Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

p.zoli 73 írta:
2023.04.13., csüt. 20:58
denesdr írta:
2023.04.13., csüt. 20:18
Az MSP 100 mélyhangszórója valóban 6 furatos, viszont be van vagdosva a membránjának a porvédő sapkája, a hirdetésben lévőnek pedig nem vagdosott, olyan mint a sima 100-asé.
Igen ez pontosan így van , de én még nem láttam sima 100-ast 6 furatos mély-középpel .
Hmm, most, hogy írod, jobban megnézve amiket találtam 6 furatos képek, azok mind az MSP 100-asról készültek, szóval... gondolkodik.gif mit is látunk valójában az itteni hirdetésben? :rolleyes:

p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

denesdr írta:
2023.04.13., csüt. 20:18
Az MSP 100 mélyhangszórója valóban 6 furatos, viszont be van vagdosva a membránjának a porvédő sapkája, a hirdetésben lévőnek pedig nem vagdosott, olyan mint a sima 100-asé.
Igen ez pontosan így van , de én még nem láttam sima 100-ast 6 furatos mély-középpel .

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Az MSP 100 mélyhangszórója valóban 6 furatos, viszont be van vagdosva a membránjának a porvédő sapkája, a hirdetésben lévőnek pedig nem vagdosott, olyan mint a sima 100-asé.

p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

Nem az MSP 100 -as típust szerelték 6 csavaros mély-közepekkel ?
Az szerintem nem ugyanaz , mint a hirdetett " sima " 100 . :rolleyes:

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

p.zoli 73 írta:
2023.04.13., csüt. 16:03
Régebbi darab : viewtopic.php?f=91&t=189696

Valami nem stimmel . Az egyik mély-közép hangszóró 4 , a másik 6 csavaros rögzítésű .
Ilyet a Dynaudio - de még a leghitványabb gyártó - sem csinál . gondolkodik.gif
Rákeresve Dynaudio 100 képekre, úgy tűnik, hogy ezt a modellt szerelték 4, illetve 6 rögzítőfuratos mélyhangszóróval is. Kérdés, hogy a hirdetésben szereplő pár két darabja miért eltérő. Lehet, hogy cserélték valamelyikben a mély drivert.

p.zoli 73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 979
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 12:06
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: 3200

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: p.zoli 73 »

Régebbi darab : viewtopic.php?f=91&t=189696

Valami nem stimmel . Az egyik mély-közép hangszóró 4 , a másik 6 csavaros rögzítésű .
Ilyet a Dynaudio - de még a leghitványabb gyártó - sem csinál . gondolkodik.gif

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

asebestyen írta:
2023.03.24., pén. 14:33
Szerintem csak magas esés érzet van. Ha fogsz egy lábdob mintát, leszűröd róla a magasat, kevesebb mélyet fogsz érzékelni, pedig ahhoz nem is nyúltál és fordítva, veszel el a mélyből és kevesebb magasat érzékelsz.
Van magasesés, de ez a középsugárzón múlik, vagyis kiderült a dolog. 3200 Hz a keresztváltó frekije, de elsőrendű, szóval bőven felette is szól még. A szivacs viszont az egész sávban csőkkenti a hangnyomást (nyilván eltérő mértékben), és hallhatóan a magastartományban is. (Nyilván nem 6kHz felett.) A lényeg, hogy a magasesés a közép-mély sugárzóban történik a szivacs hatására, ezáltal (számomra) visszaállt a világ rendje :) Köszönöm mindenkinek!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Szerintem csak magas esés érzet van. Ha fogsz egy lábdob mintát, leszűröd róla a magasat, kevesebb mélyet fogsz érzékelni, pedig ahhoz nem is nyúltál és fordítva, veszel el a mélyből és kevesebb magasat érzékelsz.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

denesdr írta:
2023.03.24., pén. 13:04
jube77 írta:
2023.03.23., csüt. 21:51
Van tippje valakinek a magasesésre?
Én arra tippelnék, hogy ha ledugózod a csövet, akkor az odakerülő csillapítóanyag többet elnyel a dobozt körbejáró magashangokból, mintha nem lenne ott csillapítóanyag. Így ha nem is közvetlenül, de a visszaverődésekből adódóan kevesebb lesz bizonyos frekvenciákon a hangnyomás. De ez tényleg csak tipp.
Jó ötlet, meg a rezonancia is elméletileg, de nem tűnik mégsem valószínűnek, mert 15-20 cm-re vagyok a magassugárzótól, hogy a hangfal hátuljához hozzáférjek hallgatás közben, tehát a szivacs ki-be teszt közvetlen közelről történik, vagyis a pozíció eléggé direkt, így a visszaverődések, rezonanciák (szerintem) nem számottevőek a közvetlen hanghoz képest. Persze ez is csak elmélet...

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Aztán lehet még a reflexcsőnek is hallható önrezonanciája magasabb frekvencián, továbbá a mélyközép hangszóróból érkező magasabb frekvenciák kiszökése, ha épp nincs ledugózva a nyílás.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

jube77 írta:
2023.03.23., csüt. 21:51
Van tippje valakinek a magasesésre?
Én arra tippelnék, hogy ha ledugózod a csövet, akkor az odakerülő csillapítóanyag többet elnyel a dobozt körbejáró magashangokból, mintha nem lenne ott csillapítóanyag. Így ha nem is közvetlenül, de a visszaverődésekből adódóan kevesebb lesz bizonyos frekvenciákon a hangnyomás. De ez tényleg csak tipp.

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

Van tippje valakinek a magasesésre?

jube77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.04.30., szomb. 20:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest, III.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jube77 »

Sziasztok! Evoke 20 bejáratási időszakban vagyok, persze kísérletezek ezzel-azzal közben. Pl. a szivaccsal. Ez ugye azért van, hogy a túlzott mélyhangokat szükség esetén csökkentse. Viszont azt tapasztaltam, hogy (számomra) érdekes módon a magas hangok is csökkennek, ha lezárom a reflexnyílást. Azt kérdezném, tudja-e valaki, hogy ez miért van, mert kicsit furcsa a jelenség, és nem igazán értem a logikáját. Ha mindenképp találni akarnék valami magyarázatot, akkor azt mondanám, hogy a szivacs módosítja a mélyközép sugárzó fázismenetét, és emiatt bizonyos kioltások jönnek létre, de hogy ez a legmagasabb frekvenciákon történik, az számomra ezt az ötletet kissé erőltetetté teszi...

KLajos
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020.07.10., pén. 05:07
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: KLajos »

Nos, végre összeállt minden, amit szerettem volna, hogy meglegyen. A Dynok mellé megérkezett az ősz óta várt megfelelő kábel és az adapterek tömege az elmebajról ...

És valóban, az Ocos-szal sokkal jobban szól az S1.4, mint korábban bármivel. Végállomás. :-)

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

trane írta:
2023.01.30., hétf. 20:37
vidor2009 írta:
2023.01.30., hétf. 18:24
Ezeken az 1cm-es tologatáson csak nevetni tudok!
Én bárhova tehetem a hangsugárzóimat,mindenütt csodálatosan szólnak! :smile29:
engem nem zavar, ha nevetsz :noproblemo: :kiss:
Bocsánat,nem rajtad nevetek! leborulok.gif

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Research írta:
2023.01.31., kedd 08:55
Igazad van kargidje!
Én sem veszek már banánt, sajtot, de még bicikli gumit sem, ennyit már nem ér meg nekem :D
Én életemben összesen nem tologattam, döntögettem, fordítgattam hangfalat, mint az elmúlt pár hónapban a contour 20 és 30-at. Gyönyörű részletes, penge tiszták, dögösek voltak a hangok, minden ott volt már bőven beszédhangerő környékén is, de sehogy nem akartak leszakadni, közelebb kerülni, körbe ölelelni, jelenlét érzetettel mélyebben bevonni a zenébe.
Ott volt minden és mindenki stabilan patentűl, de egy szűk(mélységben kimondottan) és zsúfolt szinpadon. Hajtott a kíváncsiság, de legalább bebizonyosodott, hogy nekem(!) csak a hajtogatott fólia membránosokkal nincs az a, leginkább térbeli hiányérzetem.
Nekem a C20i az első hangfalam amit megfogtam betettem a helyére és azóta is ott van. Nem tologatom nem birizgálom, egyszerűem csak jól szól minden mágia nélkül.
Ami viszont ehhez elengedhetetlen az a megfelelő kiszolgálás szvsz. Elektronika, kábelezés mellett mutatja meg az igazi képességeit.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4394
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

kargidje írta:
2023.01.31., kedd 07:20
Mindenki nyugodjon le a pi..., nem boltban vettem! Annyit nagyon nem ér, utoljára 2éve volt valamennyire reális ár/érték arányú a hifi termékek bolti ára, azóta minimum 40-50-60%-al felment az áruk. :smile30: :smile51:

De igen számít hova ülsz le 1-2cm-re, ha már kicsit mozdítom/fordítom a fejem szépen vonul az egész hangtér jobbra-balra.
Még próbálgatom, meglátom/hallom mi lesz vele. Lehet itt aprón köt ki szegény pára.
Érdekes amit írsz, mert nekem a Contour 20-asokkal messze nincs ez az érzetem. Ha leülök, 5-10, de még 20-30cm sem igazán számít, ma mozgok. Igaz, nálam kb. 4m a hallgatási távolság, és kb. 3,5m-re van egymástól a két doboz, hátsó faltól 35-40cm-re a hátuljuk.

Vagy csak süket vagyok, illetve Malaccal hajtva úgy is mindegy... :D
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kargidje »

[SPOILER] Szpojler
Akinek megér ugyan az a hifi/hobby/ termék 1 év alatt 50-60%-al többet, vegye meg most bátran a boltban!
Saját magam ellensége én viszont nem vagyok, nekem nem éri meg. ;)

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »

Igazad van kargidje!
Én sem veszek már banánt, sajtot, de még bicikli gumit sem, ennyit már nem ér meg nekem :D
Én életemben összesen nem tologattam, döntögettem, fordítgattam hangfalat, mint az elmúlt pár hónapban a contour 20 és 30-at. Gyönyörű részletes, penge tiszták, dögösek voltak a hangok, minden ott volt már bőven beszédhangerő környékén is, de sehogy nem akartak leszakadni, közelebb kerülni, körbe ölelelni, jelenlét érzetettel mélyebben bevonni a zenébe.
Ott volt minden és mindenki stabilan patentűl, de egy szűk(mélységben kimondottan) és zsúfolt szinpadon. Hajtott a kíváncsiság, de legalább bebizonyosodott, hogy nekem(!) csak a hajtogatott fólia membránosokkal nincs az a, leginkább térbeli hiányérzetem.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

zoli73 írta:
2023.01.30., hétf. 21:23
-KP- írta:
2023.01.30., hétf. 21:15
Vinkler írta:
2023.01.30., hétf. 20:48

Nem, a kettő nem ugyan az.
Lényegtelen minek hívjuk. Ha egyik nap kényelmesre veszem a figurát, másnap meg karót nyelve ülök, a hallgatási pozícióban, már önmagában ez 5-10centis különbségeket, vagy akár többet is eredményezhet. Pláne egy olyan megtermett embernél, mint te bocs.gif De rugózzunk fél centiken gondolkodik.gif
Persze, ez is számít, de ez nem a hangsugárzóra, és vele kapcsolatban a szobaakusztikára van hatással.
Igen így értettem, ahogy te is írod :smile29: Szóval igazából nem jól fogalmaztam meg mire gondolok. Nyilván a saját hangsugárzóim én is próbálom szimmetrikusan, és centire, sőt mm-re pontosan felállítani. bocs.gif

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Mindenki nyugodjon le a pi..., nem boltban vettem! Annyit nagyon nem ér, utoljára 2éve volt valamennyire reális ár/érték arányú a hifi termékek bolti ára, azóta minimum 40-50-60%-al felment az áruk. :smile30: :smile51:

De igen számít hova ülsz le 1-2cm-re, ha már kicsit mozdítom/fordítom a fejem szépen vonul az egész hangtér jobbra-balra.
Még próbálgatom, meglátom/hallom mi lesz vele. Lehet itt aprón köt ki szegény pára.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

-KP- írta:
2023.01.30., hétf. 21:15
Vinkler írta:
2023.01.30., hétf. 20:48
-KP- írta:
2023.01.30., hétf. 20:45


A kettő nem ugyanaz? :smile29: Nekem ne mondd, hogy centire pontosan ugyanoda teszed le a popódat minden alkalommal. Valamint hogy a fej és nyak és hát tartásod is ugyanaz marad.
Nem, a kettő nem ugyan az.
Lényegtelen minek hívjuk. Ha egyik nap kényelmesre veszem a figurát, másnap meg karót nyelve ülök, a hallgatási pozícióban, már önmagában ez 5-10centis különbségeket, vagy akár többet is eredményezhet. Pláne egy olyan megtermett embernél, mint te bocs.gif De rugózzunk fél centiken gondolkodik.gif
Persze, ez is számít, de ez nem a hangsugárzóra, és vele kapcsolatban a szobaakusztikára van hatással.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

-KP- írta:
2023.01.30., hétf. 21:15
Vinkler írta:
2023.01.30., hétf. 20:48
-KP- írta:
2023.01.30., hétf. 20:45


A kettő nem ugyanaz? :smile29: Nekem ne mondd, hogy centire pontosan ugyanoda teszed le a popódat minden alkalommal. Valamint hogy a fej és nyak és hát tartásod is ugyanaz marad.
Nem, a kettő nem ugyan az.
Lényegtelen minek hívjuk. Ha egyik nap kényelmesre veszem a figurát, másnap meg karót nyelve ülök, a hallgatási pozícióban, már önmagában ez 5-10centis különbségeket, vagy akár többet is eredményezhet. Pláne egy olyan megtermett embernél, mint te bocs.gif De rugózzunk fél centiken gondolkodik.gif
Nézd! Ezt a témát kismilliószor lerágtuk már ezer témában itt a fórumon. A konklúzió, hogy a hangsugárzók elhelyezésénél igen is számítanak a centik, de sokak szerint mm-ek is. Ebbe természetesen bele tartozik a hallgatási pozíció kialakítása is. (Visszakereshető szerintem)
Nem kell ezt elfogadni, ha nálad ez nem így van, az sem baj, de ne rugózzunk már ezen századszorra is, főleg ne itt.
A hangsugárzók elhelyezése volt amúgy is a kérdés. Ha gondolod, szívesen átteszem egy másik topicba, ahol meg lehet (megint) futtatni ezt a kérdést…
Mellesleg a saját tapasztalatom is alátámasztja ezt, én is írtam e témában szerintem tavaly is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Vinkler írta:
2023.01.30., hétf. 20:48
-KP- írta:
2023.01.30., hétf. 20:45
Vinkler írta:
2023.01.30., hétf. 20:41

Nem, de most nem a hallgatói pozícióról volt szó.
A kettő nem ugyanaz? :smile29: Nekem ne mondd, hogy centire pontosan ugyanoda teszed le a popódat minden alkalommal. Valamint hogy a fej és nyak és hát tartásod is ugyanaz marad.
Nem, a kettő nem ugyan az.
Lényegtelen minek hívjuk. Ha egyik nap kényelmesre veszem a figurát, másnap meg karót nyelve ülök, a hallgatási pozícióban, már önmagában ez 5-10centis különbségeket, vagy akár többet is eredményezhet. Pláne egy olyan megtermett embernél, mint te bocs.gif De rugózzunk fél centiken gondolkodik.gif

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12628
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

-KP- írta:
2023.01.30., hétf. 20:45
Vinkler írta:
2023.01.30., hétf. 20:41
-KP- írta:
2023.01.30., hétf. 19:24


Ja, aztán még az ülési pozíciónk se centire pontos.
Nem, de most nem a hallgatói pozícióról volt szó.
A kettő nem ugyanaz? :smile29: Nekem ne mondd, hogy centire pontosan ugyanoda teszed le a popódat minden alkalommal. Valamint hogy a fej és nyak és hát tartásod is ugyanaz marad.
Nem, a kettő nem ugyan az.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”