Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tannoy

Online
Avatar
tannoy j303
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 15:22
Értékelés: 108

Tannoy

Hozzászólás Szerző: tannoy j303 »


hát akkor bocs, azt hittem hogy a márkatársak nem így állnak hozzá  akit érdekel ugyis jelentkezik,szerintem nem rossz hangfalak ezek,vagy igen?
különben nem mindenkinek van pénze milliós cuccokra és szerintem jó hangú kis dobozok ezek,ja és mit változik ha megadom a nevem ?
Dianiska Balázs    Somlóvásárhely 
dbalazs0112@freemail.hu

bocsanat... nagyon sok hifinepper az ilyen apros oldalakon. ok szoktak nevtelenul hirdetgetni.
 
a hangszorokeszlete nem ua, mint a regi m szeriae (m2, m3)?
mennyi idos doboz?
 
volt egy m3asom anno. mar banom hogy eladtam.

pontosan nem tudom mennyi idős,mert én is használtan vettem,de nagyon jó állapotban van,nem hangfalgyilkosoknál volt,egy darabig háttérnek használtam, nem igazán használom őket már
a házimozi rendszerembe 3 pár jupiter 303-as van azokba is ilyen hangszóró van :kiraly: csak a mély nagyobb teljesítményű asszem,de méretre ugyanaz

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Tannoy

Hozzászólás Szerző: arn »


hát akkor bocs, azt hittem hogy a márkatársak nem így állnak hozzá akit érdekel ugyis jelentkezik,szerintem nem rossz hangfalak ezek,vagy igen?
különben nem mindenkinek van pénze milliós cuccokra és szerintem jó hangú kis dobozok ezek,ja és mit változik ha megadom a nevem ?
Dianiska Balázs Somlóvásárhely
dbalazs0112@freemail.hu

bocsanat... nagyon sok hifinepper az ilyen apros oldalakon. ok szoktak nevtelenul hirdetgetni.
 
a hangszorokeszlete nem ua, mint a regi m szeriae (m2, m3)?
mennyi idos doboz?
 
volt egy m3asom anno. mar banom hogy eladtam.

Online
Avatar
tannoy j303
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 15:22
Értékelés: 108

Tannoy

Hozzászólás Szerző: tannoy j303 »


hát akkor bocs, azt hittem hogy a márkatársak nem így állnak hozzá
akit érdekel ugyis jelentkezik,szerintem nem rossz hangfalak ezek,vagy igen?
különben nem mindenkinek van pénze milliós cuccokra és szerintem jó hangú kis dobozok ezek,ja és mit változik ha megadom a nevem ?
Dianiska Balázs Somlóvásárhely
dbalazs0112@freemail.hu

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Tannoy

Hozzászólás Szerző: arn »


csak en nem szeretem, hogy valaki nem vallalja fel a sajat nevet ahhoz, amit el akar adni?
 
ha venni akarok valamit - nalam ez eleve hatrany.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Tannoy

Hozzászólás Szerző: GTomi »


sziasztok,ha esetleg valakit érdekel.tannoy reveal studio monitor hangfalpár  eladó.keveset használt,megkímélt állapotban. tel:06305518439 ára fix: 55000ft  veszprém megye
adás-vétel topik
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
tannoy j303
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 15:22
Értékelés: 108

Tannoy

Hozzászólás Szerző: tannoy j303 »

sziasztok,ha esetleg valakit érdekel.tannoy reveal studio monitor hangfalpár eladó.keveset használt,megkímélt állapotban.kellemes hangzás,aki ismeri annak nem kell bemutatni,nem használom ezért eladó.Főleg zenehallgatásra ajánlom,de házimozi rendszerbe is kiváló. Technikai adatok: Sensitivity 90 dB / 2.83 V @ 1m Nominal impedance 6 ohm Frequency response 65 Hz - 20 kHz Power Handling (RMS/Programme) 50W / 100 W DRIVE UNITS High frequency Tannoy shielded 1" (25mm) soft dome tweeter Low frequency Tannoy shielded 6.5" (165mm) bass driver Dispersion 90 degrees conical CONSTRUCTION Enclosure type Optimised bass-reflex Volume 12 Litres Dimensions 340 x 210 x 260 (13.38" x 8.27" x 10.24") Weight 7.0 kg (15.4 lbs) Finish Red satin front, Grey suedette vinyl sides and back. tel:06305518439 ára fix: 55000ft veszprém megye

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Help!Tannoy mercury MX3-M van nékem jó rég óta!
Nagyon szeretem viszont a magas tartományban 1es CD-knél elég bántóan szól.   Gondoltam a Yamaha 440 kemény hangja a ludas de most a NAD-nál is hallom. IC kábelt cseréltem, szintén. A kérdés ti milyen hangfalkábellel hajtjátok és az orvosolná e a problémámat? Nem akarom lecserélni a falakat, mert egyébként nagyon csípem a hangját...

Szia!
 
Én Arcam Alpha 8+8p, H/K DVD47 mellé használok egy pár MX-3-ast (igaz, nem M-est), ehhez a kombóhoz nekem a VdH kábelek nagyon beváltak, ha teheted, próbáld ki a Thunderline IC-t és a CS122Hybrid hangfaldrótokat (ez utóbbiakon keresztül kettős erősítéssel hajtják az Arcamok a Tannoyokat). A magastartomány nálam kifejezetten selymesek, cseppet sem élesek.

Köszi, hallgatózom... próbálkozom...

Avatar
Hegez
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2006.11.16., csüt. 17:48
Értékelés: 4

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Hegez »


[
Kell ott lennie banán aljzatnak. Tekerd le a műanyag szorítókat, akkor előkerülnek a banán-bejáratok. A műanyag izéknek a végéből pedig ki lehet pattintani a záró korongocskát. Legalábbis 1,5 éve a Fusion3 még ilyen csatikat kapott.
Grat a cucchoz!
Jaj-jaj ebbe nagyon beleszaladtam , köszi szépen, úgy volt ahogy azt írtad.
Médialejátszó: HDI Dune Base 3.0, Mede8er 600X3D AVR: Pioneer SC 2023 CD receiver: Denon UD-M30/Denon DRR-M30 DVD: CyberHome 635S  Hangfalak: Quadral Ascent 80LE 5.0 TV: Samsung 55JU7000, Samsung 65MU7002, Panasonic 42ST60 Hangsugárzó kábel Front: Gotham Táp: Fapaci T3

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Sziasztok! 
Tannoy Fussion set tulajdonos lettem , és kb. két hete nyúzom őket, most már kezd bejáratódni és egyre jobban tetszik.
Azért van amit, ha jobban megnézek nem méltó egy 180 ezres szetthez, már a doboz kinézete sem egy különleges finoman szólva, de ez nem hiba, azt viszont már ebben a kategóriában is elvárnám, hogy a dobozon kívül az illesztéseknél ne legyen látható a ragasztás nyoma, vagy kaphatott volna egy jóval igényesebb csatlakozót és persze lehetett volna már rajta akkor banán dugónak is lehetőség nem a legegyszerűbb kb. 500ft-os csatik.
Viszont szerencsére a hangjával nincs ilyen gond, és nem bántam meg, hogy az egyébként külsőleg és összerakásban jóval igényesebb Dali Concept 6 helyett ezt választottam.

Kell ott lennie banán aljzatnak. Tekerd le a műanyag szorítókat, akkor előkerülnek a banán-bejáratok. A műanyag izéknek a végéből pedig ki lehet pattintani a záró korongocskát. Legalábbis 1,5 éve a Fusion3 még ilyen csatikat kapott.
Grat a cucchoz!

Avatar
Hegez
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2006.11.16., csüt. 17:48
Értékelés: 4

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Hegez »


Sziasztok!
 
Tannoy Fussion set tulajdonos lettem , és kb. két hete nyúzom őket, most már kezd bejáratódni és egyre jobban tetszik.
Azért van amit, ha jobban megnézek nem méltó egy 180 ezres szetthez, már a doboz kinézete sem egy különleges finoman szólva, de ez nem hiba, azt viszont már ebben a kategóriában is elvárnám, hogy a dobozon kívül az illesztéseknél ne legyen látható a ragasztás nyoma, vagy kaphatott volna egy jóval igényesebb csatlakozót és persze lehetett volna már rajta akkor banán dugónak is lehetőség nem a legegyszerűbb kb. 500ft-os csatik.
Viszont szerencsére a hangjával nincs ilyen gond, és nem bántam meg, hogy az egyébként külsőleg és összerakásban jóval igényesebb Dali Concept 6 helyett ezt választottam.
Médialejátszó: HDI Dune Base 3.0, Mede8er 600X3D AVR: Pioneer SC 2023 CD receiver: Denon UD-M30/Denon DRR-M30 DVD: CyberHome 635S  Hangfalak: Quadral Ascent 80LE 5.0 TV: Samsung 55JU7000, Samsung 65MU7002, Panasonic 42ST60 Hangsugárzó kábel Front: Gotham Táp: Fapaci T3

Avatar
romzol
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2006.12.03., vas. 19:56
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: romzol »


Help!Tannoy mercury MX3-M van nékem jó rég óta!
Nagyon szeretem viszont a magas tartományban 1es CD-knél elég bántóan szól. Gondoltam a Yamaha 440 kemény hangja a ludas de most a NAD-nál is hallom. IC kábelt cseréltem, szintén. A kérdés ti milyen hangfalkábellel hajtjátok és az orvosolná e a problémámat? Nem akarom lecserélni a falakat, mert egyébként nagyon csípem a hangját...

Szia!
 
Én Arcam Alpha 8+8p, H/K DVD47 mellé használok egy pár MX-3-ast (igaz, nem M-est), ehhez a kombóhoz nekem a VdH kábelek nagyon beváltak, ha teheted, próbáld ki a Thunderline IC-t és a CS122Hybrid hangfaldrótokat (ez utóbbiakon keresztül kettős erősítéssel hajtják az Arcamok a Tannoyokat). A magastartomány nálam kifejezetten selymesek, cseppet sem élesek.
Front-end: - Erősítő: Sony TA-FA1200ES Hangsugárzók: - Kábelek: Siltech New York Füles: Sennheiser HD-525 TV: Panasonic TH-37PV70

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Help!
Tannoy mercury MX3-M van nékem jó rég óta!
Nagyon szeretem viszont a magas tartományban 1es CD-knél elég bántóan szól. Gondoltam a Yamaha 440 kemény hangja a ludas de most a NAD-nál is hallom. IC kábelt cseréltem, szintén. A kérdés ti milyen hangfalkábellel hajtjátok és az orvosolná e a problémámat? Nem akarom lecserélni a falakat, mert egyébként nagyon csípem a hangját...

Avatar
Hegez
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2006.11.16., csüt. 17:48
Értékelés: 4

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Hegez »


Sziasztok!Tegnap volt szerencsém meghallgatni a Tannoy F2 és 4-et, amit viszont nem sikerült hallanom az a center, amit egy külföldi tesztben a szett gyenge pontjának mondták.
Jó volna, ha aki használ ilyet el tudná mondani a véleményét.
Ezen és egy Dali Concept 6 szett között fogok dönteni, de most a Tannoy felé kacsingatom.

Szerintem nem valós a megítélésed, mert a dali avr-ről szólt.

Igen, igazad van, de sajnos nincs lehetőségem, egy helyen és konfigon hallani őket. Ezért is érdekel minél több info a két szettel kapcsolatban. Szerinted?
Av-n egy Pio vsx-d814, sztereón Denon ud-m30 fogja hajtani.
Kösz
Médialejátszó: HDI Dune Base 3.0, Mede8er 600X3D AVR: Pioneer SC 2023 CD receiver: Denon UD-M30/Denon DRR-M30 DVD: CyberHome 635S  Hangfalak: Quadral Ascent 80LE 5.0 TV: Samsung 55JU7000, Samsung 65MU7002, Panasonic 42ST60 Hangsugárzó kábel Front: Gotham Táp: Fapaci T3

Vendég

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!Tegnap volt szerencsém meghallgatni a Tannoy F2 és 4-et, amit viszont nem sikerült hallanom az a center, amit egy külföldi tesztben a szett gyenge pontjának mondták.
Jó volna, ha aki használ ilyet el tudná mondani a véleményét.
Ezen és egy Dali Concept 6 szett között fogok dönteni, de most a Tannoy felé kacsingatom.

Szerintem nem valós a megítélésed, mert a dali avr-ről szólt.

Avatar
Hegez
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2006.11.16., csüt. 17:48
Értékelés: 4

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Hegez »


Sziasztok!
Tegnap volt szerencsém meghallgatni a Tannoy F2 és 4-et, amit viszont nem sikerült hallanom az a center, amit egy külföldi tesztben a szett gyenge pontjának mondták.
Jó volna, ha aki használ ilyet el tudná mondani a véleményét.
Ezen és egy Dali Concept 6 szett között fogok dönteni, de most a Tannoy felé kacsingatom.
Médialejátszó: HDI Dune Base 3.0, Mede8er 600X3D AVR: Pioneer SC 2023 CD receiver: Denon UD-M30/Denon DRR-M30 DVD: CyberHome 635S  Hangfalak: Quadral Ascent 80LE 5.0 TV: Samsung 55JU7000, Samsung 65MU7002, Panasonic 42ST60 Hangsugárzó kábel Front: Gotham Táp: Fapaci T3

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


nekem mondjuk nem gond,mert van másfél méter minden irányból a hangfal és a falak között. 
sőt a hátsó reflexnyílás miatt,ha jól tudom,pont ellentétes fázisú a mély.amugy nekem a tündéri magasokon kivül még pont az tetszik a DC2ben,hogy irtó mélyre le tud menni.többet kéne hallgatnom még.pláne ára miatt.meg attól is félek,hogy 4 utas.és mostanában az volt a tapasztalatom,minél kevesebb hangszóró,annál jobb.nemhogy 4 út

Én a bazinagy Tannoy Profile Plus 637-eseket cseréltem le a DC1-re, és nem bántam meg. Azok a dobozok egész egyszerűen teremhangosításra voltak méretezve, a 20cm-es mély mellett egy 20cm-es DC volt még egy zárt dobozban. Domborúak lettek a falak a nappaliban tőle
A kis DC1 is baromi mélyre megy a méretéhez képest, de sokkal művészibb módon csinálja. Persze ettől függetlenül a DC2 is igen komoly lehet, úgyhogy nincs más hátra, irány a barlang, hallgatózz. Ellenben óva intelek a hátsó szobában lévő TD Tannoyoktól.... Ha azokat meghallod, utána semmi sem lesz elég jó, kell egy kis idő, amíg az ember magához tér

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Tannoy

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


nekem mondjuk nem gond,mert van másfél méter minden irányból a hangfal és a falak között.
 
sőt a hátsó reflexnyílás miatt,ha jól tudom,pont ellentétes fázisú a mély.amugy nekem a tündéri magasokon kivül még pont az tetszik a DC2ben,hogy irtó mélyre le tud menni.többet kéne hallgatnom még.pláne ára miatt.meg attól is félek,hogy 4 utas.és mostanában az volt a tapasztalatom,minél kevesebb hangszóró,annál jobb.nemhogy 4 út

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


nincs valakinek véletlenül egy pár szép állapotú használt Tannoy Sensys DC2-ese? :kiraly:
Az nincs..ha lenne nemadnám el
Érdekes,kevés embernek van sensys-e,de nem is adják el.



konkrétan egy tulajt sem volt szerencsém megismerni.a DC1est mondjuk nem halottam még,de a DC2 elég meggyőző volt elsőre

Normál méretű helység esetén a DC1 is igen meggyőző, méretét meghazudtoló hangot produkál. A DC2 hátsó reflex-es doboz, ezért csak nagy helységbe ajánlanám, ahol megfelelően el lehet helyezni, gondolok itt a falaktól való távolságra. A DC1 első reflex-es, sokkal érzéketlenebb a hátsó falra.

TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Tannoy

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


nincs valakinek véletlenül egy pár szép állapotú használt Tannoy Sensys DC2-ese? :kiraly:
Az nincs..ha lenne nemadnám el
Érdekes,kevés embernek van sensys-e,de nem is adják el.



konkrétan egy tulajt sem volt szerencsém megismerni.a DC1est mondjuk nem halottam még,de a DC2 elég meggyőző volt elsőre

Avatar
BitStream
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 17:16
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: BitStream »


nincs valakinek véletlenül egy pár szép állapotú használt Tannoy Sensys DC2-ese? :kiraly:
Az nincs..ha lenne nemadnám el
Érdekes,kevés embernek van sensys-e,de nem is adják el.



TV:SONY KV-32FQ86E Receiver:Marantz SR7500 Front:Tannoy Sensys DC1 Center:TANNOY mC Rear:Tannoy M2 Sub:TANNOY 625 ALFie DVD:SONY DVP-NS700 Video:SONY SLV-SE700
Kábelek: front: CABLE TALK TALK 3.1 center:CABLE TALK TALK 3.1 surround:noname IC analóg:VDH The Combination Hybrid Digitális:VDH Triaxial PRO Pwr: LAPP servo DIY & BALS
 
 
CD: SONY CDP-XA20ES (4xDAC+PWR@Alisca) Hangfal:TANNOY Sensys DC1

Avatar
mrspock
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.07.13., szer. 05:24
Értékelés: 0

Tannoy

Hozzászólás Szerző: mrspock »


nincs valakinek véletlenül egy pár szép állapotú használt Tannoy Sensys DC2-ese?
Az nincs..ha lenne nemadnám el
Érdekes,kevés embernek van sensys-e,de nem is adják el.

TV:Panasonic Px30 A/V:Harman/Kardon avr235
DVD:Philips dvp630 Cd:Technics SL-PG340 Center:Koda Sl601C
Front:Tannoy Sensys DC1Surr:Wharfedale H80-S30D
Sub:Wharfedale PC12+
 
A nem kiemeltek lecserélés alatt!

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Tannoy

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »

nincs valakinek véletlenül egy pár szép állapotú használt Tannoy Sensys DC2-ese?

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Tannoy

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


sziasztok! 
pár éve hallgattam egy M3as Tannoyt,annakidején tetszett,de balga módon nem őt vettem.Namost ő 1 mély és egy magas hangszóróval volt szerelve.Most nézem ilyeneket már nem lehet boltban megkapni. Helyette van az F3,meg az F4.
 
Namost az F4től mit várhatok?nyilván több mélyet.De gondolom mára már a Tannoy sem a régi minőségű,ráadásul mostanában az a tapasztalatom,hogy minél több a hangszóró,annál több a mély,miközben egyre kevéssé zenei a végeredmény.Vagy Tannoy túlélte a profithajhászást,ráadásul tud ócsón 3 hangszórót jól belepakolni 1 dobozba?

Szia!
A Mercury F a megszűnt Revolution széria hangszóróit (legalábbis a mélyközepeket biztosan) kapta meg. Az R1-R2-R3 modellek jóval magasabban árazott hangsugárzók voltak, mint a Mercuryk, és elég jó kritikákat kaptak mind a tesztelők, mind a vásárlók részéről. Hangszóró oldalról ily módon rendben van a dolog.
Mára a Tannoy is Kínában gyárttat, így az F vonal nyilván olcsóbb lehet, mint Angliában gyártott elődei, de pont ezért a barátibb ár nem jelent automatikusan gyengébb minőséget.
Egy meghallgatást megér.

oké,mindenképp kipróbálom.de egy olyan kérdésem is volna,hogy érdemesebb-e inkább az F3asat kinézni,mint az F4eset.ok,basszus kevesebb.de amit eddig hallottam,az alapján inkább 2 utasat veszek ilyen kategóriában,mint 3 utasat.sőt minél kevesebb hangszóró,annál jobb.

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Tannoy

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


sziasztok! 
pár éve hallgattam egy M3as Tannoyt,annakidején tetszett,de balga módon nem őt vettem.Namost ő 1 mély és egy magas hangszóróval volt szerelve.Most nézem ilyeneket már nem lehet boltban megkapni. Helyette van az F3,meg az F4.
 
Namost az F4től mit várhatok?nyilván több mélyet.De gondolom mára már a Tannoy sem a régi minőségű,ráadásul mostanában az a tapasztalatom,hogy minél több a hangszóró,annál több a mély,miközben egyre kevéssé zenei a végeredmény.Vagy Tannoy túlélte a profithajhászást,ráadásul tud ócsón 3 hangszórót jól belepakolni 1 dobozba?

Szia!
A Mercury F a megszűnt Revolution széria hangszóróit (legalábbis a mélyközepeket biztosan) kapta meg. Az R1-R2-R3 modellek jóval magasabban árazott hangsugárzók voltak, mint a Mercuryk, és elég jó kritikákat kaptak mind a tesztelők, mind a vásárlók részéről. Hangszóró oldalról ily módon rendben van a dolog.
Mára a Tannoy is Kínában gyárttat, így az F vonal nyilván olcsóbb lehet, mint Angliában gyártott elődei, de pont ezért a barátibb ár nem jelent automatikusan gyengébb minőséget.
Egy meghallgatást megér.

Avatar
bajnokpityu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2006.10.17., kedd 21:20
Értékelés: 173

Tannoy

Hozzászólás Szerző: bajnokpityu »


sziasztok!
 
pár éve hallgattam egy M3as Tannoyt,annakidején tetszett,de balga módon nem őt vettem.Namost ő 1 mély és egy magas hangszóróval volt szerelve.Most nézem ilyeneket már nem lehet boltban megkapni. Helyette van az F3,meg az F4.
 
Namost az F4től mit várhatok?nyilván több mélyet.De gondolom mára már a Tannoy sem a régi minőségű,ráadásul mostanában az a tapasztalatom,hogy minél több a hangszóró,annál több a mély,miközben egyre kevéssé zenei a végeredmény.Vagy Tannoy túlélte a profithajhászást,ráadásul tud ócsón 3 hangszórót jól belepakolni 1 dobozba?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”