Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Jbl

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »



március 30. úristen....én is lenyirtam a jbl-em, amugy. de nem az ajtó révén. mindkettőben lefeküdt a magas hangsugárzó. garanciába ment a cserek, mert valami forrasztás levált. mostmár kész. jól szól ismét. 

- hmm ilyen lenne a minoseg?

A JBL-é? Ja, a multiplexekbe is lecserélték őket...

mire cserélték? nem tudtam. ritkán járok moziba.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »



március 30. úristen....én is lenyirtam a jbl-em, amugy. de nem az ajtó révén. mindkettőben lefeküdt a magas hangsugárzó. garanciába ment a cserek, mert valami forrasztás levált. mostmár kész. jól szól ismét. 

- hmm ilyen lenne a minoseg?

A JBL-é? Ja, a multiplexekbe is lecserélték őket...
 
1000-böl 1
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Jbl

Hozzászólás Szerző: Tami »


március 30. úristen....én is lenyirtam a jbl-em, amugy. de nem az ajtó révén. mindkettőben lefeküdt a magas hangsugárzó. garanciába ment a cserek, mert valami forrasztás levált. mostmár kész. jól szól ismét.

- hmm ilyen lenne a minoseg?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


leszedtem az atx elejérôl a hangfalselymet, gondolván meghallgatom, mennyit változik a hangja.ezt idáig valamiért nem tettem ,meg ma igen.
annyiban változott, hogy a magasabb hangok - talán nem is a legjobb szó - jobban elôjöttek, talán részletesebben.filmmel még nem próbáltam, csak zenével.
 


Én is leszedem, ha van időm. Mondjuk, ha 1-2 SACD-t végig hallgatok, akkor biztos. Egész másképp szól, valahogy minden tisztább lesz.
Ez lehet, hogy "bebeszélés", (nem hiszem), de fő, hogy müxik!
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


Már ideje volt felhozni...

épp ezért tettem. már csak egy-két topicra volt a csúnya 2. oldaltól irgumburgum

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: GTomi »


vazeg!
gondoltam régen "volt" már JBL, majd ma én...
 
leszedtem az atx elejérôl a hangfalselymet, gondolván meghallgatom, mennyit változik a hangja.ezt idáig valamiért nem tettem ,meg ma igen.
annyiban változott, hogy a magasabb hangok - talán nem is a legjobb szó - jobban elôjöttek, talán részletesebben.filmmel még nem próbáltam, csak zenével.
 
aztán délelôtt még felnyomtam a hangerôt egy didoval és miles davis doo-bop lemezével is(aki ismeri a lemezt, tudja sok kemény mély benne.(na és ez volt M.D. utolsó lemeze, felvételei "közben'" halt meg.) - 10 DB re nyomtam fel és megmondom ôszintén én nem bírtam, utánna még percekig "koválygott" a fejem annyira brutál volt.de a kis atxnek meg sem kottyant
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


március 30. úristen....én is lenyirtam a jbl-em, amugy. de nem az ajtó révén. mindkettőben lefeküdt a magas hangsugárzó. garanciába ment a cserek, mert valami forrasztás levált. mostmár kész. jól szól ismét.

Már ideje volt felhozni...
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


március 30. úristen....
én is lenyirtam a jbl-em, amugy. de nem az ajtó révén. mindkettőben lefeküdt a magas hangsugárzó. garanciába ment a cserek, mert valami forrasztás levált. mostmár kész. jól szól ismét.

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Figyelj, a hangfal nem fárad el, ha rendesen hajtod, rendes erősítővel, akkor tök mindegy neki, hogy 2 óráig hallgatod egyhuzamban, vagy két hétig.
Na, akkor nem fogalmaztam érthetően. Ssokáig, elég nagy hangerővel ment folyamatosan:
1. a fáradást nem a hangfalra gondoltam, hanem hogy az erősítőnek lett volna ideje túlzottan felmelegedni, és hogy azt kezdhetett volna elfáradni, de nem tette.
2. a torzításnál meg mindegy mennyi ideig ment, de hogy annál a hangerőnél sem kezdett el recsegni, vagy torzítani a hangszóró, pedig volt egy kilengése a membránnak, és nem ilyen nyugis kis zenét hallgattunk, hanem dance, house, trance, hasonlók. Valahol olvastam, hogy a Wharfedale asszem 8.3-as ha nagyon meghajtották (még nem is házibuli szinten, csak sima egyszerű, de hangosabb zenehallgatásra), akkor zörgött a mélye. Csak erre gondolva írtam, h. a Dyno tiszta maradt.
 
Lehet hogy nem fogalmaztam elég egyértelműen az elején, akkor bocsi.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Van szufla ebben a Denonban.Én még nem bírtam 12-14 fölé vinni a skálán (pedig hangosan hifizek) és
hol van még a 40.

Jaja, van benne kakaó! Az a 16 már tényleg nagyon durva volt, de hát egyszer van buli nálam.... A 2802 még nem volt kipróbálva buli szinten, de ami késik... (az később jön el)
De így itthon, normál hallgatásnál (zenén és mozin egyaránt) azért ezt sem kell félteni
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És bár ez nem JBL téma, de egyszer nálam is volt egy házibuli, ahol ezek a Dyno-k szóltak (bár ez elég gyenge kifejezés), úgy d.u. 6-tól másnap reggel 9-ig kb. Igen embertelen hangerővel ment, és még akkor sem éreztem semmi torzírást rajta (már ameddig még tudtam ilyenekre figyelni
Még jó!
 
Figyelj, a hangfal nem fárad el, ha rendesen hajtod, rendes erősítővel, akkor tök mindegy neki, hogy 2 óráig hallgatod egyhuzamban, vagy két hétig.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Jbl

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


És bár ez nem JBL téma, de egyszer nálam is volt egy házibuli, ahol ezek a Dyno-k szóltak (bár ez elég gyenge kifejezés), úgy d.u. 6-tól másnap reggel 9-ig kb. Igen embertelen hangerővel ment, és még akkor sem éreztem semmi torzírást rajta (már ameddig még tudtam ilyenekre figyelni ). Akkor még a (most norbi31-nél levő) Denon-PMA980R hajtotta őket, és annyi még idetartozik, h. kaptam két feljelentést csendháborításért. Volt egy szomszédom, aki mindíg utált minket, és most legalább volt oka kicsieszni velünk. Viszont a Denon hangerő szabályzója 0-40-ig volt beosztva, és a bulin nem tettük 16-os fölé egyszer sem...
Van szufla ebben a Denonban.
Én még nem bírtam 12-14 fölé vinni a skálán (pedig hangosan hifizek) és
hol van még a 40.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Erre nem is gondoltam Akkor keresek tüskéket, meg egyforintosokat.
De upgrade-elhestz 10 Ft-osokra is! A monitor cég gyárt elég olcsón (4 db ilyen alátét tüskéknek asszem 1000 HUF). A Saturnban láttam is.

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


És a tüske és a hangfal alja közé be lehet tenni egyforintosokat, vagy külön erre a célra készült elemeket, hogy ne sértse fel a hangfalat.
Erre nem is gondoltam Akkor keresek tüskéket, meg egyforintosokat.
 
 
És bár ez nem JBL téma, de egyszer nálam is volt egy házibuli, ahol ezek a Dyno-k szóltak (bár ez elég gyenge kifejezés), úgy d.u. 6-tól másnap reggel 9-ig kb. Igen embertelen hangerővel ment, és még akkor sem éreztem semmi torzírást rajta (már ameddig még tudtam ilyenekre figyelni ). Akkor még a (most norbi31-nél levő) Denon-PMA980R hajtotta őket, és annyi még idetartozik, h. kaptam két feljelentést csendháborításért. Volt egy szomszédom, aki mindíg utált minket, és most legalább volt oka kicsieszni velünk. Viszont a Denon hangerő szabályzója 0-40-ig volt beosztva, és a bulin nem tettük 16-os fölé egyszer sem...
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Tüskét úgy is alá lehet ám tenni, hogy lefele néz a hegyes vége
És a tüske és a hangfal alja közé be lehet tenni egyforintosokat, vagy külön erre a célra készült elemeket, hogy ne sértse fel a hangfalat.

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az EC25-ösök alá betettem 3 balzafa kockát, és job lett a hangja. A beszédnél végre szépen kijönnek az "sz" betűk, és az "s"-ek se sistergősek, hanem olyan beszélt hangúak lettek.Tüskékkel nem akartam megbökdösni alulról, ezért jött a balzafa ötlet, de egyelőre bevált. Majd esztergáltatok olyan tüskéket, aminek a tű része kicsit le van tompítva, hogy ne szúrjön bele alulról, hátha attól mégjobb lesz.

Tüskét úgy is alá lehet ám tenni, hogy lefele néz a hegyes vége

Avatar
Roninman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2004.12.10., pén. 16:55
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Penyige

Jbl

Hozzászólás Szerző: Roninman »


Hi Everybody!
DieHard barátommal igen jól sikerült kis bulit csináltunk az ünnep első napján! Voltunk egy páran (barátok barátnők) de senki sem keveselte az E 80-asokat. Szinte egy fél napot mentek megállás nélkül és nem tudtunk kifogni rajtuk. Bár rajtunk sikerült kifogni a körülményeknek ! Thanks JBL Northridge E 80.
Tv: Samsung 65" RU7402; Erősítő: Yamaha RX-A-1010; Hangfal: DALI Concept 8 frontok, DALI Concept 2 surround, DALI Concept Center; Velodyne CHT-12R sub Kábel: Taga Harmony, Taga Harmony Blue

Avatar
D-O-M-I
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2004.10.01., pén. 21:33
Értékelés: 137
Tartózkodási hely: Budapest

Jbl

Hozzászólás Szerző: D-O-M-I »


Az EC25-ösök alá betettem 3 balzafa kockát, és job lett a hangja. A beszédnél végre szépen kijönnek az "sz" betűk, és az "s"-ek se sistergősek, hanem olyan beszélt hangúak lettek.
Tüskékkel nem akartam megbökdösni alulról, ezért jött a balzafa ötlet, de egyelőre bevált. Majd esztergáltatok olyan tüskéket, aminek a tű része kicsit le van tompítva, hogy ne szúrjön bele alulról, hátha attól mégjobb lesz.
AV: Onkyo TX-RZ1100 / AQ NRG2; TV: Samsung UE75RU7102 / AQ Chocolate; Front: Focal Chorus 826 V / AQ Rocket33; Center: Focal Chorus CC800 V / AQ Rocket88; Surround: Focal Chorus 806 V; Sub: Dali SUB E-12F / AQ NRG-X3 / AQ Boxer; CD: Denon DCD-635 / AQ Tower; HTPC / AQ Cinnamon

Avatar
DieHard
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2003.09.28., vas. 18:03
Értékelés: 5

Jbl

Hozzászólás Szerző: DieHard »


Sziasztok ma este Házibulizunk kiderűl mire képesek az E100-asaim, remélem nem vallanak kudarcot.
Bocs ez énvoltam

hihi. mi holnap husvétolunk szolid 20an kb. a e80akat hajtjuk meg és a jamoe8sub adja a lenti hangokat. yamaha750-en. a 100as biztosan jobb bulira, de remélem ez sem fog rosszul szerepelni.
a husvétunkat támogatja 6 kicsi vadászmester

Avatar
fo_lo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.01.22., szomb. 20:42
Értékelés: 0

Jbl

Hozzászólás Szerző: fo_lo »


Sziasztok ma este Házibulizunk kiderűl mire képesek az E100-asaim, remélem nem vallanak kudarcot.
Bocs ez énvoltam

Vendég

Jbl

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok ma este Házibulizunk kiderűl mire képesek az E100-asaim, remélem nem vallanak kudarcot.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


1995.--Dolby surround-JBL módra:   
2.

Nem rossz, bár tényleg egy kicsit retro stílusú!

Ja, semmi 16:9-es tv, passzív subok...
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Jbl

Hozzászólás Szerző: cosmo »


1995.--Dolby surround-JBL módra:  
2.

Nem rossz, bár tényleg egy kicsit retro stílusú!

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


1995.--Dolby surround-JBL módra:
 
2.

Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Jbl

Hozzászólás Szerző: Posza »


1995.--Dolby surround-JBL módra:
 
1.

Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”