Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Nyilván nem csak ez számít, és nem csak Dynaudio-knál kritikus persze, de mindenkinek, aki kicsit komolyabban szeretne foglalkozni a sztereó zenehallgatással, ezt a fejébe kellene verni: https://www.youtube.com/watch?v=KE-AQZGUXTM
Legalább az első felét. Hangsugárzók elhelyezésére, szoba berendezésére gondolok. Sokan belevesznek a kütyüzésbe, cserélgetik a dobozokat, meg az elektronikákat, közben meg a sarokba van bedobva a hangsugárzó és egyéb lehetetlen helyekre, lehetetlen körülmények közt, szekrények tetején, ablak mellett / előtt, távolságokra nem figyelve, s a többi szörnyűségek. Persze van olyan helyzet, amikor kicsi a szoba, nem elegendő a tér, de akkor meg tudni kell, mit lehet várni. Tök véletlen találtam ezt a videót, szerintem a srác nagyon jól "konyhanyelven" elmagyarázza az akusztikát és a lehetséges kezelési módokat. Azért ide tettem, mert Dynaudio-s srácok, tudom még sok helyre passzolt volna. Csak itt is, az amúgy is kényes Dynaudio-kat néha teljesen lehetetlen elhelyezéssel próbálják rávenni a "jól szólásra".

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

Vinkler írta:
2018.09.05., szer. 23:07


X14 az, csak lehet van egy “A” mögötte...
Na így már helyesebb a válasz... :tutiok:
20180903_110051.jpg
20180903_110051.jpg (958.95 KiB) Megtekintve 1320 alkalommal

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

kovács-emil írta:
2018.09.05., szer. 22:59
Vinkler írta:
2018.09.05., szer. 22:55


Excite x14.

Háth majdnem! :D :smile25:
X14 az, csak lehet van egy “A” mögötte...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

20180903_105911.jpg
20180903_105911.jpg (837.85 KiB) Megtekintve 1296 alkalommal
Segítek még egy kicsit... Hátha... :D :kapdelm:

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

Vinkler írta:
2018.09.05., szer. 22:55


Excite x14.

Háth majdnem! :D :smile25:

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

kovács-emil írta:
2018.09.05., szer. 22:40
Vinkler írta:
2018.09.05., szer. 22:34
kovács-emil írta:
2018.09.05., szer. 22:30
Melyik elé?


Hallgattam többet is, de még nem döntöttem... Hogy francba kell itt idézni, kiestem a gyakorlatból. :D
Ezek a hülye zárójelek, mit kell itt törölni Jesszusom. gondolkodik.gif
3 pont... idézet...
...Jah, hallhattál most párat. Kivi lennék, mi fogott meg? :smile29:
Ééés, mivel hajtva?...
próba...;)
Ez van éppen nálam.
Nem segítek, találjátok ki, hogy melyik Dyna lehet ez??? gondolkodik.gif 20180903_110437.jpg
Excite x14.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

Vinkler írta:
2018.09.05., szer. 22:34
kovács-emil írta:
2018.09.05., szer. 22:30
Melyik elé?


Hallgattam többet is, de még nem döntöttem... Hogy francba kell itt idézni, kiestem a gyakorlatból. :D
Ezek a hülye zárójelek, mit kell itt törölni Jesszusom. gondolkodik.gif
3 pont... idézet...
...Jah, hallhattál most párat. Kivi lennék, mi fogott meg? :smile29:
Ééés, mivel hajtva?...
próba...;)
Ez van éppen nálam.
Nem segítek, találjátok ki, hogy melyik Dyna lehet ez??? gondolkodik.gif
20180903_110437.jpg
20180903_110437.jpg (4.63 MiB) Megtekintve 1252 alkalommal

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

kovács-emil írta:
2018.09.05., szer. 22:30
Melyik elé?


Hallgattam többet is, de még nem döntöttem... Hogy francba kell itt idézni, kiestem a gyakorlatból. :D
Ezek a hülye zárójelek, mit kell itt törölni Jesszusom. gondolkodik.gif :rolleyes: :D
3 pont... idézet...
Jah, hallhattál most párat. Kivi lennék, mi fogott meg? :smile29:
Ééés, mivel hajtva?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

Melyik elé?


Hallgattam többet is, de még nem döntöttem... Hogy francba kell itt idézni, kiestem a gyakorlatból. :D
Ezek a hülye zárójelek, mit kell itt törölni Jesszusom. gondolkodik.gif :rolleyes: :D

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

kovács-emil írta:
2018.09.05., szer. 22:24
"Aki egyszer dyno fun lett, az az is marad... ;peace;"


Itt a példa rám is, nézelődtem más gyártók háza táján is, hogy hátha... :D Aztán leültem kíváncsiságból ismét egy Dyno elé és már megint meghülyített. ;peace; :D
Melyik elé?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

"Aki egyszer dyno fun lett, az az is marad... ;peace;"


Itt a példa rám is, nézelődtem más gyártók háza táján is, hogy hátha... :D Aztán leültem kíváncsiságból ismét egy Dyno elé és már megint meghülyített. ;peace; :D

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

kovács-emil írta:
2018.09.05., szer. 22:10
Dyno nem aludhat! :rolleyes: Előre! ;) Van itt még vki régi motoros Dyno-fan? gondolkodik.gif
Béla mostanában csak kávézik, nem hifizget már? :D Üdv mindenkinek!
Aki egyszer dyno fun lett, az az is marad... ;peace;
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1506
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

Dyno nem aludhat! :rolleyes: Előre! ;) Van itt még vki régi motoros Dyno-fan? gondolkodik.gif
Béla mostanában csak kávézik, nem hifizget már? :D Üdv mindenkinek! :party:

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Jelen esetben ez pont nem egy Pointe erősítő volt.
A kolléga után szabadon egy érdekes olvasmány:
http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM2910.HTM
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

érteni értem a tapasztalatotokat. szerintem érdemes lenne ezt mégsem az ironia iranyaba vinni, hanem megprobalni kibogaraszni, mi lehet.

30W az tenyleg 30W, nem ? de. van, aki szerint nem ????? ugye amögött matematikai keplet van (P=U*I vagy U*U/R esetleg U*U/Z), es kesz.

csakhogy egy hangsugarzo eseten igen sok frekvencia van - a hallhaton belül is - es mindegyiken mas Z-vel = impedanciaval bir. lehet, hogy itt viselkedik maskepp egy csöves es amiatt tünik hangosabbnak (tenyleg hangosabb ?), masabbnak.
nehany 10 erösitö mereset lattam mar stereophile oldalan, es teny, hogy a csövesek mérései több hibat mutatnak. igen-igen keves a komoly teljesitmenyü, korrekt atvitelü csöves.
evvel persze nem muszaj, hogy több hallhato hibat is mutatnak, hisz ha egy nöi magazinban az autok szinet hasonlitjak, lehet, hogy nem a legfontosabb jellemzöit hasonlitjak össze :-)

...engem erdekelne meres Pointe erösitöröl is - nem azert, hogy azokat eltantoritsa, akik azt hallgatnak es tetszik nekik, hanem, hogy lassam.

szerintem az is teny, hogy komprimalt dinamika is tünik/tünhet hangosabbnak, lasd loudness war, némileg ez is kapcsolódik hozzá: http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=146&t=43144

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Azt én nem tudom, hogy másképp számolódnak-e, de a tudósok megállapították itt az AVX-en, hogy már pedig a csöves watt ugyanaz mint a tranyós és csak a csöves torzítás miatt halljuk hangosabbnak, illetve esetleg jobbnak. (mondjuk az illesztés problémakörét nem boncolgatták, illetve azt, hogy a csöves ezt a kevéske wattját leadja a teljes freki sávban komplex terhelés esetén is, meg természetesen a jól megépített tranyós is.) A lényeg, az A52 jól szólt a csövessel is szerintem. ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Azért a csöves wattok valahogy máshogyan számolódnak... :rolleyes:

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonya »

A személyes tapasztalatom, hogy nem erőmű kell a Dynaudióknak hanem normális erősítő, tegnap elvitték a kis A52-es dobozaimat, a vevő hozott magával egy régi 2*120 wattos (8 ohm) japán vasat, meghallgatta vele, majd ráraktuk egy 2*35 wattos csövesre és bizony a csövessel klasszisokkal jobban zenéltek. Teljesen jól meghajtotta a Dínokat a csövi, nem omlott össze.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Ahogy nézem, a whathifi pont m20-asokkal tesztelte... 36_1_11.gif

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok,

Bizonyára sokan olvastátok az őrlődésem, szerencsétlenkedésem, mert erősítő problémával küszködtem egy kis ideig. Hátha másoknak is segítség, azért osztom meg veletek a történéseket / végkimenetelt. Erőtlennek, lagymatagnak éreztem leginkább rock / metál (vagyis olyan zenén, amiben sok minden történik. :) ) zenén a Dynaudio Emit M20 hangsugárzóimat. Visszagondolva egyébként, más zenéken is voltak problémák, a mostani erősítőhöz képest. Többek tanácsolták itt, hogy ne váljak meg a dobozoktól, inkább erősítővel próbálkozzak. Nem is szívesen váltam volna meg tőlük, mert alapvetően a fülemnek tetszenek, nagyon jó hangú dobozoknak ítélem meg őket és ennyi pénzből jobbat, szinte lehetetlen. Amikor problémáim voltak, egy Audio Analogue Bellini / Donizetti párossal hajtottam őket. Általában, akinek még nem nagyon volt dolga Dynaudiokkal, ők mondták, hogy ekkora membránfelülettel nem kell csodát várni rock zenén, cseréljem le a dobozaim. Valóban nem kell, de találtam egy sokkal jobban hozzájuk passzoló erősítőt. Egy Rega Elex-R személyében. Én sem hittem volna, az a kis "pöcs ékszerdoboz" kellően meg bírja dolgozni a Dynokat. És nem a teljesítményéből / tartalékából fakadóan, (hiszen papíron nem egy erőgép) szerintem egyszerűen csak a karakteréből. A Regához képest, Az AA párossal sokkal lagymatagabb, élettelenebb, lassabb, dinamikátlanabb hangot kaptam. A Regával nincsenek ilyen problémák. Bizonyára van jobb párosítás, komolyabb erősítő, amivel sokkal jobb lenne a helyzet, de én ezzel már meg vagyok elégedve. Már nem gondolom, hogy a Dynoknak mindenképpen hatalmas erőművek kellenek és már nem tartom őket brutálisan teljesítményigényesnek. Vagyis biztos jó ha van mögöttük nagy teljesítmény, de én inkább arra a tapasztalatra jutottam, hogy az a lényeg, hogy borzasztóan válogatósak és háklisak. Tényleg egy csepp forraszanyag módosítást meghallani kis túlzással. Inkább az a kulcs, hogy megfelelő szinergiát találjanak az elektronikával. De hangsúlyozom, hogy én az Emit M20 párosról beszélek. Más Dynoval még nem volt dolgom. Gondoltam mást is érdekelhet a kimenetele a történetnek. Ja és még 1 dolog: Rengeteg kábelt kipróbáltam velük, Schmidt Ferenc Kábele nyert a sok közül, és ezt nem csak én egyedül hallottam így. Tudom, mindenki mást hall, más igényei vannak, gondoltam azért megosztom a dolgokat.

Avatar
MiSA
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 00:52
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MiSA »

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Sajnos történt egy kis pitty-putty a lakásban (porszívó robot felborította a hangfalat). Ennek hála megsérült a hangváltó, szerencsére más látható vagy hallható sérülés nincs!! Gyárilag egy gyorskötöző és némi hőpisztolyos-ragacs rögzíti a legnagyobb tekercset és méretes vasmagját a panelhez. Keresek ilyen tekercset, vagy valakit aki újra tudja tekerni (pont olyanra mint volt), vagy eredeti komplett hangváltó panelt. Forrasztást-szerelést meg tudom oldani. Tud valaki segíteni a tekercsen hogy olyan legyen mint volt? Típus: Dynaudio Audience 72Kép
harmon/kardon AVR 247, Dynaudio Audience 72, 70, Focus 210C, SUB 300

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nagygabor1982 írta:
2018.08.14., kedd 19:29
dbrnsk írta:
2018.08.14., kedd 19:26
nagygabor1982 írta:
2018.08.13., hétf. 11:57


Köszi, igen időközben elkelt.
Ajánlották még egyébként a Denon PRA1200 / POA 2200 párost is a Dynokhoz.
Na de befejeztem a felesleges írogatást, majd lesz valami, akkor elmesélem mi lett és miért, és milyen. :)
A POA 2200 nem lesz igazán jó, mert 6 ohm a minimum...
Igen, ez érdekes, gyári manualjában meg van adva a teljesítmény 4 ohmra is. A mostani tulaj is 4 ohmosokkal használja állítólag... de fene se tudja...
Azért az egy komoly végfok, ráadásul a userek javának fogalma sincs, hogy a hangdobozának a hátulján hiába van 8 Ohm, pont a mélyeknél - ahol a nagy energiák vannak - belenyal a 4 Ohmba is simán némelyik. A Nominal imedance: 8 Ohm, az meg szinte 100%. Kb annyi lehet a sztori, hogy ez nem tudja 4 Ohmon a dupláját leadni, mint 8 Ohmon, az arányos teljesítmény többlet fogy el 6 Ohmál.
Még egy Crown DC300-at is érdemes lenne kipróbálnod, ha dizájn nem annyira fontos kritérium, mert abban nem túl erős. :D Van is egy eladó Nagyfaluban most.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

dbrnsk írta:
2018.08.14., kedd 19:26
nagygabor1982 írta:
2018.08.13., hétf. 11:57


Köszi, igen időközben elkelt.
Ajánlották még egyébként a Denon PRA1200 / POA 2200 párost is a Dynokhoz.
Na de befejeztem a felesleges írogatást, majd lesz valami, akkor elmesélem mi lett és miért, és milyen. :)
A POA 2200 nem lesz igazán jó, mert 6 ohm a minimum...
Igen, ez érdekes, gyári manualjában meg van adva a teljesítmény 4 ohmra is. A mostani tulaj is 4 ohmosokkal használja állítólag... de fene se tudja...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

nagygabor1982 írta:
2018.08.13., hétf. 11:57


Köszi, igen időközben elkelt.
Ajánlották még egyébként a Denon PRA1200 / POA 2200 párost is a Dynokhoz.
Na de befejeztem a felesleges írogatást, majd lesz valami, akkor elmesélem mi lett és miért, és milyen. :)
A POA 2200 nem lesz igazán jó, mert 6 ohm a minimum...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kicsit OFF itt:
ZolaBA írta:
2018.08.06., hétf. 18:09
.... hangnyomást mérve a hallgatási pozícióban, kb. 20 négyzetméteren 60-65 dB körül szoktam hallgatni, ami kb. negyed hangerő. Ha "meg vagyok őrülve" akkor 80-85 dB
csodalkozom, hogy ezen nem akadt fel senki (annyira, hogy itt beírjon). én a fenti számokat (nem a 20 m2-t :-) kicsinek találom. pedig emlékeim szerint valami mikrofont is vettél akusztikai mérésekhez, saját tanulásra, okulásra, okosodásra.
nem tudsz valami zenével idö függvenyeben szintmérést feltenni ? (szünet, zene, hogy latszodjon csucs is, ..)

érdekelnének másnál mért szintek is.
én magam szerint nem hangosan hallgatok, de - mobilokkal mérve - inkabb a meg vagyok örülve szinten járok.
a környék általában csendes, mobilok mutatása szerint 40-42 dB a hallgato helyen, ha nem megy semmi.

megkerestem pl. ezt: Akusztika - elmélet és gyakorlat Hozzászólás Szerző: fapaci » 19 szept. 2017 00:33
(lehet az uj motor alatt hsz. közvetlen linkjet betenni ?)

illetve: Általában a hifiről Szerző: fapaci » 05 okt. 2016 12:10
"Halk zene (telefonálni lehet mellette): Min 43, Max 60, átlag 56, dinamika 17 dB
Elmélyedős hangerő, de még nem blokkolja az agyat: Min 72, Max 96, átlag 82, dinamika 24 dB
Zúzós hangerő, amire a szomszéd szobában is lehet táncolni: Min 78, Max 105, átlag 92, dinamika 27 dB
"

illetve: Általában a hifiről Szerző: fapaci » 05 okt. 2016 10:38
"először statikus szinuszjeleket játszottam le azonos jelszinten, különböző frekvenciákon, majd egy 3 perces, viszonylag nagy dinamikájú zeneszámot, elég dögös hangerőn. A telefon mellé tettem egy hitelesített hangnyomásmérőt ügyelve rá, hogy a két készülék mikrofonja közel legyen egymáshoz. Három Androidos applikációt próbáltam ki: SPL Meter, Sound Meter, Noise Meter. Ezek képesek maximum, átlag és minimum hangnyomást mérni, illetve ezeknél lehet a súlyozást módosítani. Szándékosan nem babráltam egyiket sem, ahogy a legtöbb felhasználó sem tenné, csak az átlagolási időket állítottam minimumra (már ahol ezt lehetett) és a súlyozást állítottam C-re. Ezek az értékek születtek: (dBC SPL hangnyomás és annak eltérése a referenciához képest)"

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”