Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Online
Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

ANDS írta:
2018.10.12., pén. 11:21
A Sennheiser HD 600 és a HD 650 között milyen különbség hallható?

Olvastam teszteket róla, pl. a600- ról ezt írják:
https://www.av-online.hu/fejhallgato/se ... szt_1043/1

A nagyobb modellekhez képest (Hd 700 és 800) csak apróságokban marad le.

Angol oldal:
https://www.innerfidelity.com/content/v ... 650-page-3

Lush and inviting, the HD 600 is simply one of the best buys in the world of audiophile headphones. Easily paired with just about headphone amplifier, they will sound good directly from the headphone jack of a receiver, and will improve nicely when combined with better gear. Going up on the "Wall of Fame" as the best open headphone in it's price range.

image: http://www.innerfidelity.com/images/stu ... 00x100.jpg
While the HD 650 is slightly more refined sounding than the HD 600, it's also a bit warmer and thicker sounding...yes, maybe a bit veiled. While I think these headphones are very good and are well worthy of recommendation, I find the HD 600 a bit more neutral, and at $100 less, a better buy.

Read more at https://www.innerfidelity.com/content/v ... HghZHhE.99

Egyetértetek?
Szerintem a 800 klasszisokkal jobb mint a 700,650,600.
Jelenleg van itthon 6xx és 58x fülesem is, a többivel nem éltem együtt, csak rövid meghallgatások alapján alakult ki a véleményem.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2315
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

A Sennheiser HD 600 és a HD 650 között milyen különbség hallható?

Olvastam teszteket róla, pl. a600- ról ezt írják:
https://www.av-online.hu/fejhallgato/se ... szt_1043/1

A nagyobb modellekhez képest (Hd 700 és 800) csak apróságokban marad le.

Angol oldal:
https://www.innerfidelity.com/content/v ... 650-page-3

Lush and inviting, the HD 600 is simply one of the best buys in the world of audiophile headphones. Easily paired with just about headphone amplifier, they will sound good directly from the headphone jack of a receiver, and will improve nicely when combined with better gear. Going up on the "Wall of Fame" as the best open headphone in it's price range.

image: http://www.innerfidelity.com/images/stu ... 00x100.jpg
While the HD 650 is slightly more refined sounding than the HD 600, it's also a bit warmer and thicker sounding...yes, maybe a bit veiled. While I think these headphones are very good and are well worthy of recommendation, I find the HD 600 a bit more neutral, and at $100 less, a better buy.

Read more at https://www.innerfidelity.com/content/v ... HghZHhE.99

Egyetértetek?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

bitrograde írta:
2018.09.19., szer. 19:23
svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
tottyi írta:
2018.09.14., pén. 10:22



Aztan ird am meg, hogy milyen lett a Jubilee mert sajnos a hasznaltat elvittek ugyhogy lehet nekem is Massdropprol kell rendelnem na meg, hogy mennyi a vam.
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
És hogy tetszik? Mik a játszótársai?
AQ Dragonfly Red-el sikerült csak meghallgatni a munkahelyen. Itthon Heed Canalot, Benchmark Dac1 várja.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2018.09.19., szer. 19:31
Aszpirin írta:
2018.09.19., szer. 19:29
svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
Azt tudni lehet, hogy vám százalékosan mennyi volt?
150USD alatt csak ÁFA van. Nekem úgy jött.

USD vagy EUR?
12500 Ft az 46296 forint magyar ÁFÁja, ami több, mint 150 USD, de kevesebb, mint 150 EUR.. (és az ÁFÁt mindenre rászámolják, tehát vételi ár+szállítási ktg.+esetleg vám, erre összességében jön rá az ÁFA)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Aszpirin írta:
2018.09.19., szer. 19:29
svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
Azt tudni lehet, hogy vám százalékosan mennyi volt?
150USD alatt csak ÁFA van. Nekem úgy jött.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
Azt tudni lehet, hogy vám százalékosan mennyi volt?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
tottyi írta:
2018.09.14., pén. 10:22
svan írta: Egy hónapja várom a HD58X-emet, de eddig nem került elő a DHL valamint a Posta közös útvesztőiből :D
(Nyomkövetés szerint tegnap kezdték vámolni) Már nagyon meghallgatnám..
Aztan ird am meg, hogy milyen lett a Jubilee mert sajnos a hasznaltat elvittek ugyhogy lehet nekem is Massdropprol kell rendelnem na meg, hogy mennyi a vam.
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
És hogy tetszik? Mik a játszótársai?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

tottyi írta:
2018.09.14., pén. 10:22
svan írta: Egy hónapja várom a HD58X-emet, de eddig nem került elő a DHL valamint a Posta közös útvesztőiből :D
(Nyomkövetés szerint tegnap kezdték vámolni) Már nagyon meghallgatnám..
Aztan ird am meg, hogy milyen lett a Jubilee mert sajnos a hasznaltat elvittek ugyhogy lehet nekem is Massdropprol kell rendelnem na meg, hogy mennyi a vam.
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Maggi írta:
2018.09.18., kedd 15:56
RIEC írta:
2018.09.05., szer. 13:05
Az adok-veszek topikban van egy Astell&Kern AK T8iE mkII fülhallgató. És ahogy nézem a 3.5-ös csatlakozója nem a gyári hanem egy utólag ráheggesztett típus. Ilyenkor egyből ugrik a garancia?
A konkrét esetben a csatlakozót a Kácsánál rakták rá - ahonnan a fülhallgató is van - és a garanciát továbbra is vállalják rá.
Tekintve, hogy ők a mo-i forgalmazók akkor az biztosan így is van. :smile32:

Avatar
Maggi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2016.04.26., kedd 19:17
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Maggi »

RIEC írta:
2018.09.05., szer. 13:05
Az adok-veszek topikban van egy Astell&Kern AK T8iE mkII fülhallgató. És ahogy nézem a 3.5-ös csatlakozója nem a gyári hanem egy utólag ráheggesztett típus. Ilyenkor egyből ugrik a garancia?
A konkrét esetben a csatlakozót a Kácsánál rakták rá - ahonnan a fülhallgató is van - és a garanciát továbbra is vállalják rá.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

[/quote]

Egy hónapja várom a HD58X-emet, de eddig nem került elő a DHL valamint a Posta közös útvesztőiből :D
(Nyomkövetés szerint tegnap kezdték vámolni) Már nagyon meghallgatnám..

Sennheiser HD6XX-em és HD598-am is van, de egyikkel sem vagyok teljesen elégedett. Az 598 kellően lendületes,izgalmas, van húzása, sok-sok emóció átadására képes, de a felsőmély kiemelése nem valami jó, kicsit dohog, és a torzítása is lehetne kevesebb. Nagyon jó teret csinál, áráért szerintem nagyon jó vétel volt. Nagyon kényelmes, sehol nem nyomja a fejem. Könnyen hajtható, ezért egy iPad jack kimenetén is jól érzi magát.

A 6XX nekem visszafogott, kimért, nincs benne dög. Viszont kellemetlen élek sosem jelennek meg a hangjában! Bár finomkodó, ugyanakkor hifis paramétereit tekintve kiváló, kicsit talán lehetne feszesebb a basszusa,jobb a jelenlétérzete, de igazából hangminőség szempontjából, nem érdemes belekötni, ezekre mondhatjuk, hogy ízlés dolga. Nehezebben hajtható, érdemes kiszolgálni egy fejhallgató erősítővel. Ami még fontos: kis fejre lett tervezve, nagyfejűek kifejezetten úgy fogják érezni, mintha satuba fogták volna őket.. A HD6XX azért minden szempontból egy magasabb kategória, de a HD598 meg beleteszi a szívét a zenébe.
Ha bármelyiket a kettő közül valaki meghallgatja, és beleszerelmesedik, akkor nincs mese, meg kell venni. 36_1_11.gif
[/quote]

Aztan ird am meg, hogy milyen lett a Jubilee mert sajnos a hasznaltat elvittek ugyhogy lehet nekem is Massdropprol kell rendelnem na meg, hogy mennyi a vam.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

bitrograde írta:
2018.08.13., hétf. 21:39
Nem a térítés szándékával: de a 600-as sorozat egyik legsikerültebb darabja lett a HD58X Jubilee. :D
A titka szerintem egyebek mellett a mélyek integrációjában rejlik: ma elég sok minden fordult meg a lejátszóban, mert bele-belehallgattam a "milyen zenét...?" témába, több hetes lemaradást pótolva, és nem volt egyetlen kellemetlen meglepetésben sem részem, pedig elég nagy volt a fesztáv. És nem csak arról van szó, hogy az 58X "mindenevő", hanem hogy a metáltól a concertón és a dzsesszen át az elektronikáig oly' sok minden jól áll neki. Gyors, száraz, jól artikulált fejes, talán a magas regiszterben egy kicsit kevesebb részlettel. Nem tudom, lehet-e vele feljebb lépkedni, mert nincs szándékomban: a Centrance Mini-M8 szimmetrikus kimenete "elég jó" neki a réz-ezüst kombinált Tiglon Audiós kábellel, a nappaliban álló rendszer után sincs hiányérzetem, pedig hifis szempontból sorolhatnám a különbségeket. Egyszerűen jól szól, ahogy a HD650, a HD600, a HD480 II (1800 Ohm), a Grado SR80, a 325i, az AKG K301, K501, 240 Sextett, az AudioTechnica ATH-R70 és igen, az eredeti HD580 (Made in Ireland) sosem szólalt még meg nálam - igaz, különböző módon meghajtva. Az árához képest meg nem is kérdés, hogy mennyire jó. Nem tudom, a fejes rendszer árából lehet-e jobb utazószettet összerakni laptop mellé (aki tud jobbat, majd szól), de olyat biztosan nehéz, amivel ennyire öröm hosszú távon is zenét hallgatni.
Ja, és a grill is fekete. :hahaha:
Egy hónapja várom a HD58X-emet, de eddig nem került elő a DHL valamint a Posta közös útvesztőiből :D
(Nyomkövetés szerint tegnap kezdték vámolni) Már nagyon meghallgatnám..

Sennheiser HD6XX-em és HD598-am is van, de egyikkel sem vagyok teljesen elégedett. Az 598 kellően lendületes,izgalmas, van húzása, sok-sok emóció átadására képes, de a felsőmély kiemelése nem valami jó, kicsit dohog, és a torzítása is lehetne kevesebb. Nagyon jó teret csinál, áráért szerintem nagyon jó vétel volt. Nagyon kényelmes, sehol nem nyomja a fejem. Könnyen hajtható, ezért egy iPad jack kimenetén is jól érzi magát.

A 6XX nekem visszafogott, kimért, nincs benne dög. Viszont kellemetlen élek sosem jelennek meg a hangjában! Bár finomkodó, ugyanakkor hifis paramétereit tekintve kiváló, kicsit talán lehetne feszesebb a basszusa,jobb a jelenlétérzete, de igazából hangminőség szempontjából, nem érdemes belekötni, ezekre mondhatjuk, hogy ízlés dolga. Nehezebben hajtható, érdemes kiszolgálni egy fejhallgató erősítővel. Ami még fontos: kis fejre lett tervezve, nagyfejűek kifejezetten úgy fogják érezni, mintha satuba fogták volna őket.. A HD6XX azért minden szempontból egy magasabb kategória, de a HD598 meg beleteszi a szívét a zenébe.
Ha bármelyiket a kettő közül valaki meghallgatja, és beleszerelmesedik, akkor nincs mese, meg kell venni. 36_1_11.gif
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

Az adok-veszek topikban van egy Astell&Kern AK T8iE mkII fülhallgató. És ahogy nézem a 3.5-ös csatlakozója nem a gyári hanem egy utólag ráheggesztett típus. Ilyenkor egyből ugrik a garancia?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2018.09.03., hétf. 13:59
tottyi írta:
2018.09.03., hétf. 11:57
A 701-esnek mar erezhetoen melyebb a basszustartomanya az 501-hez kepest?
Még attól is függ, milyen zenére használod. Én szinte kivétel nélkül klasszikus zenét meg dzsesszet, esetleg akusztikus gitár kíséretű énekhang-centrikus "szelíd" könnyűzenét hallgatok a Creek OBH-21SE + AKG K-701 kombináción, és arra kiváló. Hard rockra, metálra vagy egyéb durván torzított gitár-alapú zenére szerintem egyáltalán nem alkalmas, mert nagyon gyors reagálású és részletező, ezért mindent hallasz a felsőközép-felső tartományban, és ez a jelleg a torzított gitár hangját néha enyhén "szőrössé" teszi (jobb szót nem tudok rá), ahhoz jobb egy kicsit lassabb reagálású fejhallgató (szerintem!). Szóval nem mindenhez a "nagyon részletező" jelleg a legjobb.

Verdiktumként azt mondanám, hogy ha nagyon erőteljes basszus a fortos nálad, akkor inkább a Sennheiser háza táján keresgélj.

Szívesen kölcsön is adnám a 701-est, hogy meghallgasd, és Te dönts róla, de a tartózkodási helyedből úgy látom, hogy ez akár körülményes művelet is lehet... bár ha jársz felénk, akkor akár össze is futhatunk egy hallgatózásra.
A klasszikus zenen kivul en is ilyesmiket hallgatokde neha pl van kedvem egy kis Bonanza Banzaj-hoz es ott elegge ramentek a basszusra na meg tetszik is es meg van egy par ilyen synthpop zene meg azert, meg Kraftwerk-et is szeretem a Rock-ot kimondottan nem szeretem. :)
Igen legjobb lenne mindegyiket meghallgatni vagy inkabb par hetig egyutt elni veluk de ez lehetetlen.
Koszi a felajanlast de tenyleg messze vagyok mindentol bar az erositomet fel szeretnem ujitani es epp Tatabanyat ajanlottak az meg kozel is van hozzad, de az utat nem most tervezem.
Tehat akkor K 701 vs HD 58x, mivel ugy is le akarom cserelni lehet az olcsobbik lenne az esszeru vagy addig meghagyni az 501-et amig meg nem tudom venni a 800-ast de az meg szemtelenseg lenne tolem. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2018.09.03., hétf. 11:57
A 701-esnek mar erezhetoen melyebb a basszustartomanya az 501-hez kepest?
Ere nagyon veszélyes lenne határozottan válaszolnom, mert egyrészt nagyon nem értek a fejhallgatók teszteléséhez, ezért csak erősen szubjektív véleményt tudok alkotni, másrészt pedig, bár mindkettőt hallgattam (nálam is volt kölcsönben egy 501-es, és többek között pont emiatt lett 701-esem), de nem egymás "mellett". A 701-es egy nagyon feszes, gyors fejhallgató, a közepei és a magasai is határozottabbak, mint az 501-esé, viszont elsőre szárazabbnak és basszusban szegényebbnek éreztem, mint az előtte kölcsönkapott 501-est... De ez, mint mondtam, a bejáratás után nagyon szépen megoldódott, megjött a basszus is, nem is akárhogyan. Azt mondhatom, hogy a 701-esnek nagyon szép a basszusa, és nagyon mélyre le is megy, de az ízlés kérdése, hogy összességében az általad hallgatott zene 701-es általi tolmácsolásában mennyire jön be neked a basszus-szekció.

Még attól is függ, milyen zenére használod. Én szinte kivétel nélkül klasszikus zenét meg dzsesszet, esetleg akusztikus gitár kíséretű énekhang-centrikus "szelíd" könnyűzenét hallgatok a Creek OBH-21SE + AKG K-701 kombináción, és arra kiváló. Hard rockra, metálra vagy egyéb durván torzított gitár-alapú zenére szerintem egyáltalán nem alkalmas, mert nagyon gyors reagálású és részletező, ezért mindent hallasz a felsőközép-felső tartományban, és ez a jelleg a torzított gitár hangját néha enyhén "szőrössé" teszi (jobb szót nem tudok rá), ahhoz jobb egy kicsit lassabb reagálású fejhallgató (szerintem!). Szóval nem mindenhez a "nagyon részletező" jelleg a legjobb.

Verdiktumként azt mondanám, hogy ha nagyon erőteljes basszus a fortos nálad, akkor inkább a Sennheiser háza táján keresgélj.

Szívesen kölcsön is adnám a 701-est, hogy meghallgasd, és Te dönts róla, de a tartózkodási helyedből úgy látom, hogy ez akár körülményes művelet is lehet... bár ha jársz felénk, akkor akár össze is futhatunk egy hallgatózásra.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

tottyi írta:
2018.09.03., hétf. 11:57
...viszont a HD 58x az csak kibontva volt mert a srac beragott, hogy sokaig kuldtek a MASS droprol. :) Erdekes, hogy a K712-ot nem ajanlja senki.
Nekem egyebkent van egy Sennheiser fulhallgatom es annak nagyon tetszik a hangja.
Az árából ítélve inkább kettőt rendelt, és most az első postaköltségét akarja behozni a második példányon. Szíve joga persze, de az egy 150USD-be, postaköltséggel 165USD-be kerülő darabról van szó, amire talán fizetett még forgalmi adót. Bár, ahogy nézem, Európában nincs egyedül ezzel. Ha visszaolvasol, akkor találsz egy kis Sennheiserológiát: a lényget kimásolom, de ha bírod az angolt, akkor érdemes végig is:
 Bass extension (Basszustartomány kiterjedtsége): HD58X > HD660S > HD650 > HD600 (with perfect seal of course)
 Bass quality (basszus minősége): HD660S > HD58X* > HD600 > HD650
 Mids quality (középtartomány minősége): HD660S > HD58X > HD600 > HD650
 Warmth ("melegség"): HD650 > HD58X > HD660S > HD600
 Clarity (tisztaság): HD600 > HD660S > HD58X > HD650
 Treble quality (magas minősége): HD650 > HD600 > HD660S > HD58X**
 Treble level (magas "szintje"): HD600 > HD660S > HD58X > HD650**
 Smoothness ("simaság"): HD650 > HD600 > HD660S > HD58X
 Liveliness (életteliség): HD660S > HD58X > HD650 > HD600
 Neutral sound (semlegesség): HD600 > HD660S > HD58X > HD650
Nem írnak a térről, meg a skálázhatóságról, de a HD58X-nek elég jó térábrázoló képessége van (a megfelelő erősítés hiányában a mélyek gombócosságában szenvedő HD650-nél jobb), és bár szereti a rendes erősítést, megszólal gyengébb forrásról is, és talán nem lehet annyira kihajtani, mint a HD650-et. Sajnos a 600-assal nagyon kevés a tapasztalatom, 660S-t pedig még nem hallottam.
* ezen még lehet a lentebb leírt filcdarabkás, visszafordítható moddal segíteni a HD58X esetében
** erre is van egy (nem szimmetrikus) kábel mod a HD58X esetében
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2018.09.03., hétf. 11:38
avl2 írta:
2018.09.03., hétf. 11:04
tottyi írta:
2018.09.03., hétf. 10:29
Sziasztok, szeretnek a mostani AKG 501 helyett mert ez csak kolcsonbe van egy ideiglenes fejlhallgatot mert a HD800 a cel.
A mostanitol szeretnek kicsitt tobb basszust a zeneben, szerintetek melyik lenne a jo valasztas? Most ezek vannak a listan eladok.

Sennheiser HD650 = 160 €uro (51 200,- Forint)
AKG K701 = 100 €uro (32 000,- Forint)
Sennheiser HD 58x = 185 €uro (59 200,- Forint)
AKG K712 Pro = 180 €uro (57 600,- Forint)
en fentiek es altalam hallottak alapjan a 701-re voksolok.
Nekem van egy jól bejáratott K701-esem, és elégedett vagyok vele, de vigyázni kell, mert extrém hosszú bejáratási időt igényel. Elsőre nagyon száraznak és "keménynek" éreztem, de aztán rendesen megszelídült... kb 250 óra után...

Mindenesetre az durva, hogy menyire lement az ára, ha igazak a fentiek... Én anno még kb. háromszor ennyiért vettem, pedig rendesen kerestem a jóáras helyet, és kimentem érte Ausztriába, mert itthon még annál is drágább lett volna. 32000 forintért szerintem nagyon megéri!
Ezek mind hasznaltak es epp a 701-es elegge leharcolt szoval mar be van jaratodva rendesen. :) De viszont a HD 58x az csak kibontva volt mert a srac beragott, hogy sokaig kuldtek a MASS droprol. :) Erdekes, hogy a K712-ot nem ajanlja senki.
Nekem egyebkent van egy Sennheiser fulhallgatom es annak nagyon tetszik a hangja.
A 701-esnek mar erezhetoen melyebb a basszustartomanya az 501-hez kepest?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2018.09.03., hétf. 11:04
tottyi írta:
2018.09.03., hétf. 10:29
Sziasztok, szeretnek a mostani AKG 501 helyett mert ez csak kolcsonbe van egy ideiglenes fejlhallgatot mert a HD800 a cel.
A mostanitol szeretnek kicsitt tobb basszust a zeneben, szerintetek melyik lenne a jo valasztas? Most ezek vannak a listan eladok.

Sennheiser HD650 = 160 €uro (51 200,- Forint)
AKG K701 = 100 €uro (32 000,- Forint)
Sennheiser HD 58x = 185 €uro (59 200,- Forint)
AKG K712 Pro = 180 €uro (57 600,- Forint)
en fentiek es altalam hallottak alapjan a 701-re voksolok.
Nekem van egy jól bejáratott K701-esem, és elégedett vagyok vele, de vigyázni kell, mert extrém hosszú bejáratási időt igényel. Elsőre nagyon száraznak és "keménynek" éreztem, de aztán rendesen megszelídült... kb 250 óra után...

Mindenesetre az durva, hogy menyire lement az ára, ha igazak a fentiek... Én anno még kb. háromszor ennyiért vettem, pedig rendesen kerestem a jóáras helyet, és kimentem érte Ausztriába, mert itthon még annál is drágább lett volna. 32000 forintért szerintem nagyon megéri!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

tottyi írta:
2018.09.03., hétf. 10:29
Sziasztok, szeretnek a mostani AKG 501 helyett mert ez csak kolcsonbe van egy ideiglenes fejlhallgatot mert a HD800 a cel.
A mostanitol szeretnek kicsitt tobb basszust a zeneben, szerintetek melyik lenne a jo valasztas? Most ezek vannak a listan eladok.

Sennheiser HD650 = 160 €uro (51 200,- Forint)
AKG K701 = 100 €uro (32 000,- Forint)
Sennheiser HD 58x = 185 €uro (59 200,- Forint)
AKG K712 Pro = 180 €uro (57 600,- Forint)
Ha nem csak a "több", de a "jobb" is cél, akkor én a HD58X mellett tenném le a voksomat. Én mondjuk eleve elfogult vagyok a Sennheiserrel az AKG-val szemben, és a 650-esnél sokkal jobb választásnak tartom a HD58X-et, mert nem csak jobb, de jobban integrált a basszusa.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tottyi írta:
2018.09.03., hétf. 10:29
Sziasztok, szeretnek a mostani AKG 501 helyett mert ez csak kolcsonbe van egy ideiglenes fejlhallgatot mert a HD800 a cel.
A mostanitol szeretnek kicsitt tobb basszust a zeneben, szerintetek melyik lenne a jo valasztas? Most ezek vannak a listan eladok.

Sennheiser HD650 = 160 €uro (51 200,- Forint)
AKG K701 = 100 €uro (32 000,- Forint)
Sennheiser HD 58x = 185 €uro (59 200,- Forint)
AKG K712 Pro = 180 €uro (57 600,- Forint)
en fentiek es altalam hallottak alapjan a 701-re voksolok.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Sziasztok, szeretnek a mostani AKG 501 helyett mert ez csak kolcsonbe van egy ideiglenes fejlhallgatot mert a HD800 a cel.
A mostanitol szeretnek kicsitt tobb basszust a zeneben, szerintetek melyik lenne a jo valasztas? Most ezek vannak a listan eladok.

Sennheiser HD650 = 160 €uro (51 200,- Forint)
AKG K701 = 100 €uro (32 000,- Forint)
Sennheiser HD 58x = 185 €uro (59 200,- Forint)
AKG K712 Pro = 180 €uro (57 600,- Forint)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

franz írta:
2018.08.30., csüt. 23:16
Ma hallottam egy érdekességet egy japcsi bácsitól jútyúbon, azt mondta h a fejhallgatózás nem sztereó hanem két monot jelent.
Ez nekem új, vki kitudná fejteni h mit érthetett ezalatt?
Semmi ördögi nincs a kijelentésben, a bal fülhallgató eseményeit nem hallod a jobb füleddel és fordítva, szemben a hangdobozos lehallgatással, röviden. Az agyban, természetesen érzetre, már térhatásúvá áll össze.

Avatar
franz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2014.09.10., szer. 19:22
Értékelés: 19

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: franz »

Ma hallottam egy érdekességet egy japcsi bácsitól jútyúbon, azt mondta h a fejhallgatózás nem sztereó hanem két monot jelent.
Ez nekem új, vki kitudná fejteni h mit érthetett ezalatt?

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

""What is the number one determinant of sound quality in an audio system?
The recording you are playing, without the slightest doubt."
[/quote]"

"Hol jön be a képbe a vákuumcső? Sehol...Legfeljebb a rádiónál." :smile29:
Szoktam nézegetni a csöves csodákat de érzem, hogy semmi közöm hozzájuk. Számomra sokkal izgalmasabbak pl. ezek a lemezek itt ( persze csak a komolyzenei részleg ).http://www.abcrecord.com/en/article_cat.php?id=22
Van belőlük pár a háttértárban. Lehengerlően szólnak.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nem uj: http://www.biline.ca/audio_critic/critic1.htm

"What is the number one determinant of sound quality in an audio system?
The recording you are playing, without the slightest doubt."

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”