Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

B&W hangsugárzók

Avatar
Mr Irdatlan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.06.02., szomb. 08:47
Értékelés: 1

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Mr Irdatlan »

Sziasztok !

B&W 703 VS B&W CDM 9 NT


Jelenleg az eladó topikban mindkét jövőbeli kiszemeltem fent van .

A vásárlás nem most lesz :) bár...


Jelenleg cdm 7 pár a front párom - lehet ebből is beérném egy NT vezióval / centernek nt van /

A hetes hangzásvilágával teljesen meg vagyok elégedve de vannak korlátai..

Árban es kinezetre is kb egyforma a két versenyző

Valakinek esetleg van tapasztalata ?
Megköszönnék barmilyen véleményt

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

madarigyerek írta:
2019.05.25., szomb. 23:18
ár: 1200 euró
Erre gyorsan le fog csapni valami nepper sad.gif
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

Tudom, ez nem az adás-vétel topic, azért - tényleg csak a jó szándéktól vezérelve, hátha valaki éppen ilyet szeretne venni -, megemlítem, hogy amire már tettem utalást, szerintem egészen jó áron megkapható:

- B&W DM604 S3, B&W LCR600 S3, B&W DM602 S3
- Philips BDP9700 Fidelio
- Rotel RSP 1068
- Rotel RMB 1075
+ kábelek a hangfalakhoz
+ a 602-höz állvány
ár: 1200 euró

Az összeállítás Szlovákiában található, Komáromtól 35 km-re (Érsekújvár). Mindezt azért írom, mert egyrészt én nem vettem meg, de még mindig eladó, be is tudom linkelni. Másrészt tudok segíteni a nyelvi akadály elhárításában. :)

Nekem ebben nincs üzlet. De ha már itt olyan segítőkész bívísek vannak, én miért ne legyek az? :)

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MGMART »

[/quote]

Köszönettel megengedem és el is fogadom, amit írtál, mert meggyőző. :)

Valójában nem ragaszkodom a 600-as sorozathoz, még csak a B&W-hez sem. Elsősorban anyagi oka van, hogy ebben a vonalban tájékozódtam. (Kizárólag sztereó zene érdekel 25 négyzetméteren.)

Az elmúlt napokban meghallgattam néhány álló hangfalat (Dali, Dynaudio, Elac, Focal, Polk Audio, Monitor Audio, Sonus Faber), és rá kellett jönnöm, hogy az új hangfalpárok közül, ami számomra már kezdi élvezetessé tenni a zenét, az 400 ezer fölött kezdődik. Alatta sajnos nem győzött meg semmi, amit hallottam. Eredetileg azt gondoltam, hogy ennyit nem szeretnék rákölteni, max 280-at. De látom / hallom, ez kevés lesz.

B&W-k közül még a 703-as S1, esetleg a CDM 9NT az, amin már "állítólag" élvezni lehet a zenét - "képek" alapján tetszetősek :), ugyan eddig még egyiket sem hallottam. De ezek is 400 körül vannak használtan. Most is van egy eladó 703-as.
Amire még kíváncsi vagyok, az a Kef iQ9.

Egyelőre ennyire jutottam. :)
[/quote]

Nem én akartam kimondani, de te is kapisgálod a lényeget. Mint korábbi B&W fan sokáig ragaszkodtam a márkához de hosszútávon rá kellett jönnöm, hogy zenehallgatásra a Bowers ársávjában körökkel jobb hangsugárzók is léteznek. Főleg ha a használtpiacot se hagyjuk figyelmen kívül. 280 ezer forintért használtan sokkal jobb hangú sugárzókat lehet venni az említett típusoknál, nyilván kérdés az is hogy milyen zenéket hallgatsz.A magyar gyártókat is érdemes körbejárni.De ez itt már nagyon off a Bowers topicban.

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

MGMART írta:
2019.05.24., pén. 16:38
madarigyerek írta:
2019.05.24., pén. 10:40
Köszönöm az eddigi eligazító válaszokat. :)

A hétvégén szeretném meghallgatni a Sorrento S3-as szériából a következő hangfalakat: 602, 604 és LCR600.

Annyi kérdésem maradt még, hogyha majd le fogom ellenőrizni a hangszórók gumijának milyenségét, mire figyeljek oda, hogy teljesen puha tapintásúak legyenek? Vagy hogyan képzeljem el az esetleges megkeményedést: fokozatosan keménnyé válik az évek múltával? - feltételezve, hogy hibás szériáról van szó. Mert ez nehezítené a próbát. Amennyire értettem a hiba jellegét, lényegében a szürke gumiból "elpárolog" egy összetevő közvetlen napsugárzás (magas hő), ill. alacsony páratartalom hatására. Ami nyilván fokozatosan megy végbe.

Még az is felmerült bennem, hogyha - tegyük fel - minden rendben lesz a gumiperemmel, ez nálam, idővel megváltozhat? Nyilván, ha megveszem, oda fogok mindenre figyelni, hogy elkerüljem az esetleges hibát. De éppen abból adódóan, hogy idővel veszíthet a szükséges komponensből, mégis megtörténhet.

Egyszerűen összefoglalva, kicsit tartok a vásárlástól - bár meglehetősen jó áron adják-, mert nagy rizikót érzek abban, hogy a későbbiekben, odafigyelésem ellenére is, gond lehet a gumiszéllel.

Persze, mivel még nem hallottam a 604-est, az is meglehet, hogy nem is fog tetszeni a hangja. :)
Ha megengeded.....
Egy hibás konstrukciójú szériából -ami magában hordozza a hiba kialakulását , még akkor is ha jelenleg nincs baja- én nem vennék hangsugárzót az biztos. Másrészt mivel volt szerencsém a 600-as széria jó pár képviselőjéhez, én az s3-as sorozatról a gumiperem anomáliái nélkül is lebeszélnélek.Ha már mindenképpen B&W 600 sorozat akkor s1 vagy s2. 604-est 30 nm alá nem igen ajánlom. 603 20-25 nm-re.Kell körülöttük a tér ,falaktól 70-100 cm-re érzik jól magukat.Ha nincs elég helyed akkor 601 v. 602 állványon.
Köszönettel megengedem és el is fogadom, amit írtál, mert meggyőző. :)

Valójában nem ragaszkodom a 600-as sorozathoz, még csak a B&W-hez sem. Elsősorban anyagi oka van, hogy ebben a vonalban tájékozódtam. (Kizárólag sztereó zene érdekel 25 négyzetméteren.)

Az elmúlt napokban meghallgattam néhány álló hangfalat (Dali, Dynaudio, Elac, Focal, Polk Audio, Monitor Audio, Sonus Faber), és rá kellett jönnöm, hogy az új hangfalpárok közül, ami számomra már kezdi élvezetessé tenni a zenét, az 400 ezer fölött kezdődik. Alatta sajnos nem győzött meg semmi, amit hallottam. Eredetileg azt gondoltam, hogy ennyit nem szeretnék rákölteni, max 280-at. De látom / hallom, ez kevés lesz.

B&W-k közül még a 703-as S1, esetleg a CDM 9NT az, amin már "állítólag" élvezni lehet a zenét - "képek" alapján tetszetősek :), ugyan eddig még egyiket sem hallottam. De ezek is 400 körül vannak használtan. Most is van egy eladó 703-as.
Amire még kíváncsi vagyok, az a Kef iQ9.

Egyelőre ennyire jutottam. :)

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: MGMART »

madarigyerek írta:
2019.05.24., pén. 10:40
Köszönöm az eddigi eligazító válaszokat. :)

A hétvégén szeretném meghallgatni a Sorrento S3-as szériából a következő hangfalakat: 602, 604 és LCR600.

Annyi kérdésem maradt még, hogyha majd le fogom ellenőrizni a hangszórók gumijának milyenségét, mire figyeljek oda, hogy teljesen puha tapintásúak legyenek? Vagy hogyan képzeljem el az esetleges megkeményedést: fokozatosan keménnyé válik az évek múltával? - feltételezve, hogy hibás szériáról van szó. Mert ez nehezítené a próbát. Amennyire értettem a hiba jellegét, lényegében a szürke gumiból "elpárolog" egy összetevő közvetlen napsugárzás (magas hő), ill. alacsony páratartalom hatására. Ami nyilván fokozatosan megy végbe.

Még az is felmerült bennem, hogyha - tegyük fel - minden rendben lesz a gumiperemmel, ez nálam, idővel megváltozhat? Nyilván, ha megveszem, oda fogok mindenre figyelni, hogy elkerüljem az esetleges hibát. De éppen abból adódóan, hogy idővel veszíthet a szükséges komponensből, mégis megtörténhet.

Egyszerűen összefoglalva, kicsit tartok a vásárlástól - bár meglehetősen jó áron adják-, mert nagy rizikót érzek abban, hogy a későbbiekben, odafigyelésem ellenére is, gond lehet a gumiszéllel.

Persze, mivel még nem hallottam a 604-est, az is meglehet, hogy nem is fog tetszeni a hangja. :)
Ha megengeded.....
Egy hibás konstrukciójú szériából -ami magában hordozza a hiba kialakulását , még akkor is ha jelenleg nincs baja- én nem vennék hangsugárzót az biztos. Másrészt mivel volt szerencsém a 600-as széria jó pár képviselőjéhez, én az s3-as sorozatról a gumiperem anomáliái nélkül is lebeszélnélek.Ha már mindenképpen B&W 600 sorozat akkor s1 vagy s2. 604-est 30 nm alá nem igen ajánlom. 603 20-25 nm-re.Kell körülöttük a tér ,falaktól 70-100 cm-re érzik jól magukat.Ha nincs elég helyed akkor 601 v. 602 állványon.

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

Köszönöm az eddigi eligazító válaszokat. :)

A hétvégén szeretném meghallgatni a Sorrento S3-as szériából a következő hangfalakat: 602, 604 és LCR600.

Annyi kérdésem maradt még, hogyha majd le fogom ellenőrizni a hangszórók gumijának milyenségét, mire figyeljek oda, hogy teljesen puha tapintásúak legyenek? Vagy hogyan képzeljem el az esetleges megkeményedést: fokozatosan keménnyé válik az évek múltával? - feltételezve, hogy hibás szériáról van szó. Mert ez nehezítené a próbát. Amennyire értettem a hiba jellegét, lényegében a szürke gumiból "elpárolog" egy összetevő közvetlen napsugárzás (magas hő), ill. alacsony páratartalom hatására. Ami nyilván fokozatosan megy végbe.

Még az is felmerült bennem, hogyha - tegyük fel - minden rendben lesz a gumiperemmel, ez nálam, idővel megváltozhat? Nyilván, ha megveszem, oda fogok mindenre figyelni, hogy elkerüljem az esetleges hibát. De éppen abból adódóan, hogy idővel veszíthet a szükséges komponensből, mégis megtörténhet.

Egyszerűen összefoglalva, kicsit tartok a vásárlástól - bár meglehetősen jó áron adják-, mert nagy rizikót érzek abban, hogy a későbbiekben, odafigyelésem ellenére is, gond lehet a gumiszéllel.

Persze, mivel még nem hallottam a 604-est, az is meglehet, hogy nem is fog tetszeni a hangja. :)

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

ZolaBA írta:
2019.05.21., kedd 06:04
madarigyerek írta:
2019.05.20., hétf. 22:14
Láttam a youtube-on egy rémísztő videót a B&W 600-as S3-as széria Sorrento, szürke habszivacs peremű hangszóróinak hibájáról.
A video már elég régi, és mivel nekem is ilyenek vannak a nappaliban (602s3, 601s3, lcr60s3) keményen kivert a víz amikor láttam :smile30:
Egyrészt nekiestem a saját hangsugárzóimnak, szerencsére jók :) másrészt próbáltam utánaolvasni. Egyik verzió szerint csak egy/pár ilyen hibás gyártási tétel volt, másik szerint ezt később javították, stb. de létező hiba az biztos. Volt egy elég hihető vélemény arról is, hogy valószínűleg a közvetlen napfényt árthatott nekik, azt érdemes kerülni. Ami viszont elég fájó, hogy a b&w parts oldalán azt mondja, hogy már nincs csere woofer, elfogyott... és hát a 80 dollár körüli ár, plusz szállítás se lenne kevés.
Ha sokáig voltak kitéve közvetlen napfénynek és/vagy alacsony páratartalmú szobában tárolták ezeket a hangsugárzókat, akkor valóban előfordult ez a hibajelenség, hogy a szürke színű GUMI peremek felkeményedtek/kirepedeztek. Egyéb esetben nem volt jellemző.

Valóban nem forgalmazzák már ezeket a hangszórókat (közel 20 éve voltak forgalomba), viszont a szürke színű GUMI peremeket is lehet cserélni (én nem próbáltam még):



https://www.ebay.com/itm/1-x-RUBBER-sur ... 1438.l2649



Kép

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

madarigyerek írta:
2019.05.20., hétf. 22:14
Láttam a youtube-on egy rémísztő videót a B&W 600-as S3-as széria Sorrento, szürke habszivacs peremű hangszóróinak hibájáról.
A video már elég régi, és mivel nekem is ilyenek vannak a nappaliban (602s3, 601s3, lcr60s3) keményen kivert a víz amikor láttam :smile30:
Egyrészt nekiestem a saját hangsugárzóimnak, szerencsére jók :) másrészt próbáltam utánaolvasni. Egyik verzió szerint csak egy/pár ilyen hibás gyártási tétel volt, másik szerint ezt később javították, stb. de létező hiba az biztos. Volt egy elég hihető vélemény arról is, hogy valószínűleg a közvetlen napfényt árthatott nekik, azt érdemes kerülni. Ami viszont elég fájó, hogy a b&w parts oldalán azt mondja, hogy már nincs csere woofer, elfogyott... és hát a 80 dollár körüli ár, plusz szállítás se lenne kevés.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

Láttam a youtube-on egy rémísztő videót a B&W 600-as S3-as széria Sorrento, szürke habszivacs peremű hangszóróinak hibájáról.

Belinkelem: https://www.youtube.com/watch?v=N6SDQKoDuwQ

A kérdés: van valakinek ehhez hasonló rossz tapasztalata? Mennyire egyedi eset? Szabad egyáltalán ilyen típusú hangfalat venni? :smile29:

Köszönöm előre is a válaszokat.

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

Üdv Mindekinek!

Hangfalvásárlás előtt állok. Az alábbi három számomra az olvasottak alapján a legszimpatikusabb:

B&W 603 S2
B&W 604 S2
B&W 604 S3

Eddig egyiket sem tudtam meghallgatni sehol. A felhasználás elsősorban (sztereó) zene lenne - vegyes zenei stílus mellett; valószínű, Marantz erősítővel.

Abban kérem a segítségeteket, hogyha valaki ezeket, mind a hármat hallotta már, s megosztaná a szubjektív véleményét, hálásan köszönném.
Nem akarok tolakodni, de ha esetleg arra is lenne lehetőség, hogy valaki(k)nél - ismeretlenül is - meghallgathassam ezeket a hangfalakat, természetesen az lenne a legmegfelelőbb. Győr környéki vagyok, de a cél érdekében Budapest is realitás. :)

Előre is köszönöm a segítő jó szándékot.

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Itt egy szép BOWERS & WILKINS 805S HANGSUGÁRZÓ: http://apro.hifipiac.hu/category-table- ... arzo,62090
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
csabi400
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2012.07.24., kedd 16:57
Értékelés: 56

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: csabi400 »

hopetorture írta:
2018.12.02., vas. 10:41
van itt olyan aki hasznalt lcr 60 s3-at es lcr 600 s3-at is? kulonbsegek?
kisebbik van nekem. eleg hangosan, gyakran 0-as hangeron filmezek kb 30 nm-en, x4000-rel. vajon erdemes lenne nagyobb centert vennem?
van olyan aki hallott 603 es 604 s3-at valamint 602-ot is? gondoltam veszek vmi allot a 602 helyett, de felek hogy szinpadkepem majd rosszabb lesz zeneben..ilyen teren nem lenne visszalepes a 603/604 602-hoz kepest? subot hasznalok zenere is.

mondjuk azon is gondolkodtam, hogy veszek centert vagy akar 5 hangfalat vmi total mas gyartotol, gyakran idegesitenek a magas hangeffektek filmeknel nagy hangeron...csak egyszeruen zenevel meg szeretem a 602 s3 hangjat..plane ennyi penzert.

Szia!
A centert mindenképpen cserélheted az lcr600-ra, nemcsak teljesítményben, minőségben is óriási ugrás a kisebbhez képest. Frontokból pedig 604-est nyugodtan vehetsz, 603-at viszont nem ajánlanám, mert sokak szerint (szerintem is) zenehallgatás terén visszalépés a 602-eshez képest. 604-es viszont tuti nem fog csalódást okozni, ahhoz szub sem kell, és ha a kinézetbeli eltérés nem zavar, nyugodtan vehetsz S1-est vagy S2-est is. (zenehallgatásra azok még jobbak is)
Zene                                                                                                 
Accuphase E210A,Marantz CD6000KI,B&W703,Thorens TD280,Sennheiser HD600
Mozi
Pioneer SCLX72,Pioneer BDPLX71, Panasonic TX65-JZ1500
B&W:604S3,LCR600S3,602S3,601S3,ASW650(2db)
 
 

Avatar
hopetorture
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 23:56
Értékelés: 7

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hopetorture »

van itt olyan aki hasznalt lcr 60 s3-at es lcr 600 s3-at is? kulonbsegek?
kisebbik van nekem. eleg hangosan, gyakran 0-as hangeron filmezek kb 30 nm-en, x4000-rel. vajon erdemes lenne nagyobb centert vennem?
van olyan aki hallott 603 es 604 s3-at valamint 602-ot is? gondoltam veszek vmi allot a 602 helyett, de felek hogy szinpadkepem majd rosszabb lesz zeneben..ilyen teren nem lenne visszalepes a 603/604 602-hoz kepest? subot hasznalok zenere is.

mondjuk azon is gondolkodtam, hogy veszek centert vagy akar 5 hangfalat vmi total mas gyartotol, gyakran idegesitenek a magas hangeffektek filmeknel nagy hangeron...csak egyszeruen zenevel meg szeretem a 602 s3 hangjat..plane ennyi penzert.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Erik10 írta:
2018.11.22., csüt. 20:39
Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy B&W 606 + 607+ HTM6-hoz kb. 30 négyzetméteres szobába mélynyomónak ASW610 lenne jobb, vagy elég lehet az ASW608 is? Meghallgattam mindkettőt, de nem igazán tudom eldönteni.
30m2 azért nem kevés, ha belefér 2 darab 610-et vennék.

Erik10
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 20:30
Értékelés: 0

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Erik10 »

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy B&W 606 + 607+ HTM6-hoz kb. 30 négyzetméteres szobába mélynyomónak ASW610 lenne jobb, vagy elég lehet az ASW608 is? Meghallgattam mindkettőt, de nem igazán tudom eldönteni.

Avatar
fekete_bárány
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2010.02.06., szomb. 08:44
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fekete_bárány »

Az első magyar teszt videó az új 606 állványos hangfalról:


youtu.be/9lgxWiRvwzs
Üdv,
Komáromi Barnabás

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Sziasztok,

Tudnátok segíteni abban, hogy hol tudnék meghallgatni egy Nautilus 802-est?

Tamás

Avatar
Aymara
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.05.11., szer. 16:18
Értékelés: 0

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aymara »

Hello,

Egyelőre Ázsia, majd később jön EU-ba is, de nem tufok pontos infókat még.

Üdv:Csaba

U.i.: A Rotelnek mindig is voltak különböző piacokra gyártott modelljei, pld Ausztrália,Usa,Eu,Ázsia stb


[quote=Audison post_id=2290785 time=1536423713 user_id=27613]
Oh, értem, bocsánat a tájékozatlanságért, pedig a felhasználónévből tudhattam volna. :) Látom, hogy Rotel termékeket is forgalmaztok, tudsz az új A11 és CD11 párosról valamit? Milyen áron lesz kapható?

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Audison »

Oh, értem, bocsánat a tájékozatlanságért, pedig a felhasználónévből tudhattam volna. :) Látom, hogy Rotel termékeket is forgalmaztok, tudsz az új A11 és CD11 párosról valamit? Milyen áron lesz kapható?


[quote=Aymara post_id=2290655 time=1536392060 user_id=38224]
Szia!

Természetesen, mivel mi vagyunk a forgalmazók :) Mármint az Aymara Kft.

Avatar
Aymara
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.05.11., szer. 16:18
Értékelés: 0

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aymara »

Szia!

Természetesen, mivel mi vagyunk a forgalmazók :) Mármint az Aymara Kft.

Az új 606 szeptember közepe-végétől lesz kapható, demó darab már van belőle. Nemsokára jön az állódoboz is.

Mivel a kevlár hangszórót kicserélték, (immár a majd mindenhol alkalmazott) Continuum hangszóróra, ezért szerintem nyitottabb, szélesebb terű, finomabb, kevésbé tolakodó, de részletesebb hangja lett. A magas hangok is jobbak.

A 685 S2-höz képest 10e forinttal drágább darabja, de ez javarészt a "szuper" Ft/EUR árfolyamnak köszönhető.

Üdvözlettel: Csaba
Audison írta:
2018.09.07., pén. 19:55
Aymara írta:
2018.09.07., pén. 17:29
Helló!

Érdemes meghallgatni a 685 S2 utódját az új 606-ot is! Szuper hangja van.

Üdvözlettel: Csaba
Hallottad már a 685 s2-t is? Milyen hozzá képest a 606?

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Audison »

Aymara írta:
2018.09.07., pén. 17:29
Helló!

Érdemes meghallgatni a 685 S2 utódját az új 606-ot is! Szuper hangja van.

Üdvözlettel: Csaba
Hallottad már a 685 s2-t is? Milyen hozzá képest a 606?

Avatar
Aymara
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.05.11., szer. 16:18
Értékelés: 0

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Aymara »

Helló!

Érdemes meghallgatni a 685 S2 utódját az új 606-ot is! Szuper hangja van.

Üdvözlettel: Csaba

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Audison »

Sziasztok!

Tervezem megvenni életem első hifijét és 685 S2-t szemeltem ki, Marantz 6006 CD és erősítő szettel. Kérdés, hogy mennyire lenne jó párosítás? Jobb lenne-e az eredmény NAD párossal? 30nm-es nappaliba lesz, 2,5 méteres üléstávolsággal. Főként klasszikus rock zene szólna rajtuk. Szimpatikusak ezek a Bowers hangfalak ebben az árkategóriában, de nem tartom kizártnak, hogy van jobb alternatíva is.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

-KP- írta:
2018.08.24., pén. 11:32
Ez nem biztos hogy hátrány, nem feltétlen azért első reflexes minden első reflexes hangfal, hogy a falra lehessen tolni. A fal és a hangszóró előlapjának a síkja közötti távolság (ill. a hangszórók síkja) számít nagyon sok esetben sokkal inkább.

A tweeterrel egyetértenék, de látva pl. avx aprót hogy milyen nagy százalékban árulnak használt falakat össze-vissza benyomkodott magasakkal kezdek megbarátkozni az ilyen megoldásokkal...
Nekem a nappaliban nagyon jól elvannak a 602S3-asok a falra tolva :) tudom, hogy nem 100%, viszont messze jobb mint a hátsó reflexesek.

Oké, a tweeter sérüléssel igazad van, csak hát a szépség... :D hol van már a CM S1 szintje? az első látásra szerelem volt, ezek meg mint valami szükséges rossz :) Egy ideje lesem hátha előkerül egy jó állapotú eladó fehér vagy juhar CM1 S1-es, asszony megöl de nagyon kéne :D

Más, (OFF), neked... Tegnap voltam JBL LSR305-öt hallgatni a hitspace-ben, és nagyon tetszett. A 308 már nagy volt méretre. Érdekes, hogy 13 centis mélyközepe van, de hazaérve a dyno 17-ese picit se tűnt többnek. Egyszer lemérem.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”