Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »



ez most beszólás?


Nem. Úgy vedd ami a végén van. " "
 
De azért igazság van benne, ahogyan ez a dolog működik.
Veszel egy olyan fajta hangfelvételt ahogyan ma stúdiókban rögzítenek, meg egy fülest. A mikrofon a hangforrástól 10cm-re, a füles membrán a füledtől 2cm-re. Mit modellezünk ezzel a hangreprodukciós módszerrel? Azt mintha a hangforrást élőben 12cm-ről hallgatnád. Még szerencse, hogy van egy volume nevű gomb. Meg hogy rosszak a hifik.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »



Egyébként meg a legjobb a jó nagy membrános fejhallgató, abszolút közel mikrofonozott felvételekkel dinamika komprimálva. Itt biztos, hogy a hangszerekben fogod érezni magad.


ez most beszólás?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kozolov
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 18:24
Értékelés: 27

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kozolov »



Tán zenehallgatásra? A zene szeretete nem feltétele a hifizésnek és a hifizés nem feltétele a zene szeretetének. Mindkettő létezhet a másik nélkül, tehát nem is cáfolják egymást.


Én is így gondolom. Talán azért vált pejoratív fogalommá ez az egész "hifista" dolog, mert egyre inkább csak olyan emberek foglalkoznak hobbi szinten a hifivel akiket viszont a zene nem érdekel. Mondják ugyan magukról de ezzel csak még értetlenebb reakciót váltanak ki a másik táborból. Sajnos egyre kevesebb az olyan ember akit mindkettő érdekel.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Nekem nagyon sokat számít a jelenlétérzet, szeretek belefeküdni a zongorába...


 
Sajnos ezt jó néhány hangmérnök is így gondolja.
 
Amúgy akkor javaslom neked azt a zene hallgatási módot, amit egy ismerősöm csinál.
Egy pár JBL 250Ti kb. 1,5 méterről, jól feltekerve.
Egyébként meg a legjobb a jó nagy membrános fejhallgató, abszolút közel mikrofonozott felvételekkel dinamika komprimálva. Itt biztos, hogy a hangszerekben fogod érezni magad.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Melyik nem feltétele melyiknek? És miért tart az ember egyáltalán zenelejátszó rendszert?


 
Tán zenehallgatásra? A zene szeretete nem feltétele a hifizésnek és a hifizés nem feltétele a zene szeretetének. Mindkettő létezhet a másik nélkül, tehát nem is cáfolják egymást.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Érdekel a dolog, sztem elsősorban a médiaplayer-eké a jövő aztán a számgépeké, CD lejátszót nem keresek már Egyszerű dolgom van, a Naim hangzásra bukok, így rendszerbe illő dolgot keresek, ami kiszolgálná a DAC-ot. A Mac mellett szólnak a dolgok, de a melóm miatt luxus lenne, szinte csak forrásnak, tartani egy Mac-et. Még keresem a Duet-et kiváltani tudó motyót.


 
Tudom, hogy nyílt reklám, és tapasztalatból (ilyennel élek egy éve) írom, illetve kérdezem: fülelek-féle Usb/spdif-konverterrel próbálkoztál már?
 
Nálam picit jobb volt, mint a HiFace, muzikális, mélyben dinamikus, középben húsos, magasban is finom, nem tolakodó. A hatása Rahmanyinov 3. zongiversenyénél kb. olyan, mintha (nélküle) a 9-10. sorban ülnél, vele meg olyan, mintha bele lenne dugva a fejed a kinyitott Steinwaybe, és a szemed előtt 20 cm-re ütné a kalapács a húrt.
 
Nekem nagyon sokat számít a jelenlétérzet, szeretek belefeküdni a zongorába...

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Nem egy embert ismerek, akik hifistának tartják magukat, de eszük ágában sincs már semmit cserélni a rendszerükben. Sajnálom, hogy a hifizés sokak számára pejoratív, elítélendő dolog. Ahogy leírtam már párszor, a hifisták és zeneszeretők két - egymást nem kizáró - külön halmaz akkor is, ha van köztük átfedés, hiszen egyik nem feltétele a másiknak.


 
Melyik nem feltétele melyiknek? És miért tart az ember egyáltalán zenelejátszó rendszert?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem egy embert ismerek, akik hifistának tartják magukat, de eszük ágában sincs már semmit cserélni a rendszerükben. Sajnálom, hogy a hifizés sokak számára pejoratív, elítélendő dolog. Ahogy leírtam már párszor, a hifisták és zeneszeretők két - egymást nem kizáró - külön halmaz akkor is, ha van köztük átfedés, hiszen egyik nem feltétele a másiknak.


Tehát akkor itt átfedés volt,ennyi.
Mellesleg az egyik nem nagyon lehet meg egy bizonyos szint fölött a másik nélkül.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




Hát igen. Szerintem ez maga a hifizés. MI más lenne?


Egészséges kiváncsiság,más felé.Ami nem feltétlen hifizés ha csak esetleges feljesztés része.
Hifizés az állandó olthatatlan vágy a más(jobb felé)folyamatos cserélgetéssel párositva.


 
Nem egy embert ismerek, akik hifistának tartják magukat, de eszük ágában sincs már semmit cserélni a rendszerükben. Sajnálom, hogy a hifizés sokak számára pejoratív, elítélendő dolog. Ahogy leírtam már párszor, a hifisták és zeneszeretők két - egymást nem kizáró - külön halmaz akkor is, ha van köztük átfedés, hiszen egyik nem feltétele a másiknak.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát igen. Szerintem ez maga a hifizés. MI más lenne?
[/
Egészséges kiváncsiság,más felé.Ami nem feltétlen hifizés ha csak esetleges feljesztés része.
Hifizés az állandó olthatatlan vágy a más(jobb felé)folyamatos cserélgetéssel párositva.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hát igen. Szerintem ez maga a hifizés. MI más lenne?


 
Igényesség?

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: KoZo »



Érdekel a dolog, sztem elsősorban a médiaplayer-eké a jövő aztán a számgépeké, CD lejátszót nem keresek már Egyszerű dolgom van, a Naim hangzásra bukok, így rendszerbe illő dolgot keresek, ami kiszolgálná a DAC-ot. A Mac mellett szólnak a dolgok, de a melóm miatt luxus lenne, szinte csak forrásnak, tartani egy Mac-et. Még keresem a Duet-et kiváltani tudó motyót.


Mac Mini? + iPad vezérlés.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Mert a zenéit jó/jobb minőségben szeretné hallgatni. Vagy az már hájfáj? (:


 
Hát igen. Szerintem ez maga a hifizés. MI más lenne?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nekem inkább az a furcsa, hogy ha valakit nem érdekel a HiFi, miért tesztelget komponenseket.


 
Mert a zenéit jó/jobb minőségben szeretné hallgatni. Vagy az már hájfáj? (:

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Érdekel a dolog, sztem elsősorban a médiaplayer-eké a jövő aztán a számgépeké, CD lejátszót nem keresek már Egyszerű dolgom van, a Naim hangzásra bukok, így rendszerbe illő dolgot keresek, ami kiszolgálná a DAC-ot. A Mac mellett szólnak a dolgok, de a melóm miatt luxus lenne, szinte csak forrásnak, tartani egy Mac-et. Még keresem a Duet-et kiváltani tudó motyót.


 
Te házon belül is választhatsz motyót. ez szerencsés. Pont az árak miatt van nálam is ámítógép. Sokkal olcsóbb, és csak hanygyányit gyengébb!
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Érdekel a dolog, sztem elsősorban a médiaplayer-eké a jövő aztán a számgépeké, CD lejátszót nem keresek már Egyszerű dolgom van, a Naim hangzásra bukok, így rendszerbe illő dolgot keresek, ami kiszolgálná a DAC-ot. A Mac mellett szólnak a dolgok, de a melóm miatt luxus lenne, szinte csak forrásnak, tartani egy Mac-et. Még keresem a Duet-et kiváltani tudó motyót.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Tettem volna egy kitérőt a topic címe felé, bár gondolom a "tesztelt" készülékekből ez nem derült ki a kérdés pedig az volt melyik illene az én rendszerembe. Nem fáj a dolog, számoltam a következményekkel, csak mivel ez sok mindentől függ, ezért óvakodtam a megmondóember szereptől. Egyébként ki szeretném majd próbálni, az új HP 4520s notimmal is, 64bit-es Win7-el ami egy 80 GB-os Intel X25-M SSD meghajtón fut. Mert hát ugye a sajtó és egyéb fórumok alapján a Win és a winchester sem mindegy Aki akarja az majd kipróbálja Mac-kel és majd jól megmondja, hogy csak azzal tudják kifutni magukat igazán ezek a kütyük.


 
Senki sem akar bántani, rém egyszerű lenne az élet, ha csak egy út lenne. Ne add fel a keresgélést, jó úton jársz!" />
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Tettem volna egy kitérőt a topic címe felé, bár gondolom a "tesztelt" készülékekből ez nem derült ki a kérdés pedig az volt melyik illene az én rendszerembe. Nem fáj a dolog, számoltam a következményekkel, csak mivel ez sok mindentől függ, ezért óvakodtam a megmondóember szereptől. Egyébként ki szeretném majd próbálni, az új HP 4520s notimmal is, 64bit-es Win7-el ami egy 80 GB-os Intel X25-M SSD meghajtón fut. Mert hát ugye a sajtó és egyéb fórumok alapján a Win és a winchester sem mindegy Aki akarja az majd kipróbálja Mac-kel és majd jól megmondja, hogy csak azzal tudják kifutni magukat igazán ezek a kütyük.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Értjük mi, csesztek már le bennünket is, hogy mit miért mondtunk. Csak akkor ne írd be, hogy teszteltél, ha mégis megteszed, vállald a véleményed!
Persze akkor valaki morcos lehet! Ez egy ilyen bicikli!


 
Nekem inkább az a furcsa, hogy ha valakit nem érdekel a HiFi, miért tesztelget komponenseket.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Na jahh, azért volt idézőjelben Akkor azt írom amit a hifi újságok írnak mikor "tanácstalanok": mindenki megtalálhatja a számítását a két eszközzel, a Halide "analógosabb" a HiFace pedig nyíltabb. Az utánuk kötött DAC pedig ráerősíthet vagy elvehet az élményből, Hurrá... Komplex sőt multiplex a dolog, na " />
 


 
Értjük mi, csesztek már le bennünket is, hogy mit miért mondtunk. Csak akkor ne írd be, hogy teszteltél, ha mégis megteszed, vállald a véleményed!
Persze akkor valaki morcos lehet! Ez egy ilyen bicikli!
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Na jahh, azért volt idézőjelben Akkor azt írom amit a hifi újságok írnak mikor "tanácstalanok": mindenki megtalálhatja a számítását a két eszközzel, a Halide "analógosabb" a HiFace pedig nyíltabb. Az utánuk kötött DAC pedig ráerősíthet vagy elvehet az élményből, Hurrá... Komplex sőt multiplex a dolog, na " />

Akkor miért "teszteltél"?


Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Köszönet mindkét forgalmazónak! " />


 
Nagyon szívesen!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Nekem a zene a hobbim, nem a hifi


 
Akkor miért "teszteltél"?

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Nincs mit. Tényleg a saját rendszerben történő meghallgatás a lényeg!!! Ami pl. Sumi hsz.éből is kiderült... A Mac-HiFace is teljesen más világ. Magában a Duet tényleg nem nagy durranás, de már a DIY táp is hozott rajta elég sokat dinamika és térleképzés téren, a Naim DAC-al pedig szintén más világ. Esetleg Önön segít, ha azt mondom a Naim DAC a sarokkő???
Nekem a zene a hobbim, nem a hifi
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



............. Sorrendet nem állítok fel, mivel soktényezős a dolog Meg kell hallgatni őket saját rendszerben. Ár kérdésben sem foglalok állást, ..............


 
 
Ez igen tanulságos volt. :smile51: Köszönjük szépen!
 
 
.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”