Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2018.10.13., szomb. 13:34
Hát mondjuk a 100Hz még nem az extrém mély tartomány. Viszont a T1 magasban emel legalább 5-7db-t. Az számomra sokkal zavaróbb. Te azt nem hallod?
Nem, hogy ha megfelelő erősítővel van hajtva. A 300 Ohm és a 600 Ohm elég nagy differenciát jelent abban a tekintetben, hogy míg a 300 Ohmmal a fejhallgató erősítők többsége még úgy-ahogy elboldogul, a 600 Ohm azonban már igazi kihívást jelent, amin a többségük elbukik. Ez nem csak abban nyilvánul meg, hogy 600 Ohmon már nem képesek elég teljesítményre, és így megfelelő hangerőt sem képesek produkálni, vagy csak erőlködve, torzításokkal, hanem abban is, hogy az illesztetlenség miatt felborul a hangkép, és elkezd magasba húzni.
Egyébként nem szeretnék erről hitvitát nyitni, maradjuk annyiban, hogy kiváló fejhallgató mindkettő, nekem a T1 jön be jobban, neked meg HD 800. A nagy magyar átlag meg ennél jóval gyengébb fejhallgatókat hallgat elégedettséggel.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

avl2 írta:
2018.10.13., szomb. 14:18
alto írta:
2018.10.13., szomb. 13:19
MrCollector írta:
2018.10.13., szomb. 12:51
...De a hangbeli különbség csak akkor hallható, ha megfelelő kiszolgálásban részesül.
...
A HD800 mint általában mindegyik high-end fejhallgató igényli a hasonló kategóriájú meghajtást. Aki egy integrált erősítő vagy egy CD játszó beépített fejhallgató kimenetét akarja használni, az tényleg ne vegyen ilyet. ...
erdekes, hogy ezt hifiben annyiszor hangsulyozni kell.

egy szuper gumi Velorexre szerelve nem fog sokkal / semennyivel sem jobb lenni, mint egy olcsobb
egy igen jo cipöben en nem rugnek több golt, mint egy gyengeben, de Ronaldo igen; vagy: ha Ronaldo nem kap labdat, plane: jo labdat, kevesebb golt rug, mintha mesteri tarsakkal megertik egymast ("szinergia" !)
kivalo eszközökkel en nem festek Mona Lisat (sem, de azt sem, amit egy "tisztes iparos" siman)
....

szinten minden területen: passzolo dolgok kellenek egymashoz; anelkül, gyenge tarsakkal a jo összetevö sem tud ervenyesülni
Igen, de egy szint fölött a minőségi összetevők által megmutatott, sokszor nüansznyi különbségeket, egy "gyakorlatlan" fül nem biztos, hogy meghallja. Sőt lehet egy HD600-ast (maradjunk a márkánál) jobb hangúnak fog titulálni, mert sokkal közelebb áll az általános ízléshez illetve amit megszokott. Mondjuk, ha valaki zenész vagy van "hallása" az könnyebb helyzetben van. De szerintem nekik is kell gyakorolni ezt. Az meg a másik, hogy mindenkinek más a hallása és ez függ az egyén korától is. Már egy minimális halláskárosodás is okozhat érzetben hatalmas különbségeket. A lényeg, hogy mindeki megtalálja az ízlésének (és nem utolsó sorban a pénztárcájának) megfelelő eszközöket, amivel élvezi a zenehallgatást. Szerintem ez számít igazán.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

alto írta:
2018.10.13., szomb. 13:19
MrCollector írta:
2018.10.13., szomb. 12:51
...De a hangbeli különbség csak akkor hallható, ha megfelelő kiszolgálásban részesül.
...
A HD800 mint általában mindegyik high-end fejhallgató igényli a hasonló kategóriájú meghajtást. Aki egy integrált erősítő vagy egy CD játszó beépített fejhallgató kimenetét akarja használni, az tényleg ne vegyen ilyet. ...
erdekes, hogy ezt hifiben annyiszor hangsulyozni kell.

egy szuper gumi Velorexre szerelve nem fog sokkal / semennyivel sem jobb lenni, mint egy olcsobb
egy igen jo cipöben en nem rugnek több golt, mint egy gyengeben, de Ronaldo igen; vagy: ha Ronaldo nem kap labdat, plane: jo labdat, kevesebb golt rug, mintha mesteri tarsakkal megertik egymast ("szinergia" !)
kivalo eszközökkel en nem festek Mona Lisat (sem, de azt sem, amit egy "tisztes iparos" siman)
....

szinten minden területen: passzolo dolgok kellenek egymashoz; anelkül, gyenge tarsakkal a jo összetevö sem tud ervenyesülni

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Hát mondjuk a 100Hz még nem az extrém mély tartomány. Viszont a T1 magasban emel legalább 5-7db-t. Az számomra sokkal zavaróbb. Te azt nem hallod?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2018.10.13., szomb. 12:51
alto írta:
2018.10.13., szomb. 08:52
ANDS írta:
2018.10.12., pén. 23:10


Szerintem a 800 klasszisokkal jobb mint a 700,650,600.
Jelenleg van itthon 6xx és 58x fülesem is, a többivel nem éltem együtt, csak rövid meghallgatások alapján alakult ki a véleményem.
Annyival annyira jobb a 800-as? Mert en mindenhol csak azt olvasom, hogy epp, hogy csak. Igaz meg hallani nem hallottam ezeket, most is lecsusztam egy 800-asrol. :)
Betetted a bogarat a fülembe, így kísérleteztem egy adagot.

1.
Sony cdp fejhallgató kimenetéről hajtottam őket, és igazat adok azoknak, akik ebben a felállásban semmi különbséget nem hallanak a HD 600 és a HD 800 között, én sem hallottam.

2.
Teac VRDS futómű- Antelope Zodiac Puls dac - Violectric V281 erősítőről hajtva már
nagyságrend különbség van a hangjuk között.
Elég, ha a dac fejhallgató kimenetére kötötm, ott is kijön a különbség.

Vagyis mindkét félek igaza van.
Hatalmas különbség van a két fejes között árban is (399 ezer Ft- 120 ezer Ft), hangban is.
De a hangbeli különbség csak akkor hallható, ha megfelelő kiszolgálásban részesül.

Szerény forrással eltüntethető a hangbeli különbség, ekkor kb. 400 ezer forintért egy HD 600- as hangja szól belőle.

Remélem, érthetően írtam a véleményemet.

Más. Hogy lehet megnézni a HD 600- as fejesen, mikor gyártották?
A HD800 mint általában mindegyik high-end fejhallgató igényli a hasonló kategóriájú meghajtást. Aki egy integrált erősítő vagy egy CD játszó beépített fejhallgató kimenetét akarja használni, az tényleg ne vegyen ilyet. A leggyengébb láncszem elve itt is érvényesül.
A HD800 tényleg egy kiváló fejhallgató, szerintem egy hangyányit loudness-es, mint kb. mindegyik Sennheiser, ezért én ebben az árkategóriában inkább a Beyerdynamic T1-et favorizálom. Na ő aztán a 600 ohmos impedancia miatt méginkább háklis az erősítésre. Mindkettőre igaz, hogy maximumot szimmetrikus hajtással lehet kihozni belőlük.
[/quote]

Nem tudom te mit értesz loudness alatt, de a gyakorlatban ez a mély illetve a magas hangok kiemelése a középfrekvenciához képest. Na ez az ami a HD800-nál nincs (főleg mély viszonylatban).
[/quote]

Szerinted nincs, én viszont meg hallom. Ahogy írtam, hangyányi, max 2-3 decibel a sávszéleken, épp ahogy a közizlés megkívánja. Ettől még ez egy kiváló fejhallgató, nem célom az ócsárlása. Hallgass meg egy T1-et a HD800-al összevetve, úgy egyértelműbb.
Amúgy itt egy gyári mérési adatlap:
hd800diag.jpg
hd800diag.jpg (90.28 KiB) Megtekintve 1637 alkalommal
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2018.10.13., szomb. 08:52
ANDS írta:
2018.10.12., pén. 23:10
tottyi írta:
2018.10.12., pén. 15:29
Szerintem a 800 klasszisokkal jobb mint a 700,650,600.
Jelenleg van itthon 6xx és 58x fülesem is, a többivel nem éltem együtt, csak rövid meghallgatások alapján alakult ki a véleményem.
Annyival annyira jobb a 800-as? Mert en mindenhol csak azt olvasom, hogy epp, hogy csak. Igaz meg hallani nem hallottam ezeket, most is lecsusztam egy 800-asrol. :)
Betetted a bogarat a fülembe, így kísérleteztem egy adagot.

1.
Sony cdp fejhallgató kimenetéről hajtottam őket, és igazat adok azoknak, akik ebben a felállásban semmi különbséget nem hallanak a HD 600 és a HD 800 között, én sem hallottam.

2.
Teac VRDS futómű- Antelope Zodiac Puls dac - Violectric V281 erősítőről hajtva már
nagyságrend különbség van a hangjuk között.
Elég, ha a dac fejhallgató kimenetére kötötm, ott is kijön a különbség.

Vagyis mindkét félek igaza van.
Hatalmas különbség van a két fejes között árban is (399 ezer Ft- 120 ezer Ft), hangban is.
De a hangbeli különbség csak akkor hallható, ha megfelelő kiszolgálásban részesül.

Szerény forrással eltüntethető a hangbeli különbség, ekkor kb. 400 ezer forintért egy HD 600- as hangja szól belőle.

Remélem, érthetően írtam a véleményemet.

Más. Hogy lehet megnézni a HD 600- as fejesen, mikor gyártották?
[/quote]

A HD800 mint általában mindegyik high-end fejhallgató igényli a hasonló kategóriájú meghajtást. Aki egy integrált erősítő vagy egy CD játszó beépített fejhallgató kimenetét akarja használni, az tényleg ne vegyen ilyet. A leggyengébb láncszem elve itt is érvényesül.
A HD800 tényleg egy kiváló fejhallgató, szerintem egy hangyányit loudness-es, mint kb. mindegyik Sennheiser, ezért én ebben az árkategóriában inkább a Beyerdynamic T1-et favorizálom. Na ő aztán a 600 ohmos impedancia miatt méginkább háklis az erősítésre. Mindkettőre igaz, hogy maximumot szimmetrikus hajtással lehet kihozni belőlük.
[/quote]

Nem tudom te mit értesz loudness alatt, de a gyakorlatban ez a mély illetve a magas hangok kiemelése a középfrekvenciához képest. Na ez az ami a HD800-nál nincs (főleg mély viszonylatban).

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

alto írta:
2018.10.13., szomb. 08:52

A HD800 mint általában mindegyik high-end fejhallgató igényli a hasonló kategóriájú meghajtást. Aki egy integrált erősítő vagy egy CD játszó beépített fejhallgató kimenetét akarja használni, az tényleg ne vegyen ilyet. A leggyengébb láncszem elve itt is érvényesül.
A HD800 tényleg egy kiváló fejhallgató, szerintem egy hangyányit loudness-es, mint kb. mindegyik Sennheiser, ezért én ebben az árkategóriában inkább a Beyerdynamic T1-et favorizálom. Na ő aztán a 600 ohmos impedancia miatt méginkább háklis az erősítésre. Mindkettőre igaz, hogy maximumot szimmetrikus hajtással lehet kihozni belőlük.
Szerintem nehéz feladat, olyan embert találni, aki a Sennheiser HD 800- ast loudnessesnek hallja.
A hiba a láncban van, amit elé kötnek - általában.
Teszteltül Etalon dac-al, ami másfél millás, és kiválóan teljesítetett.
Az előtte levő komponensek hibáit viszont a zenebarát arcába tolja.

Én, ha loudnesses lenne, örülnék neki, de szerintem nem az. A 800s - az inkább.
Ha rákötöm a fiam Orion erősítőjére, ott igen, ott van loudness feeling.
De nem a fejes, hanem az erősítő loudnesses.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2018.10.13., szomb. 06:47

tottyi írta:
2018.10.12., pén. 15:29


En is fel akartam keszulni a HD800-as fogadasara ezert beszereztem egy Violectric 200-ast de ezek szerint nem fogom kihallani azt a kulonbseget? Vagy inkabb legyen ez kijelento modban? :)
Attól függ, hogy milyen forrással hajtod.

A Vio V200-as tökéletes hozzá.
De mi lesz a forrás és a dac?

Ha egy mobiltelefon fejhallgató kimenetéről hajtod a vio- t, akkor úgy nem jön ki a fejes tudása.
Ha teszel elé egy normális dac-ot, akkor igen.

Érthetően írtam?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

ANDS írta:
2018.10.12., pén. 23:10
tottyi írta:
2018.10.12., pén. 15:29
Szerintem a 800 klasszisokkal jobb mint a 700,650,600.
Jelenleg van itthon 6xx és 58x fülesem is, a többivel nem éltem együtt, csak rövid meghallgatások alapján alakult ki a véleményem.
Annyival annyira jobb a 800-as? Mert en mindenhol csak azt olvasom, hogy epp, hogy csak. Igaz meg hallani nem hallottam ezeket, most is lecsusztam egy 800-asrol. :)
[/quote]

Betetted a bogarat a fülembe, így kísérleteztem egy adagot.

1.
Sony cdp fejhallgató kimenetéről hajtottam őket, és igazat adok azoknak, akik ebben a felállásban semmi különbséget nem hallanak a HD 600 és a HD 800 között, én sem hallottam.

2.
Teac VRDS futómű- Antelope Zodiac Puls dac - Violectric V281 erősítőről hajtva már
nagyságrend különbség van a hangjuk között.
Elég, ha a dac fejhallgató kimenetére kötötm, ott is kijön a különbség.

Vagyis mindkét félek igaza van.
Hatalmas különbség van a két fejes között árban is (399 ezer Ft- 120 ezer Ft), hangban is.
De a hangbeli különbség csak akkor hallható, ha megfelelő kiszolgálásban részesül.

Szerény forrással eltüntethető a hangbeli különbség, ekkor kb. 400 ezer forintért egy HD 600- as hangja szól belőle.

Remélem, érthetően írtam a véleményemet.

Más. Hogy lehet megnézni a HD 600- as fejesen, mikor gyártották?
[/quote]

A HD800 mint általában mindegyik high-end fejhallgató igényli a hasonló kategóriájú meghajtást. Aki egy integrált erősítő vagy egy CD játszó beépített fejhallgató kimenetét akarja használni, az tényleg ne vegyen ilyet. A leggyengébb láncszem elve itt is érvényesül.
A HD800 tényleg egy kiváló fejhallgató, szerintem egy hangyányit loudness-es, mint kb. mindegyik Sennheiser, ezért én ebben az árkategóriában inkább a Beyerdynamic T1-et favorizálom. Na ő aztán a 600 ohmos impedancia miatt méginkább háklis az erősítésre. Mindkettőre igaz, hogy maximumot szimmetrikus hajtással lehet kihozni belőlük.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Aki nem hallja a különbséget a HD800 és a HD600 között az egy boldog ember. Nem kell elköltenie ennyi pénzt a hobbijára.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2018.10.12., pén. 23:10
tottyi írta:
2018.10.12., pén. 15:29
Szerintem a 800 klasszisokkal jobb mint a 700,650,600.
Jelenleg van itthon 6xx és 58x fülesem is, a többivel nem éltem együtt, csak rövid meghallgatások alapján alakult ki a véleményem.
Annyival annyira jobb a 800-as? Mert en mindenhol csak azt olvasom, hogy epp, hogy csak. Igaz meg hallani nem hallottam ezeket, most is lecsusztam egy 800-asrol. :)
[/quote]

Betetted a bogarat a fülembe, így kísérleteztem egy adagot.

1.
Sony cdp fejhallgató kimenetéről hajtottam őket, és igazat adok azoknak, akik ebben a felállásban semmi különbséget nem hallanak a HD 600 és a HD 800 között, én sem hallottam.

2.
Teac VRDS futómű- Antelope Zodiac Puls dac - Violectric V281 erősítőről hajtva már
nagyságrend különbség van a hangjuk között.
Elég, ha a dac fejhallgató kimenetére kötötm, ott is kijön a különbség.

Vagyis mindkét félek igaza van.
Hatalmas különbség van a két fejes között árban is (399 ezer Ft- 120 ezer Ft), hangban is.
De a hangbeli különbség csak akkor hallható, ha megfelelő kiszolgálásban részesül.

Szerény forrással eltüntethető a hangbeli különbség, ekkor kb. 400 ezer forintért egy HD 600- as hangja szól belőle.

Remélem, érthetően írtam a véleményemet.

Más. Hogy lehet megnézni a HD 600- as fejesen, mikor gyártották?
[/quote]

En is fel akartam keszulni a HD800-as fogadasara ezert beszereztem egy Violectric 200-ast de ezek szerint nem fogom kihallani azt a kulonbseget? Vagy inkabb legyen ez kijelento modban? :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2018.10.12., pén. 15:29
Szerintem a 800 klasszisokkal jobb mint a 700,650,600.
Jelenleg van itthon 6xx és 58x fülesem is, a többivel nem éltem együtt, csak rövid meghallgatások alapján alakult ki a véleményem.
[/quote]

Annyival annyira jobb a 800-as? Mert en mindenhol csak azt olvasom, hogy epp, hogy csak. Igaz meg hallani nem hallottam ezeket, most is lecsusztam egy 800-asrol. :)
[/quote]

Betetted a bogarat a fülembe, így kísérleteztem egy adagot.

1.
Sony cdp fejhallgató kimenetéről hajtottam őket, és igazat adok azoknak, akik ebben a felállásban semmi különbséget nem hallanak a HD 600 és a HD 800 között, én sem hallottam.

2.
Teac VRDS futómű- Antelope Zodiac Puls dac - Violectric V281 erősítőről hajtva már
nagyságrend különbség van a hangjuk között.
Elég, ha a dac fejhallgató kimenetére kötötm, ott is kijön a különbség.

Vagyis mindkét félek igaza van.
Hatalmas különbség van a két fejes között árban is (399 ezer Ft- 120 ezer Ft), hangban is.
De a hangbeli különbség csak akkor hallható, ha megfelelő kiszolgálásban részesül.

Szerény forrással eltüntethető a hangbeli különbség, ekkor kb. 400 ezer forintért egy HD 600- as hangja szól belőle.

Remélem, érthetően írtam a véleményemet.

Más. Hogy lehet megnézni a HD 600- as fejesen, mikor gyártották?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

juliush írta:
2018.10.12., pén. 20:56
'98 óta megbízható társam a HD600-as, eleinte egy Musical Fidelity X-CAN-nel, pár éve meg egy Little Dot MK III-mal hajtva.
Felteszem, jópáran keresztre fognak itt feszíteni ezért, de igazán akkor lett belőle szerelem, akkor kezdett igazán énekelni, amikor az alábbi egyszerű modifikációt végrehajtottam rajta:
http://apuresound.com/hdsennmod.html
Különösen a hátsó pici szivacs eltávolítása javított a helyzeten (sajnos ez pont a nem visszacsinálható fele a modnak). Kapott még egy korrekt Furutech ADL 1.3m-es kábelt, illetve a hab a tortán a Little Dot standard GE 5654-esei helyett belerakott 70-es évekbeli Voszhod csövek voltak. A mélyek sokkal feszesebbé váltak, talán szubjektíve mintha mélyebbre is nyúlna, fent meg milliónyi részlet jelent meg, de még pont nem lépi át a határt, amin túl már idegesítővé válna a részletgazdagság.
Nyilván ennek megítélése már erősen a szubjektív kategóriába esik.
A szivacsok szerintem azért vannak, hogy a meghajtó koszolódását megakadályozzák. Én biztos nem venném ki őket, még ha véletlenségből számítana is valamit.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: juliush »

'98 óta megbízható társam a HD600-as, eleinte egy Musical Fidelity X-CAN-nel, pár éve meg egy Little Dot MK III-mal hajtva.
Felteszem, jópáran keresztre fognak itt feszíteni ezért, de igazán akkor lett belőle szerelem, akkor kezdett igazán énekelni, amikor az alábbi egyszerű modifikációt végrehajtottam rajta:
http://apuresound.com/hdsennmod.html
Különösen a hátsó pici szivacs eltávolítása javított a helyzeten (sajnos ez pont a nem visszacsinálható fele a modnak). Kapott még egy korrekt Furutech ADL 1.3m-es kábelt, illetve a hab a tortán a Little Dot standard GE 5654-esei helyett belerakott 70-es évekbeli Voszhod csövek voltak. A mélyek sokkal feszesebbé váltak, talán szubjektíve mintha mélyebbre is nyúlna, fent meg milliónyi részlet jelent meg, de még pont nem lépi át a határt, amin túl már idegesítővé válna a részletgazdagság.
Nyilván ennek megítélése már erősen a szubjektív kategóriába esik.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

RIEC írta:
2018.10.12., pén. 20:14
ANDS írta:
2018.10.12., pén. 11:21
Egyetértetek?
Ha lehet a HD600-at használom. Pedig van egy Ether C is. Sztem ez elmond róla mindent. Jó elektronikával csodákra képes.
Életem legjobb hifis vétele volt ezidáig. Te meg eladod. Ilyen ez.
Nekem van mellette egy HD 800 és egy HD 560 Ovation II.
A fiamnak vettem, de neki is a HD 800-as hangja tetszik jobban,
no meg az sokkal kényelmesebb is.
Egyelőre még nem tudtam olyan felállást összehozni, hogy jobbnak hallja akár ő, akár én a 600-ast.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

RIEC

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: RIEC »

ANDS írta:
2018.10.12., pén. 11:21
Egyetértetek?
Ha lehet a HD600-at használom. Pedig van egy Ether C is. Sztem ez elmond róla mindent. Jó elektronikával csodákra képes.
Életem legjobb hifis vétele volt ezidáig. Te meg eladod. Ilyen ez.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Ezek a tesztoldalak sajnos sok esetben egymásnak ellentmondó dolgokat is állítanak. Sőt néha még önmagukkal is ellentmondásba tudnak keveredni. A HD600 egy világosabb kellemes hangú, a HD650-hez képest. A HD700 és HD800 teljesen más hangkarakterrel rendelkezik, főleg ami a nyitottságot, levegősséget jelenti. Ezekhez képest az előbbiek szinte zártnak hatnak. A HD800 egy steril, analitikus hangú fejhallgató, irtózatosan részletgazdag hanggal. Ez valakinek vagy bejön vagy sem, de aki hozzászokik utána nehezen hallgat máson zenét. Természetesen megfelelő teljesítményű erősítő és minőségi hanganyag kell ahhoz, hogy a kvalitásait teljes mértékben ki tudjuk aknázni.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

[/quote]

Szerintem a 800 klasszisokkal jobb mint a 700,650,600.
Jelenleg van itthon 6xx és 58x fülesem is, a többivel nem éltem együtt, csak rövid meghallgatások alapján alakult ki a véleményem.
[/quote]

Annyival annyira jobb a 800-as? Mert en mindenhol csak azt olvasom, hogy epp, hogy csak. Igaz meg hallani nem hallottam ezeket, most is lecsusztam egy 800-asrol. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

ANDS írta:
2018.10.12., pén. 11:21
A Sennheiser HD 600 és a HD 650 között milyen különbség hallható?

Olvastam teszteket róla, pl. a600- ról ezt írják:
https://www.av-online.hu/fejhallgato/se ... szt_1043/1

A nagyobb modellekhez képest (Hd 700 és 800) csak apróságokban marad le.

Angol oldal:
https://www.innerfidelity.com/content/v ... 650-page-3

Lush and inviting, the HD 600 is simply one of the best buys in the world of audiophile headphones. Easily paired with just about headphone amplifier, they will sound good directly from the headphone jack of a receiver, and will improve nicely when combined with better gear. Going up on the "Wall of Fame" as the best open headphone in it's price range.

image: http://www.innerfidelity.com/images/stu ... 00x100.jpg
While the HD 650 is slightly more refined sounding than the HD 600, it's also a bit warmer and thicker sounding...yes, maybe a bit veiled. While I think these headphones are very good and are well worthy of recommendation, I find the HD 600 a bit more neutral, and at $100 less, a better buy.

Read more at https://www.innerfidelity.com/content/v ... HghZHhE.99

Egyetértetek?
Szerintem a 800 klasszisokkal jobb mint a 700,650,600.
Jelenleg van itthon 6xx és 58x fülesem is, a többivel nem éltem együtt, csak rövid meghallgatások alapján alakult ki a véleményem.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

A Sennheiser HD 600 és a HD 650 között milyen különbség hallható?

Olvastam teszteket róla, pl. a600- ról ezt írják:
https://www.av-online.hu/fejhallgato/se ... szt_1043/1

A nagyobb modellekhez képest (Hd 700 és 800) csak apróságokban marad le.

Angol oldal:
https://www.innerfidelity.com/content/v ... 650-page-3

Lush and inviting, the HD 600 is simply one of the best buys in the world of audiophile headphones. Easily paired with just about headphone amplifier, they will sound good directly from the headphone jack of a receiver, and will improve nicely when combined with better gear. Going up on the "Wall of Fame" as the best open headphone in it's price range.

image: http://www.innerfidelity.com/images/stu ... 00x100.jpg
While the HD 650 is slightly more refined sounding than the HD 600, it's also a bit warmer and thicker sounding...yes, maybe a bit veiled. While I think these headphones are very good and are well worthy of recommendation, I find the HD 600 a bit more neutral, and at $100 less, a better buy.

Read more at https://www.innerfidelity.com/content/v ... HghZHhE.99

Egyetértetek?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

bitrograde írta:
2018.09.19., szer. 19:23
svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
tottyi írta:
2018.09.14., pén. 10:22



Aztan ird am meg, hogy milyen lett a Jubilee mert sajnos a hasznaltat elvittek ugyhogy lehet nekem is Massdropprol kell rendelnem na meg, hogy mennyi a vam.
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
És hogy tetszik? Mik a játszótársai?
AQ Dragonfly Red-el sikerült csak meghallgatni a munkahelyen. Itthon Heed Canalot, Benchmark Dac1 várja.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2018.09.19., szer. 19:31
Aszpirin írta:
2018.09.19., szer. 19:29
svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
Azt tudni lehet, hogy vám százalékosan mennyi volt?
150USD alatt csak ÁFA van. Nekem úgy jött.

USD vagy EUR?
12500 Ft az 46296 forint magyar ÁFÁja, ami több, mint 150 USD, de kevesebb, mint 150 EUR.. (és az ÁFÁt mindenre rászámolják, tehát vételi ár+szállítási ktg.+esetleg vám, erre összességében jön rá az ÁFA)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Aszpirin írta:
2018.09.19., szer. 19:29
svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
Azt tudni lehet, hogy vám százalékosan mennyi volt?
150USD alatt csak ÁFA van. Nekem úgy jött.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5181
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
Azt tudni lehet, hogy vám százalékosan mennyi volt?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

svan írta:
2018.09.19., szer. 16:45
tottyi írta:
2018.09.14., pén. 10:22
svan írta: Egy hónapja várom a HD58X-emet, de eddig nem került elő a DHL valamint a Posta közös útvesztőiből :D
(Nyomkövetés szerint tegnap kezdték vámolni) Már nagyon meghallgatnám..
Aztan ird am meg, hogy milyen lett a Jubilee mert sajnos a hasznaltat elvittek ugyhogy lehet nekem is Massdropprol kell rendelnem na meg, hogy mennyi a vam.
12500Ft volt az Áfa+Vám, 3500ft-ot pedig a posta kért a vámoltatásért.
És hogy tetszik? Mik a játszótársai?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”