Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM-MC fonó elektronikák

Avatar
Mellorn
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.04.21., pén. 16:25
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Mellorn »


Milyen fajta a belső felépítés tranzisztoros? 
Nem, mint ha számítana. 
Komoly tápja lehet súly alapján.

Sajnos, csak most vettem észre a kérdést!
A felépítése tranzisztoros, és komoly tápja van, egy 60W-os toroid trafóval az elején.
Üdv.

Elnézést, temészetesen VA-t akartam írni...

Avatar
Mellorn
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.04.21., pén. 16:25
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Mellorn »


Milyen fajta a belső felépítés tranzisztoros?
Nem, mint ha számítana.
Komoly tápja lehet súly alapján.

Sajnos, csak most vettem észre a kérdést!
A felépítése tranzisztoros, és komoly tápja van, egy 60W-os toroid trafóval az elején.
Üdv.

Vendég

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Walszeg szerda délután kapom wixxa a Streamet.Xal lehet jönni érte.

De csak vasárnapig szabad, mert utána nekem ígérted újabb körre

Maj meglátjuk, h ki mit ad, h elöbb ö kaphassa.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SSS »


Walszeg szerda délután kapom wixxa a Streamet.Xal lehet jönni érte.

De csak vasárnapig szabad, mert utána nekem ígérted újabb körre
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Vendég

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Walszeg szerda délután kapom wixxa a Streamet.
Xal lehet jönni érte.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SSS »


Rakok pár képet a Galériába az ominózus phono teszt kapcsán. Ha van rá igény?
Jöhet!!!!
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: close652 »


Rakok pár képet a Galériába az ominózus phono teszt kapcsán. Ha van rá igény?
megteremtjük az igényt!
system

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


a Soner a külön tápos.
bocs, asszem fáradt vagyok
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »


Hoppá! Én eddig azt hittem, hogy a Stream "csak" egydobozos
a Soner a külön tápos.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

Hoppá! Én eddig azt hittem, hogy a Stream "csak" egydobozos
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »

Rakok pár képet a Galériába az ominózus phono teszt kapcsán. Ha van rá igény?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Ráadásul még a hangjuk is tökéletesen kultúrált.Nincs semmi hivalkodó, első perbcen megkapó bennük és éppen ebben rejlik értékük.
Nem kívánnak önálló egyéniségek lenni, törekednek az LP-n lévő legtöbb információ korrekt átvitelére.
 
Hg

Ha ez így igaz, én is ki fogom próbálni! És miért ne lenne igaz?

Avatar
Mellorn
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.04.21., pén. 16:25
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Mellorn »


 
Ez így igaz.
 
Sőt én sosem kapcsolok ki semmit otthon, kivéve a végfokot, ami azért standby-ban is fűti a végtranyókat, csak a meghajtó fokozatról veszi le a tápfeszt, az áramerősítő rész valamivel csökkentett nyugalmi árammal üzemel ezalatt is.
Így gyakorlatilag nulla a bemelegedési idő, vagy néhány perc.
 
Visszatérve a phono-kra, az eddig általam hallott Mellorn phono-k nagyon pozitív benyomást tettek rám.
Megépítettségük elsőosztályú.
Ár/érték arányuk példaértékű.
Kézbe véve egy ilyen darabot érzed, hogy kaptál valamit a pénzedért cserébe.
Ráadásul még a hangjuk is tökéletesen kultúrált.
Nincs semmi hivalkodó, első perbcen megkapó bennük és éppen ebben rejlik értékük.
Nem kívánnak önálló egyéniségek lenni, törekednek az LP-n lévő legtöbb információ korrekt átvitelére.
 
Hg

Ez különösen kedves egy kollégától olvasni, köszönjük!
 
Üdvözlettel: Maróti Gábor
Mellorn

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »


Csapágy hőmérséklet meg ilyenek is szerepet játszanak szerintem Hangkarkábel, pickup is, felveszi a ritmust.
ezeket Ti halljátok olcsóbb gépeken is? (pl. egy Debut)

nekem olyanom nem volt ProJect RPM9 keztem az analogot ott nem tunt fel vagy csak öregszem a32évemmel.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »




Köszönjük az elismerő szavakat, ez mindig jól esik!
Viszont ha nem probléma, lenne egykét hozzáfűzni valóm...
Az AQ1-él lévő Stream példány, még közel sincs bejáratva, kell hozzá még egy jó hónap intenzív járatás. Ami fontosabb, ha lehet, egyáltalán nem kell kikapcsolni, mert mint látható, hosszú a bemelegedési idő! A megfelelő illesztésre, tényleg oda kel figyelni.
 
Üdvözlettel: Mellorn

Milyen fajta a belső felépítés tranzisztoros?
Nem, mint ha számítana.
Komoly tápja lehet súly alapján.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: close652 »


Csapágy hőmérséklet meg ilyenek is szerepet játszanak szerintem Hangkarkábel, pickup is, felveszi a ritmust.
ezeket Ti halljátok olcsóbb gépeken is? (pl. egy Debut)
system

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »


Én se kapcsolok ki semmit még a lemezjátszónak is idő, kell? Hogy miért azt nem tudom de meghallani.
Szerintem inkább az agyadnak kell idő, hogy teljesen ráhangolódj a zenehallgatásra.

Csapágy hőmérséklet meg ilyenek is szerepet játszanak szerintem Hangkarkábel, pickup is, felveszi a ritmust.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én se kapcsolok ki semmit még a lemezjátszónak is idő, kell? Hogy miért azt nem tudom de meghallani.
Szerintem inkább az agyadnak kell idő, hogy teljesen ráhangolódj a zenehallgatásra.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »

Én se kapcsolok ki semmit még a lemezjátszónak is idő, kell? Hogy miért azt nem tudom de meghallani.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
H G
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 19:36
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: H G »





Köszönjük az elismerő szavakat, ez mindig jól esik!
Viszont ha nem probléma, lenne egykét hozzáfűzni valóm...
Az AQ1-él lévő Stream példány, még közel sincs bejáratva, kell hozzá még egy jó hónap intenzív járatás. Ami fontosabb, ha lehet, egyáltalán nem kell kikapcsolni, mert mint látható, hosszú a bemelegedési idő! A megfelelő illesztésre, tényleg oda kel figyelni.
 
Üdvözlettel: Mellorn

Ez így igaz.
 
Sőt én sosem kapcsolok ki semmit otthon, kivéve a végfokot, ami azért standby-ban is fűti a végtranyókat, csak a meghajtó fokozatról veszi le a tápfeszt, az áramerősítő rész valamivel csökkentett nyugalmi árammal üzemel ezalatt is.
Így gyakorlatilag nulla a bemelegedési idő, vagy néhány perc.
 
Visszatérve a phono-kra, az eddig általam hallott Mellorn phono-k nagyon pozitív benyomást tettek rám.
Megépítettségük elsőosztályú.
Ár/érték arányuk példaértékű.
Kézbe véve egy ilyen darabot érzed, hogy kaptál valamit a pénzedért cserébe.
Ráadásul még a hangjuk is tökéletesen kultúrált.
Nincs semmi hivalkodó, első perbcen megkapó bennük és éppen ebben rejlik értékük.
Nem kívánnak önálló egyéniségek lenni, törekednek az LP-n lévő legtöbb információ korrekt átvitelére.
 
Hg

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SSS »


Nu megtörtént a nagy fülelés Mellorn ügyben itthon. Köszönet érte Bigdewil és Decca segítőkésségének. Kivitel megépítettség szimpatikus átgondolt és igényes.
Első nap megvallom őszintén nem volt jobb, mint a saját Soner phonom. Dinamikában és felbontásban is alább maradt. Hobo (vadászat) hangja csak úgy szólt…. semmi libabőr hiányzott az a + amitől leköt a zene. Nagyon sok lemezt hallgattam meg vele Tűzmadár, Buena Vista, stb stb..
Ez intenzív zenehallgatás és az órák múlásával jelentősen változott másnap már egész jó, sőt kulturált zenei arányokat nagyon kézbentartó megszólalást produkált. Dinamika is nőt de inkább a közép szekció milyensége tetszett. Nagyon jók voltak a hangszer arányok, és a megszólalás végig nyugodt marat. Elég érzékenyen reagált a fenekébe dugott tápkábelekre is igaz nem sok idő volt a nagyobb tesztelésre de hallhatóan javult a felbontás.
Kell a bemelegedés, sőt kevés neki 2nap is hogy 100% kifussa magát.( a saját phonom 3nap mire tisztességgel megszólal)
Mikor kivettem a Streamot visszakerült a sajátom. Megalapítottam, hogy nagyon rendben van, sőt szívfájdalom nélkül lecserélném Sonert a Mellorn termékére. Talán mélyben mehetne lejjebb is de, amit bevállalt azt nagyon szépen hozza. Volt alkalmam együtt élni Heed Quasarral ami árban azt hiszem egyforma
ÉN a Mellornt választanám.
 
Mint Bigdewiltől megtudtam a Mellorn még nem is volt optimalizálva a Benz L2 100Ohm lezárására, ami lehet, hogy még a hiányzó mélyeket is meghozza nálam.
 
Mindig nehezem tudom leírni, hogy mi miért is jó.
Gondolom ez most se sikerült olyan, szépen nézzétek el nekem.

Köszi a beszámolót!!!
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Már be wan járatwa.


Az AQ1-él lévő Stream példány, még közel sincs bejáratva


"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »




Köszönjük az elismerő szavakat, ez mindig jól esik!
Viszont ha nem probléma, lenne egykét hozzáfűzni valóm...
Az AQ1-él lévő Stream példány, még közel sincs bejáratva, kell hozzá még egy jó hónap intenzív járatás. Ami fontosabb, ha lehet, egyáltalán nem kell kikapcsolni, mert mint látható, hosszú a bemelegedési idő! A megfelelő illesztésre, tényleg oda kel figyelni.
 
Üdvözlettel: Mellorn

Igen érezetem hogy még sok van a Streamba amit a 2napba nem tudott még megmutatni. Gratula a termékhez!!!
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Mellorn
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.04.21., pén. 16:25
Értékelés: 0

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Mellorn »




Köszönjük az elismerő szavakat, ez mindig jól esik!
Viszont ha nem probléma, lenne egykét hozzáfűzni valóm...
Az AQ1-él lévő Stream példány, még közel sincs bejáratva, kell hozzá még egy jó hónap intenzív járatás. Ami fontosabb, ha lehet, egyáltalán nem kell kikapcsolni, mert mint látható, hosszú a bemelegedési idő! A megfelelő illesztésre, tényleg oda kel figyelni.
 
Üdvözlettel: Mellorn

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: csövi »


Nu megtörtént a nagy fülelés Mellorn ügyben itthon. Köszönet érte Bigdewil és Decca segítőkésségének.
Kivitel megépítettség szimpatikus átgondolt és igényes.
Első nap megvallom őszintén nem volt jobb, mint a saját Soner phonom. Dinamikában és felbontásban is alább maradt. Hobo (vadászat) hangja csak úgy szólt…. semmi libabőr hiányzott az a + amitől leköt a zene. Nagyon sok lemezt hallgattam meg vele Tűzmadár, Buena Vista, stb stb..
Ez intenzív zenehallgatás és az órák múlásával jelentősen változott másnap már egész jó, sőt kulturált zenei arányokat nagyon kézbentartó megszólalást produkált. Dinamika is nőt de inkább a közép szekció milyensége tetszett. Nagyon jók voltak a hangszer arányok, és a megszólalás végig nyugodt marat. Elég érzékenyen reagált a fenekébe dugott tápkábelekre is igaz nem sok idő volt a nagyobb tesztelésre de hallhatóan javult a felbontás.
Kell a bemelegedés, sőt kevés neki 2nap is hogy 100% kifussa magát.( a saját phonom 3nap mire tisztességgel megszólal)
Mikor kivettem a Streamot visszakerült a sajátom. Megalapítottam, hogy nagyon rendben van, sőt szívfájdalom nélkül lecserélném Sonert a Mellorn termékére. Talán mélyben mehetne lejjebb is de, amit bevállalt azt nagyon szépen hozza. Volt alkalmam együtt élni Heed Quasarral ami árban azt hiszem egyforma
ÉN a Mellornt választanám.
 
Mint Bigdewiltől megtudtam a Mellorn még nem is volt optimalizálva a Benz L2 100Ohm lezárására, ami lehet, hogy még a hiányzó mélyeket is meghozza nálam.
 
Mindig nehezem tudom leírni, hogy mi miért is jó.
Gondolom ez most se sikerült olyan, szépen nézzétek el nekem.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”