Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: erica »


Meg kerestem egy szakembert vázoltam nagyából mit szeretnék 600 eft felett jött volna ki eloxálva az álvány.
 
Ezért maradtam egyenlöre sima natur méretre szabott anyagnál igy viszonylag gyors elkészült 2 polc jó nehezek, elsöre a cd játszot tettem rá.
 
Nagyon sok finom eddig nem hallot részlet jött elő mintha nem is lettek volna eddig most már készülőbenn a másik az erősítőnek sajnos képet nem tudok feltenni.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »



Egy fenyő álványom volt idáig bronz tüskéken az üveg polcok szintén bronz tüskéken voltak rajt.
 
Nemrégiben bronz tüskékkel tömör alu rudakon butorlapok és egyértelműen hallható javulást értem el.

szerintem a fenyő lecserélése  alura, az üveg cseréje bútorlapra, urambocsá MDF-re hozott javyulást. a fenyő elég lágy fa,nem feltétlenül alkalmas hifiasztalnak, persze szerintem. nemrég írta hollóházi,hogy próbálgatni kell fakockákat. azzal sokat lehet tanulni,melyik fa,merre viszi a hangot. ettől függetlenül szerintem ne csinálj alupolcos asztalt,de ha megcsinálod,feltétlenül meséld el bár ha annyira jó lenne,már biztos lett volna,aki lecsap a sztorira,hisz az állványok / hifi világában az innováció mindig fél siker,még ha xarabb is,mint a többi.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: erica »


Egy fenyő álványom volt idáig bronz tüskéken az üveg polcok szintén bronz tüskéken voltak rajt.
 
Nemrégiben bronz tüskékkel tömör alu rudakon butorlapok és egyértelműen hallható javulást értem el.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »



Sziasztok!
 
Mi a véleményetek?
Szeretnék készítetni 20mm*600mm*500mm es aluminium lapokból készülék állványt.

kazánlermezből még nehezebb lesz
 
egyébként egyszer,régen,nagyon régen, egyik haveromnak eladtam egy... passz,kb akkora hangfalat,mint a heybrok HB1. mondtam neki,kell alá állvány,lehetőelg nehéz... na,.. a faterja,aki elég egyszerű ember volt, olyan igazi italozós lakatos, vagy 20as kazánlemezből vágott alját és tetejét. valami bazi nagy átmérőjű acélrúdból egy(1) db lábat középre... megheftolta és még ha jól emléxem,alulra bevágta a menetet is a tüskéklnek(de lehet azt is hegesztette). de működött, b*ssza meg... később,mikor komolyabb hangsugárzókat rátettünk, jól adta. készülék alá is jó volt
mondjuk az Opera lemezjátszó saját állványa alu lábakon áll, márvány polcokkal. nem tudom hány kg,de ketten alig bírtuk szomszéddal cipelni. a nélkül a lemezjátszó csak félkarú. szóval van értelme a nehéz állványoknak,kérdés,mindennek jót tesz e.
 
majd meséld el feltétlenül,milyen lett. ha már nem írok ide, légyszi küldj egy privátot. most van időm olvasgsatni,írogatni,kevés a meló munkahelyen,de ha beindul  a nagyüzem január után ismét,szerintem köddé válok. de érdekel a végeredmény
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 275

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: erica »


Sziasztok!
 
Mi a véleményetek?
Szeretnék készítetni 20mm*600mm*500mm es aluminium lapokból készülék állványt.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »


Féláron eladom őket, 38x48 cm es a méretük, ha kell valakinek jelentkezzen.
írd fek a halfnote-ra, hardver apró.  egyből nem jelenik meg,jóvá kell hagynom.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Hírdesd meg szerintem pontos méretekkel,elviszik. Mondjuk a 8-as  elég vastag nem lehet, hogy az a baj, hogy már túl merev? Nekem 4-esek vannak.
Féláron eladom őket, 38x48 cm es a méretük, ha kell valakinek jelentkezzen.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »


Nekem sajnos van 8-as edzett üveg táblából 6 db eladó. Igazad van, az üveget még a szendvicsből is ki kell venni.
Hírdesd meg szerintem pontos méretekkel,elviszik. Mondjuk a 8-as  elég vastag nem lehet, hogy az a baj, hogy már túl merev? Nekem 4-esek vannak.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »



Tiglon csodálat nem hallottam de eddig az eredeti Townshendek nagyon beváltak ismerősöknél is. Mc trafó alatt is ilyen van. Hálózati elosztó alatt. Lemezjátszó táp alatt is. Hangdobozok alatt is. Előfok és dac alatt. Meg persze lemezjátszó futómű alatt. Merevebb vázasokkal nagyon hatásos. Pl Rega Planar 3 alatt. Nagyon stabilizálja a hangot. Atomstabil lesz. Bármi alá berakható. A terhelési korlátot kell némileg figyelembe venni. De szükség esetén jelentő túlterheléssel is működik.
Üveget nagyon kerülném. Akkor már inkább valami nehéz tömörfa alátét/állvány. Szerintem a biciklibelsőt meg bicajhoz használjuk. Ne pedig így , ahogy a képen.

Edzett üveg a jó,ami nem azonos a valóban csörgő hangú sima üveggel,vagy a punnyadó, ún, security glass-al, ami két üveg valami spéci anyaggal összeragasztva. Nálam az edzett üveg akkor került képbe,amikor a daruma alátétek átvitték a polc fa hangját a keszülékre. Megjelent a Townshend rugós állványa edzett üveglapokkal és ekkor jött a homlokra csapás,hogy ehhhh. Próba és működött. Biztos nem mindenhol és nem mindenkinek ez tetszik,nálam bevált,ellenben a Rega lemezjátszó üvegtányérja nem, és a mezei üvegpolcos állványok se.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



sziasztok!
 
kis tömegű és méretű készülékek esetén hogy tudok rezgéscsillapítani? alátétezni érdemes, vagy inkább valami nehezet (gránit, márvány) a tetejére. egy Heed Quasar-ról van szó, ami 9x6x22 cm és kb 1,5 kg.
 
köszi

Én bütü keményfa alátétet használnék, lehetőleg minél vastagabbat/min.4 cm/. A longkft facebook oldalán van fent egy video a saját rendszerének az izolációjáról, ott van az én véleményem  is, lehet mazsolázni belőlük. Elsőnek megpróbálnék 3 db keményfa bútorgombot, ha jó az irány, tetszik, akkor lehet tovább haladni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Van itthon üvegből alátétem. Volt is. De soha nem lett a rendszer része! Se alul se felül se szendvicsben...... Lehet elméleteket gyártani meg hasonlatokat vonni.......
Nekem sajnos van 8-as edzett üveg táblából 6 db eladó. Igazad van, az üveget még a szendvicsből is ki kell venni.
 
Van itthon üvegből alátétem. Volt is. De soha nem lett a rendszer része! Se alul se felül se szendvicsben...... Lehet elméleteket gyártani meg hasonlatokat vonni.......
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Személy szerint én semmire nem mondanám, hogy nagyon kerülném. Kis túlzással, minden készülék alatt más alátámasztás válik be. Ahogy Revox írta, próbálgatni kell. Nálam a lemezjátszó alatt mdf lap(25mm) falikonzolon, a cd-játszó alá bicikbelső+űveglap, az erősítők alá acélkúp+üveglap vált be. Szerintem olyan alátét nincs, ami minden alá tökéletesen jó. Az olyan mint a gyógyszer, ami minden betegségre jó.
Van itthon üvegből alátétem. Volt is. De soha nem lett a rendszer része! Se alul se felül se szendvicsben...... Lehet elméleteket gyártani meg hasonlatokat vonni.......

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Tiglon csodálat nem hallottam de eddig az eredeti Townshendek nagyon beváltak ismerősöknél is. Mc trafó alatt is ilyen van. Hálózati elosztó alatt. Lemezjátszó táp alatt is. Hangdobozok alatt is. Előfok és dac alatt. Meg persze lemezjátszó futómű alatt. Merevebb vázasokkal nagyon hatásos. Pl Rega Planar 3 alatt. Nagyon stabilizálja a hangot. Atomstabil lesz. Bármi alá berakható. A terhelési korlátot kell némileg figyelembe venni. De szükség esetén jelentő túlterheléssel is működik.
Üveget nagyon kerülném. Akkor már inkább valami nehéz tömörfa alátét/állvány. Szerintem a biciklibelsőt meg bicajhoz használjuk. Ne pedig így , ahogy a képen.

Személy szerint én semmire nem mondanám, hogy nagyon kerülném. Kis túlzással, minden készülék alatt más alátámasztás válik be. Ahogy Revox írta, próbálgatni kell. Nálam a lemezjátszó alatt mdf lap(25mm) falikonzolon, a cd-játszó alá bicikbelső+űveglap, az erősítők alá acélkúp+üveglap vált be. Szerintem olyan alátét nincs, ami minden alá tökéletesen jó. Az olyan mint a gyógyszer, ami minden betegségre jó.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



köszi a kimerítő választ!
a bringa belsőre én is gondoltam!
a Heed-al az a baj, hogy nagyon pici: csak 9 cm széles! az elég necces a Darumának... persze ha gránitlapra teszem, akkor ez megoldódik egyből

Tiglon csodálat nem hallottam de eddig az eredeti Townshendek nagyon beváltak ismerősöknél is. Mc trafó alatt is ilyen van. Hálózati elosztó alatt. Lemezjátszó táp alatt is. Hangdobozok alatt is. Előfok és dac alatt. Meg persze lemezjátszó futómű alatt. Merevebb vázasokkal nagyon hatásos. Pl Rega Planar 3 alatt. Nagyon stabilizálja a hangot. Atomstabil lesz. Bármi alá berakható. A terhelési korlátot kell némileg figyelembe venni. De szükség esetén jelentő túlterheléssel is működik.
Üveget nagyon kerülném. Akkor már inkább valami nehéz tömörfa alátét/állvány. Szerintem a biciklibelsőt meg bicajhoz használjuk. Ne pedig így , ahogy a képen.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »



köszi a kimerítő választ!
a bringa belsőre én is gondoltam!
a Heed-al az a baj, hogy nagyon pici: csak 9 cm széles! az elég necces a Darumának... persze ha gránitlapra teszem, akkor ez megoldódik egyből

vagy edzett üveg,csak azt se könyű szereni ilyen méretben a őhono cube alatt nekem is kb 15centis gránitlap vban. már 15x15. maga a phono cube kb 8x8cm,de lehet 9x9, szóval ismerős a probléma ami nekem lejöt,ezek a nagyon könnyű valamik nagyon érzékenyek. nekem főleg,mivel a tápegység más tészta,az külön van,így a kockában csak az erősítő áramkör van.
 
ezen talán látszik,ott középen a fekete kocka,csak takarja az állvány lába. de a fehér kő látszik ennek is csak úgy fér alá tiglon vgay daruma,hogy a fele kilóg
 

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »



kis tömegű készüléke esetén nekem működött a Daruma alátét, de érdemes több módszert kipróbálni. nálam pl a kis tömegű phono cube egy szendvicsen találta meg a legjobb "helyét",ami kb úgy néz ki,egy 12-es bicajbelső,ide ha van,azért jobb egy Towshend légpárna,de az azért drágább. erre jött egy gránit lap,amire kerültek a Tiglon TMZ alátétek. ide jó lehet a TMX is,ami olcsóbb. és erre jött a phono. a CD esetén szintén bicajbelső,amjd egy edzett öveglap,amire jöttek szintén a Tiglon TMZ alátétek. De pl az erősítőm alá a daruma alátét került,de az is úgy,hogy polc-daruma-edzett üveglap-készülék.
amit a Darumák esetén mefigyeltem, ha a készülékenk kicsi a a súlya, fontos,hogy eredeti daruma legyen. a 20kkg-os AN P2SE alá már ez nem volt érdekes. egyik haverom,még réges-régen, a faterjával a cnc műhelyben legyártatott Daruma másoaltokat,különféle anyagből,amiket nekem adott,mivel nem hozták az elvárt eredményt és vett eredeti darumát. relatíva kis tömegű készülékek alatt próbálta (audio innovations Alto CD és erősítő) és ott nem voltak jók. de a 20kg-os súly alá már jók lettek. nekem az volt a P2 alatt, de neked nem ajánlom a másolatot.
cd szendvics. de pl látszik,hogy mellette van egy darumás üvegpolc. azon a DVD van. annak meg az volt a jó szóval ez sokváltozós,próbálgasd
 

köszi a kimerítő választ!
a bringa belsőre én is gondoltam!
a Heed-al az a baj, hogy nagyon pici: csak 9 cm széles! az elég necces a Darumának... persze ha gránitlapra teszem, akkor ez megoldódik egyből

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »



sziasztok!
 
kis tömegű és méretű készülékek esetén hogy tudok rezgéscsillapítani? alátétezni érdemes, vagy inkább valami nehezet (gránit, márvány) a tetejére. egy Heed Quasar-ról van szó, ami 9x6x22 cm és kb 1,5 kg.
 
köszi

kis tömegű készüléke esetén nekem működött a Daruma alátét, de érdemes több módszert kipróbálni. nálam pl a kis tömegű phono cube egy szendvicsen találta meg a legjobb "helyét",ami kb úgy néz ki,egy 12-es bicajbelső,ide ha van,azért jobb egy Towshend légpárna,de az azért drágább. erre jött egy gránit lap,amire kerültek a Tiglon TMZ alátétek. ide jó lehet a TMX is,ami olcsóbb. és erre jött a phono. a CD esetén szintén bicajbelső,amjd egy edzett öveglap,amire jöttek szintén a Tiglon TMZ alátétek. De pl az erősítőm alá a daruma alátét került,de az is úgy,hogy polc-daruma-edzett üveglap-készülék.
amit a Darumák esetén mefigyeltem, ha a készülékenk kicsi a a súlya, fontos,hogy eredeti daruma legyen. a 20kkg-os AN P2SE alá már ez nem volt érdekes. egyik haverom,még réges-régen, a faterjával a cnc műhelyben legyártatott Daruma másoaltokat,különféle anyagből,amiket nekem adott,mivel nem hozták az elvárt eredményt és vett eredeti darumát. relatíva kis tömegű készülékek alatt próbálta (audio innovations Alto CD és erősítő) és ott nem voltak jók. de a 20kg-os súly alá már jók lettek. nekem az volt a P2 alatt, de neked nem ajánlom a másolatot.
cd szendvics. de pl látszik,hogy mellette van egy darumás üvegpolc. azon a DVD van. annak meg az volt a jó szóval ez sokváltozós,próbálgasd

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »


sziasztok!
 
kis tömegű és méretű készülékek esetén hogy tudok rezgéscsillapítani? alátétezni érdemes, vagy inkább valami nehezet (gránit, márvány) a tetejére. egy Heed Quasar-ról van szó, ami 9x6x22 cm és kb 1,5 kg.
 
köszi

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Nekem Libra van a játszó alatt és még így is javít rajta. De nincs 2 egyforma rendszer.
A Librát sosem szerettem! Mindig üveghangot csinált amikor próbáltuk.
De nem alátétről beszéltem , hanem maga a cd futómű egy VRDS.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Ez ugyanolyan terület mint a lemezalátétek a lemezjátszókon. Nekem másmilyen van és nagyon nem használ. Sokat ront. Igaz a cd játszóm meg eleve rezgéscsillapított rendszerű.
Nekem Libra van a játszó alatt és még így is javít rajta. De nincs 2 egyforma rendszer.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



sziasztok!
 
igazából nem alátét, és nem rezgés csillapítás, de inkább itt osztom meg az információt, mint a "cd lejátszók" topicban,
beszereztem egy Sonarquest karbon cd rátétet (Hong Kongból, free shipping):
aq.jpg
 
nem nagyon hittem benne, de pozitív a hatása. pl. Presser "Csak dalok" cd-jén, sokkal tisztább Presser hangja. itt most el tudnám puffogtatni azt a hifis közhelyet, hogy "elhúzták a függönyt", de tényleg így van.
a mélyek jobban definiáltak, tisztábbak, kevésbe loudness-esek lesznek. minden tartományban javít a hangon, csak javasolni tudom a használatát!
 


Ez ugyanolyan terület mint a lemezalátétek a lemezjátszókon. Nekem másmilyen van és nagyon nem használ. Sokat ront. Igaz a cd játszóm meg eleve rezgéscsillapított rendszerű.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: greenbio »


sziasztok!
 
igazából nem alátét, és nem rezgés csillapítás, de inkább itt osztom meg az információt, mint a "cd lejátszók" topicban,
beszereztem egy Sonarquest karbon cd rátétet (Hong Kongból, free shipping):

 
nem nagyon hittem benne, de pozitív a hatása. pl. Presser "Csak dalok" cd-jén, sokkal tisztább Presser hangja. itt most el tudnám puffogtatni azt a hifis közhelyet, hogy "elhúzták a függönyt", de tényleg így van.
a mélyek jobban definiáltak, tisztábbak, kevésbe loudness-esek lesznek. minden tartományban javít a hangon, csak javasolni tudom a használatát!
 


Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »


az nem tudom volt e már, hogy a hansugárzó tetejére tesztek egy marék hifiújságot. lehet más is,de nekem csak hifiújságom volt. ezt még kiscsikó koromban figyeltem meg és totál megörültem annak,amikor Csontos István is mesélte,hogy néha beza az jól jön. dagad a mellyem,hogy feltaláltam a spanyolviaszt gondolom a súlya mellet a papírkupac rezgéselnyelése is érdekes lehet. egyébként azóta is előszerettek pakolok hangsugárzók vagy állványok alá HFM-et
 
lásd nemrég,amit kiszúrtak fürkész szemek az Avalon eladó topicban
 

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: revox »


Szóval azokkal is müködik.   Én megoldottam egy kisebb darab nehezékkel a hangfal tetején és rendes alátámasztással.
régen, elég régen, a CD játszó tetejére vittem fel az utcáról egy beton járdakockát(az a kb 40x40es). Éccsanyám örült,mikor meglátta. szép volt., szobám éke :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


A tiglonok egyfajta "adrenalint" visznek a zenébe, ez több tízmilliós komponensek esetén is jól hallható. Két árkategória létezik belőlük, a különböző árkategóriájú komponensekhez. Én úgynevezett rezonáns falu, régi AN J/L dobozokat hallottam dupla Tiglon TMX szettel, plusz szíjjal szólni nagyon jól.
Szóval azokkal is müködik.   Én megoldottam egy kisebb darab nehezékkel a hangfal tetején és rendes alátámasztással.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”