Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »



Köszönöm szépen az ajánlást. 
 
További tippeket is szívesen várok ebben az árszegmensben!
 
Bittedanke! 
Sennheiser PX100...bár az nem zárt.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Nagyjából 10-20eFt-ot költenék a helyedben fejhallgatóra. Ha a  környezeted nem akarod zavarni akkor vegyél zártat. Pl egy Beyerdynamic DT235-öt..
Köszönöm szépen az ajánlást. 
 
További tippeket is szívesen várok ebben az árszegmensben!
 
Bittedanke! 

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »



 
Nagyjából 10-20eFt-ot költenék a helyedben fejhallgatóra. Ha a  környezeted nem akarod zavarni akkor vegyél zártat. Pl egy Beyerdynamic DT235-öt..

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Segítséget szeretnék kérni! Van (volt?) egy jó néhány éves Sennheiser CX-200-as fülhallgatóm. Az előbb bedugtam a szervizből egy hete visszakapott telefonomba. Elég nehezen ment be az aljzatba, de megszólalt. Véletlenül megmozdítottam (L alakú dugója van, könnyű véletlenül elforgatni), ettől előbb teljesen elment a hangja, majd visszajött, de nagyon halkan szól, visszhangos(!!!) és úgy egyáltalán olyan, mintha valami digitális effektet tettem volna a hangra, amitől karaoke üzemmód + templomi hangzásra emlékeztető hangot produkál egyszerre. De van olyan (egyébként tisztán szóló felvételem), ami ezzel a fülessel olyan hangot ad, mint amikor egy orsós magnóban rossz a mechanika és "nyávog" lejátszáskor.
A mobilom (pláne a szerviz ) olyan, amilyen, azt hittem, azzal van baj.
Kiderült, hogy nem, mert a laptopon is ugyanígy szól.
Gyanítom, hogy valami mechanikai sérülést okozott, ahogy megmozdítottam. Ugyanis ha a PC-be nem dugom be rendesen, csak addig a pontig, ahol már monoban ugyan, de megszólal mindkét oldal, akkor normális a hangja, épp csak nem sztereo. (mindkét oldal rendesen szól, csak a két oldal egyformán jön mindkét oldalról)
Találkoztatok már hasonló jelenséggel?
Van Budapesten olyan hely, ahol esetleg olcsón meg lehet javíttatni (feltéve, hogy helyes a sejtésem és csak a csatlakozót kell cserélni rajta)
Anno 14000-ért vettem, most 7-8000-ért árulnak CX-200-II-t (ami gyanítom, gyengébben szól, mert nem jellemző, hogy az új verziók jobbak lennének a régieknél ), szóval egy, max kétezer forintnál többet nem szánnék rá.
 
Ha javításra nem tudtok tippet adni: hol találok olyan boltot, ahol vásárlás előtt ki lehet próbálni ilyen fülhallgatókat? (Sennheisert vagy AKG-t, esetleg Sony-t szeretnék, ha nincs más megoldás) Az első hasonlóval nagyon ráfáztam, most nem szeretnék újra...

 
A Sennheiser fülhallgatódnak szakadt a kábele...Wave lemezboltban a Bazilikánál vannak kipróbálható SoundMAGIC fülhallgatók

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Sziasztok!
 
Segítségetek szeretném kérni, fejhallgatóválasztással kapcsolatban. A lényeg az, hogy van egy házimozi AVR (YAMAHA RX-A3030) 
 
tudom nem épp kifejezetten zenehallgatásra találták ki, de külön sztereóra nem áldoznék.
 
Érdekelne, hogy milyen ársávban, érdemes keresgélnem, hogy ne vegyek szinten alulit és persze nem szeretném túllihegni sem a
 
dolgot.
 
Várom a tapasztalatokat, véleményeket, (akár konkrét tipussal is) kinek mi a favorit. 
 
Segítségetek előre is köszönöm! 
 
Üdv: Attila

 
 

Ami még lényeges lehet:
 
1. A műfaj leginkább Rock és Jazz.
 
2. FLAC fájlokat hallgatnék médiajátékosról, esetleg simán USB-n pendrive-ról (remélem ezért nem nagyon köveztek meg).



Avatar
házé
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.02., pén. 09:15
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: házé »


Segítséget szeretnék kérni! Van (volt?) egy jó néhány éves Sennheiser CX-200-as fülhallgatóm. Az előbb bedugtam a szervizből egy hete visszakapott telefonomba. Elég nehezen ment be az aljzatba, de megszólalt. Véletlenül megmozdítottam (L alakú dugója van, könnyű véletlenül elforgatni), ettől előbb teljesen elment a hangja, majd visszajött, de nagyon halkan szól, visszhangos(!!!) és úgy egyáltalán olyan, mintha valami digitális effektet tettem volna a hangra, amitől karaoke üzemmód + templomi hangzásra emlékeztető hangot produkál egyszerre. De van olyan (egyébként tisztán szóló felvételem), ami ezzel a fülessel olyan hangot ad, mint amikor egy orsós magnóban rossz a mechanika és "nyávog" lejátszáskor.
A mobilom (pláne a szerviz ) olyan, amilyen, azt hittem, azzal van baj.
Kiderült, hogy nem, mert a laptopon is ugyanígy szól.
Gyanítom, hogy valami mechanikai sérülést okozott, ahogy megmozdítottam. Ugyanis ha a PC-be nem dugom be rendesen, csak addig a pontig, ahol már monoban ugyan, de megszólal mindkét oldal, akkor normális a hangja, épp csak nem sztereo. (mindkét oldal rendesen szól, csak a két oldal egyformán jön mindkét oldalról)
Találkoztatok már hasonló jelenséggel?
Van Budapesten olyan hely, ahol esetleg olcsón meg lehet javíttatni (feltéve, hogy helyes a sejtésem és csak a csatlakozót kell cserélni rajta)
Anno 14000-ért vettem, most 7-8000-ért árulnak CX-200-II-t (ami gyanítom, gyengébben szól, mert nem jellemző, hogy az új verziók jobbak lennének a régieknél ), szóval egy, max kétezer forintnál többet nem szánnék rá.
 
Ha javításra nem tudtok tippet adni: hol találok olyan boltot, ahol vásárlás előtt ki lehet próbálni ilyen fülhallgatókat? (Sennheisert vagy AKG-t, esetleg Sony-t szeretnék, ha nincs más megoldás) Az első hasonlóval nagyon ráfáztam, most nem szeretnék újra...

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »

Ebből melyik az?

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


A gyári prospektusban benne kell, hogy legyen az adat.
Ebből melyik az?


Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Sziasztok!
Tudna  valaki segíteni abban hogy a mini hifi, vagy sztereó erősítő, vagy hm.erősítő fejhallgató kimenetén mekkora impedanciás fejhallgató hajtható meg rendesen?
2-300 Ohm-ig vagy több?
Függ az erősítő teljesítményétől, vagy nem?
Van-e szükség külön fejhallgató erősítőre ha 600 Ohm-s a füles?
Vagy csak a telefon, MP3 lejátszó, Laptop stb. hordozható masinákhoz kell?
Köszönöm.

A gyári prospektusban benne kell, hogy legyen az adat.

Avatar
Ja..noo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2013.04.13., szomb. 13:51
Értékelés: 36

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Ja..noo »


Sziasztok!
Tudna  valaki segíteni abban hogy a mini hifi, vagy sztereó erősítő, vagy hm.erősítő fejhallgató kimenetén mekkora impedanciás fejhallgató hajtható meg rendesen?
2-300 Ohm-ig vagy több?
Függ az erősítő teljesítményétől, vagy nem?
Van-e szükség külön fejhallgató erősítőre ha 600 Ohm-s a füles?
Vagy csak a telefon, MP3 lejátszó, Laptop stb. hordozható masinákhoz kell?
Köszönöm.
 

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »


TECTRONIC MD-806 BS
Köszönöm, biztos hogy ilyent is használtak valahol , én a BEAG-ra  emlékszem ami alap típus volt felénk
de amit én keresek az jóval mívesesebb megjelenésű ezeknél, a potik lefelé állnak, a shell kívülről nem zárt,
(vagy legalábbis a látszatot kelti) + fix váza, külön "lefogató-/ lészorítóval" (nem tudom ezt hogy hívják).
Hatalmas darab nem túl jól passzolt egy gyerek fejére, és kis túlzással fél arcom is befedte anno... 
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »

Őszi fejhallgatós találkozó – képriport

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Készül a tegnapi fejhallgatós találkozó képeinek albumba rendezése.
Előzetesként egy kis csemege.
 


hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
donignatio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 06:47
Értékelés: 98

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: donignatio »



Sziasztok!
Keresem egy konkrét fejhallgató típusát, hátha tudja valaki...
Kb. a 80' években a zenei könyvtárakban használták, a jobbik fajta zárt nagy füles.
6,3 jack, spirálvezeték, bőr párnák, beépített J/B hangerő, pánt: fém-műanyag bőr borítás,
úgy emlékszem a pánt fix és egy külön állítható "lefogató" volt benne, nagy súlyos darab.
Ez a típus nagyjából hasonlít rá: "National EAH-215"

TECTRONIC MD-806 BS
Manley Labs muse electronics Von Schweikert Audio Kimber Kable Astell&Kern Meze Cl

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Holnap fejhallgatós találkozó!
 
Megvettem a cérnakesztyűt az O'Bravo HAMT-1-hez.
Kéretik majd azzal fogdosni.Köszönet érte előre is!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »


Sziasztok!
Keresem egy konkrét fejhallgató típusát, hátha tudja valaki...
Kb. a 80' években a zenei könyvtárakban használták, a jobbik fajta zárt nagy füles.
6,3 jack, spirálvezeték, bőr párnák, beépített J/B hangerő, pánt: fém-műanyag bőr borítás,
úgy emlékszem a pánt fix és egy külön állítható "lefogató" volt benne, nagy súlyos darab.
Ez a típus nagyjából hasonlít rá: "National EAH-215"
   
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »


LCD3 hoz kábel tuningon töröm a fejem, valakinek van kézzelfogható ötlete? A félmegoldások nem érdekelnek ami csak "minta jobb lenne mint a gyári", olyan kell amivel tényleg szintet tud lépni a füles.
Beszélj "Valhalla" Ákossal! De meg tudom kérdezni, hogy eladó-e az a kábel, amit Ő csinált az egyik vevőnknek LCD2-höz.
Egy LCD4-et nem szeretnél
 
Más..fejhallgató találkozó a téma.
Nem vagyunk túl sokan, de alakul a kínálat rendesen!
Beyerdynamic, Audeze, Takstar fejhallgatók - Heed,Violectric erősítők - "kis" Mytek DAC -Fiio termékek "DLL: Beyerdynamic DT880 600 Ohm (Mod), Musiland 03 US Dragon (TwistedPear Audio tuning), X-Szekeres II. Alps Blue edition fejhallgató-erősítő" "T70, SRH840, HD540, K500 Mytek 192" Benchmark DAC1 + Laptop+AKG K551 HRT Music Streamer II+; iFi iCAN Micro; Sennheiser HD580 (+ HD600 rács)" NFB-29; HE-560 Gustard U12, Audio-GD Reference 5.2, Teac HA-501, Hifiman HE-560, Beyer DT-770(600 Ohm); Teac HA-P50. (nem 100% a részvétem) AKG K551, Takstar TS-671 Audio-gd NFB-17.2 DAC, Stax SR Lambda, Stax csoves erosito
Köszönet ezekért mindenkinek előre is!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Medvezsidó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.09.23., csüt. 21:06
Értékelés: 51

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Medvezsidó »

LCD3 hoz kábel tuningon töröm a fejem, valakinek van kézzelfogható ötlete? A félmegoldások nem érdekelnek ami csak "minta jobb lenne mint a gyári", olyan kell amivel tényleg szintet tud lépni a füles.

Avatar
Medvezsidó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.09.23., csüt. 21:06
Értékelés: 51

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Medvezsidó »


Mindkét fejhallgató szenzációsan muzsikál, ha két kapura játszanának egyet a játékosok, azért az LCD3 nyerne 3-1re Részletesebb, levegősebb, természetesebb, az egyetlen amibe az XC tetszett jobban, az a mély tartomány volt, pontosabbnak és feszesebbnek éreztem mint az LCD3-ét. A fejhallgatók karakterisztikája összevetve és egy belső kép at Audeze Deckardról.



Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Természetesen nem a hifi hang visszaadás a cél.
Utcán utazás közben inkább az unalom űzés a lényeg.
 
Mi lenne az az ársáv,amire azt mondanánk hogy már a normális hangot súrolja az a fülhallgató?
Értem ez alatt,megfelelő nem sértő magas hangok,nem visitó közepek,és azért legyen alja is.
 
"sajnos" nehezitő tényező,a zenei skála sokrétűsége...komolyzenén és hörgős metálon kivül mindenevő vagyok gyakorlatilag.
 
Fejhallgató...utcán utazás közben csak ha minden kötél szakad,mert azzal a használaton kivüli elhelyezésével lennék bajban,azaz mikor nem használom,ne sérüljön.
Ha nem akarsz szóló zongorát vagy csembalószonátákat hallgatni, akkor egy AKG 272 jó megoldás lehet. Használtan 25E körül már szép példányokat találni.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Tesztre fel!
Ó! Nagypályás játékosok
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Medvezsidó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.09.23., csüt. 21:06
Értékelés: 51

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Medvezsidó »


Tesztre fel!


Avatar
bszab221
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.12.20., kedd 14:30
Értékelés: 12

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bszab221 »



Én ugyanígy vagyok vele; az IN-EAR vonal egyáltalán nem játszik.
Viszont olyan FÜLhallgatóval, ami jól is szóljon, kényelmes is legyen, és még olcsó is....na olyannal nem találkoztam. Hozzáteszem, hogy a drágább kategóriából sem. Ha nem zavar, hogy úgy mászkálsz az utcán, hogy a fejeden egy FEJhallgató van, akkor a helyedben biztos ebben az irányban indulnék el.

 
Ez nem jó hír. Mármint, hogy max 15k-ig nincs egy értelmes fülhallgató sem, aminek tényleg határozott erőteljes mélyei lennének, és még kényelmes is. Itt a kényelmes alatt azt értem, hogy észre sem veszem, hogy a fülemben van, mégsem esik ki. Ergo "pont jó". (Tudom, hogy van baj a fülemmel, de hogy ennyi.... :D)
Meg az sem, hogy fejhallgató irányban kéne elindulni. Illetve az én esetemben inkább ebben az irányban maradni.
 
Privátban  a korábban itt a fórumon feltett kérdésemre kaptam pár választ (Sony MDR-EX650AP, Vsonic VSD3, RHA MA350). Ezek közül csak a Sony-t sikerült kipróbálnom, és még tetszett is, de félek bringázás közben kiesne a fülemből. Illetve előtte kipróbálnám a másik kettőt is, csak.... nem tudom, hol tehetném meg.
 
(Tényleg zárójeles megjegyzés, érdekesség, hogy akár a házimozival, akár hifi-vel, akár fülhallgatóval kapcsolatban tettem fel kérdéseket, nyíltan a fórumon alig kaptam válaszokat, bezzeg privátban jöttek a "ha ezt a topicba írom, csak a szőrszálhasogató vita menne" és társai kezdetű fanmélek.... )

Avatar
zebra405
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2014.10.03., pén. 16:02
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: zebra405 »


Természetesen nem a hifi hang visszaadás a cél.
Utcán utazás közben inkább az unalom űzés a lényeg.
 
Mi lenne az az ársáv,amire azt mondanánk hogy már a normális hangot súrolja az a fülhallgató?
Értem ez alatt,megfelelő nem sértő magas hangok,nem visitó közepek,és azért legyen alja is.
 
"sajnos" nehezitő tényező,a zenei skála sokrétűsége...komolyzenén és hörgős metálon kivül mindenevő vagyok gyakorlatilag.
 
Fejhallgató...utcán utazás közben csak ha minden kötél szakad,mert azzal a használaton kivüli elhelyezésével lennék bajban,azaz mikor nem használom,ne sérüljön.

Üdv
Gábor

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »



Köszönöm az ajánlatokat.
Azt elfelejtettem irni hogy az ilyen agybadugós in ear fülhallgatókat inkább mellőzném,egyszer volt,de repült is,egyszerűen nem tudom tolerálni hogy a hallójáratomban van,idegesit.
 
Tehát olyan fülhallgató érdekelne,ami nem agybadugós....

Én ugyanígy vagyok vele; az IN-EAR vonal egyáltalán nem játszik.
Viszont olyan FÜLhallgatóval, ami jól is szóljon, kényelmes is legyen, és még olcsó is....na olyannal nem találkoztam. Hozzáteszem, hogy a drágább kategóriából sem. Ha nem zavar, hogy úgy mászkálsz az utcán, hogy a fejeden egy FEJhallgató van, akkor a helyedben biztos ebben az irányban indulnék el.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”