Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


No, örömmel jelentem, h. ma olyan 11 felé egy JBL Northridge EC25-ös center hazaballagott velema Satsystem-ből!
 
Akár pofára, akár hangra nekem így elsőre nagyon tetszik, ugyhogy megbánni biztos nem fogom!
 
R5TL:
köszi a beszámolót. Összehasonlítási alapom nekem sincs sok, csak annyi, h. édesapám rendszerében egy, a Penna & Poor-tól vett Castle Bastion szól, ami kb. 150.000 volt, amikor 2 éve vette. Méretre szinte tök ugyanekkora, abban is 2 db. 13cm-es sugárzó dolgozik, megy egy kis tweeter, csak annak előre van 2 reflexnyílása, ennek meg hárta van egy.
De az EC25-öt bekötöttük a Castle helyére, és elég szepen megállta a helyét, így bejártatatlanul is. A Castle súlyra, egy olyan jó 1,5 kilóval nehezebb, de mondjuk más kategória is a kettő...
 
Ugyhogy köszönöm a bátorító szavakat, elégedett vagyok!!
 
(Most már keresem a surround hangfalakat, meg a mélynyomót. Az egyiket majd nyáron szándékszom megvenni, a másikat meg majd év vége felé. De hogy melyik lesz előbb, azt nem tudom)
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


(cosmo, szerintem kevered a 35-össel, a 25-ös nem bikábelezhető.)
Igen, ebben igazad van. Másra emlékeztem

Avatar
R5TL
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2004.12.15., szer. 14:20
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: R5TL »


Szia!
 
Bocs, csak most látom, hogy kérdeztél.
Az igazság az, hogy én még nagyon kezdő házimozis vagyok, múlt év végén, ez év elején vásároltam a cuccaimat. Összehasonlítási alapom sincs sok, nem tudom, hogy más settek hogyan szólnak az enyémhez képest. Annyit mondhatok csak, hogy én elégedett vagyok vele, a centerrel is. Szintén az akció miatt csaptam le rá anno. Szerintem nem bánod meg, ha ilyet veszel.
 
(cosmo, szerintem kevered a 35-össel, a 25-ös nem bikábelezhető.)
TV1: Sony KDL-52W4500 ,TV2: Sony KV-32FQ86 , DVD: Sony RDR-HX710 , CD: Sony CDP-XE570 , A/V Erősítő: Denon 1909 , Sztereó Erősítő: Rotel RA-985BX , Front: JBL Northridge E60 , Center: JBL Northridge EC25 , Surr: JBL Northridge E20 , Sub: Yamaha YST-SW315, VHS: LG LV3798, IC-k: Arzachel, Hangfal kábel: Evidence Audio Siren II, Kimber 8TC, Táv: Logitech Harmony 785,

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Kösz a bíztatást, remélem holnap reggel még a feketébo˝l lesz.Amúgy a te sugárzóidról van vhol kép a forum-on? Mert mintha nem láttam volna. O˝szintén: nem tudom hogy néznek ki az atx-ek

KATT!

szép a subod
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »

Nem is néznek ki rosszul ezek. Amúgy kisebb a centered mint az EC25-ös, de azért a tied sem egy cigisdoboz méretű. Én kisebbre számítottam. Egy barátom mostanság vett egy ILYEN YAMAHA szettet, és hát a centere akkora, mint oldalára felktetve 4 DVD egymáson.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Kösz a bíztatást, remélem holnap reggel még a feketéből lesz.Amúgy a te sugárzóidról van vhol kép a forum-on? Mert mintha nem láttam volna. Őszintén: nem tudom hogy néznek ki az atx-ek

KATT!

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Kösz a bíztatást, remélem holnap reggel még a feketéből lesz.
Amúgy a te sugárzóidról van vhol kép a forum-on? Mert mintha nem láttam volna. Őszintén: nem tudom hogy néznek ki az atx-ek
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Szóval akkor olyan nagyon nem foghatok mellé, ugye?
Abgszolute nem. Megmondom őszintén, hogy pár számot hallgattunk vele, így nem nagyon tudok nyilatkozni róla, de szép hangja volt. Irigykedem is, mert az én lepkefing méretű centerem után már látványra is jobban tetszett.

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »

Szóval akkor olyan nagyon nem foghatok mellé, ugye?
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Én egy ismerősőmnélláttam ilyen centert. Szép nagy, és bikábelezhető.

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Helló!
 
Eddig a sztereóró rendszerem volt, nyáron döntöttem a házimozi mellett. Nyáron jött az erősítő, Karácsonyra a DVD lejátszó.
És most jön, amiért ide írok: látom Satsystem honlapján, h. a JBL EC25 Northridge most akciós, és 34.900.- Ft. Ennyi gondoltam a hülyének is megéri, és jelenlegi álláspont szerint holnap reggel nyitásra 10-re megyek, mert felhívtam őket, és már csak 2 db. fekete van.
 
Láttam, h. R5TL-nek is ilyenje van. Most elősorban akkor téged kérdezlek, hogy neked hogy tetszik, meg tapasztalatok, meg hasonlók... Meg persze aki még JBL-es (ebben a topicban gondolom elég sokan), hogy mennyire jó ez (vagy más JBL) a center. Jelenleg nem szeretnék ennél több pénzt költeni centerre, ugyhogy ha más nem átmeneti megoldásnak 99% h. veszek egyet holnap, de azért egy pár véleményre is kíváncsi lennék.
Tudom, kérdezhettem volna hamarabb is, de kb. 20 perce fedeztem fel az akciót...
 
Előre is köszi:
Domi
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


nekem is jobban tetszik az ATX-em hálóval, mint nélküle...nem is tudtam, hogy megvetted a mélynyomót. Gratula hozzá!

A Klipsch topicban írtam róla!

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: megyesa »


Én nem hallottam különbséget. Másrászről jobban is tetszik az ATX-eken, ha rajta van a hangszóróselyem. Az is igaz, hogy nem nagy védelemt biztosít, de a semmitől azért több, és nekem már védte meg hangszórót egy eldőlt felmosónyéltő.  
Mélynyomó kell!   Ezt eddig is tudtam, de mióta már van, azóta be  is igazolódott a szükségessége.  Teljesen más így filmet nézni.

nekem is jobban tetszik az ATX-em hálóval, mint nélküle...
 
nem is tudtam, hogy megvetted a mélynyomót. Gratula hozzá!

az előbbi én voltam...
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nem hallottam különbséget. Másrászről jobban is tetszik az ATX-eken, ha rajta van a hangszóróselyem. Az is igaz, hogy nem nagy védelemt biztosít, de a semmitől azért több, és nekem már védte meg hangszórót egy eldőlt felmosónyéltő.  
Mélynyomó kell! Ezt eddig is tudtam, de mióta már van, azóta be is igazolódott a szükségessége. Teljesen más így filmet nézni.

nekem is jobban tetszik az ATX-em hálóval, mint nélküle...
 
nem is tudtam, hogy megvetted a mélynyomót. Gratula hozzá!

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Én nem hallottam különbséget. Másrászről jobban is tetszik az ATX-eken, ha rajta van a hangszóróselyem. Az is igaz, hogy nem nagy védelemt biztosít, de a semmitől azért több, és nekem már védte meg hangszórót egy eldőlt felmosónyéltő.
 
Mélynyomó kell! Ezt eddig is tudtam, de mióta már van, azóta be is igazolódott a szükségessége. Teljesen más így filmet nézni.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


én ott maradtam le: kulcs hangfalat k.o.,mennyi volt a javítása,a háló nem igazán védi a hangszórókat,jobban szól-e vagy sem, ha a hangfal elött van,egyes gyártók, eleve úgy tervezik a falaikat, hogy a ""elölapot"" is beletervezik az akusztikába, halakra hatással van- e a rezonancia?(nem),a jó bor inkább ártalmas a hangfalakra, ha neki esünk.
 
tegnap a
pokolfajzat nézésekor az atx-ek nagyot alakítottak. a mélyet nagyon jól adta vissza (mélynyomó nem is kell (persze ez igy ebben a formában nem igaz) ), a szomszéd sem jelzett, hogy sok neki persze volt más film is,ahol igen de ez friss élmény
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
fo_lo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.01.22., szomb. 20:42
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: fo_lo »


Csak nállam hülyéskedik az oldal? Vagy én cseszek el valamit?
Más topicot nem olvastál?
7-étől elveszett minden (lelkes fórumosok segítségével már pótlódik, de hiányosan)

Bocs hogy megkérdeztem, sajna nem olvasgatok minden felé. http://www.sini.hu mostanábann itt bohockodom.

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak nállam hülyéskedik az oldal? Vagy én cseszek el valamit?
Más topicot nem olvastál?
7-étől elveszett minden (lelkes fórumosok segítségével már pótlódik, de hiányosan)

Avatar
fo_lo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.01.22., szomb. 20:42
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: fo_lo »

Csak nállam hülyéskedik az oldal? Vagy én cseszek el valamit?

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Jbl

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Igaz, megint rossz helyre írtam első felindulásomban. De azért megbocsátható, nem? Ha egy ilyet lát az ember, elmegy az esze...
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Azt hiszem megtaláltam a megfelelő rendszert...
Már mi is kiveséztük az Internet talált képekben.

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Jbl

Hozzászólás Szerző: KisMarci »


Azt hiszem megtaláltam a megfelelő rendszert...

Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Jbl

Hozzászólás Szerző: KisMarci »


Naív kérdés  , de ennyivel szebben szól az egy-egy új hangfal  , vagy csak kezdi elérni az ár/érték arányát?Gyakorlatilag: egy-egy márkánál lehet SZÁMOTTEVO˝ különbség kifutó modell és új között?

egy új hangfal mindenképpen másképpen szól, mint egy bejáratott.kb.: 100 óra után éri el az "optimális" hangját. kifutó modell, nem azt jelenti, hogy vmi rossz.itt is fejlesztenek folyamatosan.pl az atx-eket, ha! jól tudom 10 évig gyártották.
az sem mindegy, hogy a sajátodat "amortizálod" és azt hogyan teszed....lehet különbség, hiszen ha kifutó a modell, akkor már csak más tipust tudsz kapni, a kifutót ugye már nem ugye.

Köszi!
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


hát úgy tünik, nem nagyon vannak, használtan....
Ez valamilyen szinten jó hír, mert a tulajdonosok meg lehetnek velük elégedve!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Cosmo!mikor az atx 20 osakat vetted, mennyi volt db?

Én még 25e/db-ért vettem o˝ket, a center is ennyi volt.

köszi.
próbálok majd venni , ha rátalálok, jó tudni, hogy használtan kb. mennyi lehet.

ergo!
 
én is vadászok 20-okra, de sajna nem találok
már azon is gondolkodtam, hogy 10-eket teszek hátra....

hát úgy tünik, nem nagyon vannak, használtan....
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”