Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Pooli1971 írta:
2021.10.11., hétf. 10:12
Helló!

Közben eltelt egy év és elfelejtettem megírni, hogy szinte egy éve ismét működik a Spotify. Azóta is használom...néha napján. Csak mert azon ment itt a parola, hogy mekkora gyík a Pioneer, mert nem támogatja azt, amit egyszer már "belerakott" a gépébe. Nem sokkal azután ismét működött a Spoti, miután itt kivéreztették néhányan a Pioneert. :rolleyes:

De ha már Pio... nem tudja valaki, hogy a 2017-ben kiadott Japán 034.039.1019.100 fw felmegy-e N70A-ra? Van aki használja (európában), de a Basys hivatalos álláspontja szerint nem lehet/szabad használni. Hallott erről valaki valamit?
Többen írták, hogy náluk megy és semmi baja, sőt jobb mint volt, mert pl, gyorsabban bootol be.

Köszi!
Szia!

Érdeklődnék, hogy a megjavult Spoty mellett Tidalt szoktál-e hallgatni az N70-n, azon működik-e FLAC lejátszás erről a streamer-ről.
Mert a márkatárs Onkyo NS-6170 elfelejtődött ez ügyben a konszernnél, akit ugye tudvalévőleg anyagi gondok miatt eldoboltak a piacon. Persze várom a csodát sokad magammal együtt, hogy ez rendeződik ez a dolog.
Mivel a Pioneer-nál zászlóshajó volt a készüléked ezért érdeklődöm, ott működik-e?

Az Onkyonál is javasoltak régi fw telepítést, de nem érzem magam akkora nagy spilernek, hogy ezt megpróbáljam.

Köszönöm válaszod!
[/quote]

N70A-n sosem ment a Tidal. Azt csak az N50/70AE tudja. Streamelni lehet rá DLNA-n, úgy megy a Tidal flac-ben, de MQA-t ugye nem tudja.

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Helló!

Közben eltelt egy év és elfelejtettem megírni, hogy szinte egy éve ismét működik a Spotify. Azóta is használom...néha napján. Csak mert azon ment itt a parola, hogy mekkora gyík a Pioneer, mert nem támogatja azt, amit egyszer már "belerakott" a gépébe. Nem sokkal azután ismét működött a Spoti, miután itt kivéreztették néhányan a Pioneert. :rolleyes:

De ha már Pio... nem tudja valaki, hogy a 2017-ben kiadott Japán 034.039.1019.100 fw felmegy-e N70A-ra? Van aki használja (európában), de a Basys hivatalos álláspontja szerint nem lehet/szabad használni. Hallott erről valaki valamit?
Többen írták, hogy náluk megy és semmi baja, sőt jobb mint volt, mert pl, gyorsabban bootol be.

Köszi!
[/quote]

Szia!

Érdeklődnék, hogy a megjavult Spoty mellett Tidalt szoktál-e hallgatni az N70-n, azon működik-e FLAC lejátszás erről a streamer-ről.
Mert a márkatárs Onkyo NS-6170 elfelejtődött ez ügyben a konszernnél, akit ugye tudvalévőleg anyagi gondok miatt eldoboltak a piacon. Persze várom a csodát sokad magammal együtt, hogy ez rendeződik ez a dolog.
Mivel a Pioneer-nál zászlóshajó volt a készüléked ezért érdeklődöm, ott működik-e?

Az Onkyonál is javasoltak régi fw telepítést, de nem érzem magam akkora nagy spilernek, hogy ezt megpróbáljam.

Köszönöm válaszod!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

wittao írta:
2020.10.26., hétf. 12:33
dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 12:25
Tul írta:
2020.10.26., hétf. 11:09


Az idézett mondatban szerintem benne van minden :smile53:

Nyilván, lesz, aki ennek ellenére megtartja, sőt, talán újra vesz is a gyártótól lejátszót. De azért ez a "bénázás" mindenképpen egy olyan hozzáállást mutat, ami engem nem tenne nyugodttá.
/A Luminnak vannak az N70A-hoz árban közel lévő termékei (de legalábbis voltak, nekem is van egy), azokra is épp úgy jönnek a frissítések, ami kellemesen megnyugtató./
Csak azért nem veszek Lumint, mert estleg 10 évig kapok hozzá frissítéseket, ez biztos. Ez nálam nem szempont. De úgy látom, az összes többi példámat nem akarjátok érteni, gondolom szándékosan. El kell kaszálni a Pioneer-t, úgy gondolom ez derül ki a véleményetekből, de sebaj, mert én nem fogom eladni csak amiatt, mert bakot lőttek anno a Spotify-al. :rolleyes: Amúgy sem értem, mikor egy 50 ezres BT hangfallal ma már minden "csak hogy szóljon valami" megoldást meg lehet oldani. Miért kellene nekem félmilliós lejátszó + a teljes rendszer... ahhoz, hogy mp3-at hallgassak sütés-főzés közben? Akinek ez fontos, az tényleg vegyen valami időtállót, csakhogy a Yamahának is vannak olyan friss modelljei, amik már most nem tudják a beígért szolgálatást nyújtani, csak mert ott is "közbejött valami"... Mi az időtálló? Majd az lesz időtálló, ami 5-6 év múlva is tudni fogja azt, amit a legelején beígértek. Én nem vagyok jós, de azt gondolom, más sem az, ergo, nem jósolnék más nevében, mert lehet, nem fog beigazolódni a jóslat. Rengeteg gyártó "felejti el" az ügyfeleit 2-4 éven belül, ez akkor is így van, ha a Pioneer szálka sokak szemében... de ettől még mocskos jó hangú lejátszó és nálam ez milliószor fontosabb, mint egy Spotify. Én forrásnak használom elsősorban, "odaülős" zenehallgatáshoz. Ha háttérzene kell, azt megoldom másképp. Van, aki Ferrarival megy piacra... hát én nem az vagyok. :smile29:
Szerintem valamit félreértettél, amit írtunk.
Magam részéről sokaknak ajánlottam már az N70-eket, szerintem nagyon jó lejátszók.
Alto forgalmazza, viszont reálisan látja a dolgokat és megosztotta az elfogulatlan véleményét.
Tul csupán csak arról írt, a Luminnál a kicsitől a nagyig van folyamatos szoftveres támogatás (azt hozzá kell tenni, hogy a szoftveresek addig képesek csodát tenni, amíg a gyártói szándék meg van ÉS a hardver is engedi ... Tidal MQA ugye már hardveres módosítást is igényel például).

Visszakanyarodva a sütés-főzés közben mp3-at hallgatunk témához, remélem így már átmegy a dolog: nem feltétlenül ezen hallgat az ember normál esetben, de ha OTT VAN AZ AUDIÓ RENDSZER, akkor miért ne szólhatna? Vagy akkor külön erre vegyünk egy BT lejátszót? A Spotify tökéletes ezekre a dolgokra. Amikor ráérősen nagy kedvvel leülök zenét hallgatni, akkor nem a Spotify az én választásom sem, de van amikor jól jön.

Helló!

Közben eltelt egy év és elfelejtettem megírni, hogy szinte egy éve ismét működik a Spotify. Azóta is használom...néha napján. Csak mert azon ment itt a parola, hogy mekkora gyík a Pioneer, mert nem támogatja azt, amit egyszer már "belerakott" a gépébe. Nem sokkal azután ismét működött a Spoti, miután itt kivéreztették néhányan a Pioneert. :rolleyes:

De ha már Pio... nem tudja valaki, hogy a 2017-ben kiadott Japán 034.039.1019.100 fw felmegy-e N70A-ra? Van aki használja (európában), de a Basys hivatalos álláspontja szerint nem lehet/szabad használni. Hallott erről valaki valamit?
Többen írták, hogy náluk megy és semmi baja, sőt jobb mint volt, mert pl, gyorsabban bootol be.

Köszi!

Avatar
leslie10
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013.02.25., hétf. 19:53
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: leslie10 »

Köszönöm a tippet,bevált.
Ugyanez ez problémám volt.

Online
Avatar
tafferi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2004.05.07., pén. 13:02
Értékelés: 43
Tartózkodási hely: Kazincbarcika

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tafferi »

Kedves Fórumtársak!

Nem tudom mennyien vannak, akik Cocktail Audio berendezést használnak mint én, de lehet, hogy nekik is hasznos lehet egy lengyel oldal linkje, ahol a gyári oldalnál jóval újabb firmware található a készülékekhez!

Én jó néhány napja kerestem megoldást arra, hogy a Tidal csatlakozásom egyszer csak nem működött, kiírta a készülék, hogy "Please use your companion app to login" és sehogy sem akart csatlakozni. A firmware ekkor 1530 volt az én N15D készülékemen, ezen az oldalon pedig fellelhető és letölthető a 1688 sorozatú is. Hogy ez miért nem a gyári oldalon érhető el azt konkrétan nem értem, de ha már meglett ez az oldal, használjátok egészséggel:

http://cocktailaudio.4hifi.pl/firmware.html

További szép estét mindenkinek!

Avatar
stromfeusz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.31., kedd 22:48
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: stromfeusz »

hukkle írta:
2021.09.18., szomb. 21:20
Amúgy az ingyenes Volumio is kiegészült az idők során egy fizetős lehetőséggel, ami a fejlesztést valamennyire finanszírozza. Aztán ha már gyári szerelt streamer lesz a Volumio-ból, akkor Primo név alatt a Node 2i ársávjába mozog az egész. Ez a teljes kép
Kedves Hukkle !
Már majdnem 1 éve használom megelégedéssel :D
Volumio Primo hifi edition : https://hifiboltonline.hu/Volumio-Primo-Hi-Fi-edition

Üdv Attila

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Amúgy az ingyenes Volumio is kiegészült az idők során egy fizetős lehetőséggel, ami a fejlesztést valamennyire finanszírozza. Aztán ha már gyári szerelt streamer lesz a Volumio-ból, akkor Primo név alatt a Node 2i ársávjába mozog az egész. Ez a teljes kép

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

alto írta:
2021.09.17., pén. 20:08
hukkle írta:
2021.09.17., pén. 18:17
Való igaz: mint streamer, gondoltam, és csak hangminőségre gondolok.

A streamer esetében a funkcionális sokoldalúság, intuitív user interface is tágabb értelemben vett előre lépés.... addig a két hétig, míg meg nem szokod.

Így talán érthetőbb voltam
Ezzel én sem értek egyet.
Streamer esetén a hangminőségen kívűl számos egyéb szempont is felmerül, ami befolyásolhatja a kiválasztást:
1. A vezérlő app minősége, megbízhatósága, stabilitása. Hiába szól jól a streamer, ha gyenge fapados fos a gyári app (van ilyen jónéhány), nem sok örömöd lesz benne.
2. Funkcionalítás. Azonkívűl hogy le tudja játszani a letöltött zenéidet, fontos lehet még hogy milyen be és kimenetek vannak rajta, támogatja-e a fontosabb streaming szolgáltatókat (Tidal, Spotify, Deezer, stb), vezérelhető-e Roonból, van-e Airplay, Bluetooth támogatás, tudja-e dekódolni a DSD-t, MQA-t, stb.
3. A gyártói support. Míg egy erősítő 20 év múlva is erősítő mindenféle gyártói support nélkül is, addig a streaming egy nagyon gyorsan változó terület, pl. néhány éve még nem is létezett Tidal, és ki tudja mi jön még néhány éven belül, ami most még nem is létezik, Nagyon fontos hogy a gyártó évek után is megcsinálja az aktuális frissítéseket, különben előbb-utóbb használhatatlan lesz a készülék. Sajnos jónéhány olyan gyártó van, aki max 4-5 évig hajlandó a frissítésekkel uptodate tartani a saját készülékeit...
Altonak is köszönöm, nem elhanyagolhatók ezek a szempontok sem.

Annak örülök, hogy egy Volumio/Hifiberry esetén a streamer szoftver alapvetően milyen jól kupálódik.

Nem akartam senki kedvét elvenni a Lumin alatti streamerektől.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

robi20064 írta:
2021.09.17., pén. 19:52
hukkle írta:
2021.09.17., pén. 18:17
Való igaz: mint streamer, gondoltam, és csak hangminőségre gondolok.

A streamer esetében a funkcionális sokoldalúság, intuitív user interface is tágabb értelemben vett előre lépés.... addig a két hétig, míg meg nem szokod.

Így talán érthetőbb voltam
Ezzel erosen vitatkoznek. Ha pl nincs Deezer vagy Spotify Connect vagy mas szamodra lenyeges tamogatas akkor ugy nincs mit megszokni. Max azt lehet hogy nincs :) A UI meg szemelyes preferencia kerdese, de en ugy vagyok vele hogy csak azert mert kessel villaval eszem - vagy eppen ket hetig zsinorban - attol meg az marad ami.

Amugy tovabbra sem ertem az eredeti indittatast, teged most leginkabb egy onigazolas erdekelne hogy a pi meg hifiberry jobb erteket kepvisel mint a Node? Eleve nem almat az almaval hasonlitasz ossze...
Igen... tényleg elképzelhető, hogy önigazolást keresek.

Mindenesetre köszönöm szépen a töprengéseimmel kapcsolatos reagálásra szánt időt. leborulok.gif

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

hukkle írta:
2021.09.17., pén. 18:17
Való igaz: mint streamer, gondoltam, és csak hangminőségre gondolok.

A streamer esetében a funkcionális sokoldalúság, intuitív user interface is tágabb értelemben vett előre lépés.... addig a két hétig, míg meg nem szokod.

Így talán érthetőbb voltam
Ezzel én sem értek egyet.
Streamer esetén a hangminőségen kívűl számos egyéb szempont is felmerül, ami befolyásolhatja a kiválasztást:
1. A vezérlő app minősége, megbízhatósága, stabilitása. Hiába szól jól a streamer, ha gyenge fapados fos a gyári app (van ilyen jónéhány), nem sok örömöd lesz benne.
2. Funkcionalítás. Azonkívűl hogy le tudja játszani a letöltött zenéidet, fontos lehet még hogy milyen be és kimenetek vannak rajta, támogatja-e a fontosabb streaming szolgáltatókat (Tidal, Spotify, Deezer, stb), vezérelhető-e Roonból, van-e Airplay, Bluetooth támogatás, tudja-e dekódolni a DSD-t, MQA-t, stb.
3. A gyártói support. Míg egy erősítő 20 év múlva is erősítő mindenféle gyártói support nélkül is, addig a streaming egy nagyon gyorsan változó terület, pl. néhány éve még nem is létezett Tidal, és ki tudja mi jön még néhány éven belül, ami most még nem is létezik, Nagyon fontos hogy a gyártó évek után is megcsinálja az aktuális frissítéseket, különben előbb-utóbb használhatatlan lesz a készülék. Sajnos jónéhány olyan gyártó van, aki max 4-5 évig hajlandó a frissítésekkel uptodate tartani a saját készülékeit...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

firka0511 írta:
2021.09.17., pén. 18:22
Sziasztok!
Érdeklődnék, van-e a csoportban valakinek Limetree Network dac/streamer készüléke? Ha igen, letét ellenében, egy napra tudná-e nélkülözni?
Csereként, egy Yamaha WXC-50 előfok, dac/streamer-t tudok felajánlani meghallgatásra és egy üveg finom vöröset a kellemes teszteléshez!
Köszönöm!
Én is kíváncsi lennék a tapasztalatokra!

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, van-e a csoportban valakinek Limetree Network dac/streamer készüléke? Ha igen, letét ellenében, egy napra tudná-e nélkülözni?
Csereként, egy Yamaha WXC-50 előfok, dac/streamer-t tudok felajánlani meghallgatásra és egy üveg finom vöröset a kellemes teszteléshez!
Köszönöm!

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Való igaz: mint streamer, gondoltam, és csak hangminőségre gondolok.

A streamer esetében a funkcionális sokoldalúság, intuitív user interface is tágabb értelemben vett előre lépés.... addig a két hétig, míg meg nem szokod.

Így talán érthetőbb voltam

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Nekem valahogy úgy tűnik ennek lapján, hogy a Rasperry +hifiberry digi HAT után nem lesz nagy releváció egy node 2 vagy egy auralic. A forrás oldali költségek igénylik a nagy pénzt

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6133
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.09.17., pén. 13:50
Node 2i tulajkent azt mondom hogy a helyen kell kezelni a dolgot. Ez egy 150-200e kozotti termek es ennek megfeleloen kell elvarni hogy streamerkent es DAC-kent mit tud nyujtani.
Azt írtam "fair ár-érték arányt képvisel" - ebben talán benne van, amire figyelmeztetsz :)
De ha már megemlítetted az Auralic-ot, ott (volt???) az Aries Mini, kb ugyanannyiért, háát nem vagyok benne biztos, hogy nem veri (verte???) a Node-ot hangban... (ráadásul DLNA-t is tud, nem csak SMB-t)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6133
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.09.17., pén. 13:05
Kerdes milyen velemenyre lennel kivancsi, de itt van egy:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... mer.25578/

Elvileg csak a DAC resz valtozott, az viszont nem biztos hogy szignifikansan vagy eppen az elonyere. Streamernek a regi csalad is van annyira jo mint az uj.
Powernode 2 tulajként én egyáltalán nem esek hanyatt az eddigi Bluesound termékektől (szerintem: kiváló /de nem tökéletes/ szoftverezettséget, menő dizájnt, a külcsínhez nem méltó hangminőséget, és fair ár/érték arányt képvisel), szóval nagy kíváncsisággal tapasztalnám meg az újakat is... ha most hozzányúltak a DAC-hoz, akkor akár jobban is szólhatnak, talán....
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Hamarosan érkezik az új Node ráncfelvarráson átesett változata. Kíváncsi leszek majd a véleményekre.


Más:

Minden Rasperry Pi + hifiberry HAT tulajnak ajánlom a szép csendben fejlesztett hifiberry OS új változatát. Jobb, mint a Volumio. Mármint a nem fizetős funkció köre kedvezőbb... talán így a helyes.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 290
Tartózkodási hely: Szada

Lindemann Musicbook Source

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

A fenti gyártó hírlevélben értesített, hogy ,,hamarosan" kiad egy ,,nagy" frissítést. Pl. Spotify támogatás, kijelző informatívabbá tétele, stb. Ennek lassan 3 hónapja :smile51:
Tudja valaki mikor várható?
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

greenbio írta:
2021.09.03., pén. 11:26
alto írta:
2021.09.03., pén. 11:20
greenbio írta:
2021.09.03., pén. 11:10
sziasztok!

Telekom problémám van: azt tapasztalom, hogy néha eldobják a wifis készülékek (laptop, mobil) a hálózatot.
a bejövő nekem optikai kábel, ez megy a Telekom által adott router-re. okozhatja ezt a Telekom router-e? vagy micsoda, van valami gyógyír erre?
köszönöm
Nem biztos, de okozhatja, elég lowend routereket adnak a szolgáltatók. Viszont beköthetsz egy minőségi saját routert is a szolgáltató routere mögé, és arra kötheted a vezetékes és wifis eszközeidet is (mindegyiket, vegyesen nem fog működni).
igen, az látszik, hogy nagyon alap cucc a szolgáltatóé.
de ha utána teszek egy jobb routert, attól még a gyenge láncszem (a szolgáltatóé) ugyanúgy benne van...?
Nekem Telekomtól Sagemcom f@st 5655v2 router van, ez optikán kapja a WAN-t. Nem mondanám gagyinak, csupán a WIFI jel erőssége 5G-n nem vitte át a tetőtéri födémet földszintre. Az 5G-t a falak, beton, vasbeton mindenütt jobban csillapítja mint a 2,4G-t.
Ezt bridge-be állítottam, tettem után egy erősebb TP-link routert, ami nyolc portos, tudja a WIFI6-ot is. Ennek az 5G wifi-je egy kevéssel erősebb, mint a Sagemcom-é.
A Sagemcom-nak is van a menüjében optika RX jel erősség, ami nálam -16dB-körül csak keveset mozog, de nem vettem észre NET szakadásokat.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

greenbio írta:
2021.09.03., pén. 11:26
alto írta:
2021.09.03., pén. 11:20
greenbio írta:
2021.09.03., pén. 11:10
sziasztok!

Telekom problémám van: azt tapasztalom, hogy néha eldobják a wifis készülékek (laptop, mobil) a hálózatot.
a bejövő nekem optikai kábel, ez megy a Telekom által adott router-re. okozhatja ezt a Telekom router-e? vagy micsoda, van valami gyógyír erre?
köszönöm
Nem biztos, de okozhatja, elég lowend routereket adnak a szolgáltatók. Viszont beköthetsz egy minőségi saját routert is a szolgáltató routere mögé, és arra kötheted a vezetékes és wifis eszközeidet is (mindegyiket, vegyesen nem fog működni).
igen, az látszik, hogy nagyon alap cucc a szolgáltatóé.
de ha utána teszek egy jobb routert, attól még a gyenge láncszem (a szolgáltatóé) ugyanúgy benne van...?
De így nem a gyenge router vacak wifi-jét fogod használni, másrészről a saját routeredhez teljes admin hozzáférésed lesz. Csak arra kell figyelni, hogy ne keverd két féle hálózatot, tehát a szolgátatói router wifijét ne használd, ne köss rá vezetékkel sem semmit a saját routeren kívűl, mert a két különböző hálózaton lévő eszközök nem fogják látni egymást.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: greenbio »

alto írta:
2021.09.03., pén. 11:20
greenbio írta:
2021.09.03., pén. 11:10
sziasztok!

Telekom problémám van: azt tapasztalom, hogy néha eldobják a wifis készülékek (laptop, mobil) a hálózatot.
a bejövő nekem optikai kábel, ez megy a Telekom által adott router-re. okozhatja ezt a Telekom router-e? vagy micsoda, van valami gyógyír erre?
köszönöm
Nem biztos, de okozhatja, elég lowend routereket adnak a szolgáltatók. Viszont beköthetsz egy minőségi saját routert is a szolgáltató routere mögé, és arra kötheted a vezetékes és wifis eszközeidet is (mindegyiket, vegyesen nem fog működni).
igen, az látszik, hogy nagyon alap cucc a szolgáltatóé.
de ha utána teszek egy jobb routert, attól még a gyenge láncszem (a szolgáltatóé) ugyanúgy benne van...?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

greenbio írta:
2021.09.03., pén. 11:10
sziasztok!

Telekom problémám van: azt tapasztalom, hogy néha eldobják a wifis készülékek (laptop, mobil) a hálózatot.
a bejövő nekem optikai kábel, ez megy a Telekom által adott router-re. okozhatja ezt a Telekom router-e? vagy micsoda, van valami gyógyír erre?
köszönöm
Nem biztos, de okozhatja, elég lowend routereket adnak a szolgáltatók. Viszont beköthetsz egy minőségi saját routert is a szolgáltató routere mögé, és arra kötheted a vezetékes és wifis eszközeidet is (mindegyiket, vegyesen nem fog működni).
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

Telekom problémám van: azt tapasztalom, hogy néha eldobják a wifis készülékek (laptop, mobil) a hálózatot.
a bejövő nekem optikai kábel, ez megy a Telekom által adott router-re. okozhatja ezt a Telekom router-e? vagy micsoda, van valami gyógyír erre?
köszönöm

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

CyberFriend írta:
2021.08.28., szomb. 22:04
Nálam rendben, hibák nélkül fut (Pi4 + Allo DigiOne Signature + Virtuoso előfizetés).
Végül egy factory reset megoldotta a problémát az Usbridge esetében, hétfőn a munkahelyi gépet is resetelem.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Online
Avatar
CyberFriend
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2019.03.12., kedd 13:47
Értékelés: 34

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: CyberFriend »

Nálam rendben, hibák nélkül fut (Pi4 + Allo DigiOne Signature + Virtuoso előfizetés).

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”