Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


biztos eleg lenne egy nulla?
Ahhoz hogy hozzám kerüljön nem. Neki kellene még fizetnie...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.11.26., szomb. 21:08
Értékelés: 8

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

biztos eleg lenne egy nulla?
Igazi zenet akarsz? Menj koncertre, hangversenyre.... /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" />

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Volt értelme beáraztatni!
Nem értem, miért is lepődtem meg!

Hát igen, ha egy nullát levenne a végéről...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
prehistoric
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.05.16., hétf. 11:47
Értékelés: 107
Tartózkodási hely: Budapest, Újpest (Megyer)

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: prehistoric »



Azóta sikerült beárazódnia...
 
Hybrid csöves stereo erősítő DIY-Csere is-Dacra-Végfokra-HM-re - Taksony, Pest

 
Volt értelme beáraztatni!
Nem értem, miért is lepődtem meg!

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »


Azóta sikerült beárazódnia..
Woody Allen egyik könyvében: Egyszerű birkapásztor megtalált 7 ősi papirusz tekercset egy barlangban. A maga ártatlanságában eladta darabját 750ezer dollárért...
"Annál is hihetetlenebb..."

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1168
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: goodman »



Jó napot!
Nyilván egy hibrid erősítő, csöves előfok, félvezetős teljesítmény vég, valószínű "A" osztályban.
Azért minimum 30 ezret kérni kell érte, meg van ez csinálva.

 
Azóta sikerült beárazódnia...
 
Hybrid csöves stereo erősítő DIY-Csere is-Dacra-Végfokra-HM-re - Taksony, Pest

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »



 
 
Érdeklődnék mert nem nagyon értek hozzá.Milyen erősítő lehet így a képek alapján?

Jó napot!
Nyilván egy hibrid erősítő, csöves előfok, félvezetős teljesítmény vég, valószínű "A" osztályban.
Azért minimum 30 ezret kérni kell érte, meg van ez csinálva.
"Annál is hihetetlenebb..."

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Sziasztok!Érdeklődnék mert nem nagyon értek hozzá.Milyen erősítő lehet így a képek alapján?Örökségből maradt rám gyönyörű részletező hangja és komoly súlya van.Esetleg eladni vagy megtartani érdemes és mi lenne az eladási ára?Köszi előre is a válaszokat.
Eladni nem tudod még alkatrészárban sem. A felhasznált alkatrészek, kivitelezés semmi különlegességet  nem tartalmaz, ezért tizenezerforint lehet az értéke.
Hallgasd, ha tetszik a hangja, vagy ajándékozd el.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: komancs »


Sziasztok!Érdeklődnék mert nem nagyon értek hozzá.Milyen erősítő lehet így a képek alapján?Örökségből maradt rám gyönyörű részletező hangja és komoly súlya van.Esetleg eladni vagy megtartani érdemes és mi lenne az eladási ára?Köszi előre is a válaszokat.











Vendég

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Advance Acoustic MPP-505 előerősítő
 
Nem igazi teszt, inkább beszámoló, hát-ha mást is érdekel!
 
Ismeretlenül kezdtem el nézegetni ezt az előfokot, először a felszereltsége hívta fel magára a figyelmem, azután eszembe jutott, hogy valamikor Lacy fórumtársnál hallottam egy ilyen gyártmányú integráltat. Meg az eredeti ár is következtetni enged a minőség fokára.
 
Először a Limar-ban, Jámbor László segítségével hallgattam meg úgy, hogy az előfokra közvetlenül a Martin Logan Spire aktív hangfal volt bekötve. (Hát lehet, hogy kár volt meghallgatni, mert nagyon szépen szól, nem fakadnék sírva, ha hirtelen valaki letenné az ajtóm elé.)
A zenei anyag saját, vegyes (nem a legjobb minőségű, általam írt teszt CD:komoly, jazz, fuzios, rock zenei tartalommal).
A megszólalás: tiszta, gyors, pontos, én úgy hallottam, hogy ami rajta van a korongon azt át is engedi, az előfok nem szűri meg, nem vágja meg, vagy mossa össze a részleteket.
30-40 perc után már csak hallgattuk a zenét és beszélgettünk. Az idő, mint mindig ilyen alkalmakkor rövidnek bizonyult, a jó zene, a szépen muzsikáló rendszer és nem utolsó sorban a nagyon kedves, tájékozott,igazi házigazda társaságában. Még egyszer köszönöm szépen Jámbor Lászlónak a segítségét és a kellemes beszélgetést is.
 
Most itthon ülök és a saját rendszeremben (forrás: Onkyo 7355 CD, PC Foobar HiFace, előfok: Advance Acoustic MPP-505, végfok: Bodor "nagy" BA-100 végfok, hangsugárzó: Acoustic Energy Aelite 3) hallgatom.
Az első benyomásom, hogy nincs csalódás az itthon hallott és a bemutatóteremben hallott megszólalás miatt.
Próbálgattam a digitalis és az analóg bemeneteken keresztül, az Onkyo jobban szólt digitálisan összekötve.
Azután próbálgattam a HiVox Lupus B és a saját beépített DAC-on keresztül, itt most nem hallottam számottevő különbséget, de másként szóltak (nem jobban vagy rosszabbul), a részletek megvoltak, a zene szépen szólt. Igazi összehasonlítás esetleg majd később lehet, ha itt lesznek majd az igazi kábelek, mert most elég össze-vissza vannak, egyedül a tápkábelek (Valhalla CU-IV, CU-III, CuAg-I) megoldottak.
Ezek az első benyomásaim és fülig ér a szám.

Az nem csoda, hogy az Onkyo jobban szólt a digi kimeneten keresztül, nálam DX 7333-as szolgál, de csak pörgetőként, az analóg hangminősége nagyon átlag. Vagyis nulla.

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Advance Acoustic MPP-505 előerősítő
 
Nem igazi teszt, inkább beszámoló, hát-ha mást is érdekel!
 
Ismeretlenül kezdtem el nézegetni ezt az előfokot, először a felszereltsége hívta fel magára a figyelmem, azután eszembe jutott, hogy valamikor Lacy fórumtársnál hallottam egy ilyen gyártmányú integráltat. Meg az eredeti ár is következtetni enged a minőség fokára.
 
Először a Limar-ban, Jámbor László segítségével hallgattam meg úgy, hogy az előfokra közvetlenül a Martin Logan Spire aktív hangfal volt bekötve. (Hát lehet, hogy kár volt meghallgatni, mert nagyon szépen szól, nem fakadnék sírva, ha hirtelen valaki letenné az ajtóm elé.)
A zenei anyag saját, vegyes (nem a legjobb minőségű, általam írt teszt CD:komoly, jazz, fuzios, rock zenei tartalommal).
A megszólalás: tiszta, gyors, pontos, én úgy hallottam, hogy ami rajta van a korongon azt át is engedi, az előfok nem szűri meg, nem vágja meg, vagy mossa össze a részleteket.
30-40 perc után már csak hallgattuk a zenét és beszélgettünk. Az idő, mint mindig ilyen alkalmakkor rövidnek bizonyult, a jó zene, a szépen muzsikáló rendszer és nem utolsó sorban a nagyon kedves, tájékozott,igazi házigazda társaságában. Még egyszer köszönöm szépen Jámbor Lászlónak a segítségét és a kellemes beszélgetést is.
 
Most itthon ülök és a saját rendszeremben (forrás: Onkyo 7355 CD, PC Foobar HiFace, előfok: Advance Acoustic MPP-505, végfok: Bodor "nagy" BA-100 végfok, hangsugárzó: Acoustic Energy Aelite 3) hallgatom.
Az első benyomásom, hogy nincs csalódás az itthon hallott és a bemutatóteremben hallott megszólalás miatt.
Próbálgattam a digitalis és az analóg bemeneteken keresztül, az Onkyo jobban szólt digitálisan összekötve.
Azután próbálgattam a HiVox Lupus B és a saját beépített DAC-on keresztül, itt most nem hallottam számottevő különbséget, de másként szóltak (nem jobban vagy rosszabbul), a részletek megvoltak, a zene szépen szólt. Igazi összehasonlítás esetleg majd később lehet, ha itt lesznek majd az igazi kábelek, mert most elég össze-vissza vannak, egyedül a tápkábelek (Valhalla CU-IV, CU-III, CuAg-I) megoldottak.
Ezek az első benyomásaim és fülig ér a szám.

Avatar
Fler
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.02.07., szer. 14:12
Értékelés: 0

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Fler »



http://www.avx.hu/forum/index.php?showt ... ntry776297
 
Ezt pedig mishow:
Reggel rákötöttem a csereként kapott CA640A erőlködőre.Nem volt rossz, még írtam is h kellemes meglepetés volt ahhoz képest h a teszten mennyire leszerepelt, no és hogy milyen jól meghajtja ezeket az érzéketlen dobozkákat....
 
Nyah, az előbb próbaképp (ha már - akkor már...) áttettem a 3/5-ösök helyére az Eposokat. hát leesett az állam, annyira más hangzást kaptam. A CA felszabadult és kinyílt, a hangzási balansza teljesen a helyére került.

http://www.avx.hu/forum/index.php?showt ... ntry792373

Te legalább utánanéztél alaposan

Nekem is V1-em van, úgyhogy érdekelt a téma.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: AVX »


http://www.avx.hu/forum/index.php?showt ... ntry776297
 
Ezt pedig mishow:
Reggel rákötöttem a csereként kapott CA640A erőlködőre.Nem volt rossz, még írtam is h kellemes meglepetés volt ahhoz képest h a teszten mennyire leszerepelt, no és hogy milyen jól meghajtja ezeket az érzéketlen dobozkákat....
 
Nyah, az előbb próbaképp (ha már - akkor már...) áttettem a 3/5-ösök helyére az Eposokat. hát leesett az állam, annyira más hangzást kaptam. A CA felszabadult és kinyílt, a hangzási balansza teljesen a helyére került.

http://www.avx.hu/forum/index.php?showt ... ntry792373

Te legalább utánanéztél alaposan

Avatar
Fler
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.02.07., szer. 14:12
Értékelés: 0

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Fler »



ha jól emlékszem ezután a teszt után kiprobálták más rendszerben is a ca640est és más lett a vélemény.Nem illettek össze a teszten használt dobozzal és ezt késöbb ezt le is irták a tesztelök miután sikerült egy más jellegü dobozt rátenni azt tudom hogy Sonus Faber volt de nem tudom melyik és azzal az akkori teszten a legjobb hangot produkálta.
 
röviden ennyi.

Én egy picit másképp emlékszem.
Ez az alap típus volt és a következő teszten egy V2-es változat sokkal jobban szerepelt miskolcon.
Ez a CA640 nagyon gyenge eresztés volt.

 
Abban igazad van, hogy a következő teszten a V2 szerepelt (nagyon jól). Más felállásban viszont a V1 is helytállt. Ezt te írtad:
Ma fura módon a CA640 V1 is egész jól vizsgázott.Amit idáig írtam róla,azt most visszaszívom...

http://www.avx.hu/forum/index.php?showt ... ntry776297
 
Ezt pedig mishow:
Reggel rákötöttem a csereként kapott CA640A erőlködőre.Nem volt rossz, még írtam is h kellemes meglepetés volt ahhoz képest h a teszten mennyire leszerepelt, no és hogy milyen jól meghajtja ezeket az érzéketlen dobozkákat....
 
Nyah, az előbb próbaképp (ha már - akkor már...) áttettem a 3/5-ösök helyére az Eposokat. hát leesett az állam, annyira más hangzást kaptam. A CA felszabadult és kinyílt, a hangzási balansza teljesen a helyére került.

http://www.avx.hu/forum/index.php?showt ... ntry792373

Vendég

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ha jól emlékszem ezután a teszt után kiprobálták más rendszerben is a ca640est és más lett a vélemény.Nem illettek össze a teszten használt dobozzal és ezt késöbb ezt le is irták a tesztelök miután sikerült egy más jellegü dobozt rátenni azt tudom hogy Sonus Faber volt de nem tudom melyik és azzal az akkori teszten a legjobb hangot produkálta.
 
röviden ennyi.

Én egy picit másképp emlékszem.
Ez az alap típus volt és a következő teszten egy V2-es változat sokkal jobban szerepelt miskolcon.
Ez a CA640 nagyon gyenge eresztés volt.

szerintem érdemes rá keresni mert Bóta Józsik tesztelték aszem de meg kéne Őt is tudakolni ez ügyben.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: AVX »


ha jól emlékszem ezután a teszt után kiprobálták más rendszerben is a ca640est és más lett a vélemény.Nem illettek össze a teszten használt dobozzal és ezt késöbb ezt le is irták a tesztelök miután sikerült egy más jellegü dobozt rátenni azt tudom hogy Sonus Faber volt de nem tudom melyik és azzal az akkori teszten a legjobb hangot produkálta.
 
röviden ennyi.

Én egy picit másképp emlékszem.
Ez az alap típus volt és a következő teszten egy V2-es változat sokkal jobban szerepelt miskolcon.
Ez a CA640 nagyon gyenge eresztés volt.

Vendég

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Stereo erősítők pontozási eredménye:
Stereo erősítők:
1,Creek Evo--36 pont-Átlag:9
2,Jungson JA88D-AB--33 pont-Átlag:8,25
3,Jungson JA88E--30 pont-Átlag:7,5
3,Vincent SV-129--30 pont-Átlag:7,5
5,Jungson JA66C--26 pont-Átlag:6,5
6,NAD 315BEE--23 pont-Átlag:5,75
7,Jungson Hedo WG-AMP 80-II--22 pont-Átlag:5,5
8,Korsun KS99--16 pont-Átleg:4
9,CA640--12 pont-Átlag:3
Sziasztok!
 
Megmondanátok miben nyilvánul meg a Jungson JA66C és a CA640 közötti 3,5 pont különbség?
 
Köszönettel: goran

ha jól emlékszem ezután a teszt után kiprobálták más rendszerben is a ca640est és más lett a vélemény.Nem illettek össze a teszten használt dobozzal és ezt késöbb ezt le is irták a tesztelök miután sikerült egy más jellegü dobozt rátenni azt tudom hogy Sonus Faber volt de nem tudom melyik és azzal az akkori teszten a legjobb hangot produkálta.
 
röviden ennyi.

Avatar
goran
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.12.13., szomb. 16:29
Értékelés: 0

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: goran »


Stereo erősítők pontozási eredménye:
Stereo erősítők:
1,Creek Evo--36 pont-Átlag:9
2,Jungson JA88D-AB--33 pont-Átlag:8,25
3,Jungson JA88E--30 pont-Átlag:7,5
3,Vincent SV-129--30 pont-Átlag:7,5
5,Jungson JA66C--26 pont-Átlag:6,5
6,NAD 315BEE--23 pont-Átlag:5,75
7,Jungson Hedo WG-AMP 80-II--22 pont-Átlag:5,5
8,Korsun KS99--16 pont-Átleg:4
9,CA640--12 pont-Átlag:3
Sziasztok!
 
Megmondanátok miben nyilvánul meg a Jungson JA66C és a CA640 közötti 3,5 pont különbség?
 
Köszönettel: goran
Marantz PM6005 - Marantz CD 6000 OSE LE

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: AVX »


És mire jó az átlagot odaírni?
Hacsak arra nem, hogy megtudjuk, 4-en voltatok.

Ez azért fontos,mert nem biztos,hogy legközelebb 4-en tesztelnek,de a pontozás ugyan az.
0-10 pont adható.Persze ezt te is tudod.
Itt a csevegések törlésre kerülnek.
Erre van a csevegő.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: AVX »


Stereo erősítők pontozási eredménye:
Stereo erősítők:
1,Creek Evo--36 pont-Átlag:9
2,Jungson JA88D-AB--33 pont-Átlag:8,25
3,Jungson JA88E--30 pont-Átlag:7,5
3,Vincent SV-129--30 pont-Átlag:7,5
5,Jungson JA66C--26 pont-Átlag:6,5
6,NAD 315BEE--23 pont-Átlag:5,75
7,Jungson Hedo WG-AMP 80-II--22 pont-Átlag:5,5
8,Korsun KS99--16 pont-Átleg:4
9,CA640--12 pont-Átlag:3

Avatar
kex
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.01.21., vas. 20:01
Értékelés: -1

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: kex »


Arról nem beszélve,hogy a "nyelvprof"unknak is akadna tennivalója a cikk kapcsán.
A NAD eredetileg az általam ismertetett 3 szó rövidítése, ezzel még a forgalmazó is egyet értett-az új variáns csak a kilencvenes évektől szerepelt.

 
Tisztelt �merrick�!
 
Nem kívánom tovább tépázni a nimbuszát, de azt kell mondanom, amit állít az nem helytálló.
 
1. Ha csak logikusan végig gondoljuk, akkor magunktól is rájövünk, hogy a NAD rövidítés �eredetileg� nem származhat az ön által említett �Natural Audio Digital� elnevezésből, mivel itt egy elég régi márkáról van szó, melynek magalakulásakor még egyáltalán nem ismerték a digitális elektroakusztikai eszközöket.
 
2. Ha megnéz néhány hetvenes évekből származó NAD készüléket, akkor a hátlapjukon megtalálhatja a cég eredeti nevét jelző feliratot: New Acoustic Dimension, de hogy megkíméljem a fáradtságtól felteszek ide egy másik fórumon talált képet, mely egy erősen �Old Hi-Fi� NAD kazettás deck műszereit ábrázolja, rajtuk a jól látható felirattal New Acoustic Dimension.
 
Tisztelettel: Kaporka.Microstudio
 
 
Ui.: Néha egyszerűbb belátni, hogy tévedtünk.

Én egy-ha jól emlékszem 1984-es- magnósok évkönyvében olvastam az általam említett dolgot, valószínű ők sem találkoztak akkor még ezzel a magnó deck-kel. A tévedésem tehát más tévedéséből származott, de természetesen nem hárítom a felelősségemet. Viszont a hasonló-egyébként jogos- kritikát a közeljövőben más topicon, vagy privát üzenetként osszák meg velem, mivel-mint már az elején, és azóta többször is említettük-ezt a részt kifejezetten a teszteknek szeretnénk fenntartani.
Köszönöm.

Csabai eszméletlen sok ökörséget összehordott a magnósok évkönyveiben, de ezt még Ő sem követte el! /1985/

Avatar
merrick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2008.01.04., pén. 11:53
Értékelés: 3

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: merrick »


Arról nem beszélve,hogy a "nyelvprof"unknak is akadna tennivalója a cikk kapcsán.
A NAD eredetileg az általam ismertetett 3 szó rövidítése, ezzel még a forgalmazó is egyet értett-az új variáns csak a kilencvenes évektől szerepelt.

 
Tisztelt �merrick�!
 
Nem kívánom tovább tépázni a nimbuszát, de azt kell mondanom, amit állít az nem helytálló.
 
1. Ha csak logikusan végig gondoljuk, akkor magunktól is rájövünk, hogy a NAD rövidítés �eredetileg� nem származhat az ön által említett �Natural Audio Digital� elnevezésből, mivel itt egy elég régi márkáról van szó, melynek magalakulásakor még egyáltalán nem ismerték a digitális elektroakusztikai eszközöket.
 
2. Ha megnéz néhány hetvenes évekből származó NAD készüléket, akkor a hátlapjukon megtalálhatja a cég eredeti nevét jelző feliratot: New Acoustic Dimension, de hogy megkíméljem a fáradtságtól felteszek ide egy másik fórumon talált képet, mely egy erősen �Old Hi-Fi� NAD kazettás deck műszereit ábrázolja, rajtuk a jól látható felirattal New Acoustic Dimension.
 
Tisztelettel: Kaporka.Microstudio
 
 
Ui.: Néha egyszerűbb belátni, hogy tévedtünk.

Én egy-ha jól emlékszem 1984-es- magnósok évkönyvében olvastam az általam említett dolgot, valószínű ők sem találkoztak akkor még ezzel a magnó deck-kel. A tévedésem tehát más tévedéséből származott, de természetesen nem hárítom a felelősségemet. Viszont a hasonló-egyébként jogos- kritikát a közeljövőben más topicon, vagy privát üzenetként osszák meg velem, mivel-mint már az elején, és azóta többször is említettük-ezt a részt kifejezetten a teszteknek szeretnénk fenntartani.
Köszönöm.

Vendég

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Arról nem beszélve,hogy a "nyelvprof"unknak is akadna tennivalója a cikk kapcsán.
A NAD eredetileg az általam ismertetett 3 szó rövidítése, ezzel még a forgalmazó is egyet értett-az új variáns csak a kilencvenes évektől szerepelt.

 
Tisztelt merrick!
 
Nem kívánom tovább tépázni a nimbuszát, de azt kell mondanom, amit állít az nem helytálló.
 
1. Ha csak logikusan végig gondoljuk, akkor magunktól is rájövünk, hogy a NAD rövidítés eredetileg nem származhat az ön által említett Natural Audio Digital elnevezésből, mivel itt egy elég régi márkáról van szó, melynek magalakulásakor még egyáltalán nem ismerték a digitális elektroakusztikai eszközöket.
 
2. Ha megnéz néhány hetvenes évekből származó NAD készüléket, akkor a hátlapjukon megtalálhatja a cég eredeti nevét jelző feliratot: New Acoustic Dimension, de hogy megkíméljem a fáradtságtól felteszek ide egy másik fórumon talált képet, mely egy erősen Old Hi-Fi NAD kazettás deck műszereit ábrázolja, rajtuk a jól látható felirattal New Acoustic Dimension.
 
Tisztelettel: Kaporka.Microstudio
 
 
Ui.: Néha egyszerűbb belátni, hogy tévedtünk.

Avatar
merrick
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2008.01.04., pén. 11:53
Értékelés: 3

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: merrick »


Arról nem beszélve,hogy a "nyelvprof"unknak is akadna tennivalója a cikk kapcsán.
A NAD eredetileg az általam ismertetett 3 szó rövidítése, ezzel még a forgalmazó is egyet értett-az új variáns csak a kilencvenes évektől szerepelt.

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12188
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3623
Kapcsolat:

Stereo Tranzisztoros Erősítők Tesztje

Hozzászólás Szerző: revox »


A NAD / Natural Audio Digital/
 
 
new acoustic dimension
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”