Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

vidor2009 írta:
2018.11.02., pén. 20:41
vidor2009 írta:
2018.11.02., pén. 20:38
vidor2009 írta:
2018.11.02., pén. 08:47


Amennyiben nem gond a külföldi vásárlás,most láttam az Ebay-en használtan egy Shahinian Compass hangsugárzót,860
£-ért(szállítással!),ez talán belefér a költségvetésedbe.
A Shahinian Compass egy könnyen hajtható igazi highend hangsugárzó,már a Rotel-lel is kiemelkedően fog szólni!
Később,ha fejleszteni szeretnél,nagyon jó és drága erősítőkkel párosítva még igen sokáig nem ez lesz rendszered leggyengébb láncszeme!!!
Többszörös áron sem kapsz jobbat!!!
Üdv. Gyuri :napsut:
https://www.ebay.co.uk/itm/253960415536?ul_noapp=true
Külföldi vásárlással az a gond, hogy rájön még a szállítási költség+vám, és meghallgatni sem tudom. Elég különc darabnak néz ki, egyetlen fölfelé irányított hangszóróval. Nem láttam még ilyet. Hol lehet ezt meghallgatni Budapesten?

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Én is egyetértek az érvekkel, csak hangfalban szeretnék kicsit az erősítő kategóriája fölé lőni, hogy később az erősítő csere után a hangfalat megtarthassam. Így sem javasoljátok a quadralt?

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

vidor2009 írta:
2018.11.02., pén. 20:38
vidor2009 írta:
2018.11.02., pén. 08:47
jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Sziasztok!


Szervusz!
Ennyiért használtat keress,jobban jársz!Itt a hangsugárzó topikban is van több jó cucc!
Üdv. Gyuri :napsut:
Amennyiben nem gond a külföldi vásárlás,most láttam az Ebay-en használtan egy Shahinian Compass hangsugárzót,860
£-ért(szállítással!),ez talán belefér a költségvetésedbe.
A Shahinian Compass egy könnyen hajtható igazi highend hangsugárzó,már a Rotel-lel is kiemelkedően fog szólni!
Később,ha fejleszteni szeretnél,nagyon jó és drága erősítőkkel párosítva még igen sokáig nem ez lesz rendszered leggyengébb láncszeme!!!
Többszörös áron sem kapsz jobbat!!!
Üdv. Gyuri :napsut:
https://www.ebay.co.uk/itm/253960415536?ul_noapp=true

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

vidor2009 írta:
2018.11.02., pén. 08:47
jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Sziasztok!


Szervusz!
Ennyiért használtat keress,jobban jársz!Itt a hangsugárzó topikban is van több jó cucc!
Üdv. Gyuri :napsut:
Amennyiben nem gond a külföldi vásárlás,most láttam az Ebay-en használtan egy Shahinian Compass hangsugárzót,860
£-ért(szállítással!),ez talán belefér a költségvetésedbe.
A Shahinian Compass egy könnyen hajtható igazi highend hangsugárzó,már a Rotel-lel is kiemelkedően fog szólni!
Később,ha fejleszteni szeretnél,nagyon jó és drága erősítőkkel párosítva még igen sokáig nem ez lesz rendszered leggyengébb láncszeme!!!
Többszörös áron sem kapsz jobbat!!!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Doky »

jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Sziasztok!

Hangsugárzót szeretnék vásárolni, ehhez kérek segítséget. Főleg klasszikus zenére (zenekari művek, szimfóniák, operák, zongora versenyek, szóló zongora) és rockra (Yes, Dire Straits, Solaris,...), ezért fontos lenne a viszonylag dinamikus megszólalás, a tágas színpad, a levegős, részletgazdag hangzás. Nem szükséges a mellbevágó basszus, a gazdag magas és részletgazdag közép viszont annál inkább. Mindez egy 23 nm-es szobában lenne elhelyezeve, egyéb bútorok társaságában. Az erősítőm Rotel 840 BX 4, a CD Marantz 6000 OSE.
Álló 3 utas dobozokra gondoltam a dinamika miatt, de ez nem feltétel. Max. 300-350 e-t szánnék rá. Tesztek olvasása alapján a Focal Chorus 726-ra gondoltam először, azonban volt alkalmam meghallgatni (saját erősítővel) a Stram Audio-nál, és hát finoman szólva nem győzött meg. Annál inkább az eladó által ajánlott Quadral Ascend 80. Mi a véleményetek erről a dobozról? Esetleg hasonló árfekvésben jobbat tudnátok ajánlani? Az erősítőmet nem szeretném lecserélni, most lett teljesen felújítva. A válszokat előre is köszönöm.
Nos, egyet értek az előttem szólókkal.
Nem rossz az adott Rotel, én is éltem vele együtt, szerettem is.
De a helyén kell kezelni!
Hiába teszel egy Hammer kasztniba egy 1.6-os Golf motort (ami a maga kategóriájában jó), nem fog menni rendesen... de elindul.
Szóval ha ragaszkodsz a Rotelhez akkor ne dobj ki 300e ft-ot.
Ha van lehetőséged akkor egy korosabb nagy monitoron is elgondolkodnék (pl JBL, Canton, Dual...) vagy pl egy szallagsugárzós ilyenen... https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Quad ... 918547.htm
Nem, semmi közöm a linkelt dobozokhoz de szerintem jó dobozok ezek és rengeteg évfolyam társa van!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

bitrograde írta:
2018.11.02., pén. 14:52
jattila48 írta:
2018.11.02., pén. 13:54
Ez nem a legkisebb Rotel (4 ohmon 80 watt), és mint írtam a Qudral Ascent 80-nal egész tisztességesen szól. A kérdés nem az, hogy drágább erősítővel a drágább hangfal jobban szól-e (nyilván így van), hanem az, hogy ehhez az erősítőhöz milyen hangfalat ajánlanátok, ami jobb mint a Qadral, és nem kerül többe. Ugyanakkor, ha később jobb erősítőt veszek, ne kelljen hangfalat is cserélni, mert hogy ahhoz már a hangfal lenne gyenge. Remélem így érthető a kérdésem. Olyan tanáccsal, hogy vegyek fél millióért erősítőt, és onnan induljak, nem tudok mit kezdeni.
A baj az, hogy hiába a névlegesen 80W, egy 89dB érzékenyságű 4Ohmos hangfallal is könnyen meggyűlik a Rotel baja. Ezt tapasztalatból mondom. És arra sem biztattalak, hogy megsokszorozd a költségvetést. Az arányok megfontolására próbáltalak rávenni. Nyilván számtalan kivétel van, de a hangfal-erősító áraránya szerintem 2:1-től 1:1 arányig mozog jó helyen. Szóval szerintem a teljes költségvetésed felét-kétharmadát költsd el hangfalra, a maradékból pedig pótold ki a Rotel árát egy vele egy ligában játszó, szinergikus erősítőre. Szóval én inkább 200-250E-es keretből vennék a helyedben hangfalat, aztán cserélném a Rotelt. Hogy ajánljak is valamit: ebben a sávban Epos ES-14 van most elég normális áron állvánnyal, azt pont akkora térbe ajánlják, és viszonylag könnyen párosítható angol elektronikákkal, és még az is lehet, hogy a Roteled is elboldogul valahogy vele.
Köszönöm a választ, megfontolom. Egyébként az erősítőtöl függetlenül az említett quadralt milyennek találjátok ár/érték tekintetében. Van nála jobb hasonló áron? A Focal biztos nem volt az. Esetleg valamelyik B&W? Elsősorban 3 utas dobozokra gondolok, a 2 utasok nagyon jók nyekergő jazz-re, demora, de tapasztalatom szerint a nagy zenekar nem az ő műfajuk.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

jattila48 írta:
2018.11.02., pén. 13:54
Ez nem a legkisebb Rotel (4 ohmon 80 watt), és mint írtam a Qudral Ascent 80-nal egész tisztességesen szól. A kérdés nem az, hogy drágább erősítővel a drágább hangfal jobban szól-e (nyilván így van), hanem az, hogy ehhez az erősítőhöz milyen hangfalat ajánlanátok, ami jobb mint a Qadral, és nem kerül többe. Ugyanakkor, ha később jobb erősítőt veszek, ne kelljen hangfalat is cserélni, mert hogy ahhoz már a hangfal lenne gyenge. Remélem így érthető a kérdésem. Olyan tanáccsal, hogy vegyek fél millióért erősítőt, és onnan induljak, nem tudok mit kezdeni.
A baj az, hogy hiába a névlegesen 80W, egy 89dB érzékenyságű 4Ohmos hangfallal is könnyen meggyűlik a Rotel baja. Ezt tapasztalatból mondom. És arra sem biztattalak, hogy megsokszorozd a költségvetést. Az arányok megfontolására próbáltalak rávenni. Nyilván számtalan kivétel van, de a hangfal-erősító áraránya szerintem 2:1-től 1:1 arányig mozog jó helyen. Szóval szerintem a teljes költségvetésed felét-kétharmadát költsd el hangfalra, a maradékból pedig pótold ki a Rotel árát egy vele egy ligában játszó, szinergikus erősítőre. Szóval én inkább 200-250E-es keretből vennék a helyedben hangfalat, aztán cserélném a Rotelt. Hogy ajánljak is valamit: ebben a sávban Epos ES-14 van most elég normális áron állvánnyal, azt pont akkora térbe ajánlják, és viszonylag könnyen párosítható angol elektronikákkal, és még az is lehet, hogy a Roteled is elboldogul valahogy vele.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Ez nem a legkisebb Rotel (4 ohmon 80 watt), és mint írtam a Qudral Ascent 80-nal egész tisztességesen szól. A kérdés nem az, hogy drágább erősítővel a drágább hangfal jobban szól-e (nyilván így van), hanem az, hogy ehhez az erősítőhöz milyen hangfalat ajánlanátok, ami jobb mint a Qadral, és nem kerül többe. Ugyanakkor, ha később jobb erősítőt veszek, ne kelljen hangfalat is cserélni, mert hogy ahhoz már a hangfal lenne gyenge. Remélem így érthető a kérdésem. Olyan tanáccsal, hogy vegyek fél millióért erősítőt, és onnan induljak, nem tudok mit kezdeni.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

jattila48 írta:
2018.11.02., pén. 11:57
bitrograde írta:
2018.11.02., pén. 11:45
jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Az erősítőmet nem szeretném lecserélni, most lett teljesen felújítva.
Egy harmincezer forintos vashoz keresel tízszeres árú hangsugárzót. Én a helyedben alapjaiban gondolnám át a rendszert, és korrigálnám az aránytalanságot. Egyébként 350E magasságában az IQ most a legjobb vétel az apróban. Csak az erősítőd nem tudna vele mit kezdeni.
Lehet, hogy most használtan 30e Ft-os a Rotel, de a mostani 300 ezresekkel van egy kategóriában. Quadral Ascent 80-nal nagyon szépen szólt, a mellé tett nívósabb erősítő sem szólt jobban (inkább másként). Lehet, hogy később lecserélem a Rotelt, de egyelőre azt szeretném, ha azzal is jól szólna. Tehát olyan hangfalat keresek ami most a Rotellel is jól szól, később esetleg jobb erősítővel is.
Igazán nem szeretném alapjaiban megrengetni a hifis hitvilágodat, és azt is megértem, hogy apránként építkezel. Azt a kis Rotelt történetesen elég jól ismerem, családban van belőle ma is, de nem tíz-, hanem háromszoros áron sem olyan nehéz a használt piacon olyan erősítőt találni, ami mellé még csak oda sem nagyon akarná rakni az első meghallgatás után az ember azt a Rotelt. Nem véletlenül kerül használtan annyiba, amennyibe, ahogyan tízszeres árú társainak többsége sem véletlenül annyi használtan, amennyi.
A feladvány, amit adtál, így nem lesz könnyű, mert sok jobb hangfal csak komolyabb, sokkal komolyabb elektronikával képes megmutatni, mire képes. Ráadásul az általad preferált műfajok külön-külön is komoly elvárásokat támasztanak a hangrendszerrel szemben, hát még együtt.
Ezért írtam azt, amit. A hangsugárzók, amiket ajánlanék, általában képesek az általad igényelt nagyobb légtömegek gyors megmozgatására, és hozzák (eltérő módon), amit szeretnél, de ehhez szükségük van stabil meghajtásra, amit az egyébként már a 4 Ohmos hangfalakkal is kissé nehezen boldoguló Rotel a maga 35-40W-jával nyújtani nem tud. Így hiába mondaná itt neked bárki, hogy bátran próbálkozz az apróban található I.Q. System 300, vagy T+A TMR 160, vagy Audio Physic Spark, stb. hangfalakkal, nem menne. A kis Rotellel semmiképp.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

jattila48 írta:
2018.11.02., pén. 11:57
bitrograde írta:
2018.11.02., pén. 11:45
jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Az erősítőmet nem szeretném lecserélni, most lett teljesen felújítva.
Egy harmincezer forintos vashoz keresel tízszeres árú hangsugárzót. Én a helyedben alapjaiban gondolnám át a rendszert, és korrigálnám az aránytalanságot. Egyébként 350E magasságában az IQ most a legjobb vétel az apróban. Csak az erősítőd nem tudna vele mit kezdeni.
Lehet, hogy most használtan 30e Ft-os a Rotel, de a mostani 300 ezresekkel van egy kategóriában. Quadral Ascent 80-nal nagyon szépen szólt, a mellé tett nívósabb erősítő sem szólt jobban (inkább másként). Lehet, hogy később lecserélem a Rotelt, de egyelőre azt szeretném, ha azzal is jól szólna. Tehát olyan hangfalat keresek ami most a Rotellel is jól szól, később esetleg jobb erősítővel is.
Szia,

érdemes még meghallgatni ezt is, elég jókat hallottam róla olyan személytől, aki kipróbálta:

http://impressivia.hu/termek/aq-wega-73-allo-hangfal/

Esetleg ha magasabb kategóriás monitorsugárzó is szóba jöhet, akkor meghallgatnám még ezt:

Paradigm Premier 200B.

https://www.youtube.com/watch?v=K0nSnAOnL4I

http://www.limar.hu/index.php/high-end- ... rzo-csalad

Esetleg tehetsz egy próbát náluk is:

http://ozaudio.hu/audio-nirvana/

Legjobb lenne, ha vinnéd magaddal az erősítőd és azzal tesztelnél.

Állítólag ez is nagyon jó doboz, még nem volt szerencsém hallani:

http://tmpaudio.hu/hu/hangsugarzok/12-sol-kobra.html

Ha használt szóba jöhet:

http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=122717

http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=123205

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

bitrograde írta:
2018.11.02., pén. 11:45
jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Az erősítőmet nem szeretném lecserélni, most lett teljesen felújítva.
Egy harmincezer forintos vashoz keresel tízszeres árú hangsugárzót. Én a helyedben alapjaiban gondolnám át a rendszert, és korrigálnám az aránytalanságot. Egyébként 350E magasságában az IQ most a legjobb vétel az apróban. Csak az erősítőd nem tudna vele mit kezdeni.
Lehet, hogy most használtan 30e Ft-os a Rotel, de a mostani 300 ezresekkel van egy kategóriában. Quadral Ascent 80-nal nagyon szépen szólt, a mellé tett nívósabb erősítő sem szólt jobban (inkább másként). Lehet, hogy később lecserélem a Rotelt, de egyelőre azt szeretném, ha azzal is jól szólna. Tehát olyan hangfalat keresek ami most a Rotellel is jól szól, később esetleg jobb erősítővel is.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Az erősítőmet nem szeretném lecserélni, most lett teljesen felújítva.
Egy harmincezer forintos vashoz keresel tízszeres árú hangsugárzót. Én a helyedben alapjaiban gondolnám át a rendszert, és korrigálnám az aránytalanságot. Egyébként 350E magasságában az IQ most a legjobb vétel az apróban. Csak az erősítőd nem tudna vele mit kezdeni.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

vidor2009 írta:
2018.11.02., pén. 08:47
jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Sziasztok!

Hangsugárzót szeretnék vásárolni, ehhez kérek segítséget. Főleg klasszikus zenére (zenekari művek, szimfóniák, operák, zongora versenyek, szóló zongora) és rockra (Yes, Dire Straits, Solaris,...), ezért fontos lenne a viszonylag dinamikus megszólalás, a tágas színpad, a levegős, részletgazdag hangzás. Nem szükséges a mellbevágó basszus, a gazdag magas és részletgazdag közép viszont annál inkább. Mindez egy 23 nm-es szobában lenne elhelyezeve, egyéb bútorok társaságában. Az erősítőm Rotel 840 BX 4, a CD Marantz 6000 OSE.
Álló 3 utas dobozokra gondoltam a dinamika miatt, de ez nem feltétel. Max. 300-350 e-t szánnék rá. Tesztek olvasása alapján a Focal Chorus 726-ra gondoltam először, azonban volt alkalmam meghallgatni (saját erősítővel) a Stram Audio-nál, és hát finoman szólva nem győzött meg. Annál inkább az eladó által ajánlott Quadral Ascend 80. Mi a véleményetek erről a dobozról? Esetleg hasonló árfekvésben jobbat tudnátok ajánlani? Az erősítőmet nem szeretném lecserélni, most lett teljesen felújítva. A válszokat előre is köszönöm.
Szervusz!
Ennyiért használtat keress,jobban jársz!Itt a hangsugárzó topikban is van több jó cucc!
Üdv. Gyuri :napsut:
Használtat, de milyet? A Quadralról egyébként mi a véleményetek?

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

jattila48 írta:
2018.11.01., csüt. 23:12
Sziasztok!

Hangsugárzót szeretnék vásárolni, ehhez kérek segítséget. Főleg klasszikus zenére (zenekari művek, szimfóniák, operák, zongora versenyek, szóló zongora) és rockra (Yes, Dire Straits, Solaris,...), ezért fontos lenne a viszonylag dinamikus megszólalás, a tágas színpad, a levegős, részletgazdag hangzás. Nem szükséges a mellbevágó basszus, a gazdag magas és részletgazdag közép viszont annál inkább. Mindez egy 23 nm-es szobában lenne elhelyezeve, egyéb bútorok társaságában. Az erősítőm Rotel 840 BX 4, a CD Marantz 6000 OSE.
Álló 3 utas dobozokra gondoltam a dinamika miatt, de ez nem feltétel. Max. 300-350 e-t szánnék rá. Tesztek olvasása alapján a Focal Chorus 726-ra gondoltam először, azonban volt alkalmam meghallgatni (saját erősítővel) a Stram Audio-nál, és hát finoman szólva nem győzött meg. Annál inkább az eladó által ajánlott Quadral Ascend 80. Mi a véleményetek erről a dobozról? Esetleg hasonló árfekvésben jobbat tudnátok ajánlani? Az erősítőmet nem szeretném lecserélni, most lett teljesen felújítva. A válszokat előre is köszönöm.
Szervusz!
Ennyiért használtat keress,jobban jársz!Itt a hangsugárzó topikban is van több jó cucc!
Üdv. Gyuri :napsut:

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Sziasztok!

Hangsugárzót szeretnék vásárolni, ehhez kérek segítséget. Főleg klasszikus zenére (zenekari művek, szimfóniák, operák, zongora versenyek, szóló zongora) és rockra (Yes, Dire Straits, Solaris,...), ezért fontos lenne a viszonylag dinamikus megszólalás, a tágas színpad, a levegős, részletgazdag hangzás. Nem szükséges a mellbevágó basszus, a gazdag magas és részletgazdag közép viszont annál inkább. Mindez egy 23 nm-es szobában lenne elhelyezeve, egyéb bútorok társaságában. Az erősítőm Rotel 840 BX 4, a CD Marantz 6000 OSE.
Álló 3 utas dobozokra gondoltam a dinamika miatt, de ez nem feltétel. Max. 300-350 e-t szánnék rá. Tesztek olvasása alapján a Focal Chorus 726-ra gondoltam először, azonban volt alkalmam meghallgatni (saját erősítővel) a Stram Audio-nál, és hát finoman szólva nem győzött meg. Annál inkább az eladó által ajánlott Quadral Ascend 80. Mi a véleményetek erről a dobozról? Esetleg hasonló árfekvésben jobbat tudnátok ajánlani? Az erősítőmet nem szeretném lecserélni, most lett teljesen felújítva. A válszokat előre is köszönöm.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2018.08.22., szer. 15:17
-KP- írta:
2018.08.22., szer. 14:57
Ajánlom pl. ezt:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-FF.htm
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-PR.html
Ebben az ársávban ezek verhetetlenek.. Ajánlhattam volna még fél hűtőszekrény méretű reflex ládákat, de szerintem 16m2-re jobban jársz kezelhetőbb méretű zárt ládákkal.
A Double Gem-et már nem is ajánlod? Történt valami? gondolkodik.gif
Nem, azt is ajánlom. De ha van rá hely, akkor a 300SB-PR a 30+30centivel talán jobb választás az úriembernek.

Többieknek, amúgy erről van szó:

http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/Double_Gem.html

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2018.08.22., szer. 14:57
Ajánlom pl. ezt:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-FF.htm
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-PR.html
Ebben az ársávban ezek verhetetlenek.. Ajánlhattam volna még fél hűtőszekrény méretű reflex ládákat, de szerintem 16m2-re jobban jársz kezelhetőbb méretű zárt ládákkal.
A Double Gem-et már nem is ajánlod? Történt valami? gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

adam00000 írta:
2018.08.22., szer. 08:42
Az erősítő egyelőre maradna,nincsen vele gondom,később gondoltam egy picit erősebbre cserélni.Szerintem nem lenne sok az álló,mert (igen,elfelejtettem írni..) jelenleg egy Canton(LE 170) oszlop párom van,ezt akarnám nagyobbra, erősebbre cserélni.Nézegettem én már,amik adatok alapján tetszettek az a Canton GLE 490.2,elég mélyre le tud menni
20 - 30000 Hz,meg ebben 2 mélysugárzó van :)
Az a hangfal annyira megy le 20hz-ig amennyire én vagyok a mikulás. ha kiírom a bejárati ajtómra, hogy én vagyok Boba Fett, attól még ugyanúgy nem lesz igaz abból se semmi. Körülbelül ugyanennyi igaz a gyártók által megadott specifikációkból elég sok esetben. Egyes gyártók viszonylag korrektek, de van ahol pofátlan nagy hazugságok, csúsztatások vannak. Ez utóbbi eset áll most fönn a te esetedben. Ennek felülni pedig hatalmas tévút lenne a részedről, a vége pedig egy csomó feleslegesen elszórt pénz, majd sírás, hogy az általad kijelölt célhoz semennyit se közeledtél. 16-18 centis hangszórók ebben a kategóriában, de még feljebb se képesek 20-30hz-es basszust értékelhető módon megszólaltani. Ez a 25-30centis hangszórók területe. Az általad megjelölt ársávban, még aktív szubládát is nehéz találni, ami valós 20hz-et tud értelmes hangnyomáson. De nem lehetlen.

Az említett Canton LE170 egész korrekt hangsugárzó, hülyeség lenne eladni, buknál egy csomót az egészen. Nem mai darab már, de ettől teljesen jó még,de nem tudnád jó áron eladni. Ahogy az erősítőd lecserélni egy másikra se hozna sokat, legalábbis a célodhoz nem közelednél.

Ami neked kell, az egy aktív szubláda. Azzal pedig egyből két legyet ütnél le egy csapásra. Meglenne az áhított mélyhang zenén, és meglenne mozira is az elengedhetetlen aktív mély.

Ajánlom pl. ezt:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-FF.htm
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-PR.html

Ebben az ársávban ezek verhetetlenek.. Ajánlhattam volna még fél hűtőszekrény méretű reflex ládákat, de szerintem 16m2-re jobban jársz kezelhetőbb méretű zárt ládákkal.

Avatar
adam00000
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2018.05.24., csüt. 23:21
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Polgár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: adam00000 »

ZolaBA írta:
2018.08.22., szer. 04:58
adam00000 írta:
2018.08.21., kedd 19:54
Igen,ezt sokan mondták,hogy sztereó erősítő jobb lenne,jobban meghajtaná a hangfalakat stb...Én eddig úgy hittem,hogy mivel a házimozi erősítő Dolbys,a sztereó meg ugye semmilyen,de mivel filmet elég sokat nézek,ezért jobb a házimozis erősítő,mert sokkal jobb lesz ugye a hangminőség.De ezek szerint egy Sztereó erősítő jobb lenne,a TV dekódolná Dolby-ba.A házimozis erősítő mellet a HDMi miatt maradnék még.Úgy tudom,hogy így lehet a legjobb minőségű hangot elérni..vagy esetleg az optikai csatlakozás lenne,ha Sztereó erősítő mellett döntenék.(HDMi azért,mert ugye Tv-vel együtt bekapcsol az erősítő is,vagy ez optikaival is ugyan úgy menne?)
Az erősítő cserével én várnék. Ugyanakkor ha a moziélmény fontos elindulhatsz a több csatorna felé. Szerintem fontold meg, hogy veszel egy center-t.

Hangsugárzó van jó pár szerintem érdekes használt a hirdetések között. pl. a B&W 603S3 vagy a Focal 715. A másik viszont, hogy 16 négyzetméterre ezek az állók lehet, hogy nagyok lennének... de van pl. egy 706-os Focal is, szerintem az sem rossz választás 16 négyzetméterre. Persze mindig kérdés, hogy milyen szintre akarsz eljutni és mennyi pénzt akarsz beleölni :)
Az erősítő egyelőre maradna,nincsen vele gondom,később gondoltam egy picit erősebbre cserélni.Szerintem nem lenne sok az álló,mert (igen,elfelejtettem írni..) jelenleg egy Canton(LE 170) oszlop párom van,ezt akarnám nagyobbra, erősebbre cserélni.Nézegettem én már,amik adatok alapján tetszettek az a Canton GLE 490.2,elég mélyre le tud menni
20 - 30000 Hz,meg ebben 2 mélysugárzó van :)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

adam00000 írta:
2018.08.21., kedd 19:54
Igen,ezt sokan mondták,hogy sztereó erősítő jobb lenne,jobban meghajtaná a hangfalakat stb...Én eddig úgy hittem,hogy mivel a házimozi erősítő Dolbys,a sztereó meg ugye semmilyen,de mivel filmet elég sokat nézek,ezért jobb a házimozis erősítő,mert sokkal jobb lesz ugye a hangminőség.De ezek szerint egy Sztereó erősítő jobb lenne,a TV dekódolná Dolby-ba.A házimozis erősítő mellet a HDMi miatt maradnék még.Úgy tudom,hogy így lehet a legjobb minőségű hangot elérni..vagy esetleg az optikai csatlakozás lenne,ha Sztereó erősítő mellett döntenék.(HDMi azért,mert ugye Tv-vel együtt bekapcsol az erősítő is,vagy ez optikaival is ugyan úgy menne?)
Az erősítő cserével én várnék. Ugyanakkor ha a moziélmény fontos elindulhatsz a több csatorna felé. Szerintem fontold meg, hogy veszel egy center-t.

Hangsugárzó van jó pár szerintem érdekes használt a hirdetések között. pl. a B&W 603S3 vagy a Focal 715. A másik viszont, hogy 16 négyzetméterre ezek az állók lehet, hogy nagyok lennének... de van pl. egy 706-os Focal is, szerintem az sem rossz választás 16 négyzetméterre. Persze mindig kérdés, hogy milyen szintre akarsz eljutni és mennyi pénzt akarsz beleölni :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

adam00000 írta:
2018.08.21., kedd 17:29
Üdv!Egy kis segítséget szeretnék kérni.
16nm-es szobába szeretnék hangfalpárt vásárolni!
Fiatal vagyok,szóval olyan zenéket hallgatok leginkább,ami tele van nagy basszusokkal,viszont nagyon sokat nézek filmet!!
Mindenféleképpen oszlop hangfalpárt szeretnék venni,az összeg használt/új : 150.000Ft (kicsivel több vagy kevesebb,nem lényeg).A hangfalakon elől kell lennie a reflex-nyílásnak,mert közel vannak a falhoz.
Sajnos a szoba kialakítása miatt,Házimozit sehogyan sem tudnék jól beállítani,azért gondolkodok sztereóban.
Jelenleg egy Yamaha-RX-V371-es erősítőt használok sztereóban.
Ez valószínűleg cserélve lesz egy Harmanra.
Erősítővel kapcsolatos kérdés: Ha van pl bármilyen Dolby kódolása az erősítőnek,és sztereóban megy csak,akkor jobb valamivel,mint egy sima egyszerű sztereó erősítő?
Egy házimozis erősítő sztereóban jobb filmezésre,mint egy sima sztereó erősítő?
szia,

mielőtt bármit cserélsz,vagy veszel, lépj rá a stop gombra :) előbb járdd alaposan körbe a témát.

Miért akarod cserélni azt a yamaha erősítőt? Mi a baj vele?

esetleg csinálhatnál egy méretarányos rajzot a szobádról és a bútorokról, hogy lássuk mivel állunk szembe.

A hdmi kábel jó irány, tévét mozihang dekódolásra és nem erőltetném.

Avatar
adam00000
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2018.05.24., csüt. 23:21
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Polgár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: adam00000 »

Aszpirin írta:
2018.08.21., kedd 17:44
adam00000 írta:
2018.08.21., kedd 17:29
Erősítővel kapcsolatos kérdés: Ha van pl bármilyen Dolby kódolása az erősítőnek,és sztereóban megy csak,akkor jobb valamivel,mint egy sima egyszerű sztereó erősítő?
Egy házimozis erősítő sztereóban jobb filmezésre,mint egy sima sztereó erősítő?
Szerintem: mindkét kérdésre '"nem" a válasz (feltéve, hogy a kérdésekben a "jobb" a hangminőségre vonatkozik)
Sztereó (2.0) felálláshoz általában sokkal jobb egy sztereó erősítő, mint egy ugyanolyan árkategóriájú sokcsatornás házimozi-erősítő. A sokcsatornás hang sztereóba dekódolását pedig inkább bízd a lejátszóra vagy a tévére (szerintem ma már minden okosnak nevezett tévé /másmilyent meg már nem is kapni/ gond nélkül dekódolja sztereóba a Dolby formátumok zömét).
Igen,ezt sokan mondták,hogy sztereó erősítő jobb lenne,jobban meghajtaná a hangfalakat stb...Én eddig úgy hittem,hogy mivel a házimozi erősítő Dolbys,a sztereó meg ugye semmilyen,de mivel filmet elég sokat nézek,ezért jobb a házimozis erősítő,mert sokkal jobb lesz ugye a hangminőség.De ezek szerint egy Sztereó erősítő jobb lenne,a TV dekódolná Dolby-ba.A házimozis erősítő mellet a HDMi miatt maradnék még.Úgy tudom,hogy így lehet a legjobb minőségű hangot elérni..vagy esetleg az optikai csatlakozás lenne,ha Sztereó erősítő mellett döntenék.(HDMi azért,mert ugye Tv-vel együtt bekapcsol az erősítő is,vagy ez optikaival is ugyan úgy menne?)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

adam00000 írta:
2018.08.21., kedd 17:29
Erősítővel kapcsolatos kérdés: Ha van pl bármilyen Dolby kódolása az erősítőnek,és sztereóban megy csak,akkor jobb valamivel,mint egy sima egyszerű sztereó erősítő?
Egy házimozis erősítő sztereóban jobb filmezésre,mint egy sima sztereó erősítő?
Szerintem: mindkét kérdésre '"nem" a válasz (feltéve, hogy a kérdésekben a "jobb" a hangminőségre vonatkozik)
Sztereó (2.0) felálláshoz általában sokkal jobb egy sztereó erősítő, mint egy ugyanolyan árkategóriájú sokcsatornás házimozi-erősítő. A sokcsatornás hang sztereóba dekódolását pedig inkább bízd a lejátszóra vagy a tévére (szerintem ma már minden okosnak nevezett tévé /másmilyent meg már nem is kapni/ gond nélkül dekódolja sztereóba a Dolby formátumok zömét).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
adam00000
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2018.05.24., csüt. 23:21
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Polgár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: adam00000 »

Üdv!Egy kis segítséget szeretnék kérni.
16nm-es szobába szeretnék hangfalpárt vásárolni!
Fiatal vagyok,szóval olyan zenéket hallgatok leginkább,ami tele van nagy basszusokkal,viszont nagyon sokat nézek filmet!!
Mindenféleképpen oszlop hangfalpárt szeretnék venni,az összeg használt/új : 150.000Ft (kicsivel több vagy kevesebb,nem lényeg).A hangfalakon elől kell lennie a reflex-nyílásnak,mert közel vannak a falhoz.
Sajnos a szoba kialakítása miatt,Házimozit sehogyan sem tudnék jól beállítani,azért gondolkodok sztereóban.
Jelenleg egy Yamaha-RX-V371-es erősítőt használok sztereóban.
Ez valószínűleg cserélve lesz egy Harmanra.
Erősítővel kapcsolatos kérdés: Ha van pl bármilyen Dolby kódolása az erősítőnek,és sztereóban megy csak,akkor jobb valamivel,mint egy sima egyszerű sztereó erősítő?
Egy házimozis erősítő sztereóban jobb filmezésre,mint egy sima sztereó erősítő?

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Esetleg meghallgatásra érdemes még a Revox Forum b, Plenum b, és némi pénzmag is marad.
Bár 50 m2- t bezenélni nem kis vállalkozás. / nem vita indítónak szántam ! /

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”