A mos, főz, vasal, neveli a gyereket, kitölti a sört,és leviszi a kutyát sétálni funkciók számomra teljesen érdektelenek. A múltamban,úgy 2001.-ig jó rálátásom volt, mondanám foglalkozás szerű ismereteim, voltak ! Csak voltak. Megjegyzem, közel 20 éve Philips gépeim vannak, ennek találtam, találom a legtermészetesebbnek a színeit. A gyerekem megörökli a mostanit, én szeretnék egy új Tv-t, csak hát nincs kitől kérdeznem !? Pontosabban akad, de vagy elfogult, vagy képtelen érthetően válaszolni, mert nem ért hozzá, csak elad, vagy mert márka képviselet.
Nagyobb képernyőre semmi szükségem, kis helyre lesz.
 
 
               Köszönettel,: TEAC

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv- ... velemenyek

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: teac »


Tisztelt Uraim !
 
Kicsit kiestem a televízió ismeretből az elmúlt 17 évben. Szeretném a "tudósokat" kérdezni, hogy mit javallanak, 60 centi körül, ami minden szempontból jó, csak tv-nek kell, semmi egyéb, de annak piszkos jó legyen ! Tehát, színhőmérséklet, megbízhatóság, felbontás, stb. A mos, főz, vasal, neveli a gyereket, kitölti a sört,és leviszi a kutyát sétálni funkciók számomra teljesen érdektelenek. A múltamban,úgy 2001.-ig jó rálátásom volt, mondanám foglalkozás szerű ismereteim, voltak ! Csak voltak. Megjegyzem, közel 20 éve Philips gépeim vannak, ennek találtam, találom a legtermészetesebbnek a színeit. A gyerekem megörökli a mostanit, én szeretnék egy új Tv-t, csak hát nincs kitől kérdeznem !? Pontosabban akad, de vagy elfogult, vagy képtelen érthetően válaszolni, mert nem ért hozzá, csak elad, vagy mert márka képviselet.
Nagyobb képernyőre semmi szükségem, kis helyre lesz.
 
 
               Köszönettel,: TEAC

manman12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 14:53
Értékelés: 27
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: manman12 »



Sziasztok!
 
Szeretném nagyobbra cserélni a mostani LG 47LA690S tévém. Van pár kiszemelt példányom:
 
Panasonic TX-58EX780E
Panasonic TX-58EX700E
LG 55EG9A7V
 

Sziasztok!
 
Szeretném nagyobbra cserélni a mostani LG 47LA690S tévém. Van pár kiszemelt példányom:
 
Panasonic TX-58EX780E
Panasonic TX-58EX700E
LG 55EG9A7V
LG 60UJ6517
LG 60SJ850V
Sony KD-55XE9005
Sony KD-55XE8505
 
Ezek közül melyik lenne a legideálisabb mozira?
 
Esetleg 65"-ban van-e olyan tv ami beleférne a 450.000-es keretbe, és mozin is megállja a helyét?
 
Segítségeteket előre köszönöm!

 

Sziasztok!
 
Szeretném nagyobbra cserélni a mostani LG 47LA690S tévém. Van pár kiszemelt példányom:
 
Panasonic TX-58EX780E
Panasonic TX-58EX700E
LG 55EG9A7V
LG 60UJ6517
LG 60SJ850V
Sony KD-55XE9005
Sony KD-55XE8505
 
Ezek közül melyik lenne a legideálisabb mozira?
 
Esetleg 65"-ban van-e olyan tv ami beleférne a 450.000-es keretbe, és mozin is megállja a helyét?
 
Segítségeteket előre köszönöm!

Ez kicsit beteges meg álja a helyét  a mozit nézve.Az emberi szem 8.5 milliós kép pontot néz,ha 6 k tévéd lenne akkor se látnád a különbséget.Tévénél a Herzet,és proci sebességet kell nézni nem a f.... márkát és a colt.Minden lökőt úgy vesz tévét hogy minél drágább?A hertz a kép mozgás sebesége,ha beteszel egy filmet ami 700 mega,mit látsz mozgás közben szétmosódott képet,ez  ha dvd nézed is szétmosódik,mert  gyenge a proci,ez a gyorsabb mozgásnál látható minden tévénél.Nagy prici sebeségü tvét kell nézni,általában ez ta gyártok nem írják oda.
LG 60SJ850V
Sony KD-55XE9005
Sony KD-55XE8505
 
Ezek közül melyik lenne a legideálisabb mozira?
 
Esetleg 65"-ban van-e olyan tv ami beleférne a 450.000-es keretbe, és mozin is megállja a helyét?
 
Segítségeteket előre köszönöm!

Panasonic TX-58EX780E ...2400 bmr hz
Panasonic TX-58EX700E....1600 bmr hz
LG 60UJ6517    pmi 1900 hz
 
Sony KD-55XE9005
- VA panel, amitől roppant jó a kontraszt és mélyek a feketék... viszont ez a kontrazst el is száll a betekintési szögekkel. Teljesen oldalról nézve, azért valamennyire romloik a kép... na de ki az aki oldalrüól nézi a tévét nem szemből? 45°-50° nem tapasztalható romlás, de mégsem egy IPS
- Hang: nem a legjobb, sőt... egy ilyen árfekvésű tévétől többet vártam. Basszus alig van, a magasak is épp hogy elmennek. Átlagos tévézéshez, sorozatokhoz teljesen jó. Akinek több kell, annak hozzá kell vágnia egy kis házimozitHalo-effektussal küzd, de szemből egyáltalán nem olyan vészes
* Netet (Wi-Fi + Enternet) nehezebben érzékeli
* A távja elég gagyi hatást kelt
* Aktív 3D funkció hiánya
 
Sony KD-55XE8505
A műsor rögzítési funkciója, felvétet mód elég bugos, ,
már volt hogy lefagyott, csak az újraindítás segített.
 
 
Szerintem ilyet vegyél
 
 
Samsung UE55MU7059
 
Képernyő   TV Képernyő típusa  LED Képátló (cm) 140 cm Képátló (inch) 55 inch Képarány 16:9 HD felbontás  Ultra HD Felbontás  3840 x 2160 pixel Tuner   DVB-T  Van DVB-T2 Van DVB-C Van DVB-C2 Nincs DVB-S Van DVB-S2 Van Elektronikus műsorújság (EPG) Van Hang   Hangteljesítmény 2x20W Dolby Digital  Van DTS  Van Funkciók   HDMI-CEC támogatás  Van DLNA támogatás  Van PVR támogatás  Van Vezeték nélküli szabványok
Wi-Fi Direct
WiDi
Csatlakozók


HDMI



USB csatlakozó

Ethernet


Wi-Fi

Optikai hang kimenet
Méretek és fogyasztás   Szélesség (talppal) 122.6 cm Magasság (talppal) 78.2 cm Mélység (talppal) 24.6 cm Súly (talppal) 17.9 kg Energiaosztály A További tulajdonságok   HDMI bemenetek száma 4 db USB portok száma 3 db
 
 
-55"azaz 140cm képátmérő-3840x2160 4K UHD felbontás-Quadcore processzor-Prémium UHD ledtv-Flat kivitel-Led technológia-2400 PQI-Smarttv-WiFi/WiDi-HDR 1000-Mega kontraszt-Local dimming(Precision Black)-DVB-T2/C/S2 HD tunerek (TWIN)-DLNA-PIP-40w hangteljesitmény-2.1-HDMI x4/Ci+/3xUSB/Bluetooth/RJ45/Optikai digitális kimenet-A  energiaosztály(111w/h átlagos fogyasztás)-Sötét titán szinű keret-Vesa:400x400-Méretek:1226,1x710,5 /782,7x54,8/246,1mm-Tömeg:17,4/17,9kgA készülék önállóan alkalmas földi digitális adások vételére ... Így is ismerheti: UE 55 MU 7059, UE 55MU7059, UE55MU 7059


Avatar
Atis77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 19:46
Értékelés: 5

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: Atis77 »


Sziasztok!
 
Szeretném nagyobbra cserélni a mostani LG 47LA690S tévém. Van pár kiszemelt példányom:
 
Panasonic TX-58EX780E
Panasonic TX-58EX700E
LG 55EG9A7V
LG 60UJ6517
LG 60SJ850V
Sony KD-55XE9005
Sony KD-55XE8505
 
Ezek közül melyik lenne a legideálisabb mozira?
 
Esetleg 65"-ban van-e olyan tv ami beleférne a 450.000-es keretbe, és mozin is megállja a helyét?
 
Segítségeteket előre köszönöm!

Avatar
gyeniko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2012.10.16., kedd 17:48
Értékelés: 263
Tartózkodási hely: Budapest

Lcd, Led, Oled TV-k

Hozzászólás Szerző: gyeniko »



Hello.Segíts egy kicsit légy szives. Nem ismerem az uhd és a s uhd felbontást .  Mennyi adat van egy filmhez?   (DVD 8,5 gb    Blu ray 50 gb)  
Mivel a 4K legalább 2x jobb minőségű, legalább 100 gb adat van egy adat hordozón-minimum.  Úgy gondolom ha ettől kevesebb adat van egy 4k filmhez akkor az valami  felkonvertált dolog. Ezekről nem nagyon van szó..  Nem kötekedni akarok    (Az egy bolond százat csinál című film Blu Ray lemezen nem blu ray minőség közel sem. A blu ray lemezen megjelenő 4k filmekkel mi a helyzet? 50 gb lemezre nem egyszerű 100 gb adatot  ráírni)
Válaszod előre is köszönöm.   Halmi András

 
A teljes UHD BD tartalmaz sok mindent, amire nincs szükséged. Ügyes emberek készítenek un. remuxokat, melyeknél a kép tartalom változatlan, de "elveszejtik" pl. a magyaron és angolon kívüli HD hangsávokat, illetve a a feliratok nagy részét, a menüt, az előzeteseket és a lemezen lévő extrákat (pl. interjúk, "behind the screen" videók, stb). Így simán előállhat egy 50-60 gigás UHD film, amelynek képe egyezik a lemezen lévővel.
Más kérdés, hogy egyelőre a filmek kisebb része érhető el valódi UHD felbontásban, mert az eredeti felvétel sem az (bár jobb, mint a FHD), csak felkonvertálják.
Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindíg meg kellene tenni, amit lehet!

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”