Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

asebestyen írta:
2019.12.22., vas. 10:37
Véleményem szerint, az attól való félelem, hogy ezek a sugárzások majd milyen gondot okoznak, sokkal nagyobb stresszt okoznak (fizikai és szellemi síkon is), mint amennyit bármelyik eszköz képes "kitakarni", eliminálni.
Igen, ez így igaz, ugyanakkor ha egy mobiltelefonnal a fejed alatt alszol, nem tudom hogy ébredsz reggel. Lehet, úgy érzed jól, akár néhányszor is, de tartósan nem hiszem. Én biztos nem fogom kipróbálni. Ugyanis akár telefonálsz, akár nem 5 percenként az adó beazonosítja a készüléket. Nekem van egy 800 MHz- 2.5 GHz tartományban mérő logper antennás készülékem, olyankor kiakad a telefon közelében/1-2 m/ a 2000 mikrowatt/négyzetméter maximális érték. Vagyis ez megfelel 900 mV/ m térerőnek abban a frekvencia sávban és emlékeim szerint azt írtam korábban, hogy az úgynevezett "Dirty Power" 5mV-ot /50 GS/ajánl maximális értéknek, amivel együtt lehet még élni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2019.12.22., vas. 10:50
SoundMania írta:
2019.12.22., vas. 10:33
cables írta:
2019.12.22., vas. 08:52
Üdvözlet mindenkinek!

Én se, de gondolom más se hitte volna, hogy ez a topik ilyen pörgős lesz valamikor is. Hollohazi fáradhatatlanul írja az újabbnál újabb tapasztalatokat. Van, ami számomra is szinte hihetetlen, de annyi minden hihetetlen dolog van a szép hobbinkban, hogy óvatos vagyok az ítélkezéssel. Elég egy dologra gondolni. Amikor egy nagy zenekar felvételét hallgatjuk, akkor a hihetetlenül összetett hangot a lejátszó rendszerünk valamelyik jel pontján, mondjuk a CD játszó kimenetén adott időpillanatban csatornánként egyetlen feszültség érték képviseli. Ebből az információból, a pillanatnyi feszültségérték sorozatból állítja elő az agyunk a komplex zenei élményt. Ez maga a csoda, amellyel a természet ajándékozott meg bennünket.

Indulhatnánk jóval előbbről!
Az élvezetig meg nagyon sok minden történik még. A készülékekben a hangszórõban ,levegőben, fülünkben, agyunkban.
Persze, de a csoda az agyunkban történik pl. a hangszer hangok azonosítása a gyors hangnyomás változásokból meg a többi tudatunktól független tökéletes művelet aminek eredménye a zenei élmény.
Azért az agy csodálatos működését , ne keverjük a hangzásélmény csodálatosságával. Az egy dolog hogy mit helyre nem képes állítani az agy a hiányosságokban szenvedő felvételekből, de azért egy egy jó és egy rossz hangzású felvétel, eltérő megterhelést jelent az agynak.
És akkor még a közvetítő rendszer hiányosságait nem is vettem figyelembe.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2019.12.22., vas. 10:37
Véleményem szerint, az attól való félelem, hogy ezek a sugárzások majd milyen gondot okoznak, sokkal nagyobb stresszt okoznak (fizikai és szellemi síkon is), mint amennyit bármelyik eszköz képes "kitakarni", eliminálni.
Látszólag offtopik, de szerintem idevág egy kollégám gyermekének esete:

Első szülött, így hát mindentől óvták, nem kicsit túlzásba is vitték a védelmét. Apa (aki éveken át mellettem ült egy klimatizált stúdióban) munkából hazatérve minden esetben fertőtlenítette magát, a lakásba speciális víz- és légtisztító berendezéseket, ipari ruhatisztítót, a gyerek szobájába brutálisan drága, kimondottan apró gyerkőcnek tervezett (?) lámpát szereltettek, a különleges bio ágyát az USA-ból hozatták végtelen pénzért. Mikor kimozdultak otthonról, a kölyköt szinte vegyvédelmi sátorba csomagolták, nehogy valami betegség megtalálja. Egyszer voltam náluk, a polcokon hosszú sorban ácsorogtak a gyerekneveléssel foglalkozó tudományos könyvek. Ilyen steril környezetben teltek éveik, aztán elérkezett az óvodás kor... ahol a gyerek az első hónapokban a világ összes gyerekkórságát összeszedte, ki is kellett venni az intézményből. Most már 10 év körül jár, ránézésre is nagyon beteges szegény és továbbra is óvják minden szellőtől, esőcsepptől. Nem tudom, milyen élet vár rá, de jó vége biztosan nem lesz.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2019.12.22., vas. 11:05-kor.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

SoundMania írta:
2019.12.22., vas. 10:33
cables írta:
2019.12.22., vas. 08:52
Üdvözlet mindenkinek!

Én se, de gondolom más se hitte volna, hogy ez a topik ilyen pörgős lesz valamikor is. Hollohazi fáradhatatlanul írja az újabbnál újabb tapasztalatokat. Van, ami számomra is szinte hihetetlen, de annyi minden hihetetlen dolog van a szép hobbinkban, hogy óvatos vagyok az ítélkezéssel. Elég egy dologra gondolni. Amikor egy nagy zenekar felvételét hallgatjuk, akkor a hihetetlenül összetett hangot a lejátszó rendszerünk valamelyik jel pontján, mondjuk a CD játszó kimenetén adott időpillanatban csatornánként egyetlen feszültség érték képviseli. Ebből az információból, a pillanatnyi feszültségérték sorozatból állítja elő az agyunk a komplex zenei élményt. Ez maga a csoda, amellyel a természet ajándékozott meg bennünket.

Indulhatnánk jóval előbbről!
Az élvezetig meg nagyon sok minden történik még. A készülékekben a hangszórõban ,levegőben, fülünkben, agyunkban.
Persze, de a csoda az agyunkban történik pl. a hangszer hangok azonosítása a gyors hangnyomás változásokból meg a többi tudatunktól független tökéletes művelet aminek eredménye a zenei élmény.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Véleményem szerint, az attól való félelem, hogy ezek a sugárzások majd milyen gondot okoznak, sokkal nagyobb stresszt okoznak (fizikai és szellemi síkon is), mint amennyit bármelyik eszköz képes "kitakarni", eliminálni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2019.12.22., vas. 08:52
Üdvözlet mindenkinek!

Én se, de gondolom más se hitte volna, hogy ez a topik ilyen pörgős lesz valamikor is. Hollohazi fáradhatatlanul írja az újabbnál újabb tapasztalatokat. Van, ami számomra is szinte hihetetlen, de annyi minden hihetetlen dolog van a szép hobbinkban, hogy óvatos vagyok az ítélkezéssel. Elég egy dologra gondolni. Amikor egy nagy zenekar felvételét hallgatjuk, akkor a hihetetlenül összetett hangot a lejátszó rendszerünk valamelyik jel pontján, mondjuk a CD játszó kimenetén adott időpillanatban csatornánként egyetlen feszültség érték képviseli. Ebből az információból, a pillanatnyi feszültségérték sorozatból állítja elő az agyunk a komplex zenei élményt. Ez maga a csoda, amellyel a természet ajándékozott meg bennünket.
Indulhatnánk jóval előbbről!
Az élvezetig meg nagyon sok minden történik még. A készülékekben a hangszórõban ,levegőben, fülünkben, agyunkban.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hollohazi írta:
2019.12.22., vas. 07:35
asebestyen írta:
2019.12.21., szomb. 18:02
Neutrínó blokkolót nem gyárt valamelyik?
Az árnyékoló szövetek felhasználási helye a vízágyaknál alapkövetelmény. de nyilván nem kötelező.
Ahogy a bekapcsolt telefon a párnád alatt sem ártalmas a "téged" védő szabványok miatt.
A rézfonatú lepedő/paplan(?) már rég javasolt dolog volt néhány bio-szerű cég kínálatában. Pl amit hallottam, hogy ágy alá terítve milyen jó lehet a hatása. Ott azt javasolták, hogy apránként tekerje ki a tulaj, hetente egy keveset, nehogy "elvonási" tünetek jelentkezzenek.
Erről viszont az jutott eszembe hogy ha ilyen erős a hatása, akkor jó-e az ha egy leárnyékolt területről ki-be mászkálunk . Nem rosszabb-e a több nagy drasztikus átváltás mint ha nem használjuk? Mennyire alkalmas a szervezetünk az átváltás okozta stresszek elviselésére?
Szemléletesebben: minek kerüljön az ember illuminált állapotban , ha a szokásos kerékvágásba kerüléshez majd el kell viselnie a másnapos állapot hatásait ?!
Ráadásul nem csak alkalmanként hanem a rézhálózással minimum naponta.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: mgus »

cables írta:
2019.12.22., vas. 08:52
Üdvözlet mindenkinek!

Én se, de gondolom más se hitte volna, hogy ez a topik ilyen pörgős lesz valamikor is. Hollohazi fáradhatatlanul írja az újabbnál újabb tapasztalatokat. Van, ami számomra is szinte hihetetlen, de annyi minden hihetetlen dolog van a szép hobbinkban, hogy óvatos vagyok az ítélkezéssel. Elég egy dologra gondolni. Amikor egy nagy zenekar felvételét hallgatjuk, akkor a hihetetlenül összetett hangot a lejátszó rendszerünk valamelyik jel pontján, mondjuk a CD játszó kimenetén adott időpillanatban csatornánként egyetlen feszültség érték képviseli. Ebből az információból, a pillanatnyi feszültségérték sorozatból állítja elő az agyunk a komplex zenei élményt. Ez maga a csoda, amellyel a természet ajándékozott meg bennünket.
Nekem van egy olyan érzésem mintha a te szavaidat mesélné el nekünk az átélt élményként. A sugárzás meg ilyenek károsak, hát nem is tudom, a dohányzás is káros mégis szívják. Nem akarom senkinek a hallását megkérdőjelezni, tudjuk a tiéd átlagon felüli és akkor Hollohazié is ezek szerint. Jó magam mint olyan sok sugárzást kaptam már hogy zúg a fülem, meg a hallásom se a régi már, naggyából tudom mit hallhatsz meg meg mit nem, és nem kellene mások fejét teledumálni ökörségekkel.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2019.12.22., vas. 08:52
Ebből az információból, a pillanatnyi feszültségérték sorozatból állítja elő az agyunk a komplex zenei élményt. Ez maga a csoda, amellyel a természet ajándékozott meg bennünket.
... meg a villanyszerelőket. Boldogok a villanyszerelők.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.12.22., vas. 08:52
Üdvözlet mindenkinek!

Én se, de gondolom más se hitte volna, hogy ez a topik ilyen pörgős lesz valamikor is. Hollohazi fáradhatatlanul írja az újabbnál újabb tapasztalatokat. Van, ami számomra is szinte hihetetlen, de annyi minden hihetetlen dolog van a szép hobbinkban, hogy óvatos vagyok az ítélkezéssel. Elég egy dologra gondolni. Amikor egy nagy zenekar felvételét hallgatjuk, akkor a hihetetlenül összetett hangot a lejátszó rendszerünk valamelyik jel pontján, mondjuk a CD játszó kimenetén adott időpillanatban csatornánként egyetlen feszültség érték képviseli. Ebből az információból, a pillanatnyi feszültségérték sorozatból állítja elő az agyunk a komplex zenei élményt. Ez maga a csoda, amellyel a természet ajándékozott meg bennünket.
Nem, az agyunk nem ebből állítja elő, már legalábbis a többségé. A komplex zenei élményt.
Még nagyon leegyszerűsítve sem.

A zenehallgatáshoz csakis hanghullámokon, akusztikai élményen keresztül lehet eljutni, nem feszültségértékeken keresztül, akkor is, ha fejhallgatóval hallgat valaki zenét és nem hangfallal.

A "komplex zenei élmény" a hallójárati érzékelésünk, a testfelületen keresztül érzékelt rezgések és az agyunkban kiváltott emlékek, asszociációk, értelmező gondolatok továbbá a hallgatás környezetére jellemző egyéb fizikai és mentális hatások összessége.

Szerintem.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: cables »

Üdvözlet mindenkinek!

Én se, de gondolom más se hitte volna, hogy ez a topik ilyen pörgős lesz valamikor is. Hollohazi fáradhatatlanul írja az újabbnál újabb tapasztalatokat. Van, ami számomra is szinte hihetetlen, de annyi minden hihetetlen dolog van a szép hobbinkban, hogy óvatos vagyok az ítélkezéssel. Elég egy dologra gondolni. Amikor egy nagy zenekar felvételét hallgatjuk, akkor a hihetetlenül összetett hangot a lejátszó rendszerünk valamelyik jel pontján, mondjuk a CD játszó kimenetén adott időpillanatban csatornánként egyetlen feszültség érték képviseli. Ebből az információból, a pillanatnyi feszültségérték sorozatból állítja elő az agyunk a komplex zenei élményt. Ez maga a csoda, amellyel a természet ajándékozott meg bennünket.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

asebestyen írta:
2019.12.21., szomb. 18:02
Neutrínó blokkolót nem gyárt valamelyik?
Az árnyékoló szövetek felhasználási helye a vízágyaknál alapkövetelmény. de nyilván nem kötelező.
Ahogy a bekapcsolt telefon a párnád alatt sem ártalmas a "téged" védő szabványok miatt.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Előre nem tudhatod, mikor jön el az idő, amikor Jaki Papi csatornáját nézve több időt töltesz el, mint fórumozással ;) :smile53:
Szerk. ezt Ákosnak szántam, mivel ő linkelte

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2019.12.21., szomb. 18:02
Neutrínó blokkolót nem gyárt valamelyik?
Attól függ, milyen színben szeretnéd. Van hozzá akusztikai feltét is enyhe felárért.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2019.12.21., szomb. 19:35-kor.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

istvan01 írta:
2019.12.21., szomb. 19:01
asebestyen írta:
2019.12.21., szomb. 18:49
istvan01 írta:
2019.12.21., szomb. 18:37

ja, szerinted? idézet wikiből:
".. kölcsönhatás (ütközési) hatáskeresztmetszete igen kicsi, s egy fényév vastag ólomfalon a neutrínóknak mintegy fele haladna át.."
:smile51: :smile51: :smile51: :smile51:
Szerintem? :rolleyes:
Szerinted miért kérdeztem? Hát egy olyan cég, ember, aki kitalál olyan dolgot, hogy 3 db 3 centis biszbasszal megcsinálja az akusztikát, annak lehet ez sem akadály. ;) István, Te mindig olyan szkeptikus vagy. Kicsit több nyitottság kéne. :smile29:
Aha, én nyitott vagyok a 18% rézszálakkal vegyített árnyékoló pamut függönyre is. Az más kérdés, hogy a Solti adótorony 2kW max adóteljesítményű gépterem fala 10mm vastag rézlemezzel árnyékolt. De hol van ez a fényév vastag ólomlemezhez? Na az döfi 36_1_11.gif
Merjünk nagyot álmodni, István! :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

asebestyen írta:
2019.12.21., szomb. 18:49
istvan01 írta:
2019.12.21., szomb. 18:37
asebestyen írta:
2019.12.21., szomb. 18:02
Neutrínó blokkolót nem gyárt valamelyik?
ja, szerinted? idézet wikiből:
".. kölcsönhatás (ütközési) hatáskeresztmetszete igen kicsi, s egy fényév vastag ólomfalon a neutrínóknak mintegy fele haladna át.."
:smile51: :smile51: :smile51: :smile51:
Szerintem? :rolleyes:
Szerinted miért kérdeztem? Hát egy olyan cég, ember, aki kitalál olyan dolgot, hogy 3 db 3 centis biszbasszal megcsinálja az akusztikát, annak lehet ez sem akadály. ;) István, Te mindig olyan szkeptikus vagy. Kicsit több nyitottság kéne. :smile29:
Aha, én nyitott vagyok a 18% rézszálakkal vegyített árnyékoló pamut függönyre is. Az más kérdés, hogy a Solti adótorony 2kW max adóteljesítményű gépterem fala 10mm vastag rézlemezzel árnyékolt. De hol van ez a fényév vastag ólomlemezhez? Na az döfi 36_1_11.gif

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

istvan01 írta:
2019.12.21., szomb. 18:37
asebestyen írta:
2019.12.21., szomb. 18:02
Neutrínó blokkolót nem gyárt valamelyik?
ja, szerinted? idézet wikiből:
".. kölcsönhatás (ütközési) hatáskeresztmetszete igen kicsi, s egy fényév vastag ólomfalon a neutrínóknak mintegy fele haladna át.."
:smile51: :smile51: :smile51: :smile51:
Szerintem? :rolleyes:
Szerinted miért kérdeztem? Hát egy olyan cég, ember, aki kitalál olyan dolgot, hogy 3 db 3 centis biszbasszal megcsinálja az akusztikát, annak lehet ez sem akadály. ;) István, Te mindig olyan szkeptikus vagy. Kicsit több nyitottság kéne. :smile29:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

asebestyen írta:
2019.12.21., szomb. 18:02
Neutrínó blokkolót nem gyárt valamelyik?
ja, szerinted? idézet wikiből:
".. kölcsönhatás (ütközési) hatáskeresztmetszete igen kicsi, s egy fényév vastag ólomfalon a neutrínóknak mintegy fele haladna át.."
:smile51: :smile51: :smile51: :smile51:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Neutrínó blokkolót nem gyárt valamelyik?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
pirnek
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 21:12
Értékelés: 11

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pirnek »

Ha valakit érdekel ez a cég gyárt elektroszmog árnyékoló szöveteket, függönyöket:

https://www.swiss-shield.ch/swiss-shiel ... -overview/

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

hollohazi írta:
2019.12.21., szomb. 14:49
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 18:27
avl2 írta:
2019.12.20., pén. 15:38


lehet akkor en azert is vagyok elegedett a hangzassal, mert nalam - mosast kiveve - mindig ki van huzva a mosogep
TV nincs is
kazan is le van kapcsolva - nem a sajat kapcsolojaval, hanem aramtalanitva - zenehallgatas idejére
Szerintem ezeknek csak túlérzékenység esetén lehet ekkora hatásuk! Önmagukban normál átlagos körülmények között nehezen érzékelhetőek.
Viszont a mosógéped élettartamát jelentősen meghosszabbíthatja! :)
Ha zenét hallgatok, lekapcsolom a kazánt, a víz cirkulációt, agyonvágja a hangot/központi fűtés, nagyméretű radiátor a hifitől 0.5 m-re/. Ugyan az üveglencsékkel hatástalanítani lehet, de nem próbáltam, ugyanis ezek a kerek lencsék öntapadósak, fent vannak az üvegtáblákon, ajtóban, ablakban. https://schallwand.com/epages/154df95e- ... ID=9829576
Kazán befolyását ezzel a hengerrel lehet hatástalanítani, de én sajnálom rá, mert a bejövő 380 V-hoz kapcsoltam próbaképp, de onnan biztos nem fogom már elvenni.
https://schallwand.com/epages/154df95e- ... calibur%22
Szerintem ezeket az alkalmazásokat nem ismeri senki, nemhogy próbálta volna, ezért is vagyok ennyire lelkes, bár úgy tudom egyvalaki már vásárolt ettől a német cégtől . Magának a gyártónak is annyira új, hogy arra sem volt ideje, hogy kipróbálja, a vevőktől várja a próbák eredményeit. Én szeretem megosztani azt, amit tudok, úgyhogy te se tartsd magadban, hátha összefutunk, ha már Ábrahámhegyig eljutottál, én is mozgékonyabb vagyok télen. Viszont gyártóknak, készülék tuning műhelyeknek illene ismerni már, nagyot lehet szakítani hangban, ha az elvet ismerik, hogy mire is kellene jobban figyelni.
Ha nekem valaki egy éve azt mondja, hogy néhány lencse és alu forgács felragasztása után nem fogok lemezjátszót hallgatni 50 év után, nem veszem komolyan, de jelenleg mégis itt tartok. Ezzel azt akarom mondani, hogy épp a tiszta digitális rendszerek hallgatói tudnak a legnagyobbat szakítani ezekkel az alkalmazásokkal és így már én sem zárom ki, az ilyen irányú műsorforrás váltást.
Én nem veszem észre ha megy a fűtés , vagy a mosógép. Lehet , hogy én vagyok rá érzéketlen, lehet, hogy a rendszerem. Ábrahámhegyre egy kedves ismerősömmel sikerült eljutni. Ő is kíváncsi volt , hátha hall valamit.
Volt egy VF dobozom is. De nekem nem volt való a rendszerbe bárhova próbáltam is. Se cd se lp hallgatásakor.
Ha lesz eladó lemezed , majd szólj, én még inkább vásárolok és hallgatom. Jobb atmoszférát hallok róla mint a cd-ről.
Bár törekszem rá, hogy ezt a mostanit is kihangoljam mint a vrds-eket. Alakul , de még nem értem a végére. Inkább ebben az irányban találom meg azt amit várok egy jó zeneközvetítő rendszertől. Ma pl Jiri Stivin- Conversation lemeze dobbantotta meg a szívem! Igaz , azt hiszem az lp vonal jobb készültségi fokon van már nálam.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 18:27
avl2 írta:
2019.12.20., pén. 15:38
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 14:20
...ha kikapcsolva van a mosógép, attól még rajta marad a hálózaton! Lehet, hogy nem akkora a hangzásra gyakorolt hatása, de a panelje egyes részei továbbra is táp alatt maradnak . Legjobb ha ki van húzva. ...
lehet akkor en azert is vagyok elegedett a hangzassal, mert nalam - mosast kiveve - mindig ki van huzva a mosogep
TV nincs is
kazan is le van kapcsolva - nem a sajat kapcsolojaval, hanem aramtalanitva - zenehallgatas idejére
Szerintem ezeknek csak túlérzékenység esetén lehet ekkora hatásuk! Önmagukban normál átlagos körülmények között nehezen érzékelhetőek.
Viszont a mosógéped élettartamát jelentősen meghosszabbíthatja! :)
Ha zenét hallgatok, lekapcsolom a kazánt, a víz cirkulációt, agyonvágja a hangot/központi fűtés, nagyméretű radiátor a hifitől 0.5 m-re/. Ugyan az üveglencsékkel hatástalanítani lehet, de nem próbáltam, ugyanis ezek a kerek lencsék öntapadósak, fent vannak az üvegtáblákon, ajtóban, ablakban. https://schallwand.com/epages/154df95e- ... ID=9829576
Kazán befolyását ezzel a hengerrel lehet hatástalanítani, de én sajnálom rá, mert a bejövő 380 V-hoz kapcsoltam próbaképp, de onnan biztos nem fogom már elvenni.
https://schallwand.com/epages/154df95e- ... calibur%22
Szerintem ezeket az alkalmazásokat nem ismeri senki, nemhogy próbálta volna, ezért is vagyok ennyire lelkes, bár úgy tudom egyvalaki már vásárolt ettől a német cégtől . Magának a gyártónak is annyira új, hogy arra sem volt ideje, hogy kipróbálja, a vevőktől várja a próbák eredményeit. Én szeretem megosztani azt, amit tudok, úgyhogy te se tartsd magadban, hátha összefutunk, ha már Ábrahámhegyig eljutottál, én is mozgékonyabb vagyok télen. Viszont gyártóknak, készülék tuning műhelyeknek illene ismerni már, nagyot lehet szakítani hangban, ha az elvet ismerik, hogy mire is kellene jobban figyelni.
Ha nekem valaki egy éve azt mondja, hogy néhány lencse és alu forgács felragasztása után nem fogok lemezjátszót hallgatni 50 év után, nem veszem komolyan, de jelenleg mégis itt tartok. Ezzel azt akarom mondani, hogy épp a tiszta digitális rendszerek hallgatói tudnak a legnagyobbat szakítani ezekkel az alkalmazásokkal és így már én sem zárom ki, az ilyen irányú műsorforrás váltást.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.12.20., pén. 15:57
hollohazi írta:
2019.12.20., pén. 07:06
Nem tudom, hogy tudod ellenkezőjére fordítani a sztatikus feltöltöttséget, az már valami másfajta beavatkozás lesz.
Marha egyszerűen, szatikus "feltöltődöttségből" is van negatív polaritású (elektrontöbblet) meg pozitív polaritású (protontöbblet, vagy pontosabban elektronhiány) is.
És igen, pl egy Zerostat pisztollyal nem csak semlegesíteni tudod, de meg tudod fordítani a lemez elektrosztatikus töltésének polaritását.
Szerintem legalábbis.
Igen, erre is képes lenne. Bár én olyan ellenkező esetre értettem amikor mindkét töltésből kb azonos mennyiséget képezel.
Ha van ilyened , próbáld ki! Pl egy hanglemezre lövöldözz vele sokat közelről, minden felé. Kb 20 akár 30x is. Kíváncsi lennék ti mit tapasztaltok?!
Nem kell félni , pár hét múlva rendbejön a lemez hangja magától is , a tokban....
Ami még érdekes, hogy mosás után milyen rosszul tud szólni egy lemez!
Szerencsére néhány nap múlva ez is megjavul.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.12.20., pén. 15:38
SoundMania írta:
2019.12.20., pén. 14:20
...ha kikapcsolva van a mosógép, attól még rajta marad a hálózaton! Lehet, hogy nem akkora a hangzásra gyakorolt hatása, de a panelje egyes részei továbbra is táp alatt maradnak . Legjobb ha ki van húzva. ...
lehet akkor en azert is vagyok elegedett a hangzassal, mert nalam - mosast kiveve - mindig ki van huzva a mosogep
TV nincs is
kazan is le van kapcsolva - nem a sajat kapcsolojaval, hanem aramtalanitva - zenehallgatas idejére
Szerintem ezeknek csak túlérzékenység esetén lehet ekkora hatásuk! Önmagukban normál átlagos körülmények között nehezen érzékelhetőek.
Viszont a mosógéped élettartamát jelentősen meghosszabbíthatja! :)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hollohazi írta:
2019.12.20., pén. 07:06
Nem tudom, hogy tudod ellenkezőjére fordítani a sztatikus feltöltöttséget, az már valami másfajta beavatkozás lesz.
Marha egyszerűen, szatikus "feltöltődöttségből" is van negatív polaritású (elektrontöbblet) meg pozitív polaritású (protontöbblet, vagy pontosabban elektronhiány) is.
És igen, pl egy Zerostat pisztollyal nem csak semlegesíteni tudod, de meg tudod fordítani a lemez elektrosztatikus töltésének polaritását.
Szerintem legalábbis.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”