Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Valaki lehülyézte a vásárlót?


 
Szerintem száraz tényeket pakoltunk be.
Nem akarok hazabeszélni,de ezért érdemes megnézni hogy egy Swans doboza és váltója milyen egy bóvli túlárazotthoz képest.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: earforce »



Mi alapon hülyézünk le bárkit is a választása miatt, ha egyébként boldog vele?


Valaki lehülyézte a vásárlót?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
Nyilván vannak olyan termékek, amik sehogy sem érik el azt a színvonalat, amit az áruk alapján sejtetnek, de ne a kivételek alapján ítélkezünk már. Emiatt ennek az egész topiknak semmi értelme, sima bezzegkedés, farokméregetés. (jöhetnek a mínuszok ha nincs ellenérv, úgy könnyebb, tudom. )


 
Egyetértenék veled,ha te új dobozokat vásárolnál,de én úgy tudom,hogy nagyon is tudatosan vásárolsz.
Persze,hogy fontos a kapott hang,de nem mindegy,hogy az mennyibe kerül.
Ha gondolod élj együtt egy KEF IQ9-es dobozzal és adj érte ki 400000 Ft-ot.
Sok ember zsebében lehet,hogy csak most nyílt ki a bicska,hogy mennyit kifizetett a marketingért és a kereskedők hasznáért.

Vendég

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Természetesen nem....de az már a pofátlanság netovábja,hogy vaskos árcédula ellenére is kifejezetten olcsó alkatrészekből épül...
Ha esetleg még jól is szól, az már nem egyszerű pofátlanság, hanem kegyetlen kibaxás a "mindenttudó" hifistákkal:)))

Vendég

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



És akkor ez most egy olyan verseny lesz, hogy ki tud kevesebb pénzért minél drágább és nagyobb alkatrészt belerakni a hangfalakba? Én nem értek az elektronikához szinte semmit de azért ez nagyon a problémák leegyszerűsítésének látszik. Van egy olyan rossz érzésem mintha valaki azt feszegetné, hogy a szegedi halászlé az miért az olcsó tiszai halakból készül és miért nem drága langusztából meg nyelvhalból?


Neked 100%-ban igazad van, annak ellenére, hogy a hasonlatod nem teljesen jó. Az ellenértéket izlelőbimbókkal avagy füllel lehet érezni.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: violin »



Ha jól vettem ki az előttem szólók szavaiból akkor az a kifogás, hogy 40 forintos alkatrészek vannak a drága készülékekben miközben a drága alkatrészek is csak néhány száz vagy max ezer forintosak. Ha viszont azok lennének benne akkor már jogos a milliós eladási ár?


 
 
Természetesen nem....de az már a pofátlanság netovábja,hogy vaskos árcédula ellenére is kifejezetten olcsó alkatrészekből épül...
Úgy is mondhatjuk,hogy könyebb szívvel nyúl zsebbe az ember....ha azt érzi megfelelő ellenértéket kapott a pénzéért.
Persze van akit csak a hang érdekel...a megvalósítás már kevésbé.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Vagy kirúgták és így akart bosszút állni. Amúgy korrekt egy pasi. Ameddig eltartották, miért nem nyilatkozott így?
Egyébként miért lenne érdeke egy cégnek gyengébbet csinálni, mint az előző szériája volt? Akkor hogyan tudná eladni?
Az természetes, hogy a költségeket minimalizálni akarják, de ez nem megy (nem mehet) a minőség rovására. A Bowers-nél sem.
Nekem volt NT803-am évekig. Több ügyfelünknél hallottam a D szériát: jobb. Az egy más kérdés, hogy ma már nem az én világom, de a D széria mindenképpen a sima NT széria felett áll hangminőségben. A kivitelük pedig nem lett gyengébb.
Szóval jól hangzanak ezek a megállapítások, csak nélkülöznek minden valóság alapot.


 
Nyilvánvaló , hogy a legdrágább hangsugárzók jobban meg vannak építve , de itt nem ezekről volt szó ! Egyébként nem rúgták ki , saját céget alapított .Ha jól emlékszem a B&W-nél is a magas mögött lévő cső először alu volt , aztán meg műanyag . Nyilván fejlesztettek .

Vendég

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Bowers 803 és 804-es dobozok


Pont ilyen NT803-am volt 3.5 évig. Szerettem. Az első igazán komoly hangfalam volt. Évekig csak álmodoztam az B&W NT-ről.
Aztán meg tudtam venni egyet. Nem kevés pénz volt ez akkortájt. Majd másfél mill. volt az ára 2000 után valamivel.
Aztán változtak az idők, az ízlésem. Megismerkedtem a Logan-nel, ami azóta is rabságban tart. A saját körülményeim között nem tudnék jobbat találni.

Avatar
samugy63
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.07.04., hétf. 19:51
Értékelés: 19

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: samugy63 »



Nem...itt azt a kérdést feszegetjük,hogy miért kerül egy adott hangsugárzó százezrekbe-milliókba.....ha filléres alkatrészeket használnak az elkészítésénél...


Ha jól vettem ki az előttem szólók szavaiból akkor az a kifogás, hogy 40 forintos alkatrészek vannak a drága készülékekben miközben a drága alkatrészek is csak néhány száz vagy max ezer forintosak. Ha viszont azok lennének benne akkor már jogos a milliós eladási ár?

Vendég

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



...miután kilépett a cégtől , hogy soha nem kaptak olyan megbízást , hogy az új hangsugárzó jobb hangú legyen , csak olyat , amiben azt kérték legyen olcsóbban gyártható . Ennyit a több évig tartó ,, fejlesztésről " .


Vagy kirúgták és így akart bosszút állni. Amúgy korrekt egy pasi. Ameddig eltartották, miért nem nyilatkozott így?
Egyébként miért lenne érdeke egy cégnek gyengébbet csinálni, mint az előző szériája volt? Akkor hogyan tudná eladni?
Az természetes, hogy a költségeket minimalizálni akarják, de ez nem megy (nem mehet) a minőség rovására. A Bowers-nél sem.
Nekem volt NT803-am évekig. Több ügyfelünknél hallottam a D szériát: jobb. Az egy más kérdés, hogy ma már nem az én világom, de a D széria mindenképpen a sima NT széria felett áll hangminőségben. A kivitelük pedig nem lett gyengébb.
Szóval jól hangzanak ezek a megállapítások, csak nélkülöznek minden valóság alapot.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: violin »



És akkor ez most egy olyan verseny lesz, hogy ki tud kevesebb pénzért minél drágább és nagyobb alkatrészt belerakni a hangfalakba? Én nem értek az elektronikához szinte semmit de azért ez nagyon a problémák leegyszerűsítésének látszik. Van egy olyan rossz érzésem mintha valaki azt feszegetné, hogy a szegedi halászlé az miért az olcsó tiszai halakból készül és miért nem drága langusztából meg nyelvhalból?


 
 
Nem...itt azt a kérdést feszegetjük,hogy miért kerül egy adott hangsugárzó százezrekbe-milliókba.....ha filléres alkatrészeket használnak az elkészítésénél...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
samugy63
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.07.04., hétf. 19:51
Értékelés: 19

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: samugy63 »

És akkor ez most egy olyan verseny lesz, hogy ki tud kevesebb pénzért minél drágább és nagyobb alkatrészt belerakni a hangfalakba? Én nem értek az elektronikához szinte semmit de azért ez nagyon a problémák leegyszerűsítésének látszik. Van egy olyan rossz érzésem mintha valaki azt feszegetné, hogy a szegedi halászlé az miért az olcsó tiszai halakból készül és miért nem drága langusztából meg nyelvhalból?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: AVX »



A B&W vagy a Mission , már nem emlékszem pontosan , egyik tervezőmérnöke nyilatkozta egyszer , miután kilépett a cégtől , hogy soha nem kaptak olyan megbízást , hogy az új hangsugárzó jobb hangú legyen , csak olyat , amiben azt kérték legyen olcsóbban gyártható . Ennyit a több évig tartó ,, fejlesztésről " .


 
Az egyik ilyen Bowers mérnök most kínában dolgozik.Nem is akárhol.
Ő az:
Cristian Petterson:
“XT series” for which is the new series of B&W is a kind of system which has small scale aluminum metal sound box and has extremly modern feeling. The left narrow amplifier is “XT4”, and the right is “XT2”. For this system, B&W has re-improved the treble unit of hemisphere tube loading. The above photo is the incumbent acoustic engineer of “B&W” and he had participated in the important partial designs for this “xt system” and the new 800 system


Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: violin »


Itt egy másik is...
 

 

 

Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Lehet, hogy Én vagyok a naív


 
Nem lehet....

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Na ezt már biztos unjátok....
 


 
Ez a doboz nem semmi.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: violin »



Ez teccik! Jöhetnének DIY dobozok is, összehasonlítás végett!


 
 
Na ezt már biztos unjátok....
 






Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Az doboz anyagával van bajod? Az előlapra nyilván nem véletlenül került az a "pvc" sem. Mert egyébként eléggé bemerevített és szerintem eléggé megtervezett belső csillapítás is van. (Nem vagyok mérnök) Azt meg, hogy mit miért csinál egy tervező és egy gyártó sosem fogjuk megtudni. Rengeteg tervezési és tesztelési munkaórát fektetnek egy-egy doboz kiadását megelőzően, főleg ha egy dobozból több széria készül. Évekig finomítgatnak rajta, optimalizálják... Természetesen a marketingesek meghúznak egy árat, amiért elő kell állítani. Ennek áldozatául esik sok minden. De több évtizedes sikeres piaci részvétel, és rengeteg eladott darab azért válasz lehet...


 
A B&W vagy a Mission , már nem emlékszem pontosan , egyik tervezőmérnöke nyilatkozta egyszer , miután kilépett a cégtől , hogy soha nem kaptak olyan megbízást , hogy az új hangsugárzó jobb hangú legyen , csak olyat , amiben azt kérték legyen olcsóbban gyártható . Ennyit a több évig tartó ,, fejlesztésről " .

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Lehet, hogy Én vagyok a naív
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »

A 60.000 nagyon vicc érte, ennyiért senki nem rakja össze a fél párat sem.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Bowers 803 és 804-es dobozok



Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: Big »


Revel Performa F30

DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Bizony így van, mindig lesznek olyanok akik elhiszik hogy egy cég alapmodellje mögött komoly valós feljesztések vannak. A 802D biztos hogy valóban komoly odafigyelés/teszt....stb mellett született meg, és ha abból is annyit gyártanának mint a 603-ból akkor 10X olcsóbb is lehetne, de nem lesz mert akkor nem vennék meg :)


 
Nekem vannak gyári B&W 803 és 804-es dobozaim.
Az angol cég baromi büszkén írogatta,hogy mindent angliában gyártottak a 8-as szériához.Már csak az a kérdés,hogy Letenye mióta van angliában?
60000 Ft-ért adjuk ezt a dobozt párban Áfával számlával.
Ennek a doboznak az ára 1 MFt felett volt.
A KEF Reference dobozai a mai napig itt készülnek Letenyén.
 
Igy néz ki egy 4,5 MFt-os KEF 207-es doboza,amit 100000 Ft-ért m,eg lehet venni.



Avatar
nempisti
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2006.08.24., csüt. 16:35
Értékelés: 42

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: nempisti »



Ilyen vevőkre van szükség.


 
:fekverohog:

Avatar
Muszklismick
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2940
Csatlakozott: 2008.12.02., kedd 22:19
Értékelés: 229

Szétszerelt hangsugárzókról készült képek

Hozzászólás Szerző: Muszklismick »

Bizony így van, mindig lesznek olyanok akik elhiszik hogy egy cég alapmodellje mögött komoly valós feljesztések vannak. A 802D biztos hogy valóban komoly odafigyelés/teszt....stb mellett született meg, és ha abból is annyit gyártanának mint a 603-ból akkor 10X olcsóbb is lehetne, de nem lesz mert akkor nem vennék meg :)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”