Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Én sem vennék Yamahát, de szerintem inkább hallgasd meg őket és úgy dönts.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ronin:
" Ez teljesen kusza! Azt ajánlod neki, hogy vegyen kissebb hangfalakat, de ugyanabból a szériából, mert így majd késöbb fejleszthet azokra, amiket most akart megvenni?"
Neeem, én azt javaslom neki, h eggyel vegyen kisebb frontot és kettővel nagyobb center-t és hátteret, sokkal tutibb lenne!!
 
"Ha végigolvasod mit írtál, kb. ezt lehet kivenni. Szerintem ha nem szeretne a bűvös körbe kerülni, akkor teljesen jó az is, amit kinézett magának azzal a subbal és majd max a subot cseréli le. Abban viszont igazad van, hogy a centerből meg a háttérből érdemes nagyobbat venni, ha nincs akkora difi."
Teljesen jó, amit kinézett? Egy jó nagy állóhoz (9.5) egy legkisebb center és egy legkisebb háttérrel? Nem túl jó összeállítás, ÍGY... Én továbbra is azt mondom, h egyel kisebb front (9.4) -amit annyira nem érez majd meg- viszont kéttővel jobb center s továbbá szintén kettővel jobb háttér -amit már annál inkább megérez, természetesen pozitív irányba-! Ez esetben most nem kell bazinagy álló front elég talán egyel "kisebb", úgyis lesz Sub! Így sztem jobb lesz az 5.1 összhatás. Főleg h nem csak a frontok jók, hanem a többi összeállítás is jobban passzol hozzá.
És erős mozi lesz az egy jó kis Sub-al!
 
 
Lacika62:
amúgy eszembe jutott még vmi amivel kiegészíteném a a hosszú hozzászólásomat. Ha belefér a Yamaha 650-es 110E-es netdepo áron, akkor én vennék cserébe az AVPlanet-nél Denon 2105-öst. Zenére jobb egy Denon, mint egy Yamaha (moziban meg sem lehet rosszabb!). Írtad, h beraknád néha a Queen-t is Gondolom nem csak moziznátok rajta. Ja a 2105-ös 120E az AV-n, ekkor viszont nem férne bele a Sub. Azt meg majd megveszed késöbb.
Szóval első kör: Wf Diamond9 9.4, 9.2, 9CS + Denon 2105
Második és utolsó: Sub
És ez így mégerősebb, csak a Sub-ot veszed meg késöbb. El fog kelleni a Sub így is úgy is, de Sub nélkül sem fogsz egy fogakat csikorgatni, amig nem lesz, így is élvezni fogod sztem, aztán meg főleg.
 
Amúgy olyan az ottani leírás, mint egy szaklap (tisztelet a kivételnek), ahol lefizetik az adott újságot és azt írják, amit mondanak. Jó itt nem valószínű, h lefizetésről van szó, csak adott termék nyomulásáról szól... Persze lehet igaz, amit írni, sőt biztosan, csak kicsit jobban nyomatják a sallangot. Ha vmit nem ismersz, az még lehet jobb, amit ismersz nem?
Jól ismered (nincs ember aki nem) a Sony márkát, de pld. hangsugárzókba nem ajánlott venni őket. Ők kifejezetten TV-be nyomulnak (tudnak) a legjobban (jó, másban csak egy jobb példa volt).
Itt a Yamaha. Ami jó mozira (zenére kevésbé), de miért ne lehetne jobb egy Denonnál, csak mert nem ismered?! Nem kell félni tőle! Hidd el, van olyan ismert márka a Hifisták körében, mint a Yamaha, sőt.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


hát egyenlőre csak tervezgetem h beújítok 1et, de lehet h 8.2 lesz belőle mer kevesebb helyet foglal.
ha már wharfedale háttereid vannak akkor olyan frontot is javasolok. Viszont a 8.2 nem foglal el igazából kevesebb helyet, mivel kell alá állvány. nem beszélve arról, hogy az plussz pénz. Szóval én az álló frontot javaslom. Főleg mozihoz.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Gandalf látom te Kef-eket hajtasz.Nincs valami tapasztalatod a Q1-el kapcsolatban?Vagy egyáltalán a Q sorozattal?

De van. Nekem nagyon bejött a széria hangja. De nem a legújabbé, hanem a Q1,Q5,Q9c sorozaté. Én akkor a Q3-at hallgattam meg ami már sajnos nem kapható. Számomra a levegős hanja lenyűgözött és azért vettem meg késöbb alkalmi áron egy még annál is régebbi szériát, aminek hangja hasonló. Sokan pont a levelegős hangja miatt nem szeretik, mivel kicsit súlytalannak tartják.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Ez teljesen kusza! Azt ajánlod neki, hogy vegyen kissebb hangfalakat, de ugyanabból a szériából, mert így majd késöbb fejleszthet azokra, amiket most akart megvenni?
 
Ha végigolvasod mit írtál, kb. ezt lehet kivenni. Szerintem ha nem szeretne a bűvös körbe kerülni, akkor teljesen jó az is, amit kinézett magának azzal a subbal és majd max a subot cseréli le. Abban viszont igazad van, hogy a centerből meg a háttérből érdemes nagyobbat venni, ha nincs akkora difi.
 
Én azt mondom, hogy ha egy erős mozit akar építeni, akkor nyugodtan vegye meg a nagyobb állókat.
 
Neked newman azért ajánlottuk a drágább polcsugárzót, mert egyrészt kissebb szobába szántad őket, másrészt nem csak a mozin volt a hangsúly, hanem a zene is fontos tény volt, külömben nem vettél volna ilyen kábelt stb. hogy valamennyire audiofil legyen a rendszer.

Avatar
krleonard
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2005.04.17., vas. 13:52
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: krleonard »


juteszembe: számít vmit h ha homokkal feltöltöd az állóangfal alját vagy csak arra jó h heresérvet kapsz ha arrébb akarod rakni?
Valószínüleg egy wharfedale 8.3-asod van és igen érdemes megtölteni az alját. A változás leginkább a mélyhangokat fogja érinteni, ugyanis rövidebbek és megfogottabbak lesznek, kevésbé búgós.
 
A rendszeredet pedig nyugodtan beleteheted az aláírásodba, mert úgy könyebb mondani valami okosnak tűnő tanácsot, ha látjuk mid van.

hát egyenlőre csak tervezgetem h beújítok 1et, de lehet h 8.2 lesz belőle mer kevesebb helyet foglal.

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »

A 150 e FT-ot az egész házimozi berendezésre értettem. Ez így már sokkal gorombább összehasonlítás .

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Lacika62:Időmilliomos létemre megnéztem pontosabban azokat a Diamondokat
 
Hangfalak:
9.5 (95E), 9CC (29E), 9SR (29E), WH208 (38E); össz.: 191E
- A 9.5-ösbe nem tudnék belekötni. Ennyi pénzért és ha állót és mindeképpen Diamond-ot akarsz, akkor ebbe nem kötök bele Szóval a front az fix Talán a végén teszek még hozzá egy-két hasznosabb tanácsot
- Viszon a háttér az túl olcsó és gyenge! 6E Ft ráfizetéssel, ami nagyon kevés ahhoz képest amennyivel sztem többet nyom a latban a 9DFS (35E) Amit te terveztél abban 1x100mm-es a mély/közép ami nagyon gyenge!!! Viszont ez ami 6E Ft-al több, abban már 2db 100mm-es van!! És a teljesítménye is növekedett: 10-60W helyett -> 15W-200W. Ezért a többletért bőven megéri az a 6E Ft én azt mondom!
- A center-t is a legolcsóbbat választottad. Tudom s hiába ha a pénz (és az asszony az úr). De itt ugyanaz, mint a háttérsugárzóknál a helyzet. Min. a 4E Ft-al drágábbat vedd meg! A 9CS-t!
 
 
Van egy másik lehetősége, és ezennel most kötök bele 9.5-be. Ne csináld azt amit mondok, ez főleg akkor vonatkozik, ha már meghallgattad és neked úgy tetszett, csak leírom az elméleti tapasztalaimat (lehet amit most írok, az ugyanannyi pénzért mégjobban tetszene).
3 utas ráadásul álló hangsugárzó, nem ajánlott ilyen áron! Nekem drágább a front egy kicsit, de mégis polsugárzó és 2 utas!
A 3 utas azért nem ajánlott, mert ugye benne van még egy kersztváltó stb. s minnél több ilyen cucc van benne annál jobban megy a többi alkatrész a minőség rovására, ugyanis a két utas polc sugárzóban sokkal kevesebb alkatrész van így a többi (kevesebb) alkatrésze lehet minőségibb! És az is
 
Én inkább ilyet állítnék össze (hangfalakra legyen max. 200E a felső határ egy ft-al sem több):
Egyel(!) kisebb front, ami két már utas: 9.4-es (71E) -ugyis lesz Sub-ot ezen hasznosan spólhatsz!
Háttér: 9.2 (51E)
Center: 9CS (45E)
Ez összesen eddig: 167E Ft.
Továbbá ha megveszed a WH-208 (38E) Sub-ot, ami összesen 205E Ft. Vagy gyűjtesz és félre rakod azt a 38E Ft-ot, késöbb pedig veszel vmivel jobb Sub-ot
Én azt javaslom h a front, háttér és centerhez ne nyúlj, ha mégis ezek mellett döntesz! Mert nehezebb késöbb egy gyengébb háttér, center, sub triót lecserélni, mint csak egy gyengébb Sub-ot!! Nem beszélve arról, h kevesebbet is buksz így. Mert ha megveszed ezen front, háttér, center-t azt már nem nagyon lehet fel/tovább fejleszteni ezen a szérián belül (úgy h az anyagi növekedés hozza az minőségben is).
 
 
Erősítő:
Yamaha 557 (85E) vagy Yamaha 650 (110E) ah mondtad ezek.
Ajánlok még Denont ilyen árakon, főleg Diamondok mellé.
Denon a netdepon: Denon 1705 (75E), Denon 1905 (92E)
Denon az AVPlanetnél (www.avplanet.hu): 1705 (66E), 1905 (82E), 2105 (120E). Amiket írtál és anyagi helyzeteidhez mérten egy jó optimális lehet a 1905-ös 82E Ft-ért!!! A 2105-öt nem merem ajánlani, mert a 650-es Yamaha is 110E volt, ami esetleg férhet bele mint mondtad... Sztem az erősítőt NE az Netdepo-nál vedd!
 
 
Kíváncsi vagyok és várok is egy visszajelző hozzászólást, h mi a véleményed ezekről?!
ui.:
Elég sokat írtam, remélem nincsenek érthetetlenségek benne, ha mégis: ez egy fórum, kérdezni lehet. Én ebben különösen jó vagyok

Köszi , hogy ennyire segítőkész vagy , jövök egy sörrel!
 
Több ismerősömmel beszélgetve /és sajnos nem tapasztalva/ döntöttem a Yamahá-nál. A 650-est agyondícsérték a netdepo leírásai között /INFO plussssz/.
A készülék leírása alatt. A Denon tök ismeretlen , rögtön keresek egy néhány leírást a neten. Az a baj , hogy összehasonlító értékelés ritkán található , drága újságok helyett inkább hangszóróra gyűjtök.
 
A hangszóró-tanácsokat feltétlenül átnézem , valóban az anyagiak is jelentősen domináltak a kiválasztásnál. Ahhoz képest , hogy 150e Ft-ról indultam , szépen belejöttem. De a családi élet harmonikus fenntartását is figyelembe kell vennem. Talán egy új kosztüm vásárlása helyrebillenti az egyensúlyt .
 
Találtam egy nagyon olcsó kábelekkel foglalkozó oldalt is közben , de ettől a Hi-Fi rajongók biztosan rosszul lesznek .
 
http://www.itmedia.sk/pricelist.php?cur ... UF&lang=hu
 
Továbbképzem magam , jövök a válasszal!

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacika62:
Időmilliomos létemre megnéztem pontosabban azokat a Diamondokat
 
Hangfalak:
9.5 (95E), 9CC (29E), 9SR (29E), WH208 (38E); össz.: 191E
- A 9.5-ösbe nem tudnék belekötni. Ennyi pénzért és ha állót és mindeképpen Diamond-ot akarsz, akkor ebbe nem kötök bele Szóval a front az fix Talán a végén teszek még hozzá egy-két hasznosabb tanácsot
- Viszon a háttér az túl olcsó és gyenge! 6E Ft ráfizetéssel, ami nagyon kevés ahhoz képest amennyivel sztem többet nyom a latban a 9DFS (35E) Amit te terveztél abban 1x100mm-es a mély/közép ami nagyon gyenge!!! Viszont ez ami 6E Ft-al több, abban már 2db 100mm-es van!! És a teljesítménye is növekedett: 10-60W helyett -> 15W-200W. Ezért a többletért bőven megéri az a 6E Ft én azt mondom!
- A center-t is a legolcsóbbat választottad. Tudom s hiába ha a pénz (és az asszony az úr). De itt ugyanaz, mint a háttérsugárzóknál a helyzet. Min. a 4E Ft-al drágábbat vedd meg! A 9CS-t!
 
 
Van egy másik lehetősége, és ezennel most kötök bele 9.5-be. Ne csináld azt amit mondok, ez főleg akkor vonatkozik, ha már meghallgattad és neked úgy tetszett, csak leírom az elméleti tapasztalaimat (lehet amit most írok, az ugyanannyi pénzért mégjobban tetszene).
3 utas ráadásul álló hangsugárzó, nem ajánlott ilyen áron! Nekem drágább a front egy kicsit, de mégis polsugárzó és 2 utas!
A 3 utas azért nem ajánlott, mert ugye benne van még egy kersztváltó stb. s minnél több ilyen cucc van benne annál jobban megy a többi alkatrész a minőség rovására, ugyanis a két utas polc sugárzóban sokkal kevesebb alkatrész van így a többi (kevesebb) alkatrésze lehet minőségibb! És az is
 
Én inkább ilyet állítnék össze (hangfalakra legyen max. 200E a felső határ egy ft-al sem több):
Egyel(!) kisebb front, ami két már utas: 9.4-es (71E) -ugyis lesz Sub-ot ezen hasznosan spólhatsz!
Háttér: 9.2 (51E)
Center: 9CS (45E)
Ez összesen eddig: 167E Ft.
Továbbá ha megveszed a WH-208 (38E) Sub-ot, ami összesen 205E Ft. Vagy gyűjtesz és félre rakod azt a 38E Ft-ot, késöbb pedig veszel vmivel jobb Sub-ot
Én azt javaslom h a front, háttér és centerhez ne nyúlj, ha mégis ezek mellett döntesz! Mert nehezebb késöbb egy gyengébb háttér, center, sub triót lecserélni, mint csak egy gyengébb Sub-ot!! Nem beszélve arról, h kevesebbet is buksz így. Mert ha megveszed ezen front, háttér, center-t azt már nem nagyon lehet fel/tovább fejleszteni ezen a szérián belül (úgy h az anyagi növekedés hozza az minőségben is).
 
 
Erősítő:
Yamaha 557 (85E) vagy Yamaha 650 (110E) ah mondtad ezek.
Ajánlok még Denont ilyen árakon, főleg Diamondok mellé.
Denon a netdepon: Denon 1705 (75E), Denon 1905 (92E)
Denon az AVPlanetnél (www.avplanet.hu): 1705 (66E), 1905 (82E), 2105 (120E). Amiket írtál és anyagi helyzeteidhez mérten egy jó optimális lehet a 1905-ös 82E Ft-ért!!! A 2105-öt nem merem ajánlani, mert a 650-es Yamaha is 110E volt, ami esetleg férhet bele mint mondtad... Sztem az erősítőt NE az Netdepo-nál vedd!
 
 
Kíváncsi vagyok és várok is egy visszajelző hozzászólást, h mi a véleményed ezekről?!
ui.:
Elég sokat írtam, remélem nincsenek érthetetlenségek benne, ha mégis: ez egy fórum, kérdezni lehet. Én ebben különösen jó vagyok

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: GTomi »


(4 Ohm, 1 kHz, 0,7% THD)


vki beírta, ha ez fel van tüntetve, akkor lehet 4 ohmos falat is rátenni.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Oké semmi gond.És amúgy miben volt rossz?

Mivel mondom, csak egy számot hallgattam meg, mert nem volt időnk. A magasak jók voltak, nem mondom h a méllyel is akkora gond lett volna. Nah de mind1 sok a rizsa. Alapból is csak annyit akartam írni, h doboz hangja volt.
 
Meghallgattam a Q4-et is. Komolyan az rosszabb volt mint a Q1 (OTT)
Kevesebb volt a mély stb. Igaz a Q1 a felső polcon volt. A Q4 meg a többi álló mellett volt, beszorítva....
 
De ez nem mérvadó a Kef hangfalakra. Mindezt, amit leírtam. Szóval mindent amit most a Kef-ről írtam azt ne vedd kézpénznek. Annyi a hasznos mindebben h MM-be ne hallgasd meg, ha meg akarod.
 
Gandalf-nak azt hiszem nagyon tetszenek!

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Lacika62: megtaláltam az elhelyezésről szóló cikket a Házimozi.hu-n Hangsugárzók elhelyezése

Tényleg szuper kis oldal , nagyon köszönöm a fáradozásodat. És persze mindenkinek , aki segített . Remélem nem lesz több probléma.
 
Hétfőn rendelés indul /netdepo/ , remélem hétvégen a szomszéd is élvezni fogja a "Volt egyszer Vadnyugat"-ot
 
Műélvezet= Jobb kéz Yamaha távirányító , bal kéz Heinekken

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Gandalf látom te Kef-eket hajtasz.Nincs valami tapasztalatod a Q1-el kapcsolatban?
Vagy egyáltalán a Q sorozattal?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


juteszembe: számít vmit h ha homokkal feltöltöd az állóangfal alját vagy csak arra jó h heresérvet kapsz ha arrébb akarod rakni?
Valószínüleg egy wharfedale 8.3-asod van és igen érdemes megtölteni az alját. A változás leginkább a mélyhangokat fogja érinteni, ugyanis rövidebbek és megfogottabbak lesznek, kevésbé búgós.
 
A rendszeredet pedig nyugodtan beleteheted az aláírásodba, mert úgy könyebb mondani valami okosnak tűnő tanácsot, ha látjuk mid van.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Oké semmi gond.
És amúgy miben volt rossz?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kacsento:Én hallottam már 1x-er az MM-ben... finoman fogalmazva, ott jó nagy sz*r volt, de komolyan (bocs). Amúgy jó doboz lenne sztem (csak máshol).

Akkor miért írod hogy "jó nagy sz.r volt" mikor még nem is hallottad normális körülmények között.Ilyenre máskor ne alapozz.
Köszi.

Jó. Bocs, Én csak leírtam h eddig milyen tapasztalatom volt vele, milyen körülmények között. De leírom mégegyszer tagolva.
- MM-be sz*r volt
- Máshol nem hallottam
Ennyi.
 
Ebből azt veszi ki a normális, h nincs mire támaszkodni (azért leírtam az "élményem"). Nem azt írtam le h alapból sz****r, se nem azt h jó (mindez: számomra). Én azt mondtam, h hol milyen volt és h hol hallottam, ennyi.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Kacsento:Én hallottam már 1x-er az MM-ben... finoman fogalmazva, ott jó nagy sz*r volt, de komolyan (bocs). Amúgy jó doboz lenne sztem (csak máshol).

Akkor miért írod hogy "jó nagy sz.r volt" mikor még nem is hallottad normális körülmények között.Ilyenre máskor ne alapozz.
Köszi.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacika62: megtaláltam az elhelyezésről szóló cikket a Házimozi.hu-n
Hangsugárzók elhelyezése

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kábel és egyéb ügyekben, menny el a Kácsa Audio-ba, ők profik és megcsinálják, amit szeretnél (ezen a helyen nem nézik le tapasztalatlanabbakat sem, meg a kisebb rendszerrel rendelkezőket sem).
 
A Sub mindig is egy drága elem egy rendszerben. Árban talán olyan passzol hozzá, ami került annyiba, mint a két front (durván). A mély elem az egyik drágább a moziban, emiatt ne aggódj.
 
 
Kacsento:
Én hallottam már 1x-er az MM-ben... finoman fogalmazva, ott jó nagy sz*r volt, de komolyan (bocs). Amúgy jó doboz lenne sztem (csak máshol). Mást nem nagyon tudok mondani (Sting-el egy számot hallgattam meg rajta, Denon 2105-el).

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Nagyobb ohmszámot nyugodtan ráköthetsz, kisebbet viszont nem szabad elvileg.
Köszi , így is lesz. Marad a 4-es Yamaha és a 6-os Whaferdale.
 
Még egy kérdés : ha én tök pancser vagyok , akkor inkább mással forrasztassak dugókat és kábeleket , vagy nyugodtam próbálkozhatok? Antenna-kábel volt idáig a legmenőbb forrasztási munkám .
 
2,5 vagy 4 hangfalkábel?
 
Köszi előre is!

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Ja! meg még azt, hogy ha 8ohm-os erősítőre 4 Ohmos hangfalat kötsz (vagy még kissebbet) , akkor nagy esélyekkel pályázhatsz egy finom, ropogósra sült erősítőre.
Nem , a Yamaha a 4-es , a Whaferdale hangszórók 6-osak.
 
Miért nem gyártják mindet 4 Ohm-os kivitelben és akkor nem lenne ez a procedúra?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Azt nem értettem , hogy ha a készülék 4 Ohm-os , akkor mi történik , ha rákötöm a 6-os Whaferdale hangszórókat? Zene lesz belőle vagy vegyek egy kis nyárshúst és álljak neki a készülék felett sütögetni?
Nagyobb ohmszámot nyugodtan ráköthetsz, kisebbet viszont nem szabad elvileg. Amit kinéztél az elvileg egy yamaha modell, amin külön van a készüléken egy impedanciválasztó gomb 6és 8 ohm között.

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Már bocs,de mi az ,hogy a Yamaha 557,stb. 4ohm-os???


Bocs , hogy kapkodtam , nem írtam le pontosan.
 
A netdepo-ról néztem ki :
 
Garancia: 24 hónap
Ára: 85 800 Ft
 
"Digital ToP-ART" technológia
6.1 csatornás, SACD és DVD-Audio fogadására kész készülék
6x135 Watt teljesítmény (4 Ohm, 1 kHz, 0,7% THD)
Beépített Dolby Digital-EX és Dolby Pro-Logic IIx dekóder
Beépített DTS 96/24, DTS-ES Diszkrét 6.1, DTS-ES Matrix 6.1 dekóder, DTS NEO:6 dekódolás
192 kHz/24bites audio D/A átalakító, 14 DSP program, Silent Cinema üzemmód
Digitális AM/FM, RDS tuner, 40 memóriahely, MultiRoom funkció!
Határfrekvencia és fázis állítási lehetőség (aktív mélysugárzó)
Kompozit video << - >> S-Video >> Komponens video jelkonverzió
4 AV és 3 audio bemenet, Komponens és S-Video csatlakozók
4 optikai, 1 koax digitális bemenet és 1 optikai kimenet
5.1 csatornás analóg audio bemenet, Programozott távvezérlő
 
 
Azt nem értettem , hogy ha a készülék 4 Ohm-os , akkor mi történik , ha rákötöm a 6-os Whaferdale hangszórókat? Zene lesz belőle vagy vegyek egy kis nyárshúst és álljak neki a készülék felett sütögetni?

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Az h mi hány ohm-os az 'csak' azt jelenti, h az erősítőnek mennyire könnyebb ill. nehezebb meghajtani a hangsugárzókat. 8 ohm-ost a legkönyebb. 
60 cm az pont ideális. Nem lesz gond vele sztem, az úgy jó! Ha az miatt agószd h elég-e ennyire elhúzni a környezeti tényezőktől, h a mélyre mielyen kihatással lesz... Nem kell távolabb raknod, ha ez aggasztott (elülső és oldalfalaktól is célszerű ha lehetséges ilyen távol rakni).
 
A Sub-ot mi nem tudjuk megmondani, h hova rakd. Arra nincs "képlet" azt pakolászni, forgatgatni kell és ahol a legjobban tetszik, oda rakod.
Elég nagy a szobád, a méretével sincs gond. Oda viszont már kell a Sub! Főleg gondolom itt elsősorban mozi rendszer lesz (5.1), elengededhetetlen lesz akkora szobába.
 
Háttérsugárók:
Ilyen körülmények között sztem tökéletes lesz a háttérsugárzó az oldalfalon, főleg h ez falraszerelhető. Mozinál nem éppen legjobb ha mögödted vannak a hátterek. Nekem egy picivel (úgy 50cm-el) mögötte, az oldalfalon 50-90cm -el fülmagasság fölé fogom helyezni (kb).
 
A hazimozi.hu -n van ilyen oldal házimozi rendszer elhelyezésre (külön zenére és mozis beállítotságra is), ebbe a topicban, azt visszamenőleg kb. 1 hónapja írtunk ilyen oldalról (hasznos!).

Köszi a gyors választ.
 
Akkor a 4 Ohm-os erősítő és a 6 Ohm-os Whaferdale dobozok megférnek egymás mellett?
 
Örülök , hogy jó a 60 cm táv , mert oltári balhék lettek volna itthon a bútortologatás miatt.
 
Végül is a puding próbája az evés , majd tologatom a sub-ot. Pedig majdnem spórolni akartam rajta , mondván hogy ráér , mert az igen drága elem /SW 150 67000.- netdepo /.
 
Köszi mégegyszer , rohanok a hazimozi.hu-ra ötletekért, mert már nagyon szeretném berendezni a cellát

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Kef Q1-ről mi a véleményetek?Azon kívül hogy gyönyörű hangfal
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”