Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jamo hangsugárzók

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoom »


cobalt megnéztem azt a sub 300-at jók a számai! De hallgasd meg! Egyébként mennyibe kerül mostanság?
A daliból polkból,jblből ne (csak) a szubot hallgasd meg hanem az álló hangfalait is. A d590-ven tényleg szép de ezért a pénzért lehet is! Hangban szerintem ezért az árért vannak jobbak...de kinek mi....

Mindenképpen megfogom valahogy hallgatni mert már megtanultam meg tapasztaltam is hogy a számoknak nem szabad hinni! Ha jól tudom akkor az annextől töltött árlistán 70 ezerért adták (500 Ft-al több mint a 250-es szal gondoltam akkor már legyen a 300-as! 500 Ft különbség az szerintem egy kicsit nevetséges!) Tudom hogy ennyiért már pl polkot is lehet kapni de én valamiért ragaszkodok a jamohoz. Tudod első cucc meg minden! A többi márkát meg ha tudom akkor meghallgatom ha lesz rá lehetőségem. Ja biztos jó lehet a D 590 de ha lenne pénzem én E 770-et vennék. Bár mélyen kívül most más hangfalat nem tervezek, hosszú még az a 7 év gari a többi dobozomra! Meg egyenlőre ha minden jól megy akkor a most következő 1-2 hétben végre megveszem az új dvd lejátszómat aztán jöhet a sub!

500 ft különbség???
Amúgy tényleg kell neked dvd-játékos? Nem jó a régi? Gondolom pioneer dv696 vagy valami ilyesmit akarsz. Kell ilyen jó PC mellett? Csak azért kérdezem mert én lecseréltem a régit újra azt közben meg nem is használom.olvasd el az aláírásom! Jó nem cserélem el (mert vettem itt egy technics sl-pg490-t a lacitól,már jöhetne!) de azonkívül,hogy néha belerakok 1 sima cd-re írt dts audiót (mert a pc-n éppen valamit írok) nem használom. Zenehallgatásra alkalmatlan.
Hát igen a számok bűvölete A 70 ropi meg még korrekt is lehet ha tényleg jól szól!
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


cobalt megnéztem azt a sub 300-at jók a számai! De hallgasd meg! Egyébként mennyibe kerül mostanság?
A daliból polkból,jblből ne (csak) a szubot hallgasd meg hanem az álló hangfalait is. A d590-ven tényleg szép de ezért a pénzért lehet is! Hangban szerintem ezért az árért vannak jobbak...de kinek mi....

Mindenképpen megfogom valahogy hallgatni mert már megtanultam meg tapasztaltam is hogy a számoknak nem szabad hinni! Ha jól tudom akkor az annextől töltött árlistán 70 ezerért adták (500 Ft-al több mint a 250-es szal gondoltam akkor már legyen a 300-as! 500 Ft különbség az szerintem egy kicsit nevetséges!) Tudom hogy ennyiért már pl polkot is lehet kapni de én valamiért ragaszkodok a jamohoz. Tudod első cucc meg minden! A többi márkát meg ha tudom akkor meghallgatom ha lesz rá lehetőségem. Ja biztos jó lehet a D 590 de ha lenne pénzem én E 770-et vennék. Bár mélyen kívül most más hangfalat nem tervezek, hosszú még az a 7 év gari a többi dobozomra! Meg egyenlőre ha minden jól megy akkor a most következő 1-2 hétben végre megveszem az új dvd lejátszómat aztán jöhet a sub!

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoom »


cobalt
megnéztem azt a sub 300-at jók a számai! De hallgasd meg! Egyébként mennyibe kerül mostanság?
A daliból polkból,jblből ne (csak) a szubot hallgasd meg hanem az álló hangfalait is. A d590-ven tényleg szép de ezért a pénzért lehet is! Hangban szerintem ezért az árért vannak jobbak...de kinek mi....
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


semmi máson nincs értelmes magyar DTS
Nem vitaindítónak szánom, de ez azért egy kicsit szigorú vagy. Pl.: Kill Bill -en is jó a DTS, de a Vándorló Palota magyar DTS-e szvsz jobb, mint a DD5.1 japcsi hang. Most hírtelen nem jut eszembe több, de otthon biztosan tudnék még keresni.

Jogos a billes felvetés szerintem is. Most jut eszembe hogy az Aviátoron is van magyar dts és a repülős részeknél nagyon komolyan szólt nemrég néztem meg vele.

Avatar
dobolan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2006.03.21., kedd 12:35
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dobolan »


semmi máson nincs értelmes magyar DTS
Nem vitaindítónak szánom, de ez azért egy kicsit szigorú vagy. Pl.: Kill Bill -en is jó a DTS, de a Vándorló Palota magyar DTS-e szvsz jobb, mint a DD5.1 japcsi hang. Most hírtelen nem jut eszembe több, de otthon biztosan tudnék még keresni.

| Samsung LE40S86BD | H/K AVR230, Nad 3225PE | Pio dv-393, H/K HD740 |
| Celestion F30+F35c+F10+S80 |
| PC |

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


3 hangszoró van benne mindössze?mert ha igen nekem mindig is az ilyen volt a meglepetés hogy ekkora dobozt építenek neki és mégis milyen erőteljesen képes szólni

Én ebből a szempontból az E 770-en vagyok meglepődve hogy az is csak 3 hangszórós és a mélye is csak 16 cm-es de állítólag elképesztő mélyeket tud produkálni!

Meg úgy általában is állítólag nagyon szépen szól. Gondolom nem hiába lett eisa díjas!

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


3 hangszoró van benne mindössze?mert ha igen nekem mindig is az ilyen volt a meglepetés hogy ekkora dobozt építenek neki és mégis milyen erőteljesen képes szólni

Én ebből a szempontból az E 770-en vagyok meglepődve hogy az is csak 3 hangszórós és a mélye is csak 16 cm-es de állítólag elképesztő mélyeket tud produkálni!

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »



A képen a jamo 707í-van valóban kiköpött d-590-ez is az utódja,csak egy kicsit változtattak a mélynyomón, a 707 í-ben passzív mély van +, az annex-esek szerint ez sokkal jobban szól mint a d590.-Most sikerült szerezni egyet mert már nem gyártják. Egy barátomnak van több éve.Hangfalat kerestem a denonhoz,
fölvittem hozzá az erősítőt meghallgatni,-előtte végigjártam az összes hifiboltot-
meghallgattam egy csomó hangfalat-acoustic energi-b&w-jm-lab-monitor audio-mind-250-300-ez között volt.
Nekem ez a JAMÓ vitte el a pálmát! igaz ez a jamo is 300-ez volt újonan.
minden meg volt benne amit kerestem,felbontás,részletek-nem puffogó-brummogó-basszus-hanem megfogott ütős mélyek.Pedig nem disco zenét-hanem inkább akusztikus zenét hallgatok.
Nem is nagyon árulják sehol használtan!
Na azért ez is valami művészet hogyan kell egy jó dolgot elrontani. A jó dolgoktól meg nem is szeret megválni senkitől! Én se akarok az enyémtől! Mekkora egyébként a valós mérete? Mert nekem így képről olyan csalókának tűnik!

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arty »


Egyébként a gyűrűk ura bővített változatán jó nagyon a dts! De egyébként van benne valami! Üvegtigrisen aztán van szükség a dts-re!
 
OFFTOPIC:

igen, kivéve az első részt ... ott a magyar DD51 sokkal jobb, mint a magyar DTS - de mindkettő gyengébb az angol DD51-nél. A 2. és 3. részen a magyar DTS rendben van. De ez kiemelt kiadvány, semmi máson nincs értelmes magyar DTS Meg értelme sincs... ugyis általában olyan gyenge a szinkron hangminősége, h nem a kodolási algoritmus (dd/dts/mp2) lesz a szűk keresztmetszet ... de tökmind1, a buta nép bezabálja, mert valahol hallotta, h a DTS az hűűűdejo - a szinkron meg alap, mert olvasni nem tud, lusta, nem látja tőle a filmet ... stb. 
 
V Tibor: anno én is bejelöltem magamnak egy max árat, és a nagyobb neveknél az E870 árában csupa gyengébbet vagy számomra idegen hangút lehetett kapni Annyi, h nekünk nem nagyon van kivel dumálni a hangfalakrol, mert keveseknek van, ill. eladáskor nem kapunk érte semmit a 0 presztizs miatt Max nagy szerencsével.

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


3 hangszoró van benne mindössze?
mert ha igen nekem mindig is az ilyen volt a meglepetés hogy ekkora dobozt építenek neki és mégis milyen erőteljesen képes szólni

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Szerintem a tiednek az utódja most az E 875-ös mert a 855-ös az 2és fél utas 3 egységes a tied meg gondolom 3 utas és négy egységes mint a 875-ös.
igaz, kösz! anno, amikor kifutott a 870es, nem jött egyből 875, csak 850, ezért is nem értettem mivan, mostanában pedig nem néztem a honlapot, nem akarok váltani
 
majd egyszer azért elmegyek annexbe, lecsekkolom a 875ösöket csak nehéz összehasonlitani az itthoniak hangjával, ha itthon egy alap H/K avr van, ott pedig (ahogy anno a 870est is mutatták) ráköti egy negyedmillás rotel sztereora .... feltehetően el fogok szomorodni, h "mennyivel jobb a 875" pedig csak "becsapnak"

Én annyit nézem a jamonak a honlapját hogy már lassan nincs olyan része amit ne tudnék kívülről! Hát nem tom más hogy van vele de ha nagyon muszáj lenne azért el tudnám képzelni a 875-öket a szobámban! Bár nekem jelenleg az E 770 a gyengém meg az S 606-os! Bízz az erőben az megsúgja ha hazudnak! (túlságosan szeretem a star warsot! ) Egyébként a gyűrűk ura bővített változatán jó nagyon a dts! De egyébként van benne valami! Üvegtigrisen aztán van szükség a dts-re!

A képen a jamo 707í-van valóban kiköpött d-590-ez is az utódja,csak egy kicsit változtattak a mélynyomón, a 707 í-ben passzív mély van +, az annex-esek szerint ez sokkal jobban szól mint a d590.-Most sikerült szerezni egyet mert már nem gyártják. Egy barátomnak van több éve.Hangfalat kerestem a denonhoz,
fölvittem hozzá az erősítőt meghallgatni,-előtte végigjártam az összes hifiboltot-
meghallgattam egy csomó hangfalat-acoustic energi-b&w-jm-lab-monitor audio-mind-250-300-ez között volt.
Nekem ez a JAMÓ vitte el a pálmát! igaz ez a jamo is 300-ez volt újonan.
minden meg volt benne amit kerestem,felbontás,részletek-nem puffogó-brummogó-basszus-hanem megfogott ütős mélyek.Pedig nem disco zenét-hanem inkább akusztikus zenét hallgatok.
Nem is nagyon árulják sehol használtan!

HIGH-END.

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Szerintem a tiednek az utódja most az E 875-ös mert a 855-ös az 2és fél utas 3 egységes a tied meg gondolom 3 utas és négy egységes mint a 875-ös.
igaz, kösz! anno, amikor kifutott a 870es, nem jött egyből 875, csak 850, ezért is nem értettem mivan, mostanában pedig nem néztem a honlapot, nem akarok váltani
 
majd egyszer azért elmegyek annexbe, lecsekkolom a 875ösöket csak nehéz összehasonlitani az itthoniak hangjával, ha itthon egy alap H/K avr van, ott pedig (ahogy anno a 870est is mutatták) ráköti egy negyedmillás rotel sztereora .... feltehetően el fogok szomorodni, h "mennyivel jobb a 875" pedig csak "becsapnak"

Én annyit nézem a jamonak a honlapját hogy már lassan nincs olyan része amit ne tudnék kívülről! Hát nem tom más hogy van vele de ha nagyon muszáj lenne azért el tudnám képzelni a 875-öket a szobámban! Bár nekem jelenleg az E 770 a gyengém meg az S 606-os! Bízz az erőben az megsúgja ha hazudnak! (túlságosan szeretem a star warsot! ) Egyébként a gyűrűk ura bővített változatán jó nagyon a dts! De egyébként van benne valami! Üvegtigrisen aztán van szükség a dts-re!

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


ok:Na akkor szub kell? Nézzük:
 
Sztereóhoz általában nem kell szub (vokális élő zenéhez én se használok) , de ízlés kérdése abszolút kinek milyen a füle!
Ha használnék akkor valamilyen zárt szubot kellett volna vennem jó nagy beépített erősítővel jó drágán.(így is 80k volt 4 éve)
A suboknak is van hangzásuk ez nem azt jelenti hogy be vannak állva 1 stílusra de pl. egy rossz minőségű 30 cm-es reflex nagyon rosszul tud szólni ez lehet a reflexcső rossz hangolása miatt is mert az valahol kiemel a frekiből egy darabot ( és hiányoznak belőle a legmélyebb tartományok). A sub-ot én arra használom hogy amilyen mélyet a frontok nem tudnak közvetíteni azt egészíti ki (frekivágás 40 Hz), tehát (az én ízlésvilágomnak) az felel meg amelyik mélyebbre lemegy és illeszkedik a frontok hangkarakterisztikájához. Így elméletileg mindegy lenne a műsorforrás...Otthonra 25nm alatt inkább 25cm-eset vegyél,de próbáld meghallgatni akkora helyiségben ahol majd szólni fog,ja és minnél többet.
Ha dvd-ről van szó az enyém akkor él igazán elég jól megállja helyét jó rajta a film is meg a kocertek is. Menj el , szánj rá egy napot és halgass meg egy párat (MM,Surányi),de ha ott vagy hallgass meg azért egy polkot egy dalit meg jbl-t is.Csak úgy.

Sztereóhoz már én se használok subot a kiesést egy kis plusz basszussal próbálom pótolni az erősítőn és így nekem most nagyon tetszik ahogy szól a két front. Mindenképpen 25 cm-es subot szeretnék majd többen is mondták hogy az én szobámba nem is kell nagyobb meg szerintem is bőven elég az. Ebben a frontokhoz hasonló karakterisztikában igazad van, nem lenne jó ha tök más tónusban szólalna meg mint a két front. Szerintem is az lesz hogy egyszer beveszem magam az MM-be egy két lemezzel felszerelve és hallgatózni fogok! A surányi is jó lenne csak most se időm meg se lóvém sajna hogy felmenjek pestre pedig az a psw10-es polk nagyon érdekelne hogy mit tudhat! Csak úgy vagyok vele hogy ha már jamoim vannak akkor már jamo mélyet szeretnék venni melléjük! Elfogult vagyok!

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arty »


Szerintem a tiednek az utódja most az E 875-ös mert a 855-ös az 2és fél utas 3 egységes a tied meg gondolom 3 utas és négy egységes mint a 875-ös.
igaz, kösz! anno, amikor kifutott a 870es, nem jött egyből 875, csak 850, ezért is nem értettem mivan, mostanában pedig nem néztem a honlapot, nem akarok váltani
 
majd egyszer azért elmegyek annexbe, lecsekkolom a 875ösöket csak nehéz összehasonlitani az itthoniak hangjával, ha itthon egy alap H/K avr van, ott pedig (ahogy anno a 870est is mutatták) ráköti egy negyedmillás rotel sztereora .... feltehetően el fogok szomorodni, h "mennyivel jobb a 875" pedig csak "becsapnak"

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoom »


ok:
Na akkor szub kell? Nézzük:
 
Sztereóhoz általában nem kell szub (vokális élő zenéhez én se használok) , de ízlés kérdése abszolút kinek milyen a füle!
Ha használnék akkor valamilyen zárt szubot kellett volna vennem jó nagy beépített erősítővel jó drágán.(így is 80k volt 4 éve)
A suboknak is van hangzásuk ez nem azt jelenti hogy be vannak állva 1 stílusra de pl. egy rossz minőségű 30 cm-es reflex nagyon rosszul tud szólni ez lehet a reflexcső rossz hangolása miatt is mert az valahol kiemel a frekiből egy darabot ( és hiányoznak belőle a legmélyebb tartományok). A sub-ot én arra használom hogy amilyen mélyet a frontok nem tudnak közvetíteni azt egészíti ki (frekivágás 40 Hz), tehát (az én ízlésvilágomnak) az felel meg amelyik mélyebbre lemegy és illeszkedik a frontok hangkarakterisztikájához. Így elméletileg mindegy lenne a műsorforrás...Otthonra 25nm alatt inkább 25cm-eset vegyél,de próbáld meghallgatni akkora helyiségben ahol majd szólni fog,ja és minnél többet.
Ha dvd-ről van szó az enyém akkor él igazán elég jól megállja helyét jó rajta a film is meg a kocertek is. Menj el , szánj rá egy napot és halgass meg egy párat (MM,Surányi),de ha ott vagy hallgass meg azért egy polkot egy dalit meg jbl-t is.Csak úgy.
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Cobalt! 
A Jamo mostanság sajnos tényleg nem azt nyújtja amit kellene illetve ha igen azt nagyon meg kell fizetni! Viszont ha jól tudom lesz valami vezető váltás náluk és ismét a hangminőség fog előtérbe kerülni! Jó lenne mert nem kéne egy ilyen jó márkát elodázni...Jamo sub???A régi jamo sub E8 (Nem E8sub.2) Nekem is ilyen van, ha van kb 20nm-ered és nem a puffogást szereted hanem a brutális mélyet ő a tied (kisebb kb 12 nm alatt egyáltalán nem hallasz belőle semmit!) Egy 25 cm-es tányér van benne de ha kb 1 cm-t mozog, rosszul vagy a kanapén pedig csak 100 W.Lefelé néző tányér és reflexcső...A frontjai nem tudtak meggyőzni,kicsit függönymögül szólósak(inkább csak ennyit mert kidobtok).Maradok a polknál....

Nem hinném hogy bárki is ki akarna dobni! Az a lényeg hogy mindenki elmondja a véleményét nem? Azt én nem ismerem én jelenleg a sub 300-ast néztem ki de versenyben van egy polk is (psw10). Sajnos ehhez a front kérdéshez többet nem tudok hozzá szólni mint amit az enyémről írtam mivel sajnos elég kicsi a hangfal hallgatás terén a tapasztalatom tulajdnoképpen alig hallottam még mást szólni egy két kivétellel. Nekem egyébként a mélynyomónál az a lényeg hogy úgy szóljon ahogy az adott műsorforrás megköveteli azt, legyen az robbanás, puffogás, Ray Charles, Guns 'N' Roses, Jamiroquai akármi csak úgy szóljon ahogy eredetileg szólnia kéne és ne legyen beállva egy stílusra pl disco vagy ilyesmi. Nem tudom hogy mennyire volt érthető amit írtam ha nem az akkor majd megpróbálom megerőltetni magam!

Avatar
zoom
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2007.03.21., szer. 14:42
Értékelés: 90

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoom »


Cobalt!
 
A Jamo mostanság sajnos tényleg nem azt nyújtja amit kellene illetve ha igen azt nagyon meg kell fizetni! Viszont ha jól tudom lesz valami vezető váltás náluk és ismét a hangminőség fog előtérbe kerülni! Jó lenne mert nem kéne egy ilyen jó márkát elodázni...Jamo sub???A régi jamo sub E8 (Nem E8sub.2) Nekem is ilyen van, ha van kb 20nm-ered és nem a puffogást szereted hanem a brutális mélyet ő a tied (kisebb kb 12 nm alatt egyáltalán nem hallasz belőle semmit!) Egy 25 cm-es tányér van benne de ha kb 1 cm-t mozog, rosszul vagy a kanapén pedig csak 100 W.Lefelé néző tányér és reflexcső...A frontjai nem tudtak meggyőzni,kicsit függönymögül szólósak(inkább csak ennyit mert kidobtok).Maradok a polknál....
HTPC, Bladelius Dac, Korsun V6i BE, Ps Audio XStream, Dynaudio Contour II, Mi 4k laser projector

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Kicsit megnéztem a jamo honlapon a többi szériát is és rátaláltam a D 4-es szériára. Először csak kicsit lepdődtem meg hogy ezek nem is lehetnek rossz hangfalak és hamár így a D sorozat kezdése akkor még talán alternatíva is lehetne. Aztán megnéztem az árát az egyes daraboknak... Ez már megint nem az én kategóriám. Pedig a D 430-ast szivesen látnám a háttérsugárzóim helyén!

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Két utas bassreflex? Vagy esetleg van oldalsó mélynyomó vagy ilyesmi?
3-utas basszreflex, középen fejjel lefelé van egy plusz mélynyomó.

Most nézem hogy ez szinte teljesen megegyezik a mostani D 5-ös szériával, még kinézetre meg felépítésre is dettó ugyanaz.

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


ráleltem a topikra, olvasgattam  
amugy, fura, h tényleg mennyire nincs presztízse a márkának (lehet nem is véletlenül?), viszont ár/telj viszonyban nem rossz márka - csak eladni ne akard, főleg ne itt
 
sztem ez abból is adódhat, h nagyon olcsón is kapni jamot, s az alapján itélik meg az egész márkát... nameg, a teszkós/metros forgalmazás sem segitett a márkának "épitkezni".
 
én az enyéimmel elégedett vagyok(frontokkal), de a center pl. halvány hozzájuk képest, hátulra pedig az E8xx széria teljesen felejtős lett volna (azt hiszem talán bipolt erőltette a jamo, méltatlan hanggal) - furán lőtte össze a szettet mindenesetre a gyártó ... és az E szériában jobb nem volt ezeknél, más szériákra pedig nem volt pénz ill. azt hittem h azonos márkán belül könnyebb homogén hangot kapni - tévedtem
 
éveken át egy yamahával hajtottam őket, pár hete lett egy alsókat. H/K, ezzel ugyérzem jobban kifutják magukat a frontok - vagy a yamaha volt kevés(nem elég érzékeny a hangfalam) vagy nem illettek össze(lehet ez utobbi). most mindenesetre ugy szol a cucc, mintha mindent cseréltem volna
 
(anno néztem, h az E870 utodja az E850 lett (most nemtom mik vannak), visszalépés lett vajon vagy csak más lett a számozás?)

Szerintem a tiednek az utódja most az E 875-ös mert a 855-ös az 2és fél utas 3 egységes a tied meg gondolom 3 utas és négy egységes mint a 875-ös. Egyébként tényleg érdekes ez a jamo "gagyiság" dolog, én az 5 hangfalammal teljesen meg vagyok elégedve, a mélnyomó az tény hogy gyenge. De zenéhez sztereóban nekem nagyon tetszenek a front hangfalaim, mozinál meg nekem nincs semmi bajom a centerrel meg a háttérsugárzókkal. Szerintem azért az árért amit fizettem értük (48000 az 5 hangfal) bőven megérte. Ezért a lóvéért szerintem tisztességesen végzi a dolgát a rendszer. (most jöttem rá hogy muterék nem is kamuznak hogy zeng az egész utca )Bár ahogy már többször is említettem lehet hogy botfülem van szal ki tudja. Jelenleg mondjuk szerintem az E szériában a 7-es sorozat a legtutibb pontosabban az erősebbek, a 770-esek, többen is mondták már hogy nagyon jók.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arty »


ráleltem a topikra, olvasgattam
 
amugy, fura, h tényleg mennyire nincs presztízse a márkának (lehet nem is véletlenül?), viszont ár/telj viszonyban nem rossz márka - csak eladni ne akard, főleg ne itt
 
sztem ez abból is adódhat, h nagyon olcsón is kapni jamot, s az alapján itélik meg az egész márkát... nameg, a teszkós/metros forgalmazás sem segitett a márkának "épitkezni".
 
én az enyéimmel elégedett vagyok(frontokkal), de a center pl. halvány hozzájuk képest, hátulra pedig az E8xx széria teljesen felejtős lett volna (azt hiszem talán bipolt erőltette a jamo, méltatlan hanggal) - furán lőtte össze a szettet mindenesetre a gyártó ... és az E szériában jobb nem volt ezeknél, más szériákra pedig nem volt pénz ill. azt hittem h azonos márkán belül könnyebb homogén hangot kapni - tévedtem
 
éveken át egy yamahával hajtottam őket, pár hete lett egy alsókat. H/K, ezzel ugyérzem jobban kifutják magukat a frontok - vagy a yamaha volt kevés(nem elég érzékeny a hangfalam) vagy nem illettek össze(lehet ez utobbi). most mindenesetre ugy szol a cucc, mintha mindent cseréltem volna
 
(anno néztem, h az E870 utodja az E850 lett (most nemtom mik vannak), visszalépés lett vajon vagy csak más lett a számozás?)

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Ejj de fene szép az erősítőd is, csak most nézem...

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »


Két utas bassreflex? Vagy esetleg van oldalsó mélynyomó vagy ilyesmi?
3-utas basszreflex, középen fejjel lefelé van egy plusz mélynyomó.

Lefelé sugárzó mély? Az szép... Mire használod inkább? Zene, mozi?

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


Két utas bassreflex? Vagy esetleg van oldalsó mélynyomó vagy ilyesmi?
3-utas basszreflex, középen fejjel lefelé van egy plusz mélynyomó.
HIGH-END.

Avatar
Cobalt
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2007.03.04., vas. 12:55
Értékelés: 0

Jamo hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cobalt »

Két utas bassreflex? Vagy esetleg van oldalsó mélynyomó vagy ilyesmi?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”