Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Talon-Firebird Diamond

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Pár éve jártam egy magánlakásban,ahol a nappaliban volt egy 10méteres vízesés...(Pofám leszakadt... )

A vízöblítéses háttérzaj tapasztalatom szerint jelentősen ront a hangzáson.


 
Nem a csobogón volt a fő rendszer fölállítva.
Bár én a sajátomat fölcserélném a vízesésre.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Marc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 20:21
Értékelés: 25

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marc »


Pár éve jártam egy magánlakásban,ahol a nappaliban volt egy 10méteres vízesés...(Pofám leszakadt... )

A vízöblítéses háttérzaj tapasztalatom szerint jelentősen ront a hangzáson.

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


...nekem ez annyira fura. Mármint hogy a ring-et is ebbe a kategóriába sorolják(soroljátok)...
Nem azt mondom,hogy a SS ring nem jó...de pl a kis (Vifa) ringel összehasonlítva,nem indokolja egyértelműen a 8szoros árkülönbséget...
A SS ring és az Accuton között mekkora az árkülönbség...?
Jó tudom...a high-end=kis különbség-sok pénzért....

http://www.madisound.com/catalog/produc ... ts_id=1039
 
http://www.madisound.com/catalog/produc ... ts_id=1581
 
http://www.e-speakers.com/-strse-358/JA ... Detail.bok
 
A Duelund Cast/PIO sem annyival jobb,mint a Mundorf Silver/Gold/oil.
Ám azt a természetességet,zeneiséget,egyszerűen nem tudja a csúcs Mundorf sem.
Ezért kell pengetni a kasszánál,súlyos százezreket.
Pont erről van itt is szó nagy vonalakban...
 
Létezik az a vásárló réteg,amelynek kizárólag a legjobb elég jó,kerüljön az bármennyibe.
Pár éve jártam egy magánlakásban,ahol a nappaliban volt egy 10méteres vízesés...(Pofám leszakadt... )
A rendszeréről nem mondhatok semmit,mert ígéretet tettem,hogy nem említem semmilyen nyilvános fórumon.
Akik helikopterrel járnak vadászni,(Mert a vízesés tulajdonosa így tesz.)nem igazán DIY szemlélettel vizsgálják a piacot.
Nekik vannak dedikálva ezek a termékek.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »


Nem értem hogy jön ide ez a Fekete. Én Gerhard Hirt-ről beszélek, az Ayon tulajáról...

A Stefan Fekete tervezte a Lumen hangfalakat,talán az Ayon-okat is és most a Consensus Audio hangfalait tervezi.
(Ezek magasabb minőségi kategóriát képviselnek,mint a Lumen White dobozok.)
 
Úgy keveredett ide,hogy úgy tudtam idáig,hogy a LW cég is az övé...
Azért neki jobban elhinném,hogy jobb a Ring Radiator,mint az Accuton gyémánt...


...nekem ez annyira fura. Mármint hogy a ring-et is ebbe a kategóriába sorolják(soroljátok)...
Nem azt mondom,hogy a SS ring nem jó...de pl a kis (Vifa) ringel összehasonlítva,nem indokolja egyértelműen a 8szoros árkülönbséget...
A SS ring és az Accuton között mekkora az árkülönbség...?
Jó tudom...a high-end=kis különbség-sok pénzért....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Nem értem hogy jön ide ez a Fekete. Én Gerhard Hirt-ről beszélek, az Ayon tulajáról...

A Stefan Fekete tervezte a Lumen hangfalakat,talán az Ayon-okat is és most a Consensus Audio hangfalait tervezi.
(Ezek magasabb minőségi kategóriát képviselnek,mint a Lumen White dobozok.)
 
Úgy keveredett ide,hogy úgy tudtam idáig,hogy a LW cég is az övé...
Azért neki jobban elhinném,hogy jobb a Ring Radiator,mint az Accuton gyémánt...


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


 
Szerintem a Marten csak a legkisebb Coltrane-be, a Sopranóba rakja a Jantzen gyémántot. Nézd meg a képeket: http://www.marten.se/
 
A Components alatt is megjegyzi, hogy Accutont használ a drágább Coltranekben.

Egész pontosan a Bird-ben,Alto Coltrane-ben és a Momento-ban lesz Jantzen tweeter.
Igaz az még nincs felpakolva a weblapra én már kicsit előbb járok...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


 
A Marten-Coltrane Momento(€110000) hangfalában is ugyan az a Jantzen tweeter dolgozik,mint elvileg az Ayon "D" jelzésű hangfalaiban.

 
Szerintem a Marten csak a legkisebb Coltrane-be, a Sopranóba rakja a Jantzen gyémántot. Nézd meg a képeket: http://www.marten.se/
 
A Components alatt is megjegyzi, hogy Accutont használ a drágább Coltranekben.

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


 
Kizárólag saját tapasztalatról tudok beszámolni.
Hallottam egymás után ugyanazon rendszerben Isophon Cassiano(sima,majd gyémánt tweeteres)Arabba(gyémánt tweeteres)hangfalakat.
Gyakorlatilag az Isophon kínálata is hasonló,mint az Ayon készlet.
(Full Accuton driverek,upgrade gyémánt lehetőség,alapban kerámia Accuton.)
 
Azt tudom elmondani,hogy jóval nyugodtabb,természetesebb,nagyvonalúbb,megnyugtatóbb a gyémánt tweeter hangja.
Ha úgy tetszik,hátradőlősebb,kevésbé hifizős,jobban érvényesül a zene.
A kerámia forszírozósabb,hifisebb hangképet rajzol,gyémánt után hallgatva,sziszegősebb,kevésbé természetes.
 
A Radiator a kettő hangkép között helyezkedik el valahol félúton.
A Ring Radiator ár/teljesítmény viszonyban verhetetlen,hiszen egy többezer eurós gyémánt tweeter 90%-át hozza hangban és jóval olcsóbb.
Egyedül egy kis varázslat hiányzik belőle,ami az Accuton gyémánt hangjában benne van.
Persze az más kérdés,hogy pofátlanul túl van árazva az összes gyémánt dóm.
Persze a kis különbségek diadaláról szól a high-end...

 
Meggyőztél! Megcsináltatjuk a cserét. Baromi jól szól most is, de bizonyos kábeleket nem tudok passzítani hozzá, mert kicsit "hifis" lesz, pedig érzem, hogy azok a kábelek az igaziak...

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Stefan Fekete mondta?
Legújabban a Consensus Audio szekerét tolja.
Állítólag a legjobb hangú dobozok Consensus Audio néven jöttek ki a keze alól.
 


Nem értem hogy jön ide ez a Fekete. Én Gerhard Hirt-ről beszélek, az Ayon tulajáról...

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Tudsz arról valami, vagy van arra bármilyen teszt vagy cikk, hogy mi a különbség a Thiel kerámia és gyémánt hangja között? Nagyon kíváncsi vagyok rá, főleg, mert ha nem kel el ez a Gyrfalkon, akkor úgy tervezzük, hogy upgradeltetjük gyémántra...

Nem tudok sajnos ilyen tesztet.
 
Kizárólag saját tapasztalatról tudok beszámolni.
Hallottam egymás után ugyanazon rendszerben Isophon Cassiano(sima,majd gyémánt tweeteres)Arabba(gyémánt tweeteres)hangfalakat.
Gyakorlatilag az Isophon kínálata is hasonló,mint az Ayon készlet.
(Full Accuton driverek,upgrade gyémánt lehetőség,alapban kerámia Accuton.)
 
Azt tudom elmondani,hogy jóval nyugodtabb,természetesebb,nagyvonalúbb,megnyugtatóbb a gyémánt tweeter hangja.
Ha úgy tetszik,hátradőlősebb,kevésbé hifizős,jobban érvényesül a zene.
A kerámia forszírozósabb,hifisebb hangképet rajzol,gyémánt után hallgatva,sziszegősebb,kevésbé természetes.
 
A Radiator a kettő hangkép között helyezkedik el valahol félúton.
A Ring Radiator ár/teljesítmény viszonyban verhetetlen,hiszen egy többezer eurós gyémánt tweeter 90%-át hozza hangban és jóval olcsóbb.
Egyedül egy kis varázslat hiányzik belőle,ami az Accuton gyémánt hangjában benne van.
Persze az más kérdés,hogy pofátlanul túl van árazva az összes gyémánt dóm.
Persze a kis különbségek diadaláról szól a high-end...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Erre én is rákérdeztem. Azt mondta, hogy ő a Ringet jobbnak tartja, ezért a legdrágábbakba azt szereli. Én is csodálkoztam ezen és egyáltalán nem biztos, hogy igaza van, ő sem tévedhetetlen.
 
Különben a Lumen White csúcsdobozokba is Ringet rak már. Egyébként ugyanaz a technika a Lumen White és az Ayon, a Lumen White-ot azért tartotta meg, hogy akinek még több pénze van, az is tudjon vásárolni. No meg van olyan, aki a csodálatos csepp alakú Lumen White hangfalakba szerelmes...

Stefan Fekete mondta?
Legújabban a Consensus Audio szekerét tolja.
Állítólag a legjobb hangú dobozok Consensus Audio néven jöttek ki a keze alól.
 
A Marten-Coltrane Momento(€110000) hangfalában is ugyan az a Jantzen tweeter dolgozik,mint elvileg az Ayon "D" jelzésű hangfalaiban.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


 
Azért is fontos, mert ha áttért, akkor fogalmam sincs, hogy hogyan tudja upgradelni a kerámiát, hiszen a csavarhelyek és a kivágás eltér.

Bármilyen méretben,színben,szagban legyártja a Jantzen a tweetert,főleg ha nagyobb megrendelést szimatol...
 
A Kharma,Marten Design részére,pl. külön gyárt az Accuton,Jantzen drivereket egyéni specifikációk szerint.(Még a csavarhelyek is teljesen mások,mint a gyári változatoknál.)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


(Az 1" kerámia Accutontól viszont jobb hangú a Ring Radiator.)
 
Én természetesebb hangúnak tartom a gyémánt dómot,mint a Ring Radiatort,ami bár klasszis hangú,mégis lemarad a gyémánt hangminőségével szemben.


 
Tudsz arról valami, vagy van arra bármilyen teszt vagy cikk, hogy mi a különbség a Thiel kerámia és gyémánt hangja között? Nagyon kíváncsi vagyok rá, főleg, mert ha nem kel el ez a Gyrfalkon, akkor úgy tervezzük, hogy upgradeltetjük gyémántra...

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Érdekesnek tartom,hogy a Master széria kettő olcsóbb dobozához rendelhető opcionálisan "D" gyémánt upgrade,míg a nagyobb dobozok Ring Radiator tweetert alkalmaznak.
(Az 1" kerámia Accutontól viszont jobb hangú a Ring Radiator.)
 
Én természetesebb hangúnak tartom a gyémánt dómot,mint a Ring Radiatort,ami bár klasszis hangú,mégis lemarad a gyémánt hangminőségével szemben.
Gyakorlatilag az Ayon a kis Lumen White,amely dobozok mindegyike alkalmazza a csúcskategóriában az Accuton gyémánt magassugárzót.
Lehetséges,hogy marketing,illetve üzletpolitika húzódik meg a háttérben?

Erre én is rákérdeztem. Azt mondta, hogy ő a Ringet jobbnak tartja, ezért a legdrágábbakba azt szereli. Én is csodálkoztam ezen és egyáltalán nem biztos, hogy igaza van, ő sem tévedhetetlen.
 
Különben a Lumen White csúcsdobozokba is Ringet rak már. Egyébként ugyanaz a technika a Lumen White és az Ayon, a Lumen White-ot azért tartotta meg, hogy akinek még több pénze van, az is tudjon vásárolni. No meg van olyan, aki a csodálatos csepp alakú Lumen White hangfalakba szerelmes...

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


 
Az opcionális gyémánt sugárzó Accuton,vagy Jantzen?
(A jantzen reklámozza,hogy az Ayon is a JDT tweeterüket használja.
http://www.jantzen-audio.com/html/drivers-jdt-1024.html
 


Köszi, ez új információ, nem is tudtam! Mennyire friss az infó? Többször voltunk már az Ayonnál és beszégettünk a tulajdonos-tervezővel, legutóbb tavasszal. Akkor még ezt a Accuton-t (Thiel) gyémántot mutogatta nekem, a kezembe is vettem. Lehet, hogy azóta tért át a Jantzenra? Majd utánanézek.
 
Azért is fontos, mert ha áttért, akkor fogalmam sincs, hogy hogyan tudja upgradelni a kerámiát, hiszen a csavarhelyek és a kivágás eltér.

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Az Accuton C173N-T6-90 a világ egyik legjobb középsugárzója.Nekem is van egy ilyenem. Nagyon sérülékeny az ultravékony kerámia réteg.Állítólag újjal is kárt lehetne benne tenni,ezért van a védőrács.
 
Tényleg elektrosztatikus szerű felbontásra képes,kicsit húsosabb,sokkal dinamikusabb,életszerűbb kivitelben.Én Martin Logan,Audiostatic,Soundlab után léptem az Accuton driverek irányába és nem bántam meg.
 


Saját építésű hangfalba rakod? A mellékelt képed a beépítés előtti alkatrészeid?

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Valamennyire biztosan rezeg...de az is egyértelmű,hogy jóval kevésbé mint egy "hagyományos" membrán...
A különböző gyártók fejlesztései a legtöbb esetben a parciális rezések csökkentésére,és a csillapítás javítására irányulnak....
Focal-W....Audax-Aerogel....Scan-speak-Sliced cellulose....stb...

No meg a mozgó tömeg csökkentése is fontos. Nyilván annál jobb egy hangszóró, minél merevebb és könnyebb. A két feltétel ellentétben áll egymással, hiszen a könnyebb membrán nyilván hajlékonyabb is. Thiel talált egy jó kompromisszumot.

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


[OFFTOPIC]Ja...amúgy ménem' kerámia....?...vagy ceramic...?... Ez a "cerámia" annyira béna....

Nem tudom miről beszélsz...
 
(Egyébként kösz, hogy szóltál, elírtam...)

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »


[OFFTOPIC]Ja...amúgy ménem' kerámia....?...vagy ceramic...?...
Ez a "cerámia" annyira béna....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: violin »


Pont ezért....kiváncsi lennék a parciális rezgéseire....

Nagyon nem rezeghet, mert különben színezne.

Valamennyire biztosan rezeg...de az is egyértelmű,hogy jóval kevésbé mint egy "hagyományos" membrán...
A különböző gyártók fejlesztései a legtöbb esetben a parciális rezések csökkentésére,és a csillapítás javítására irányulnak....
Focal-W....Audax-Aerogel....Scan-speak-Sliced cellulose....stb...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Az Accuton C173N-T6-90 a világ egyik legjobb középsugárzója.Nekem is van egy ilyenem.
Nagyon sérülékeny az ultravékony kerámia réteg.Állítólag újjal is kárt lehetne benne tenni,ezért van a védőrács.
 
Tényleg elektrosztatikus szerű felbontásra képes,kicsit húsosabb,sokkal dinamikusabb,életszerűbb kivitelben.Én Martin Logan,Audiostatic,Soundlab után léptem az Accuton driverek irányába és nem bántam meg.
 
Az opcionális gyémánt sugárzó Accuton,vagy Jantzen?
(A jantzen reklámozza,hogy az Ayon is a JDT tweeterüket használja.
http://www.jantzen-audio.com/html/drivers-jdt-1024.html
 
Érdekesnek tartom,hogy a Master széria kettő olcsóbb dobozához rendelhető opcionálisan "D" gyémánt upgrade,míg a nagyobb dobozok Ring Radiator tweetert alkalmaznak.
(Az 1" kerámia Accutontól viszont jobb hangú a Ring Radiator.)
 
Én természetesebb hangúnak tartom a gyémánt dómot,mint a Ring Radiatort,ami bár klasszis hangú,mégis lemarad a gyémánt hangminőségével szemben.
Gyakorlatilag az Ayon a kis Lumen White,amely dobozok mindegyike alkalmazza a csúcskategóriában az Accuton gyémánt magassugárzót.
Lehetséges,hogy marketing,illetve üzletpolitika húzódik meg a háttérben?

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Pont ezért....kiváncsi lennék a parciális rezgéseire....

Nagyon nem rezeghet, mert különben színezne.

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

Accuton kerámia és gyémánt hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Annál is érdekesebb,hogy a rezgés nem tesz benne kárt.

Ezen én is csodálkozom, de ha meggondolod, egy ilyen gömbszelet nagyon erős szerkezet, ha a terhelés eloszlik. Mint egy kupola.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”