Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Esetleg meghallgatásra érdemes még a Revox Forum b, Plenum b, és némi pénzmag is marad.
Bár 50 m2- t bezenélni nem kis vállalkozás. / nem vita indítónak szántam ! /

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Gabor970 írta:
2018.08.17., pén. 22:59
Jó ötlet a Tannoy? Mi lehetne még hasonlóan jó ilyen összeg körül?
Jó ötlet a Tannoy! :smile32:

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Gabor970 írta:
2018.08.17., pén. 22:59
Szerintem jó ötlet az a Tannoy, feltéve ha tényleg van annyiért. Esetleg jó lehet valami nagyméretű régi Infinity, Quadral álló esetleg valamilyen JBL nagymonitor. Pl. L40 és felette.

Avatar
Gabor970
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.05.23., vas. 09:50
Értékelés: 6

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Gabor970 »

Sziasztok!

Hangsugárzó vásárlás előtt állok. Szívesen vennék ötleteket, illetve megerősítést vagy eltántorítást arra amit kigondoltam.

Szoba méret kb 50m2 (un amerikai konyhás nappali), kb 5mx5m ahol a zenehallgatás van, szabadon álló ülőgarnitúra. Sugárzók mögött kb 60cm hely, faltól oldalt akár 1-1m is lehet. Helység jól belakott, nem hallok kellemetlen reflexiót.

Főbb hallgatnivalóim: jazz, progrock, szimfonikus nagyzenekar is, kamarazene.

Jellemzően LP-t hallgatok, MC hangszedő, Godina tranzisztoros phono+előfok, LZ5 (Nagy Gábor Pál) végfok. Jelenleg Magnat Mig Ribbon 6 sugárzók állványon.

Kb 150e Ft amit kigondoltam elkölteni és Tannoy 638 (D80) amit keresek. Sajnos Nagykanizsán élve nem túl rózsás a helyzetem a hazavivős-otthonmeghallgatós témában, bár én is ezt preferálnám.

Jó ötlet a Tannoy? Mi lehetne még hasonlóan jó ilyen összeg körül?

Köszönöm előre is!

Elektroman
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.08.03., pén. 07:56
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Elektroman »

Sziasztok,
Nemrégiben vágtam bele egy házimozi/zenelejátszó rendszer összeszedésébe. A nappali ahol a rendszer lesz, kicsit több mint 20 nm, az amerikai konyhastílus miatt ettől nagyobb a terület, de ekkora területet fog körbe a 2 front és 2 surround. Itt a fórumon sikerült vennem egy pár Polk Audio RTi A5-ös frontot, ehhez keresnék valamilyen centert. Azt tudom, hogy a CSi A4 illene hozzá, de azt jelenleg nem láttam használtan eladót( az új meg most nem fér bele). Kérdés hogy tudnátok-e hozzá valamit ajánlani centernek? Találtam (szintén itt a fórumon) JBL STUDIO 225C-t, az nagyon különböző lenne hozzá? Illetve van még Polk CS10-es eladó, esetleg az? Arra gondoltam, hogy amíg nem futok bele jóáron egy A4-esbe (esetleg A6-ba :rolleyes: ) valamit kéne venni, de nem tudom mi egészítené ki a két frontot elfogadhatóan.
A tanácsokat előre is köszönöm, Marcell

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

LSR-ből semmiképp se 305, maradj a 308 vonalnál. 30 négyszetméter + házibuli még lehet az is necces... Menj el Pestre valamilyen hangszer/dj boltba, biztosan tudnak segíteni :)

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Szeretnék ötleteket kérni... A cél kisebb házibuliba értelmes zajkeltő rendszer, laptopról hajtva.
Elején hangsúlyoznám, hogy nem 50 fős rave/techno partyt kell elképzelni beszittyózott népeknek egy csarnokban, hanem nagyobb nappali (~30 négyzetméter) 5-10 emberrel, és főként kellemes háttérzene, ami adott esetben visszafogott táncolásra alkalmas hangerőre tekerhető.
Mindig volt valami otthon ami elcipelhető, most viszont a fejlesztések és eladások oda jutottak, hogy ami maradt azt féltem és szétszedni is lusta vagyok :D
Eddig erősítő+hangfalak cipekedés volt, ami sok nagy és nehéz... Arra gondoltam átállnék valamilyen kisebb aktív dobozokra, stúdió monitorra. Tudom tudom, hogy nem erre való, mert közeltéri, mert széthajtom, mert túl lineáris, és mert bandika vegyen piros/kék villogó sony boomboxot partizni vagy 500 wattos PA-kat, stb. De mégis, átfutnám a gondolatot, mert jobban vonz egy halkabb tiszta hang mint egy puffogó cicegő szerencsétlenség.

Amit néztem leginkább az a JBL LSR305 vagy 308, valami célirányos interfésszel (pl. M-Audio M-Track Hub) Nem nagy, nem nehéz, és erősítő se kellene (ez oda-vissza pakolásra 8 emeletnyi lépcsőzésnél szempont...). Illetve ebben az ár/méret/minőség kategóriában valami más.

esetleg valami ötlet, tapasztalat, vélemény? :) köszi.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

gergely07 írta:
2018.08.04., szomb. 20:33
Sziasztok!

Előre is elnézést kérek a szakmaiatlan hozzáállásomért, kérlek nézzétek el nekem.
Építettem egy stúdió szobát magamnak, ám ez sok áldozattal járt, s többek között el kellett adnom a korábbi monitoraimat is, ahogy sok minden mást is. Kinéztem már az új delikvenseket (ATC SCM12 Pro), ám sajnos kifutottam magam, így a megvásárlásával még néhány hónapot várnom kell.

A szoba (6m x 3.5m, 21nm) akusztikai kezelése elkészült (ez vitt el mindent, de megérte), mérések szerint szuper, csak hát semmit nem tudok belőle élvezni, mert nincs ami szóljon. :( Jelenleg egy beugró JAMO 5.1-es szettet tudtam előtúrni a padlásról, (próbáltam az álló frontokat, majd a kis hátsó szatikat) de rettenetesen élvezhetetlenül szólnak.

Egy szó mint száz, fenti okból kifolyólag szeretnék keresni egy áthidaló megoldást, amivel 2-3 hónapig - ha keverni nem is tudok -, de legalább a szobámat használhatnám - ha másra nem, munka melletti zenehallgatásra. Jelenleg két beugró szintű hifi erősítőm maradt itthon, egy Technics SU-VX720 és egy Denon AVR-1306. Tudtok esetleg ajánlani egy olyan doboz párt (használtak előnyben) 40-50e Ft/pár árig, amivel ellébecolhatnék az ATC-k megérkezéséig? Az sem lenne hátrány, ha pár hónap múlva eladhatóak maradnának. Többek között ez utóbbi okból most nem gondolkodom aktív rendszerben, próbálom lowcost megúszni ezt a pár hónapot.

Elnézést még egyszer, tudom, hogy gáz, de most ebből kell főznöm. :/

Megértésetek és segítségeteket előre is köszönöm szépen!
Annyiért vegyél fülhallgatót. Az később is jó lesz. Kicsit több, de most ez az egyik legjobb vétel az apróban.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
gergely07
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.04.07., vas. 19:36
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: gergely07 »

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek a szakmaiatlan hozzáállásomért, kérlek nézzétek el nekem.
Építettem egy stúdió szobát magamnak, ám ez sok áldozattal járt, s többek között el kellett adnom a korábbi monitoraimat is, ahogy sok minden mást is. Kinéztem már az új delikvenseket (ATC SCM12 Pro), ám sajnos kifutottam magam, így a megvásárlásával még néhány hónapot várnom kell.

A szoba (6m x 3.5m, 21nm) akusztikai kezelése elkészült (ez vitt el mindent, de megérte), mérések szerint szuper, csak hát semmit nem tudok belőle élvezni, mert nincs ami szóljon. :( Jelenleg egy beugró JAMO 5.1-es szettet tudtam előtúrni a padlásról, (próbáltam az álló frontokat, majd a kis hátsó szatikat) de rettenetesen élvezhetetlenül szólnak.

Egy szó mint száz, fenti okból kifolyólag szeretnék keresni egy áthidaló megoldást, amivel 2-3 hónapig - ha keverni nem is tudok -, de legalább a szobámat használhatnám - ha másra nem, munka melletti zenehallgatásra. Jelenleg két beugró szintű hifi erősítőm maradt itthon, egy Technics SU-VX720 és egy Denon AVR-1306. Tudtok esetleg ajánlani egy olyan doboz párt (használtak előnyben) 40-50e Ft/pár árig, amivel ellébecolhatnék az ATC-k megérkezéséig? Az sem lenne hátrány, ha pár hónap múlva eladhatóak maradnának. Többek között ez utóbbi okból most nem gondolkodom aktív rendszerben, próbálom lowcost megúszni ezt a pár hónapot.

Elnézést még egyszer, tudom, hogy gáz, de most ebből kell főznöm. :/

Megértésetek és segítségeteket előre is köszönöm szépen!

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: orionr »

Sziasztok! A Canton hangsugárzókról általánosságban mi a véleményetek? Egy nagyobb méretű centert szeretnék venni a HM rendszeremhez. Mivel nem szeretnék sokat költeni, így kinéztem egy olcsóbb, bár nem szép állapotú Karat CM7 dobozt. Erről van véleményetek?

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nem akartam már többet reagálni, de úgy tűnik kénytelen vagyok ha már ilyen szépen meg lettem szólítva.

Egy szoba dimenziói alapba meghatározzák a fő módusokat. Ezek matematikai képlettel is kiszámíthatók. De vannak online kalkulátorok is. Az én saját szobámnak pl. 33hz körül van egy szép módusa. A különböző frekvenciákon a lecsengési idők is egy szoba saját adottsága. Amire nyilván megvannak a módszerek, hogyan lehet módosítani.

Most már tényleg érdekelne egy magyarázat a nem kockafejű mérnöktől, miképp befolyásol egy Enigma (amit egyébként egy remek hangsugárzónak tartok) olyan tulajdonságokat, ami egy szoba sajátja. Ha enigmát teszek egy szobába, akkor megszűnik a szobámban 33hz-en a 10 decibeles púp? Vagy az esetleges 1 másodperces visszhang a közép és magas tartományban?

Soha nem mondtam, hogy az Enigma rossz lenne. Csak azt, ha rossz akusztikájú szobába tesszük, attól még a szobaakusztika ugyanolyan rossz marad. Mert az a szoba "sajátja", és nem az alkalmazott hangsugárzótól függ. A legalapvetőbb tényeket is nélkülöző hitvitákhoz pedig tényleg nincs kedvem.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

-KP- írta:
2018.06.24., vas. 14:00
3 minutes ago, vidor2009 said:




Az elmélet és a gyakorlat sokszor nem fedi egymást



Gyuri




nem hát, a rózsaszín köd sokszor útban van... részemről téma off, nincs több hozzáfűzni valóm.
Isten mentsen meg a kockafejű mérnököktől! :ohnoohnoohno:

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »




3 hours ago, vidor2009 said:




 



 





Az dobja ki a 300.000 Forintot aki újonnan megvette majd ennyiért olcsóbban árulja. Nézd sok mindenben igazad van. De ha soha senki nem vesz újat, akkor mégis hogy létezhetne használt piac?


Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »




1 hour ago, Bécó said:




Kedves vidor2009!Nem épp te árulsz egy Heed hangsugárzót?Én is leírhatnék sokmindent a használt cuccokról.De mégsem teszem.Nem minden kereskedő bűnöző hogy kerülni kelljen őket!





Szervusz Bécó!



Soha,egyszer sem mondtam,írtam ilyet!



Valójában nagyon sajnálom a kereskedőket,az internet valószínűleg nem kedvez nekik!



Biztos vagyok benne,hogy sokan elmennek hallgatózni a kereskedőkhöz,majd megveszik használtan valahol.



Valójában csak az vesz új készüléket,akinek nem számít a pénz,aki könnyen szerzi!Aki kínkeservesen megdolgozik érte,az százszor meggondolja,hogy költse el!



A Heed Enigma5-öt valóban én hirdetem egy barátom kérésére és ez pont arra példa,hogy fél ár környékén lehet megvenni egy gyári állapotú,éppen bejáratott hangsugárzót!



Ki akar kidobni 300000 Ft-ot???



Üdv. Gyuri


 


Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »




3 minutes ago, vidor2009 said:




Az elmélet és a gyakorlat sokszor nem fedi egymást



Gyuri




nem hát, a rózsaszín köd sokszor útban van... részemről téma off, nincs több hozzáfűzni valóm.


Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »




2 hours ago, -KP- said:




Attól hogy valami omni vagy nem az, a szobának a módusai pont ugyanott lesznek és pont akkora lesz a lecsengési idő a különböző frekvenciákon is. 





Az elmélet és a gyakorlat sokszor nem fedi egymást



Gyuri

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »




1 hour ago, vidor2009 said:




Rész igazság!



Az omnidirekcionális hangsugárzók lényegesen kevésbé érzékenyek az elhelyezésre,döngni én még soha sehol semmilyen omnit nem hallottam!



(Nálam 25 m2-en volt Shahinian Diapason,20Hz-es alsó frekvencia átvitellel,picit sem döngött!)



Azért az akusztikai környezet náluk sem teljesen közönbös!



Üdv. Gyuri




Attól hogy valami omni vagy nem az, a szobának a módusai pont ugyanott lesznek és pont akkora lesz a lecsengési idő a különböző frekvenciákon is. 


Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »




14 hours ago, KopaszKutya said:




Erre voltam kíváncsi, köszi!





Rész igazság!



Az omnidirekcionális hangsugárzók lényegesen kevésbé érzékenyek az elhelyezésre,döngni én még soha sehol semmilyen omnit nem hallottam!



(Nálam 25 m2-en volt Shahinian Diapason,20Hz-es alsó frekvencia átvitellel,picit sem döngött!)



Azért az akusztikai környezet náluk sem teljesen közönbös!



Üdv. Gyuri

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »




On 2018. 06. 21. at 10:55 PM, Bécó said:




Ha te mondod.





A Heed Audio tényleg a legjobbak közé tartozik,rosszat biztosan nem fognak rásózni senkire!!



Gyuri

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »




On 2018. 06. 21. at 3:25 PM, Bécó said:




Szia!Készíts egy keretet mennyi az az összeg amit erre a dologra szánsz.Hívj föl minél több kereskedőt hogy az adott összegből állítsanak össz egy rendszert és a megbeszélt időpontban csak veled foglalkozzanak.Lehetőleg Erősítőt és szerintük hozzávaló hangsugárzót párosítva hallgatózz.Kérd hogy ne csak demólemezeket mutassanak!Vigyél saját lemezeket!Sok sikert!





Kerüld a kereskedőket!



Használtan fél áron megúszod,vagy ugyanannyi pénzért sokkal jobbat vehetsz,ráadásul,ha későbbiekben fejlesztesz,nem buksz annyit rajta!



Hallgass meg több készüléket abban az ár sávban, amennyit rá tudsz szánni!



A kiszemelt hangsugárzót mindenképpen hallgasd meg a saját szobádban,nagyon másképpen tudnak megszólalni különböző akusztikai körülmények között!



30 m2 már elég méretes,mindenképpen nagyobb álló hangsugárzóban gondolkodj!



Üdv. Gyuri


 


Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Doky »




1 órája, radipeter899 írta:




Épp akartam írni, hogy milyen király segítőkész csapat. Elnézést nem nagy jártam azóta errefelé és meg nem igazá látom át a fórum működését.. A klipschet megfogadom, leveszem a listáról és a Spendor A5-öt is, mer nagyobb térbe való. A B&W cdm7se-vel az a bajom, hogy belenyúltak -pl a fáziskúpot cserélték...



Viszont azóta van két újabb kiszemelt:



1. Elac 147 



2. Quadral Montan 




Főeg az utóbbiról nem nagyon találok infókat. Esetleg valaki ismeri?



A maradék a listáról a kihúzások után



3. Spendor s5e



És erősítőben ezt nézegettem: 




Köszi az eddigieket is.



 





Vásárlás elött mindenképpen hallgatózni kell! Főként ha azt se tudod mi az ami tetszik ill mi az ami megfelelne neked (te fogsz vele élni)! Adott ársáv nem kicsi (ill számomra elég nagy, figyelembe véve hogy nekem pl 4-5 havi keresetem) az erősítőre, dobozokra (és akkor forrásról, kábelekről még nem beszéltünk)!



Légy körültekintő és a saját füledre hallgass!

Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
radipeter899
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2018.06.03., vas. 19:01
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: radipeter899 »




9 órája, tonya írta:




Mondjuk így nehéz lesz ha PM-ben ajánlanak valamit, segíteni szeretnének és válaszra sem méltatod az illetőt.





Épp akartam írni, hogy milyen király segítőkész csapat. Elnézést nem nagy jártam azóta errefelé és meg nem igazá látom át a fórum működését.. A klipschet megfogadom, leveszem a listáról és a Spendor A5-öt is, mer nagyobb térbe való. A B&W cdm7se-vel az a bajom, hogy belenyúltak -pl a fáziskúpot cserélték...



Viszont azóta van két újabb kiszemelt:



1. Elac 147 



2. Quadral Montan 




Főeg az utóbbiról nem nagyon találok infókat. Esetleg valaki ismeri?



A maradék a listáról a kihúzások után



3. Spendor s5e



És erősítőben ezt nézegettem: 




Köszi az eddigieket is.



 


Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »




1 órája, -KP- írta:




mi a köze a kettőnek egymáshoz?  ha döng a mély, meg visszhang van, ugyanúgy az lesz az enigmával is.





Erre voltam kíváncsi, köszi!

Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »




45 minutes ago, KopaszKutya said:




Sziasztok!



Érdeklődnék, hogy a Heed Enigma hangfalak mennyire érzékenyek a szoba akusztikára? 



Ugyanúgy tele kell (érdemes) pakolni a szobát panelekkel vagy az Enigma működési elve miatt nincs rá szükség? 



Köszönöm! 





mi a köze a kettőnek egymáshoz?  ha döng a mély, meg visszhang van, ugyanúgy az lesz az enigmával is.


Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »



Sziasztok!



Érdeklődnék, hogy a Heed Enigma hangfalak mennyire érzékenyek a szoba akusztikára? 



Ugyanúgy tele kell (érdemes) pakolni a szobát panelekkel vagy az Enigma működési elve miatt nincs rá szükség? 



Köszönöm! 

Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”