Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
mv3
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2003.04.07., hétf. 16:36
Értékelés: 12

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: mv3 »


eBay-en még tuning leszorítót is szoktak árulni az ilyenfajta Sony cd-k hez.  
Azért ez mókás.
 
Aztán a Sony is hagyta késo˝bb a fenébe ezt a fixed pickupus módszert, ki tudja milyen okokból kifolyólag.

Tényleg Tsc, mint ex-sony-fan, milyen különbségeket vettél észre egy ilyen lejátszó használatában, egy nem fix olvasófejes lejátszóhoz képest? Pl a lentebb említett track váltási lassúság zavavró mérték?? Nekem pár napig biztos tetszene a kis leszorító bigyó, mint céleszköz, de simán el tudom képzelni, hogy egy idô után már zavarna a macera.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tsc »


eBay-en még tuning leszorítót is szoktak árulni az ilyenfajta Sony cd-k hez.
 
Azért ez mókás.
 
Aztán a Sony is hagyta később a fenébe ezt a fixed pickupus módszert, ki tudja milyen okokból kifolyólag.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


kis pontosítással ebben lenne ráció:"kisebb tömegű alkatrész érzékenyebb a rezonanciákra"
 
Én csak azt nem értem, hogy ha az olvasófej áll, akkor a forgó lemezt kell mozgatni, ami szvsz sokkal több rezonanciát ébreszt az egész berendezésben.
(A mechanika folyamatosan a lemez perdülete "ellen" dolgozik.)
 
Szvsz a célravezető út ezt a logikát követve az lenne, ha a kiolvasófej tömegét növelték volna meg.

Mivel már volt szerencsém ilyen lejátszóval találkozni, a behelyezett lemezre rá kell tenni egy elég nehéz fémkúpot, ami leszorítja a lemezt. Gondolom így oldják meg, h mozgás közben ne rezegjen a lemez.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


kis pontosítással ebben lenne ráció:"kisebb tömegű alkatrész érzékenyebb a rezonanciákra"
 
Én csak azt nem értem, hogy ha az olvasófej áll, akkor a forgó lemezt kell mozgatni, ami szvsz sokkal több rezonanciát ébreszt az egész berendezésben.
(A mechanika folyamatosan a lemez perdülete "ellen" dolgozik.)

Nem tudok rá érdemben reagálni, ha tudnék akkor valószínüleg futóműveket terveznék. Én csak leírtam amit olvastam.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


miért is?
Erről azt olvastam, hogy a sony kezdett el ezzel foglalkozni, mivel szerintük a mechanikai problémákra a kis méretű alkatrészek érzékenyebbek. Ezért jött az ötlet, hogy fordítsuk meg a működési elvet, a fej marad és a lemez mozog. Következmény, hogy a trackváltás jóval lassab, de elvileg a mechanika kevésbé érzékeny a rezonanciákra. Persze a sony mérnökei szerint.

kis pontosítással ebben lenne ráció:
"kisebb tömegű alkatrész érzékenyebb a rezonanciákra"
 
Én csak azt nem értem, hogy ha az olvasófej áll, akkor a forgó lemezt kell mozgatni, ami szvsz sokkal több rezonanciát ébreszt az egész berendezésben.
(A mechanika folyamatosan a lemez perdülete "ellen" dolgozik.)
 
Szvsz a célravezető út ezt a logikát követve az lenne, ha a kiolvasófej tömegét növelték volna meg.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


miért is?
Erről azt olvastam, hogy a sony kezdett el ezzel foglalkozni, mivel szerintük a mechanikai problémákra a kis méretű alkatrészek érzékenyebbek. Ezért jött az ötlet, hogy fordítsuk meg a működési elvet, a fej marad és a lemez mozog. Következmény, hogy a trackváltás jóval lassab, de elvileg a mechanika kevésbé érzékeny a rezonanciákra. Persze a sony mérnökei szerint.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


No emberek, beújítottam egy Nad C541i-t.
Csak annyit tudok mondani, "csúcs ez az érzés"!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Hello mindenki! 
Kis segítség kéne pár szakitól.
 
- Mi az a fix pick up mechanika, és miért jó nekem, ha hajtok rá? Megéri ilyen lejátszót keresni?


Nem a lézer pickup mechanikát mozgatja sugárirányban a lemez fölött, ahogy a játssza a lemezt, hanem a pickup fixen rögzített, és a lemezt mozgatja hozzá képest.

Pontosan. Elvileg így jobb transzport érhető el.

miért is?
gordon314.fw.hu

Avatar
Skipper
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2004.12.20., hétf. 21:14
Értékelés: 9

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Skipper »


Hello mindenki! 
Kis segítség kéne pár szakitól.
 
- Mi az a fix pick up mechanika, és miért jó nekem, ha hajtok rá? Megéri ilyen lejátszót keresni?


Nem a lézer pickup mechanikát mozgatja sugárirányban a lemez fölött, ahogy a játssza a lemezt, hanem a pickup fixen rögzített, és a lemezt mozgatja hozzá képest.

Pontosan. Elvileg így jobb transzport érhető el.
Sztereó: Heed Audio Obelisk PRE+PX, Naim NAP250 DIY, SACD: SONY SCD-555ES, Hálózati: Pioneer N-70A (Hoer&Wege), Front: Etalon Supraton 5 (special edition), IC: Harmonic Technology Truth Link, Kimber Select 1010 és PBJ, Front: HydraSound Titan IV MK2, Tápszűrés: HiVox Alces 6
AVR: Marantz NR1609

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Hello mindenki! 
Kis segítség kéne pár szakitól.
 
- Mi az a fix pick up mechanika, és miért jó nekem, ha hajtok rá? Megéri ilyen lejátszót keresni?


Nem a lézer pickup mechanikát mozgatja sugárirányban a lemez fölött, ahogy a játssza a lemezt, hanem a pickup fixen rögzített, és a lemezt mozgatja hozzá képest.

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Acme »


Hello mindenki!
 
Kis segítség kéne pár szakitól.
 
- Mi az a fix pick up mechanika, és miért jó nekem, ha hajtok rá? Megéri ilyen lejátszót keresni?
 
- Sony DB790-eshez érdemes Sony ES Cd játszót venni? Vagy maradjak a QS nél?
 
Köszi!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »

Olvasnivaló!

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ne akard tudni!
Ahhoz képest, h alapkészülék egész jó, de ezt mondtam is Neked.

Csak olyan jó hallani amikor mondod

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És az enyémről mija véleményed ?
Ne akard tudni!
Ahhoz képest, h alapkészülék egész jó, de ezt mondtam is Neked.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Konkrétan csak az én ex-denon-omról tudok nyilatkozni, de azért írtam a Tiedről amit írtam, mert már pár fórumon foglalkoztak vele.


És az enyémről mija véleményed ?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


hi Gandalf!a marantz miylen volt a mostani denonhoz képest?

Ezt gyakorlatilag lehetetlen megmondani, mivel azt egy totálisan más rendszerben hallottam.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: richies »


mv3 mf-je, az álatalam az eddig hallott egyik legjobb hangú cd játszó volt. Persze ez nem jelent semmit, mert nekem egy marantz cd 6000-es hangja is tetszett, és hallottam már rotelt is és az sem volt rossz. De jól szólt Gordon technics-e is, igaz azt még az avr-en hallottam csak.
hi Gandalf!
a marantz miylen volt a mostani denonhoz képest?
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Blitz »


Sziasztok!
 
Szeretnék venni használtan SONY cdp-xb720 vagy cdp-xb740 -es lejátszót.
Valakinek van valami élménye velük kapcsolatban? És kb mennyiért lehet ilyeneket lőni?


Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

mv3 mf-je, az álatalam az eddig hallott egyik legjobb hangú cd játszó volt. Persze ez nem jelent semmit, mert nekem egy marantz cd 6000-es hangja is tetszett, és hallottam már rotelt is és az sem volt rossz. De jól szólt Gordon technics-e is, igaz azt még az avr-en hallottam csak.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet  
Bár inkább csak előítéletesnek!

Hát igen!
Nem dobott fel amit Mv3 írt az övéről.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


...... 
Lehet hülyének fogtok nézni, de kicsit húzódzkodom az MF-től.

Lehet
 
Bár inkább csak előítéletesnek!
gordon314.fw.hu

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Félreértettél engem! Nem zavar, ha valaki megmondja a véleményét, csak kíváncsi voltam mi az ami nem tetszett benne.
Konkrétan csak az én ex-denon-omról tudok nyilatkozni, de azért írtam a Tiedről amit írtam, mert már pár fórumon foglalkoztak vele.
Az enyém kicsit jellemtelen volt. Semmi kiemelkedő, de jó volt azért hallgatni.
A mélyet valóban kente ami nagyon zavaró volt, miután hallgattam más lejátszót a rendszeremben. A magasa valóban nem túl részletes, de Skipper barátom már leírta.
Ettől függetlenül jól illett a rendszerembe, csak visszafogta.
 
Tsc: már tegnap zaklattam Blaki-t!
 
Közben kaptam egy mail-t, h lenne egy Nad.
Nadon jó lenne megcsípni.
 
Lehet hülyének fogtok nézni, de kicsit húzódzkodom az MF-től.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nem köpködöm!Azért, mert elmondtam a véleményem róla?

Félreértettél engem! Nem zavar, ha valaki megmondja a véleményét, csak kíváncsi voltam mi az ami nem tetszett benne.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tsc »


Leva majd faggasd ki Blaki-t, hogy tetszik neki a nála levő H/K-m. (HD 970)
 
Lehet, hogy az is jó alternatíva ám, plusz bónuszként ad még két digit. bemenetet is.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Úgy tudom az arcam-ek közül a 8 SE volt, ami kiemelkedően jó lejátszó.Lehet 35e-et megér, de csak 1x akarok venni lejátszót a közeljövőben.
Lehet hétvégére azért begyűjtöm.
 
Közben válaszolt Mv3, azt írta tud olcsó szervizet.
 
Igazából egy Nad-ot szeretnék nagyon.

Legyen a 8 SE helyett, Alpha 6 az a kiemelkedően jó CD-játszó. :-)
 
Az Alpha 6 CD után teljesen más irányba indultak el az Arcamnál és ezt nem biztos, hogy annyira jól tették.
 
A olvasófej (CDM9) gyártása megszűnt, talán akkor váltottak.
 
Pedig állítólag jó futómű...

Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”