Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

B&W hangsugárzók

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van valakinek személyes tapasztalata, hogy milyen hangja van a ASW600 szubnak? 
Mikor kiválaszottam a 602-est (látom Neked is az van ), nyilván átgondoltam h fog kinézni ez 5.1-be kiépítve. Én is ezt a sub-ot néztem. De ez se olcsó és kb. 50e Ft-al olcsóbb Klipsch RW-10es is sokkal jobb ennél! Szóval a B&W suboknak rettentő sz@r az árazásuk rosszabb, mint a hangfalaik, hacsak nem szezed olcsón Anno úgy vettem ki, h ha fele annyiért adnák, mint a listárakkor megérné megvenni (ekkor nem is lenne "rossz" sub). De mivel belevágtam a B&W-be onnantól tudtam, h a rendszerem vegyes felvágott lesz a sub miatt, amit sajnáltam is, de hát ez van (az még csak egy plussz, h az enyém sorrento, a Klipsch sub meg ráadásul fekete, szép lesz..) :taps:
 
Nem hallottam amúgy, de mivel egyetlen ember nem mondta, h f@sza, de rengetek azt amit én (sajnos).
 
 
Továbbá: látom, h egy hangfal párad van (602), ennyire keveslet a mélyet (zene/film?), vagy túl nagy a szoba?

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ratman »

Van valakinek személyes tapasztalata, hogy milyen hangja van a ASW600 szubnak?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: revox »


az eisa úgy műx,hogy van egy csoportosulás. ha befizetsz marha sok pénzt,ide jelölheted a cuccodat a díjra. aztán mikor-ki,megkapja azt (gondolom,aki a legtöbbet tejeli).
 
kap egy csomag savanyúcukrot,aki megmutatja,az audio note ongaku mikor nyerte el az eisa "legjobb high-end" erősítő címét.
pedig boldog-boldogtalan annak tartja.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jólvan, azt már mindenki tudja, hogy a helyesírás nem az erősségem :taps:
Na! Én vagyok a másik. Én tok helyesen írni csak gépelrn dni nem

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A THX-et ugyan akkora baromságnak tartom, mint az EISA díjjat.
A 3 helyesírási hibádtól eltekintve maximálisan egyetértünk.

Jólvan, azt már mindenki tudja, hogy a helyesírás nem az erősségem
 
Majd leírom Word-be legközelebb és csak utánna ide, úgy legalább nem néztek hülyének.

Senki nem nézett hülyének, csak feldobott labda volt!
Nem bírtam kihagyni, sorry.... :taps:

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


A THX-et ugyan akkora baromságnak tartom, mint az EISA díjjat.
A 3 helyesírási hibádtól eltekintve maximálisan egyetértünk.

Jólvan, azt már mindenki tudja, hogy a helyesírás nem az erősségem
 
Majd leírom Word-be legközelebb és csak utánna ide, úgy legalább nem néztek hülyének. :taps:

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A THX-et ugyan akkora baromságnak tartom, mint az EISA díjjat.
A 3 helyesírási hibádtól eltekintve maximálisan egyetértünk. :taps:

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Nem igen tudnak izgatni ezek a matricák. A THX-et ugyan akkora baromságnak tartom, mint az EISA díjjat. Engem inkább a gyémánt magas érdekelt volna, hiszen alapvetően a régi nautilus széria és ez között nem igen volt nagy válltoztatás ezen kívül, de ez is csak a nagyobb modellekbe került be. Igazából fogalmam sincs mit válltoztattak a 804-en. Nekem a régi nautilus is megfelelne, de késöbbi esetleges eladás szempontjából az már nem olyan értékálló, bár ki tudja...

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kíváncsi lennék, hogy a gyémánt mennyivel dobja meg a hangminőséget. Én majd ha lesz pénzem, akkor 804-re akarom cserélni a frontokat, bár ebbe a szobába a 803D már nagyon sok lenne és valószínüleg vagy 2-3x olyan drága. :taps:
Drága is egy matrica az

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Kíváncsi lennék, hogy a gyémánt mennyivel dobja meg a hangminőséget. Én majd ha lesz pénzem, akkor 804-re akarom cserélni a frontokat, bár ebbe a szobába a 803D már nagyon sok lenne és valószínüleg vagy 2-3x olyan drága.

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


2 darab :taps: 2006-os EISA díj: 
1: HIGH-END AUDIO KOMPONENS: B&W 803D
2: HÁZI-MOZI SUBWOOFER: B&W PV1

Meg is lepődtem volna ha a PV1-re nem is aggatnak semmilyen matricát.
 
Tele vannak EISA-val azt h mondják, h nem a legjobb hangfalmárka. Most akkor h is van ez? Persze nem a matrica teszi a terméket.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ratman »


2 darab :taps: 2006-os EISA díj:
 
1: HIGH-END AUDIO KOMPONENS: B&W 803D
2: HÁZI-MOZI SUBWOOFER: B&W PV1

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: forgi »


Azt írják, hogy hangelnyelő henger van, de ez is 40-200hz között nyeli a hangot. Mondjuk ez már jó, mert 40hz alatti hangok álltalában nem olyan zavaróak. Inkább 60-90 környékén van az a búgos hang, amit nem szeretek. 
Viszont honnan lehet tudni, hogy kell-e vagy sem? (jó mondjuk van térítéses tanácsadás hivoxéknál, hogy házhoz jönnek és bemérik).

Első menetben szvsz. nyugodtan írj egy e-mailt, a Hivoxéknak és írd le a gondjaidat, kérdéseidet a szobád akusztikájával kapcsolatban. Elég segítőkészek és biztos válaszolni fognak. Nekem is ezt tették. A leveledben viszont mindenképp küldj nekik alaprajzot a szobádról a bútorokkal, és írd le az egyéb fontos tudnivalókat.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Észre sem vettem, h Ti itt ide írkáltatok nekem Jé, akkor most én nektek
Leva, többiek: nekem így tetszik. Lehet azért, mert most nincs sub-om és megszoktam a Klipsch PM5.1 mélyét (ugye ott már egy erőteljes multimédiás sub-ról volt szó). Lényeg a lényeg, nekem most itt tök tetszik a mélye a hangfalaimnak. Persze ahonnan "mozizok", ott azért van némi csillapítás, ott kellemes hallgatni. Sz.gép előtt viszont hosszútávon már sok lehet a mély (kicsit). Szó mi szó, szokásos ülőpozicióból mozizni jó (nálam/nekem), tetszik így
Ronin, akkor már értem és kapisgálom, h bratyó miért akart nagyobb Bower-t a szobájába. Sztem oda nekem a 603-as kéne. (saját ízlésemnek persze). Egy jó sub-al viszon oda 4db 602-est raknék (megint csak én, az ízlésemhez viszonítva). Jelenlegi szobámba viszont hátra 601 kerül majd ez egyértelmű :taps:

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Azt írják, hogy hangelnyelő henger van, de ez is 40-200hz között nyeli a hangot. Mondjuk ez már jó, mert 40hz alatti hangok álltalában nem olyan zavaróak. Inkább 60-90 környékén van az a búgos hang, amit nem szeretek. 
Viszont honnan lehet tudni, hogy kell-e vagy sem? (jó mondjuk van térítéses tanácsadás hivoxéknál, hogy házhoz jönnek és bemérik).

Mondjuk tegyél a sarokba egy polifómot vagy hálózsákot és meglátod(hallod) jobb-e!

Nincs semmi hasonlóm. Aztán lehet berakok egy párnát, de szerintem nem ugyan az
 
Mellesleg meg majd lehet beszélek egy "audiofil" ismerőssel, neki lehet hogy van is és mivel hangmérnök, tud nekem valamit mondani. Vagy megkérdezem hivoxéket. Minden esetre még ráér.

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt írják, hogy hangelnyelő henger van, de ez is 40-200hz között nyeli a hangot. Mondjuk ez már jó, mert 40hz alatti hangok álltalában nem olyan zavaróak. Inkább 60-90 környékén van az a búgos hang, amit nem szeretek. 
Viszont honnan lehet tudni, hogy kell-e vagy sem? (jó mondjuk van térítéses tanácsadás hivoxéknál, hogy házhoz jönnek és bemérik).

Mondjuk tegyél a sarokba egy polifómot vagy hálózsákot és meglátod(hallod) jobb-e!

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Azt írják, hogy hangelnyelő henger van, de ez is 40-200hz között nyeli a hangot. Mondjuk ez már jó, mert 40hz alatti hangok álltalában nem olyan zavaróak. Inkább 60-90 környékén van az a búgos hang, amit nem szeretek.
 
Viszont honnan lehet tudni, hogy kell-e vagy sem? (jó mondjuk van térítéses tanácsadás hivoxéknál, hogy házhoz jönnek és bemérik).

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


OFFTOPIC:

Most off leszek, de volt a fórumon szó a hangelnyelő lapokról? Mikor és hova érdemes rakni őket, milyen frekvenciákat nyelnek le? Honnan lehet tudni, hogy kell vagy sem? Milyen árban vannak, hogy hol lehet őket kapni stb stb.

én még csak olyan csillapítokról hallottam, olvastam, amelyek csak 50 Hz felett végeznek hatásos csillapítást
(a nagyon mélyeket nem igen lehet otthon csillapítani)
itt pl árulnak csillapító elemeket: www.hivox.hu
gordon314.fw.hu

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


OFFTOPIC:

Most off leszek, de volt a fórumon szó a hangelnyelő lapokról? Mikor és hova érdemes rakni őket, milyen frekvenciákat nyelnek le? Honnan lehet tudni, hogy kell vagy sem? Milyen árban vannak, hogy hol lehet őket kapni stb stb.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 21st »


Annyira jól szól a szobámba, h az már JÓÓÓ
Pontosabban annyira "jól" szól a SZOBÁD, mivel a falak csinálnak egy bazi nagy púpot a mélyfrekis tartományban.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De mivel neki kicsi a szobája, ezért oda pont jó.Mindent a megfelelő helyre :taps: .

De ezt most egy megtévesztő infó volt!

Avatar
xtrngn
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2004.09.29., szer. 09:50
Értékelés: 0

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: xtrngn »


Persze mert kicsi a szobád!
Feldúsul a mély!

Testvéremnek is 602-es csoda van és 16nm körüli szobában használja. Múltkor kivitte a nappaliba, ami elég nagy, mert egybe van nyitva a konyhával (picit) meg az előszobával is. Csak a nappali rész lehet úgy 30nm. Mély az nem volt, tehát egy 604-es simán elment volna ott, de ez a 602 még háttérnek is lassan kevés lett volna :taps:.

De mivel neki kicsi a szobája, ezért oda pont jó.
Mindent a megfelelő helyre .
Sound: Yamaha RX-V1500 A/V Receiver, B&W 603 S2 Front Speakers, B&W CC6 S2 Center Speaker, 3 x B&W DS6 Sorround Back Speakers, Yamaha YST-SW800 Subwoofer Vision: Pioneer DV-696AV-K Universal DVD Player, Panasonic DVD-A360 DVD Player, Philips DVP720SA Universal DVD Player, Panasonic NV-HD680 Video Recorder, Philips 36PW9308 36" Pixel Plus 16:9 CRT Television, InFocus ScreenPlay 5700 16:9 DLP Projector, Beamax R-black 10228 manual screen Stands: Unique MDF, white and varnished stand Others: See on my web page

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Testvéremnek is 602-es csoda van és 16nm körüli szobában használja. Múltkor kivitte a nappaliba, ami elég nagy, mert egybe van nyitva a konyhával (picit) meg az előszobával is. Csak a nappali rész lehet úgy 30nm. Mély az nem volt, tehát egy 604-es simán elment volna ott, de ez a 602 még háttérnek is lassan kevés lett volna :taps:.
Köszönöm!

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Persze mert kicsi a szobád!
Feldúsul a mély!

Testvéremnek is 602-es csoda van és 16nm körüli szobában használja. Múltkor kivitte a nappaliba, ami elég nagy, mert egybe van nyitva a konyhával (picit) meg az előszobával is. Csak a nappali rész lehet úgy 30nm. Mély az nem volt, tehát egy 604-es simán elment volna ott, de ez a 602 még háttérnek is lassan kevés lett volna .

Vendég

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt csak úgy megjegyezném, mert muszáj Apám ismerőse volt itt nálunk pár napja (most jutott eszembe amúgy), neki Warfi Pac. EVO szettje van PC10 sub-al (frontnak az állók közül vmelyik). És bemutattam neki a 602-eseket. Elkezd nézelődni körbe-körbe és közbe: "van itt vhol mélynyomó". Nagy vigyor: NiNCS! :taps: 
Annyira jól szól a szobámba, h az már JÓÓÓ

Persze mert kicsi a szobád!
Feldúsul a mély!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”