Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Laci ! Ejnye! Eddig miért hallgattad el hogy egy jó DVD játékosod van? Irgum meg burgum...Most láttam, hogy akció van szatsziszteméknél:
HARMAN/KARDON AVR 230 AV RÁDIÓERŐSÍTŐ
Most 149 000 Ft helyett 124 900 Ft


A kutyafáját ez nagyon jó hír topeti, reméljük nem siklik el felette
 
Szegény már nagyon zavarodott lehet

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Kacsento: MMPécs: nem láttam KEF Q1-t, de ha akarod hétfőn-kedden beugorhatok megnézni. Sajnos egy ilyen nagyvárosban NINCS JOBB SZAKÜZLET AHOL HALLGATÓZNI LEHET, megjegyzések mellőzendők.
Köszönöm az ajánlatot,de úgy néz ki mindenképp megyek én is a jövő héten Pécsre,és valszeg benézek oda is.Amit mg nagybetűvel írtál arra nem mondok semmit
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: topeti »


Laci ! Ejnye! Eddig miért hallgattad el hogy egy jó DVD játékosod van? Irgum meg burgum...
Most láttam, hogy akció van szatsziszteméknél:
HARMAN/KARDON AVR 230 AV RÁDIÓERŐSÍTŐ
Most 149 000 Ft helyett 124 900 Ft

Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak az internet van és a fórumok. De ez is elég.
Nem kell ezt olyan szörnyen venni. Nekem is csak ez volt adott. És lám, most boldog vagyok velük és elégedett!
Na jó, annyi előnyöm volt, h befogadott egy fórumtársunk (Ronin) és ő bemutathatta nekem a Bowers-eket. Persze ha nem tudom meghallgatni nála, akkor is megvettem volna meghallgatások nélkül is, ráadásul szerencsére azt kaptam nála a meghallgatáson amit vártam (sok forum, review-k, személyes netes tapasztalatok) olvasgatása után, vagy kicsivel többet (á'lá mélyek).
 
ui.:
látom már fix az erősítő, háttér, center... (ehhez már nem kéne nyúlni, gyengíteni őket semmiképpen nem lenne jó -sztem-).
9.4 és 9.5 között még filozófálsz?
Ebben nem tudok pontosat mondani, de ha a film fontosabb, vehetsz 9.4-et és PowerCube10+ -nál jobb Sub-ot PowerCube12+ 75-ért körül vannak. Ugyanott lennél kábé. Talán mozira így "gyomrosabb" mélyeket kapnál. De ha zenélsz is (főleg sztereó), akkor inkább 9.5 PowerCube10-el. Aztán csak a 9.5 fog szólni sztereóban vagy ah érzed...

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


megjegyzések mellőzendők.
Jó, de ott annyira nem lehet viszonítani.
 
Megeshet akár az is, h egy 50E-er ft-os hangfal jobban fog szólni, mint egy 100-es Aztán ha meghallgatja egyszer egy normális helyen a 120-ast sírni fog, mert teszetm azt anno lett volna rá pénz, de ha egyszer ott az 50E-es jobban szólt.
 
Pestre kell menni sajnos. Vagy inkább bízom a forumozók jó ízlésében és a képekben (külsők) és az alapján dönötök ha más nincs. MM-be nem is értenek hozzá. A fickó állt ott az erősítő mellett félkézzel a falnak támaszkodva, mint aki megkukult...
 
Én is Tatabányai vagyok, de MM-be nem megyek hangfalat meghallgatni többet. Az az egy úgy elszegte a kedvem... Meg mindenki szidja így ez van én oda soha ezen céllal (amúgy meg drága hely).

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Szia Laci! 
Szubnak a Power Cube 10+ vagy a WH 210 illik ide, úgy hiszem. Ennél lejjebb nem érdemes vinni a szintet.
 
9 CS olyan center, aminek 125mm-es hangszórója van, és a hátsóknak (9.1) is ekkora lesz. A 9 DFS-t ezért vetettem el. Ragaszkodom az egységes hangképhez Sztem hátra elég a 9.1
Több ajánlatom nincs, Lacinak kell dönteni.
 
Üdv, Péter

Köszi az ajánlatokat!
 
Tekintve , hogy már ketten javasoltátok , megfogadom a tanácsot.
 
Power Cube10+ és 9CS +9.1
 
Csak miért nem bírom még hallgatni .
Majd hétfőn elkezdem a puhatolózást
 
Mindenképpen nekem kell dönteni , de segítségre volt szükségem. Nem egyszerű egy laikusnak szakmai kérdésekben eligazodni. Főleg egy vacak kisvárosban , ahol a tömegcuccok a menők. Csak az internet van és a fórumok. De ez is elég.
 
Laci

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: close652 »


Laci: nem biztos, hogyan olyan nagy ugrás lesz sztereo hangban a régi Pio erősítődhöz képest.... (ha tudod tartsd meg szvsz., dugd el munkahelyen, stb.)
 
Kacsento: MMPécs: nem láttam KEF Q1-t, de ha akarod hétfőn-kedden beugorhatok megnézni. Sajnos egy ilyen nagyvárosban NINCS JOBB SZAKÜZLET AHOL HALLGATÓZNI LEHET, megjegyzések mellőzendők.
system

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Sajnos hallgatásra esély sincs. Ha bemegyek az MM-be Szegeden és egy óráig túráztatom őket és a gépeiket , majd elvonulok azzal , hogy majd meggondolom , valószínűleg kiverik a fogaimat.
 
Bízom a márkás termékekben és a saját botfülemben. Feltétlenül új típusnak kellene lennie , hogy legalább 2 évig döngethessem a mellkasomat , hogy  cuccom van. Már magamhoz képest , de az nekem elég .
 


Pedig jó lenne elötte egy hallgatózás. Egy nap alatt meg lehetne járni Pesten a dolgot. Az ne érdekeljen, hogyan néznek rád a boltban. Ez a dolguk, hogy kiszolgáljanak. Sokszor megyek én is hallgatózni úgy, hogy nem veszek semmit. És nincs ezzel probléma. Ajánlom a kisebb, de erre a témára szakosodott boltokat (Satsystem, Akusztika, Octogonaudio, stb. ) Itt szívesen foglalkoznak veled úgy, hogy nem kell venni és nem utolsósorban még értenek is ahhoz, amit eladnak.
 
Az első erősítőm nekem is új volt és buktam is nemrég az eladásán egy halom pénzt. Többet újat nem veszek. Így lett most az előző (Denon AVR-1803) árán egy új, bontatlan 3803. És milyen kicsi a világ Szegeden vettem.

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És már csak hangfalkábelt + összekötőkábelt kell vennie.Abból most vesz olcsókat, és 1-2 hónap mulva lecserélheti őket jobbra.
Vagy inkább most vegyen abbol is egy jobbat, és akkor feláldozza érte a hangzást?!
Én drága kábelt nem most vennék. Miért? Mert azt ugy is ki lehet cserélni, hogy a feleség nem biztos hogy észreveszi (főleg az összekötőkábelt nem).
És a két fronthoz kábelt vehet 10.000-ből elég jót. Plláne ha az Audiolink kábelből még van raktáron 
 
ui.
DVD játszókból nem vagyok annyira a toppon, de ha vki tud ajánlani egy olcsóbb és jobb DVD játékost a Pioneer 575-től, az ne hallgassa el.
 
Üdv, Péter

Az biztos , hogy elszúrtam , nem írtam , hogy már van DVD-m egy Panasonic RV-32-es. Nagyon meg vagyok elégedve vele , az ismeretségi körömben sem volt hasonló jó . Mindent olvasott , egy két kivétellel /Zsoldoskatona szaggat , 8x lemez 1- vagy 2x seb írva szintén szaggat/.
 
TV Panasonic TX 32PS11P 16:9 + állvány /az állványnál szívtam a fogam , de olyan jól nézett ki vele a tv , hogy el kellett hozni,egy kellemes sub áráért/.
 
De ez tavalyi befektetés volt. Érdekes , ott nem volt házastársi ellenreakció , TV az kell. No de házimozi??
 
Kábelkérdés még függőben. Ha sok lesz a házimozi , vasalózsinór indul , forraszt.
 
Laci

Ez nagyon jó!!!!! Van a JÓ megjelenítőd és nem(!) gagyi DVD játékosod (Pana is kárály DVD-ben, úgy mint a Pio).
Szóval akkor amit írtam futhatsz is megvenni, nincs miről beszélni

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


És már csak hangfalkábelt + összekötőkábelt kell vennie.Abból most vesz olcsókat, és 1-2 hónap mulva lecserélheti őket jobbra.
Vagy inkább most vegyen abbol is egy jobbat, és akkor feláldozza érte a hangzást?!
Én drága kábelt nem most vennék. Miért? Mert azt ugy is ki lehet cserélni, hogy a feleség nem biztos hogy észreveszi (főleg az összekötőkábelt nem).
És a két fronthoz kábelt vehet 10.000-ből elég jót. Plláne ha az Audiolink kábelből még van raktáron
 
ui.
DVD játszókból nem vagyok annyira a toppon, de ha vki tud ajánlani egy olcsóbb és jobb DVD játékost a Pioneer 575-től, az ne hallgassa el.
 
Üdv, Péter

Az biztos , hogy elszúrtam , nem írtam , hogy már van DVD-m egy Panasonic RV-32-es. Nagyon meg vagyok elégedve vele , az ismeretségi körömben sem volt hasonló jó . Mindent olvasott , egy két kivétellel /Zsoldoskatona szaggat , 8x lemez 1- vagy 2x seb írva szintén szaggat/.
 
TV Panasonic TX 32PS11P 16:9 + állvány /az állványnál szívtam a fogam , de olyan jól nézett ki vele a tv , hogy el kellett hozni,egy kellemes sub áráért/.
 
De ez tavalyi befektetés volt. Érdekes , ott nem volt házastársi ellenreakció , TV az kell. No de házimozi??
 
Kábelkérdés még függőben. Ha sok lesz a házimozi , vasalózsinór indul , forraszt.
 
Laci

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


döngethesse a mellkasomat
PowerCube

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacika62, bocsi de már nem idézem be az ta baromi nagy hozzászólást, "nyitok" egy újat.
 
Erősítő:
Első ami már kezd leszűkülni. Amiben ne variáljunk legyen FIX a Denon 2105-ös, de az AVPlanetnél vedd!!!! Mert a netdepon ez 25E-el drágább!!!
Ebbe nem kötnek bele a többiek is nagy valószínűség szerint. Ez akkor 120E (AVPl.) eddig.
 
Hangsugárzók:
9.5 = 95E
9CS = 34E
9.1 = 40E
 
Mélyláda: (külön veszem, mert fél sz jobbat venni ebből).
30nm-es a szobád én nem vennék olyat oda, amiben egy db 200mm-es membrán van. Aztmondják a 300mm-es már lassú, főleg zenére! Így marad a köztes, de egy jobb fajta 250mm-es, mint egy olcsóbb 300-as (igazából nincs ennél olcsóbb 300-as, Warfinál, de ezt csak úgy általánosságban írtam).
PowerCube 10+ 52E-ért vagy WH210. De az 47E szóval az az 5E Ft itt megint nagyon is megérné!!! A 208-as nem lehet vmi izmos darab sztem, egyáltalán nem... A Diamond9 szérián belül van még egy, az SW150-es, de az már 67E Ft. És te félsz a PowerCube 10+ árától is, pedig az 52E, az alá nem adnám. Könnyű más pénzét beosztani, de ha már van egy fix kereted, nem árt jól kihasználni. Tartanám a PowerCube 10+ 52E-ért.
 
Ez így eddig továbbra is 341E, csak kicsivel több magyarázattal (főleg Sub téren), természetesen rábeszélés nélkül
 
 
Továbbá ezeket a komponenseket is fixre zárnám le:
DVD:
Én várnék, és nem kell már sokat rá!! (vagy Pio 585 hasonló áron, mint most az 575, vagy késöbb akkor még leljebb megy az 575-ös).
 
Kábel:
Ráérsz még ezzel, most ne erre költs, másba tedd a pénzt...
 
 
Mást már nem nagyon tudok mondani, ajánlani... én így tennék, jobban nem hiszem, h jobban ki lehetne használni ezt a pénzt

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: topeti »


Szia Laci!
 
Szubnak a Power Cube 10+ vagy a WH 210 illik ide, úgy hiszem. Ennél lejjebb nem érdemes vinni a szintet.
 
9 CS olyan center, aminek 125mm-es hangszórója van, és a hátsóknak (9.1) is ekkora lesz. A 9 DFS-t ezért vetettem el. Ragaszkodom az egységes hangképhez Sztem hátra elég a 9.1
Több ajánlatom nincs, Lacinak kell dönteni.
 
Üdv, Péter
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Hallgasd meg őket! Bár szerintem az 1905 ös Denon és a 657-es Yamaha között nem lennék meglepve, hogyaz utóbbi kerülne ki győztesen. Mivel kibicnek semmi sem drága, így én az új szériás Denonok közül a 2105-öt javasolnám. Tudom, hogy ezzel túlmegyünk a határon, de sajna ez szokott lennei általában. A legfonosabb, hogy a döntés a tied, mi itt csak javaslatokat, tippeket tudunk adni. Mindenki füle más, mindenki mást tart fontosnak és mást szeret. Ez egy elég szubjektív műfaj, de megéri a sok keresés fórumozás, ha olyan rendszer lehet otthon, amire ha hazamész alig várod, hogy bekapcsolhassad.
Sajnos hallgatásra esély sincs. Ha bemegyek az MM-be Szegeden és egy óráig túráztatom őket és a gépeiket , majd elvonulok azzal , hogy majd meggondolom , valószínűleg kiverik a fogaimat.
 
Bízom a márkás termékekben és a saját botfülemben. Feltétlenül új típusnak kellene lennie , hogy legalább 2 évig döngethessem a mellkasomat , hogy cuccom van. Már magamhoz képest , de az nekem elég .
 
És igen , alig várom már most , hogy bekapcsolhassam!!

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Robotk@ lenne hozzád egy kérdésem, ha meg engeded Neked főképpen a frontokhoz viszonyítva, a h/k avr230-ast fogod-e cserélni jobbra vagy bőségesen elég az rti dobozokhoz?

Egyenlőre maximálisan elégedett vagyok vele, nem tervezem a cserét.
 
....

Köszi, ezt vártam ill. inkább reméltem, h nem leszel elégedett vele.
Én is harman/kardon erősítőt akarok majd venni (235-öst ~108E-ért szerzem új/dobozba), ami nekem sem egy hét múlva, se nem 1 hónap múlva lesz...
 
Azért kérdeztem mert a Te frontod 180 környékén lehet (emlékezetből mondom), az enyém meg "csak" 130. Ha Te elégedett vagy, h ahhoz nem kell jobb erősítő, akkor nekem sem és eléggé ragaszkodom a h/k-hoz
Hallottam máshonnan, h tényleg jó a sztereó hangja, én nem igazán dúskálok a pénzben, úgyh be érem majd sztereó erősítő nélkül (de addig a pre-out, upgrade lehetőség meg is lesz), CD játszó nélkül Pio585+DAC-al (sztereó zene ez lenne dióhéjban).
Hálistennek elég a 235. Ettől féltem, de már nyugodt vagyok
 
Szted a jelenlegi ős HK630-as sztereóm vagy az AVR235-ös szól szebben (sztereóban)?

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


Miért ragaszkodsz annyira nagyon azokhoz a típusú hátterekhez?!?! (9SR, 9DFS) 
Nagyon jó, h mostmár tudunk fix összeget, h 350-ből legyen 5.1+erősítő (egyben, most).
 
 
Egyetlen tippem van ha Diamond9 és Yamaha vagy Denon erősítős összeállítást kellene összerakni akár magamnak, így tennék:
 
Hangfal:
9.4 front =71E
9CM center = 45E
9.2 rear = 52E
Power Cube 12+ = 76E
Össz: 244E
 
Erősítő:
Denon 1905 = 82E (Denon 2105 120E azzal már túl mennénk, de azért hátha = 364E)
Yamaha 657 = 99E
Vég össz Denonnal: 326E
Yamával: 343E
 
Megvenném a rendszert Denon 1905-el és vennék a fennmaradó összegből jó kábelek! Pont kitölti a 350-et az egész már késöbb nem kell semmire se költeni.
 
 
ui.:
Baromság, h mozira kifejezetten jobb a Yamaha, mint egy hasonló kategóriás Denon. Yamahának keményebb zúzosabb hangja van, a Denon egyáltalán nem ilyen. Talán, mert kemény arczúzósabb a Yamaha, lehet ezért mondják, h jobb filmre, mint a Denon. De az én olvasattam után én nem így látom.

Fogalmam sincs , miért ragaszkodom bizonyos típushoz és szériához. Személyes beszélgetések /kevés , leköpködték a Yamahá-t / , fórumvélemények /rengeteg/ , külső , méret , +"mittudomén". A régi Pioneer készletemtól , ami kb. 15 éves , biztos hogy jobb lesz , tekintve hogy akkor csóró mivoltom miatt is már a leggagyibb típust vettem meg.
 
Azért körvonalazódik a dolog , hála a neked és a többi segítőkész szakértőnek.
 
A most javasolt összeállításodban csak azt nem értem , hogy erősebbre vetted a centert /9CM/ , pedig lehet , hogy nekem a 9CS /amit a tanácsodra választottam a 9CC helyett/ elég lenne.
 
A Power Cube is hatalmas befektetésnek tűnik , amikor én még csak kóstolgattam az SW150-et. Ha visszamennénk ezekre a sugárzókra , akár jutna belőle már a Denon 2105-re is.
 
Az még nem is jutott el az agyamig , hogy egy 9.2-es sugárzót alkalmazzak háttérként. Háttér sugárzóként a 9DFS beszéltük , nekem jónak tűnt. Anyagilag is jobb.
 
Hajlok nagyon a Denon 2105 típusra. Bár a házimozin nem volt róla semmi teszt vagy értékelés , de ott is olvastam , hogy vigyázni kell a tesztekkel a befolyásolás miatt /amire itt is figyelmeztettetek/. Azért változott a véleményem , mert azért a zene is fontos. De még folyamatban a vizsgálat . Jót kell vennem , nem akarom eladni 3 év múlva. Nem is fogom , mint mondtam , egy régi analóg után nincs tévedési lehetőség. Csak az anyagi lehetőségeimhez képest egy jó választást kell végrehajtani. Denon 2105 v. Yamaha.
 
Remélem a segítségetekkel egy jó rendszert sikerül összeállítani.
 
Köszönettel
 
Laci

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Robotk@ lenne hozzád egy kérdésem, ha meg engeded Neked főképpen a frontokhoz viszonyítva, a h/k avr230-ast fogod-e cserélni jobbra vagy bőségesen elég az rti dobozokhoz?

Egyenlőre maximálisan elégedett vagyok vele, nem tervezem a cserét.
Rendesen meg tudja hajtani az rti8-asokat, sokoldalúan konfigurálható, könnyen bővíthető a pre-out-ok révén, nagyon jó a sztereó hangja, és nem utolsó sorban szvsz gyönyörű.
Ha valami ezen a téren változik a közeljövőben az egy sztereó végfok bekerülése, vagy egy integrált sztereó erősítő + hfk mondjuk, vagy valami ezekhez hasonló megoldás.
De ez még nem eldöntött, én is mint itt jópáran még keresem a legkevesebb kompromisszummal járó megoldást.
Itt nem a teljesítménnyel van gondom, hanem egy fokkal minőségibb sztereó hang elérése a célom, de ez annyira még nem a közeljövő, mert most így ahogy van (hangfalak, erősítő, kábelek, cd, ...) a rendszerem teljesen elégedett vagyok vele minden téren. Még érlelődnie kell bennem a dolognak, és ki kell hogy igazán alakuljon megint egy jobb, magasabb szint utáni vágy.
Nekem most így nagyon gyönyörűen muzsikál a rendszerem, de a kisördög ott van bennem, és úgy érzem az rti-kben van nem kevés tartalék még....
Ahhoz, hogy ez bizonyítsam majd később a saját rendszeremben szeretném tesztelni az esetleges előrelépést jelentő komponenseket. De mondom ez még a jövő zenéje, és nem a jövő héten és nem is a jövő hónapban fogok ezzel komolyabban foglalkozni, hanem később.....

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Robotk@ lenne hozzád egy kérdésem, ha meg engeded
Neked főképpen a frontokhoz viszonyítva, a h/k avr230-ast fogod-e cserélni jobbra vagy bőségesen elég az rti dobozokhoz?

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...Pécsi MM.-ben ... Kef Q1-et ... meghallgatás céljából?
Hát ez LOL
MM Rulez
mint már mondottam én és sokan mások!

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is számolgattam, az alábbit javasolnám: 
...

Igazad van a DVD felboríthatja a rendszert egy kicsit. Nem a 15-20E -est kéne megvenni.
 
Hangfalak:
9.4 = 72E
9CS = 34E
9.1 = 40E
Sub-nak inkább a Power Cube-ok közül kéne válogatni, nem?! Szóval akkor:
PowerCube10+ = 52E
Össz.: 198 (netdepo) (9.5-el 221E ft)
 
DVD:
Pioneer 575 (játsza a SuperAudioCD-t, DVD-Audio-t, DiVX-et is) = 44E (avplanet) Én sem tudok jobb ár érték arányú univerzális lejátszót találni.
 
De erősítőből nem árt a nagyobb, vki írta is, szóval:
Denon 2105 = 120E (avplanet)
 
Összesen: 362E (jó jó tudom…)
 
 
Ha DVD lejátszót NEM cseréli (MOST), akkor megvehetné a 9.5-öt (így 341E) és nem is lógna túl a 350-en. Ez esetben akár meg is lehet várni a Pioneer 585-öt is. Vagy ha ez bejön, akkor esik az ára a 575-nek… Szóval én mégis ez mellett voksolnék, mint 9.4 és DVD, de inkább ---> 9.5 és késöbb Pio 585 vagy akciós 575-ös!!!
 
Aztán majd tényleg jöhetnek a kábelek.
Persze, h fontosabb maga rendszert, mint az opcionális kábelek, amit bármikor lehet cserélni. Ha most nincs rá keret megteszi a lámpazsinór is.

Avatar
Lacika62
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.10., pén. 17:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Lacika62 »


OFFTOPIC:

Most kezdte a fôsulit? elzavarni nyári melóra, több jut a rendszerre  
 


Nem , most fejezi be. De ha ilyen ütemben fejlesztem a házimozim költségeit , akkor nem csak Ő megy el nyári melóra , hanem az egész család .

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »

Tudja e valaki hogy a Pécsi MM.-ben lehet e Kef Q1-et találni meghallgatás céljából?
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


És csak annyit mondok Lacika62-nek,hogy hidd el ha meglesz a rendszered és véletlenül beraksz egy cd-t,onnantól már nem csak mozira fogod használni,és lehet más zenei irányzatok után is fogsz érdeklődni .Fogadni mernék.Nálam is így volt
A Denon Diamond megteszi a hatását
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Szerintem a Denon is hozza a kellő hangzást házimoziban. Kemény a hangja, ha kell.
Evvel én is egyetértek
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: topeti »


Én is számolgattam, az alábbit javasolnám:
 
DVD
Pioneer DV-575A = 48.000 Ft
 
Erősítő:
Denon 1905 = 82.000 Ft
vagy Yamaha Yamaha 550 = 77.000 Ft / Yamaha 557 = 86.000 Ft
 
Hangfalak (Diamond 9 széria)
9.5 = 95.000 Ft
9 CS = 34.000 Ft
9.1 = 40.000 Ft
Szub:
WH 210 = 47.000 Ft
 
A Denon erősítővel 346.000 Ft.
Yamaha 550-el 341.000 Ft, 557-el 350.000 Ft.
 
És már csak hangfalkábelt + összekötőkábelt kell vennie.
Abból most vesz olcsókat, és 1-2 hónap mulva lecserélheti őket jobbra.
Vagy inkább most vegyen abbol is egy jobbat, és akkor feláldozza érte a hangzást?!
Én drága kábelt nem most vennék. Miért? Mert azt ugy is ki lehet cserélni, hogy a feleség nem biztos hogy észreveszi (főleg az összekötőkábelt nem).
És a két fronthoz kábelt vehet 10.000-ből elég jót. Plláne ha az Audiolink kábelből még van raktáron
 
ui.
DVD játszókból nem vagyok annyira a toppon, de ha vki tud ajánlani egy olcsóbb és jobb DVD játékost a Pioneer 575-től, az ne hallgassa el.
 
Üdv, Péter
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”