Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is dunaújvárosi vagyok!  
Merre laksz?
 
R.

Újtelep.Te?

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Én is dunaújvárosi vagyok!
 
Merre laksz?
 
R.
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ROTEL RA-985BX 400wattos toroid trafó 2X100watt 8ohm 400Dampingfaktor.Szétválasztható elő-végfok+1VAR.OUT ZONE2 kimenet.6bemenet.Dupla hangfalkimenet.Igy néz ki belülröl!4db.nagy kondi oldalanként 6db.Tranzisztor stb.A kép nem adja ugy vissza meg sok minden nem látszik,de nagyon jól megépitett darab!Megkell hallgatni és dönteni!
Szia!
 
Helyileg hol lehetne meghallgatni? Mondjuk a jövő héten...

Dunaújváros.De a te dobozaiddal volna érdemes meghallgatni meg ott ahol hallgatni fogod!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AVX »


ATC! 
Hmmm tényleg meg kellene hallgatnom, csak nehezen tudom összehozni az időpontot.
A vásárlást február végére tervezem, mert addigra vagy le tudom adni amin dolgozom, vagy már úgyis mindegy.
Bennetekem meg különben is akarlak majd keresni, mert kell két jó, de viszonylag kisebb hangsugárzó is, a tieitek között meg olyan szépek vannak...

Hamarosan beindítjuk a részletre történő vásárlást is.
10 hónapos 0%-os hitelre .A kedvezmény mértéke most 20% minden AVX tagnak kp vásárlás esetén.
Én elutazok febr 5-én hosszabb időre kínába,de attól semmi sem változik,max annyi,hogy esténként nem tudok nektek válaszolnoi a 7 óra időeltolódás miatt.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ROTEL RA-985BX 400wattos toroid trafó 2X100watt 8ohm 400Dampingfaktor?Szétválasztható elő-végfok+1VAR.OUT ZONE2 kimenet.6bemenet.Dupla hangfalkimenet.Igy néz ki belülröl!4db.nagy kondi oldalanként 6db.Tranzisztor stb.A kép nem adja ugy vissza meg sok minden nem látszik,de nagyon jól megépitett darab!Megkell hallgatni és dönteni!
Ez szerintem is jó cucc.
5 Kg-os vackokat adnak ennyiért.

Most akarna venni ilyen adatokkal rendelkező ROTEL-t az az RA-1070-es lenne ami 360ezer forint.Ugyan ez a súlya a teljesítménye a dampingfaktor meg minden!

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zsocc »


ROTEL RA-985BX 400wattos toroid trafó 2X100watt 8ohm 400Dampingfaktor.Szétválasztható elő-végfok+1VAR.OUT ZONE2 kimenet.6bemenet.Dupla hangfalkimenet.Igy néz ki belülröl!4db.nagy kondi oldalanként 6db.Tranzisztor stb.A kép nem adja ugy vissza meg sok minden nem látszik,de nagyon jól megépitett darab!Megkell hallgatni és dönteni!
Szia!
 
Helyileg hol lehetne meghallgatni? Mondjuk a jövő héten...
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


ATC!
 
Hmmm tényleg meg kellene hallgatnom, csak nehezen tudom összehozni az időpontot.
A vásárlást február végére tervezem, mert addigra vagy le tudom adni amin dolgozom, vagy már úgyis mindegy.
Bennetekem meg különben is akarlak majd keresni, mert kell két jó, de viszonylag kisebb hangsugárzó is, a tieitek között meg olyan szépek vannak...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AVX »


ROTEL RA-985BX 400wattos toroid trafó 2X100watt 8ohm 400Dampingfaktor?Szétválasztható elő-végfok+1VAR.OUT ZONE2 kimenet.6bemenet.Dupla hangfalkimenet.Igy néz ki belülröl!4db.nagy kondi oldalanként 6db.Tranzisztor stb.A kép nem adja ugy vissza meg sok minden nem látszik,de nagyon jól megépitett darab!Megkell hallgatni és dönteni!
Ez szerintem is jó cucc.
5 Kg-os vackokat adnak ennyiért.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ROTEL RA-985BX 400wattos toroid trafó 2X100watt 8ohm 400Dampingfaktor.Szétválasztható elő-végfok+1VAR.OUT ZONE2 kimenet.6bemenet.Dupla hangfalkimenet.Igy néz ki belülröl!4db.nagy kondi oldalanként 6db.Tranzisztor stb.A kép nem adja ugy vissza meg sok minden nem látszik,de nagyon jól megépitett darab!Megkell hallgatni és dönteni!


Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Hát akkor valóban jöhet egy csöves.
Erősítőben 100-150e-ért már jók vannak. Oszt a határ a csillagos ég.


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »



Hmm... ez hatékony volt. 
Nem akartam közbekérdezni, amíg Zsocc ügyét ki nem tárgyaltátok, de úgy látom, hogy mostanra sikerült leszűkíteni a kört.
 
Tök ugyan az az én kérdésem nekem is, annyi különbséggel, hogy 100-150e körül keresgélek.
Zenében vegyes a paletta, a forrás jelenleg egy HK cd játszó de hamarosan cserélném egy új táppal tunningolt Log. squeezebox-ra.
 
Elsősorban használt darabot keresek.

Akár amit zsocc meghagy. Hangfal meg a változatosság kedvéért egy pár CAV DP880A.

Akár az is lehet, ővé az elsőbbség.
 
Ha nincs még egyértelmű minőségbeli javulás ekkora keretnél, akkor "feleslegesen" én sem szívesen adok ki több pénzt.
 
Hangfalaim már megvannak, azokat nem tervezem cserélni.

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


És mondjuk a H/K-hoz milyen hangfalakat ajánlanál? Én pl CAV DP880A-ra gondoltam kezdésnek, vagy Dali Concept 6.
A CAV DP880A nagyon jól tuningolható.
Kérdezd HiVOX Füleleket.


Rendben majd meglátjuk, köszi
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


Hmm... ez hatékony volt. 
Nem akartam közbekérdezni, amíg Zsocc ügyét ki nem tárgyaltátok, de úgy látom, hogy mostanra sikerült leszűkíteni a kört.
 
Tök ugyan az az én kérdésem nekem is, annyi különbséggel, hogy 100-150e körül keresgélek.
Zenében vegyes a paletta, a forrás jelenleg egy HK cd játszó de hamarosan cserélném egy új táppal tunningolt Log. squeezebox-ra.
 
Elsősorban használt darabot keresek.

Akár amit zsocc meghagy. Hangfal meg a változatosság kedvéért egy pár CAV DP880A.

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AVX »


Tök ugyan az az én kérdésem nekem is, annyi különbséggel, hogy 100-150e körül keresgélek.
Zenében vegyes a paletta, a forrás jelenleg egy HK cd játszó de hamarosan cserélném egy új táppal tunningolt Log. squeezebox-ra.
 
Elsősorban használt darabot keresek.

Hallgass meg egy jó csövest.
Utánna sosem veszel majd mást.
A Sound Art V3-as 99000 Ft helyett most akciós vasárnap éjfélig 75000 Ft-ért
 
A nagyobb m1-es 229000 helyett most 169000 Ft
Lehet kittben is ezeket vásárolni.Úgy még olcsóbb.
Kb 1 nap alatt össze lehet szerelni.
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=11172

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm a segítséget akkor két versenyző maradt meg: 
ROTEL RA-985BX 65000
Korsun KS99 69000
 
Az ALTO


Legyél egy kicsit ügyesebb.
Majd én segítek.
65000 Ft-od van erősítőre.
Ki az aki oda adja ennyiért?
Kicsit ugraszd őssze a fiúkat.
Mi is kereskedőként minden nap átéljük ezt.

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


Hmm... ez hatékony volt.
 
Nem akartam közbekérdezni, amíg Zsocc ügyét ki nem tárgyaltátok, de úgy látom, hogy mostanra sikerült leszűkíteni a kört.
 
Tök ugyan az az én kérdésem nekem is, annyi különbséggel, hogy 100-150e körül keresgélek.
Zenében vegyes a paletta, a forrás jelenleg egy HK cd játszó de hamarosan cserélném egy új táppal tunningolt Log. squeezebox-ra.
 
Elsősorban használt darabot keresek.

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


És mondjuk a H/K-hoz milyen hangfalakat ajánlanál? Én pl CAV DP880A-ra gondoltam kezdésnek, vagy Dali Concept 6.
A CAV DP880A nagyon jól tuningolható.
Kérdezd HiVOX Füleleket.


ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


Külsöre nagyon szimpi nekem a H/K, meg sok jot olvastam rola, csak vhogy nekem kevésnek tünik az az 5x30W. Ezeket néztem ki, már csak választani kéne, de az a baj h meghallgatásra nem nagyon van lehetöségem Tudom h nem highend egyikse, de most egy belépö szintü rendszert akarok összerakni amit majd alkalom(és pénz) adtán továb fejlesztgetek. Hangfalak ügyében max 150W amire gondoltam, pl CAV DP880A, vagy Dali Concept 6. Esetleg vmi más???
A HK azok közé a kevesek közé tartozik,aki igaz adatokat ír a prosijába.
Ne hidd el,ha pl a Yamaha ráírja,hogy 7x170W.
Nézd meg,hogy melyik hány kiló.
Ezzel kezdem én mindig.
A CAV A8M 35 kg.Ez tényleg tudja a gyári adatokat,de a japán erősítők teljesítmény adatait kb 3-al elkell osztani.

Köszi a választ! És mondjuk a H/K-hoz milyen hangfalakat ajánlanál? Én pl CAV DP880A-ra gondoltam kezdésnek, vagy Dali Concept 6.
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Sziasztok! 
A következő használt sztereo erősítők közül melyiket ajánlanátok:
 
DENON PMA-1080R 45000
harman/kardon 630 sztereo integrált 40000
Yamaha AX-596 45000
ROTEL RA-971MKII sztereó integrált erősítő 55000
ROTEL RA-985BX 65000
Korsun KS99 69000
 
Első körben egy körülbelül DALI Concept 8 kategóriájú hangszórók lennének hallgatva.

Elsönek Lacy altoja, aztán kiskorso, majd a H&K.

nekem is van egy altom )
 
be kellene még venni a listába egy hk 970 legendet vagy a 970 mkII-t az is nagyon jó.

hk 970 legendet vagy a 970 mkII-t
Ezekből van jelenleg használtan, vagy csak azért írod, mert egy kategóriába van pl a Korsun-nal?
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Köszönöm a segítséget akkor két versenyző maradt meg:
 
ROTEL RA-985BX 65000
Korsun KS99 69000
 
Az ALTO már sok
Tudom csak 4k. De valahol meg kell húzni a határt.
Eredetileg 50 volt a határ, így is rengeteggel felé megyek mint amit eredetileg elterveztem....
Felvesztem a kapcsolatot e két cucc tulajával.
Írjátok hogy hallgatás után vegyem meg. Node még nincs hangszóró sem, jövő héten hallgatok meg még 3-at. De az erősítőt időben mikor vegyem meg? Nyilván a két erősítőt teljesen más hangszórón tudom meghallgatnni mielőtt megveszem, mint amivel majd otthon hallgatom én.
Ebből adódóan van értelme meghalgatnom az erősítőket külön-külön más hangfallal?
 
Vagy cipelejm magam a hangfalat az erősítőkhöz?
Akkor már inkább az erőlködőt kéne cipelnem a hangfalakhoz nem?
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AVX »


Sziasztok! 
A következő használt sztereo erősítők közül melyiket ajánlanátok:
 
DENON PMA-1080R 45000
harman/kardon 630 sztereo integrált 40000
Yamaha AX-596 45000
ROTEL RA-971MKII sztereó integrált erősítő 55000
ROTEL RA-985BX 65000
Korsun KS99 69000
 
Első körben egy körülbelül DALI Concept 8 kategóriájú hangszórók lennének hallgatva.

Elsönek Lacy altoja, aztán kiskorso, majd a H&K.

nekem is van egy altom )
 
be kellene még venni a listába egy hk 970 legendet vagy a 970 mkII-t az is nagyon jó.

Ez a lista szerintem is jó.
 
Én a Korsunt választanám és az Altot.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nekem is van egy altom )

Olvass!
Elsönek Lacy altoja

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


Sziasztok! 
A következő használt sztereo erősítők közül melyiket ajánlanátok:
 
DENON PMA-1080R 45000
harman/kardon 630 sztereo integrált 40000
Yamaha AX-596 45000
ROTEL RA-971MKII sztereó integrált erősítő 55000
ROTEL RA-985BX 65000
Korsun KS99 69000
 
Első körben egy körülbelül DALI Concept 8 kategóriájú hangszórók lennének hallgatva.

Elsönek Lacy altoja, aztán kiskorso, majd a H&K.

nekem is van egy altom )
 
be kellene még venni a listába egy hk 970 legendet vagy a 970 mkII-t az is nagyon jó.
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: AVX »


Külsöre nagyon szimpi nekem a H/K, meg sok jot olvastam rola, csak vhogy nekem kevésnek tünik az az 5x30W. Ezeket néztem ki, már csak választani kéne, de az a baj h meghallgatásra nem nagyon van lehetöségem Tudom h nem highend egyikse, de most egy belépö szintü rendszert akarok összerakni amit majd alkalom(és pénz) adtán továb fejlesztgetek. Hangfalak ügyében max 150W amire gondoltam, pl CAV DP880A, vagy Dali Concept 6. Esetleg vmi más???
A HK azok közé a kevesek közé tartozik,aki igaz adatokat ír a prosijába.
Ne hidd el,ha pl a Yamaha ráírja,hogy 7x170W.
Nézd meg,hogy melyik hány kiló.
Ezzel kezdem én mindig.
A CAV A8M 35 kg.Ez tényleg tudja a gyári adatokat,de a japán erősítők teljesítmény adatait kb 3-al elkell osztani.

Avatar
wampa1
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2007.11.03., szomb. 10:09
Értékelés: 3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: wampa1 »


Hello Mindenki! 
Yami RXV657, Denon 1306, H/K AVR132 közül melyiket ajánlanátok? Leginkább mozizásra és zenélésre használnám. Vagy vmi más ötlet ilyen árkategoriában? Egyébként a H/K-nál nem kevés az az 5x30W? És ha vki tudna ajánlani hozzá hangfalakat azt is megköszönném! üdv

Új vagy használt is érdekel?
Mekkora szobába kellene?
Az alsó kategóriával csak az a baj hogy ha egy normálisabb hangfalhoz tudsz hozzá jutni akkor kevés lessz.
Mondjuk ezek kb. azonossak tudásra (hangminőség).
Mondjuk én Yamaha párti vagyok de a H/K is jó, a Denonokat nem ismerem igazán. Csak pár alkalommal hallottam.
Mik az elvárások?
Egy baj van ezekkel az erősködőkkel hogy kicsit kevesek de nyilván nagy előre lépés lessz a mostani után.

Hali.!
 
Uj vagy használt is érdekel, lényeg h jo árban legyen és jo állapotban. Kb 24négyzetméteres szobába menne a cucc. Külsöre nagyon szimpi nekem a H/K, meg sok jot olvastam rola, csak vhogy nekem kevésnek tünik az az 5x30W. Ezeket néztem ki, már csak választani kéne, de az a baj h meghallgatásra nem nagyon van lehetöségem Tudom h nem highend egyikse, de most egy belépö szintü rendszert akarok összerakni amit majd alkalom(és pénz) adtán továb fejlesztgetek. Hangfalak ügyében max 150W amire gondoltam, pl CAV DP880A, vagy Dali Concept 6. Esetleg vmi más???
TV: Panasonic 42PX80 Amp: NAD T754 Speaker: Klipsch RF-62 front, Magnat Motion 210 center, DIY surround Sub: Martin Logan Dynamo Konzol: PS3

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”