Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nadtom írta:
2018.10.25., csüt. 22:13
Huuuú látom felkavartam az érzelmeket, de nem ez volt a célom, csupán a véleményetekre voltam kíváncsi, mert nem vagyok jártas a fülesek terén. Bocs, hogy nem olvastam vissza, hamarosan megteszem.

Az, hogy mi van/lenne a füles előtt az az aláírásomban szerepel, persze ezt nem írtam le. Szóval Bodor Audio PC, Audiobyte usb bridge, Hegel Dac/premap + a füles, szóval a füles előtt lévő elektronika értéke (listaáron) 1MFt fölött van. (Ez persze még nem garancia a jó hangra.)

Amit eddig olvastam azok alapján jelenleg vagy a Beyerdynamic T1 2nd vagy a Sennheiser HD800-as lenne szimpatikus, vagy ha nincs óriási különbség a HD600-as, mert árban ez utóbbi a legszimpatikusabb. :rolleyes:
Persze mindet meg fogom hallgatni (ha lehet), de szeretném max. 2 fülesre szűkíteni a lehetséges jelölteket.

A jelenlegi sztereo rendszerem hangjával nagyon elégedett vagyok, de a HD558-as füles hangja ezzel nagyon nem egy ligában mozog (nem is érdemes hasonlítgatni). Úgy gondolom, hogy egy jó fülesnek tudnia kell ugyanezt a jó hangot (vagy még jobbat), persze lehet tévedek.
Ha van rá lehetőséged látogass el a hétvégén a Hifi Show-ra.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Huuuú látom felkavartam az érzelmeket, de nem ez volt a célom, csupán a véleményetekre voltam kíváncsi, mert nem vagyok jártas a fülesek terén. Bocs, hogy nem olvastam vissza, hamarosan megteszem.

Az, hogy mi van/lenne a füles előtt az az aláírásomban szerepel, persze ezt nem írtam le. Szóval Bodor Audio PC, Audiobyte usb bridge, Hegel Dac/premap + a füles, szóval a füles előtt lévő elektronika értéke (listaáron) 1MFt fölött van. (Ez persze még nem garancia a jó hangra.)

Amit eddig olvastam azok alapján jelenleg vagy a Beyerdynamic T1 2nd vagy a Sennheiser HD800-as lenne szimpatikus, vagy ha nincs óriási különbség a HD600-as, mert árban ez utóbbi a legszimpatikusabb. :rolleyes:
Persze mindet meg fogom hallgatni (ha lehet), de szeretném max. 2 fülesre szűkíteni a lehetséges jelölteket.

A jelenlegi sztereo rendszerem hangjával nagyon elégedett vagyok, de a HD558-as füles hangja ezzel nagyon nem egy ligában mozog (nem is érdemes hasonlítgatni). Úgy gondolom, hogy egy jó fülesnek tudnia kell ugyanezt a jó hangot (vagy még jobbat), persze lehet tévedek.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nadtom írta:
2018.10.24., szer. 23:43
Sziasztok,

Egy Sennheiser HD 558-as fülesem van amit alapvetően a FiiO X3-as lejátszómhoz vettem. Tettem egy próbát és rádugtam a Sennheiser fülest a Hegel HD12-re, de nagyon nem az a hangot kaptam, amit vártam.
A kérdésem az lenne, a HD600-as sokkal jobb, mint a HD558? Vagy inkább a HD800-al probálkozzak?
(Igazából az a hangot keresem, mint ami a front hsz-ból jön.)
Hát igen, jó lenne tudni milyen hang jön a hangfaladból. :rolleyes:

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2018.10.25., csüt. 14:35
Van is most fent egy 600-as 65-ert de az illetonek csak 4 postja van es en meg csak postaval tudom megvenni es szamlara a penzt kuldeni, pedig komolyan elgondolkodtam rajta, hogy inkabb fejebb lepegetni lenne jo. :) A 600-ast meg amugy is hamar el lehet adni.
Szerintem, a tapasztaltak alapján, a legjobban akkor jársz, ha elmész valahová és meghallgatod. Persze vidd el a jelenlegi fejhallgatód az összehasonlítás végett. Vigyél zenéket is amilyeneket hallgatsz és ismersz! Persze a legjobb, ha a saját rendszeredben tudod ezt megoldani.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2018.10.25., csüt. 14:15
MrCollector írta:
2018.10.25., csüt. 09:35
tottyi írta:
2018.10.25., csüt. 08:09


Osszefoglalva akkor erdemes HD800-at venni ha minden hozzavalo ami kiszolgalja ugyan azon a szinten van, ha ez nincs meg akkor a HD600-as es 800-as kozott alig fogsz hallani kulonbseget.
Már megbocsáss, de ez egy nagy butaság. A HD800 és a HD600 hangkaraktere között akkor is nagy a különbség, ha egy alap rendszeren szólal meg. ....
Látom, az írás már jól megy neked, az olvasást viszont erősen hanyagolod.

Sebaj, akkor leírom, még egyszer, hátha most elolvasod.

A HD 800-ból kapott hang attól függ, mit kötsz elé.
Ki lehet belőle hozni loudnesses hangot is, zeneit is.
Tud szólni csodálatosan, nyíltan, részletezőn, meg fedetten is.

Lehet elé olyan elektronikát tenni, amivel lebutítod a képességeit.
Akkor kb. egy 50 ezer forintos fejes hangja jön ki belőle.
Pl.: mobiltelefon fejhallgató kimenetéről hajtva.

Amikor egymás után cserélgettem a 600-ast és a 800-ast egy Sony cdp fejhallgató kimenetén,
a világon semmi különbséget nem lehett hallani közöttük,
a 800- as viselete kényelmesebb volt. Ennyi.

Aztán, ha használom a fejes erősítőt, meg a külső dac-ot a cd játszó meg csak futómű, akkor már bőségesen hallani a közöttük levő különbséget.

De ha az előtte levő dac, forrás, erősítő értéke mondjuk 30. ezer forint, akkor eltűnik a hangjuk közötti különbség.

De a HD 600 és a HD 560 Ovation II között még a cdp fejes kimentén is hallani a különbséget.
Szerintem.

Szóval, szerintem amit tottyi írt, az fedi a valóságot.
Mielőtt ilyen lekezelő modorban írogatsz valakinek, jó lenne, ha te is gyakorolnád azt amit a másikban kifogásolsz.
A két fejhallgató hangkaraktere között hatalmas különbség van, amit szerintem bármilyen kimeneten meghallani ami normál hangerőt tud biztosítani. Attól, hogy te ezt nem hallod, más még hallhatja.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Van is most fent egy 600-as 65-ert de az illetonek csak 4 postja van es en meg csak postaval tudom megvenni es szamlara a penzt kuldeni, pedig komolyan elgondolkodtam rajta, hogy inkabb fejebb lepegetni lenne jo. :) A 600-ast meg amugy is hamar el lehet adni.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Bántás nélkül, komolyan: mi lenne, ha visszaolvasnál?

Rengeteg különböző vélemény létezik, nincs universális igazság.

"Tegnap jött meg a 600-as, amikor feltettem és elkezdtem hallgatni, megnyugodtam, hogy na végre egy fülesi ami egyben van, nem azt érzem, hogy valamiben brillírozik, másban meg elvérzik."

Igen, a 600-as sokkal jobb, a 800-as meg fényévekkel.

De az áruk is.
És az árkülönbségen nem CSAK a fejhallgatók árát kell érteni,
hanem a kiszolgálásukat is, ami a fejhallgató árának sokszorosa lehet.

Monjuk egy példa:
HD 600 használtan 65 k, fejes erősítő hozzá 120 k, dac 100 k.
Megvagy 300- ból.

HD 800 -hoz csak egy használt dac-ra elmegy 300 k.
nadtom írta:
2018.10.24., szer. 23:43
Sziasztok,

Egy Sennheiser HD 558-as fülesem van amit alapvetően a FiiO X3-as lejátszómhoz vettem. Tettem egy próbát és rádugtam a Sennheiser fülest a Hegel HD12-re, de nagyon nem az a hangot kaptam, amit vártam.
A kérdésem az lenne, a HD600-as sokkal jobb, mint a HD558? Vagy inkább a HD800-al probálkozzak?
(Igazából az a hangot keresem, mint ami a front hsz-ból jön.)
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2018.10.25., csüt. 09:35
tottyi írta:
2018.10.25., csüt. 08:09


Osszefoglalva akkor erdemes HD800-at venni ha minden hozzavalo ami kiszolgalja ugyan azon a szinten van, ha ez nincs meg akkor a HD600-as es 800-as kozott alig fogsz hallani kulonbseget.
Már megbocsáss, de ez egy nagy butaság. A HD800 és a HD600 hangkaraktere között akkor is nagy a különbség, ha egy alap rendszeren szólal meg. ....
Látom, az írás már jól megy neked, az olvasást viszont erősen hanyagolod.

Sebaj, akkor leírom, még egyszer, hátha most elolvasod.

A HD 800-ból kapott hang attól függ, mit kötsz elé.
Ki lehet belőle hozni loudnesses hangot is, zeneit is.
Tud szólni csodálatosan, nyíltan, részletezőn, meg fedetten is.

Lehet elé olyan elektronikát tenni, amivel lebutítod a képességeit.
Akkor kb. egy 50 ezer forintos fejes hangja jön ki belőle.
Pl.: mobiltelefon fejhallgató kimenetéről hajtva.

Amikor egymás után cserélgettem a 600-ast és a 800-ast egy Sony cdp fejhallgató kimenetén,
a világon semmi különbséget nem lehett hallani közöttük,
a 800- as viselete kényelmesebb volt. Ennyi.

Aztán, ha használom a fejes erősítőt, meg a külső dac-ot a cd játszó meg csak futómű, akkor már bőségesen hallani a közöttük levő különbséget.

De ha az előtte levő dac, forrás, erősítő értéke mondjuk 30. ezer forint, akkor eltűnik a hangjuk közötti különbség.

De a HD 600 és a HD 560 Ovation II között még a cdp fejes kimentén is hallani a különbséget.
Szerintem.

Szóval, szerintem amit tottyi írt, az fedi a valóságot.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

"Azonban egy "kezdő" vagy egy abszolút laikus számára a HD600 hangja lehet szimpatikusabb lesz." Egy ideig...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2018.10.25., csüt. 08:09
nadtom írta:
2018.10.24., szer. 23:43
Sziasztok,

Egy Sennheiser HD 558-as fülesem van amit alapvetően a FiiO X3-as lejátszómhoz vettem. Tettem egy próbát és rádugtam a Sennheiser fülest a Hegel HD12-re, de nagyon nem az a hangot kaptam, amit vártam.
A kérdésem az lenne, a HD600-as sokkal jobb, mint a HD558? Vagy inkább a HD800-al probálkozzak?
(Igazából az a hangot keresem, mint ami a front hsz-ból jön.)
Ha visszaolvasol par oldalt epp ezeket a temakat beszeltuk ki, mondjuk nemtudom, hogy pont a HD558 volt- benne de a masik ketto eleg sokszor szerepelt. Osszefoglalva akkor erdemes HD800-at venni ha minden hozzavalo ami kiszolgalja ugyan azon a szinten van, ha ez nincs meg akkor a HD600-as es 800-as kozott alig fogsz hallani kulonbseget.
Már megbocsáss, de ez egy nagy butaság. A HD800 és a HD600 hangkaraktere között akkor is nagy a különbség, ha egy alap rendszeren szólal meg. A bekerülő minőségi összetevők pedig elmélyítik azt. Egy igazán jó komponensekkel, kiváló minőségű zenei anyagot hallgatva a HD800 mellett a HD600 egy zárt, színezett hangú fejhallgatónak fog tűnni. Azonban egy "kezdő" vagy egy abszolút laikus számára a HD600 hangja lehet szimpatikusabb lesz.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

nadtom írta:
2018.10.24., szer. 23:43
Sziasztok,

Egy Sennheiser HD 558-as fülesem van amit alapvetően a FiiO X3-as lejátszómhoz vettem. Tettem egy próbát és rádugtam a Sennheiser fülest a Hegel HD12-re, de nagyon nem az a hangot kaptam, amit vártam.
A kérdésem az lenne, a HD600-as sokkal jobb, mint a HD558? Vagy inkább a HD800-al probálkozzak?
(Igazából az a hangot keresem, mint ami a front hsz-ból jön.)
Ha visszaolvasol par oldalt epp ezeket a temakat beszeltuk ki, mondjuk nemtudom, hogy pont a HD558 volt- benne de a masik ketto eleg sokszor szerepelt. Osszefoglalva akkor erdemes HD800-at venni ha minden hozzavalo ami kiszolgalja ugyan azon a szinten van, ha ez nincs meg akkor a HD600-as es 800-as kozott alig fogsz hallani kulonbseget.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Sziasztok,

Egy Sennheiser HD 558-as fülesem van amit alapvetően a FiiO X3-as lejátszómhoz vettem. Tettem egy próbát és rádugtam a Sennheiser fülest a Hegel HD12-re, de nagyon nem az a hangot kaptam, amit vártam.
A kérdésem az lenne, a HD600-as sokkal jobb, mint a HD558? Vagy inkább a HD800-al probálkozzak?
(Igazából az a hangot keresem, mint ami a front hsz-ból jön.)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

alto írta:
2018.10.23., kedd 09:37
Persze, dehogynem, mindez lehetséges. Pusztán arra a paradoxonra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy miközben egy százezer forintos notebookon egy ingyenesen használható fórumon posztolgatunk a globális kapitalizmus árnyoldalairól, addig globalizmus nélkül ez úgy nézne ki, hogy az 1 milás gépünkönkről küldenénk üzenetet egy fizetős felületre (amit tized annyian sem olvasnának), miközben az alig élvezhető hangú félmilás belépő szintű erősítőnkön szólna egy 25ezerért megvásárolt CD lemez, a 10 darabos gyűjteményünkből.

A mi viszonylagos jólétünk ára a kínai melósok éhbére. Igazságos ez? Nyilván nem. De vajon lemondanánk-e erről az igazságérzetünk miatt vagy szolidarításból??????
Az ellentmondás éppen az, hogy nem is tudunk lemondani, mert a rendszerből kilépni, legalábbis egyénileg, nem lehet.
azért én nem lennék boldogtalan egy 10 lemezes gyűjteménnyel sem, ha én választhatnám ki.

Meg még ez a vicc jut eszembe, ami ugyanazt a paradoxont mondja a másik oldalról.
A halász
A halász hazatér fatörzsből vájt csónakján a napi halászatból és találkozik egy külföldi piackutató szakemberrel, aki ebben a fejlődő országban dolgozik. A piackutató azt kérdezi a halásztól, hogy miért jött haza olyan korán. A halász azt feleli, hogy tovább is maradhatott volna, de elég halat fogott ahhoz, hogy gondoskodjon a családjáról.
- Mivel tölti az idejét? - kérdezi a szakember.
- Hát, például halászgatok. Játszom a gyerekeimmel. Amikor nagy a forróság, lepihenünk. Este együtt vacsorázunk. Összejövünk a barátainkkal és zenélünk egy kicsit - feleli a halász. A piackutató itt közbevág, és ezt mondja:
- Nézze, nekem egyetemi diplomám van, és tanultam ezekről a dolgokról. Segíteni akarok magának. Hosszabb ideig kellene halásznia. Akkor több pénzt keresne, és hamarosan egy nagyobb csónakot tudna vásárolni ennél a kis kivájt fatörzsnél.
Nagyobb csónakkal még több pénzt tudna keresni, és nem kellene hozzá sok idő, máris szert tudna tenni egy több csónakból álló halászflottára.
- És azután? - kérdezi a halász.
- Azután ahelyett, hogy viszonteladón keresztül árulná a halait, közvetlenül a gyárnak tudná eladni, amit fogott, vagy beindíthatna egy saját halfeldolgozó üzemet. Akkor el tudna menni ebből a porfészekből Párizsba vagy New Yorkba, és onnan irányíthatná a vállalkozást. Még azt is fontolóra vehetné, hogy bevezesse a tőzsdére az üzletet, és akkor már milliókat kereshetne.
- Mennyi idő alatt tudnám ezt elérni? - érdeklődik a halász.
- Úgy 15-20 év alatt - válaszolja a piackutató.
- És azután? - folytatja a kérdezősködést a halász.
- Ekkor kezd érdekessé válni az élet - magyarázza a szakember. - Nyugdíjba vonulhatna. Otthagyhatná a városi rohanó életformát, és egy távoleső faluba költözhetne.
- És azután mi lenne? - kérdezi a halász.
- Akkor volna ideje halászgatni, játszani a gyermekeivel, a nagy forróság idején lepihenni, együtt vacsorázni a családjával és összejönni a barátaival zenélgetni kicsit...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nem egyszerü kerdesek ezek, es szerintem nem is tudjuk megvalaszolni. fejlödes globalisan van, lokalisan nem egyforma.

nyilvan sok gyerekmunkasnak, "kizsakmanyolt kinainak" nem jo az elete, de nagyon sok "kinainak" (itt összefoglalo neve az olcsobb gyato orszagok lakosainak*) sokkal jobb az elete, mint 1-2 generacioval korabbi ösének, epp azert, mert "kizsakmanyoljak" azaz reszletesebben: mert "globaliskapitalistak" odamentek es csinalnak, amit csinalnak. szebb lenne, ha kevesbe zsakmanyolnak ki, ha kicsit több csorogna vissza. ha nem menne "globaliskapitalista" oda, akkor rosszabb lenne "ott". ha odamegy, es több csorogna vissza, kevesebb uj "yacht" (vagy elszallt árú hifi, auto, stb.) lenne, jobb lenne.

"Nalunk" ill. nyugaton sokkal kisebb a fejlödes, mint arrafele. Nyilvan es sajnos nem igazsagos a "rendszer", de vitathatatlan, hogy a vilag legszegenyebbjei egyre jobban haladnak. Nem mindenhol es nem mindenki persze. legyen ez pl. gyerekhalandosagban merve (nem, nem a hifi, nem a drotok sodrasi iranyaban merve)
Szülöktöl, nagyszülöktöl mi is tudhatjuk mennyivel sulyosabb volt Mo.-on is a gyermekhalandosag mondjuk 60-80-100 eve.

*: "ki van zsakmanyolva" a magyar dolgozo az Audinal, BMW-nel ? lehet. de hogy (anyagilag, a megfoghato, vasarlohato dolgok terén) jobban megy Neki, mint 40 eve a Rábánál, az biztos. Legfeljebb nehezebben ertekeli ezt, mert nem ahhoz viszonyitja (és talan mert "panaszkultura" van).

eletszinvonalunk inflacioja. (mai itt "atlagosan" elerhetö autok vs. 20-40-60 evvel ezelött "atlagosan elerhetö" autok; lakaskomfort, telefonhelyzet, nyaralasok,...)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

bitrograde írta:
2018.10.22., hétf. 20:25
alto írta:
2018.10.18., csüt. 09:43
Az általad leírtakkal ellentétben a növekvő árakat a valóságban egészen más folyamatok okozzák. Tudom itt is sokan vagytok a globális kapitalizmus (globalizmus) ellenzői, de az hogy egy mai magyar havi átlagfizetésből már meg lehet venni egy viszonylag hallgatható hifi rendszert, vagy két szines tévét, vagy két egészen jól használható notebookot, az elsősorban a globalizmusnak, és azon belül is a távolkeleti olcsó munkaerőre épülő drasztikus gyártási költségcsökkenésnek köszönhető. Aki élt már akkor, emlékezzen csak vissza, hogy 30 évvel ezelőtt hány havi átlagkeresetből jött ki egy Orion hifi torony, vagy egy szines tévé.
A rossz hír az az, hogy a távolkeleti munkaerő ára folyamatosan és gyorsuló ütemben nő, ezzel párhuzamosan nőnek a gyártási költségek. Az elektronikai ipar fejlett infrastruktúrát és képzett munkaerőt igényel, így nem megoldás átvinni a gyártást pl. Afrikába. Úgy tűnik marad az áremelés legalábbis középtávon. Változást ebben csak egy olyan globális elektronikai ipari konszolidáció fog tudni okozni, ami az autóiparban zajlott le évtizedekkel ezelőtt, és ez a folyamat már el is kezdődött.

Magyarországon ráadásul a világ legmagasabb áfa kulcsa, az alacsony bérszínvonal, és a forint folyamatos leértékelése még tovább fokozza az áremelkedési tendencia intenzitását.
Valamiért megszólítva érzem magam. :D
Nem igazán tartozik ide, de nem lehet, hogy ugyanez a globális kapitalizmus felelős azért, hogy
1. két évente nagyjából el is dobatja a felhasználóval a "tartós fogyasztási cikkeket"?
2. hogy ezzel hihetetlen környezetszennyezést valósít meg, pusztán a haszonszerzés érdekében?
3. hogy iszonyú társadalmi különbségeket és ebből adódóan megoldatlan és már-már megoldhatatlannak tűnő társadalmi problémákat, világméretű konfliktusokat, stb. generál? Tényleg rendben van, hogy egy City-beli bankár az év harmadik napjára elérte az éves brit átlagkeresetet, vagy hogy a leggazdagabb 63 és fél ember rendelkezik annyi vagyonnal, mint a legszegényebb három és fél milliárd?
4. Vagy hogy ne evezzünk messzire: a szabadalmaztatási költségek teljességgel aránytalanok, a procedúra pedig hihetetlenül bürokratikus és semmit nem ér, ha valaki önerőből, saját szellemi termékét védve akár a legegyszerűbb találmányát is saját maga valósítaná meg?

Az ellentmondások sokkal messzebb vezetnek annál, hogy mi mennyire drága vagy olcsó (értsd, mennyit kell fizetni érte, s annak a pénznek a megszerzése kinek mibe kerül)...

Írom ezt persze a raktárkészletből visszamaradt DAC/amp által meghajtott Massdropos fülessel a fejemen, a céges laptopon...
Persze, dehogynem, mindez lehetséges. Pusztán arra a paradoxonra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy miközben egy százezer forintos notebookon egy ingyenesen használható fórumon posztolgatunk a globális kapitalizmus árnyoldalairól, addig globalizmus nélkül ez úgy nézne ki, hogy az 1 milás gépünkönkről küldenénk üzenetet egy fizetős felületre (amit tized annyian sem olvasnának), miközben az alig élvezhető hangú félmilás belépő szintű erősítőnkön szólna egy 25ezerért megvásárolt CD lemez, a 10 darabos gyűjteményünkből.

A mi viszonylagos jólétünk ára a kínai melósok éhbére. Igazságos ez? Nyilván nem. De vajon lemondanánk-e erről az igazságérzetünk miatt vagy szolidarításból??????
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

alto írta:
2018.10.18., csüt. 09:43
Az általad leírtakkal ellentétben a növekvő árakat a valóságban egészen más folyamatok okozzák. Tudom itt is sokan vagytok a globális kapitalizmus (globalizmus) ellenzői, de az hogy egy mai magyar havi átlagfizetésből már meg lehet venni egy viszonylag hallgatható hifi rendszert, vagy két szines tévét, vagy két egészen jól használható notebookot, az elsősorban a globalizmusnak, és azon belül is a távolkeleti olcsó munkaerőre épülő drasztikus gyártási költségcsökkenésnek köszönhető. Aki élt már akkor, emlékezzen csak vissza, hogy 30 évvel ezelőtt hány havi átlagkeresetből jött ki egy Orion hifi torony, vagy egy szines tévé.
A rossz hír az az, hogy a távolkeleti munkaerő ára folyamatosan és gyorsuló ütemben nő, ezzel párhuzamosan nőnek a gyártási költségek. Az elektronikai ipar fejlett infrastruktúrát és képzett munkaerőt igényel, így nem megoldás átvinni a gyártást pl. Afrikába. Úgy tűnik marad az áremelés legalábbis középtávon. Változást ebben csak egy olyan globális elektronikai ipari konszolidáció fog tudni okozni, ami az autóiparban zajlott le évtizedekkel ezelőtt, és ez a folyamat már el is kezdődött.

Magyarországon ráadásul a világ legmagasabb áfa kulcsa, az alacsony bérszínvonal, és a forint folyamatos leértékelése még tovább fokozza az áremelkedési tendencia intenzitását.
Valamiért megszólítva érzem magam. :D
Nem igazán tartozik ide, de nem lehet, hogy ugyanez a globális kapitalizmus felelős azért, hogy
1. két évente nagyjából el is dobatja a felhasználóval a "tartós fogyasztási cikkeket"?
2. hogy ezzel hihetetlen környezetszennyezést valósít meg, pusztán a haszonszerzés érdekében?
3. hogy iszonyú társadalmi különbségeket és ebből adódóan megoldatlan és már-már megoldhatatlannak tűnő társadalmi problémákat, világméretű konfliktusokat, stb. generál? Tényleg rendben van, hogy egy City-beli bankár az év harmadik napjára elérte az éves brit átlagkeresetet, vagy hogy a leggazdagabb 63 és fél ember rendelkezik annyi vagyonnal, mint a legszegényebb három és fél milliárd?
4. Vagy hogy ne evezzünk messzire: a szabadalmaztatási költségek teljességgel aránytalanok, a procedúra pedig hihetetlenül bürokratikus és semmit nem ér, ha valaki önerőből, saját szellemi termékét védve akár a legegyszerűbb találmányát is saját maga valósítaná meg?

Az ellentmondások sokkal messzebb vezetnek annál, hogy mi mennyire drága vagy olcsó (értsd, mennyit kell fizetni érte, s annak a pénznek a megszerzése kinek mibe kerül)...

Írom ezt persze a raktárkészletből visszamaradt DAC/amp által meghajtott Massdropos fülessel a fejemen, a céges laptopon...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2018.10.22., hétf. 17:01
tottyi írta:
2018.10.18., csüt. 08:09
ANDS írta:
2018.10.17., szer. 11:32
- Sennheiser Hd 800-ast,
Esetleg a kedvemert vagy akar sajat tapasztalatert nincs kedved kiprobalni az Anaxilus mod-ot a HD800-on? C
Szoval, a hd 800 hangja teljesen kiegyenlitett lett, semmi szaraz jellege nincs, olyan zenei, hogy nagyon.

Viszont pehelykonnyu es kristalytiszta, torzitasmente hang!

Szoval, a Sennheiser Hd 800 fejest csak ajanlani tudom.

Volt, aki vekonynak talalta a hangjat,
ettol a felallastol olyan testes lett,
Olyan analogos, hogy csak na!

Kesobb tesztelem komolyabb mufajjal is!
Koszi szepen a faradozasaidat, engem mar reg megygyoztetek csak igy latatlanban mident kiprobaltam es a sok neha mar tul sok beszelgetes (kellemetlen) hozzaszolasokbol sokat le lehet szurni. En egy vegtelen fejhallgatot szeretnek magamnak amit nem kell cserelgetnem es koszonom mindenkinek aki ebben segitett. Addig is szoljon egy klasszikus amiben nincs basszus. :)
www.youtube.com/watch?v=0sB3Fjw3Uvc&lis ... KUj7oHgOBn
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2018.10.18., csüt. 08:09
ANDS írta:
2018.10.17., szer. 11:32
- Sennheiser Hd 800-ast,
Esetleg a kedvemert vagy akar sajat tapasztalatert nincs kedved kiprobalni az Anaxilus mod-ot a HD800-on? C
Szoval, a hd 800 hangja teljesen kiegyenlitett lett, semmi szaraz jellege nincs, olyan zenei, hogy nagyon.

Viszont pehelykonnyu es kristalytiszta, torzitasmente hang!

Szoval, a Sennheiser Hd 800 fejest csak ajanlani tudom.

Volt, aki vekonynak talalta a hangjat,
ettol a felallastol olyan testes lett,
Olyan analogos, hogy csak na!

Kesobb tesztelem komolyabb mufajjal is!
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2018.10.18., csüt. 08:09
Kedvedert....
Kiprobaltam a HD 800 milyen valtozason tud keresztul menni.

Vegy egy loudnesses erositot.
Ez az Orion SE 260,
Deprez muszeres, az Orion zaszloshajoja , 30 ezerbe kerult.

Elekotottem egy Sony Cdp-t, meg egy Esel dac-ot, minden tapkabel a 80 Ft-os gyari kabel, a
Dac es az erosito kozott meg egy 200 Ft- os tyukbel.

Azt hiszem ez a hang meg neked is tetszene, annyi benne a mely, mint 1981-ben a Disco hajon Balatonfureden.

Teljesen megvaltozott a fejes karaktere, olyan lett, mint egy Audeze Lcd 2. Ugy saccra, majd osszehasonlitom
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

Jó hír a fejhallgatója hangját nagyon szerető zenebarátoknak!
Már itthon is kapható a Fiio BTR3 vezeték nélküli zenelejátszó, amelyet már 2 hete tesztelek és a tapasztalataimat részletesen megosztottam a blogomon. Ez a hüvelykujjnyi eszköz a meglévő fej/fülhallgatónkat vezeték nélkülivé teszi a vezetékes hangminőséghez nagyon hasonló minőséggel! Mindezt 25 ezer forintért!!!
Ami a lényeg, hogy a SONY pár éve kifejlesztette az LDAC Bluetooth kodek-et, amellyel max. 990 kb/s bitráta érhető el, amely sokkal minőségibb zenehallgatást tesz lehetővé, mint a korábbi aptX, vagy az AAC.
És ez az eszköz még USB DAC-ként is funkcionál.
Korábban eszembe nem jutott Bluetooth-os eszközt audiofilnek tekinteni, de a kis BTR3 megváltoztatta a véleményemet!
Azt gondolom, hogy az év egyik legjobb hordozható audiofil eszközét vettem meg.
Akár ingre is csíptethető, tehát futás, edzés közben is használható, vagy a tengerpartra is kivihető.
Kicsit át kell alakítanunk a gondolkodásunkat, mert korábban azt hittük csak nagy asztali zenelejátszók, DAC-ok és fejhallgató erősítők tudnak minőségi hangot szolgáltatni a fülesünknek.
Amúgy ezt az elméletet már az LG V30 mobiltelefon is kikezdte rendesen.
Próbáljátok ki ezt a miniatűr kínai eszközt és csodálkoznék ha nem lepődnétek meg :)
A zene legyen Veletek...
Blogom

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

alto írta:
2018.10.18., csüt. 09:43
robi20064 írta:
2018.10.17., szer. 13:37
A 80- as evekben 20 ezer forint volt egy szises tv, kb. Egy evi fizetes.
88- ban is hasonlo volt a helyzet.
Mostanra jobbak lettek azert a fiizetesek.
Akkor volt kint egy 1000 makis gyengenek szamito fizetes, az itthoni 2000 Ft tizszerese.
Most e 3000 euro csak a haromszorosa az itthoni 300 ezernek.



. Aki élt már akkor, emlékezzen csak vissza, hogy 30 évvel ezelőtt hány havi átlagkeresetből jött ki egy Orion hifi torony, vagy egy szines tévé
De a tehetosebb nemetek vagy osztrakok sem koltenek mostanaban sokat hifire, nem jellemzo, hogy otthon hd 600–assal hallgatnak zenet. Megveszik a hatalmas meretu szines lapos teveket, akarcsak a magyarok.
Tv- bol sokat adnak el, azoknak megy lefele az ara.
A hifi meg a tomeges eladasok hianya miatt nem tud olcso lenni ma sem.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

robi20064 írta:
2018.10.17., szer. 13:37
En az utobbi evek arazasi tendenciaiban sajnos pont a rossz iranyt latom megvalosulni, nagyobb lett a fizetokepes kereslet (elso sorban nem nalunk) a dragabb kategoriak tekinteteben es a gyartok ennek hatasara nem csokkenteni probaltak az araikat hanem tobb esetben inkabb meg jobban tularaztak a mar eleve draga tipusok rancfelvarrott folytatasait is. Par eve meg sokkal kritikusabbak lettek volna a szaklapok es a tesztelok is egy $1500-3000 kategoriaba eso barmilyen brand termekevel, manapsag meg mar sokakat az sem zavar ha ilyen aron nem hoznak egy atlag szintet sem. Kivetel persze itt is akad, de nem ugy tunik hogy a gyartasi koltsegek olcsobba valasa, vagy bizonyos technologiak szelesebb korben valo elterjedese annyira pozitivan hatott volna erre az iparagra.Tisztaban vagyok a kutatasi koltsegek lassu megterulesevel, annak tukreben irtam mindezt.
Az általad leírtakkal ellentétben a növekvő árakat a valóságban egészen más folyamatok okozzák. Tudom itt is sokan vagytok a globális kapitalizmus (globalizmus) ellenzői, de az hogy egy mai magyar havi átlagfizetésből már meg lehet venni egy viszonylag hallgatható hifi rendszert, vagy két szines tévét, vagy két egészen jól használható notebookot, az elsősorban a globalizmusnak, és azon belül is a távolkeleti olcsó munkaerőre épülő drasztikus gyártási költségcsökkenésnek köszönhető. Aki élt már akkor, emlékezzen csak vissza, hogy 30 évvel ezelőtt hány havi átlagkeresetből jött ki egy Orion hifi torony, vagy egy szines tévé.
A rossz hír az az, hogy a távolkeleti munkaerő ára folyamatosan és gyorsuló ütemben nő, ezzel párhuzamosan nőnek a gyártási költségek. Az elektronikai ipar fejlett infrastruktúrát és képzett munkaerőt igényel, így nem megoldás átvinni a gyártást pl. Afrikába. Úgy tűnik marad az áremelés legalábbis középtávon. Változást ebben csak egy olyan globális elektronikai ipari konszolidáció fog tudni okozni, ami az autóiparban zajlott le évtizedekkel ezelőtt, és ez a folyamat már el is kezdődött.

Magyarországon ráadásul a világ legmagasabb áfa kulcsa, az alacsony bérszínvonal, és a forint folyamatos leértékelése még tovább fokozza az áremelkedési tendencia intenzitását.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2018.10.18., csüt. 08:09
ANDS írta:
2018.10.17., szer. 11:32
- Sennheiser Hd 800-ast,
Esetleg a kedvemert vagy akar sajat tapasztalatert nincs kedved kiprobalni az Anaxilus mod-ot a HD800-on? Csak egy filcet kell beletenni a kagyloba amit barmikor kivehetsz. De ha ugy latod barmilyen elvaltozast okozna akar cska a szivacsot nyomna akkor inkabb hagyd.
https://www.innerfidelity.com/content/d ... axilus-mod
Vettem hozza szimmetrikus gyari kabelt, szimmetrikusan hajtva jobb szerintem. De a gyari kabelevel is jol szol.
Megvettem hozza akciosan a Kacsanal egy Furutech kabelt, ami tobbek szerint javit a hangon.
Nos, attol fugg, milyen zene szol rajta. Meg mit kotsz ele.
Azota ez a kabel a szekrenyben pihen (jo ha van a haznal).
Hasonloan par tapkabel is ott pihen, arra varnak, hogy hallgassam vagy eladjam oket.

Amig nem hallottad szolni, minek foglalkozol a tuningjaval?
Es akkor meg az izlesunk sem biztos, hogy egyforma.
Gyere el okt. 27- en a shorwra a Hiltonba, ott meghallgathatod, hogy szol.

Anelkul tovabbi par evig talalgathatod, milyen a hangja.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2018.10.17., szer. 11:32
- Sennheiser Hd 800-ast,
Esetleg a kedvemert vagy akar sajat tapasztalatert nincs kedved kiprobalni az Anaxilus mod-ot a HD800-on? Csak egy filcet kell beletenni a kagyloba amit barmikor kivehetsz. De ha ugy latod barmilyen elvaltozast okozna akar cska a szivacsot nyomna akkor inkabb hagyd.
https://www.innerfidelity.com/content/d ... axilus-mod
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

RIEC írta:
2018.10.17., szer. 13:24
Érdekes amit írsz. Szerintem egy láncban a legnagyobb százalékban maga a hangkeltő eszköz (fejhallgató, hangfal) határozza meg leginkább a hangot. A többi kiszolgálja. Persze ott is vannak különbségek, de KATEGÓRIÁN BELÜL közel sem akkora. Ha van egy "rossz" hangú fejhallgató akkor az sosem lesz jó. Durvának tartom azt is mikor valaki egy pl. 120e Ft-os HD600-at egy 630e Ft-os AK120-al hajt és azt mondja, milyen jól szól.
Nem akarok ünneprontó lenni, de szerintem ebből az összegből sokkal jobb hangot is ki lehet hozni (de akár olcsóbban is). Szerintem a HD600-at (meg a Massdrop-os klónokat) is a legtöbben a 60e Ft körüli használt áron tartják jó vételnek.
[/quote]

Ez nem ennyire vészes. Nálam a 100ezres HD600-at hajtja a 250ezerért vett AK120 II. Amúgy meg nagyon jó a kettő együtt.
Jobb hang? Még több részletet kapok amit egy koncertteremben amúgy soha sem hallanék? Nem kell, hogy elkápráztassanak olyan dolgokkal amely köszönőviszonyban nincs az eredeti hangzással viszont értékelem ha a hallott hangszerek hangjai egyre jobban közelítenek az eredetiekhez. Ha egy lánc nap mint nap fel tudja idézni bennem a múlt zenekari emlékeit és oda tud varázsolni a színpadra vagy pár méterre elébe akkor én már elégedett vagyok. Viszont ez alá nem adom. Egyelőre még nem érkeztem el a HD600 végső korlátaihoz. Tegnap is meglepett, hogy milyen jól adta vissza egy XRCD tartalmát.

Mi a jó vétel? Nekem pl az volna ha egy Focal Cleart nem 500ezerért árulnának hanem kb. a feléért.
[/quote]

Hát bizonyos szint felett már minden a részletekről szól. Természetes, hogy egy élő koncerten nem hall meg az ember apró részleteket, de még otthon hangfalon hallgatva sem. Egy fejhallgató, jó esetben, rengeteg apró részletet tud megmutatni a megfelelő forrásanyagból. Természetesen a lényeg, hogy az élő zenét minél természetesebben tolmácsolja. Persze csak annak aki ilyet hallgat. Mert mondjuk már egy rockzenekar koncertjén a hangtechnikus által beállított hangokat hallja a közönség hangfalakból. Az elektronikus zenékről akkor már ne is beszéljünk. Egyébként kb. tényleg mindennek a felébe kellene kerülni...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”