Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Úgy néz ki, hogy beválik!
Mostanra kezd bejáratódni, előtte 5 évig nem volt használva. 

Visszenéztem régi teszteléseket.
7 éve vettem kb, de előtte sem volt használva.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Kíváncsi vagyok a végeredményre
Úgy néz ki, hogy beválik!
Mostanra kezd bejáratódni, előtte 5 évig nem volt használva. Ami feltűnt, hogy zabálta az enrgiát. Eleinte 4-5 fokozattal hangosabbra kellett állítani az erősítőt, de ez is szépen simul, már csak 1-2 fokozattal.
Ami változott pozitív irányba. Nekem a legfontosabb a mély precíz kezelése volt, amivel a legtöbbet szenvedtem. Az egész szépen sikerült. Javult továbbá a térérzet, a színpadmélység és még jobban elkülönülnek a hangszerhangok és azok elhelyezkedése a térben.
Némi intimitást vesztettem, de valamit, valamiért...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thunder »



Meghallgatjuk, mit mutat... (Köszi AVX)
 
image.jpeg
 
image.jpeg

Kíváncsi vagyok a végeredményre
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Meghallgatjuk, mit mutat... (Köszi AVX)
 

 

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »


amit utanad irtak, szerinted is ?  "Contour esetén sokkal nagyobbak a dinamikai csúcsok, kevésbé loudness-es a hangja. Viszont halkan hallgatva az A42 az előbbiek miatt kellemesebben(nem helyesebben) szólt. A C1.1-nek szerintem kell a közepes hangerő és a tér is"  (en a loudness-t nem erzem idetartozo kifejezesnek-fogalomnak [hisz az mely es magas emelese közepes frekikhez kepest], de erteni velem a beirast, mert reszletes)* Pontosítanám, annyiban, hogy a C 1.1-nek nem kevésbé Loudnesses a hangja, hanem egyáltalán nem az. 
Kis hangerőn hallgatva is nagy a dinamikája, ezért a halk részek néha nagyon halkak. Ez sajnos az én zenehallgatási lehetőségeim/korlátaim miatt hátrány (1 éves gyerkőc a szomszéd szobában).
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


amit utanad irtak, szerinted is ?  "Contour esetén sokkal nagyobbak a dinamikai csúcsok, kevésbé loudness-es a hangja. Viszont halkan hallgatva az A42 az előbbiek miatt kellemesebben(nem helyesebben) szólt. A C1.1-nek szerintem kell a közepes hangerő és a tér is"  (en a loudness-t nem erzem idetartozo kifejezesnek-fogalomnak [hisz az mely es magas emelese közepes frekikhez kepest], de erteni velem a beirast, mert reszletes)
 
 
A mondat első fele igaz, a második fele csak részben. Nekem nem volt hangerőfüggő az 1.1, de én Brystonokkal hajtottam... Egyébként a 42 hifisebb hangú mint az 1.1, ezért tűnhet kisebb hangerőn elevenebbnek.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Én C1.1-el kergetem a Marantz Pm-16-ot (vagy inkább fordítva ). A42 után nagyon szokatlan volt. A Contour esetén sokkal nagyobbak a dinamikai csúcsok, kevésbé loudness-es a hangja. Viszont halkan hallgatva az A42 az előbbiek miatt kellemesebben(nem helyesebben) szólt. A C1.1-nek szerintem kell a közepes hangerő és a tér is, szóval az én 10-11nm-es szobámban úgy érzem, nem tud maximálisan kibontakozni (bár ebben valószínűleg nagy szerepe lehet a kábelezésnek meg az elé kötött elektronikának).
Nagy pozitívum, hogy egyszerre tud részletező lenni és érzelmeket közvetíteni, miközben a basszusa jobb minőségű, és jóval mélyebbre is megy mint az A42.
 
Ami még érdekes lehet: az benyomásom, hogy az A42 jobban felveszi az elé kötött vasak karakterét, míg a C1.1 nem idomul annyira. (nem sok időm van csereberélni a komponenseket, ezért csak "benyomás")
 
Összességében azt feltételezem, hogy egy C1.1 20nm-en sokkal jobban muzsikálhat, mint egy A42.

 
köszi a reszletes leirast !  kar hogy nekem messze vagy, erdekelne meghallgatva is (a cserebereknel segitenék :-)   
 
en is csereberelek (2-3-4 hetente leginkabb)  : Dyno A52 / Swans M1S, Jungson LS3/5A között

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Évekig volt, az egyik legjobb dyno, viszont nagyon jó komponenseket igényel.
 
amit utanad irtak, szerinted is ?  "Contour esetén sokkal nagyobbak a dinamikai csúcsok, kevésbé loudness-es a hangja. Viszont halkan hallgatva az A42 az előbbiek miatt kellemesebben(nem helyesebben) szólt. A C1.1-nek szerintem kell a közepes hangerő és a tér is"  (en a loudness-t nem erzem idetartozo kifejezesnek-fogalomnak [hisz az mely es magas emelese közepes frekikhez kepest], de erteni velem a beirast, mert reszletes)

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »


erdeklödve varom mas volt C 1.1 tulajok velemenyet !  (mert neha gondolok ra, hogy azt kiprobalnam, upgradelnék rá)
 
Én C1.1-el kergetem a Marantz Pm-16-ot (vagy inkább fordítva ). A42 után nagyon szokatlan volt. A Contour esetén sokkal nagyobbak a dinamikai csúcsok, kevésbé loudness-es a hangja. Viszont halkan hallgatva az A42 az előbbiek miatt kellemesebben(nem helyesebben) szólt. A C1.1-nek szerintem kell a közepes hangerő és a tér is, szóval az én 10-11nm-es szobámban úgy érzem, nem tud maximálisan kibontakozni (bár ebben valószínűleg nagy szerepe lehet a kábelezésnek meg az elé kötött elektronikának).
Nagy pozitívum, hogy egyszerre tud részletező lenni és érzelmeket közvetíteni, miközben a basszusa jobb minőségű, és jóval mélyebbre is megy mint az A42.
 
Ami még érdekes lehet: az benyomásom, hogy az A42 jobban felveszi az elé kötött vasak karakterét, míg a C1.1 nem idomul annyira. (nem sok időm van csereberélni a komponenseket, ezért csak "benyomás")
 
Összességében azt feltételezem, hogy egy C1.1 20nm-en sokkal jobban muzsikálhat, mint egy A42.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Évekig volt, az egyik legjobb dyno, viszont nagyon jó komponenseket igényel.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


... így utólag visszagondolva sem semlegesnek, sem valódi basszusúnak nem mondanám azokat a dyno-kat, amiket hallottam és együtt éltem. Audience 62, Contour 1.1, Countour 1.3 SE, Contour 1.4, C1. ...
 
erdeklödve varom mas volt C 1.1 tulajok velemenyet !  (mert neha gondolok ra, hogy azt kiprobalnam, upgradelnék rá)

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


Nem leszek népszerű a következő tapasztalataim megosztásával, pláne nem ebben a topikban, de nem is ez a lényeg: így utólag visszagondolva sem semlegesnek, sem valódi basszusúnak nem mondanám azokat a dyno-kat, amiket hallottam és együtt éltem. Audience 62, Contour 1.1, Countour 1.3 SE, Contour 1.4, C1. Ez a semlegesség téma egyébként is nagyon nehezen megfogható, bonyolult kérdéskör, érzésem szerint félrevezető lehet egy tapasztalatlanabb/kezdő rendszerépítő számára. Kb. 10 éve nekem is ezt mondták róluk, és én is elhittem. Egy darabig. Utána meg nagyon nem.
 
 
Hát az A62-vel kapcsolatban meg tudlak érteni.
Egyébként nagyon ízlés dolga ez a történet. Osztom a gondolatod, miszerint vannak 'nehezen megfogható fogalmak' e hobbiban. Más felől X személy tapasztalata - nyilván az enyém is - mindig helyén kezelendő, mert hiszen nem tudni mit preferál alapvetően az illető, HOL hallgatta/hallgatja az ominózus cuccokat, az éppen vizslatott egyed meg kapta é a legoptimálisabb feltételeket, hogy valódi erénye megvillanjon, stb.
Azt látom esetedben - a hirdetéseidből -, hogy otthonodban sok-sok nívós, sokak által 'hájpolt'/szeretett masinéria vallott már kudarcot, ami számomra kérdéseket vet fel..., és nincs is ezzel gond, csak tudod pont a példád iskola esete annak, hogy a "JÓ...", mindenkinek mást jelent!
.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Azt sajnos nem hallottam, de nem is olyan "zseb" kell hozzá, mint a NAD S300 S500 pároshoz. Számomra mindig csak egy ígéret maradt a jó Dyno hang, mindig azt hittem, hogy na majd most jó lesz.
Kár, lehet érdemes lett volna. Egyébkent ez az ígéret dolog és saját tapasztalatom szerint a basszus realitás, semlegesség az erősítésen is nagyban múlik. Tény, hogy szinte az egyetlen problémám eddig csak a mélytartományokkal volt mindegyik Dynonál. Igaz, olyat nem nagyon hallottam érdemben, ahol a nagyobb mély driverek vannak, pl. S5.4, Sapphire, C4...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


A Pliniussal szerintem utána kifejezetten jó párost alkotott.
 
Azt sajnos nem hallottam, de nem is olyan "zseb" kell hozzá, mint a NAD S300 S500 pároshoz. Számomra mindig csak egy ígéret maradt a jó Dyno hang, mindig azt hittem, hogy na majd most jó lesz.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Vagy egy ilyen

 
97dB környéke, de ez itt már off 
Persze attól, hogy egy hangsugárzó érzékeny/könnyen hajtható, még nem biztos, hogy megszólalásának 'jellege' tetszeni fog, tehát helyén kezelendő paraméter. A dynók jóllehet az érzéketlen hangsugárzók közé tartoznak, még is amit és ahogyan produkálnak, (pl. valódi basszus, semlegesség, nagy terhelés mellett is tiszta megszólalás, jó tér stb, stb.) azért bizony szerethetők! Részemről is   viszont el kell ismerni nem a kis hangerős/halk tartomány az erősségük. Szerintem. Persze ha az élő zeneféle 'valami' a cél, akkor ez nem is igazán szempont. 

 
Nem leszek népszerű a következő tapasztalataim megosztásával, pláne nem ebben a topikban, de nem is ez a lényeg: így utólag visszagondolva sem semlegesnek, sem valódi basszusúnak nem mondanám azokat a dyno-kat, amiket hallottam és együtt éltem. Audience 62, Contour 1.1, Countour 1.3 SE, Contour 1.4, C1. Ez a semlegesség téma egyébként is nagyon nehezen megfogható, bonyolult kérdéskör, érzésem szerint félrevezető lehet egy tapasztalatlanabb/kezdő rendszerépítő számára. Kb. 10 éve nekem is ezt mondták róluk, és én is elhittem. Egy darabig. Utána meg nagyon nem.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Megírtam néhány sort a NAD S500 S300 párosról, aztán kitöröltem és picit konszolidáltabban igyekeztem megfogalmazni korábbi tapasztalataim summázását ezzel a párossal kapcsolatban: sajnos az erősítő elég puha, dunyhás hangú, ami nem igazán ideális párja a dyno-knak. Pont azon tulajdonságait erősíti a dyno-knak, amit inkább egy ritmikusabb, frissebb hangú erősítő cd párossal kellene ellensúlyozni.
Nekem ez nem sikerült, így kiszerettem a Dynaudio-kból, pedig nagy szerelemnek indult a Contour 1.3 SE.

A Pliniussal szerintem utána kifejezetten jó párost alkotott.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



NAD S300 erosito
NAD S500 Cd
27 m2
Szerintetek?

 
Megírtam néhány sort a NAD S500 S300 párosról, aztán kitöröltem és picit konszolidáltabban igyekeztem megfogalmazni korábbi tapasztalataim summázását ezzel a párossal kapcsolatban: sajnos az erősítő elég puha, dunyhás hangú, ami nem igazán ideális párja a dyno-knak. Pont azon tulajdonságait erősíti a dyno-knak, amit inkább egy ritmikusabb, frissebb hangú erősítő cd párossal kellene ellensúlyozni.
Nekem ez nem sikerült, így kiszerettem a Dynaudio-kból, pedig nagy szerelemnek indult a Contour 1.3 SE.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Mennyiért lehet manapság hozzájutni egy szép állapotú C2-höz?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Na ugye!
 
Ui.: Vagy csak azért nem cserélted le, mert úgyis tudod, Hogy Dyno lesz a vége!

Meg mondjuk egy Consequence-t is meghallgatnek a hozza gyartott erositovel.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Jelen pillanatba Focal chorus 726v van a rendszerre kotve.
Mennyivel jobb a Dyna hangja?

 
 
Erre nem lehet pontos választ adni, neked kell megfülelned és eldöntened mennyire tetszik a Dyno hangja. A 380 pár kategóriával azért "fentebb"  van az említett hangsugárzónál...

Avatar
Bala
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.08.15., hétf. 07:51
Értékelés: 2

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bala »


Jelen pillanatba Focal chorus 726v van a rendszerre kotve.
Mennyivel jobb a Dyna hangja?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Volt neked focus 380 ad?
 
 
Falubelimnél hallottam nem egyszer...

Avatar
Bala
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.08.15., hétf. 07:51
Értékelés: 2

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bala »

Volt neked focus 380 ad?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



NAD S300 erosito
NAD S500 Cd
27 m2
Szerintetek?

 
 
Az erősítő fasza, hely oké, cd max levélnehezéknek jó. Szerintem.

Avatar
Bala
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.08.15., hétf. 07:51
Értékelés: 2

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bala »


NAD S300 erosito
NAD S500 Cd
27 m2
Szerintetek?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”