Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »

Azoknak szól ez a brilliáns videó, akik nem értik, hogy lehet beengedni a nappaliba egy 'ajtót' egy hagyományos doboz helyett.
A Klipsch úgy szól a Magnepan mellett, mintha egy vödör lenne, katasztrófa. Pedig mindkettő használtan az 500$-os kategória.

Viccesek a Klipsch tulaj kommentek, hogy szerintük valami tuti elromlott a hangfalban mert nem szólhat így, miközben a tulaj leírja, hogy a magas tölcsér még tuningolva is lett titániumra :)

Igen a dipól az ilyen ;)


youtu.be/fRDKFTiDtGA
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

dixie-chicken írta:
2023.10.16., hétf. 11:15
ma reggel kaptam ezeket a képeket...Quad 2912,Quad Artera Mono(2x),Quad Artera pre... :kiss:
az Artera amplifikáció távozott...érkezett MAC8000 :D
Csatolmányok
IMG-807d68c841572dfc85208c45b55b454a-V.jpg
IMG-5b48784110fe4d1dcee2948f57504ad6-V.jpg
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Quad 2805,EAR 899(KT90),EAR 864,Quad Q24P..Linn LP 12,Troika..RAAL supertweeter...ex Naim CB felhasználó,30 évig...
Csatolmányok
24p.jpg
24p.jpg (37.25 KiB) Megtekintve 1002 alkalommal
2805.jpg
2805.jpg (128.48 KiB) Megtekintve 1002 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

ma reggel kaptam ezeket a képeket...Quad 2912,Quad Artera Mono(2x),Quad Artera pre... :kiss:
Csatolmányok
IMG-4b089f338ffc015baf511f23b31f2101-V.jpg
IMG-b76df100300584544cec5771bd918e04-V.jpg
IMG-2deee4477ce14d900e74579f6bee7581-V.jpg
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Magneplanar Magnepan MG1.6QR

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

Az "erősítő pápa"-ként is emlegetett Dr. Matti Otala a 70-es évek végén és a 80-as évek elején sokat foglalkozott (a TIM mellett) az erősítők valós körülmények között leadott és a névleges (2,4,6,8,16 Ohm) mellett leadott teljesítménye összefüggéseivel.

Valami olyasmi jött ki belőle, hogy - egyebek mellett - a hangszóró impedanciája, érzékenysége, a fázisszög eltérése, a hangszóró felől az erősítő felé zajló reakciók erőssége mind meghatározza azt, hogy egy adott teljesítményű erősítő a valós zetenehallgatási körülmények során megfelelő-e a hangfal meghajtásához.

Komolyabb terhelés mellett csúnyán letérdeltek egyes 100 W feletti gépek (tizedét se tudtál ténylegesen leadni a teljesítményüknek), s meglepően jól szerepeltek egyes jóval kisebb teljesítményű erősítők.

A watt az watt. Ugyanakkor, ha nem jön le, akkor a nominális értékek maximum egy kiindulópontot adnak. A 4 Ohm 45 W "A" osztály az nem piskóta.Valószínűleg egy 45 W-os A/B osztályú toronyerősítőt jobb nem rákötni, de úgyse ahhoz vesznek ilyen hangfalat.

Avatar
donpepe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2012.12.04., kedd 22:01
Értékelés: 11

Re: Magneplanar Magnepan MG1.6QR

Hozzászólás Szerző: donpepe »

Köszönöm a jókivánságokat, de nem mindenáron eladóak a készülékeim.
Elektrotehnikusként én úgy tudom,hogy egy "valós" 20W az mindig 20W marad,vagy másra csak ráírtak valamit. :music1:

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Magneplanar Magnepan MG1.6QR

Hozzászólás Szerző: earforce »

donpepe írta:
2023.04.24., hétf. 22:51
Üdv!
Én 6-szor 5-ös szobában az Accuphasém "A" osztályban 15-20W között mozog a mutatója.
Ennén nagyobb hangerő klasszikusokon szerintem ökörség. Ez is valamikor nagyon hangos.
De szerintem ezen kár vitatkozni,mert bárki eddig hallgatta nálam, mindenkinek bőven elég volt.
Most nézem hogy egy Accu P260-al hajtod. Azért ez egy normális tápolású, robosztusan megépített vas! Ennek a 20W-ja nem egy T-amp 20W-val összekeverendő.
Sikeres eladást!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
donpepe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2012.12.04., kedd 22:01
Értékelés: 11

Re: Magneplanar Magnepan MG1.6QR

Hozzászólás Szerző: donpepe »

Üdv!
Én 6-szor 5-ös szobában az Accuphasém "A" osztályban 15-20W között mozog a mutatója.
Ennén nagyobb hangerő klasszikusokon szerintem ökörség. Ez is valamikor nagyon hangos.
De szerintem ezen kár vitatkozni,mert bárki eddig hallgatta nálam, mindenkinek bőven elég volt.

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

Re: Magneplanar Magnepan MG1.6QR

Hozzászólás Szerző: SFI »

Üdv, magam is hasonló elven működő hangfalat használok, és egy rendkívül szerethető, plasztikus hangot szolgáltat. Azt nem tudom, hogy hogy szólhat egy 25W-os erősítővel, de mikor csöves erősítőt kerestem, egy 30W-os csöves erősítőt 4 ohmos kimeneten rákötve, az letérdelt.... Most 100W-os csöves az erölködő, 2 ohmos kimeneten hajtva. Jó hang ez, de kéri a kakaót...Sikeres eladást! SFI
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
donpepe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2012.12.04., kedd 22:01
Értékelés: 11

Re: Magneplanar Magnepan MG1.6QR

Hozzászólás Szerző: donpepe »

Állapota ezt a teóriát megdöntötte.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Magneplanar Magnepan MG1.6QR

Hozzászólás Szerző: earforce »

donpepe írta:
2022.10.01., szomb. 22:49
s csak 20-25W-os erősítővel lett hajtva egész életében.
Ez ennél a hangfalnál inkább hátrány, mint előny.
Pont a kis teljesítményű, kis áramú erősítőkkel lehet könnyebben kinyírni.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdvözletem!

Azt olvastam a Heil AMT-ről, hogy az egy közép-magas hangszóró. Eddig leginkább olyan hangsugárzókkal találkoztam, amelyekben különálló magas és egy mély-közép sugárzó volt. Példaként, az ilyen hangszóróval szerelt Aulos modell váltási frekvenciája 1050 Hz, míg úgy látom, más (mély-közép sugárzók) esetén ez 3000 Hz körül van.
Pusztán elméleti alapon, milyen hangzásbeli különbségek származhatnak abból, hogy a középhangokat nem a mélyeket, hanem a magasakat sugárzó membrán szólaltatja meg?
Újratervezés

Avatar
yager01
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 21:39
Értékelés: 2

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: yager01 »

sziasztok, örülök, hogy rá találtam a témára, hátha tudtok segíteni. Előre leszögezem full laikus hifi analfabéta vagyok ! a napokban hozzá jutottam 1 pár tökéletes állapotban lévő Acoustat MK 141-C elektrosztatikus hangfal párhoz amit szeretnék egy hozzá való erősítővel megszólaltatni. Ahogy fentebb is írtam nem értek a témához, így csak sötétben tapogatózok. Olvastam, hogy ez a technika kevésbé érzékeny, így olcsóbb kisebb tudású erősítők is meg tudják esetleg szólaltatni, és kihozni belőlük azt a különleges hangzást amit képviselnek. Tudtok nekem tanácsot, ajánlást adni, hogy milyen irányba induljak el? Használt erősítőt próbálnék találni mellé. Most egy Linx Nebula Cat A erősítővel tesztelem ami elég jó választásnak tűnik, de szeretném tudni, hogy mi lenne az ideális ehhez való típus... leborulok.gif

Avatar
Bálint73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.10.14., pén. 16:08
Értékelés: 59

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bálint73 »

A Magneplanar is sztatikus csak nem elektro-, hanem magnetosztatikus.
A sztatikus teret nem egy nagyfeszültség áltat generált elektromos mező hozza létre, hanem a panelekbe beépített mágnesrudacskák.

Idézet Hifi Magazin (1990-es évekből) Harmadév Nyuszija:
"Parányi állandó (rúd)mágnesek sora előtt műanyag fóliát feszítenek ki: ez lesz a membrán. Vastagsága mindössze 12,7µm. A fólián alumínium vezetőcsíkok képezik a "lengőcsévét", amelyek a mágnesek erőterében helyezkednek el,"

Kiegészítés: Mai modelleknél már az aluminiumot rézfólia váltotta fel.

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: xilop »

earforce írta:
2022.02.26., szomb. 18:42
xilop írta:
2022.02.26., szomb. 13:30
A Magneplanar nem sztatikus! uvegajto.gif ó
Olvastad a topik címét?
Bocsi, ezt benéztem leborulok.gif

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »

xilop írta:
2022.02.26., szomb. 13:30
A Magneplanar nem sztatikus! uvegajto.gif ó
Olvastad a topik címét?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
xilop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2008.10.07., kedd 23:20
Értékelés: 108

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: xilop »

A Magneplanar nem sztatikus! uvegajto.gif ó

Avatar
Bálint73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.10.14., pén. 16:08
Értékelés: 59

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bálint73 »

Jó kis videó.
Az utolsó Made in USA termékek egyike.
Nomeg aki ismeri, birtokolja, nem tud nélküle élni :smile29: , mégha hallgat párhuzamosan dobozost is. Pl. magam. :D
Tényleg: sztatikusban a Magneplanar és dobozosban a Triangle nekem bejött (de talán Long-ot is olvasva, nem csak nekem) . Maggie-k komolyzene/jazz/elektronikus zenékre, a Triangle meg mindenre.
Meglepő, de valahol hasonló a hangkarakterűk, ha lehet ilyet mondani.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: earforce »

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
sindoklek
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 16:20
Értékelés: 18

Re: Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: sindoklek »

A bal oldali hangsugárzót (Curante mellett) Zoli barátom készítette és az Allemande nevet kapta.Több mint két hónapja hallgatom és boldog tulajdonosa vagyok amiben megtaláltam azt a hangzásvilágot amelyre mindig is vágytam.
Nyitott tiszta torzításmentes közép és magas tartomány ,megfogott hatalmas természetes(nem brumis ) mélyekkel és elképesztően gyönyörű 3 dimenziós holografikus tér. A zenekar és előadók jelenléte egyértelmű a szobában,s nem érzem hogy hangszóróból szól a zene.
allemande és currante.jpg
allemande és currante.jpg (46.29 KiB) Megtekintve 5179 alkalommal
„Az ember, aki legbelül zenétlen, s nem hat rá édes hangok egyezése, az kész az árulásra, taktikára..."
 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




On 2018. 05. 01. at 3:22 PM, istvan01 said:




még nincs kialakult ár. Mi dönti el? részben a hasonló hangra képes nagy nevű márkák, mint konkurensek, részben az újfajta henger sugárzó köré kialakuló újdonság varázsa. Többek között az AES előző elnöke, aki még most az AES tanács tagja, a fő támogatója. De olyan sok, nekünk tök ismeretlen audio szervezet is támogatóként jelentkezett nála, amiket én nem tudtam megjegyezni. A mostani tervek szerint a képen látható konstrukció Dániban fog készülni, akik gyártják, azok eleve a Skandináv térségben disztríbútorok is egyben. Három lépcső van egyenlőre tervezés alatt, a kisebbikhez nagyobb darabszámra készülnek, ehhez mind a két sugárzót SB Acoustics gyártaná Malajziában, a két nagyobb hangsugárzói még nem véglegesek hol és ki készíti. A Zoli házi műhelyében csak prototípust képes előállítani.





Egy kiállítás előtti promóciós cikk-ismertető Bay Zoli BRS hangsugárzójáról:



https://www.monoandstereo.com/2018/05/n ... akers.html



https://www.monoandstereo.com/2018/05/t ... akers.html


Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »




1 hour ago, istvan01 said:




még nincs kialakult ár. Mi dönti el? részben a hasonló hangra képes nagy nevű márkák, mint konkurensek, részben az újfajta henger sugárzó köré kialakuló újdonság varázsa. Többek között az AES előző elnöke, aki még most az AES tanács tagja, a fő támogatója. De olyan sok, nekünk tök ismeretlen audio szervezet is támogatóként jelentkezett nála, amiket én nem tudtam megjegyezni. A mostani tervek szerint a képen látható konstrukció Dániban fog készülni, akik gyártják, azok eleve a Skandináv térségben disztríbútorok is egyben. Három lépcső van egyenlőre tervezés alatt, a kisebbikhez nagyobb darabszámra készülnek, ehhez mind a két sugárzót SB Acoustics gyártaná Malajziában, a két nagyobb hangsugárzói még nem véglegesek hol és ki készíti. A Zoli házi műhelyében csak prototípust képes előállítani.





Jó hát sejtettem, hogy ez is, mint sok minden más, a gazdagok játékszere marad. Ettől független szurkolok a sikernek. Még ha nekem lőtávon kívül is van.


Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Elektrosztatikus és egyéb dipól hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »




6 minutes ago, -KP- said:




Mindez hány százezer eurós árért lesz elérhető vajon? :S





még nincs kialakult ár. Mi dönti el? részben a hasonló hangra képes nagy nevű márkák, mint konkurensek, részben az újfajta henger sugárzó köré kialakuló újdonság varázsa. Többek között az AES előző elnöke, aki még most az AES tanács tagja, a fő támogatója. De olyan sok, nekünk tök ismeretlen audio szervezet is támogatóként jelentkezett nála, amiket én nem tudtam megjegyezni. A mostani tervek szerint a képen látható konstrukció Dániban fog készülni, akik gyártják, azok eleve a Skandináv térségben disztríbútorok is egyben. Három lépcső van egyenlőre tervezés alatt, a kisebbikhez nagyobb darabszámra készülnek, ehhez mind a két sugárzót SB Acoustics gyártaná Malajziában, a két nagyobb hangsugárzói még nem véglegesek hol és ki készíti. A Zoli házi műhelyében csak prototípust képes előállítani.


Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”