Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

19. HáziMozi & Hifi Show

Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 136

Re: 19. HáziMozi & Hifi Show

Hozzászólás Szerző: Smart845 » Tegnap, 14:39

[/quote]

Én az egyik szobában rákérdeztem, hogy ugyan mondja már meg, hogy mitől rossz ez a szoba, mert nekem otthon rosszabb körülményeim vannak. Az volt a válasz, hogy a gipszkarton falak miatt.
Ráhagytam, de nem hinném, hogy mondjuk egy panel lakás beton fala ideális lenne, ettől függetlenül hallottam panel lakásban jó hangot. gondolkodik.gif
[/quote]
A gipszkarton tényleg megöli a hangot,akkor már inkább a beton fal.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 295
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » Tegnap, 00:17

tottyi írta:
2018.10.31., szer. 14:57
frenki485 írta:
2018.10.29., hétf. 19:56
alto írta:
2018.10.29., hétf. 16:56

Igazad van, de erre valók a kereskedők bemutatótermei. Ha eljössz hozzánk, hozhatod a saját zenéidet tesztelni. Lehet, hogy apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani...:)

Viszont egy ilyen kiállításon "egyszerű és tökéletlen" zenékkel demózni szerintem hiba. A látogatók nagyobb része 1 percen belül dönti el a hallott hang alapján, hogy leül-e komolyabban meghallgatni a rendszert, vagy már megy is tovább a következő szobába.
"apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani.. "
Ne viccelj... rengeteg rockot és metalt, alternatív zenét hallgatok otthon vinylről és Cd-ről egyaránt, szerintem elég jó rendszeren.
Mit akarsz ezzel mondani, hogy a könnyebb műfaj nem igényli a jó cuccot??
Ismerosom rendszeresen jar Depeche Mode koncertekre talan az osszesen ott volt Europaban de azt mondta meg nem hallott olyan rendszert amin a Depeche M. jol szolt volna ezert nem is hallgatja otthon a rendszeren. Persze ez mellet meg szamos eloadot hallgat tobb fele stilusban.
A DM lemezek jól szólnak,persze nem a reprintek. Lassan bekövetkezik a paradigmaváltás a hifiben és sokan rájönnek,ezek a bonyolult zenék,akár elektró,akár metál, sokkal jobban feladják a leckét a hifiknek. Pár év múlva találkozunk.
DM-es srác meg keressen meg ;-) Mi sem egyértelműbb DM-re,mint a tölcsérek :smile32:
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

svan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 85

Hozzászólás Szerző: svan » 2018.11.07., szer. 12:08

Vinkler írta:
2018.10.27., szomb. 21:09
Készitettem egy Spotify lejátszási listát azokról a zenékről, amik szóltak a szobákban. A lista nyilván csak ízelítő, ráadásul csak azok, amiket a spotify is ismer. ;)
https://open.spotify.com/user/111570229 ... Tx56Lhxuag
Én is csináltam egy lejátszási listát, szerencsére nem nagy az átfedés:
https://open.spotify.com/user/111318250 ... n6dBaQWgvg
Mozi:  Onkyo TX-NR3007  -  Monitor Audio GS10 / BX2 / RS Centre  -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD TV-102W-T2  -  Samsung LED
Sztereó: Metrum NOS mini / Musical Fidelity M1 DAC  -  DK Design VS-1 Reference MkII / TMP Classic  -  Dynaudio C1.1 / Chario Academy Millenium 1

jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 31

Hozzászólás Szerző: jabba306 » 2018.11.07., szer. 09:49

Sonny írta:
2018.10.31., szer. 17:37
Úgy gondolom, hogy a hallás a látáshoz és az ízleléshez hasonló lehet. Mindenkinek más. Én nem szeretem a mély kiemelést és például zavarnak azok a rendszerek, ahol így szeretnének villantani. (pl. Dyno közel a falhoz)

Szobaakusztika: Volt függöny és szőnyeg, szimmetrikusan lehetett a dobozokat elhelyezni. Ez egy átlag hifista lakására 90%-ban nem igaz. Minden évben panaszkodnak a kiállítók, mint MÁV a hóra . . .

Miért hangszórót és hangokat hallgatok, nem zenét? Mert ilyen vagyok, TE változtatni nem tudsz rajta, fogadd el! Tudom, hogy ha egy adatlapon azt olvasom, hogy: " tweeter is Scan Speak 9700" akkor már tudom, hogy mi vár, és én azt a hangot szeretem. Sajnos ehhez az M szinten kiállítók (Dali, Triangle, B&W, Focal, MA) nekem nem nőttek fel. Egyedül az Accuton hangszórós doboz (+Mondorf inside) produkált magasban kiemelkedőt.

(Disco Express szól, ez is jól, mert jó a hangsugárzóm :D )
Én az egyik szobában rákérdeztem, hogy ugyan mondja már meg, hogy mitől rossz ez a szoba, mert nekem otthon rosszabb körülményeim vannak. Az volt a válasz, hogy a gipszkarton falak miatt.
Ráhagytam, de nem hinném, hogy mondjuk egy panel lakás beton fala ideális lenne, ettől függetlenül hallottam panel lakásban jó hangot. gondolkodik.gif

vargazooo
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: vargazooo » 2018.11.03., szomb. 10:07

De ami jól szól az sem szól egyformán jól.
Nem az olcsó rendszerekre gondoltam.Pl.1-2 millió fölött. gondolkodik.gif

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 29

Hozzászólás Szerző: frenki485 » 2018.11.01., csüt. 13:21

supravox írta:
2018.11.01., csüt. 13:14
tamagaba írta:
2018.10.31., szer. 20:26
Azért nem szól jól egyik DM album, mert nincs jól felvéve
Én sem találtam még jót, biztos hangmérnök úr szívta már a trombitát mikor jöttek támadólag a hangok felé :)
Nem akarom ebbe az irányba eltolni a topicot, de nálam az összes DM lemez tök jól szól.
Nagy a szórás ez kétségtelen de a lwggyenguszabb is élvezhető.
Persze ehhez szeretni a bandát:)
Illetve nem highend motyón kell erölködni..
"Illetve nem highend motyón kell erölködni.." :kapdelm:
Ethosz CDM Transport,  Ethosz csöves DAC,  Ethosz csöves előfok,  Ethosz végfok,
Ethosz MPMC,  Denon DL 103 PU ,  Ethosz EAL-04 hangfalak,
Revolver Replay klón (Sunsen) LP ,  Pro-ject motor,   Pro-ject 12" Carbon kar,
Kábelek: Ethosz,  Van Den Hul,  Einstein Audio,  VanDamme  

supravox
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 275

Hozzászólás Szerző: supravox » 2018.11.01., csüt. 13:14

tamagaba írta:
Én sem találtam még jót, biztos hangmérnök úr szívta már a trombitát mikor jöttek támadólag a hangok felé :)
Nem akarom ebbe az irányba eltolni a topicot, de nálam az összes DM lemez tök jól szól.
Nagy a szórás ez kétségtelen de a lwggyenguszabb is élvezhető.
Persze ehhez szeretni a bandát:)
Illetve nem highend motyón kell erölködni..
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio usb/spdif konverter, Mark Levinson 380S előfok,ATC scm50asl hangfal
Technics 1210GR,denon DL-109,shure se 20.Fapaci derótok

alto
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 464

Hozzászólás Szerző: alto » 2018.11.01., csüt. 09:24

frenki485 írta:
2018.10.31., szer. 21:03
alto írta:
2018.10.31., szer. 20:09
frenki485 írta:
2018.10.31., szer. 18:29

Persze, biztos így van, de itt nem a Depeche Mode-ról van szó (behelyettesíthető tetszőleges másik előadóval).
Én hallgatok Koncz Zsuzsától Iron Maidenen keresztük Rammstein-ig sokmindent (plusz Kocsis Zoltán, Bach, Vivaldi), de ne mondja már meg a kereskedő, hogy mit hallgassunk és mit ne... És qrvára nem zavar, hogy neki remeg a szeme sarka, hogy milyen suttyó vagyok és mit viszek neki "demozni".
Nehogy már két rendszert tartsak, egyet a klasszikus zenére, egyet meg a Slayer-re... :)
Légyszives olvasd már el mégegyszer amit írtam, és értelmezd. Egyáltalán nem akarom senkinek sem megmondani milyen zenékkel jöjjön demóra, és főleg nem minősítek senkit ez alapján suttyónak.
Elnézést, nem akartalak megbántani-főleg így ismeretlenül-ne vedd magadra.

De kicsit olyan érzésem volt, mint aki bemegy autót venni a szalonba, kipróbálja a 2000cm3 full extrás példányt, majd rásózzák az "ezerkettes fapadosat" , vagy TV-t venne, bemutatják neki a szuper képet a BRD-kel demózva, otthon ráköti a VHS-t és csalódik egy jó nagyot... Szóval nézze, hallgassa a vevő, amit szeretne otthon is.
Köszönöm, elnézve. 36_1_11.gif

BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1405

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2018.10.31., szer. 21:48

LIMAR írta:
2018.10.31., szer. 21:26
huszti-zsolt írta:
2018.10.31., szer. 19:28

Azt kell mondjam, hogy Soltész Rezsőnek teljes mértékben igaza volt/van. Bár tudom, ezt sokan megdöbbenéssel fogadják, de a házimozi bizony elhalt. Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy megszűnt. Járok sok kiállításon, megfordulok sok cégnél, viszonteladónál sőt gyártónál, általánosan eltűnik a házimozi. Pontosabban csak egy olyan alsó szegmensben marad meg, ahol az "all-in-one" érvényesül, azaz lehetőleg olcsón egy teljes pakkot visz haza a vásárló. De az un. "audiofil házimozi" meghalt.
Zsolt!

Minden tiszteletem a Tied, de ez nincs így. Kiállításra azért nem mennek magukra valamit is adó házimozi építők, mert nem lehet 3 óra alatt felépíteni egy minőségi mozit olyan körülmények között, ahol a falra egy gombostűt sem tehetsz. Másnak meg nincs értelme. Akit vételi szándékkal érdekel egy mozi élmény, az elmegy a kivitelező bemutató termeibe, ahol csak vele foglalkoznak és igényeit egyeztetve a lehetőségeivel közösen megtalálják a megrendelő számára optimális megoldást.
A hazai mozi építők is folyamatosan adják át a szebbnél szebb szobáikat jobbnál jobb elektronikákkal.
Mi csak ritkán építünk moziszobát, viszont mint prémium termék, az Anthem és a Paradigm, Martin Logan hazai importőre, mondhatom, hogy szép számmal fogynak a minőségi házimozi termékek, amiket a mozi építők beépítenek a szobáikba. Ezenkívül sokan jönnek hozzánk, akiknek már megvan az igényes moziszobájuk, mozi nappalijuk és a kor igényeinek megfelelő elektronikát vesznek abba.

HG
Ezt nem is vitatnám, mióta az audio szakmában dolgozom, ez szerintem így van. Az igazi házimozi most is van/lesz - és elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam. Ám az a boltban kapható, hájpolt házimozizás, a "már-elég-drága-de-még-nem-elég-jó", az amit a legtöbben az elmúlt évtized(ek)ben házimoziként ismertek, az elhalt. Nem csak a kiállításokon, de úgy általában. Egy moziszoba, megfelelő technikával és körülményekkel, na az mindig is volt (ugye mindannyian emlékszünk az idevágó Colombo részre..?! :) ) van és lesz! De az a konzumdömping ami egy-két évtizede még a nyakunkba szakadt, az már nincs. És nem csak a kiállításokról hiányzik.
Előbb vagy utóbb, de minden a helyére kerül!

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 733
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2018.10.31., szer. 21:26

huszti-zsolt írta:

Azt kell mondjam, hogy Soltész Rezsőnek teljes mértékben igaza volt/van. Bár tudom, ezt sokan megdöbbenéssel fogadják, de a házimozi bizony elhalt. Gyakorlatilag azt lehet mondani, hogy megszűnt. Járok sok kiállításon, megfordulok sok cégnél, viszonteladónál sőt gyártónál, általánosan eltűnik a házimozi. Pontosabban csak egy olyan alsó szegmensben marad meg, ahol az "all-in-one" érvényesül, azaz lehetőleg olcsón egy teljes pakkot visz haza a vásárló. De az un. "audiofil házimozi" meghalt.
Zsolt!

Minden tiszteletem a Tied, de ez nincs így. Kiállításra azért nem mennek magukra valamit is adó házimozi építők, mert nem lehet 3 óra alatt felépíteni egy minőségi mozit olyan körülmények között, ahol a falra egy gombostűt sem tehetsz. Másnak meg nincs értelme. Akit vételi szándékkal érdekel egy mozi élmény, az elmegy a kivitelező bemutató termeibe, ahol csak vele foglalkoznak és igényeit egyeztetve a lehetőségeivel közösen megtalálják a megrendelő számára optimális megoldást.
A hazai mozi építők is folyamatosan adják át a szebbnél szebb szobáikat jobbnál jobb elektronikákkal.
Mi csak ritkán építünk moziszobát, viszont mint prémium termék, az Anthem és a Paradigm, Martin Logan hazai importőre, mondhatom, hogy szép számmal fogynak a minőségi házimozi termékek, amiket a mozi építők beépítenek a szobáikba. Ezenkívül sokan jönnek hozzánk, akiknek már megvan az igényes moziszobájuk, mozi nappalijuk és a kor igényeinek megfelelő elektronikát vesznek abba.

HG

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: frenki485 » 2018.10.31., szer. 21:03

alto írta:
2018.10.31., szer. 20:09
frenki485 írta:
tottyi írta:

Ismerosom rendszeresen jar Depeche Mode koncertekre talan az osszesen ott volt Europaban de azt mondta meg nem hallott olyan rendszert amin a Depeche M. jol szolt volna ezert nem is hallgatja otthon a rendszeren. Persze ez mellet meg szamos eloadot hallgat tobb fele stilusban.
Persze, biztos így van, de itt nem a Depeche Mode-ról van szó (behelyettesíthető tetszőleges másik előadóval).
Én hallgatok Koncz Zsuzsától Iron Maidenen keresztük Rammstein-ig sokmindent (plusz Kocsis Zoltán, Bach, Vivaldi), de ne mondja már meg a kereskedő, hogy mit hallgassunk és mit ne... És qrvára nem zavar, hogy neki remeg a szeme sarka, hogy milyen suttyó vagyok és mit viszek neki "demozni".
Nehogy már két rendszert tartsak, egyet a klasszikus zenére, egyet meg a Slayer-re... :)
Légyszives olvasd már el mégegyszer amit írtam, és értelmezd. Egyáltalán nem akarom senkinek sem megmondani milyen zenékkel jöjjön demóra, és főleg nem minősítek senkit ez alapján suttyónak.
Elnézést, nem akartalak megbántani-főleg így ismeretlenül-ne vedd magadra.

De kicsit olyan érzésem volt, mint aki bemegy autót venni a szalonba, kipróbálja a 2000cm3 full extrás példányt, majd rásózzák az "ezerkettes fapadosat" , vagy TV-t venne, bemutatják neki a szuper képet a BRD-kel demózva, otthon ráköti a VHS-t és csalódik egy jó nagyot... Szóval nézze, hallgassa a vevő, amit szeretne otthon is.
Ethosz CDM Transport,  Ethosz csöves DAC,  Ethosz csöves előfok,  Ethosz végfok,

b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 220
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: b_t » 2018.10.31., szer. 20:39

tamagaba írta:
Ultra egyáltalán nem rossz. Például. Slowblow teljes verzióval lehet szórakázni :) Meg a Home Jedi Knights remix-ével :D De a sorlemez is teljesen is jó.
http://carbon4copy.blogspot.com/

tamagaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 44
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2018.10.31., szer. 20:26

Magico S5 Mk.2
cj ART300 40th Ann mono Amp, GAT Series 2
Doshi V3.0 Thöress Mk 2
VPI Vanquish LP/12-inch 3D/12 Fat Boy, SAT LM-12, Lyra Atlas SL
Technics RS1506 Flux Magnetic, Viero, Kubala-Sosna
Genesis Advanced Tech Power Cords. Stillpoint Aperture
Furutech NCF Nano AC, Symposium Ultra & SRA

alto
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 464

Hozzászólás Szerző: alto » 2018.10.31., szer. 20:09

frenki485 írta:
tottyi írta:
frenki485 írta:

"apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani.. "
Ne viccelj... rengeteg rockot és metalt, alternatív zenét hallgatok otthon vinylről és Cd-ről egyaránt, szerintem elég jó rendszeren.

BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

nemtomm
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 526

Hozzászólás Szerző: nemtomm » 2018.10.31., szer. 20:05

huszti-zsolt írta:
pégyé írta:
2018.10.30., kedd 20:05
Sziasztok.
Ott voltam, jó volt,én elsősorban a házimozis kiállitók miatt mentem volna,találkoztam a Soltész Rezső urral is, akitől megkérdeztem,hogy nem látok kifejezetten vetítős házimozi kiállítót?
Válasza kicsit megdöbbentett: "Ez évtől már nincs ilyen kiállító,mert a házimozi már nem divat."
sad.gif

Nem csodálkozom rajta semennyire ( legalábbis itthon) sem, ha az ember akar otthon aránylag egy jó rendszert akkor rettentően mélyen kell a zsebbe nyúlnia. Vegyél egy picit jobb avr-t hozzá 5.0 hsz-ot és még 4 atmos hsz és két subbo-t hozzá sok méter hsz kábelt a médialejátszót + legalább egy 55" tv-t akkor jön rá az ember, hogy az árcédula hétszámjegyü és biztos nem 1-el kezdődik hanem nagyobbról. Proji + vászon az már csak hab lenne a tortán. Mióta itt az atmos látom a minőségi romlást a moziban.
Szóval nem csodálkozom, hogy nincs nagyon mozis kiállító , ráadásul meg sem tudja közelíteni a képet meg a hangot a kiálitásron az bemutatótermihez képest.
Megértem a mozis kiállítókat, de az mellett hiányolom öket :D

"Az igazi barát szemből támad."

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 733
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2018.10.31., szer. 19:48

tamagaba írta:
2018.10.31., szer. 17:00
Nem vesz el a hangzásból azok a rácsok a közepen magason?
Nem igazán. Sőt! A hangfal teljes átvitele rendkívül egyenletes és mentes a szokásos rezonanciáktól, amitől olyan nagy lesz a "felbontása" a hangfalnak, amit 5 percig élvezel, majd egyre inkább fárasztani kezd, majd kikapcsolod az egészet. Demóra viszont ideális, mert egy percnél többet az átlag kiállítás látogató nem tölt egy szobában, a nagy részük le se ül, az ajtóból képes döntést hozni egy rendszer hangjáról.
Az alkalmazott berillium membránok tulajdonsága a nagy belső csillapítás, a rezonancia mentesség. Ezzel együtt jár a frekvencia menet egyenletessége, a torzítások csökkenése.
Ezt a mérések is igazolják, nemcsak a meghallgatások.
https://www.audioholics.com/tower-speak ... asurements
Az eddigi saját tapasztalat is rendkívül pozitív a Paradigm új szériájával. Bár én a Martin Logan elektrosztatikus hangfalakat kedvelem (és otthon is ezen hallgatok zenét) évtizedek óta, a Persona hangfalakkal képes lennék együtt élni. Nagyon sok olyan számomra zavaró tulajdonságtól mentesek, ami a dinamikus hangfalak nagy részénél sajnos jelen vannak és zavarnak.
Csatolmányok
Paradigm persona 5f.jpg
Paradigm persona 5f.jpg (11.59 KiB) Megtekintve 1625 alkalommal
Paradigm Persona fr response.jpg
Paradigm Persona fr response.jpg (40.84 KiB) Megtekintve 1625 alkalommal

huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1405

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt » 2018.10.31., szer. 19:28

pégyé írta:
2018.10.30., kedd 20:05
Sziasztok.
Ott voltam, jó volt,én elsősorban a házimozis kiállitók miatt mentem volna,találkoztam a Soltész Rezső urral is, akitől megkérdeztem,hogy nem látok kifejezetten vetítős házimozi kiállítót?
Válasza kicsit megdöbbentett: "Ez évtől már nincs ilyen kiállító,mert a házimozi már nem divat."
sad.gif

frenki485
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: frenki485 » 2018.10.31., szer. 18:29

tottyi írta:
frenki485 írta:
alto írta:

Igazad van, de erre valók a kereskedők bemutatótermei. Ha eljössz hozzánk, hozhatod a saját zenéidet tesztelni. Lehet, hogy apró ideges rángásokat látsz majd a szemem környékén ha pl. Depeche Mode-al akarsz meghallgatni egy komolyabb hangfalat, de nem fogok ellentmondani...:)

Viszont egy ilyen kiállításon "egyszerű és tökéletlen" zenékkel demózni szerintem hiba. A látogatók nagyobb része 1 percen belül dönti el a hallott hang alapján, hogy leül-e komolyabban meghallgatni a rendszert, vagy már megy is tovább a következő szobába.

Sonny
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 491

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2018.10.31., szer. 17:37

Úgy gondolom, hogy a hallás a látáshoz és az ízleléshez hasonló lehet. Mindenkinek más. Én nem szeretem a mély kiemelést és például zavarnak azok a rendszerek, ahol így szeretnének villantani. (pl. Dyno közel a falhoz)

Szobaakusztika: Volt függöny és szőnyeg, szimmetrikusan lehetett a dobozokat elhelyezni. Ez egy átlag hifista lakására 90%-ban nem igaz. Minden évben panaszkodnak a kiállítók, mint MÁV a hóra . . .

Miért hangszórót és hangokat hallgatok, nem zenét? Mert ilyen vagyok, TE változtatni nem tudsz rajta, fogadd el! Tudom, hogy ha egy adatlapon azt olvasom, hogy: " tweeter is Scan Speak 9700" akkor már tudom, hogy mi vár, és én azt a hangot szeretem. Sajnos ehhez az M szinten kiállítók (Dali, Triangle, B&W, Focal, MA) nekem nem nőttek fel. Egyedül az Accuton hangszórós doboz (+Mondorf inside) produkált magasban kiemelkedőt.

(Disco Express szól, ez is jól, mert jó a hangsugárzóm :D )

tamagaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2018.10.31., szer. 17:00

-KP- írta:
2018.10.31., szer. 16:41
mlas írta:
2018.10.31., szer. 15:25
-KP- írta:
2018.10.31., szer. 13:32

:smile51: ezt jól benéztem :D Pedig a különbség egyértelmű.
Szerencsére nem :D Ez új doboz, hasonló kialakítással, motorokkal, diffúzorral, mint a csúcsmodell Persona - a hangzása is arra hajaz.
Nagyon meg voltunk vele elégedve, ez egy 700 eFt/pár árú doboz, és oda lehet tenni a nagyok mellé - és bejáratva biztosan mégjobb lesz.
A kinézetbeli különbségekre gondoltam :) Fel kellett volna ismerjem, mert elég egyértelmű. Na mindegy, majd legközelebb :D

Kép

Kép
Nem vesz el a hangzásból azok a rácsok a közepen magason?
Magico S5 Mk.2
Doshi V3.0 Thöress Mk 2

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 730

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2018.10.31., szer. 16:41

mlas írta:
2018.10.31., szer. 15:25
-KP- írta:
mlas írta:
2018.10.31., szer. 13:07

Paradigm Premier 800F, ez egy új modell, szóval nem a Persona, az árban jóval feljebb van.
Szerencsére nem :D Ez új doboz, hasonló kialakítással, motorokkal, diffúzorral, mint a csúcsmodell Persona - a hangzása is arra hajaz.
Nagyon meg voltunk vele elégedve, ez egy 700 eFt/pár árú doboz, és oda lehet tenni a nagyok mellé - és bejáratva biztosan mégjobb lesz.
A kinézetbeli különbségekre gondoltam :) Fel kellett volna ismerjem, mert elég egyértelmű. Na mindegy, majd legközelebb :D

Kép

Kép
Anthem MRX500; Goldenear Triton 7 , Supercenter XL, Aon2; Rythmik Audio F12SE szub

tamagaba
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2018.10.31., szer. 16:10

"Kérdezném, hogy szerinted/számodra, milyen az az igazán jó "hifi high-end audiophile" hangzás?

Személy szerint a Magico "modernkori retro" cuccától viszont még jobbat nem hallottam, szívesen hallgatnám a "hangosbemondós hangzását" örömmel bármikor-bárhol, bár inkább AC/DC-vel, mint "hifi high-end audiophile hangzással" :D"

Inkább hangos rock, mint hifi
Azt el tudom képzelni, hogy jól hozza

Viszont
ahogy az első nap nem tetszett a spanyolfal Logan és a második nap igen
lehetséges, hogy kicsit elhamarkodottan itélkeztem

Ismeritek a receptet: szobába bemegy - belehallgat tetszik - marad - nem tetszik - kijön

ahol ottmaradtunk és sápadoztunk és halkan bammegoztunk az a nagy Focal volt
nekem mától az az "Etalon" :)

amúgy Te hazai forgalmazó lennél vagy független tulaj vagy csak szintén egyszerű hallgatózó?
Magico S5 Mk.2
Doshi V3.0 Thöress Mk 2

mlas
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: mlas » 2018.10.31., szer. 15:25

-KP- írta:
mlas írta:
2018.10.31., szer. 13:07
-KP- írta:
2018.10.31., szer. 12:26
Azt amúgy le tudnátok írni a fenti AV Galaxis szobában milyen komponensek szóltak a Persona álló mellett?
Paradigm Premier 800F, ez egy új modell, szóval nem a Persona, az árban jóval feljebb van.

Szalon
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 116

Hozzászólás Szerző: Szalon » 2018.10.31., szer. 14:59

tamagaba írta:
2018.10.30., kedd 20:06
Mi tetszett nektek a tölcséresben?
Nem tud szabadulni a hangosbemondós hangzástól
Egy modernkori retro hype, le fog csengeni hamarosan

Az ACDC nem demózásra való
Nincs igazán jó hifi high-end audiophile hangzása

Nekem az egyik kedvenc albumom a Black, de ez magánügy
Szerintem nézz kicsit utána kezdésként, hogy mondjuk az Avantgarde mikortól is csinálja azt, amit... és hogy mennyire nem mostanában fognak lecsengeni! ;)

Kérdezném, hogy szerinted/számodra, milyen az az igazán jó "hifi high-end audiophile" hangzás?

Személy szerint a Magico "modernkori retro" cuccától viszont még jobbat nem hallottam, szívesen hallgatnám a "hangosbemondós hangzását" örömmel bármikor-bárhol, bár inkább AC/DC-vel, mint "hifi high-end audiophile hangzással" :D
Magico.JPG
Magico.JPG (75.39 KiB) Megtekintve 1888 alkalommal
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

tottyi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 355

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2018.10.31., szer. 14:57

frenki485 írta:
alto írta:
ZolaBA írta:
2018.10.29., hétf. 10:12

Igen, ez így szokás és ezért így logikus csinálni.... részvétem és megértésem :)

ugyanakkor talán nem vagyok egyedül aki vágyott volna valami "egyszerű és tökéletlen" zenére is, mint mondjuk egy kis LGT. Persze ezt általában értem, nem kritika senki felé sem. Szerintem a demo kvalitású zenék minden rendszeren jobban szólnak, az igazán nagy élmény viszont az, amikor egy "egyszerű" és nagyon ismert zenéből is kijön több, kijön új, kijön szebb, stb. :)

HTPC, DAC, Crown, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, AKG K501

Válasz küldése

Vissza: “Készülék tesztek, találkozók”