Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Altec

Avatar
pocok1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 17:59
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: pocok1966 »

Sziasztok Altec fanok :D

de kipróbáltam úgy is hogy alul volt a 604E, csak a mély bekötve,
de a 421A mintha mélyebbre menne ebben a dobozban, mint a 604E.
Hozzá teszem, hogy 16 évig ezt nem nagyon hiányoltam a 604E-böl,
most viszont a nagyobb tölcsér miatt, már a mély szekció is testesebb lett, :D
és akkor már luxus benne hagyni csak a mély miatt, :D
Bandikám, vasárnap bőrze lesz, nem nézel ki? Régen beszéltünk már sad.gif

üdv Miki
Analóg: Technics sp15/FR24 mk2/Supex 909, NAS/Mentor/Supex 909, Technics Sp10/FR24 mk2/Supex 909,
SUT: Frt 5,
Pre/Power: AN M3 phono, VBV SS3, AN Conqueror,
LS: Altec VOTT 5
Tuner: Sherwood 3000 mk4,
Digit: AN cd zero, AN dac zero, Linn Sneaky DS,
IC: AN V, AN S, AN Isis, AN L, AN Spa,

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

bandi100 írta:
2018.10.08., hétf. 10:45
nem annyira ez a gyanús, mint az ár.
Ti vittétek el? (Úgy nézem, inkább letiltották.)
Pedig de szép volt.
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

pocok1966 írta:
2018.10.06., szomb. 14:36
elvileg a kabinet 620/a
Gyönyörű ez a doboz, Miki. Nem próbáltad-e ki úgy, hogy a 604E-t rakod bele, de úgy, hogy csak a mély-hangszóróját kötöd be, megfelelő keresztváltón keresztül (mert a 604E 16 Ohm-os!) kombinálva a 902T + 511B magassugárzóval? Tehát alul a 604E mélye, fölül a nagy trombita?
© Horváth Iván

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Miki, gratulálok a cuccodhoz!
Mik a tapasztalatok a 421-es driver és a 620-as doboz összeházasításával? Bírják egymást?
(Csak a pontosság kedvéért: én A5-ös VOTT-ot raktam össze, igaz, előtte volt egy A7-es összeállításom is.)
Aki A5-ösre vágyik, itt van egy az Ebay-en, Londonban adják el, egyelőre 7 fonton áll az ára és 25 fonton a szállítása:
https://www.ebay.co.uk/itm/163300812749?ul_noapp=true
Nem tudom persze, hogy nem valami becsapás-e. Az alkatrészein látszik, hogy frissen vannak szürkére fújva, de nem annyira ez a gyanús, mint az ár.

Avatar
pocok1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 17:59
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: pocok1966 »

0-2.jpeg
0-2.jpeg (35.78 KiB) Megtekintve 4157 alkalommal
Analóg: Technics sp15/FR24 mk2/Supex 909, NAS/Mentor/Supex 909, Technics Sp10/FR24 mk2/Supex 909,
SUT: Frt 5,
Pre/Power: AN M3 phono, VBV SS3, AN Conqueror,
LS: Altec VOTT 5
Tuner: Sherwood 3000 mk4,
Digit: AN cd zero, AN dac zero, Linn Sneaky DS,
IC: AN V, AN S, AN Isis, AN L, AN Spa,

Avatar
pocok1966
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 17:59
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: pocok1966 »

Üdv minden Altec fannak,
most találtam rá erre a topikra, és akkor már feltölteténk pár fotót egy általam használt dobozról.
elvileg a kabinet 620/a, tölcsér 511B, a driver 902-8T, a mély 421A [attachment=0]0-2.jpeg
Látom Lőke Bandi is milyen csudaszép A7 szerzett magának :smile32: ,
üdv Miki
Csatolmányok
0-1.jpeg
0-1.jpeg (27.92 KiB) Megtekintve 4093 alkalommal
Analóg: Technics sp15/FR24 mk2/Supex 909, NAS/Mentor/Supex 909, Technics Sp10/FR24 mk2/Supex 909,
SUT: Frt 5,
Pre/Power: AN M3 phono, VBV SS3, AN Conqueror,
LS: Altec VOTT 5
Tuner: Sherwood 3000 mk4,
Digit: AN cd zero, AN dac zero, Linn Sneaky DS,
IC: AN V, AN S, AN Isis, AN L, AN Spa,

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

És egy régi fénykép: a Hifi Magazin cikk-illusztrációja (a második kép) ugyanezt a lemezjátszót ábrázolja.
http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM0403.HTM
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

Szeretném, ha érdeklődést keltene ez a téma. Magyarországon is vannak Altec-tulajdonosok, és olyanok is akadnak, akikből Altec-tulajdonosok lesznek. (Ebben a pillanatban két 604-est is kínálnak az avx.hu fórumán, egy másik fórumon pedig egy hamis Altec-koaxiálist árulnak.) Megnyitottuk a fő témákat. Ilyen A Filmszínház Hangja (VOTT) és a film- és hanglemez-stúdióé (604 Duplex). Mégis az a szomorú helyzet, hogy eddig csak ketten, csupán Bandi és én szólaltunk meg. Hol vannak a vélemények, a kérdések, az ellenvetések?
Lehet, hogy később hibának bizonyul, de megnyitok egy harmadik altémát is: a hificuccokét, amelyek szeretik az Altec hangsugárzókat, és hosszú ideig együtt laktak velük. Lehet, hogy ez sem élénkíti fel a fórumozókat – de engem nagyon is érdekel, hogy az Altec-eseknek – vagy akik Altec-esekké akarnak válni – mi egyebük van. Mivel hajtjuk hangsugárzóinkat? A szoftver (a zene) és a hardver (a hifilánc) egyaránt érdekes.
Az altémának szomorú időszerűséget ad az a körülmény, hogy a közeli napokban fogok megválni attól a lemezjátszótól, amely teljes Altec-kedvelői pályafutásomat végigkísérte. Őtőle, régi Garrard 401-esemtől búcsúzom e hozzászólásban.
1979 nyarán, egy Párizs melletti kisvárosban (Malakoff) vettem egy vietnami menekülttől (apróhirdetés). Héven (RER) mentem érte, és az ölemben dajkáltam, amíg a szállásra nem értem vele, aztán vonaton hoztam haza. (Háromévenként lehetett turistaútlevelet kapni.) Akkoriban a dörzskerekes lemezjátszókat nem becsülték valami sokra – én sem –, hanem volt rajta egy hosszú SME-kar, és az már akkor kultusztárgy volt. Azonkívül rettentően tetszett nekem. Azóta sem vágytam más hangkarra.
A kar mindmáig dolgozik, de a futómű általában csak másod-lemezjátszó volt egy-egy szíjhajtású mellett. A 70-es–80-as években egy magyar (EAG) stúdió-lemezjátszót használtam (én alakítottam át dörzskerekesről gumiszíjasra), a 80-as évektől a közelmúltig pedig Thorens TD-125-öst. Aztán – amikor ráuntam a stúdió-lemezjátszó Papst-motorjának zajára, vagy idegesített a TD-125-ös imbolygása a bekapcsoláskor, tűzforró motorja a kikapcsoláskor – olyankor egy ideig a Garrard 401-est hallgattam. Fő lemezjátszóvá az utóbbi években, a divat hatására lépett elő. Megpróbáltam – engedve az okosabbaknak – megszeretni a dörzskereket, de nem sikerült. Pedig jó gép ez. A fiamnak nagyon finom Thorens TD-124-ese van – a Garrard zajszintje még annál is alacsonyabb, a legkevésbé sem zavarja a lemezhallgatást. Ami kis dübörgése van, azt a lemezzaj bőven elfedi. Hozattam új dörzskereket, új, foszforbronz csapágy-gömbszeletet, gyári olajat. Kapott eredeti SME-kávát. A lemezjátszó tehát aránylag csöndes – de továbbra is jobban szeretem a szíjhajtást.
A mai hifistáknak csak a legfinomabb dörzshajtásúakhoz, Garrardokhoz, Thorensekhez, legrosszabb esetben Lencókhoz van szerencséjük, nekem azonban a legkorábbi lemezjátszóim nemcsak dübörögtek, hanem nyávogtak is. Ez elviselhetetlen volt. Az olcsó dörzskerekesek többé-kevésbé mind osztoztak ebben a hibában. Évekig kellett szíjhajtásút hallgatnom, hogy elfelejtsem az ócskaságok emlékét. A Garrard 401 egyenfutása tökéletes. Fordulatszám-szabályozója ma is mindig középen áll. Mégsem való nekem a dörzskerék, punktum.
És mivel már nem kell nekem másod-lemezjátszó, ezt a viszonylag keveset futott Garrardot a közeli napokban elviszik tőlem. Az ő tiszteletére, barátságunk emlékére íme egy fénykép.
garrard.jpg
garrard.jpg (2.98 MiB) Megtekintve 3926 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Lullus, azt a Hiraga-kreálmányt, amit föltettél, hallottam szólni tán úgy 7-8 éve egy kiállításon. Rengeteg kiállító volt Münchenben, nekem ez a hang a legjobbak közé tartozott, talán egy icipicit túl érces volt. Hozzá kell tennem, hogy volt velem egy barátom, nagy audiofül, akinek nem tetszett (és valami doboztalan hangszórókból álló ausztrál kreálmány volt a kedvence).

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

Hátlap:
hiraga2.jpg
hiraga2.jpg (746.69 KiB) Megtekintve 3940 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

Művész-kisiparosok még az utóbbi évtizedekben is gyártanak 604-alapú dobozokat. A nagy tekintélyű, francia-japán Jean Hiraga a 604-8G köré tervezett hangsugárzót.
hiraga1.jpg
hiraga1.jpg (300.79 KiB) Megtekintve 3869 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

A 604 korai típusaiban mindig AlNiCo-mágnest találunk és többé-kevésbé többcellás (multicell) tölcsért. A későiekben ferritmágnest és MantaRay-tölcsért. A képen együtt látható hangszórók a két típust képviselik: 604-8K és a 604-8G.
604_1.JPG
604_1.JPG (7.19 MiB) Megtekintve 3792 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

bandi100 írta:
2018.09.05., szer. 11:18
Árulnak egy hangváltót A5-höz / A7-hez az Audiogonon.
Kösz, Bandi.
A hangváltó-témát ne ejtsük el. Ha a fórum bármely tagja netán olyan hangváltó rajzára bukkanna, amellyel az utódok ekvalizálni próbálták az Altec-hangsugárzók frekvenciamenetét, kérem, hívja fel rá a figyelmemet. Sok ilyent összegyűjtöttem. Megvannak Jeff Markwart 604-esekhez készült kapcsolásai, a Mastering Labs és a UREI kapcsolási rajzai, de ezek is mind 604-esekhez készültek. Ami nagyon hiányzik: Hiraga 604-es rajza és a legújabb VOTT-hangváltók.
Nem is baj, hogy szóba került a 604-es. Valamikor úgyis rá kellett volna térnünk. Eddig az Altec-hangsugárzók közül csak a nagy mozihangszórókról, A Filmszínház Hangjának családjáról esett szó, illetve ennek stúdiómonitor- és szalonváltozatairól. Holott az Altec 1943-ban piacra dobott egy koaxiális hangszórót is, a 601-est. A koaxiális ebben az esetben azt jelentette, hogy nem a 38-centis mélyhangszóró mellett, hanem annak belsejében helyezték el a magashangok közvetítésére szolgáló nyomókamrát és a hozzá való tölcsért. A stúdiók számára szánták. A moziban nem zavaró a mélyhangszóró és a magastölcsér közötti távolság, hiszen a néző távol ül. Szemben a moziteremmel, a stúdióbeli hallgatószoba általában nem nagyon nagy. Márpedig közeltéri hallgatás esetén nem árthat, ha a mély és magas hangok ugyanarról a helyről érkeznek hozzánk. A 601-esnek még gerjesztett mágnese volt. 1944-ben aztán elhagyták az elektromágnest, és helyére alumínium-nikkel-kobalt ötvözetet alkalmaztak. Ez lett a világ talán leghíresebb hangszórója: a 604 Duplex.
Az Altec több mint 50 évig gyártotta kisebb módosításokkal. A gyár bezárása után a szerszámokat, anyagokat és tervrajzokat megvásárolta Bill Hanuschak, az Altec egykori mérnöke, és Great Plains Audio márkanév alatt azóta is gyártja az egykori terméksor legérdekesebb tagjait. A 604-est még fejleszti is. A sorozat legutolsó tagjai a 604-8H III, ill. a 604-8E II. Most már ez a történet is több mint 20 éve tart.
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

Hát igen: nem lenne indokolatlan beköltözni a tölcsérbe. Ha légoszlop-rezonanciákkal nem trükközünk, akkor a mély hangok lesugárzásához kb. 5 méter hosszú tölcsér kellene. Ha pedig 15-hüvelykes (38-centis) Altec-mélysugárzót (mint az 515) tennénk a tölcsér torkába, akkor az exponenciálisan nyíló tölcsér szájnyílásának átmérője bizonyára még 5 méternél is nagyobb lenne. Nem véletlenül döntöttek úgy a Filmszínház Hangjának tervezői, hogy csak a közép- és magashangok lesugárzását bízzák tölcsérekre, a mélyeket közönséges mélyreflex-dobozra hagyják. A szalonváltozatból (Valencia, 19, Maestro) aztán már a középtölcsér is eltűnt. Ezért olyan kivételes Bandi A5-öse, amely igazi VOTT, középtölcsérrel, sőt nagyobbacska VOTT. Még mindig elképeszt. Ilyesmit lakásban nem láttam.
A lenyűgöző példa után lássunk egy rossz példát. Tudnivaló, hogy némelyik környezetben a hifilánc leggyengébb láncszeme maga a környezet: a szoba. Nálunk például a zenehallgató szobából kiszorult a kis Valencia, és átkerült a nappaliba, a tévé alá. Tévé-előfizetésünk nincs, csak filmeket nézünk és olykor hangversenyeket. Nincs házimozi-rendszer (csak egy kis sztereó-erősítővel tévézünk), sőt az egymás mellé gördített hangsugárzókból a térhatás is alig észlelhető. Viszont mulatságos és valahogy élvezetes módon mégis nagyon ott van az a jellegzetes, imádnivaló mozihang a filmek alatt.
Csatolmányok
unfinished_tv.jpg
unfinished_tv.jpg (1.04 MiB) Megtekintve 3512 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Mai találatom. Sajnos, nem a hangfalakat találtam, csak ezt a képet:
Csatolmányok
kicsikék.jpg
kicsikék.jpg (64.81 KiB) Megtekintve 3477 alkalommal

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Árulnak egy hangváltót A5-höz / A7-hez az Audiogonon.
Remélhetőleg a hangváltó-tervezéshez és építéshez jobban ért a pasi, mint az angol nyelvhez:
https://www.audiogon.com/listings/lis94 ... i-y-repair

Avatar
bandi100
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2014.09.07., vas. 17:43
Értékelés: 140

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: bandi100 »

Hát, nem tudom, hogy ezek közt van-e, vagy hogy a deszkán olyan tiszta-e az elrendezés, hogy egy gyakorlott szem nemcsak rajzról, hanem esetleg képről is látja, hogy miről van szó.
https://www.google.hu/search?biw=1366&b ... bw#imgrc=_

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

bandi100 írta:
2018.08.29., szer. 18:50
Próbálkozott Hiraga-váltóval, Jagusch-félével, és még néhánnyal. Aztán irtózatosan drága Duelund-kondikból szerkesztget váltókat, amik állítólag jók. Mindenesetre olyan drágák, hogy Duelund-kondikból egy váltó lehet, hogy többe kerül, mint egyébként egy nem olcsó (és sajnos egyre drágább) A5-ös.
Nagyon érdekelnének ezek a váltók. Egy Hiraga-rajzot láttam, nem tudom, mennyire hiteles. Jagusch kapcsolási rajzait nem ismerem. Ez a kettő érdekelne a legjobban. Ha Jeff Martwart-ról van szó, ő közzéteszi a rajzait; azokat ismerem. Segítsetek kapcsolási rajzokkal, kérlek.
Van egy pár újszerű, de felesleges váltóm, azt hiszem Voice of the Theatre-hoz: N1209-8A típusúak. Majd felteszem az Adás-vétel rovatba. Ennek a hiteles rajza is nagyon érdekelne.
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

De az egész kőgyapot-históriát elfedhetjük ezzel a barnáslila hangszóró-selyemmel, amely, csodák csodája, újszerű állapotban vészelt át jó negyven évet.
Csatolmányok
lilas2.jpg
lilas2.jpg (1.52 MiB) Megtekintve 3308 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

Hangmester fiam mesterműve a két fekete bársonyhuzat. Bennük a kőgyapot – hadd szögezzem le büszkén – eredeti.
Csatolmányok
kogyapot2a.jpg
kogyapot2a.jpg (750.65 KiB) Megtekintve 3214 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

A csengés-bongást a tervezők kőgyapottal csillapították, amelyet a tölcsér két oldalán, háromszög alapú hasábokban helyeztek el. A hasábokat sajátságos módon olyan textilhuzatba tették, amelynek anyaga valamivel reakcióba lépett, és pillanatokon belül, nyomtalanul szétporladt. Fényképen sem láttam Valenciát ép tölcsércsillapítással. Azazhogy: ez a példány az egyetlen kivétel.
A szállítás előtt, még Németországban készült felvételen jól látható, hogy a csillapítóanyag textilborítása ugyan nyomtalanul eltűnt, de maga a csillapítóanyag, a háromszög alapú hasábok megvannak.
Csatolmányok
kogyapot1.jpg
kogyapot1.jpg (90.88 KiB) Megtekintve 3185 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

A 811B tölcsér alumínium-öntvény, és ennek megfelelően inkább cseng, semmint bong. A (ha jól tudom, valami kátrányszerű anyaggal) csillapított, egykori 811A (és a hasonló, nagyobb 511A) talán csak a mesében létezik.
Csatolmányok
811-8b_fem.jpg
811-8b_fem.jpg (57.05 KiB) Megtekintve 3105 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

És íme a 416-8Z. Látszik a meztelen AlNiCo-mágnes, és látszanak a furatok, amelyekkel az innen hiányzó vaskalapot rögzíthették volna. A vaskalapra kerültek volna a szép feliratok. Persze akkor már 416-8A lett volna a neve. A Z a gyár saját gyártmányú dobozaiba került. Azért takarékoskodtak a feliratos vaskalappal, mert úgy gondolták, ezzel úgyse lesz dolga senkinek, még a beszerelés során sem. Az Electro-Voice gyári hangsugárzóinál ugyanezzel a takarékos módszerrel találkoztam.
Érdemes megfigyelni, hogy az akkor már méltán világhírű 416-osoknak akkor még elég szerény hangszóró-kosaruk volt. Alig egy évvel később megjelent a merevebb öntvényből készült, nem 15-, hanem 16-hüvelykes változat.
Csatolmányok
416-8z.jpg
416-8z.jpg (77.58 KiB) Megtekintve 2974 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

Íme a nyomókamrás magashang-szóró (tweeter-nek, csipogónak bajos nevezni), a 806-8A. A legkisebb nyomókamrás, még AlNiCo mágnessel. Mögötte a 811B tölcsér a nagylátószögű lencsével készült felvétel miatt erős rövidülésben látszik.
Csatolmányok
806-8a_rovidules.jpg
806-8a_rovidules.jpg (66.71 KiB) Megtekintve 2931 alkalommal
© Horváth Iván

Avatar
lullus
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 09:35
Értékelés: 43

Re: Altec

Hozzászólás Szerző: lullus »

A prospektus hátlapja:
Csatolmányok
valencia2.jpg
valencia2.jpg (514.94 KiB) Megtekintve 2891 alkalommal
© Horváth Iván

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”