Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Klipsch hangsugárzók

Avatar
JaSSeR
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2005.07.20., szer. 14:25
Értékelés: 53

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: JaSSeR »


Ezt ebben a formában felejtsd el... néz körül a Klipsch honlapján már csak az új szériás referencia hangfalak vannak , azok között keresgélj.
oké, csak az újaknak nemlátom sehol az árait és így nehéz választani
"Ha a gazdagok harcolnak a szegények ellen, akkor azt háborúnak nevezik. Ha pedig a szegények küzdenek a gazdagok ellen, azt terrorizmusnak hívják."

Avatar
JaSSeR
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2005.07.20., szer. 14:25
Értékelés: 53

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: JaSSeR »


UI:miért nem dipol hátteret tervezel, ha már 70% a mozi? Filmek térhangjait jobban vagyis pont h nem olyan jól közvetítik. Úgyértem, h a dipol "rosszabbul" pozicionál, ezáltalan jobb lesz a filmek hátsó szándékai (hangjai).
két akadálya is van a dipolnak
 
1. az ára
2. nem mutatna jól a hátsó soundarts állványon
"Ha a gazdagok harcolnak a szegények ellen, akkor azt háborúnak nevezik. Ha pedig a szegények küzdenek a gazdagok ellen, azt terrorizmusnak hívják."

Avatar
_Ninja
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2003.12.07., vas. 20:03
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: _Ninja »


hali klipsh rajongók  
egy ilyen szett vásárlásán töröma fejem:
 
front: Klipsch RF-25
rear: Klipsch RB-15
center: Klipsch RC-25
 
ez ha jól számolom a az xms-nél 240e huf, szerintetek ezek így jók lennének együtt? mozi-zene arány 70%-30%

Ezt ebben a formában felejtsd el... néz körül a Klipsch honlapján már csak az új szériás referencia hangfalak vannak , azok között keresgélj.
Tv: SonyKV-29C3K Erösítö: Pioneer VSX-D1011 Stereo: Grommes PG6 x2 Front: Klipsch RF-7 Center: Klipsch rc-35 Háttér: Klipsch RS-7 Back soround : Quadral Aurum 3 x2 Sub: Klipsch RSW-12 DVD: Denon 3910 Kábelek: VDH - The clearwater, Neotech KS-1034M

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ez ha jól számolom a az xms-nél 240e huf, szerintetek ezek így jók lennének együtt? mozi-zene arány 70%-30%
Sztem így tökéletes.
 
De sajnos már nem nagyon vannak ilyen hangfalai, de majd Ninja megmondja a frankót. Új széria van, tudod.
 
UI:miért nem dipol hátteret tervezel, ha már 70% a mozi? Filmek térhangjait jobban vagyis pont h nem olyan jól közvetítik. Úgyértem, h a dipol "rosszabbul" pozicionál, ezáltalan jobb lesz a filmek hátsó szándékai (hangjai).

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja amúgy van még 2 db Rb 25 ha érdekel akcióban 60 000 ért párban....
Nosza.

Avatar
JaSSeR
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2005.07.20., szer. 14:25
Értékelés: 53

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: JaSSeR »


hali klipsh rajongók
 
egy ilyen szett vásárlásán töröma fejem:
 
front: Klipsch RF-25
rear: Klipsch RB-15
center: Klipsch RC-25
 
ez ha jól számolom a az xms-nél 240e huf, szerintetek ezek így jók lennének együtt? mozi-zene arány 70%-30%
"Ha a gazdagok harcolnak a szegények ellen, akkor azt háborúnak nevezik. Ha pedig a szegények küzdenek a gazdagok ellen, azt terrorizmusnak hívják."

Avatar
_Ninja
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2003.12.07., vas. 20:03
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: _Ninja »


Akit érdekel, újítottak a Klipsch honlapon. Az új hangfalak spec-jei is fent vannak már. Végre.  
De korántsem vannak még készen a frissítéssel, subok és stb. még nincsenek felrakva.
 
- Érdekes, h az RF-10-es szettet meghagyták. Sajnos úgyérzem, h az RS-25-ös háttérnek én már bottal sem üthetem a nyomát.
- RF-5-öt megértem, h kivették, de az RF-7-et is?


Nem vették ki csak más számozást kapott..
Tv: SonyKV-29C3K Erösítö: Pioneer VSX-D1011 Stereo: Grommes PG6 x2 Front: Klipsch RF-7 Center: Klipsch rc-35 Háttér: Klipsch RS-7 Back soround : Quadral Aurum 3 x2 Sub: Klipsch RSW-12 DVD: Denon 3910 Kábelek: VDH - The clearwater, Neotech KS-1034M

Avatar
_Ninja
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2003.12.07., vas. 20:03
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: _Ninja »

Ja amúgy van még 2 db Rb 25 ha érdekel akcióban 60 000 ért párban....
Tv: SonyKV-29C3K Erösítö: Pioneer VSX-D1011 Stereo: Grommes PG6 x2 Front: Klipsch RF-7 Center: Klipsch rc-35 Háttér: Klipsch RS-7 Back soround : Quadral Aurum 3 x2 Sub: Klipsch RSW-12 DVD: Denon 3910 Kábelek: VDH - The clearwater, Neotech KS-1034M

Avatar
_Ninja
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2003.12.07., vas. 20:03
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: _Ninja »


Shane: RB-25öt még nem hallottam, de 602-est igen. Ez utóbbi annyira nem terhelhető.. A Klipsch-ek annál inkább (most típustól függetlenül). B&W nem az a DJ-s típusú hangfal. Annál inkább szobadísz. Az új termékek minden bizonnyal 3 évig újfent tartani fogják az árukat. Mint most is így volt, feltételezem a következő szériaváltásnál is az utolsó ~két hónapban lesznek a nagy akciók. Addig nem hiszem h várható. De majd Ninja..
RB-25 helyett a RB-51 vagy RB-61 lesz/van. Szerintem és nagyon úgy néz ki, h átfedés van igazából sztem az RB-51-nél vmivel jobb az RB-25, de az RB-61-nél vmivel gyengébb. Ezért árat sem tudok tippelni (nem akarok hülyeséget mondani, az új árakra én is nagyon-nagyon kíváncsi vagyok).

Amennyire le lehetett terhelni annyi nekem elég volt, hisz itthonra kell!!!
KÖzepe milyen van olyan részletgazdag mint a b&w-nek??
Máshol azzal riogatnak hogy mély és magas hangkiemeléses és alig van közepe..... ha így van nem veszem meg, akkor inkább F2, vagy warfi 9.2.
 
előre is köszi mindenkinek!!
 
ciao

Aki ezt mondta neked annak üzenném : nem kéne piszkálni az erősítőn a kiemelést:-) . Amúgy bejössz a boltba és meghallgatod ez adja meg legegyszerűbben a választ a kérdésedre...
Tv: SonyKV-29C3K Erösítö: Pioneer VSX-D1011 Stereo: Grommes PG6 x2 Front: Klipsch RF-7 Center: Klipsch rc-35 Háttér: Klipsch RS-7 Back soround : Quadral Aurum 3 x2 Sub: Klipsch RSW-12 DVD: Denon 3910 Kábelek: VDH - The clearwater, Neotech KS-1034M

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- Klipsch-re mondta ezt egy csávó....- Zene lesz rajta sok hallgatva electro- minimal - techno-

- Azzal csak céloztam.
- Tudomásom szerint a három közül a Klipsch való legjobban ilyen zenére (is). Zúzósabb (szebb szóval hatásosabb) mivolta és nagyobb terhelhetősége mellett, azok megszólalásával.
 
 
A Wf. nem egykategória velük, de csak azért tetted a listára, ha nem kapsz B&W-t használtan ill akciósan Klipsch-et. Ezért mihamarabb döntsd el melyiket választod a kettő közül! (elhamarkodottan sem kellene választani, csak az idő sürget) Klipsch nagyon rövid ideig lesz akciós (készlet ereje).
 
Klipsch-nek több közepe van, mint a B&W-nek. Túlzottabb magasai miatt kevesebbnek éreztem a bower közepét. Klipsch-nek a magasa kevesebb vmivel, de ütősebben szólal meg, nem olyan sziszegős.

Avatar
Shane 54
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2006.01.31., kedd 19:18
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Shane 54 »


Máshol azzal riogatnak hogy mély és magas hangkiemeléses és alig van közepe.....
Ez vmi noname hangfal volt?
Szvsz az RB25 nincs egy súlycsoportban Wf9.2-vel.

Klipsch-re mondta ezt egy csávó....
 
Szóval jó a közepe az rb25-nek?? egy bower 602essehez képest is??
Tudom, hogy nem egy súlycsoport, de ha vége az rb25 (72e) akciójának akkor max70-es határig nem tudom mi mást vehetnék, de nem is ez a lényeg hanem az rb225
Zene lesz rajta sok hallgatva electro- minimal - techno- és NEKEM nagyon sokat számít a közép tartomány hogy halljak minden hangot és ne follyon össze minden egy őskáoszba pl. mx 300-am ezért imádom, olyan hangokat is hallok már vele amit eddig sosem a sonymmal.
 
rb25, jó közép és finom de határozott mély, részletgazdag magas kell. ez így kb igaz rá?? ( ha lehet úgy nézzük hogy nem 5-600 eFt-os hangfalat akarok hanem végre elfelejteni a borzasztó jamot amit használok most jobb híjján. olyan 180ezer-ig hallgattam már hangfalat szóval ezek között be tudom lőni, hogy ez árban az arany középút, több pénz nincs és vagy ez az rb25 vagy F2, vagy warfi 9.2 or nem tudom mi más legyen, de most csak és kizárólag az RB érdekel, vagy használt 602)
Denon pma 495R- technics 1210 mk2 - technics 1200 mk2, ecler smac32- concord pro- om djs- pro style- technics rp-dh 1200- klipsch rb-25

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Máshol azzal riogatnak hogy mély és magas hangkiemeléses és alig van közepe.....
Ez vmi noname hangfal volt?
Szvsz az RB25 nincs egy súlycsoportban Wf9.2-vel.

Avatar
Shane 54
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2006.01.31., kedd 19:18
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Shane 54 »


Shane: RB-25öt még nem hallottam, de 602-est igen. Ez utóbbi annyira nem terhelhető.. A Klipsch-ek annál inkább (most típustól függetlenül). B&W nem az a DJ-s típusú hangfal. Annál inkább szobadísz. Az új termékek minden bizonnyal 3 évig újfent tartani fogják az árukat. Mint most is így volt, feltételezem a következő szériaváltásnál is az utolsó ~két hónapban lesznek a nagy akciók. Addig nem hiszem h várható. De majd Ninja..
RB-25 helyett a RB-51 vagy RB-61 lesz/van. Szerintem és nagyon úgy néz ki, h átfedés van igazából sztem az RB-51-nél vmivel jobb az RB-25, de az RB-61-nél vmivel gyengébb. Ezért árat sem tudok tippelni (nem akarok hülyeséget mondani, az új árakra én is nagyon-nagyon kíváncsi vagyok).

Amennyire le lehetett terhelni annyi nekem elég volt, hisz itthonra kell!!!
KÖzepe milyen van olyan részletgazdag mint a b&w-nek??
Máshol azzal riogatnak hogy mély és magas hangkiemeléses és alig van közepe..... ha így van nem veszem meg, akkor inkább F2, vagy warfi 9.2.
 
előre is köszi mindenkinek!!
 
ciao
Denon pma 495R- technics 1210 mk2 - technics 1200 mk2, ecler smac32- concord pro- om djs- pro style- technics rp-dh 1200- klipsch rb-25

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: DJK »


Sziasztok
 
 
Volt itt nemrég szó a házikedvencek vs. Klipsch hangfalakról...
 
Na, nálunk a házimacskusz egész jól megvan ezekkel a cuccokkal...
 
Csináltam pár képet a témáról, nézzetek át a házi kedvenceink részlegbe!!!

Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akit érdekel, újítottak a Klipsch honlapon. Az új hangfalak spec-jei is fent vannak már. Végre.
 
De korántsem vannak még készen a frissítéssel, subok és stb. még nincsenek felrakva.
 
- Érdekes, h az RF-10-es szettet meghagyták. Sajnos úgyérzem, h az RS-25-ös háttérnek én már bottal sem üthetem a nyomát.
- RF-5-öt megértem, h kivették, de az RF-7-et is?


Vendég

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Shane: RB-25öt még nem hallottam, de 602-est igen. Ez utóbbi annyira nem terhelhető.. A Klipsch-ek annál inkább (most típustól függetlenül). B&W nem az a DJ-s típusú hangfal. Annál inkább szobadísz.
Az új termékek minden bizonnyal 3 évig újfent tartani fogják az árukat. Mint most is így volt, feltételezem a következő szériaváltásnál is az utolsó ~két hónapban lesznek a nagy akciók. Addig nem hiszem h várható. De majd Ninja..
RB-25 helyett a RB-51 vagy RB-61 lesz/van. Szerintem és nagyon úgy néz ki, h átfedés van igazából sztem az RB-51-nél vmivel jobb az RB-25, de az RB-61-nél vmivel gyengébb. Ezért árat sem tudok tippelni (nem akarok hülyeséget mondani, az új árakra én is nagyon-nagyon kíváncsi vagyok).

Avatar
Shane 54
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2006.01.31., kedd 19:18
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Shane 54 »


Az rb25-ösről engem is érdekelnének infók.Köszönöm

vár6juk....
Denon pma 495R- technics 1210 mk2 - technics 1200 mk2, ecler smac32- concord pro- om djs- pro style- technics rp-dh 1200- klipsch rb-25

Avatar
Blazius
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2006.01.29., vas. 18:26
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Blazius »


Az rb25-ösről engem is érdekelnének infók.
Köszönöm

Avatar
Shane 54
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2006.01.31., kedd 19:18
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Shane 54 »


most látom h új klipsch-ek jönnek és már csak rf15-ösük van xms-ben így valszeg meghallgatni se tudom ott. netdepo-nál meg nem nagyon lehet semmit.
esetleg valakinek nincs egy jó cimibje aki mondana róla véleményt?
-egyáltalán megéri várni az falakra?
- nem lesz az elején naggyon drága???
Denon pma 495R- technics 1210 mk2 - technics 1200 mk2, ecler smac32- concord pro- om djs- pro style- technics rp-dh 1200- klipsch rb-25

Avatar
Shane 54
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2006.01.31., kedd 19:18
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Shane 54 »


Sziasztok!!!
 
 
Szerintetek milyen az rb-25-ös csoda klipsch?
HAngfal vásárlás elött vagyok. Olyasmi otthoni dj (még!) és kéne hangfal ide az orrom elé hogy tudjak jól gyakorolni, mert a mostani álló jamo az csak mellettem fér el és döngetni kell hogy halljak is belőle valamit. így ilyen polcos hangfalat akarok venni ami elöttem lesz így nem kell nagy hangerő hogy jól halljam és apámék sem borulnak ki.
 
rb 25 - 602s3 ( ha a használtat kapok 60-65ért) és warfi 9.2 játszik.
 
klipsch-et sajnos nem hallottam.
602-est ímádom, aranykezes annexben kb 4órát hallgattam
warfiról szintén gőzöm sincs hangját illetően, de dícsérik.
Én utoljára venném a warfit, először a klipsch-et de ha van használt 602-es akkor mindenképp azt
 
Milyen hangja van? Jól terhelhető ez a kicsike is? 602-eshez képest is elég részletgazdag? Magasa is szépen szól?? mélyben is ott van ahol kell lennie??
 
meséljetek!!
mert nem kicsi dilemma ez az rb25 vs 602s3
 
esetleg budapseten hol tudnám meghallgatni a klipsch-et?? xms-ben van tutira rb25??
 
előre is köszi mindenkinek!
Denon pma 495R- technics 1210 mk2 - technics 1200 mk2, ecler smac32- concord pro- om djs- pro style- technics rp-dh 1200- klipsch rb-25

Avatar
_Ninja
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2003.12.07., vas. 20:03
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: _Ninja »


2004-es katalógusban írták, hogy ez a "legüberebb"Ez a bizonyos Tatrix-Horn tölcséres kialakítású hangszóró!
Jobban terjed a hang és még sok mást írnak róla!
 
Kíváncsi vagyok kaltenpeti véleményére!
Bár ezen nincs mit izgulni!
Biztos jó a magas, hiszen Klipsch!
 
Ha előkotorom vmikor a garázsból a katalógust,akkor majd bővebben beszámolok(ha nem keveredett el valahova!
A katalógust egy házi-mozi fesztiválon szereztük!
Westendbe volt a kiállítás, ah jól tudom 2 éve!

Akit érdekel itt olvashat kicsit a tölcsér előnyéről hátrányáról http://www.quarter-wave.com/Horns/Horn_Theory.html
Tv: SonyKV-29C3K Erösítö: Pioneer VSX-D1011 Stereo: Grommes PG6 x2 Front: Klipsch RF-7 Center: Klipsch rc-35 Háttér: Klipsch RS-7 Back soround : Quadral Aurum 3 x2 Sub: Klipsch RSW-12 DVD: Denon 3910 Kábelek: VDH - The clearwater, Neotech KS-1034M

Avatar
mym@c
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 16:56
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mym@c »


2004-es katalógusban írták, hogy ez a "legüberebb"
Ez a bizonyos Tatrix-Horn tölcséres kialakítású hangszóró!
Jobban terjed a hang és még sok mást írnak róla!
 
Kíváncsi vagyok kaltenpeti véleményére!
Bár ezen nincs mit izgulni!
Biztos jó a magas, hiszen Klipsch!
 
Ha előkotorom vmikor a garázsból a katalógust,akkor majd bővebben beszámolok(ha nem keveredett el valahova!
A katalógust egy házi-mozi fesztiválon szereztük!
Westendbe volt a kiállítás, ah jól tudom 2 éve!

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Írták és tanusítják,hogy a Klipsch az egyik olyan hangfal aminek a legjobban szól a magasa
Ezt nem értem,
 
ez alatt te mit értesz?
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
mym@c
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 16:56
Értékelés: 0

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mym@c »


Írták és tanusítják,hogy a Klipsch az egyik olyan hangfal aminek a legjobban szól a magasa amiatt a "Tatrix Horn"(ha jól idézem)kialakitás miatt.Tölcséres.
Milyen a magas kaltenpeti??

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Klipsch hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »

Az tuti

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”