Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Harbeth hangsugárzók

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Hmm!
 



 
Ezt a képet hol találtad?
Milyen gyártmányú ez a hangszóró.
 
Remélem jól áttanulmányoztad ezt a 40.1-et.
Ilyen minőség nekem is megfelel...,de nem hangban.
Annak ettől jobbnak kell lennie.




Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bege »



Harbeth M40.1 loudspeaker
http://www.6moons.co...harbeth4/1.html


 
Érdekes.
 



Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bege »



Harbeth M40.1 loudspeaker
http://www.6moons.co...harbeth4/1.html
 


Hmm!
 


Vendég

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem kifejezetten tetszik az ipari kivitel, ha valóban pro audiós géneket hordoz a hangfal. Számomra még egy standard kivitelű Danley is gyönyörű, biztosan nem élnék a furnérozás opcióval, ha olyat vennék. Ezek a dobozok büszkék a származásukra Say it loud, i'm black and i'm proud

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez nem ronda!


 
Ja az más.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Csak ne lenne ennyire ronda.


 
Ez nem ronda!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez volt már?
 
http://www.audio-mar...?id=7114720032


 
Csak ne lenne ennyire ronda.


Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szigony »


"Monitor 30 tweeter Monitor 30.1 tweeter
Technical Improvement Plan: Harbeth M30 > Monitor 30.1
The Monitor 30 was introduced in 1997 as a drop-in replacement for the BBC- designed LS5/9.
The Monitor 30/30.1 and the BBC LS5/9 share the same size cabinet, both are two way designs and both are widely used in broadcasting
The objective of the Monitor 30 was to closely follow the sound of the Monitor 40, also introduced in the late 1990s
The Monitor 30.1 is designed to be more similar to the highly respected Monitor 40.1
The M30 is the longest-running, unchanged Harbeth model - 1997 to 2012 (fifteen years continuous production)
The M30 was designed in the era of DOS and Windows 95 and the crossover was modelled using a first generation, DOS simulator
The Monitor 30.1 crossover was optimised from that of the original M30 using a sixth generation full-graphical Windows 7 multi-axis simulator.
The key areas of the design that the new simulator has been able to focus on are: improved bass/mid overall response curve shape, improved integration at and around crossover frequency on axis, improved integration off-axis laterally and vertically
The crossover frequency has been slightly lowered
Amplifier load is as ‘easy’ as before - a very important Harbeth plus feature

Extensive software modelling of the Harbeth-made woofer has been undertaken to confirm that it offers the best possible overall balance of extension, power handling and response shape for the M30.1 size cabinet
Port tuning has been carefully re-evalauated but no changes have been made other than an increase in internal damping foam
The tweeter is now exactly the same ‘open weave’ unit as used in the Monitor 40.1
The bass/midrange unit, designed and made at Harbeth UK features the RADIAL2TM cone and the surround from the highly successful Harbeth Compact 7ES3
Biwire terminals have been deleted following the trend from the Compact 7ES3
and P3ESR to avoid customer confusion and misunderstanding; one pair of good quality 4mm posts are fitted
Direct instantaneous A-B comparison between the M30 and M301 validate the original fifteen year-old design and its good balance between smoothness, clarity, bass warmth and ease of drive.
The Monitor 30.1 gilds what is already a good monitor. Once the ear recognises the improved integration and balance then the M30.1 is appreciated as the superior and now perfected model of its class.
Harbeth UK Issue 1a May 2012"

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szigony »



szigonynak - Naim fórumról egy Harbeth SHL5 tulaj Itt a topic link http://forums.naimaudio.com/displayForu ... 3346598237 a képek szerint nem épp pici helyiségben hallgatózik a fiú SHL5-el, a Te nappalid leírása alapján lehet, hogy még az M30.1-is elég lesz


 
Köszi a képet.A Harbeth fórumon is olvastam pro és kontra érveket.Az SHL5 már a méretőből adódóan is problémásabb lehet,mint azt az idézett szövegben is írták.Ahol a demo volt ott nem tapasztaltam ilyen problémákat,de mindenképpen el akarom kérni lehetőség szerint mind a két Harbeth-et egy home demo-ra.
Ezért is nem vettem meg az ebay-es SHL5-öt.Pedig
Én is úgy gondolom,hogy az átlag angliai szobákhoz az M30.1-et könnyebb lenni illeszteni.
Remélhetőleg ez is jól fog muzsikálni és akkor megkaphatom a végleges választ.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szigony »



P3ESR egy ezresért állvánnyal. Zsolti!!! Amikor nem akarsz venni van dogivel Amikor meg majd tényleg elhatározod magad akkor meg nem lesz.
 
Ezt egyébként elhozza a tag kérésre West-Midlands-ra ebbol az kovetkezik, hogy szerintem egy Kent is belefér neki.


 
Itt most tényleg nem az elhatározással van a probléma!
Amint azt írtam a körülményekre való tekintettel halasztom későbbre a végleges döntést és a vásárlást.
Most valóban hosszú távra szóló döntést szeretnék hozni ebben a kérdésben.És a Harbeth az első benyomások alapján számomra több,mint ígéretesnek tűnt.
Mivel az SHL5 valóban egy igen termetes monitor ezért nem vagyok róla meggyőződve,hogy a jelenlegi(kb:18m2) és a későbbi angol lakásokba ezt problémamentesen tudnám illeszteni.Te is jól tudod,hogy ezek az angol nappalik,szobák általában milyen alapterülettel rendelkeznek.Körbe lehet őket pis@lni.
Ha már járt volna nálam az SHL5 és a Monitor 30.1-et is meghallgattam volna akkor a kedvezőnek tekinthető ár miatt lehet,hogy meghoztam volna a döntésem,de ezek hiányában most inkább

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



P3ESR egy ezresért állvánnyal. Zsolti!!! Amikor nem akarsz venni van dogivel Amikor meg majd tényleg elhatározod magad akkor meg nem lesz.
 
Ezt egyébként elhozza a tag kérésre West-Midlands-ra ebbol az kovetkezik, hogy szerintem egy Kent is belefér neki.


 
Szerintem ennyit sem ér.
Én már meghallgattam ezt a dobozt.
A Spendort is.
A Jungson LS3/5 nem rosszabb ezektől.
 
Az M30.1-et én is szívesen megfülelném,sőt el is fogadnám.

alfaati

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: alfaati »



... amit az eladó még Anglián belül sem postáz...


 
Légyszi ne kezd!
 
idézet a hirdetés szovegébol:
 
"Collection is preferred but i could find out P & P costs if neccessary (probably won't be cheap though!)."

alfaati

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: alfaati »


P3ESR egy ezresért állvánnyal. Zsolti!!! Amikor nem akarsz venni van dogivel Amikor meg majd tényleg elhatározod magad akkor meg nem lesz.
 
Ezt egyébként elhozza a tag kérésre West-Midlands-ra ebbol az kovetkezik, hogy szerintem egy Kent is belefér neki.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


szigonynak - Naim fórumról egy Harbeth SHL5 tulaj
Thanks Max. Good to hear you may be considering the Harbeth C7ES-3. They are more versatile and easier to place than the SHL5 due to the smaller cabinet ie. less bass problems. Itt a topic link http://forums.naimaudio.com/displayForu ... 3346598237 a képek szerint nem épp pici helyiségben hallgatózik a fiú SHL5-el, a Te nappalid leírása alapján lehet, hogy még az M30.1-is elég lesz
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


M30.1 akcióban az állvány fának tűnik.

Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

alfaati

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Ertheto okok. Ha megis meggondolnad magad, a wigwamon meg minding ott van a Koreai Piacra szant KL-H6-os 450-ert!

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szigony »



Zsolti! Friss hirdetés és ha nem is "walking distance" de Londonban van!
 
Ha a tiéd elmenne gyorsban 1600ért akkor kulonosebb befektetés nélkul tiéd lehetne ez!
 
 
SHL-5 Eucalliptusz


 
Köszi Attila!
 
Reggel én is láttam a hírdetést.Azonnal írtam is neki,de nem jött létre az üzlet.
Ha az enyém már elment volna és nem jött volna a képbe az M.30.1(soft dom).
Továbbá a vállalkozásunk is átalakulóban van a baba pedig hamarosan érkezik.
Ezért mérlegeltem és úgy döntöttem,hogy ezt most kihagyom. !36_7_11.gif

alfaati

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: alfaati »


HL P3SR
 
Friss hirdetés!

alfaati

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Zsolti! Friss hirdetés és ha nem is "walking distance" de Londonban van!
 
Ha a tiéd elmenne gyorsban 1600ért akkor kulonosebb befektetés nélkul tiéd lehetne ez!
 
 
SHL-5 Eucalliptusz

Vendég

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



No akkor vegyen egy párat és összehasonlítjuk.
 


Meghallgatás nélkül én semmit nem veszek.
 
Nekem az is elég,ha én tudom,hogy jobb.
Ön honnan fogja tudni, hogy jobb?
 
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Hogy megtudjuk, valóban jobb-e, ahhoz össze kellene tudni hasonlítani egy eredetivel. (Egy igazi vaktesztben.) Persze addig is hihetjük, hogy jobb, de lehet, hogy csak másabb.
 
.


 
No akkor vegyen egy párat és összehasonlítjuk.
Nekem az is elég,ha én tudom,hogy jobb.
Ha az ATC-nél jobb lesz,akkor már az sem annyira rossz eredmény.
Azt meg venni sem kell.

Vendég

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én most biztosan nem fogok rendelni 40.1-es dobozt.
Arra hajtok,hogy csinálunk egy jobbat.
...........


 
Hogy megtudjuk, valóban jobb-e, ahhoz össze kellene tudni hasonlítani egy eredetivel. (Egy igazi vaktesztben.) Persze addig is hihetjük, hogy jobb, de lehet, hogy csak másabb.
 
.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Német árak május 22. http://www.inputaudi...iste_5_2012.pdf
 
Ők meg közel vannak http://www.one-hifi.com/Contact_en.aspx
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Harbeth hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



Egyiket sem hallottam.Jelenleg a cél egy M30.1 vagy egy SHL5.Ha mindenkinek kialakul a végleges álláspontja (model,szín) és a vásárlás időpontját is össze tudjuk egyeztetni akkor szerintem érdemes lenne megfontolni,hogy együtt adjuk le a rendelést.
Akkor én is megpróbálok egy jó árat kérni az itteni kereskedőtől.Aztán,majd meglátjuk,hogy mit lehet belőle kihozni.


 
Én most biztosan nem fogok rendelni 40.1-es dobozt.
Arra hajtok,hogy csinálunk egy jobbat.
Ki merem jelenteni,hogy nem akkora ördöngősség egy ilyet megcsinálni.
A 40.1-ben egy olcsóbb Seas magas van.
Tudom,hogy nagy fága vágjuk a fejszét,de én hiszek abban,hogy nincs értel 3-szor drágabban gyári dobozt venni a név miatt.
 
 
Jelenleg ott tartunk,hogy kész van a próbadoboza egy két útas monitornak.
Ez fényévekkel jobb,mint a Harbeth monitorom,csak picit kevés a mélye.
Most ehhez keressük a mélysugárzót.
Nagy eséllyel egy olyat pakolunk bele,ami egy 100000 EUR-ba kerülő dobozban is található.
Ezzel a hangszórókészlettel nem hiszem,hogy nem tudjuk megütni azt a szintet,mint a 40.1.A doboza lesz a legkisebb dond.A váltó sem akkora probléma,mint páran hiszik.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”