Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2018.10.14., vas. 22:29
......

Az ADX5000 a legjobb hangú nyitott fejhallgató amit eddig hallottam. Kivétel a nyitottság, mert ott a HD800 verhetetlen.
...
Nagyon kíváncsi vagyok, milyen a hangja a Focal Utópiának,
és az Audeze LCD 4- esnek.
[/quote]

Utopia-t már hallottam, nem is egyszer. Pont akkor volt nálam mikor az ADX5000. És nem sokat volt a fejemen. LCD4-et még nem, de amit eddig hallottam síkmágnesest még egyiktől sem voltam elájulva.
[/quote]

Akkor neked az Audio Technika ADX 5000 fejese jött be eddig a legjobban, jól értem?
Mivel hajtottad?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2018.10.15., hétf. 08:25


A nagy lancra van rakotve valojaban most ugy mukodik mint egy eloerosito is. A rendszer egy audio PC amiben 7 koros analog tapegyseg van 2016-os win server mindenfele joval kiszolgalva a DAC meg egy azelotti menyus fele Xmos alapu DAC amely PP Red Twon kabellel van csatlakoztatva a pc-re es a DAC-bol XLR kabelen megy a signal a Violectric-ba. Remelem ez igy kiszolgalja majd a HD800-ast.
A Violectric V200 szerintem jó lesz a HD 800- al, ha egyszer rászánod magad, és veszel egyet.
Biztosan sokkal több részletet fogsz hallani a felvételekben, mint korábban.
Meg sokkal jobban hasonlítanak majd a hangszerek hangjai a valóságban tapasztalthoz.

Egy biztos. A HD 800 sem lesz alkalmas arra, hogy minden zenét azon hallgass.
Sajnos, ezt 3 év tapasztalata alapján írom.
Komolyzenére jó, jazzre is, de például ha diszkózenét hallgatok, akkor sokszor egy
dögösítő fejest veszek elő, pl Philips sh 3000, ami kb. 7000.- Ft volt.

Ha sokféle zenét hallgatsz, akkor jó eséllyel neked is több fejesed lesz.

A HD 800 viselete lényegesen kényelmesebb szerintem, mint a HD 600.
Az egyetlen fejes, amit akár 6 óra után sem érzem, hogy zavarna, ha a fejemen van.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

alto írta:
2018.10.16., kedd 09:14
Én nem értem ezt a mentalitást, vagy legalábbis nagyon távol áll tőlem. Te egy céges vacsorán nem eszel lazacot vagy bélszinsteaket mert otthon nem engedheted meg magadnak? Nem kóstolsz meg egy buliban egy single malt whiskey-t, mert egyébként túl drágának találod? Nem ülsz be egy Ford Mustangot vezetni ha van rá lehetőséged, mert sose lesz 15 milliód hogy megvehesd magadnak? Nem nézel meg egy videót a Maldív szigetekről, mert úgyse jutsz el oda soha? Szerintem egy egészséges felnőtt embernek helyén kell tudni kezelni azt a tényt, hogy nem kaphat meg mindent, illetve hogy addig nyújtózkodhat ameddig a takarója ér. Attól még az élmény az élmény marad akkor is ha nincs lehetőséged megvenni. Másrészt meg sose mond soha.
Arról nem is beszélve, hogy a tapasztalás révén milyen gyorsan kinövi az ember azt a kezdő mentalitást, hogy az ő cucca mennyire "highend", miközben megtanulja értékelni azokat a készülékeket is, melyek minden hibájuk ellenére mégis megmutatnak sok mindent a zenéből, és mégis elérhetőek. Vagyis egyszer csak képessé válik a dolgokat helyén kezelni. :cheers1:

Kép
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

robi20064 írta:
2018.10.15., hétf. 12:13
RIEC írta:
2018.10.15., hétf. 10:31
Nem tudom, kinek van erre lehetősége. De akinek van, megoszthatná a tapasztalatait. Az olvasók meg majd eldöntik - így vagy úgy -, hogy ezek alapján merre indulnak, ha tudnak. Erre való a fórum, nem?
Hiányoznak a rendszeres fejhallgatós találkozók. Ott lehetne érdemben tapasztalatot cserélni. Ha leírom ide a láncomat az nem mozdít előre senkit mert a készülékek nevei önmagukban semmitmondóak, másrészt az ár is sokakat elriaszthat. Amikor eladtam a Gt40 alpha daccomat mondom a szimpatikus vevőnek, hogy itt van a "nagytezsvír" a Stratos hallgassa meg a HD600-zal és az Etherrel, máshol ilyen láncot nehezen talál mert még az S-Boosterem is tuningolt. Mire ő: " Á, nekem erre nincs pénzem, inkább ne". Mondom jó, de legalább ezt az AK 120 II-őt próbálja ki. Csak érdekesség gyanánt, hogy egy tenyérnyi aluból mit ki nem tudnak már hozni manapság. Azt meg végképp nem akarta pláne miután megtudta a listaárát.

Szerintetek?
[/quote]

Nem mindenki szeretne megtapasztalni a jobbat es utana meg esetleg vagyakozni valamire amit nem erhet el vagy nem lenne esszeru elernie (pl az elozo grillcsirkes pelda). Ha meghallgatja es tetszik neki, esetlegesen nagyon tetszik akkor utolag maradhat egy ur amit nem tud vagy akar betolteni es ehhes kepest meg az is jobb alternative lehet ha nem tudja mi hianyzik. Az elet szamtalan mas teruleten is igaz ez.
[/quote]

Én nem értem ezt a mentalitást, vagy legalábbis nagyon távol áll tőlem. Te egy céges vacsorán nem eszel lazacot vagy bélszinsteaket mert otthon nem engedheted meg magadnak? Nem kóstolsz meg egy buliban egy single malt whiskey-t, mert egyébként túl drágának találod? Nem ülsz be egy Ford Mustangot vezetni ha van rá lehetőséged, mert sose lesz 15 milliód hogy megvehesd magadnak? Nem nézel meg egy videót a Maldív szigetekről, mert úgyse jutsz el oda soha? Szerintem egy egészséges felnőtt embernek helyén kell tudni kezelni azt a tényt, hogy nem kaphat meg mindent, illetve hogy addig nyújtózkodhat ameddig a takarója ér. Attól még az élmény az élmény marad akkor is ha nincs lehetőséged megvenni. Másrészt meg sose mond soha.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

RIEC írta:
2018.10.15., hétf. 13:07

Én én vagyok nem pedig a nem mindenki arról nem beszélve, hogy nálam nem a grillcsirke a váltószám. Sok zenét hallgatok, értek is hozzájuk, tudom milyen hangzást keresek, nem a gyerektől vonom meg a javakat amikor beruházok erre vagy arra, ugyanakkor meg lehet nézni, hogy sok fórumtárs milyen elektronikát használ. Bizony ez a 450ezer ahhoz képest semmiség. És bocsátassék meg nekem, hogy 20 év munkaviszony után ne grillcsirkében kelljen még gondolkodnom hanem Ether C-ben és társaiban. Nekem ez a váltószám és nem felejetem el soha, hogy mennyi munkámba tellett előkeríteni hozzájuk a pénzt. Mindenki a maga szintjén nyomorog. Nekem ez a nyomor. Másnak a Mark Levinson és a Solution. És van akinek a statement Magico. És miért ne nézegethetném az étlapot ha éppen nem vagyok éhes? Zabáljak mindig grillcsirkét? Ez a gasztronómia csúcsa? Na ne! Csak aztán ki ne derüljön sokatoknál, hogy kis ráfordítással sokkal nagyobb örömöt is tudhattatok volna szerezni magatoknak. Én örömforrásként tekintek a hifizésre nem pedig stressz tesztre.
Elég alaposan félreértetted, amit írtam.

Azt írtam, ha elégedett vagy az eszközeiddel, ahogy szólnak, akkor ne fejlessz tovább.
Szerintem ebben az esetben felesleges.

Független ettől, hogy 450 ezerért egy Ether C jobb hangot ad, mint egy polchangfal.
Valószínűleg jobb hangot ad 300 grillcsirkénél is.

Szóval, ha elégedett vagy a cuccoddal, akkor azt örömmel hallgatod.
Ha fejleszted, és jobb lesz a cuccod, akkor nagyobb lesz az örömöd?
Ebben az esetben nem voltál elégedett a cuccoddal.

Már többektől olvastam, hogy minél jobb a cucc, annál nagyobb az öröm.
Szerintem ezt így nem lehet kijelenteni, nincs korreláció.
Nagyon- nagyon sokan sokkal jobban szeretik a zenét, mint a hifi berendezéseket.
A feleségem például a konyhapulton a notebookján hallgat zenét, You Tube-ról, amikor ott van mellette a THIEL cs6- os hangfal, erősítővel, dac-al, stb. A nagyobbik fiam a tabletjén. A kisebbik kirakja ugyan hangfalra, van erősítője, meg jó hangfalkábele, de egy mobiltelót használ forrásnak. Ki hogy szereti...

Ahhoz pedig, hogy élvezd a zene hallgatását, nem feltétel a csúcshifi.
Tévhit, hogy jó berendezésen lehet csak zenét hallgatni.

Ettől teljesen független, hogy vagyunk páran, akik igyekeznek a berendezéseket fejleszteni.

Én nagyon örülök a pénznek a bankszámlán is, nem kell feltétlenül venni rajta valamit.

Egy ilyen fejlesztésnél érdemes végiggondolni, hogy amikor a Nirvánában ücsörgünk, akarunk -e helyette erdőt járni.

Mondjuk a csúcsfejes helyett egy kétszer annyiba kerülő fejes, a példa kedvéért legyen a Focal Utópia potom 1,3 M- ért.
Vagy az Audeze LCD 4-es 5000 Eurócskáért. Biztosan jó hangjuk van, elismerem így, látatlanban.
De hogy érdemes -e beruházni rájuk, azt már nem tudom.
Mert a HD 800- hoz hasonlóan, a csúcsfejesek kiszolgálása messze többe kerül a fejhallgató áránál.
400 a fejes, ugyanennyi mondjuk a fejes erősítő.
Feljebb váltasz? Akkor lehet, az erősítőt is upgradelni kell.
Egy jó dac használtan ezekhez alaphangon kb. 300 ezer. Újonnan másfél milla.
És akkor még szép pénzt lehet költeni kábelekre is.
meg forrás.
Nekem megállt másfél millából a fejhallgatós lánc, de lehetne cserélni a dac- ot, +1 M- ráfordítással,
és akkor még lehet venni egy fejhallgatót, hogy ott is előre lépjek, másik 1 M- ért.
Akkor a lánc kétszer annyiba kerülne.

Semmivel nem lenne több időm zenét hallgatni.
Attól még, hogy van valakinek pénze, nem árt gondolkodni fejlesztés előtt, vagy akár helyette. Szerintem.

Te természetesen arra költöd a pénzedet, amire csak akarod, ahogy mindenki más is.
Én meg hagy egyek annyi csirkét, amennyi jól esik.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

svan írta:
2018.10.15., hétf. 20:19
Zenéhez való viszonyról sajnos nagyon kevés szó esik a "hifiben" inkább csak a hangokról. Melyik fülest, fejhallgatóerősítőt tartjátok kiemelkedőnek etéren. (Értem ezalatt, hogy pl van olyan füles, mely hifis paraméterekben jónak tűnik, de tördeli a zenét, csak hangok sora jön ki belőle, érzelmekkel szűkmarkú..)

Nálam nagy kedvenc a Sennheiser HD598, kicsit torzít, a mélyei tejfelesdobozra emlékeztetnek, de Zenél, talán jobban mint a nagytesói.
Én az ATH-MSR7SE, Sony MDR-Z7 és a Sonus Faber Pryma fejhallgatóimmal vagyok így. Mindegyikben van valami ami miatt szeretem.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

Zenéhez való viszonyról sajnos nagyon kevés szó esik a "hifiben" inkább csak a hangokról. Melyik fülest, fejhallgatóerősítőt tartjátok kiemelkedőnek etéren. (Értem ezalatt, hogy pl van olyan füles, mely hifis paraméterekben jónak tűnik, de tördeli a zenét, csak hangok sora jön ki belőle, érzelmekkel szűkmarkú..)

Nálam nagy kedvenc a Sennheiser HD598, kicsit torzít, a mélyei tejfelesdobozra emlékeztetnek, de Zenél, talán jobban mint a nagytesói.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

robi20064 írta:
2018.10.15., hétf. 16:51
Nem gondolom hogy kioktato lettem volna, de nem szeretnem a szemelyeskedes fele elvinni az eredeti - es amugy erdekes - eszmecseret, ezert talan terjunk vissza arra.
Magam sem értem, hogy hogyan juthattunk el ideáig. Csupán annyit bátorkodtam leírni, hogy 450ezer nem pénz az Ether C-ért. Az általa képviselt tudásért és kivitelezésért. Azért a fejhallgatóért amely napjaink egyik csúcskategóriás fejhallgatója. Hol van ez az ár egy Focal Utopia, egy Ultrasone vagy egy méretre készült, USA-ban legyártott 10 armatúrás fülhallgató árától? Szó sem volt részemről arról, hogy 450ezer forint nem sok. Vissza lehet olvasni.

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

robi20064 írta:
2018.10.15., hétf. 13:30

Mas, ez a "had engedhessem mar meg magamnak" dolog a sokodik alkalomnal tor ki beloled, orulj neki hogy eljutottal oda hogy Ether-t hallgatsz, de attol meg jobb ha tudod hogy nagyon nem ez a kis magyar valosag. 20, 30, 40 ev ide vagy oda. Es igen, van aki sokkal dragabb vason hallgat zenet mint az Ether, na ok pedig meg annyira sem az atlag mint a kivetel.
A római pápát a Prada divatház öltözteti. Na őt kellene először kioktatnod szociális érzékenységből.
Más. Van egy Skoda Fábiám. És sokáig járattam a Sport Auto magazint. És ha lehet beülnék egy Bugattiba nem pedig visszakoznék a lehetőségtől.

Amiről én beszéltem az sehol sincs a piros cipő esetéhez.
https://www.youtube.com/watch?v=VbD_kBJc_gI

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

[/quote]

Nem mindenki szeretne megtapasztalni a jobbat es utana meg esetleg vagyakozni valamire amit nem erhet el vagy nem lenne esszeru elernie (pl az elozo grillcsirkes pelda). Ha meghallgatja es tetszik neki, esetlegesen nagyon tetszik akkor utolag maradhat egy ur amit nem tud vagy akar betolteni es ehhes kepest meg az is jobb alternative lehet ha nem tudja mi hianyzik. Az elet szamtalan mas teruleten is igaz ez.
[/quote]

Én én vagyok nem pedig a nem mindenki arról nem beszélve, hogy nálam nem a grillcsirke a váltószám. Sok zenét hallgatok, értek is hozzájuk, tudom milyen hangzást keresek, nem a gyerektől vonom meg a javakat amikor beruházok erre vagy arra, ugyanakkor meg lehet nézni, hogy sok fórumtárs milyen elektronikát használ. Bizony ez a 450ezer ahhoz képest semmiség. És bocsátassék meg nekem, hogy 20 év munkaviszony után ne grillcsirkében kelljen még gondolkodnom hanem Ether C-ben és társaiban. Nekem ez a váltószám és nem felejetem el soha, hogy mennyi munkámba tellett előkeríteni hozzájuk a pénzt. Mindenki a maga szintjén nyomorog. Nekem ez a nyomor. Másnak a Mark Levinson és a Solution. És van akinek a statement Magico. És miért ne nézegethetném az étlapot ha éppen nem vagyok éhes? Zabáljak mindig grillcsirkét? Ez a gasztronómia csúcsa? Na ne! Csak aztán ki ne derüljön sokatoknál, hogy kis ráfordítással sokkal nagyobb örömöt is tudhattatok volna szerezni magatoknak. Én örömforrásként tekintek a hifizésre nem pedig stressz tesztre.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ANDS írta:
2018.10.15., hétf. 11:59
Szerintem, HA ELÉGEDETT a meglevő eszközeivel,
kényelmesen hátradől, elégedetten hallgatja a zenét,
ellazul közben, akkor célba ért.

Egy maratoni futó is abbahagyja a futást, amikor beér a célba,
nem fut még 50 km- et.
A célt elérte, akkor annak örülni kell.

Ha megvan az elégedettség érzése, akkor annak örülni kell,
és nem keresni a lehetőségét, hogy a saját örömünket elrontsuk.
Pláne sok pénzért.

És igen, szerintem baromi sok pénz 450 000.- Ft,
nem egy fejhallgatóért sok, hanem önmagában sok.

Ha nem polcsugárzót veszek rajta, hanem grillcsirkét,
akkor abból 300 darab grillcsirkét kapok.

És így is lehet nézni, hogy az árából egy évig minden nap megehetek egy egész grillcsirkét.
nem kell sütéssel foglalkoznom, helyette marad időm zenét hallgatni.
Vagy a gyerekkel játszani.
nagyon szuper ! egyet is értek. ...csak ugye ki kicsit, ki nagyobb mertekben: olvasgat, nezeget, (dez !!!)"informalodik", itt van ezen a forumon, aztan megkivan ezt-azt, kivancsi lesz, meret sok tulzo hozzaszolast olvas.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

svan írta:
2018.10.15., hétf. 10:44
....eddig annyi az eredménye, hogy az árkategória több terméke is itthon pihen, de még mindig nem az igazi egyik összeállítás sem.. sad.gif ...
ismerös; nekem is többfele komponensböl van több darab.
felmerülhet: a limitalt aron nincs is "igazi" ...esetleg felette sem, igy van a többfele, az egyik igy jobb, a masik ugy; es a 2 arabol nem lenne olyan, amelyik mindegyiken mindenen jobb.

nem faradok szofisztikalt hasonlattal, de egy Lada Niva + egy Honda Jazz araert nincs olyan, amelyik terepen jobb, mint a Niva, varosban, stb. jobb mint a Jazz.

nem mondom, hogy tutti igy van, de siman lehet ez !!

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

svan írta:
2018.10.15., hétf. 10:44
RIEC írta:
2018.10.15., hétf. 10:31
Hiányoznak a rendszeres fejhallgatós találkozók. Ott lehetne érdemben tapasztalatot cserélni. Ha leírom ide a láncomat az nem mozdít előre senkit mert a készülékek nevei önmagukban semmitmondóak, másrészt az ár is sokakat elriaszthat. Amikor eladtam a Gt40 alpha daccomat mondom a szimpatikus vevőnek, hogy itt van a "nagytezsvír" a Stratos hallgassa meg a HD600-zal és az Etherrel, máshol ilyen láncot nehezen talál mert még az S-Boosterem is tuningolt. Mire ő: " Á, nekem erre nincs pénzem, inkább ne". Mondom jó, de legalább ezt az AK 120 II-őt próbálja ki. Csak érdekesség gyanánt, hogy egy tenyérnyi aluból mit ki nem tudnak már hozni manapság. Azt meg végképp nem akarta pláne miután megtudta a listaárát.

Szerintetek?
Sajnos én is meg akarom úszni egy bizonyos keretből, de ennek eddig annyi az eredménye, hogy az árkategória több terméke is itthon pihen, de még mindig nem az igazi egyik összeállítás sem.. sad.gif

HD58X-et meghallgattam eddig Dragonfly Red-el, Benchmark DAC1-el és Heed Canalot-al is. A Red elsőre jónak tűnik, de pár perc után mesterkélt (de ez a Dragonfly hibája), a Canalot-al sem volt rossz, de a Benchmark-al eddig a legjobb (bár utóbbi érzelemmentesebb komponens).

Ha Debrecen környékén lenne ilyen fejhallgatós találkozó szívesen elmennék, és vinnék is pár dolgot. (ANDS-tól én vettem meg a HD600-at, hogy összehallgathassam az 58X-el :rolleyes: )
Rezső-show-n nagyon sok fejhallgatót meg lehet hallgatni 1 nap alatt!
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

RIEC írta:
2018.10.14., vas. 22:46
Én senkit sem beszélnék le a próbálkozásokról. Ellenkezőleg! Tessenek eljárni az üzletekbe ha valami izgalmas néz ki. Drága a cucc? Ma még lehet, hogy nem engedhetem meg magamnak de talán holnap már olcsóbb lesz. Én is akciósan vettem az Ether C-ét. 450.000 volt. Pénz az érte? Egy rendes polcsugárzót nem kapunk ennyiért. Nézzük már meg egyszer rendesen azt a fejhallgatót és hallgassuk meg egy jó láncban!

A kerékpárosok állandóan fejlesztenek. A horgászok is. Az autó tulajdonosok is. A számítógépesek is. Pont én álljak meg? Majd ha kiégtem. De az még odébb van.
Szerintem, HA ELÉGEDETT a meglevő eszközeivel,
kényelmesen hátradől, elégedetten hallgatja a zenét,
ellazul közben, akkor célba ért.

Egy maratoni futó is abbahagyja a futást, amikor beér a célba,
nem fut még 50 km- et.
A célt elérte, akkor annak örülni kell.

Ha megvan az elégedettség érzése, akkor annak örülni kell,
és nem keresni a lehetőségét, hogy a saját örömünket elrontsuk.
Pláne sok pénzért.

És igen, szerintem baromi sok pénz 450 000.- Ft,
nem egy fejhallgatóért sok, hanem önmagában sok.

Ha nem polcsugárzót veszek rajta, hanem grillcsirkét,
akkor abból 300 darab grillcsirkét kapok.

És így is lehet nézni, hogy az árából egy évig minden nap megehetek egy egész grillcsirkét.
nem kell sütéssel foglalkoznom, helyette marad időm zenét hallgatni.
Vagy a gyerekkel játszani.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

svan írta:
2018.10.15., hétf. 10:44
RIEC írta:
2018.10.15., hétf. 10:31
Hiányoznak a rendszeres fejhallgatós találkozók. Ott lehetne érdemben tapasztalatot cserélni. Ha leírom ide a láncomat az nem mozdít előre senkit mert a készülékek nevei önmagukban semmitmondóak, másrészt az ár is sokakat elriaszthat. Amikor eladtam a Gt40 alpha daccomat mondom a szimpatikus vevőnek, hogy itt van a "nagytezsvír" a Stratos hallgassa meg a HD600-zal és az Etherrel, máshol ilyen láncot nehezen talál mert még az S-Boosterem is tuningolt. Mire ő: " Á, nekem erre nincs pénzem, inkább ne". Mondom jó, de legalább ezt az AK 120 II-őt próbálja ki. Csak érdekesség gyanánt, hogy egy tenyérnyi aluból mit ki nem tudnak már hozni manapság. Azt meg végképp nem akarta pláne miután megtudta a listaárát.

Szerintetek?
Sajnos én is meg akarom úszni egy bizonyos keretből, de ennek eddig annyi az eredménye, hogy az árkategória több terméke is itthon pihen, de még mindig nem az igazi egyik összeállítás sem.. sad.gif

HD58X-et meghallgattam eddig Dragonfly Red-el, Benchmark DAC1-el és Heed Canalot-al is. A Red elsőre jónak tűnik, de pár perc után mesterkélt (de ez a Dragonfly hibája), a Canalot-al sem volt rossz, de a Benchmark-al eddig a legjobb (bár utóbbi érzelemmentesebb komponens).

Ha Debrecen környékén lenne ilyen fejhallgatós találkozó szívesen elmennék, és vinnék is pár dolgot. (ANDS-tól én vettem meg a HD600-at, hogy összehallgathassam az 58X-el :rolleyes: )
Én a hónap elején Debrecenben leszek, nálam lesz a Centrance Mini-M8, a HD58X az aszimetrikus Tiglon Audio kábelével, meg egy Wyred4Sound USB. Ha gondolod, beszéljünk össze privátban...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

RIEC írta:
2018.10.15., hétf. 10:31
Hiányoznak a rendszeres fejhallgatós találkozók. Ott lehetne érdemben tapasztalatot cserélni. Ha leírom ide a láncomat az nem mozdít előre senkit mert a készülékek nevei önmagukban semmitmondóak, másrészt az ár is sokakat elriaszthat. Amikor eladtam a Gt40 alpha daccomat mondom a szimpatikus vevőnek, hogy itt van a "nagytezsvír" a Stratos hallgassa meg a HD600-zal és az Etherrel, máshol ilyen láncot nehezen talál mert még az S-Boosterem is tuningolt. Mire ő: " Á, nekem erre nincs pénzem, inkább ne". Mondom jó, de legalább ezt az AK 120 II-őt próbálja ki. Csak érdekesség gyanánt, hogy egy tenyérnyi aluból mit ki nem tudnak már hozni manapság. Azt meg végképp nem akarta pláne miután megtudta a listaárát.

Szerintetek?
Sajnos én is meg akarom úszni egy bizonyos keretből, de ennek eddig annyi az eredménye, hogy az árkategória több terméke is itthon pihen, de még mindig nem az igazi egyik összeállítás sem.. sad.gif

HD58X-et meghallgattam eddig Dragonfly Red-el, Benchmark DAC1-el és Heed Canalot-al is. A Red elsőre jónak tűnik, de pár perc után mesterkélt (de ez a Dragonfly hibája), a Canalot-al sem volt rossz, de a Benchmark-al eddig a legjobb (bár utóbbi érzelemmentesebb komponens).

Ha Debrecen környékén lenne ilyen fejhallgatós találkozó szívesen elmennék, és vinnék is pár dolgot. (ANDS-tól én vettem meg a HD600-at, hogy összehallgathassam az 58X-el :rolleyes: )
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

[/quote]
Nem tudom, kinek van erre lehetősége. De akinek van, megoszthatná a tapasztalatait. Az olvasók meg majd eldöntik - így vagy úgy -, hogy ezek alapján merre indulnak, ha tudnak. Erre való a fórum, nem?
[/quote]

Hiányoznak a rendszeres fejhallgatós találkozók. Ott lehetne érdemben tapasztalatot cserélni. Ha leírom ide a láncomat az nem mozdít előre senkit mert a készülékek nevei önmagukban semmitmondóak, másrészt az ár is sokakat elriaszthat. Amikor eladtam a Gt40 alpha daccomat mondom a szimpatikus vevőnek, hogy itt van a "nagytezsvír" a Stratos hallgassa meg a HD600-zal és az Etherrel, máshol ilyen láncot nehezen talál mert még az S-Boosterem is tuningolt. Mire ő: " Á, nekem erre nincs pénzem, inkább ne". Mondom jó, de legalább ezt az AK 120 II-őt próbálja ki. Csak érdekesség gyanánt, hogy egy tenyérnyi aluból mit ki nem tudnak már hozni manapság. Azt meg végképp nem akarta pláne miután megtudta a listaárát.

Szerintetek?

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

MrCollector írta:
2018.10.14., vas. 21:57
bitrograde írta:
2018.10.14., vas. 18:40
Én arra lennék kíváncsi ennek a nagyon érdekes párbeszédnek a keretében, hogy az itt tárgyalt fülhallgatók közül melyikből milyen összeállításban lehet kihozni a maximumot/optimumot, s hogy az adott rendszer hol helyezkedik el a többihez képest hangban és árban, illetve ár-érték arányban. Vagyis ki milyen felállásban hallotta a HD580, 58X, 600, 650, 6XX, 700, 800 és 800s-t a legjobbnak. Engem elsősorban a Sennheiserek érdekelnek (valamiért néhány kitérő után náluk ragadtam), de persze ha van alternatívájuk az adott szinten, akkor azok elől sem zárkózom el eleve. Szóval mi az optimális asztali párosítás/rendszer?
Szerinted kinek van arra lehetősége (és energiája), hogy minden "valamire valónak vélt" fejhallgatót, minden hasonló erősítővel, DAC-al, forrással, kábelekkel szakszerűen leteszteljen? Ha lenne is ott vannak az egyéni hallás és ízlésbeli illetve szubjektív tényezők. A "nagy" tesztoldalak is van, hogy nem ugyan azzal a rendszerrel tesztelik akár a hasonló kategóriájú fejhallgatókat sem. Már nem is jó az összehasonlítási alap. Lényeg, hogy azért azt általában lehet tudni melyik fejhallgató igényli az izmosabb hajtást. Ha valakit ilyen érdekel kapásból gondolkodhat egy ilyen erősítő beszerzésén is. Ha ez megvan a legjobb módszer, ha otthon saját rendszerben tud kipróbálni, ne adj isten egyszerre akár több fejhallgatót összehasonlítani. Szerintem, ha valaki elégedett a meglévő felszerelésével és az anyagi lehetőségei korlátozottak, jobban teszi, ha nem próbálgat komolyabb dolgokat. Természetesen az, hogy valami drágább még azonos márkán belül sem jelenti azt, hogy jobb is lenne.
Nem tudom, kinek van erre lehetősége. De akinek van, megoszthatná a tapasztalatait. Az olvasók meg majd eldöntik - így vagy úgy -, hogy ezek alapján merre indulnak, ha tudnak. Erre való a fórum, nem?
A kérdésem egyébként a szinergiára vonatkozott, illetve az azzal kapcsolatos személyes tapasztalatokra, nem a pénztárcámmal kapcsolatos tanácsokat vártam.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2018.10.13., szomb. 10:04
tottyi írta:
2018.10.13., szomb. 06:47

tottyi írta:
2018.10.12., pén. 15:29


En is fel akartam keszulni a HD800-as fogadasara ezert beszereztem egy Violectric 200-ast de ezek szerint nem fogom kihallani azt a kulonbseget? Vagy inkabb legyen ez kijelento modban? :)
Attól függ, hogy milyen forrással hajtod.

A Vio V200-as tökéletes hozzá.
De mi lesz a forrás és a dac?

Ha egy mobiltelefon fejhallgató kimenetéről hajtod a vio- t, akkor úgy nem jön ki a fejes tudása.
Ha teszel elé egy normális dac-ot, akkor igen.

Érthetően írtam?
A nagy lancra van rakotve valojaban most ugy mukodik mint egy eloerosito is. A rendszer egy audio PC amiben 7 koros analog tapegyseg van 2016-os win server mindenfele joval kiszolgalva a DAC meg egy azelotti menyus fele Xmos alapu DAC amely PP Red Twon kabellel van csatlakoztatva a pc-re es a DAC-bol XLR kabelen megy a signal a Violectric-ba. Remelem ez igy kiszolgalja majd a HD800-ast.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Én senkit sem beszélnék le a próbálkozásokról. Ellenkezőleg! Tessenek eljárni az üzletekbe ha valami izgalmas néz ki. Drága a cucc? Ma még lehet, hogy nem engedhetem meg magamnak de talán holnap már olcsóbb lesz. Én is akciósan vettem az Ether C-ét. 450.000 volt. Pénz az érte? Egy rendes polcsugárzót nem kapunk ennyiért. Nézzük már meg egyszer rendesen azt a fejhallgatót és hallgassuk meg egy jó láncban!

A kerékpárosok állandóan fejlesztenek. A horgászok is. Az autó tulajdonosok is. A számítógépesek is. Pont én álljak meg? Majd ha kiégtem. De az még odébb van.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2018.10.14., vas. 22:05
MrCollector írta:
2018.10.14., vas. 14:28
......

Az ADX5000 a legjobb hangú nyitott fejhallgató amit eddig hallottam. Kivétel a nyitottság, mert ott a HD800 verhetetlen.
...
Nagyon kíváncsi vagyok, milyen a hangja a Focal Utópiának,
és az Audeze LCD 4- esnek.
Utopia-t már hallottam, nem is egyszer. Pont akkor volt nálam mikor az ADX5000. És nem sokat volt a fejemen. LCD4-et még nem, de amit eddig hallottam síkmágnesest még egyiktől sem voltam elájulva.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2018.10.14., vas. 21:57
.....Szerintem, ha valaki elégedett a meglévő felszerelésével

és az anyagi lehetőségei korlátozottak,

jobban teszi, ha nem próbálgat


komolyabb dolgokat. ....
Szerintem is.
Még akkor is, ha anyagilag megengedhetne drágább cuccokat.
Felesleges.
Ha elégedett vagy, és nekiállsz fejleszteni, akkor jó eséllyel elégedetlen és frusztrált leszel.

Szerintem, ha valaki elégedett a meglévő felszerelésével
az zenehallgatással foglalkozzon, ne próbálgatással.
Jobb az idegeknek.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2018.10.14., vas. 14:28
......

Az ADX5000 a legjobb hangú nyitott fejhallgató amit eddig hallottam. Kivétel a nyitottság, mert ott a HD800 verhetetlen.
...
Nagyon kíváncsi vagyok, milyen a hangja a Focal Utópiának,
és az Audeze LCD 4- esnek.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

bitrograde írta:
2018.10.14., vas. 18:40
Én arra lennék kíváncsi ennek a nagyon érdekes párbeszédnek a keretében, hogy az itt tárgyalt fülhallgatók közül melyikből milyen összeállításban lehet kihozni a maximumot/optimumot, s hogy az adott rendszer hol helyezkedik el a többihez képest hangban és árban, illetve ár-érték arányban. Vagyis ki milyen felállásban hallotta a HD580, 58X, 600, 650, 6XX, 700, 800 és 800s-t a legjobbnak. Engem elsősorban a Sennheiserek érdekelnek (valamiért néhány kitérő után náluk ragadtam), de persze ha van alternatívájuk az adott szinten, akkor azok elől sem zárkózom el eleve. Szóval mi az optimális asztali párosítás/rendszer?
Szerinted kinek van arra lehetősége (és energiája), hogy minden "valamire valónak vélt" fejhallgatót, minden hasonló erősítővel, DAC-al, forrással, kábelekkel szakszerűen leteszteljen? Ha lenne is ott vannak az egyéni hallás és ízlésbeli illetve szubjektív tényezők. A "nagy" tesztoldalak is van, hogy nem ugyan azzal a rendszerrel tesztelik akár a hasonló kategóriájú fejhallgatókat sem. Már nem is jó az összehasonlítási alap. Lényeg, hogy azért azt általában lehet tudni melyik fejhallgató igényli az izmosabb hajtást. Ha valakit ilyen érdekel kapásból gondolkodhat egy ilyen erősítő beszerzésén is. Ha ez megvan a legjobb módszer, ha otthon saját rendszerben tud kipróbálni, ne adj isten egyszerre akár több fejhallgatót összehasonlítani. Szerintem, ha valaki elégedett a meglévő felszerelésével és az anyagi lehetőségei korlátozottak, jobban teszi, ha nem próbálgat komolyabb dolgokat. Természetesen az, hogy valami drágább még azonos márkán belül sem jelenti azt, hogy jobb is lenne.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: juliush »

bitrograde írta:
2018.10.14., vas. 18:40
Én arra lennék kíváncsi ennek a nagyon érdekes párbeszédnek a keretében, hogy az itt tárgyalt fülhallgatók közül melyikből milyen összeállításban lehet kihozni a maximumot/optimumot, s hogy az adott rendszer hol helyezkedik el a többihez képest hangban és árban, illetve ár-érték arányban. Vagyis ki milyen felállásban hallotta a HD580, 58X, 600, 650, 6XX, 700, 800 és 800s-t a legjobbnak. Engem elsősorban a Sennheiserek érdekelnek (valamiért néhány kitérő után náluk ragadtam), de persze ha van alternatívájuk az adott szinten, akkor azok elől sem zárkózom el eleve. Szóval mi az optimális asztali párosítás/rendszer?
Többéves tapasztalat alapján bátran merem állítani, a Little Dot MkIII csöves fejhallgató-erősítő a Sennheiser HD-600-zal nagyszerű párosítás.

https://www.ebay.com/itm/Little-Dot-MK- ... :rk:3:pf:0
https://www.head-fi.org/threads/review- ... mp.309855/

Lehet játszogatni a csövekkel, jómagam a Voszhod EZH1P-EV-nél kötöttem ki némi próbálkozás után.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”