Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Van valakinek tapasztalata az Ocos kábelekkel?
 
 
Van.

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: sssggg »


Van valakinek tapasztalata az Ocos kábelekkel?
 

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



VBV Gemini Tube Clone Integra. Lehet, hogy kevés neki. Az egyik legérzéketlenebb Dyno.
 
Technical Specifications
 
Sensitivity (2.83 V/1 m):
 
85 dB
 
IEC Long Term Power Handling:
 
170 W
 
Impedance:
 
6 Ohms
 
Frequency Response:
 
37 Hz - 27 kHz
A szimmetrikus felépítésű Gemini monoblokk-ommal (csatornánként 200Watt), biztos fickósabb lett volna, de arra most nem volt lehetőség...
Az enyém 86 db-s, 4 Ohmon 2x340 wattal hajtom. Nem minden, de kell neki a teljesítmény is sztem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »



Milyen erősítéssel volt hajtva?
 
Ami más, ha jól tudom, az csillapítottabb doboz, jobb váltó és a mélyközép driver.

 
 
VBV Gemini Tube Clone Integra. Lehet, hogy kevés neki. Az egyik legérzéketlenebb Dyno.   Technical Specifications Sensitivity (2.83 V/1 m): 85 dB IEC Long Term Power Handling: 170 W Impedance: 6 Ohms Frequency Response: 37 Hz - 27 kHzA szimmetrikus felépítésű Gemini monoblokk-ommal (csatornánként 200Watt), biztos fickósabb lett volna, de arra most nem volt lehetőség...
.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Alapvetően nem érezni, hogy baj lenne vele..., csak az SE nem kevés felára okán úgy véltem - pletykák is szóltak róla - hogy 'Esotec' meghajtókkal rendelkezik. Hát a magasa nem az. De attól még jó kis doboz, számomra kicsit "lassú" hang, de körültekintő installal jó tud lenni..., bőven vannak tartalékai. 
Milyen erősítéssel volt hajtva?
 
Ami más, ha jól tudom, az csillapítottabb doboz, jobb váltó és a mélyközép driver.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


Én pár hónapja hallottam Plinius erősítéssel. Nekem alapból tetszett. Azonnal nem volt feltűnő, csak pár zeneszám elteltével éreztem, hogy egy hangyányit talán kevesebb a felbontása a magasnak, mint itthon. A mélyközép driverrel egyébként szerintem jól összehangolnák (én úgy tudom ez volt benne más, mint a sima 1.3-ban). Összességében tetszett. Nem tudom most mit érhet egy ilyen doboz, de gondolom valahol 700-1000 eur környékén mozog. Annyit szerintem tud.
 
 
Alapvetően nem érezni, hogy baj lenne vele..., csak az SE nem kevés felára okán úgy véltem - pletykák is szóltak róla - hogy 'Esotec' meghajtókkal rendelkezik. Hát a magasa nem az. De attól még jó kis doboz, számomra kicsit "lassú" hang, de körültekintő installal jó tud lenni..., bőven vannak tartalékai. 
.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Gyárilag az van benne, csak módosították picit...

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Tegnapi nap folyamán volt lehetőségem újra egy C1.3SE társaságát élveznem.
Amin meglepődtem - persze lehet, hogy csak én éltem tévhitben idáig - hogy a magas sugárzója (bekukucskálva a reflex nyíláson pont a magassugi hátulja látható) D28/2
"Bontatlan", gyári dobozról van szó, Akusztikából vásárolt anno.
 

 
Úgy tudtam, hogy ebben a dobozban Esotec v. Esotar szériás hangszórók vannak. Nem rossz a D28..., de az Eso... modellek jobbak. Szerintem. Fülem és a paraméterek szerint is...
https://www.madisoundspeakerstore.com/p ... atalog.pdf
 
Érdekes...
Én pár hónapja hallottam Plinius erősítéssel. Nekem alapból tetszett. Azonnal nem volt feltűnő, csak pár zeneszám elteltével éreztem, hogy egy hangyányit talán kevesebb a felbontása a magasnak, mint itthon. A mélyközép driverrel egyébként szerintem jól összehangolnák (én úgy tudom ez volt benne más, mint a sima 1.3-ban). Összességében tetszett. Nem tudom most mit érhet egy ilyen doboz, de gondolom valahol 700-1000 eur környékén mozog. Annyit szerintem tud.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


Tegnapi nap folyamán volt lehetőségem újra egy C1.3SE társaságát élveznem.
Amin meglepődtem - persze lehet, hogy csak én éltem tévhitben idáig   - hogy a magas sugárzója (bekukucskálva a reflex nyíláson pont a magassugi hátulja látható) D28/2
"Bontatlan", gyári dobozról van szó, Akusztikából vásárolt anno.
 

 
Úgy tudtam, hogy ebben a dobozban Esotec v. Esotar szériás hangszórók vannak. Nem rossz a D28..., de az Eso... modellek jobbak. Szerintem. Fülem és a paraméterek szerint is...
https://www.madisoundspeakerstore.com/p ... atalog.pdf
 
Érdekes...
.

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »


Melyik Dynoról van szó és mi az a régi sz.. erősítő ha szabad kérdeznem?
 
 Na ez az az erősítő,  ahogy mondtam nem nagy durranás. Viszont mióta megvan 2x költöztem és annak ellenére hogy egy ócska szarnak néz ki,annak ellenére sok más holmival ellentettbe ez meg mindig nálam van, nagyon barátságos hangja van, és sok mindennél jobb volt ezidáig is,tesztelni használom, nem szar csak csúnya mint a bűn.
 
itt:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=1960002

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »


Melyik Dynoról van szó és mi az a régi sz.. erősítő ha szabad kérdeznem?
Azt akartam írni hogy egy régi szar... Ugy néz ki mint valami szakadt szar ami benne van az sem egy nagy durranás mégis a hangja nagyon jó. Nem tudom ki gyártotta valószínűleg valami angol termék lehet ,minden jel erre utal ha érdekel csinálok egy képet egyébként pont tesztelni szoktam használni
de nem nagy durranás, én nem mondom azt hogy azzal lessz a legjobb bármelyik Dyno de nekem az volt a legjobban passzoló a többi közül.
 
Ezért használom tesztelésre mert bármilyen hangfallal képes megértetni magát.
 
Igen Dm2/6

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Melyik Dynoról van szó és mi az a régi sz.. erősítő ha szabad kérdeznem?
Szerintem egy DM2/6
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Melyik Dynoról van szó és mi az a régi sz.. erősítő ha szabad kérdeznem?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Sami
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 17:31
Értékelés: 100

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sami »


Nekem is van egy Dyno-m leteszteltem legalább 5 fajta erősítővel.
 
Ezek alapján nem tudom azt elképzelni hogyha valaki új Dyno tulajként otthon összedugja az akármilyen elősitőjével, az ne tetszene neki.
 
Hogyha valaki a maximumot szeretné kihozni belőle az már egy kicsit nehezebb,
Mert nem mindegyik erősítő szereti a Dyno-kat mert ahogy a magas ohm ugy az alacsony ohm is megterheli az erősitőket!
 
Ezért nem is értem miért nem bi-kábelezhetőek?
Ugyan is az csökentene a terhelésen az erősítő fele,szerintem sokkal igénytelenebb lenne az erősítő megválasztására, mindenképpen dynamikus gyors és meleg hangú erősítő lehet a jó választá, a kábelrol nem is beszélve, érdemes Minnél rövidebb kábellal ősszedugni sokat segíthet (ahol lehetséges)
 
Nekem a legjobb egy régi stúdió erősitővel volt ami 2x60w 8ohm-en,
A/B osztályú, bár azt hozzá teszem hogy az a régi sz.. Erősítő nagyon sokmindennél jóbb volt már(ezért nem dobtam még ki)
 
A Dyno-k hangjában van valami ami egyben áldás és átok is! A tulajok számára.
Nem feltétlenül kell drága erősítő egy Dyno-hoz, de ártani sem árthat!
Tesztelni kell saját környezetben mert az hogy valakinél valamivel valahol jól szól egy Dyno az nem feltétlenül garancia arra hogy mindenhol jó is lessz valóban, de igazán rossz biztos hogy semmivel sem lessz egyik Dyno sem!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



OK.Vészmegoldásnak indult, úgy voltam vele, ha nem válik be sem volt drága a HK, meg eleve úgy terveztem, hogy kb. 1 év, és veszek egy komoly vasat a dynohoz, de most olyan szinten elégedett vagyok, hogy hosszabb távra is elégnek érzem ezt a párost, így költsön a fene feleslegesen hifire.
 
Feleslegesen ne is költs!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Visszatérve a Dynaudio vs erősítők kérdésre, pár havi együttélés után kijelenthetem, hogy nekem a Harman Kardon HK 680-as erősítőm nagyon jól kijön a hangfalammal, megkockáztatom, jobban tetszik a dynoval, mint annak idején a JBL-lel. Mindenesetre érdekes párosítás, de jól példázza, hogy érdemes kísérletezni.
Na majd jól meghallgatom. Pedig megvehetted volna hozzá a Parasoundokat is!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Én egy nagyszerű áthidaló ajánlatot kaptam, s éltem is vele: aktív X14-es Dynok
Az Oppo HA-1-gyel, mint előfok, kifejezetten jó barátságban vannak. Új Dyno tulajként sosem hittem volna, hogy egy ilyen pici hangsugárzó ennyire teljes hangot tud produkálni. Nem bántam meg a döntést

A Dyno meglepő, az biztos. Egyetlen feltétele a kiszolgálás, aktívnál nyilván ez nem kérdés.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tul »


Én egy nagyszerű áthidaló ajánlatot kaptam, s éltem is vele: aktív X14-es Dynok
Az Oppo HA-1-gyel, mint előfok, kifejezetten jó barátságban vannak. Új Dyno tulajként sosem hittem volna, hogy egy ilyen pici hangsugárzó ennyire teljes hangot tud produkálni. Nem bántam meg a döntést
 

Én egyenlőre azzal is beérném, ha valaki összefoglalná, hogy milyen paraméterekre kell odafigyelni a megfelelő erősítő kiválasztásakor.
 
A kábel téma az mindig ízlés kérdése, az akusztikát meg nem csak a Dyno esetében kell rendbe tenni


Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ok, de ezt leszámítva. Nekem úgy tűnik, hogy meg tudta nyitni a Dyno-kat
 
Az AB osztály is bejön, van egy Bodoraudio BA-50-em is és azt is szeretnem. Illetve az sem elfelejtendő, hogy a Peachtre előfoka A osztályú  

Talán ebből is az látszik, hogy nincs egyetlen jó megoldás, hisz Te is több működési osztályú erősítővel tudod élvezni a zenehallgatást.
És hát ez a hajtás se úgy megy, hogy kimegy a "hajtás" az erősítőből, a hangsugárzó meg csinál valamit a hajtás hatására. Ez egy közös játék, ahol a hangsugárzó erősen visszahat az erősítőre, legalábbis próbál. Hogy az erősítőt ez mennyire befolyásolja az sajnos nem mindegy. Ha eléggé visszapofázik a hangsugárzó, akkor általában a D jó megoldás, mármint egy jó D, mint mondjuk a Tiéd.
De egy csöves is tud ugye nagyon szépen szólni, de ott már nagyon meg kell válogatni a társat mellé, mert ha rossz párt választ az ember, akkor a tánc közben sokat lépnek egymás lábára és sok lesz az aúúúúúú.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Hogy Neked bejön a D-osztályú erősítők hangja.
 
Ok, de ezt leszámítva. Nekem úgy tűnik, hogy meg tudta nyitni a Dyno-kat
 
Az AB osztály is bejön, van egy Bodoraudio BA-50-em is és azt is szeretnem. Illetve az sem elfelejtendő, hogy a Peachtre előfoka A osztályú  
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az én Dynom-nak a 3 ohm stabil erősítő elegendő.
Mindig csak a Vincent vs. Peachtree párharcra tudok visszaemlékezni, számomra nagyon tanulságos volt, és egy addig mélyen tisztelt márka szerepelt le.
A Vincent 2 ohm stabilnak mondja magát, a Peachtree 3 ohm stabilnak. A Vincent 2x300W 4 ohmon, a Peachtree 2x400W 4 ohmon.
Damping factor és max áram nincs megadva a Vincenthez, viszont a Peachtree csillapítási faktora 1000 (!), a max áram 30A. Ez utóbbi nem is annyira magas, volt már nagyobb áramú gépem is.
 
A Peachtree dinamikában lesöpörte a Vincentet, felbontóképesség az kb azonos volt, viszont a barackfák mélyei azért egy picit hangsúlyosabbak és sokkal tisztábban szólalnak meg, és nagyon pontosak. Térleképezésben a Vincent volt egy ici-picit jobb a mélységérzet terén, de a többi hiányossága miatt nem őt választottam.
 
Ebből ki mit von le?
 

Hogy Neked bejön a D-osztályú erősítők hangja.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thunder »



A 'nagyok' egyre kevésbé fórzmoznak... Kishalként úgy vélem, hogy az izmosságon túl lényeges, hogy az erősítő ne jöjjön zavarba 4 ohm környékén (ill. alatta...) nagyobb hangerőn sem. Fogja feszesen a membránokat és ne torzítson (mármint az agyunk számára kellemetlen tartományban.) Ha képes 'energiavámpír' dobozokat is feszesen, tisztán, lüktetően megszólaltatni, akkor a Dyno szeretni fogja. Műszaki szakik biztosan le tudják ezt írni tudományosan is (én is szívesen olvasnék róla), de 'hifis köznyelven' dióhélyban kb. ennyi a lényeg. Ilyen elektronika nem terem minden bokorba.
A 'damping faktor' egy érdekes témakör. Az alábbi cikket már linkeltem korábban. Hasznos olvasni való volt számomra.
http://erosito.agota.hu/damping_faktor.html

 
Az én Dynom-nak a 3 ohm stabil erősítő elegendő.
Mindig csak a Vincent vs. Peachtree párharcra tudok visszaemlékezni, számomra nagyon tanulságos volt, és egy addig mélyen tisztelt márka szerepelt le.
A Vincent 2 ohm stabilnak mondja magát, a Peachtree 3 ohm stabilnak. A Vincent 2x300W 4 ohmon, a Peachtree 2x400W 4 ohmon.
Damping factor és max áram nincs megadva a Vincenthez, viszont a Peachtree csillapítási faktora 1000 (!), a max áram 30A. Ez utóbbi nem is annyira magas, volt már nagyobb áramú gépem is.
 
A Peachtree dinamikában lesöpörte a Vincentet, felbontóképesség az kb azonos volt, viszont a barackfák mélyei azért egy picit hangsúlyosabbak és sokkal tisztábban szólalnak meg, és nagyon pontosak. Térleképezésben a Vincent volt egy ici-picit jobb a mélységérzet terén, de a többi hiányossága miatt nem őt választottam.
 
Ebből ki mit von le?
 
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Fogja feszesen a membránokat és ne torzítson (mármint az agyunk számára kellemetlen tartományban.)
Igen anno en is ezt olvastam es eppen ezert jo az Electrocompaniet mert 0,5 Ω-on is stabil.
http://www.electrocompaniet.no/products ... /eci3.html
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


Bár messze vagyok a szakértőtől, de úgy gondolom, műszaki paraméterekkel leírni egy erősítő viselkedését adott hangsugárzó gyártóhoz, (szinte) lehetetlen. Egyedül a damping faktor..,Azért kíváncsi leszek, mit ajánlanak a Nagyok.
 
A 'nagyok' egyre kevésbé fórzmoznak... Kishalként úgy vélem, hogy az izmosságon túl lényeges, hogy az erősítő ne jöjjön zavarba 4 ohm környékén (ill. alatta...) nagyobb hangerőn sem. Fogja feszesen a membránokat és ne torzítson (mármint az agyunk számára kellemetlen tartományban.) Ha képes 'energiavámpír' dobozokat is feszesen, tisztán, lüktetően megszólaltatni, akkor a Dyno szeretni fogja. Műszaki szakik biztosan le tudják ezt írni tudományosan is (én is szívesen olvasnék róla), de 'hifis köznyelven' dióhélyban kb. ennyi a lényeg. Ilyen elektronika nem terem minden bokorba.
A 'damping faktor' egy érdekes témakör. Az alábbi cikket már linkeltem korábban. Hasznos olvasni való volt számomra.
http://erosito.agota.hu/damping_faktor.html
.

Vendég

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én egyenlőre azzal is beérném, ha valaki összefoglalná, hogy milyen paraméterekre kell odafigyelni a megfelelő erősítő kiválasztásakor.
 
A kábel téma az mindig ízlés kérdése, az akusztikát meg nem csak a Dyno esetében kell rendbe tenni

Bár messze vagyok a szakértőtől, de úgy gondolom, műszaki paraméterekkel leírni egy erősítő viselkedését adott hangsugárzó gyártóhoz, (szinte) lehetetlen.
Egyedül a damping faktor (amit egy rossz kábelválasztással is jól le lehet rontani ), - mint a basszus-kontroll egyik "paramétere" - lehet említésre méltó e tekintetben, de ugye mégsem ennyire egyszerű a dolog.
Inkább valóban a helyiséghez érdemes választani úgy méretben, mint karakterét tekintve. 
Azért kíváncsi leszek, mit ajánlanak a Nagyok. 

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”